Recenzie užívateľa Marek

Hodnotenie audioknihy Muž jménem Ove

20.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

17.06.2020 Overený nákup

Minimálně o jedna lepší než stoletý stařík

Stoletý stařík mě nesmírně bavil a tak jsem si říkal, jestli Jonas Jonasson dokáže na tuto knihu navázat. Nezklamal, ba naopak myslím, že moje očekávaní naopak překonal. Bizardnost a dějové zvraty jsou na denním pořádku a Alan je zvláda brilantně, do příběhu jsou skvěle zakomponovány přední osobnosti současného světa a ač nehrají zas až tak velkou roli nasměrují příběh a Alan se s nimi nemaže. Tuto knihu můžu jedíně doporučit. Skvělá zábava po celou dobu.

Recenzia audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

17.06.2020 Overený nákup

vtipné krátké glosy o moderním životě

Trochu jiný Backman, než jak jej známe z jiných knih, ale stále vtipný. Na můj vkus je to asi až moc krátká kniha a nevtáhne Vás tolik jako jiné Backmanové knihy. Nicméně v podání Lukáše Hejlíka, který přesně vystihuje vztah Backmana se synem bych tuto knihu asi doporučil, dobře se u ní pobavíte a možna Vám připomene co zažíváte se svými dětmi.

Recenzia audioknihy Proč máma nadává

11.06.2020 Overený nákup

Další pokračovaní příběhu matky Elen

kniha pokračuje v podobném duchu jako první díl, tentokrát se však kromě rodinných vztahů dostane i na širší okruh institucí a kolektivů, které taky nějakým způsobem může ovlivnit to, že máte dětí nebo jste jejich členy právě kvůli dětem jako jsou SRPŠ, práce a další. Kde nám Elen opět s humorem sobě vlastním ukáže jak se také dají řešit vztahy s kolegy na pracovišti nebo vztahy s novými nečekanými členy rodiny.

Recenzia audioknihy Proč máma pije

11.06.2020 Overený nákup

Trefně a vtipně popsané to co matky cítí a prožívají ale nemluví o tom

Každý kdo má dětí najde v této knize spoustu alegorii na situace které s dětmi a nejen s nimi zažívá. Je to popis všemožných rodinných vztahů a situací, které asi každy někdy zažil a nebyly pro něj jednoduché. Takže je dobré si uvědomit, že nejste jediní a ještě se dobře zasmát.

Recenzia audioknihy Počátek

14.02.2020 Overený nákup

Profesor Langdon opět nezklamal

Další z thrillerů jejichž průvodcem je novodobý Indiana Jones, s obrovskými znalostmi v symbologii, umění a teologii, Robert Langdon. Místy příběh tak barvitě a poutavě popisuje krásy Barcelony a Bilbaa, že máte pocit jako by Brown tento příběh stvořil jako na objednávku pro Katalánskou a Baskickou turistickou agenturu, po poslechu totiž máte chuť si koupit letenku a vyrazit se podívat do míst kudy se proplétá na zvraty obsáhly příběh, který Vás drží v napětí až do posledních kapitol a překvapí Vás i v té poslední.

Recenzia audioknihy Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku

22.01.2020 Overený nákup

vtipné 5.minutové příběhy od Miloše Čermáka

Pokud máte rádi humor Miloše Čermáka, tyto povídky se Vám určitě budou líbit. Příběhy celkem často pracují s prvky nadpřirozena, ale rozhodně jsou vtipné a pobaví Vás. Některé jsou možna lehce předvídatelné, nicméně stejně pobaví.

Recenzia audioknihy Goldstein

22.01.2020 Overený nákup

Další pokračovaní příběhu s komisařem Rathem v kulisách meziválečného německa

Tentokrát kniha nastiňuje dobu kdy se vzmáhalo nacistické hnutí v meziválečném německu a ve svém okolí už může tyto změny pocítit i komisař Rath. Příběh je opět poutavý a interpretace pana Teplého velmi věrohodná a máte přehled kdo je momentálně na scéně, přitom nijak neruší a můžete se plně ponořit do příběhu.

Recenzia audioknihy My proti vám

13.11.2019 Overený nákup

Pokracovani o zapadlem meste kde existuje jen hokej

Skvělé pokračování o švedském maloměstě, hráčích, funcionářích, politicích i o těch co s hokejem v Medvědíně zdánlivě nemají nic společného.

Já jako fanoušek hokeje na nižší úrovni jsem v knize našel spoustu paralel na svůj klub a ověřil si, že to takto asi chodi nejen ve Švédsku, či Česku, ale asi všude kde je hokej podobně populární.

Zároveň je ale kniha ne až tak o hokeji ale mnohem více o lidech obecně a také o kolektivu a vztazích mezi lidmi.

Korunu tomu všemu nasaszuje precizní interpret pan Soukup.

"Prásk!, Prásk!, Prásk!"

Recenzia audioknihy Proč spíme

27.09.2019 Overený nákup

Vše co potřebujete vědět o spánku, aby jste se o něj konečně přestali okrádat

Kniha je nabitá fakty podloženými vědeckými a klinickými studiemi. Dokáže Vám jak spánek, či jeho nedostatek, může mi nedozírný vliv na prakticky vše ve Vašem životě. Po poslechu této knihy rozhodně budete daleko více dbát na kvalitu i kvantitu Vašeho spánku. Můžete si poslechnout i kapitoly o různých poruchách spánku a návody jak je efektivně řešit, ale i odstrašující příklady nevhodné léčby.

Recenzia audioknihy Mokrá ryba

27.09.2019 Overený nákup

Skvela exkurze do atmosfery Berlina na prelomu 20. a 30. let

Barvité popisy Berlínského nočního života a jeho propletenosti mezi podsvětím, policii, politikou a náladami v celé společnosti.

Komisaře Ratha si určitě oblíbíte. Oproti seriálu Babylon Berlin jsou zde jisté odlišnosti, ale stojí za to pustit se do obojího.

Interpretace od pana Teplého působí nenuceně, jednoduše rozlišíte postavy a intonace nijak neruší.

Recenzia audioknihy Emoční inteligence

23.10.2018 Overený nákup

Jeden poslech asi nebude stačit, abyste toto téma úplně pobrali

Hodně detailni až vědecky pusobíci publikace. Jde hodně do hloubky, aby vysvětlila co se skrýva za různými pocity, které máme.

Určitě stojí za to poslechnout si ji více než jednou, aby se Vám vše propojilo.

Recenzia audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

22.10.2018 Overený nákup

Příjemná a nenáročná kniha plná severského humoru

Vtipná kombinace bizardně náhodných setkání, dějových zvratů a brilantně promyšlených postav. Vše se zdá tak absurdní, až by to mohla být i pravda. Pokud jste viděli, slyšeli nebo četli některou z dalších knih Jonase Jonassona, Zabijáka Anderse budete milovat.

Recenzia audioknihy Na odpis

15.10.2018 Overený nákup

Otevře Vám oči o kultuře některých Start-upu

Popisuje vtipně příběh autora Dana, který se ze své pohodlné práce novináře v Newsweeku dostal do prostředí Startupu. Popisuje zde také některe kontroverze, které nabízí prostředí startupy zejména při střetu generací. Také ve Vás múže vzbudit pochybnosti o technologických firmách, které se snaží digitalní revolucí změnit svět, ale hlavně vydělat pořádny balik peněz na burze výdejem akcii...