Recenzie užívateľa hana

Hodnotenie audioknihy Ona, oni a já

30.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Saturnin zasahuje

28.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dámy a pánové

28.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Malevil

23.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Prázdniny v Evropě

26.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nestydaté plavky

26.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kirké

02.08.2020 Overený nákup

Opravdový zážitek nejen pro milovníky Starých řeckých bájí a pověstí

Hutný příběh, skvělé vykreslení všech postav a úchvatná interpretace.

Audioknihu jsem "zhltla" v nejkratším možném čase. Jednotlivé příběhy se přelévají, splétají a doplňují, jeden každý by vydal na samostatnou knihu. Příběhy o lásce, odvaze jít vlastní cestou, vytrvalosti, statečnosti a pokoře by se mohly odehrát i v současných kulisách, bájné starověké Řecko je ale skvělým jevištěm.

Petra Špalková je úžasná, při její četbě jsem občas zapomínala dýchat, občas se v myšlenkách ztratila a nevnímala okolí, občas měla chuť připojit se k jejímu hlasu.

Děkuji velice:)

Recenzia audioknihy Projekt manželka

02.08.2020 Overený nákup

Nádhera

Mile trhlý hlavní hrdina se v úsměvném příběhu dočká lásky i osobního rozvoje, čtenář dostane porci romantiky i laskavého humoru. Interpretace Jana Zadražila je skvělá, jako vždy.

Všechny tyto ingredience dělají z "Projektu manželka" knihu, kterou můžete poslouchat kdykoliv, kdekoliv, na letní dovolené i jako "protistresovku" cestou do práce.

Recenzia audioknihy Semafor Komplet 70. a 80. léta

02.08.2020 Overený nákup

Kytice atd

Semaforská Kytice v původním obsazení je nestárnoucí, skvělá a nepřekonatelná. Už jen kvůli ní stojí za to vlastnit tuhle audioknihu.

Komplet je velmi obsáhlý, bohužel chaoticky uspořádaný, chybí popisky u jednotlivých skladeb. Spousta písní zazní opakovaně, v interpretaci několika různých zpěváků, či v rozmanitých úpravách. Ze "studijního" hlediska pěkné, na druhou stranu až zahlcující.

Recenzia audioknihy Semafor 1964-1971 (komplet 11 alb)

02.08.2020 Overený nákup

Semafor forever

Nádherné písně, chytrý humor, jedna "klasická" píseň a "klasická" scéna vedle druhé.

Budete si nohama podupávat do rytmu a broukat si s sebou.

Bohužel chybějící popisky skladeb, řazení "nasypeme tam všechno, co máme" znemožňuje lepší orientaci v kompletu. Není jasné záznam které divadelní hry právě posloucháme, jak se jmenuje tato skladba a kdo je interpretem. Stejný nešvar mají bohužel všechny semaforské komplety.

Hodnotenie audioknihy Dědina

08.06.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sekáč

07.06.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nohy z jílu

03.05.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kritik

29.04.2020 Overený nákup

Nic moc

Já nevím, od knih z ostrova Lewis jede Peter May šupem dolů. Příběh je plytký, má tolik podobných témat a zápletek jako předchozí Vyjímeční lidé, až mám pocit, že psal 2 knihy naráz. David Matásek mi nesedí, jeho vroucí a cituplný přednes mě u detektivky spíše mate. Kde je suše ironický, drsný rváč Enzo?

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Semafor Komplet 9 her z let 1959-1964

29.04.2020 Overený nákup

Poklady z archivu

Nadšení:) Konečně:) I přes mnohdy špatnou kvalitu záznamu je to zážitek. Pro milovníky S+Š určitě. Ucelený komplet her, některé již vyšly samostatně, některé snad vychází poprvé. Množství je až zahlcující. Uvítala bych lepší členění alba, prosté řazení jednotlivých výstupů za sebou je při zpětném vyhledávání a orientaci matoucí. Ale nešť. Většinu písní jsem odzpívala s interprety. A užila si to:)

Hodnotenie audioknihy Výjimeční lidé

29.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tajná historie

29.04.2020 Overený nákup

vysokoškolské drama

Společenský román z prostředí vysoké školy, okořeněný vraždou. Psychologické vykreslení postav je jen částečné, více se kniha zaměřuje na popis atmosféry na koleji- rozpad rodin i společnosti, ztráta smyslu a cíle, vykořeněnost, beznaděj, kde jedinou možností úniku jsou drogy a alkohol. Celková nálada se odrazila v přednesu interpreta, což je chvályhodné. Poslouchat ale několik hodin chmury, deprese a sebeobviňování mi dalo zabrat.

Hodnotenie audioknihy Soudné sestry

29.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čarodějky na cestách

29.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

29.04.2020 Overený nákup

Psychologicko-romanticko-detektivní román

Ano, příběh trochu hrající na city, ano, s občasnými dějovými zvraty jak z červené knihovny, ale přesto působivý, mnohovrstevnatý a silný. Prostě to chcete doposlouchat, i když tušíte, co se stanete za dalším rohem. Určitě na tom má velký podíl úžasná interpretace Petry Špalkové.

Recenzia audioknihy Medvědín

29.04.2020 Overený nákup

audiozážitek

Silný příběh, Backmanovsky výstižná kresba hlavních i okrajových postav, skvělá interpretace. To vše dělá z Medvědína audiozážitek. Neposlouchá se lehce, uvolněný smích se přes sebeironii přehoupne do ledové sprchy dramatu, šok a rozhořčení ve mě přetrvávalo i po konci knihy a druhý díl si dám až s odstupem. Pavel Soukup, uvolněný, citlivý i suše popisující, "hraje" fantasticky s dějem knihy a dává jí tak další rozměr.

Recenzia audioknihy Stará dáma vaří jed

18.11.2019 Overený nákup

Nic moc

Příběh je plytký, prvoplánový. Děj poskakuje a klopýtá přes oslí můstky, humorných situací moc není, lehce trapných a zmatených je povíce. Oba interpreti jsou skvělí, oba mají svůj styl, jejich nahodilé střídání ale spíše ruší než pomáhá.

Recenzia audioknihy Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

18.11.2019 Overený nákup

Nevstoupíš 2x do jedné řeky...

To je ta potíž s 2. díly skvělých knih/filmů/atd. Snažila jsem se nemít velká očekávání, ale i tak jsem byla spíše zklamaná. Kniha plánovaně "nastavuje zrcadlo současné společnosti". Jsem zvědavá, zda bude mít své čtenáře i za řekněme 10 let, až současní politici budou zapomenuti. Děj je předvídatelný, opakované vtipy již nejsou tak vtipné jako v prvním Staříkovi. Martin Stránský je dobrý, od něho si ráda zase něco poslechnu.