Recenzie užívateľa Markéta

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy DUNA

07.04.2021 Overený nákup

Klasické fantasy

Dunu jsem si k poslechu zvolila, protože jsem chápala, že pro milovníka fantasy a sci-fi je to nutnost. A trochu jsem se obávala, že budu mít příliš velké očekávání. Naštěstí těch 22 hodin poslechu bylo opravdu krásných, obzvláště díky skvělé interpretaci. Hlavně Marek Holý mě úplně nadchl, sedlo mu to perfektně. A teď si jdu z kapes vyklepat písek, protože mám dojem, že ho mám úplně všude.

Klasická Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Atomové návyky

07.04.2021 Overený nákup

Udělat každý den aspoň něco...

Poučná audioknížka z oblasti osobního rozvoje, která sice nedává nějaké přelomové rady, ale i tak bych ji mohla vřele doporučit. Na příbězích je skvěle vysvětlená teorie, takže přesně pochopíte, kde jste doteď dělaly chyby, a jak se jich příště vyvarujete. Určitě se k ní budu vracet opakovaně. Na různé grafy a další doprovodný materiál je v audioknize odkazováno na webové stránky, což mě rozčilovalo, protože při poslechu většinou nemám šanci k tomu brouzdat na netu. Pokud by toto bylo řečeno na začátku a na konci, tak by to bylo za mě lepší.

Produktivita Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Šlachta - Třicet let pod přísahou

07.04.2021 Overený nákup

Výborná audiokniha... bohužel až na interpretaci

Určitě mohu všem doporučit, i pokud byste nebyly fanoušky tohoto žánru, což ani já nejsem. Rozhodně je to poslouchání zajímavé, i když depresivní a ráda se k němu po čase zase vrátím. K čemu ale jako jedinému mám výtku: Přednes pana Klímy byl natolik toporný, že byl dost rušivý v kontrastu s hereckým výkonem Davida Prachaře. Pokud by si to namluvil pan Šlachta sám, asi by mi to přišlo vhodnější.

Recenzia audioknihy Dobrý ročník

07.04.2021 Overený nákup

Nemá to příliš společného s filmem

Pokud máte rádi film "Dobrý ročník", tak kniha posloužila opravdu jen jako letmá inspirace. Dějově se rozcházejí, takže vás audioknižní příběh možná překvapí tak jako mě. Ovšem bohužel to překvapení nebylo pozitivní. Byla tam sice skoro až detektivní linka, která děj ozvláštnila, ale jinak mě audiokniha příliš neuchvátila. A to přitom interpretace Jiřího Schwarze byla opravdu skvělá. Další díly Petra Mayle již poslouchat neplánuji a asi ani k této audioknize se v budoucnu znovu vracet nebudu.

Recenzia audioknihy Môj príbeh

07.04.2021 Overený nákup

Inspirativní Michelle!

Opravdu zajímavá audiokniha, nyní mám Michelle ještě raději! Její dětství, dospívání, první pracovní příležitosti, seznámení s Obamou, založení rodiny... vše mě opravdu bavilo, jen bohužel po tom, co se dostali do Bílého domu a začalo její období "zahradničení" mě děj začal nudit. A to jsem čekala, že právě v tento moment to bude nejlepší. Ale i tak to je velmi inspirativní kniha, kterou vřele všem doporučuji! Interpretace Gabriely Dzurikové byla velmi příjemná a je určitě vhodně zvolená.

Recenzia audioknihy Dobrá znamení

07.04.2021 Overený nákup

Asi prostě nikdy nebudu Pratchettova fanynka...

Zkoušela jsem seriál - ten mě nudil. Zkoušela jsem audioknihu - ta mě nudila, ale alespoň jsem ji opravdu doposlouchala. Snažila jsem se mít Pratchetta ráda (četla jsem i některé jeho knihy), ale není to můj šálek kávy, nedá se nic dělat. Ano, Dobrá znamení byly občas mile vtipné, ale já jsme se bohužel po celou dobu nudila. A pak je tu také interpret: opravdu nevím proč, ale nemám ráda hlas Jana Zadražila, ačkoliv mu vlastně není co vytknout.

Humor

Recenzia audioknihy Půl krále

07.04.2021 Overený nákup

Velmi příjemné fantasy i díky skvělému interpretovi

Matouš Ruml je jeden z mých oblíbených interpretů a rozhodně ani zde nezklamal. Díky němu mi poslech neskutečně příjemně plynul. Příběh je zábavný s překvapivými momenty... všem vřele doporučuji! Nevěděla, že se jedná pouze o první díl, což mi došlo až na konci, ale i tak je děj relativně uzavřen. Dávám o jednu hvězdičku méně jen kvůli tomu, že mi docela dlouho trvalo, než jsem si hlavní postavu oblíbila...

Jeden rozprávač Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Čaroděj Zeměmoří

07.04.2021 Overený nákup

Příběh s magií pro děti

Mám ráda fantasy, a tak mi nemohl uniknout ani Čaroděj Zeměmoří... Jsem však zklamána, dle mého je to totiž určeno menším posluchačům, mezi než už nepatřím. Příběh byl takový jednoduchý, vyprávění se strašně táhlo a já už jsem se nemohla dočkat konce. Interpretace Tomáše Juřičky byla ale rozhodně velmi příjemná.

Recenzia audioknihy Velká kniha fuckupů

07.04.2021 Overený nákup

Některé příběhy super, některé slabší

Ale jo, moc pobavila jsem se! Sice polovina příběhů byla naprosto zbytečná a trochu jsem si říkala, proč zrovna ony byly vybrány do tohoto svazku? Ale druhá půlka byla super - šokující, inspirativní, zábavná... Určitě si poslech zase někdy ráda zopakuji, určitě to umí nakopnout!

Dosahovanie cielov

Recenzia audioknihy Zápisník alkoholičky

07.04.2021 Overený nákup

O alkoholu otevřeně a i s kapkou humoru

Rozhodně doporučuji! Příběh, který se klidně může právě odehrávat u vašich sousedů. S léčenou alkoholičkou v rodině máme vlastní zkušenosti a toto bylo velmi obohacující, jak je tato závislost vnímání očima "viníka", který je vlastně obětí. Dala bych opravdu 5 hvězdiček z 5, ale velmi mě rušily FB statusy, které vlastně kopírovaly samotné vyprávění. Kdyby tam nebyly tyto duplicity, neměla bych žádnou jinou výtku. Tereza Dočkalová byla výborná.

Hodnotenie audioknihy Jak sbalit ženu 2.0

07.04.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Stručný manuál úspěšného lenocha

07.04.2021 Overený nákup

Nic extra objevného, ale milá rekupitulace

Jestli jste už nějakou literaturu na time-management či prokrastinaci četli/poslouchali, asi vám právě tento manuál také nepřijde nijak objevný. Ale i tak to bylo příjemné poslouchání a je důležité si jeho důležité body jednou za čas osvěžit, pokud je opravdu v praktickém životě neaplikujeme. Má jen čtyři a půl hodiny a určitě poslech brzy zase zopakuji. Hlas Gustava Bubníka byl příjemný a dobře k této audioknize zvolený.

Produktivita Time management Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Jak získávat přátele a působit na lidi 2019

07.04.2021 Overený nákup

Must-have do každé audio-knihovny!

Tušila jsem, že to nemá pověst nadčasového bestselleru pro nic za nic! Opravdu mě to moc bavilo a tím, že to bylo vystavěno na mnoha příkladech, rozhodně z toho nebyla jen nudná teorie. Poskytlo mi to mnoho podnětných myšlenek, které jsem hnedka mohla aplikovat do svého běžného života. Mohu všem vřele doporučit.

Vzťahy Myslenie Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy 15 minus

24.03.2021 Overený nákup

Celé takové béčkové - přednes i děj!

Když jsem v audinovinkách slyšela o této novince, hned jsem si ji musela zakoupit! Hunger Games a podobné "boje o přežití" mám ráda, tak jsem se těšila na variantu od českého autora. Nápad mi přišel super, ale celé to provedení pokulhávalo. S interpretem Martinem Čevorou jsem měla problémy už při ukázce, ale doufala jsem, že si zvyknu... Ani po 18 hodinách poslechu jsem si nezvykla a jeho ženské postavy mě bohužel naprosto iritovaly. Děj je absolutně nevyužitý, celou část s kanibaly jsem se nudila. Naivně jsem doufala ve více propracované postavy a jejich intriky uvnitř skupiny. Muži mi díky velmi slabé charakteristice povětšinou splývali. Až do konce jsem měla velký problém rozlišit Garetha a Bakariho… Ženské hrdinky neumím odlišit už vůbec. Také jsem měla problém s jazykem – běžně bych to svedla na špatný překlad, tady je ale opravdu problém již s originálem. Pokusy o vzletné obraty se příliš nepovedly a postavy se několikrát „hanbily“… Abych to vůbec doposlouchala, musela jsem se dost přemáhat, protože mi na konci vlastně ani nezáleželo. Celé to byla taková béčková robinzonáda. Asi za mým negativním hodnocením opravdu může hlavně fakt, že jsem měla obrovská očekávání … a proto jsem tolik zklamaná.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Explicitné scény

Recenzia audioknihy Bez naděje

05.01.2021 Overený nákup

Autorka není můj šálek kávy

Žánr Young Adult mám celkem ráda, i když už dávno nejsem cílovka, a tak jsem nutně musela narazit na Colleen Hoover. Nemůžu ji ale přijít na chuť. Už její "Pravda, nebo lež" mě i přes opravdu zajímavé téma nějak zvlášť neuchvátila (snad polovinu audioknihy tvořily jen popisy sexu), a "Bez naděje" mě nebavila už vůbec. Teenager Dean se chová tak neuvěřitelně vyspěle a rozumně - to mě po celou dobu neskutečně štvalo... a to velké tajemství je posluchači jasné o mnoho dříve, než to dojde samotné Sky, takže celkem nuda. Milovnice romantického žánru si určitě můžou přijít na své, za mě je ale tato audiokniha bohužel slabší průměr.

Recenzia audioknihy Já, Poutník

05.01.2021 Overený nákup

Tak tenhle poslech rozhodně stál za to!

Rozhodně trefa do černého! Thrillery mě poslední dobou začaly nudit, protože už mě nedokážou ničím překvapit, ale "Já, Poutník" je jedinečný, úplně nový... Příběh byl neuvěřitelně kompaktní a bavil mě od první minuty až do konce, asi i díky tomu, že se odehrával snad na půlce zeměkoule. Martin Stránský jako interpret? Naprosto dokonalý jako vždy. Tahle audiokniha stála za každou kačku!

Špionážny & politický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Cizinec

05.01.2021 Overený nákup

Prý nejskandálnější thriller? Spíš takový průměr.

Když jsem si k audioknize četla popisek, měla jsem velké očekávání, že to bude naprostá bomba. Že tak objevím nového Keplera či Jo Nesba... Výborný začátek mě rozhodně skvěle naladil, následně ale moje nadšení opadlo. Námět sice opravdu zajímavý, ale nemohla jsem se pořádně zaposlouchat. Takový průměrný thriller, který mě na pár hodin zabavil, ale znovu si ho už neprosím. Jiří Ployhar jako interpret byl pro mě milým překvapením.

Recenzia audioknihy Smrtka

05.01.2021 Overený nákup

Shusterman je láska! Smrtka je tedy také láska!

Shusterman patří mezi mé nejoblíbenější autory a jeho Smrtka mě neskutečně baví. Už jsem ji přelouskala jako knihu, nemohla mě minout tedy ani v audio verzi. Zajímavě vystavený svět bez přirozené smrti, postavy dvou mladých učedníků, které si musíte oblíbit, příběh s mnoha neočekávanými zvraty... Co mě nejdříve zarazilo, byly dva interpreti, ale neskutečně to dávalo smysl. Vasil Fridrich načetl samotný příběh, zatímco Jana Stryková vsunuté zápisky smrtek (plus jednou v dialogu Citru). Musím dát plný počet!

Na Zemi Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Poslední Aristokratka

05.01.2021 Overený nákup

Pobavila jsem se!

Humoristickým knížkám se snažím raději vyhýbat, hlavně těm od českých autorů, a tak jsem dlouho odolávala i Aristokratce. O to víc mě překvapilo, jak jsem si ji užila! Jasně, není to žádná Hochliteratur... příběh je jednoduchý, vtípky spíše laciné, ale nějak záhadně to na mě fungovalo. Za mě super oddychovka!

Recenzia audioknihy Hypnotizér

05.01.2021 Overený nákup

Pavel Rímský se dokonale hodí ke Keplerovi

Hypnotizéra jsem před lety četla a nyní jsem se nechala nalákat i na audioknihu. Děj jsem si celkem pamatovala, a tak jsem nečekala, že budu nějak zvlášť odvařená. To jsem se ale mýlila! Přednes Pavla Rímského mě naprosto nadchl a nemůžu se dočkat na další Keplerovky právě s ním! Kniha byla moc fajn, ale on audio verzi ještě povznesl ještě o fous výš.

Severská Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Svědkyně obžaloby a další povídky

05.01.2021 Overený nákup

Skvěle namluvené povídky královny detektivek

Jsem velkou fanynkou A. Christie, a tak jsem se asi naivně domnívala, že pro mě většina povídek bude novinkami... Ale vlastně jsem většinu znala (a mnohdy již také ve starších audio verzích). Ale i tak jsem si poslech užila hlavně díky skvělým interpretům. Ráda se k titulu budu opět vracet, hlavně kvůli možnému dávkování po částech... Můžu vřele doporučit.

Klasická Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Malevil

06.12.2020 Overený nákup

Děsivé postapo na idelické tvrzi Malevil

Výběr interpretů byl povedený, i když jsem chtěla již poslech ukončit už během první hodiny, kdy tam začala promlouvat "nějaká paní, která šla evidentně čirou náhodou právě kolem mikrofonu, tak proč ji nevyužít" alias Emanuelova matka. Nezalekněte se a nebojte se, už se ke slovu znovu nedostane.

Na příběhu mě celou dobu zarážela jedna věc - jak je možné, že vlastně přeložilo tolik lidí?! Ale když si to odmyslím, tak to bylo příjemné (i když děsivé) poslouchání, jak si nová civilizace musí uspořádat priority a naučit se znovu žít bez všech výdobytků moderní doby. Obzvláštním příběhu bylo střídání vypravěčů Emanuella a Tomáše, to mě bavilo asi nejvíce...

Dystopia / Postapo

Recenzia audioknihy Na odpis

06.12.2020 Overený nákup

Nesuďte audiknihu podle obalu - ten je totiž vážně divný, ale "vnitřek" je rozhodně povedený

Tohle je tak pravdivé! Roky pracuji v korporátu (a neskutečně mi to vyhovuje), ale autor přesně vystihl ty absurdity, nad kterými se denně rozčiluju. Tak vtipnou knihu jsem už velmi dlouho neslyšela (ale i tak to na Medvídka Pú nemá, aby bylo jasno). Můžu všem jen vřele doporučit... i díky velmi příjemnému přednesu Vasila Fridricha.

Recenzia audioknihy Severská mytologie

06.12.2020 Overený nákup

Docela kruté příběhy...

Nejsem sice úplnou fanynkou filmů Marvel, ale i tak jsem se chtěla orientovat v severské mytologii. A tato audikniha obsahuje vtipně převyprávěné (a zřejmě značně zjednodušené) příběhy, díky kterým jsem nyní konečně pochopila, kdo je kdo. Naivně jsem předpokládala, že severští bohové budou více distingovaní... takže mě jejich chování nejdříve šokovalo, ale rychle jsem si zvykla. Nemohl být zvolen lepší interpret než Pavel Soukup!

Historická Humor Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Planeta opic

06.12.2020 Overený nákup

Dokonalá sci-fi klasika!

Miluju všechny filmy s tématikou planety opic a neskutečně jsem se těšila na tuto audioknihu, navíc když je interpretem můj oblíbený David Novotný! Jako čtenář/posluchač jsem velmi naivní (a nikdy se nepoučím), takže závěrečná pointa pro mě byla překvapením. Prostě dokonalé! Jen je škoda, že tato audiokniha patří mezi ty kratší...

Klasická Dystopia / Postapo Na Zemi Vo vesmíre Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

06.12.2020 Overený nákup

Velmi podobné seriálu

Neustále jsem měla pocit, že se tam vlastně skoro nic neděje - a na konci si uvědomila, kolik se tam toho stalo! Stále jsem měla v paměti seriál (první sérii), který jsem před lety nakoukala v jednom kuse, jak mě ten příběh zaujal. A stejné jsem to měla s audioknihou. Trošku jsem doufala, že v knize bude o mnoho víc než v seriálu, ale vlastně se duplikují... Toto byla moje první zkušenost s interpretkou Zuzanou Kajnarovou a její přednes byl velmi příjemný, i když leckdy trochu monotónní.

Klasická Na Zemi Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Stín větru

06.12.2020 Overený nákup

Fenomenální internet Gustav Hašek!

Audioknihu jsem si zvolila hlavně kvůli Gustavu Haškovi, o němž jsem tušila, že bude jako interpret skvělý... a nezklamal! Fajn příběh na dlouhé pod/zimní večery, bylo pro mě osvěžující si odskočit od severských krvavých thrillerů k něčemu zcela jinému. Je to milý a trochu smutný příběh o dospívání a detektivní zápletka byla příjemný doplněk, i když to rozplétání tajemství bylo možná až příliš pomalé. Co na audioknihách opravdu nesnáším, jsou hudební předěly, ale toto je jediná výjimka, kdy mi přišly skvělé - nádherně podpořily atmosféru Barcelony. Dávám rozhodně plný počet hvězdiček!

Historický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Nikdy nedělej kompromis

01.11.2020 Overený nákup

Změnila mi život!

Čekala jsem, že mi tato audiokniha dá přesný návod, jak mám zlepšit své vyjednávací schopnosti v práci. Ano, to skutečně dala! Ale přitom mi také neskutečně otevřela oči i v té běžné každodenní komunikaci s partnerem - od té doby už já kompromis v našem vztahu nikdy nedělám! Jeden poslech určitě nestačí a v brzké době si ji budu muset zopakovat. Vřele všem doporučuju!

Vzťahy Myslenie Praktická Spokojnosť v živote

Hodnotenie audioknihy Blade Runner

01.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Ready Player One

01.11.2020 Overený nákup

Prošpikováno popkulturními narážkami z 80. let, které jsem vůbec nechytala

Miluju sci-fi, thrillery... ale tady jsem byla spíš ztracená. Evidentně nejsem dostatečný geek, abych ocenila popkulturní narážky, které mají být přidanou hodnotou příběhu. Já jsem si sentimentálně nezavzpomínala, i když chápu, že mnozí musí být nadšení. Příběh jako takový měl úžasný potenciál, avšak mě spíše místy nudil (nejsem herní fanda, a tak si ani neužívám popisy, jak jiný hrají počítačové hry). Miroslav König jako teenager Wade Watts mi přišel naprosto dokonalý, věřila jsem mu to od první minuty. Bohužel jeho proměna hlasu u dalších postav jako Aech či Ar3mis mi úplně trhaly uši a nedokázala se na ně zvyknout.

Dystopia / Postapo Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Pavučina lží

01.11.2020 Overený nákup

Přešlap vedle - mitochondie a politika nejsou má oblíbené témata

Klasický Dan Brown - zajímavá zápletka, neustále zvraty v příběhu... Jenže tématicky mi to vůbec nesedlo. Biologická linie příběhu šla úplně mimo mě, vůbec jsem se nechytala, o čem je řeč... a politická linka byla sice zajímavější, ale ten happy end to celé úplně pokazil. Pro mě je tato audiokniha přešlap. I když interpretaci nejde nic vytknout.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Tatér z Osvětimi

01.11.2020 Overený nákup

Milostný příběh z koncentračního tábora

Moji recenzi ovlivňuje to, že jsem nedávno poslouchala i Mengeleho děvče, které mě naprosto uchvátilo. Tatér z Osvětimi není vůbec špatná audiokniha a určitě ji také můžu vřele doporučit, ale je to love story, na které já celkově moc nejsem. Je to taková lepší červená knihovna z hnusného prostředí koncentráku. Ovšem to, že příběh je založen na skutečných událostech, to ještě povyšuje.

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

01.11.2020 Overený nákup

Neočekávejte detektivku, ale milý a lidský příběh

Tuto audioknihu jsem si zakoupila s tím, že když se jedná o detektivní zápletku, tak to bude detektivka. Pak jsem byla opravdu velice překvapená, co to vlastně poslouchám. Byla to moje první zkušenost s Backmanem a dlouho mi trvalo pochopit jeho tak lidský a milý styl vyprávění. V příběhu je opravdu několik "detektivních" zvratů, ale i tak jsem se trochu nudila.

Když to vezmu celkově, tak z příběhu jsem až tak nadšená nebyla, avšak výkon Otakara Brouska tuto audioknihu rozhodně povýšil na lepší úroveň. Myslím, že knihu bych určitě v půlce odložila, zatímco v této audio verzi to bylo vlastně celkem fajn.

Vyšetruje partia detektívov Nečakaný zvrat Humor

Recenzia audioknihy O písaní

01.11.2020 Overený nákup

Doporučuji i pro nefanoušky Kinga!

Kinga jako hororového autora nemám vůbec ráda (horory nečtu, ani se na ně nedívám), ale tahle kniha mě opravdu uchvátila. A když vypráví o svých dílech, tak mě to zaujalo, že bych jim snad i dala šanci. Je to opravdu otevřená výpověď o jeho životě, zmiňuje, kde vzal inspiraci k psaní svých děl, sdílí své tipy pro začínající spisovatele... Může to znít jako pelmel, ale při poslechu to všechno dávalo smysl. Jediná slabší nezáživná část, kterou příště přeskočím, je o slovních druzích. Ovšem můžu vřele doporučit, i díky skvělé interpretaci Iva Gogála!

Recenzia audioknihy Ukaž, co děláš!

01.11.2020 Overený nákup

Super pro nastartování kreativity

Jsem fanynkou Kleonových mini knih a váhala jsem, jestli se mi budou líbit i v audio verzi - vždyť přeci výtvarný/grafický element v knihách má dost výraznou úlohu. A jo! Tahle audiokniha je skvělá i tak a vřele ji doporučuji! Pouštím si vždy, když potřebuji nastartovat svou kreativitu, protože to vážně funguje! Nejsou to jen nějaké plané řeči, ale opravdu vám dá reálné tipy, jak svou tvorbu v dnešní době prezentovat.

Praktická Kreativita

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

01.11.2020 Overený nákup

Na Backmana musíte mít náladu!

Tento milý příběh mě neskutečně bavil, Owe je prostě zábavný (i když dost depresivní) a každý si ho na konci musí oblíbit. Není to ten typ audioknihy, u které bych se hurónsky smála (na to mám Medvídka Pú), ale je to velmi lidský a milý humor. Na Backmana je potřeba mít tu správnou náladu. Po všech těch krvavých thrillerech mi docela dlouho trvalo, než jsem se zaposlouchala, ale pak jsem si to neskutečně užila.

Recenzia audioknihy Medvídek Pú

01.11.2020 Overený nákup

To je tak báááječné!

Tohle je s partnerem naše guilty pleasure, posloucháme neustále dokola před usnutím! Příběhy Medvídka Pú jsou neskutečně vtipné, milé a ani nemám pocit, že jsou to jen příběhy pro děti. A Vojta Kotek? Vynikající interpretace, i když nejdřív jsme měli problém, že Iáček zní úplně jako Milouš (Saturnin), ale opakovaným poslechem nám to už tak nevadí. Jen ty písničky jsou celkem utrpení...

Vek 12 + Obsahuje pesničky

Recenzia audioknihy Mengeleho děvče

31.10.2020 Overený nákup

Povinně všichni poslechnout

Nejdříve jsem si říkala, že se začátek táhne, aby už hrdinka konečně odjela do koncentračního tábora a začalo se něco dít... Když k tomu ale opravdu dojde, zastyděla jsem se a ihned jsem si přála, aby to už skončilo. Je to opravdu mučivé poslouchání a bylo mi u toho dost úzko. Je to skvělý příběh, který všem doporučuji. V poslední době mě žádná audiokniha tolik nezasáhla jako tato a pořád na ni musím myslet.

Recenzia audioknihy Hunger Games (komplet)

31.10.2020 Overený nákup

Skvělý výkon Terezy Bebarové!

Úplně mi nepřijde, že je tato trilogie příběhově vyvážená. První dva díly jsou skvělé, ten třetí je jen takový ocásek... Ale i tak to mám prostě ráda. Katniss Everdeen je celkově jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek vůbec! Interpretace Terezy Bebarové je dokonalá, je to slast ji poslouchat.

Dystopia / Postapo Na Zemi Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Zmizelá / Gone Girl

31.10.2020 Overený nákup

Skvělý příběh, ale nešťastný výběr interpretů

Spisovatelka je zároveň i scénáristkou filmové verzi Zmizelé. Pokud tedy máte důkladně nakoukaný film, tak tady vás už nečekají vůbec žádná překvapení (což mě dost zamrzelo). Postavu Nicka budu mít už navždy spojenou s Benem Affleckem jakožto sympatického chybujícího trouby, s interpretací Jana Zadražila jsem se vůbec nedokázala ztotožnit. Stejně tak i Janě Strykové podle mě chyběla ta tajemná éteričnost Rosamundy Pike. Pardon, ale neumím to bez srovnání s filmem. Pokud jste ho neviděli, vřele běžte do audioknihy! Pokud film znáte, tak úplně nevím, zda bych vám ji doporučila.

Psychologický Nedôveryhodný rozprávač Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Trvalý záznam

31.10.2020 Overený nákup

Něco tomu chybí

Měla jsem obrovské očekávání a myslela jsem si, že to bude druhá "Zlá krev" ve smyslu zajímavého pravdivého příběhu, od kterého se nebudu moct odtrhnout. Zase až tak to ale neokouzlilo a do poslouchání jsem se spíše nutila. Celé to bylo takové utahané a také mi zřejmě nesednul interpret. Překvapivě mě nejvíce bavilo vykreslení dětství Snowdena, které je v příběhu opravdu velmi důležité, abychom pochopili jeho osobnost a následné motivace. Pokud nejste IT experti a nerozumíte počítačům, tak ale ztraceni nebudete, toho se bát nemusíte - vyzkoušeno na mně.

Recenzia audioknihy Drasticky děsivý Dexter

31.10.2020 Overený nákup

Stejně dokonalý jako seriál!

Je neskutečně zábavné sledovat myšlenkové pochody psychopata/sociopata, či co je Dexter zač. Je to rozhodně jedna z nejvtipnějších knih, které jsem v poslední době slyšela. První série seriálu je věrnou kopií příběhu z této knihy/audioknihy. Ale i když mám seriál důkladně nakoukaný, audiokniha mě i tak neskutečně bavila - Dexter je prostě boží a nejde ho nemilovat! A interpretace taky skvělá, nemám vůbec co vytknout - dávám plný počet bodů.

Humor Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Šest vran

31.10.2020 Overený nákup

Tak tohle byla jízda!

Příběh je vyprávěn šesti vypravěči a všechny do jednoho jsem si zamilovala! A to jak postavy, tak i jejich interprety. Ani minutu se nebudete s touhle partičkou nudit, vřele doporučuji. Jen raději dopředu upozorním - je to první díl z trilogie. Já to netušila a byla jsem tím překvapivým zvratem na konci dost zaskočena a teď se nemůžu dočkat, až vyjde v audio verzi druhý díl.

Hrdinská Alternatívna história Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Hobit

31.10.2020 Overený nákup

Miluju, tohle si poslechnout musí všichni

V pubertálních letech jsem měla Hobita ještě na 2 kazetách a poslouchala ho pořád dokola. A když neposlouchala, tak četla knížku. Je to prostě láska! Jak nejsem fanoušek příběhů Pána prstenů, tak Hobit je podle mě dokonalý. A jednou za čas si ho i dnes ráda poslechnu. Teď už si ani neumím představit, že by ho namluvil někdo jiný než právě Vladimír Kudla!

Hrdinská Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Clona

31.10.2020 Overený nákup

Průměrná severská krimi

Hned na začátek musím napsat, že jsem nebyla fanynkou Samuela Bjørka (četla jsem Sovu a příliš mě neoslovila). Díky této audioknize jsem mu chtěla dát ještě jednu šanci... a nadšení se nekoná. Postavy detektivů mi k srdci bohužel nepřirostly, celá ta zápletka na začátku vypadá opravdu skvěle, postupem času ale celý příběh spíše nudil... Petru Špalkovou mám velice ráda, zachránit celkový dojem z audioknihy však dokázala, za mě průměr a po druhé už poslouchat nikdy nebudu.

Severská Vyšetruje žena Nečakaný zvrat