Recenzie užívateľa MaSu

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Tichá smrt

28.03.2021 Overený nákup

Nová výborná detektivka P. Maye

Další výborná Mayova kniha - sice se neodehrává na skotských Hebridách, jejichž prostředí umí výborně využít - ale má spád a výborného hlavního hrdinu (jak jinak než Skota). A v pozadí se dotýká rodinných problémů detektivů, které řeší v podstatě každá rodina. Vynikající je interpretace Filipa Kaňkovského - velmi milé překvapení a příslib do budoucnosti.

Moderná Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Hostující profesoři

11.03.2021 Overený nákup

Bouřlivá šedesátá

Výborný vhled na univerzitní život v bouřlivých šedesátých letech v USA a Velké Británii. A také vtipná komparace Američanů a Angličanů. Jediné, co lze vytknout, jsou drobné chyby v překladu (v Británii se opravdu hraje rugby a knoflíku s nápisem se říká placka nebo odznak).

Recenzia audioknihy Goldstein

11.02.2021 Overený nákup

Vraždy v předhitlerovském Německu

Zajímavá detektivka, která se odehrává na pozadí sílícího vlivu nacistů na německé politické scéně i v běžném životě. Bohatý děj, trochu nesympatický vyšetřovatel, ale výborná vrcholná scéna. Vynikající výkon Jana Teplého.

Klasická Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Nultá hodina

11.02.2021 Overený nákup

Uhlazený vrah

Uhlazená společnost, přízemní motiv, rafinovaný plán a přibývající mrtví i podezřelí. Motivů je mnoho, ale proč by to obviněná z vraždy udělala? Nebo je všechno jinak?

Klasická Vyšetruje muž

Hodnotenie audioknihy Nultá hodina

11.02.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Bílý tesák

01.02.2021 Overený nákup

Drsná Aljaška ožívá

Krásná adaptace klasického příběhu, která na rozdíl od stejnojmenné dramatizace postihuje celou knihu. Drsný život na dálném severu vtrhne do uší a pevně se tam usadí. Zejména na začátku nezapomeňte zapnout topení!

Recenzia audioknihy Strašidlo cantervillské

01.02.2021 Overený nákup

Strašidla mějte se na pozoru!

Dramatizace nesmírně vtipné Wildovy povídky. Příběh je bohužel zkrácen o některé části mučení strašidla, což posluchače připraví o jeho zoufalství a ochudí o střet staré dobré Anglie a příšerných moderních Američanů. Přesto rozhodně stojí za poslech!

Recenzia audioknihy Smrt na Nilu

20.01.2021 Overený nákup

Klasika klasik

Vynikající interpretace notoricky známé detektivky, které se podařilo vytvořit atmosféru, kterou lze shrnout do známého sloganu "moře (Nil) šumí, cikády zpívají, nocí zní píseň muezzinova" a v tom vražda. Navzdory "uzavřenému" prostředí nenavozuje autorka až klaustrofobickou atmosféru jako v knize Deset malých černoušků.

Klasická Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Osamělý mrtvý muž

20.01.2021 Overený nákup

Česká detektivní klasika

Na Erbenových detektivkách je zvláštní, že se v nich minimálně odráží doba vzniku, tu lze vytušit pouze díky používaným komunikačním prostředkům. A audio-forma tuto klasiku nemrzačí jako televizní zpracování (s čestnou výjimkou Pokladu byzantského kupce). Martin Stránský ji načetl naprosto dokonale! Díky zvláštnímu prostředí je děj trochu nepředvídatelný, okořeněný zajímavými figurkami.

Klasická Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

20.01.2021 Overený nákup

Detektivka pro labužníky

Pátá detektivka ze série Akta Enzo mi přišla nejvíce otravná rozsáhlým popisem konzumovaných poživatin a pití. Kromě vlastního případu se vynoří další kus Enzovy rodinné historie. Velmi slušná detektivka, ovšem blockbuster jako trilogie z ostrova Lewis to není. Ale kdyby Enzo mluvil česky, pak určitě hlasem Davida Matáska!

Recenzia audioknihy Muž a stín (1989)

20.01.2021 Overený nákup

Vražda ve staré Praze

Výborná adaptace klasické detektivky s inspektorem Klubíčkem, krásně evokuje dobu První republiky. Vachkovy detektivky mi atmosférou připomínají příběhy A. Christie-mírně nostalgické, velmi živě vykreslující charaktery postav.

Klasická Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Vlak z Paddingtonu

20.01.2021 Overený nákup

Všetečná stařenka ve vlaku

Jedna z nejpodařenějších detektivek A.Christie. Nepřestává mne udivovat, jak se slečna Marplová dokáže vetřít téměř kamkoliv. Zajímavá zápletka, spousta podezřelých a klasický motiv. Výborní finální scéna!

Klasická Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Viděla jsem vraždu

18.01.2021 Overený nákup

Jak snadno se člověk stane vrahem

Umístění děje na dětskou party mi vždy přišlo trochu děsivé a následující události ještě víc. Pro mne jedna z nejmrazivějších detektivek A.C., protože vše se zdá "tak obyčejné" a "normální".

Klasická Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Cval rytířských koní II - Dvojí trůn

18.01.2021 Overený nákup

Dějepis s lidskou tváří

Knížky Ludmily Vaňkové považuji za jeden z nejlepších popularizačních kroků v oblasti historie. Pokud se chcete bezbolestně vpravit do českého středověku, neváhejte!

Recenzia audioknihy Běžkyně

04.01.2021 Overený nákup

Američanka v Číně

Pátý díl Mayový "čínské" série detektivek. Řemeslně dobře odvedená práce, ale celá série trpí zásadním problémem - autor nepochopil, či spíš na vlastní kůži nezažil, fungování totalitního režimu; takže některé události by se odehrávaly značně jinak.

Moderná Vyšetruje žena Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Karanténa

04.01.2021 Overený nákup

Nepříjemně aktuální

Kniha vznikla v roce 2005, kdy svět děsila ptačí chřipka. Před rokem 2020 musel děj působit téměř jako sci-fi; nyní je nepříjemně aktuální. Jedna z velmi povedených Mayových detektivek. A ocení ji milovníci Londýna.

Moderná Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

04.01.2021 Overený nákup

Skotský detektiv ve Francii

Šestý díl série "Enzo". Výborné řemeslo, ovšem v případě, že si nepotrpíte na konzumaci vína a jídla, jsou některé scény tak trochu zbytečné... Tradičně vysoký autorův standart, ovšem knihy z Hebrid nepřekoná.

Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Rytíř Ivanhoe

17.12.2020 Overený nákup

Klasik romantismu

Známý román skotského klasika ze středověké Anglie. Vynikající se Ivan Trojan jako princ Jan, obvykle obsazovaný do rolí kladných hrdinů a Boris Rösner jako Brian d´Bois Gilbert. Ideální pro přípravu na maturitu z literatury!

Recenzia audioknihy Zapomenutá vražda

17.12.2020 Overený nákup

Na venkově žije vrah

Jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie, v níž vystupuje slečny Marplová. Atmosféra se zajímavě mění z idylické přes napínavou po velmi zlověstnou. A kolem dokola stará dobrá Anglie.

Klasická Vyšetruje žena

Recenzia audioknihy Cval rytířských koní: Otec a synové

17.12.2020 Overený nákup

První dáma českého historického románu

Konečně byla některá z knížek Ludmily Vaňkové převedená do formy audioknihy. Ideální pro milovníky historie i ty, kteří si chtějí zopakovat dějepis. Nečekejte však suchopárná data, ale šťavnatý (nicméně historickým faktům neodporující) příběh, který Vás zavede do několika evropských zemí. Karel IV. a další členové jeho rodiny se stávají živými lidmi, ne portréty na bankovkách a poštovních známkách.

Recenzia audioknihy Život v rytmu swingu

13.12.2020 Overený nákup

Hudebník, který se neshrbil

Jediné, co mě mrzí, je zkrácení předlohy - zcela vynechaný je život JT v emigraci. Naopak interpret, Igor Orozovič, který JT hrál i v Národním divadle v divadelní adaptaci této knihy, opravdu nezklamal. Nejdůležitější je však poselství této knihy - žít svůj život sebevědomě a neohýbat se jak třtina ve větru.