Recenzie užívateľa sgk

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Hodnotenie audioknihy Cari Mora

26.12.2020

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

18.12.2020 Overený nákup

Závěr celé série...bude mi chybět Enzo

Oblíbený autor nezklamal. Vyšetřování starých vražd Enzo díky své vytrvalosti, souhře náhod a za pomoci nemalé řady svých obdivovatelek zdárně dotáhl do konce. Celá série se tímto dílem uzavřela, vše nevysvětlené se objasnilo, dílky zapadly do skládačky.

Recenzia audioknihy Jak na virtuální školení

09.12.2020 Overený nákup

...čekala jsem více

Sice v ní nenajdete návod, jak sestavit online kurz, jak jej vést či další "didaktická" témata, zato díky orientaci na technologie vás kniha provede světem nejrůznějších aplikací a softwarů, a to vč. užitečných zkušeností, tipů nebo dokonce i cen.

Recenzia audioknihy Život snů a skutečnosti

09.12.2020 Overený nákup

...obdivuji je už od dětství

Zajímavý rozhovor o životě a cestách H+Z. Obdivuji je již od svého dětství, k tomuto rozhovoru jsem se dostala až teď, není možno jinak hlasovat než plným bodováním. Veliká hrdost nad těmito Čechy, gentlemany.

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

09.12.2020 Overený nákup

...nejen pro milovníky psů

Stejně jako první díl i toto je nesmírně laskavá a humorná záležitost, která potěší nejen milovníky psů, ale hlavně nejen děti. Jako dospělák oceňuji úžasně kreativní a vtipnou práci se slovy. Za mě rozhodně doporučuji.

Recenzia audioknihy Dekameron (komplet)

09.12.2020 Overený nákup

...prostě klasika všech klasik

Výborné...lehce lechtivé a erotické povídky, které obsahují vtip, nadhled a na tu dobu, co byly napsány tak pobouřili hodně lidí. Škoda jen, že se Baccaccio na skonku svého života od této knihy distancoval...

Recenzia audioknihy Tajemné pouto mezi člověkem a přírodou

09.12.2020 Overený nákup

...miluji přírodu, les, vše živé

Wohlleben opět nezklamal a předložil nám další zážitek nabitý láskou k přírodě, stromům, i jejich obyvatelům. Tentokrát jsem tam však cítila i jistou dávku pesimismu ohledně lidí a jejich chování vůči lesům a životnímu prostředí obecně. Pro mě osobně byla užitečná informace, že nemusíme být v lese extrémně potichu, protože z toho cítí zvířata výrazně větší ohrožení (lovci i predátoři se chovají neslyšně) než když jsme přirozeně hluční.

Recenzia audioknihy Nekonečný příběh

09.12.2020 Overený nákup

...kdo by neznal :)

Naprostá a neskutečná bomba. Famózní koktejl fantazie a poučení, který si každý jistě užije a bude na něj s láskou vzpomínat.

Ende zde buší jeden skvělý nápad za druhým, a co jeden to skvostnější (sfingy, knihovny, oblačné vesnice,...). Neuvěřitelná směsice, která se báječně poslouchá, vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Temný vzorec

26.10.2020 Overený nákup

...tentokrát jde o matematiku :)

Pokud v Šelmě Theo Cray potřeboval znát botaniku, v Hračkáři chemii a v Teorii vraždy se vyznat ve virech a bakteriích, v Temném vzorci vraha/vražedkyni může dopadnout jen pomocí matematiky. Jedna z nejlepších detektivek, ale nepřekvapuje mě to, Mayne prostě umí psát a já to jeho kombinování vědeckých libůstek s napínavým příběhem žeru.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

26.10.2020 Overený nákup

Erik Maria Bark opět na scéně :)

Keplerovi mě opět nezklamali, naopak. Jsem si jistá, že od 1. dílu série s Joonou Linou - Hypnotizéra, ušli pořádný kus cesty. Až trochu symbolicky se rozhodli "nasadit" v Zrcadlovém muži opět Erika Mariu Barka, hrdinu první části (a také čtvrté části - Stalkera). I tentokrát se Erik zapíše do vyšetřování mizejících a vražděných mladých dívek jako hypnotizér a pomůže tak s odhalením zločince...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Kdo ví, kde budu zítra

18.10.2020 Overený nákup

...jako správný horolezec se nebojí

Informačně i emocionálně výživná jednohubka. Tomáš Etzler je svéráz a dříč, který umí zpracovávat fakta i vyprávět příběhy, vím to, chodili jsme na stejnou střední školu, známe se, jako horolezec se nikdy ničeho nebál, nevzdával se. A opravdu prožil několik životů - a naučit se s nimi žít bude pro něj nadlouho - ale pro nás ostatní je to dobře.

Recenzia audioknihy Kanibal z Nine Elms

18.10.2020 Overený nákup

...solidní standard

Musím přiznat, že jsem přistupovala dost skepticky k románu s tak laciným názvem a zprofanovanou “medailí” světového bestselleru č. 1 na obálce. Ovšem nebyla to špatná volba pro seznámení s autorem. Zápletka sice nepřišla s ničím extra originálním a postavy mi úplně nepřilnuly k srdci, přesto jde v rámci žánru o solidní standard.

Recenzia audioknihy Čtvrtá opice

18.10.2020 Overený nákup

...dílo pro každého milovníka dobrých detektivek

Dva příběhy, jeden, odehrávající se v reálném čase, vykreslující příběh vyšinutého vraha. Druhý, odehrávající se v minulosti, popisující příběh malého chlapce, který zažije něco, co by děti zažívat neměly. Byly chvíle, v tomto druhém příběhu, kdy jsem si říkala, že ujetost toho vyprávění je za hranou toho, co se může stát, takové...přetažené...ale nutilo mě to stále číst dál. Vše se spojilo, vše se logycky vyjasnilo a vše začalo dávat smysl. Člověk pochopil, že nejen vrah, ale především autor měl vše od začátku perfektně promyšleno a připraveno. Podařilo se mu tak vytvořit krásné, uvěřitelné, poutavé, napínavé a chytré dílo, které je osvobozeno od všech vyumělkovaných zvratů, nesmyslných honiček, přemrštěné brutality a směšných důkazů a indicií.

Recenzia audioknihy Saturnin a jeho pán

18.10.2020 Overený nákup

...rozhovor, na který jsem byla hodně zvědavá

Saturnin je humoristický román Zdeňka Jirotky z roku 1942 s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla, a proto jsem byla velmi zvědavá na rozhovor s autorem, přeci jen mám ale raději ke čtení i poslechu Jeevse od Sira Pelhama Grenvilla Wodehouse, nějak se nemohu zbavit pocitu srovnávání.

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

18.10.2020 Overený nákup

...skvělé

Křehká poezie něžné lásky na pozadí strašného válečného konfliktu mě uchvátila už kdysi dávno jako povinná literatura na střední škole, ráda jsem se k příběhu vrátila v audioformě...tuhle knížku strašně oblíbenou a všem ji doporučuju :) Není to žádný strhující příběh plný zvratů atp., ale je to hrozně hezký příběh o lásce. Asi to není kniha úplně pro každého, nerada bych psala, že je to jen pro ženy, ale řekla bych, že ženám se to bude líbit o něco více, než mužům.

Recenzia audioknihy Zavěste, prosím, volá Semafor

18.10.2020 Overený nákup

Milá vzpomínka na zážitek kdysi z divadla

Kdo by neznal Semafor, kdo by neznal Šimka, humor Šimka s Grosmanem jsem měla ráda už odmala, zde je výběr ale bohužel už bez skvělého Jirky...ale ať už znáte situační humor z divadla, televize nebo jen z knih, určitě doporučuji toto album, pobaví.

Recenzia audioknihy Faust (komplet Faust)

18.10.2020 Overený nákup

Klasika...doporučuji

Goethe je v mnoha kruzích vnímán jako jeden z největších dramatiků vůbec a jeho 'Faust' je samozřejmě jedním z kanonických děl, které rozpitvávají jeden ze základních a nekončících konfliktů v duši člověka...patří ke klasickému vzdělání, každý musí znát, doporučuji.

Recenzia audioknihy Šelma

05.09.2020 Overený nákup

...originální, děsivé

Splňuje všechno, co od skvělého thrilleru očekáváte, sympatickým hlavním hrdinou počínaje a mrazivou atmosférou konče. Kromě toho nám představuje naprosto originální zápletku, která je tak napínavá a tak děsivá, že to neodložíte, dokud to nedoposloucháte, to vám zaručuji!

Recenzia audioknihy Kamenná opice

05.09.2020 Overený nákup

...zařátek zdlouhavý, ve jménech se ztrácím

...pro mne poněkud nezáživný začátek, plácání na místě ve vztahu Lincoln x Amélie a místy zbytečné natahování děje, na druhou stranu oceňuji, že se autor pustil do zcela nového tématu (nelegální imigrace, Čína-medicína, kulturní a politické reálie) řekla bych, že i poměrně úspěšně. Až na začátek děj odsýpá a o napětí není nouze...

Recenzia audioknihy Na okraji propasti

05.09.2020 Overený nákup

...od tohoto autora bych čekala víc

Pro mě bohužel zklamání a moc bych se přimlouvala za návrat zpět ke komisaři Servazovi. Tohle bylo příliš zdlouhavé a roztahané na to, aby mě to bavilo. Navíc mám pocit, že popisů hongkongských reálií, ulic a barů tam bylo přehnaně moc. A naopak pocit, že téma umělé inteligence bylo spíše v pozadí.

Recenzia audioknihy Bourneova totožnost

10.08.2020 Overený nákup

...povedený úvodní díl série

Podle knihy byl natočen film Agent bez minulosti, který jsem viděla před poslechem, tem má ale s knihou, bohužel, kromě postavy Jasona pramálo společného. Celková dějová linka i postava Marie byly úplně změněné, takže mě to velmi zklamalo...Je vidět, že zfilmovat kvalitně knihu není vůbec jednoduché...každopádně poslech doporučuji. Úvodní díl této legendární série je sice docela povedený, ale nějaké chyby se mu rozhodně nevyhnuly, je trošku roztahaný.

Recenzia audioknihy Temný karneval

10.08.2020 Overený nákup

...soubor se mi líbil, doporučuji

Raye Bradburyho známe hlavně jako spisovatel science fiction povídek. Tato sbírka je však jiná, obsahuje povídky které se řadí do takzvaného žánru weird fiction. Povídky jsou hodně založeny na metaforách, obsahují až hororové prvky a groteskní zápletky, moc se mi soubor líbil, jistě se k němu ještě po čase vrátím.

Recenzia audioknihy Karanténa

10.08.2020 Overený nákup

...průměr, až sestupná tendence autora

Sám autor o knize řekl: Když jsem před patnácti lety napsal Karanténu, nikdo se s tím nedokázal ztotožnit. Teď to dokážou všichni...líp bych pocit nevystihla, ale celkově mě poslech nezaujal, policista je tedy zajímavou postavičkou, ale ale už poslední knížka Ochráním tě nebyla bůhvíco a Karanténa pokračuje v sestupné linii. Bohužel, večer už asi ani nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Jediné co na mě zapůsobilo, byla poslední věta, což není mnoho...

Recenzia audioknihy Dokonalá smrt

10.08.2020 Overený nákup

...série mě baví, těším se na další díl

Autorka napsala zajímavý příběh. Opět je zde vícero vyšetřování, která mě držela v napětí.

Lehké zklamání přišlo v dějové lince Ava - Luc. Čekala jsem, že autorka naváže tam, kde v druhém díle skončila.

Série mě baví. Těším se na další díl.

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

04.08.2020 Overený nákup

...podle mého nejslabší ze série

Velké zklamání. Za mě suverénně nejslabší díl série. Nová linie příběh nijak extra neobohatila, řešení jsem odhadla už v polovině, jen další případ a další policajti, kteří bez Enza nic nepochopili, další žena do postele, další komplikované rodinné příhody, další útok na Enzův život, další reklama na Skotsko.

Recenzia audioknihy Motiv X

04.08.2020 Overený nákup

...vyloženě koktejl různých chutí a barev

Nevím, jak bych to vyjádřila, ale tak na mne působí celek utahaný, přeskakuje mnohdy až necitlivě z roku na rok, z místa na místo, z postavy na postavu, až se posluchač může ztratit. Nakonec se mi zdá, že pachatelům jsme na stopě, a konec v nedohlednu - zase pokračování v dalším dílu. Kriminalista Fabian má stále hromadu problémů, a to i doma...nenadchlo.

Recenzia audioknihy Hovor se smrtí

17.07.2020 Overený nákup

...skvělý díl série, zaujal mě nejvíce

Já se budu opakovat, ale nejde jinak, bylo to opět skvělé a já jsem snad na těchto posleších závislá.

Další díl série není ani lepší, ani horší než předešlé, stejné fígle na konci kapitol, které nalákají poslouchat bez přestávky a v nekončícím napětí až do finále. A znovu to jeho proč u pachatele, to malé pochopení chování. Prostě dokonalé, tentokrát mi přišlo líčení o dost drsnější, morbidnější a zajímavější i tím, kdo byl manžel druhé oběti. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 2

12.07.2020 Overený nákup

Opět nezklamala

Audiokniha mě vůbec nepřekvapila. Popravdě, doporučuji si ji poslechnout a hlavně všechny doporučení vyzkoušet, protože opravdu fungují...poslech opět plný faktů o jídle, zdraví, výživě...Taktéž i pěkně namluveno.

Recenzia audioknihy Popravčí

12.07.2020 Overený nákup

Kniha mě zatáhla hned do děje a líbí se mi to propracování detailů

Druhá v pořadí. Čte se ještě lépe, než první. Znalost hlavních hrdinů, posun v jejich univerzu. Už víte, jak autor píše, jste obezřetní, a přesto umí překvapit. Zhltnuto během pár dnů. Bavilo mě to moc, je to už sice až za hranou krutosti, místy jsem se hrozila toho, co uslyším, ale napsáno je to opět velmi dobře, s touto dvojicí detektivů se budu opět ráda setkávat.

Recenzia audioknihy Noční lovec

12.07.2020 Overený nákup

Třetí díl pokračuje adrenalinovou jízdou.

Další Carter za mnou a pecka !!! Velmi "čtivá" kniha, člověk se ani minutu nenudí a to rozuzlení.. úplné psycho, Carter je prostě mistrem svého řemesla...Je to opět velmi zvrácené, ale zároveň v tomto ohledu opět velmi originální.

Recenzia audioknihy Hračkář

24.05.2020 Overený nákup

Hlavní hrdina je sympaťák

Skvělé. Další kniha Andrewa Mayneho, kde nasadil hodně vysokou laťku. Hlavní postava, stejně jako v prvním dílu, je profesor Theo Cray, vědec a biolog s velmi pružným postojem k hranicím, které by člověk neměl překračovat. Mnohým bude asi připadat, že se chová jako arogantní náfuka a vejtaha, ale on na to má často nárok. Vědecký přístup Thea při pátrání po vrahovi dětí se mi líbil, informace z oblasti vědy mě zajímaly, přesně tak si představuji napínavý, zajímavý a akční thriller.

Recenzia audioknihy Nůž

20.05.2020 Overený nákup

...pohltilo mě to, ostatně jako vždy

Opravdu zapletená zápletka. Skvělé. Absolutně nejlepší Holeovka! A musím říct, že tenhle díl pro mě byl asi nejvíc emotivní ze všech. Kolik toho ještě musí Harry prožít? A dočkáme se někdy happyendu pro Harryho?

Recenzia audioknihy Jiskra života

20.05.2020 Overený nákup

...pro mne jedna z nejlepších knih Remarqua

Silný příběh o lidské vytrvalosti a naději, o utrpení a hyenismus. O životě a smrti. Místy těžko stravitelné popisy skutečných hrůz. Tato kniha je poselstvím o tom, že člověk se k jinému člověku může chovat hůř než ke zvířeti a zároveň o tom, že vůle k životu bývá silnější než si umíme představit.

Recenzia audioknihy Fenomén KK

07.05.2020 Overený nákup

...pěkná vzpomínka na mou srdcovku KK

Všestranný pohled na osobnost zpěváka, básníka, výtvarníka, rozhlasového redaktora a glosátora Karla Kryla, Český rozhlas Plus odvysílal cyklus pořadů Fenomén KK, který se mi až na poslední díl v celku líbil, možná nemám objektivní pohled na věc, protože patřím k těm, co KK poslouchali v minulém století i ze SE.

Recenzia audioknihy Smrtící bílá

07.05.2020 Overený nákup

...zoufalost a ještě k tomu dlouhá

Zoufale dlouhé a nudné. A co ta detektivní “zápletka“? Popravdě, kdyby to nenapsala JKR, tak po tom ani pes neštěkne. Raději se vrátím k Harry Potterovi, tam ta zápletka opravdu existuje...

Recenzia audioknihy Jak získávat přátele a působit na lidi 2019

07.05.2020 Overený nákup

...obrovský ohlas při prvním knižním vydání si pamatuji

Kniha obsahuje myšlenky, jež jsou hodny zapsání nebo označením formou lepítka...kdysi vyvolala obrovský ohlas hlavně v době jejího vydání v Americe, protože jsou v knize popisovány asi v té chvíli "živé kauzy", pamatuji si to jako dnes, v současnosti na mě situace v příbězích působí místy manipulativně.

Recenzia audioknihy Jak drahé je zdarma

07.05.2020 Overený nákup

...stačí používat zdravý rozum

Moc tyto "motivační?" knihy nemusím, v podstatě se tam omílá to samé stále dokolečka dokola. Kolik pokusů/experimentů na nic netušících studentech se udělalo, co z toho plyne a proč jsme ve finále my ti hlupáci. Stačí používat zdravý rozum :) Bohužel mi nic přínosného kniha nedala...

Recenzia audioknihy Emoční inteligence

07.05.2020 Overený nákup

IQ není zdaleka tak důležité jako EQ!

IQ není zdaleka tak důležité jako EQ! Přelomová práce jednoho z nejpřednějších amerických psychologů, která naprosto mění pohled na to, co to znamená být chytrý...je třeba rozvíjet emoční inteligenci už odmalička.

Recenzia audioknihy Sestry

07.05.2020 Overený nákup

...netrpělivě čekám pokračování

O trošku lepší něž Noc. Autor má stále ještě čím zaujmout. Tohle jsou detektivky, které si poslechnete téměř na jeden zátah. Jinak to nejde. Už teď netrpělivě čekám na další pokračování. Stále totiž není dořešeno vše, co by dořešeno být mělo a pozornému čtenáři určitě neunikla na konci knihy druhá obálka, kterou Martin už v tomhle díle neotevřel...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

03.02.2020 Overený nákup

Čekala jsem víc...

Strašně nerada to říkám, ale tohle byl pro mě opravdu nejslabší díl. Muž, který hledal svůj stín byl pro mě mnohem zajímavější díl a připadal mi propracovanější. Jsem si jistá, že spoustu lidí tento díl nadchne a musím sama uznat, že některé části opravdu nebyly špatné, ale jako celek mě kniha zklamala. Od završení celé série jsem očekávala více.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

03.02.2020 Overený nákup

...za mne zatím nejslabší Q

Mám sérii oddělení Q ráda, těšila jsme se na další poslech v pořadí, ale už předchozí Selfie a teď i Oběť 2117 nedosahují kvalitou na předchozí díly série. Děj mi přišel trochu rozvláčný a motiv osobní pomsty až nevěrohodný. Za mne ne.

Recenzia audioknihy Ďáblův spár

10.10.2019 Overený nákup

Prostě se mi to líbilo

Nepřišla mi nudná, ani zdlouhavá, naopak. Není to detektivka v pravém slova smyslu, nepátrá detektiv, ale novinářka, navíc se jí všechno osobně týká...dějová linka minulost - současnost je hezky propojená. Mě se to prostě líbilo.

Recenzia audioknihy Až tady nebudu

10.10.2019 Overený nákup

Linda prostě umí

Páni, pocitově se cítím jako bych celá projela mlýnkem na maso. Úplně zpočátku, ale opravdu jen pár “pidimidi” minut jsem si říkala, že jsem investovala do příběhu pro odrostlý puberťáky. Ani náhodou. Mega bonus příběhu je její audio zpracování se třemi předčítači. Naprosto famózní hlas Aleše Procházky.

Recenzia audioknihy Kaštánek

10.10.2019 Overený nákup

...další povedená kniha ze severu

Thrillery a detektivky mám moc ráda, většinou je vrah očekávatelný , tady jsem tedy vraha očekávala, předpokládala, tipovala, ale nakonec jsem byla mimo..... Dvojice detektivů byla zvláštní, spíše mi byl sympatický Hess. Za mě ano, další povedená kniha ze severu...

Recenzia audioknihy The Crown

10.10.2019 Overený nákup

...po každém díle seriálu jsem si poslechla danou kapitolu

Moc se mi líbí tyto ,,oficiální průvodce" podle seriálů. Navíc zde je i klad v podobě srovnání seriálu a skutečnosti, protože autor knihy pracuje pro královskou rodinu. Miluji ten seriál, miluji tuto knihu. Kniha není jen o seriálu (1. sérii), ale hlavně o tom co v seriálu je/není podle pravdy a proč.

Kniha je skvělá i po grafické stránce. Jsou v ní i dobové fotky reálných postav.

The Crown doporučuji všem, kteří se zajímají anglickou královskou rodinu a to i za cenu toho, že seriál lze aktuálně shlédnout maximálně s českými titulky.

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

10.10.2019 Overený nákup

Nemám ráda prozrazení identity pachatele předem

Celkem dobrá detektivka, jedna z těch, kde čtenář sleduje příběh jak z pohledu vyšetřovatelů, tak z pohledu pachatele. Dějová linie s odloženými miminky mohla být trochu víc propracovaná. Velké zklamání. A nechytla mě ani od druhé poloviny. Tyhle detektivky, jejichž čtivost je založená na brutalitě pachatele...Takhle snad dřív klasičtí autoři, myslím třeba Agatha Christie apod, psát nepotřebovali. Je nová doba. Čtenář si to žádá.

Recenzia audioknihy Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank

10.10.2019 Overený nákup

Obě verze jsou skvělé, jak film, tak kniha

Skvělé, jak kniha od Kinga, tak Kaiser. Hudba vše skvěle dobarvila. Já jsem moc spokojená, poslouchám v autě a jezdím tak, že mi o litr klesla spotřeba benzínu. Jednoznačně doporučuji. Trochu jsem se obávala, protože jsem viděla film jako první, ale obě verze jsou prostě skvělé.

Recenzia audioknihy Labyrint pohybu

10.10.2019 Overený nákup

velmi doporučuji

Pro laika velmi pěkně zpracovaná kniha, která dokáže vysvětlit spoustu věcí, které si člověk během života třeba ani neuvědomí. Velmi oceňuji tolik přínosných informací, které jsem se díky čtení dozvěděla. Kéž by bylo víc takových odborníků, kteří mají snahu člověku pomoci. Skvělá knížka, která se v audiopodobě výborně poslouchá a ač je dlouhá, tak její poslech mě neskutečně rychle utekl. Je až neuvěřitelné jak je všechno se vším v lidském těle a duši propojené a jak i maličkosti a drobné změny mohou naše zdraví ovlivnit.

Recenzia audioknihy Proč máma nadává

10.10.2019 Overený nákup

Lehké letní čtení o matkách v krizi.

Občas jsem se zasmála, občas jsem se i viděla v daných situacích. Ale něco tam chybělo. Máma nadává, protože pije, a protože jste vy děti tak nesnesitelné malé zrůdy, které ji dohánějí k beznadějnému šílenství. Zcela prosté.

Recenzia audioknihy Záhada tří čtvrtin

10.10.2019 Overený nákup

...imitace není originál

Imitace není nikdy to, co je originál. Ani tady se moc nepovedlo znovuvzkříšení slavného detektiva. Autorce bych doporučila, aby pokračovala stylem staroanglické detektivky, ale s novou hlavní postavou.

Recenzia audioknihy Doživotí - autentické výpovědi doživotních vězňů

22.09.2019 Overený nákup

...vždy se litují

Velmi poutavá kniha. Více než polovinu z případů doživotně odsouzených vrahů znám z jiných knih a médií, o ostatních jsem slyšela poprvé. Teď jsem si mohla poslechnout jak své činy vidí oni samotní. Jestli mají svědomí, sebereflexi, jestli litují...Ano litují, ale ve valné většině sami sebe. Jak to mají ve vězení těžké, jak je jim ubližováno a že doživotí je moc. Vždyť šlo přeci "jen" o lidské životy. A naše justice je zřejmě absolutně neschopná, protože více než polovina se necítí být i přes nezvratné důkazy vinná. Takže jeden justiční omyl vedle druhého? To sotva!

Recenzia audioknihy Jak se vraždí v Čechách

22.09.2019

...nic nového mi kniha nepřinesla

L.X. Veselého mám jako moderátora ráda, a tak jsem sáhla po jeho knížce kde zveřejňuje své rozhovory s českými pravomocně odsouzenými vrahy. Nejsou to žádní sofistikovaní zločinci, většinou se jedná o jednoduché primitivy, kterých jsou plné kriminály (tohle vím, pracuji 25 let ve vězeňství). Drtivá většina drbanů (i v těchto rozhovorech) buď přiznává, že udělali špatnou věc, ale zároveň si hledá nějako výmluvu, nebo omluvu svého činu (byl jsem sjetý, provokoval mě…). Běžné taky je, že mukl přizná, že byl za daný čin odsouzen, ale hrdinsky to vzal na sebe za někoho. Když to prostě shrnu tak mě osobně to nic nového nepřineslo, ale pro nezasvěcené to může být pravdivý pohled do většiny mysli českých kriminálníků.

Recenzia audioknihy Clona

12.08.2019 Overený nákup

...těším se na další

Tak jak první dva díly, tak i tento třetí se mi moc líbil. Nešlo se odtrhnout, dokud člověk nedoposlouchal, nebo neusnul u poslechu :D Za mě super a určitě si všechny díly vyslechnu znova. A budu se těšit na další :)

Recenzia audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

12.08.2019 Overený nákup

...inspirativni, jako ostatne vzdy

Dobre uchopena temata, dukladne a promyslene zpracovani.

Pani Slimakova je pro me inspirativni, schopna podnikatelka a siritelka osvety tykajici se zdraveho zivotniho stylu a vhodne stravy. Jeji nevnucujici a nenasilny styl se mi libi.

Recenzia audioknihy Firewall

12.08.2019 Overený nákup

Wallander opět nezklamal

Tak Wallander opět nezklamal. Prostě sympaťák každým coulem. Jeho vyšetřovací metody a šestý smysl na udělání si obrázku, kdo stojí před ním, je bomba! Jen mi vadí, že většina kriminalistů ve Švédsku, potažmo v severních státech snad ani nenosí u sebe služební zbraň a to mě trochu zaráží. Ale jinak příběh bez chyby.

Recenzia audioknihy Žízeň

12.08.2019 Overený nákup

...další skvělá Nesboovka

Další výtečná Nesbovka, která dokazuje téměř nemožné - že i tak zběhlý autor, jako je právě Jo Nesbo, se může stále zlepšovat a posouvat umělecky vpřed. Žízni není příliš co vytknout. Jde o výjimečné dílo, u kterého máte pocit, že žádné slovo není navíc a že každý kus děje má své právoplatné místo. Dílo, které chytne hned první větou a až do konce vás nepustí. Příběh je velmi zajímavý a prezentuje nezvyklý případ, kdy jsou nám popisovány neobvyklé způsoby vraždění, které na první pohled mohou působit přitaženě za vlasy, ovšem autor je umně popisuje a podkládá důvěryhodným psychologickým rozborem, tudíž nezbývá, než smeknout. Celé dílo vedle ústřední dějové linie pracuje velmi šikovně s postavami a každá dostane výrazný prostor k rozvoji.

Recenzia audioknihy Konec hlídky

12.08.2019 Overený nákup

...za mne nejvíc

Pro mě osobně nejlepší část této Kingovy trilogie. První dvě knihy mne tolik neoslovily, i když první byla také dost dobrá, ale určitě nejslabší se mi zdál druhý díl. Zato v poslední knize série se autor vyřádil a opravdu ukázal, co umí ;-). Příběh je tentokrát napínavý a strhující v podstatě po celou dobu. A já jsem se nenudila ani chviličku. Kromě toho zápletka fakt originální :-)

Recenzia audioknihy Koule

04.08.2019

...dokonale herecky zvládnutá rozhlasová hra

Tady jsem trošku v rozpacích. Vadí mi, z čeho si autor dělá legraci. Na druhou stranu, být na to hrdý je taky těžké, ale vtipné to je, jen ne zrovna taktní. Pavla Tomicová ... ta je excelentní. Scénář podle mne nevyužívá všechny příležitosti a s ubíhajícím časem mi hra připadala stále slabší. A závěr, kdy koulařka zcela ovládne redaktora, mi byl vyloženě proti srsti, možná i z toho důvodu, že předlohou je žijící osoba.

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

08.05.2019 Overený nákup

Nejlepší ze série

Za mě nejlepší díl série. Bylo fajn, že tentokrát byl Enzo sám za sebe, neměl s sebou nikoho z rodiny, ani žádnou ženu. Až na krátkou epizodu se Charlotte, která na mě nepůsobila vůbec věrohodně, tento kousek dějové linie se mi vůbec nelíbil.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

08.05.2019 Overený nákup

Zklamání veliké...

Co se stalo ? Kde je ten Peter May, na kterého jsme zvyklí, co to mělo jako být ? Taková předvídatelná slátanina, opravdu Jiří Dvořák dělal, co mohl, ale kde nic není...

Recenzia audioknihy Dalajlamova kočka

08.04.2019

Přineslo mi to relax

Jedním slovem – okouzlující. Dlouho jsem hledala správná slova, která by přiblížila pocity, které jsem z knihy měla a nakonec jsem našla – působilo to jako jedna velká meditace. Přineslo mi relax a duševní obohacení v jednom. Příběh si od začátku získal mé srdce a rozhodně se k němu někdy vrátím. Děkuji a tleskám, pane Michie.

Recenzia audioknihy Farma zvířat

08.04.2019

Nadčasová klasika

Prase vládnoucí farmě.

Prase vládnoucí čemukoliv.

Krásná představa, že?

Orwell napsal bajku, zajímalo by mě, kolik pohlavárů se v ní poznalo. Asi žádní. Škoda.

Recenzia audioknihy DNA

08.04.2019

Mé první setkání s paní spisovatelkou...a jistě ne poslední

Od samotného úvody knihy, se dalo vytušit o čem příběh bude a jak to bude namíchané. Přesto se mi samotného vraha odhalit nepodařilo. Ale byla jsem mnohem blíž, než tápající a chybující policie. Příběh nemá žádná hluchá ani nelogická místa a je napsán nesmírně zajímavě. Zážitek umocnil vynikající přednes Kláry Cibulkové.

Recenzia audioknihy TO

08.04.2019

Taková bible hororu

Dalo by se říct, že jsem knihu ani tak nečetla, jako spíš studovala. Větší část jsem po chvilkách poslouchala. Mimochodem – skvěle načteno všemi aktéry. Mezitím kousky přečetla a podívala se na všechna dostupná filmová zpracování. Sice jsem se nestala fanynkou Stephena Kinga, a hororů už vůbec ne, ale musím uznat, že „To“ je umělecké dílo. Skvělý, až neskutečně detailně propracovaný román. „To“ představuje všechno myslitelné zlo světa, ve všech jeho podobách a já bych ráda věřila, že se jednou najde parta dětí, která by s ním jednou provždy zatočila.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

08.04.2019 Overený nákup

napětí, zvraty, tajemství mi prostě nedalo spát...

Když bych měla porovnávat Právo nálezce s Pan Mercedes musím říct, že jsem byla asi maličko zklamaná. Na rozdíl od prvního dílu jde děj víceméně stejným napínavým tempem, hodně se řeší, jak myšlenky detektiva tak "pachatele". Naopak v pokračování začíná takovým pomalejším dějem a až na konci graduje. Spíš se jedná o oba "zloděje" a jejich myšlenky

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

08.04.2019

Napětí stoupá...

Možná to nebude moje nejoblíbenější kniha od Kinga, ale chápu proč jí má tolik lidí rádo :) Napětí stoupá hned od začátku a když se v půlce dá trochu pohov, tak jen proto aby mohlo vystoupat ještě výš. Konec má docela rychlý spád, ale přijde mi že je trochu předvidatelný

Recenzia audioknihy Arnošt Lustig - Osudy

19.03.2019 Overený nákup

Arnošt Lustig patří mezi mé hrdiny.

Nemám jiné hodnocení, než že mohu před autorem smeknout. Neznám moc jiných tak silných příběhů a přitom podaných naprosto s humorem a "lehce". Arnošt Lustig patří mezi mé hrdiny. To, že knihu sám namluvil ji dodává úžasnou atmosféru a ještě větší sílu.

Recenzia audioknihy Zmizela v mlze

19.03.2019 Overený nákup

Pro mě prostě ideální detektivka

Další kniha od mojí oblíbené spisovatelky a opět spokojenost. Její styl se mi prostě líbí. Jak dokáže čtenáře napínat od první kapitoly a jak dokáže skvěle vykreslit prostředí a vy se na pustinu kolem sebe a na moře z vrcholku útesu můžete dívat společně s hrdinou...skály, moře, fjordy. Sympatický detektiv. Postavy příběhu nejsou ani černé ani bílé, takže není jasné, kdo je vlastně ten špatný. Až v závěru se teprve začíná mlha příběhu rozjasňovat. Pro mě prostě ideální detektivka, kterou můžu jen doporučit dál.

Recenzia audioknihy Kroky vraha

19.03.2019 Overený nákup

Trošku horší Klevisová, ale pořád Klevisová.

Trošku horší Klevisová, ale pořád Klevisová. Líbila se mi propracovanost příběhu a byla jsem zvědavá, jak to dopadne, za plus považuji i to, že jsem vraha neuhodla. Ale podobně jako v ostatních knihách autorky jsem si k žádné z postav nevytvořila moc velké pouto a jejich osud mi byl skoro lhostejný. Oproti dvou detektivkám odehrávajícím se v pro mě novém, cizím prostředí, mi prostředí Prahy v této knize nepřišlo tak zajímavé.

Recenzia audioknihy Musím to vědět

19.03.2019 Overený nákup

Napínavé, pobavilo

Nejsem ani analytička CIA, ani IT specialista, takže nemohu hodnotit věrohodnost knihy po této stránce. Vzhledem k tomu, že autorka je bývalá analytička CIA a pracovala pro i pro FBI, tak bych řekla, že ví, o čem píše. Spíš bych předpokládala, že nemůže odhalit utajené postupy špionážní práce, a proto to ve zjednodušeném podání vyjde poněkud naivně. Mně to ale vůbec nevadilo. Kniha je velmi napínavá od začátku až do konce a propojení téma práce a rodiny je v tomto případě naprosto namístě. Doporučuji

Recenzia audioknihy Vánoční vražda a jiné povídky

19.03.2019 Overený nákup

Perfektní vykreslení postav. Dokonale popsané prostředí. Výborné náměty. Příjemné a nenáročné

P.D. Jamesovou mám ráda, i když jsem její dílo spíš viděla v podobě seriálů s charismatickým Adamem Dalglieshem. Dodnes si pamatuju, jak mě jako malou holku děsila a fascinovala ponurá houslová melodie. Tato knížka se mi líbila. Hodně připomínala Agathu Christie, což uznala i sama autorka a zřejmě jí touto knížkou tak trochu vzdala hold. Perfektní vykreslení postav. Dokonale popsané prostředí. Výborné náměty. Příjemné a nenáročné. Pro mě určitě ne poslední kniha s postavou Adama Dalglieshe. Doporučuji.

Recenzia audioknihy 128 největších chyb, které mohou zničit vaše podnikání

19.03.2019 Overený nákup

Čekala jsem víc, zklamání

128 jednoduchých odpovědí na nejčastější podnikatelské chyby, kterými si prošli podnikatelé před vámi a vy již nemusíte! Nejvíce rad dávají lidé, kteří nikdy nepodnikali, ale zde můžete předejít mnoha omylům, které vedou ke zbytečnému plýtvání zdroji, k deziluzi a zklamáním. Celkově na mne působí ale dílo jako amaterismus, je pro mě zklamáním.

Recenzia audioknihy Vídeňské bratrstvo

19.03.2019 Overený nákup

Klasický, severský krimithriller, tvrdý, nekompromisní, propletený historií a politikou, tak trochu podobný Keplerovi.

Moc se mi líbilo propletení současnosti s minulostí za druhé světové války, sledování historické linie bylo zajímavé. Také děj celkově je velmi napínavý, ale na mě místy až příliš komplikovaný. Kniha je navíc opravdu velmi brutální a některé popisy mrtvol až nechutné. Klasický, severský krimithriller, tvrdý, nekompromisní, propletený historií a politikou, tak trochu podobný Keplerovi.

Recenzia audioknihy Velmi osobní kniha o zdraví

12.03.2019 Overený nákup

Najdi si svou cestu, najdi svůj talíř...

Velmi čtivě napsaná kniha se zajímavými informacemi, inspiracemi a nadhledem. Doporučuju všem, co se zajímají (nejen) o zdraví a stravu. Název knihy plně odpovídá obsahu - velmi osobní kniha. A jedna z mála, která fanaticky nezatracuje a nepřikazuje, co se smí či nesmí. Jen shrnuje a konstatuje. Tak, aby se každý mohl zamyslet, promyslet, najít svoji cestu.

Recenzia audioknihy Putinovi agenti

12.03.2019 Overený nákup

Doporučuji vyslechnout

Velmi poučné! Po jejím poslechu si ujasníme nejen jací Rusové jsou - ale také proč takovými musejí být. Kde a proč se bere jejich rozpínavost a nekončící imperiální choutky... A také jak probíhá dezinformační kampaň, co jí sledují její strůjci a čím je nebezpečná. Autor uvádí konkrétní data a konkrétní jména, za nic se neschovává. Lidé bděte!

Recenzia audioknihy Firma

11.03.2019 Overený nákup

Rozčarování z poznání...tentokrát v knize

Skvělý právnický thriller. Mělo to napětí, spád a výbornou postupnou gradaci příběhu, kdy mladý právník dochází k poznání o firmě, která se zpočátku jevila tak idylicky...přinutilo mě to znovu si pustit film s Tomem Cruisem, pro srovnání :)

Recenzia audioknihy Cizinci v noci

11.03.2019 Overený nákup

Opravdu "křehká" novela

Příběh o hledání něhy a blízkosti, o vděku za chvilky štěstí a umění radovat se z nich, ať jsou delší nebo spíš vlastně kratší, což je krásná vlastnost. Také o nepochopení, tvrdosti v rodině a také o tom, jak lidé umí druhým život ztrpčovat...doporučuji.

Recenzia audioknihy Příběh kriminálního rady

11.03.2019 Overený nákup

Skvělé, doporučuji

To bylo čtení! Napínavé, promyšlené, poutavé. Celo dobu jsem měla svou teorii, která byla na mnohých místech přiživována, už jsem si byla skoro jistá a... No, knihu mi doporučila kamarádka se slovy: "Tohle je jediná knížka, kde se mi stalo, že jsem se při poslechu lekla." Mohu potvrdit.

Recenzia audioknihy Jack Reacher: Jatka

11.03.2019 Overený nákup

Za mne ne...

Od začátku až do konce to bylo úmorné, ať už se jednalo o styl vyprávění příběhu - krátké úsečné věty (divný překlad?), nebo o nesympatické hlavní hrdiny. Jack Reacher -neomylný a otřískaný voják, který neudělá žádnou věc špatně, všechny jeho plány vyjdou naprosto přesně, nikdy se nemýlí a zřejmě taky disponuje věšteckou koulí, nebo co - působí jako nadpřirozená bytost, i když vlastně je to "Američan", ti jsou přece nejlepší, nejchytřejší a nejsilnější. Ne, fakt ne, za mě ne.

Recenzia audioknihy Selfies

27.12.2018 Overený nákup

Sedmý příběh...

Motanina zločinů s různými, většinou málo pravděpodobnými, motivy. Budiž. A ta parta kolem Carla je taky panoptikum, překombinované a ta hlavní záporná rodina, to byl tedy výkvět. Jako relaxace ucházející.

Recenzia audioknihy Hadohlavec

15.12.2018 Overený nákup

Nezaujalo, nevěřím...

Tento díl se mi líbil nejméně. Asi proto, že se neodehrával v Číně. Byla tu sice řešena čínská imigrace do USA, ale tohle mě opravdu nebavilo. Taky díky dodržování pravidla o znalosti pachatele, bylo jasné, že nakonec viníci budou dost dobře známí hlavní dvojici, která se opět do případu zamotala...tomu viru se ale věřit moc nedalo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Lazar

27.11.2018 Overený nákup

Další drsná kniha od Keplerů

Lazar má v sobě spád, napětí, strach, i vzrušení. Další výborné pokračování Joony Liny, drsné, možná malinko překombinované, chvílemi tak sugestivní, že jsem se v jednu chvíli šla přesvědčit, že mám zamčeno...Konec opět otevřený, takže se těším na pokračování.

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka

31.10.2018 Overený nákup

Prosté a zároveň geniální

Neuvěřitelně odpočinkový poslech, bylo to, jako bych byla přímo uprostřed děje, skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže...Jak prosté...A přitom geniální. Tohle prostě nezestárne. Naopak. Uplynulá léta Doylovu dílu jen přidávají na síle atmosféry a jen podtrhují brilantnost Sherlockových dobrodružství...

Recenzia audioknihy Mrtví v Badger’s Drift

31.10.2018 Overený nákup

Setkání se známými ze seriálu nezklamalo

Velice dobrá detektivka v klasickém anglickém duchu. Jediné co mě mrzelo, byl fakt, že celý děj jsem již znala ze seriálu. Ovšem ani to mi nezabránilo v tom, abych se při poslechu skvěle bavila. Setkání se známými ze seriálu nezklamalo.

Recenzia audioknihy Na západní frontě klid

31.10.2018 Overený nákup

Klasika

Co víc ještě napsat ke knize, která již patří ke klasice a byla mnohokrát rozebrána na atomy a znovu poskládána, sestavena a vysvětlena pro všechny? Dodám jen, že Remarque je velkolepý tím, že dokáže přimět čtenáře, aby se vžil do kůže a mysli těch, kdo se ocitli v krutých, surových bojích, hladoví, vysílení a zavšivení se topili ve špíně a krvi a sledovali, jak v ukrutných bolestech umírají jejich kamarádi. Přinutí nás položit si otázky - proč by nevinní lidé, kteří mají celý život před sebou, měli umírat kvůli sobeckým rozhodnutím někoho, koho vůbec neznají a jehož motivy jsou jim naprosto cizí.

Je smutné, že tento román ani po tolika letech od vydání ani trochu neztrácí na aktuálnosti, spíše naopak.

Recenzia audioknihy Noc

31.10.2018 Overený nákup

Zklamání...

Série měla pěknou klesající tendenci, ale dostat se pod Tmu už bylo velmi obtížné a naštěstí se to nepodařilo. Nelogických, nepravděpodobných a nemožných míst je tu pořád dost, ale už jsem se přes ně dokázala nějak snáze dostat. Jen ta transplantace jater od živého dárce plastickým chirurgem, to je opravdu hodně mimo. Lehce nadprůměrné počtení pro ty, kteří znají předchozí díly a chtějí si oblíbené postavy připomenout.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Jídlo na prvním místě

31.10.2018 Overený nákup

Inspirativní

Pro mně byla tato kniha velkou inspirací. Nejsem sice člověk, který by měl nějaký velký problém s váhou, jedl polotovary a cpal se nezřízeně vším, co najde, nejím lepek a ani to nepřeháním s mléčnými výrobky. Líbilo se mi jak kniha popisuje fungování hormonů v těle, to jsem doslova hltala. Určitě doporučuji všem, kteří mají nějaké zažívací problémy, už jen proto, že vyřadíte z jídelníčku všechny alergeny a postupně je vracíte zpět, potom je zhodnotíte jak na vás působí.

Recenzia audioknihy Taková normální rodinka

31.10.2018 Overený nákup

Nadčasové :)

Myslela jsem, že už mě poslech nebude tak bavit, když znám seriál, ale ono se jedno s druhým doplňuje. Při určitých dialozích, jsem si přesně představovala, jak to která postava říká ( zvlášť Medřickou a Rosůlkovou jsem úplně viděla před sebou ). Naopak kdybych seriál neviděla, nevím, jestli by mě knížka až tak bavila tolik. To že si člověk vybaví ty tehdejší úžasný herce tomu něco dodává.

Recenzia audioknihy Krotitel

31.10.2018 Overený nákup

Překombinované

Zdálo se mi to vše zmatené, nepřehledné. Zbytečně překombinované, některé pasáže jsou jako z červené knihovny, knize to spíš uškodilo. Splácanina, která je od poloviny předvídatelná. Nic originálního, všechno lze dohledat u jiných severských autorů. Hlavní hrdinka je téměř nadčlověk, kterému je dovoleno míchat se úplně do všeho, nesedlo mi to.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

15.08.2018 Overený nákup

Naprosto bezkonkurenčně namluveno

King psát umí, o tom není pochyb, skvělé dávkování, úžasná gradace, detektiv mi sedl, což beru za úspěch, protože mi většinou lezou na nervy, protože buď jsou zkrachovaní, nebo přeléčení alkoholici, tento nemá dokonce ani žádnou exmanželku. Líbily se mi odkazy na Christinu a To. Naprosto neuvěřitelně namluveno dvěma hlasy, moc povedené, doporučuji :)

Recenzia audioknihy Sběratel

01.08.2018

Zůstává tíživý pocit

Námět zajímavý, ale celkový dojem bohužel průměrný. Části z pohledu únosce jsou výborné, strhující, velmi čtivé. Část z pohledu oběti je příšerně rozvleklá, zdlouhavá. Fowles mi i tak se svým Sběratelem naprosto vzal dech a zanechal ve mně tíživý pocit, kterého se nezbavím ještě dlouho

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

01.08.2018

Zajímavá vize

Kniha na mne udělala dojem i přes roztříštěný styl vyprávění. Poslední kapitola se tam hodila a neuvěřitelně mě dráždilo, že nevím, jak se hlavní postava jmenovala, co se stalo s její rodinou, jak vůbec došlo k takovým společenským změnám, co se s ní dělo po skončení příběhu a moc bych chtěla zjistit, jak to vlastně bylo - ale zároveň jsem za takovou knihu ráda, je jako výzva - ne vždy chci mít všechno naservírované jako na podnose, chci mít prostor pro fantazii. Pravděpodobně vyhledám i seriál, abych mohla porovnávat.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Zákrok

01.08.2018 Overený nákup

Závěr nic moc

Audiokniha silně připomínala Šifru mistra Leonarda, ale to jsem autorovi ráda odpustila. Browna poslouchám totiž také moc ráda. Co mi ale vadilo bylo, že nebylo dotaženo tažení za alternativní medicínou, která mě dost zajímala a to samé s ostatky se nezjistila pravda, což pro mě bylo zklamání. Takový nemastný neslaný závěr, který mě u tohoto autora velmi překvapil.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Noční pád

31.07.2018

Špionážní román, který chytne a nepustí

Mi osobně se příběh velmi líbil, nechybělo napětí ani humor. Svižnost neztrácela, ke konci jsem tušila, jak vše dopadne, nic to neubralo na poslechu. Začátek měl úžasné tempo, ale postupně se pomalu vytrácelo. Skvěle namluvené všemi interprety, doporučuji.

Recenzia audioknihy Metro 2033

31.07.2018

Těším se na druhý díl

Zdravím všechny posluchače, tato audio kniha je velice dobrý materiál. Začátek je sice trochu nudný, ale když se prokoušete výčtem stanic metra, tak vám kniha nabídne fascinující příběh s hutnou atmosférou a zajímavými postavami. Spousta symboliky, historických a společenských paralel vměstnaná do stísněného zoufalého posledního útočiště zbytků lidstva. Úžasný přednes.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Macbeth

17.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Až mi zítra budeš chybět

09.05.2018 Overený nákup

Monolog bývalého policisty mě moc nezaujal

Příběh se odehrává v atraktivním prostředí. Ostrov, maják, chladno, vlny stříkají, větry skučí. Tu policejní stanice, tam nemocnice, tu dům s pečovatelskou službou...Hlavní hrdina je zajímavá postava, chlápek, kterému se život docela rychle otočil nečekaným směrem, aby se mu ve vteřině otočil směrem ještě nečekanějším. Asi tak do půlky to má celé potřebné napětí a šmrnc. S postupem času je to poněkud moc fantasmagorické, vedlejší postavy buď zcela zbytečné nebo příliš jednostranné.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Až moc blízko

09.05.2018 Overený nákup

...spíše psychologická kniha pro ženy

Na začátku je sebevražda kamarádčiny kamarádky. Hlavní hrdinka psychoterapeutka Mia přijede svou kamarádku podpořit. Ale potom je přizvána k vyšetřování jako poradce. Protože dojde k pochybám, zda se jedná o sebevraždu. Děj je příliš rozvláčný, je to spíše psychologická knížka pro ženy. Hlavní hrdinka neustále nad vším rozvažuje, bohužel celkem nuda.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Syndrom E

09.05.2018 Overený nákup

Naprostá pecka

Poslech je naprostá pecka a každého očekává parádní jízda do pekel! Strhující, napínavý thriller, u kterého jsem si nevydechla ani na chvilku. Autor nás zavede do hlubin duše psychicky narušených jedinců, o kterých nejenže nemáme ani tušení, ale ani o nich nic vědět nechceme. A konec mě tentokrát fakt dostal! Když už jsem doufala ve zvolnění tempa a možná i v jakýstakýs pozitivní závěr, byla jsem znovu stržena do víru strachu a hrůzy. A protože pochopitelně toužím zvědět, jak to bylo dál, budu muset sáhnout po další knize...

Recenzia audioknihy Prolitá krev

09.05.2018 Overený nákup

...další pokračování mě nelákají

Autorce jsem nějak nepřišla na chuť, po Sluneční bouři další kniha, která mě nijak zvlášť nezaujala. Občas jsem nechápala postoje a chování hlavní hrdinky...prostě nějak o ničem...a vložené povídání o vlčici jsem nepochopila už vůbec, nenašla jsem žádnou souvislost. V tomto díle už pokulhává i příběh Rebeky a Anny -Marie.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

08.05.2018 Overený nákup

Zklamání

Kniha opravdu není špatná, ale asi jsem se na ni nedokázala úplně naladit. Skoro jsem se na poslech netěšila a téměř se musela nutit, abych jej dokončila. Nějak na mě nefungovalo napětí. Líbila se mi Karenina linka i celková nosná myšlenka ohledně včel a načtení...ale jistě se k tomuto dílu už nevrátím.

Recenzia audioknihy Černé světlo

30.03.2018 Overený nákup

Solidně propracovaný příběh

Na thrillery z Hebrid to sice nemá, ale z trilogie - Enzo zatím nejlepší. I když mi připadá, že jedním motivem už Peter May vykrádá sám sebe (nemůžu napsat čím, aby to nebyl spoiler) a konec jsem tím pádem tak trochu čekala, ale celou dobu až do toho čekaného konce jsem se bavila. Doporučuji...

Recenzia audioknihy Pohádky a písničky pro nejmenší děti

18.03.2018 Overený nákup

Průměrné...

Jako malá jsem velice ráda poslouchala pohádky a písničky tohoto typu, ale pro současné děti si myslím tato kompilace zajímavá nebude. Jistě si vyberou oblíbenou část, ale nejsem si jistá, že se budou rády vracet k poslechu jako k celku. Na druhou stranu přednes skvělých herců musím jen a jen pochválit i po letech.

Recenzia audioknihy Řez do tuhého

18.03.2018 Overený nákup

...jistě si poslechnu ještě jednou

Výborný pohled do práce soudního lékaře. Výtku bych měla jen k překladateli, překlad odborných výrazů byl někdy příšerný. Většině násilně přeložených termínů laik stejně neporozumí a člověka z oboru jen bijí do očí. Čtivě sepsaná knížka o smrti a jejích "způsobech" v New Yorku očima soudní patoložky. Místy morbidní až děsivé, nicméně vždy přijatelně a lidsky podávané. Tematické dělení kapitol, včetně jedné věnované 11. 9. 2001 (ta byla fakt silná). Vlastně se to poslouchalo jako "detektivka". Autobiografie jedné ze soudních lékařek zaměstnaných (mimo jiné) i jedenáctým zářím mě nadchla a jistě si poslechnu ještě jednou.

Recenzia audioknihy Touha

18.03.2018 Overený nákup

Krátký podivný příběh napsaný bohatým jazykem...

Skvěle načteno, Petr Šmíd se opravdu hodně vžil do role vyvržence z lidské společnosti, který objevuje svět kolem sebe. Dokáže sugestivně vyprávět a přenášet pocity ubohého tvora na posluchače, který s ním soucítí a tak trochu mu fandí až do konce. Krátký podivný příběh napsaný bohatým jazykem. Fantazie "jede" na plné obrátky.

Recenzia audioknihy Sluneční bouře

18.03.2018 Overený nákup

Chvílemi mě audiokniha bavila, pak zase nebavila...

Slušná detektivka, která nijak nepohoršila, ale ani výrazně nenadchla. Zápletka se motá kolem pěkného tématu okresní sekty, ovšem přišlo mi, že zdaleka nebylo využito všech možností. Za drobně nešťastné pak považuji tříštění čtenářovy pozornosti mezi právničku Rebecku Martinssonovou a vyšetřovatelku Annu-Marii Mellaovou, protože příběh by si klidně vystačil pouze s jednou hlavní postavou. Kapitoly v knize nejsou dlouhé a to mě jako čtenáři velmi vyhovuje. Vražda také nebyla moc promyšlená, jak se ze začátku zdálo. Dokonce jsem skoro odhalila vraha již na začátku knihy (můj domnívaný vrah byl spoluúčastník vraždy). Chvílemi mě audiokniha bavila, pak zase nebavila. Asi jsem čekala mnohem víc, ale musím uznat, že na konci se autorka už dostala severským kolegům na dosah...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy O krok pozadu

07.03.2018 Overený nákup

Neváhejte a poslouchejte :)

Jedna z těch hodně dobrých knih Henninga Mankella (tím nechci říct, že má nějaké špatné). Komisař Wallander se potýká se svými zdravotními problémy, věčně někde zapomíná mobil nebo pistoli a s celým oddělením hledají někoho totálně ujetého, který nemá rád "šťastné lidi". Pokud chcete vědět, kdo a jak ho nakonec dopadne, což je nádherný závěr knihy, neváhejte a poslouchejte! Doporučuji, stojí to za to.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

05.03.2018 Overený nákup

Klasika všech detektivek, pokaždé v ní objevím něco nového

Detektivka jako víno. Samozřejmě s tím rozdílem, že autorka vás neopíjí bludy, pouze vás od samého počátku nutí přemýšlet, všímat si, zkrátka zaměstnává váš mozek. Nepíše zdlouhavě, uvádí jenom vše podstatné, překvapuje nápady, zvraty, fantazií, a jak je jejím zvykem, posunuje děj dopředu častými dialogy. Před lety jsem viděla film, tak jsem si říkala, že mě kniha asi neohromí. Chyba. Bavila mě. A hodně. Snad jen závěr je poněkud rozpačitý a v našem století nemyslitelný, ale v době Hercula Poirota by možný byl, tak proč nepřivřít oko.

Recenzia audioknihy Soumrak dne

05.03.2018 Overený nákup

Nutí k zamyšlení...

Audiokniha se mi moc líbila. Autor si rozhodně Nobelovu cenu zaslouží. Určitě si od něho přečtu i další věci. Kultivovaný jazyk, zajímavá psychologie postav a navíc i některé méně známé historické souvislosti z anglicko-německých vztahů mě velmi zaujaly. Rozhodně doporučuji. Viděla jsem i film, který je vynikající, mimo jiné i díky výbornému hereckému obsazení (Anthony Hopkins a Emma Thompson). Zvláštní knížka, rozjímavá, s hlubokými myšlenkami a pomalým tempem, stále nutící k zamyšlení.

Recenzia audioknihy Spalovač mrtvol

05.03.2018 Overený nákup

...mrazivé

Poněkud mrazivý poslech. Škoda, že hlavní hrdina neměl oponenta, jenž by ho přesvědčoval o opaku a jeho bludy mu vyvracel. Chyběl mi tam konflikt svědomí. Zároveň je možné, že on ho prostě neměl, nechal se vtáhnout a jeho stav a přesvědčení mu vyhovovali. Konec trochu rychlý, ale pochopitelný.

Recenzia audioknihy Věže, příběh 11.září

05.03.2018 Overený nákup

Zajímavý poslech

Celkově se mi poslech líbil, poučný, zajímavý. Dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla doposud ani tušení a opravdu ve mně zanechal poslech dobrý dojem.

Bylo zvláštní sledovat příběh Čecha, který v mládí emigroval přes tehdejší Jugoslávii až do Ameriky, kde vystudoval architekturu a v té osudné chvíli se ocitnul v centru tragického dění jako tehdejší "třicátník".

V audiopodobě se to dobře poslouchalo.

Jedinou kaňkou na celém příběhu, byla pro mě kapitola 53, kde autor popisoval příběh jistého Anthonyho, který se také zapojil do prací na odklízení trosek WTC a který tam o "někoho" přišel. Nevím, zda bylo nutné tam do detailů všechno líčit...Poučná byla na knize zejména historie New Yorku a ostrova Manhattan. Každopádně pro mne velmi zajímavý poslech.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dekameron. Tři příběhy ze sta

05.03.2018 Overený nákup

Krásná klasika o nevěrách žen...

Opravdu krásná kniha. Bavilo mě zpracování tehdejší doby...a to jak Boccaccio popisoval věci, které se jim tehdy zdály zvrácené. Poslech ve mě zanechal příjemný pocit. Určitě se k ní ještě někdy vrátím. Skoro sedm set let staré příběhy. Láska a její stíny, po tisíciletí neměnné. Pro dnešní dobu se tyto příběhy jeví jako poklad, pro uvědomění, že láska ochuzená o lyrickou poetičnost touhy a citů, nemá tu jasnou zář.

Recenzia audioknihy Petrolejové lampy

05.03.2018 Overený nákup

Moje oblíbená klasika (i jako film)

Kniha s neuvěřitelně ponurou atmosférou. Havlíček naprosto brilantně popsal a vystihl postavy. Ať už se jednalo o věčně připitého důstojníka, či jeho ženu Štěpku, starou pannu o kterou nikdo nejevil zájem, která v průběhu děje prošla obrovskou změnou osobnosti. Postupné skomírání důstojníka Pavla na syfilis, celá ta pošmourná atmosféra, to všechno naprosto vtáhne do děje.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Jak prokouknout druhé lidi

25.02.2018

Realistická, zkušenosti ze života, doporučuji

Joe Navarro je bývalý agent, který se zabývá neverbální komunikací a chce předat běžným lidem své celoživotní zkušenosti. Jsou zde i různé příběhy z jeho života, kdy mu neverbální komunikace pomohla. Příjemný poslech, kde si každý něco najde, někdo více, někdo méně, ale něco určitě a jako by to četl sám autor :)

Recenzia audioknihy Memento

22.02.2018

závislost umí člověku zničit život

Kniha, která dává neuvěřitelný pohled do zákulisí narkomanského života. Ukazuje na zoufalý boj se závislostí na drogách. Vážím si, díky ní, více všech, kdo ji dokázali překonat. Naprosto neskutečná kniha, četla jsem ji už od prvního vydání asi třikrát, ale vždy mě dostane ten příběh... opravdu paráda...a nemohla jsem si nechat ujít i audioverzi.

Recenzia audioknihy Přítelkyně z domu smutku

22.02.2018

Dojetí, bezmoc, nenávist, vztek...

Skvělá sonda do vězeňského života v době totality na našem území. A navíc od ženy, která v kriminále byla na naše poměry nespravedlivě, a vlastně nic závažného neudělala, a přesto musela sdílet celu se zlodějkami, výtržnicemi, podvodnicemi a násilnicemi. Může vůbec slušný člověk v prostředí lidí primitivních, chtivých, podlých a jednoduchých, zůstat stále slušným člověkem? A přesto, že většina ze spoluvězeňkyň se k Evě nezachovalo hezky, stále zůstaly a zůstanou v jejich vzpomínkách i myšlenkách. Nazvala je všechny přítelkyněmi, s kterými sdílela nejen celu, toaletu apod., ale především strach, bezmoc, smutek, lítost, stýskání, své vězeňské štěstí z balíku, návštěvy, snížení trestu, zrušení vazby.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Rozmarné léto

22.02.2018

Jedním slovem...ge-ni-ál-ní

Jednoduché, lehké při tom krásné a vtipné...Opravdu se nejlépe hodí tak na léto na pláž nebo jen tak na deku na zahradu. Člověk se zabaví i pobaví. Takovýchto knih by mělo být víc. Osvěžující postarší čeština, kterou Vančura použil. Nehledě na to, že mi před zavřenýma očima probíhal můj oblíbený film...

Recenzia audioknihy Fantóm opery

22.02.2018

Magický příběh, ale ne pro každého

Ani v nejmenším jsem netušila, že kniha se zakládá na skutečném příběhu. Je ponurá, místy až bizarní, plná hrozeb a hluboké dojemné nenaplnitelné lásky, která přechází v posedlost. Erikův osud je strhující, ale v první řadě neskonale bezútěšný, temný a bolestný. Svého génia vkládal do hudby, která tryskala z hloubi jeho zmučené duše. Příběh Fantoma Opery si rozhodně zaslouží žít dál. Do srdce se mi ale nesmazatelně zapsal muzikál s Gerardem Butlerem. Je to grandiózní zážitek při kterém se zadrhává dech, a který mě pokaždé emočně úplně vyždímá. Ta nádherná hudba a pěvecké výkony jsou plné vášně, zrady, touhy a bolesti. S tímto námětem si vždy vybavím hudbu...Muzikál je jakási pocta Erikovi, jako romantickému hrdinovi, zlomené bytosti, ne vyšinutému géniovi a šílenci.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Vraždy v ulici Morgue

22.02.2018

Zábavné, napínavé dílko

Prvopočátek moderních detektivních příběhů není nikdy doveden k dokonalosti jako jejich vrchol (A. C. Doyle či A. Christie), ovšem jsou zde krásné motivy, náznaky budoucího rozvoje detektivek a postava detektiva má už své Holmes-Poirotovské rysy, jakožto sympatická nátura, geniální šedá kůra mozková a gentlemanské vzezření. Trochu mi to chvílemi připomínalo Sherlocka Holmese, ale Poe byl se svými příběhy první...

Recenzia audioknihy Ztracený svět

22.02.2018

Napínavé, dobrodružné, zábavné...

Dobrodružná klasika, kterou jsem kdysi jako dítě četla jako komiks - a vůbec netušila, že je autorem A. C. Doyle, kterého jsem měla spojeného pouze s Holmesem. Nevím, co by na to řekla dnešní mládež, ale čtivá je kniha dost a má své starosvětské kouzlo. Líbí se mi i dramatizace, doporučuji.

Recenzia audioknihy Zelená

22.02.2018

Zábavné, ale i k zamyšlení

Bylo to vážně bezva, často jsem se smála.

Jako velké plus vidím to, že jsem si po celou dobu nebyla jistá, kam to vůbec spěje. To se mi nestalo už dlouho u žádné knihy, poslechu, ani filmu. Všechno to začne jednou velkou bitvou a skončí jednou dobrou bitvou. Líbí se mi takové příběhy, jejichž pointou není boj dobra proti zlu, a jejichž závěrem není střetnutí dvou armád. Je to sice hodně zábavné čtení, ale je v tom i docela dost k zamyšlení.

Recenzia audioknihy Pád domu Usherů / Berenice

22.02.2018

Krátké a přitom obsáhlé

Mrazivé, pochmurné a velice působivé. "Co to může být - podivoval jsem se v duchu - co mě tak zneklidňuje a stísňuje při pohledu na Dům rodu Usherů?" Krátké a přitom obsáhlé. Pád domu Usherů v sobě ukrývá dávky tajemnosti, strachu a pochmurnosti v dokonale odměřeném množství tak, že výsledný dojem tvoří decentní i když působivou hororovou atmosféru, které vdechl život sám Edgar Allan Poe.

Recenzia audioknihy Vzpoura mozků

22.02.2018

Původní komiks je pro mne jedno ze stěžejních děl

Na komiksu jsem vyrostla, takže poslech byla jasná volba. A nezklamala mě. Časopis ABC býval velkým hitem a komiksy v něm uveřejňované tím prvním, co někteří čtenáři (já tedy určitě) četli. Dobře napsané, žádné nudné pasáže, včetně bezva závěru směřujícího k dalšímu dílu. Takže se již těším na Galaxii a Odysseu. Prostě super.

Recenzia audioknihy Enderova hra

22.02.2018

Jsem opravdu moc mile překvapená...

Rozpoznání hry a reality, správná dávka pochopení nepřítele, to všechno je násilím implantováno do života desetiletého kluka, který se v rámci vojenského programu stává dokonalým vojevůdcem, který má v budoucnu vést odvetný útok proti nepřátelským Termiťanům, kteří kdysi napadli Zemi. Přestože se jedná o vyloženě military odrůdu SF, nechává velký prostor k zamyšlení. Jedná se opravdu o skvělé sci-fi. Od začátku má svižné tempo, a to se se drží až do poslední minuty. Velice dobře napsaný příběh, od kterého se dá jen velice těžko odtrhnout. Jsem opravdu moc mile překvapená.

Recenzia audioknihy Vetřelec - Probuzení

22.02.2018

Není to nijak převratné dílo, ale ani špatné...

Patřím mezi příznivce Vetřelčího univerza a ráda se do něj vracím. Problém ale je, že vymačkat něco nového, není zrovna snadné - základní dějovou kostru, tj. "parta lidí najde vetřelčí vajíčka - vetřelci zredukují počet party lidí - poslední z party lidí v poslední chvíli zabijí vetřelce" člověk tak nějak tuší už ve chvíli, kdy vidí obrázek vetřelce na přebalu. Naštěstí audiokniha obsahuje i to "něco navíc", a byť to není žádná třeskutá inovace, je to pěkným oživením jinak vcelku průměrného survival hororu. Líbilo se mi, že vetřelci nejsou popsáni nijak konkrétně, posluchač je v duchu spíš tak tuší, než vidí, což podle mého plně odpovídá jejich povaze. Celkově: není to nijak převratné dílo, ale ani špatné.

Recenzia audioknihy R.U.R.

22.02.2018

Čapek dal světu slovo robot

Je neuvěřitelné, kolik toho stará sci-fi mohou říct i současnému člověku. R.U.R. je knihou skutečně nadčasovou. Málokdo ví, že dala světu slovo robot, které se dnes užívá úplně běžně. Nás z 21. staletí při poslechu tohoto dramatu asi na samém začátku zarazí podoba samotných robotů, kteří zde kupodivu nejsou žádné ocelové stroje s hranatými hlavami a svítícíma očima, ale dokonalé kopie lidí. Přesto je představa, že před téměř sto lety někdo přemýšlel o umělé inteligenci, fascinující. Každopádně autor lidstvu představil, co se stane, pokud ta umělá inteligence bude v budoucnu přemýšlet sama o sobě a jednoho dne začne lidstvo vnímat jako nepřítele. Bude zle.

Recenzia audioknihy Válka s mloky

22.02.2018

Naprosto nadčasové dílo...

Naprosto nadčasové dílo, propracované do nejmenšího detailu. Až mi dech bere představa, že Čapek žil a působil na začátku 20. století. První polovina je psána formou povídek jednotlivých protagonistů, kteří nevědomky stáli na úplných počátcích války o lidskou existenci. Druhá polovina se dá přirovnat odbornému textu, zachycujícímu vývoj společnosti lidí a mloků, postupně vedoucímu ke vzájemnému střetu. Vše vysvětleno v naprosto logické a smysluplné posloupnosti (business, věda, politika, školství, náboženství, rasismus, militarizace…). Konečná rozmluva autora se svým vnitřním já, stále věřícím v záchranu světa (i když by si to vůbec nezasloužil) byla už jen třešničkou na dortu. Prostě moje srdcovka, dokonalost, Čapek.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hvězdná pěchota

22.02.2018

Kniha je mnohem lepší než film...

Tak tahle audiokniha mě dostala! Ve filmu mě hodně zaujala myšlenka společensko-politického systému a byla jsem zvědavá na knižní předlohu. Fakt paráda, nemohla jsem se od poslechu odtrhnout a zhltla jsem ji na posezení.

Je pro mě neuvěřitelné, jak autor v roce 1952 dokázal popsat hlavní vady naší současné (po více než padesáti letech) společnosti a zároveň definovat "ideální " formu společenského řízení a uspořádání.

Recenzia audioknihy Blade Runner

22.02.2018

Zamyšlení nad lidstvím a emocemi

Audioknihu jsem si vyslechla až zhlédnutí obou filmů a můžu jen doporučit. Kniha velice dobrá - svou hloubkou dokonce lepší než film. Těm z vás, kdo má rád Cyberpunk, se do toho zažere stejně tak jako já a navíc mi kniha pomohla vysvětlit některé věci, které ve filmu nebyly dobře vysvětleny. Oproti filmu je tu dost rozdílů a více se zde filozofuje. Finále má v knize úplně jiné vyznění než ve filmu. Film na to jde spíše akčně, kniha se zamýšlí nad lidstvím a lidskými emocemi.

Recenzia audioknihy Den trifidů

22.02.2018

Pokaždé chytí a nepustí :)

Ze začátku na mě kniha nepůsobila zajímavým dojmem. Příčina apokalypsy nebyla nijak šíleně originální a tak jsem toho moc nečekala. Byla jsem příjemně překvapena. Povinná literatura, všeobecně známý příběh a přesto pokaždé chytí a nepustí. Jeden z nejlepších sci-fi příběhů všech dob. Tohle snad zná každý.

Recenzia audioknihy Setkání s Rámou

22.02.2018

Tradičně výborný Clarke :)

Hutná sci-fi kniha, která umně a do nejmenšího detailu popisuje vědecké postupy a objevování nového světa tak uvěřitelným způsobem, že jsem u poslechu měla skoro pocit, že nečtu fikci, ale naopak popis reálných událostí. V dnešní době plné konfliktních a hlučných sci-fi je velice vítanou změnou narazit na příběh, jehož hlavním tématem je lidská zvídavost, která se nezvrtne v žádnou katastrofu a místo toho zůstane pouze u prozkoumávání nového prostředí a jeho analýzu. Kromě kvality samotného příběhu je snad ještě více fascinující, že i po několika desetiletích působí popis lidských i mimozemských futuristických technologií stále relativně pokročile a nikoliv zastarale.

Recenzia audioknihy Marťan

22.02.2018 Overený nákup

Mě to nezaujalo...následně ani jako film

Asi před dvěma lety jsem to začala číst - a nedočetla. Teď jsem dala šanci audiu - a nedoposlouchala. Připadala jsem si jak na přednášce z matfyzu, fakt mě to nudilo. Ano, nedošla jsem dál než ke 4. nebo 5. kapitole a možná potom nabral růst brambor zběsilý děj, no já už jsem bohužel neměla trpělivost to zjišťovat.

Recenzia audioknihy DUNA

22.02.2018

Každý jistě zná...

Duna patří k těm nejlepším sci-fi příběhům co kdy byly napsány. Prostě literární skvost. Psát o čem kniha je, považuji za zbytečné, tohle zná snad každý, kdo čte dobré knihy, kdyby neznal, tak by snad musel bydlet na Marsu. Alespoň jedna zajímavá věc: Příběh navádí k tomu, že nejcennější na planetě Arrakis je voda, resp. že nejcennější v civilizaci je vzácné koření, které po zničení všech inteligentních strojů představuje jedinou možnost, jak pro lidskou posádku konat vzdálené vesmírné lety. Ovšem obecně nejcennější jsou zde ve skutečnosti informace a schopnost jim porozumět, tedy interpretační dovednosti.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

22.02.2018

Legendární příběh muže dvou tváří

Klasika, kterou by člověk prostě měl znát... už třeba jen proto, že není třeba 500 stránek a 3 díly na to, aby vzniklo výborné hororové dílko...Tento pocit z Stevensových knih mě nikdy neopustil. Legendární příběh o muži dvou tváří, o Jekyllu a Hydovi posluchače naprosto pohltí. Krásný jazyk, který mohou viktoriánským knihám závidět i současní spisovatelé, vás v momentu přemístí do Londýna s až gotickou atmosférou. Sfouknutá svíčka, večerní mlha, úškleb pana Hyda, to vše cítíte tak blízko, že Vám až běhá mráz po zádech.

Recenzia audioknihy Bídníci

19.02.2018

Škoda, že jde o zkrácenou verzi

Nejklasičtější klasika z dob revoluční Francie. Mistrně napsané dílo. Velice výstižně ztvárněné charaktery lidí, kteří se vlastně nemění a stále tady jsou. Několik příběhů v jedné knize. Taková bajka bez zvířat. Nádhera.

Recenzia audioknihy Proměna

19.02.2018

První je lepší dozvědět se něco o Franzově životě...

Úžasná absurdita. Od počátku, až do konce, přes starosti Řehoře, jak se po proměně dostane do práce, pak ta úporná snaha se rodině přizpůsobit a neobtěžovat, reakce rodiny na to vše, nikdo neřeší, proč se to stalo a co s tím udělat…. Nonsens, který je ale zasazen do každodenní normální reality a na který všechny postavy včetně Řehoře reagují, jako by to nic nesmyslného a nepochopitelného nebylo…Já sama při poslechu vysvětlující paralely a podobenství nehledám, na mě působí text přímo, svou absurditou, svým vyzněním, při zapojení fantazie neskutečně působivé.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Obsluhoval jsem anglického krále

19.02.2018

Hrabalova poetika v této knize mi není blízká

Popis toho, jak se jeden člověk snaží o naplnění svých snů. Několikrát byl již na dobré cestě, ale nějak to nedopadlo, tak jak chtěl. Když se mu to konečně podařilo, tak o ten sen byl připraven. Je to i o tom, jakých prostředků je člověk ochoten použít ke splnění toho svého snu. Ne vždy to je chvályhodné. Je to i o tom jít dál, když se ten sen nepovede splnit. Smířit se s tím, co mám a snažit se i tak žít dál. Je to o svém vlastním prožívání, o snění, o svých představách. Hrabalova poetika mi není blízká, občas hraničí s trapností. Ale neskutečně se mi líbil závěr knihy, kvůli němu to snad stálo za to!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Sága rodu Forsytů

19.02.2018

Úžasný třígenerační příběh...

Jeden z nejlepších románů...Klasické a zároveň novátorské dílo odehrávající se na sklonku viktoriánské Anglie a trvá do období po první světové válce. Na pozadí románu probíhají velké změny ve společnosti, které se odrážejí i do generačního vývoje rodu Forsytů. Rodině Forsytů dal autor typické "forsytovské" charaktery. Krásně vykreslil jejich touhu po stabilitě zprostředkované přes hromadění soukromého vlastnictví. Měli vybrané vychování a dokázali se o nevhodných věcech nebavit a zdržet se projevů citů a vzniku skandálů. Jejich citlivost mohla být sympatická. Práva žen byla v té době malá. Nejvyšším cílem bylo nepracovat, tím se dokládal nejvyšší status. Posluchač si uvědomí, jak vypadá pravé britské imperiální sebevědomí, proč se možná cítí nadřazení a majetek je ukazatelem jejich zařazení ve společnosti. Autor rozehrává úžasný třígenerační příběh, plný pavučin vztahů a jemné psychologie. Příběh plný vášně, lásky a nenávisti se přenáší do další generace, aby se jako bumerang vrátil těm, kdo byli původci. Až do konce si čtenář musí lámat hlavu, jak dopadne milostný vztah komplikovaný starým nepřátelstvím příbuzných rodin.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Krakatit

19.02.2018

Námět, který má přesah

Krakatit bych označila za velmi zvláštní knihu. V některých částech mě příliš nebavila, ale i přesto jsem ji nepřerušila a poslouchala dál. Hlavním motivem byl zničující vynález, ale přesto se více času hlavní hrdina věnoval ženám. Když o tom ale přemýšlím zpětně, poslech se mi moc líbil, ale je to trochu ohrané téma, přílišná černobílé vykreslení postav, zajímavé ženské postavy. Nejlepší Čapek to rozhodně není.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Tulák po hvězdách

19.02.2018

Nadčasová záležitost

Tohle že je víc jak 100 let stará kniha??? Klobouk před Londonem dolů. London nebyl nikdy zrovna mým koněm. A toto mi vyrazilo dech! Cholerický vysokoškolský učitel Darrel Standing si určitě trest zasloužil. Jestli byly podmínky ale takové, jak autor (či Ed Morrell) popisuje, pak mi běhá mráz po zádech. Oč větší muselo být jeho utrpení, velice schopného intelektuála, když nad ním měli moc tupci. A když tupec dostane moc, vždy se schyluje k tragédii. Svými duchovními útěky primitivní dozorce jen více popuzoval. Hrdý a nepoddajný člověk. Darrele, máš moje sympatie. I když si myslíš, že by žena nikdy tak silného ducha nemohla mít.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hordubal

19.02.2018

Čapka mám rada, ale toto mi nikdy nesedlo.

Nevím proč, ale tohle je snad jediné dílo od Čapka, se kterým jsem měla vždy problém. Ze začátku jsem se do poslechu i nutila a ani postavy mi nepřišly ničím zajímavé. Zalíbil se mi až konec, ale i tak jsem z námětu vcelku zklamaná, možná za to může fakt, že mi byla vnucována kdysi dávno na gymnáziu jako povinná literatura.

Recenzia audioknihy Na Větrné hůrce

19.02.2018

Ponurá atmosféra příběhu

Kolik utrpení a bolesti dokáže způsobit jeden člověk kvůli pomstě...Chování některých postav je občas zcestné, příběh lehce plynul. Nelíbily se mi dlouhé monology a dialogy. Také jsem se ztrácela v postavách. A úplně ze všeho nejhorší bylo to povýšené chování mužské části, kdy si prostě mohli dovolit okřikovat, mlátit a urážet koho chtěli. Na druhou stranu prostě byla taková doba. Všechny postavy byly nějak bláznivé a zlé. Kniha plná podivností, domácího násilí, náznaku nekrofilie a sňatků mezi příbuznými...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Idiot

19.02.2018

Stále aktuální...

Ruská klasika mě prostě baví. Už několikrát jsem si položila otázku, proč tomu tak je. Nic strnulého, nezáživného, kostrbatého nebo suchopárného. Ale věrný obraz reálného života. A uvěřitelné postavy s charaktery, které nádherně zevšeobecňují život a dobu v tehdejším Rusku. F. M. Dostojevskij psal svá díla v 19. století, ale i dnes jsou stále živá a aktuální! Parádně zdramatizováno, doporučuji.

Recenzia audioknihy Jana Eyrová

19.02.2018

Neobyčejný román, nadčasový

Dokonalé dílo, od Charlotte Brontëové, které řadím mezi klasiky a které bylo i zfilmováno a ne jednou, nicméně filmy jsem neviděla a ani nechci, mám svoji fantazii. Příběh z 19. století o mladé prosté ženě, která nebyla nadělená krása se změní život příchodem do nového zaměstnání v roli vychovatelky. Další důležitou postavou Edward Rochester - nesnesitelný muž se šílenou povahou. Děj, včetně postav je propracován naprosto úžasně a velmi realisticky. Dojemný román plný romance, zápletkami, chvilkami napětí, drama i smutku. Závěr překvapivý... Kniha je psána tak nadčasovým, zvláštním a krásným stylem, že se toto dílo vryje každému do srdce či podvědomí.

Recenzia audioknihy Pád Cařihradu

19.02.2018

Nadčasové dílo, nezaměnitelný Waltariho styl

Nezaměnitelný, skvělý styl Waltariho. Jedno starobylé slavné město a hned tři názvy, Konstantinopol, Cařihrad (pád - květen r. 1453 ), Istanbul. Deník začíná v prosinci v roce 1452 , blíží se konec Byzantské říše, název města mu dal císař Konstantin I. Veliký a neubránil ho Konstantin XI.

Bohatý příběh z historických pramenů, plný tajemství a citový konfliktů, lásky a vzdoru v opevněném městě očekávajícím napadení sultánem Mehmedem II. Velmi kvalitní historická četba. A přece jen, nyní je dobré se takto s jejich kulturou a povahou seznámit a možná se i poučit. Jediné, co mne nenadchlo, byly zdlouhavé a složité filosofické úvahy hlavního hrdiny.

Recenzia audioknihy Bílá velryba

19.02.2018

Taková složitější stavba díla, nemusí se každému líbit

V prvé řadě, pokud se chystáte na Bílou velrybu, je třeba si uvědomit, že se nejedná o dobrodružný román. Alespoň ne v klasickém formátu. Melvillovo slavné dílo je v podstatě encyklopedií velrybářství, kterou zastřešuje určitý dějový oblouk. Pokud tedy někdo očekává od Moby Dicka velkolepý příběh velrybářské lodi pronásledující svoji osudovou kořist, bude patrně zklamán. Melville mixuje ode všeho trochu. Výjimkou není ani literární forma. Střídá se dějové vyprávění hlavního hrdiny, vnitřní monology jednotlivých postav, populárně naučné části prohlubující čtenářovy znalosti v oblasti velrybářství,...Není zcela jistě jednoduché, občas to chce zvládat přepínat mezi výše zmíněnými formami vyprávění, ale odměnou je prazvláštně komplexní zážitek.

Recenzia audioknihy Bílá nemoc

19.02.2018

Nadčasové dílo

Karel Čapek již tenkrát napsal velmi nadčasové dílo odrážející atmosféru tehdejší doby. Kniha je o smyslu všedního života - je to výprava, která objevuje i v nejobyčejnějším lidském životě nekonečnou krásu a veliké možnosti. Najdeme v něm ponaučení a zamyšlení nad problematikou válek a smyslu lékařství. Naprosto skvostné dílo!

Recenzia audioknihy Staré pověsti české

19.02.2018

Klasika

Staré pověsti české jsou podle mě základ, který by měl každý čtenář alespoň trochu znát. Sama vím, že jsem nějaké ty zjednodušené četla v první třídě na základce, ale nepamatovala jsem si z nich prostě nic. Povinná četba na střední mě ale donutila přečíst si i něco od známého, staršího, proslulého autora Aloise Jiráska. Po letech jsme se k námětu pokusila vrátit, ale kniha mě moc nebavila ani na poslech. To je rozhodně tím jazykem a stylem, ani monotónní přednes Svěráka tomu moc nepřidá.

Recenzia audioknihy Syn lovce medvědů

16.02.2018

Mayovka nikdy nezestárne

Ačkoliv – s výjimkou geniálního Vinnetoua – dávám přednost mayovkám z Orientu, tohle je úžasná kniha z Divokého Západu, a má všechny vlastnosti mýtu: téměř neskutečné prostředí yellowstoneského národního parku, z nějž lovci přinášejí zvěsti o zkamenělé zvěři a zkamenělých Indiánech, nepřemožitelnou ústřední dvojici, která ovšem vůbec nepůsobí nepřirozeně, ba naopak, vymyšlené kmeny, všudypřítomnou úctu k lidem, nesmrtelné vedlejší postavy...a jako mýtus ta kniha působí dodnes. Nezestárla ani o den, a myslím, že ani nezestárne, především pro svou atmosféru a hlavně své silné humanistické a láskyplné poselství. Příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Bílý tesák

16.02.2018

Fascinující příběh od začátku

Člověk by neměl lpět příliš na popisu přírody, ale nějak jej přeskočit a zabývat se především vztahem mezi lidmi, psy a vlky. Kniha zaujme jen někoho, který se dokáže vcítit do postav a chápání. Jednoduchá na porozumění, dobře se poslouchá, výborný úvod a je vysvětleno vše, co bylo skryto. Kniha se mi kdysi moc líbila a poslech mě nezklamal. Nechápu jak mohli ti lidé Bílého tesáka tolik týrat. Jsem ráda, že příběh dobře dopadl.

Recenzia audioknihy Záhada hlavolamu

16.02.2018

Foglarovka se vším všudy...

Poprvé jsem ji četla asi tak v 10. Pohltil mě svět Rychlých šípů. Když jsem po dlouhé době zhlédla seriál z 60. let a poté i barevný film, dostala jsem chuť se ponořit do této knihy znovu. Při poslechu máte chuť vyběhnout a hledat svá vlastní Stínadla, zažívat svá dobrodružství.

Recenzia audioknihy Tajemství Velkého Vonta

16.02.2018

Závěrečný díl trilogie nezklamal

Tajemství Velkého Vonta je posledním dílem z trilogie o Stínadlech. První díl je sice lepší, takový kultovní, ale Tajemství podle mě zase převyšuje díl o bouření ve Stínadlech. Nechybí tu napětí ani tajemno, které se nás chytne hned od prvních stran a nepustí nás až do samého konce. Rozluštění tajemství Velkého Vonta je tak velkým lákadlem, že nás nutí poslouchat pořád dál a dál, až do temného rozluštění, ze kterého by musel mladým klukům hodně běhat mráz po zádech. A jen to dokresluje a podtrhuje ponurou atmosféru téhle staré, tajemné čtvrti, do které nám úžasná fantazie Jaroslava Foglara dovolila nahlédnout a nastartovala dětskou touhu někdy něco podobného zažít...

Recenzia audioknihy Stínadla se bouří

16.02.2018

Moje srdcovka

Miluju všechny Foglarovky. Obzvlášť když se děj odehrává v tajemných Stínadlech. Občas sním o tom, že bych v té době taky ráda žila, hrála hry na ulici a byla součástí nějakého klubu, řešila nějaká tajemství...U této knihy člověk prožívá děj, jako by ho opravdu byl součástí. Ani nemůžu uvěřit, že taková knižní dokonalost může existovat! Vracím se k Foglarovkám stále dokolečka dokola...

Recenzia audioknihy Fimfárum

16.02.2018

Prostě klasika, moje oblíbená

Pan Werich byl neobyčejně moudrý člověk a jeho každá myšlenka je perlou. Tuto svou vlastnost vložil i do krásných pohádek pro děti, které v sobě nesou poučení. Werichův milý a humorný styl zaujme čtenáře jakéhokoliv věku. Fimfárum je láskou na první pohled i poslech, ke které se vždy ráda vracím.

Recenzia audioknihy Děti z Bullerbynu

16.02.2018

Pohoda, klid a vzpomínky na dětství

Občas mám potřebu poslechnout nějakou knihu ze svého dětství a byť jsme ji před pár lety četly spolu s mými dcerkami, ráda jsem se k ní v předvánočním období vrátila. Mám ráda příběhy A. Lindgrenové, v Bullerbynu je klid, pohoda, obyčejný jednoduchý život. Děti jsou stále venku a zažívají spoustu krásných dobrodružství a já se ráda na chvíli zastavím a zavzpomínám...

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 7 - Poslední bitva

16.02.2018

Překvapivé

Úžasné zakončení, jeden z nejlepších dílů. Příběh člověka opravdu hodně překvapí, je najednou mnohem dospělejší, postavy umírají, happy end ne a ne přijít a vy jen překvapeně přemýšlíte, jestli to opravdu je ta samá série. Palec nahoru autorovi! Bylo mi to hrozně líto a zároveň jsem byla tak nějak šťastná. Jakoby všechno bylo tak, jak má.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 6 - Stříbrná židle

16.02.2018

Tentokrát úplně bez první čtveřice hrdinů

Další příběh ze série Letopisů Narnie, tentokrát úplně bez první čtveřice hrdinů. Jill a Eustace mi nevadili, ale třeba Edmund s Lucinkou by byli lepší. Ráda bych se někdy dozvěděla, proč se vlastně někdo může opakovaně vrátit do Narnie a jiný už ne? Chtěla bych zjistit, na čem to závisí.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 5 - Plavba Jitřního poutníka

16.02.2018

Forma převažuje nad obsahem

Fantasy podle mého gusta. Lewis nepotřebuje brutální popisy bitev, čarodějnické souboje a podobné akční prvky, kterými je zaplevelená současná fantasy literatura. Vytváří snovou atmosféru, která jitří představivost a dává jeho světu svébytnost. Zvlášť závěrečné dvě kapitoly jsou mistrnou ukázkou tohoto umění. Skoro stejně jako u Tolkiena zde místy forma převažuje nad obsahem. Nádhera!

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 4 – Princ Kaspian

16.02.2018

Dost mi chyběl děj...

Kniha se mi líbila, i když se tam toho tolik nedělo, až asi na poslední 4 kapitoly. Jinak se brouzdalo v minulosti. Závěrečná bitva byla super, konečně trochu akce. Hlavně jakmile se objeví Aslan, tak se to čte jedna báseň. Celkově mne příběh neuchvátil tak, jako jiné díly, ale přesto je tam několik skvostů, které si pamatuji. Například to, že Lucinka Aslana viděla, když druzí zdaleka ještě ne. I její těžké rozhodnutí, že raději půjde za Aslanem sama, než zůstat s těmi, kteří "nevěří". Na konci jsem byla mimo jiné dost smutná.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 3 - Kůň a jeho chlapec

16.02.2018

Líbil se mi příchod nových postav

Překvapivě se mi třetí díl zatím líbil nejvíc. Možná to bylo tím, že hrdinové i prostředí bylo úplně jiné. I když bylo dost předvídatelné, jak to skončí, nevadilo mi to. Jediné nad čím jsem na konci příběhu přemýšlela, byl důvod napsání tohoto dílu. Další díly si totiž moc nepamatuji a moc nevím, jestli nám tedy třetí důvod pomohl něco odhalit, či ne. Líbil se mi příchod nových postav - Šasty i tarkíny Aravis.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 2 - Lev, čarodějnice a skříň

16.02.2018

Kdo chce kouzla, nechť poslouchá tuto knihu.

Lva, čarodějnici a skříň pak z celé série prozatím hodnotím jako nejlepší a nemyslím si, že se po dočtení posledních dvou dílů něco změní. Jako každý začátek, i tento se drží jednoduchosti. Otevírá, nabízí, ale nikam netlačí, jen ukazuje možnosti. Je to příběh o dobrodružství několika dětí s pohádkovou pointou, že dobro zvítězí a zlo je po zásluze potrestáno. Hrdinové na konci vyjdou lepší, než jak vešli na začátku, pravda je nejstabilnější měnou a prastarou magii nelze obejít chvilkovým překroucením faktů. Před očima nám ožívají tvorové z legend, zvířata promlouvají a vše kolem nás má duši a může začít tančit. Kdo chce kouzla, nechť poslouchá tuto knihu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie 1 – Čarodějův synovec

16.02.2018

Rozporuplné pocity

Uf, tak tohle bylo na mě moc. Chápu, že je to pro děti a mládež, ale samé jééé, áách, no néé... Děj je chvílemi tak absurdně a přihlouple popsaný, že jsem chtěla poslech přerušit...Poté se i bojíme, že umře maminka hlavního hrdiny. Na jednu stranu pohádka, na druhou nervák. Nevím, mě tento díl vůbec neoslovil a nedivím se, že filmová verze chybí.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Jack Reacher: Nevracej se

14.02.2018 Overený nákup

Za mne průměr...

Přiznávám, že jsem neviděla film, takže by moje hodnocení knihy jako takové mohlo být objektivní. No a musím říct, že po předchozích skvělých dílech přišlo tentokrát zklamání. Hned v úvodu se Reacher konečně po několik dílů trvajících peripetiích dostává do Virginie, aby se setkal s ženou, do jejíhož hlasu se zamiloval po telefonu. Návazný děj je něco ve smyslu "jak se s ženou svého srdce dostat co nejrychleji z východního pobřeží na západní a čelit přitom různým nástrahám osudu". Taková trochu road movie. Následuje delší dobrodružství v Los Angeles, kde mělo být zaděláno na strhující finále opět ve Washingtonu. Jenže k tomu bohužel nedošlo. Kniha byla tentokrát bez většího napětí, bez větších akcí, bez nějakého pořádného nápadu.

Recenzia audioknihy Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

14.02.2018 Overený nákup

Trochu jiný Nesbo

Trochu jiný Nesbo, nebo jiný styl, jakoby se autor stal romantičtější. Zatím co v prvním díle nechá hlavního hrdinu konat a snít až do smutného konce, ve druhém je hlavní postava vsazena do nového života. Dva muži, kteří mají společného jmenovatele, své zaměstnání, své šéfy, svůj osud a přesto každý úplně jiný. A taky to, že jim autor vložil jejich vyprávění do první osoby, jejich pohledem, což je vždy velmi působivé. Příběh je přímočarý, bez velkých zvratů, veletočů či složitých zápletek, na které jsme u autora již zvyklí. Hlavní hrdina není žádný superman, a jak sám Nesbo napsal, dobrý člověk přesto, že se zachytil v osidlech organizovaného zločinu. I druhý díl knihy, který je přeci jen trochu delší není žádná nová pecka, jedná se ale o další příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

14.02.2018 Overený nákup

Díl od dílu horší

Docela mi trvalo než jsem se prokousala první polovinou knihy. Podle mě už to díl od dílu ztrácí takovou tu svoji správnou atmosféru. Myslím, že další díl už bude jen zbytečné natahování i když mi Lisbeth a Mikael budou chybět. Každopádně v druhé půlce knihy už se to poslouchalo pěkně a i zápletka byla hodně zajímavá. Rozdělování dvojčat a sledování jejich vývoje v různých sociálních kruzích dodalo knize určitou originalitu. I druhá dějová linka zaměřená na muslimskou dívku mě bavila a nevadilo by mi, kdyby byla rozvinutá ještě o trochu více :) No, za mě taková fajn detektivka, i když už postrádá severskou surovost předchozích dílů.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Snehuliak

14.02.2018 Overený nákup