Recenzie užívateľa Verča

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Hodnotenie audioknihy Erilian 2 - Kouzla na obzoru

02.03.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Erilian 1 - Město čarodějů

28.02.2021 Overený nákup

Milé, pohádkové vyprávění

Milý příběh pro mladší čtenáře, který jsem si užila i ve svých skoro třiceti. Je to přesně tak oddechové a pohádové, jak jsem právě teď potřebovala. pokud máte náladu na pohádku, pusťte se do toho :)

Recenzia audioknihy Kde zpívají raci

28.02.2021 Overený nákup

Příjemně strávený čas

Jestli jsem se na nějakou knihu fakt hodně těšila, byla to tahle. A nakonec jsem vlastně vůbec nebyla zklamaná a poslech jsem si opravdu užila. Zásluhu na tom ale mají recenze, které mé očekávání trochu snížily.

Je to příběh, který dokázal skloubit dohromady několik žánrů i témat. Najde se tu romantika, detektivní linka, téma rasové segregace, boj s předsudky, nefunkční rodina, samota a potřeba někam patřit. To všechno obalené popisy divoké přírody.

Autorce se podle mě skvěle podařilo s obrovským citem vystihnout tu psychologii hlavní hrdinky. Dokonale popsala touhu zapadnout, neustálá zklamání, i její dospívání. Ale ač měl podle mě ten příběh obrovský potenciál, na můj vkus to možná až příliš zabředlo do té romantické linky. Celé mi to vlastně přišlo až moc pohádkové. Dokonalá amazonka, která je inteligentní a neskutečně krásná a navíc se o sebe už od dětství dokáže postarat naprosto sama. Všechno to naštěstí vyvažoval ten překrásný jazyk, který je v této knize opravdu vymazlený k dokonalosti.

Literární událost, kterou kniha slibovala, se tedy pro mě osobně nekonala. Ale milá kniha to byla. Jen bych prostě místo soužití s přírodou označila za nosný prvek tu romantickou linku. Pak bych měla očekávání na správném místě.

Nicméně v audio podobě a skvělé interpretaci to byl velice příjemně strávený čas.

Recenzia audioknihy Bezhvězdné moře

12.02.2021 Overený nákup

Kouzelné

Tahle kniha se nebude líbit všem, ale já se zamilovala! Nevím, jak by se to četlo, ale jako audio to bylo naproto geniální. Je to příběh v příbězích bez kontur a pevného rámce, ale pokud vám nevadí ztrácet se ve světě pod světem pod světem, máte rádi magický realismus, fantasy a poetický jazyk, bude se vám líbit!

Recenzia audioknihy Prolhaný život dospělých

02.02.2021 Overený nákup

Zajímavé první setkání s autorkou

Moje první setkání s Ferrante, jsem spokojená, ale možná jsem měla očekávání ještě trochu výš. Ze začátku jsem byla nadšená, ten styl psaní je prostě famózní, o tom žádná. Jenže kousek za půlkou už mě to začalo trochu unavovat a přišlo mi to pořád stejné. Nicméně jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Načtené to bylo opravdu skvěle a poslech to byl moc příjemný!

Recenzia audioknihy Všechno nejlepší, Anno

02.02.2021 Overený nákup

Super oddechovka!

Je to kniha, která vám dá přesně to, co od ní čekáte, když se podíváte na obálku. Nic víc, nic míň. Oddechová vztahovka, která není prvoplánová, člověk si u ní odpočine, vypne a možná se sem tam i zasměje. S klidným svědomím doporučuji!

Recenzia audioknihy Lustr pro papeže

02.02.2021 Overený nákup

Zařadit do povinné četby

Lustr pro papeže je fakt síla. O koncentračních táborech vychází neustále tolik knih, až je to s podivem. O těch normalizačních jsem toho mnoho nezaznamenala, přitom to bylo peklo velice podobné.

Syrová výpověď mladého trampa, který se do toho pekla dostane vlastně úplně bezdůvodně, vás určitě nenechá chladnými. Strašný příběh, který se opravdu stal, ve mě bude rezonovat ještě dlouho.

Pocit bezmoci ve mě navíc ještě utvrzoval ten kontext zábavního průmyslu, kterým je příběh Chlupa prokládán.

Řekla bych přečtěte si to, ale musím říct, přečtěte si to, pokud na to máte žaludek. Ale až vám zase někdo bude tvrdit, že za komunistů se špatně nežilo, tak mu tuhle knihu pořiďte určitě...

Recenzia audioknihy Druhé město

02.02.2021 Overený nákup

Myslela jsem si, že mám velkou fantazii, na tohle bohužel nestačila

Autorovy popisy jsou fascinující, je nad moje chápání a vlastně obdivuju, jak může mít někdo takovou představivost. Na druhou stranu jsou to naprosto nesouvislé věci kladené na sebe až to bylo občas úmorné. Taková snaha propojit toho co nejvíc nespojitelného za každou cenu. V půlce jsem si říkala, že je to Alenka v říši divů v Praze, ale ještě o něco víc bizarní. Možná bych v knize viděla větší kouzlo, kdybych lépe znala Prahu... těžko říct. Na mě prostě kabáty, co se mění ve vojáky byly už moc...

Navíc mi v tomto případě bohužel nesedla interpretace.

Recenzia audioknihy 451 stupňů Fahrenheita

07.01.2021 Overený nákup

Zážitek

Klasika, která je stále aktuální až člověka mrazí. Jsem ráda, že jsem se ke knize konečně dostala, navíc v audioformě, která je opravdu vydařená, včetně hudebního podkresu a doprovodných zvuků! :)

Recenzia audioknihy Dědina

07.01.2021 Overený nákup

K zamyšlení nad lidskými povahami

Nahlédnutí do jedné vesnice, formou nahlédnutí do života několika jejích zástupců. Skvěle vystihnutá psychologie postav, i vesnická atmosféra. Všechny postavy mi byly nesympatické, honící se jen za penězi, drby a za tím mít se dobře. Možná naivně, ale pořád věřím, že se dají najít i lidi, kteřím jde o víc... No dobrou náladu jsem z knihy neměla, ale vedla mě k zamyšlení. Co se týče interpretace, tak ta byla úžasná. Připadala jsem si spíš jako v divadle :)

Recenzia audioknihy Volání netvora

07.01.2021 Overený nákup

Pohled do dětské duše

Kniha s velice temnou atmosférou, která se tváří trochu pohádkově, ale vlastně vůbec pohádková není. Je ale věrohodným nahlédnutím do duše jednoho kluka, který má velice nemocnou maminku. Autor opravdu skvěle vystihl pocity, které dítě prožívá. No, pozitivní příběh to není, ale napsaný je skvěle, takže doporučuju. A interpretace pana Vondráčka je velice příjemná.

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

22.12.2020 Overený nákup

Úžasné!

Kniha s obyčejným tématem rodinných vztahů, podaným neobyčejným způsobem. Strohý styl psaní, který nechává vyniknout sdělení knihy a emocím, které někdy jdou až na dřeň. Kniha opravdová, plná každodennosti, kterou všichni známe, a se kterou se dokážeme lehce ztotožnit. Kniha vyprávěná z více úhlů pohledu, což přidává postavám na opravdovosti a uvěřitelnosti. Skvělá audioverze, protože tahle kniha si o ni podle mě přímo říkala!

Tuhle knihu si dejte, tváří se jako povídání o rodině, ale zasáhne!

Recenzia audioknihy Stříbrná cesta

22.12.2020 Overený nákup

Skvělá atmosféra

Příběh je za mě takový lepší průměr, ale to, co na knize stojí fakt za to, je to vykreslení té severské atmosféry, to jsem si moc užila :) A interpretace na jedničku!

Severská Vyšetruje muž Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Normální lidi

07.12.2020 Overený nákup

Spousta zajímavých myšlenek

Příběh o Marianne a Connellovi a jejich vztahu, který je tak bolavý, až mi z něj bylo dost úzko. Nic víc o čem ta kniha je, se asi ani nedá konkrétně říct. Je to kniha o vztahu, ale je hodně myšlenková, pocitová a konverzační, takže je vlastně o spoustě dalších věcí, které se ale schovávají pod povrchem a mezi řádky. Tohle není kniha, která bude sedět všem, popravdě, já jsem se ještě stále nerozhodla, jestli mi seděla nebo ne...

Autorka reflektuje spoustu vážných témat, jako domácí násilí, duševní zdraví, šikanu a další. Celou knihou se nese několik zajímavých myšlenek. Popravdě mě oba hlavní protagonisti strašně rozčilovali, Connell asi ještě o něco víc než Marianne, ale to je jedno. Jejich vztah byl místy hezkej, ale po většinu času spíš odporně toxickej a bylo mi z něj spíš zle. I když jsou to vlastně lidi mojí generace, přišli mi jak z jinýho světa. Takže nevím, jestli je to mojí sociální bublinou, ale jestli je to opravdu normální, že se lidi k sobě takhle chovaj, tak jsem za tu svoji bublinu fakt ráda.

Takže sečteno podtrženo, ta kniha mě strašně štvala, ale nutila mě přemýšlet, a to by knihy podle mě dělat měly.

Jo a Tereza Dočkalová v audioverzi opět nazklamala, bylo to skvělý.

Recenzia audioknihy Lvářka

24.11.2020 Overený nákup

Kouzelný!

Tohle byla tak hrozně milá kniha! Zajímavý a originální příběh, cestování časem, sympatické hlavní postavy, krásné. Ale hlavně... výkon Barbory Hrzánové je neuvěřitelnej, nejlepší audiokniha, co jsem zatím slyšela. Jak někdo může mluvit tolika hlasy? Za půlkou knihy jsem zapomněla, že to mluví jedna osoba a přišlo mi, že každou postavu namluvil někdo jinej... Neuvěřitelnej zážitek!

Dievča hrdinka Náboženská tematika Historická Nie je súčasťou série Viac rozprávačov Obsahuje romantickú linku Humor

Recenzia audioknihy Rybí krev

24.11.2020 Overený nákup

Úžasný!

Hájíček je pro mě asi objev toho roku (jo, já vím, až teď!), ale lepší pozdě než nikdy. Příběh mimo jiné o tom, že na odpuštění není nikdy pozdě, ale je tam toho mnohem víc. Poslech taky velice příjemný, takže tohle je jedno velké doporučení!

Recenzia audioknihy Baletky

24.11.2020 Overený nákup

Není to o příběhu, je to o pocitu

Tahle kniha byla pocitem nikoli příběhem. Čekala jsem příběh z baletního prostředí, příběh plný noblesy a těžké dřiny, příběh éterických bytostí a bílých sukýnek. A? A dostala jsem nepříjemný pocit zarytý hluboko pod kůži, pocit, že být baletkou je jedna velká oběť. Pocit, že baletní prostředí je toxické a nechápu, jak v něm někdo může dýchat. A na konci zůstala jen otázka, jak velká vášeň to musí být, aby to někomu za to stálo?

Na knihu jsem se hrozně těšila a to nebývá dobrý, protože pak jsou očekávání vysoko. Ale dopadlo to dobře, sice jsem místo příběhu získala pocit, ale ten si možná budu pamatovat dýl než nějakej příběh... Jo a Tereza Dočkalová, která ji načetla je skvělá a dává tomu úplně jinej rozměr!

Recenzia audioknihy Fáma

18.10.2020 Overený nákup

Překvapivě dobré...

Myslela jsem že tahle kniha měla jen hodně dobrý marketing, ale ona byla vážně dobrá. Atmosféra malého města, kde se všichni znají a mezi ně hozená fáma, která se roznese téměř okamžitě... A čtenář může přemýšlet o pravdě od začátku do konce. Super! A načteno skvěle :)

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Kirké

18.10.2020 Overený nákup

Ideální na dlouhé zimní večery

Pomalé, psané krásným jazykem, super atmosféra. Líbí se mi, jak má čtenář možnost si propojit různé mýty. Je tu obrovský vývoj hlavní postavy - koneckonců ještě aby ne, když na to měla celou svou nesmrtelnost. Pro všechny milovníky mytologie nutnost. A načteno také bravurně!

Hrdinská Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Věř mi

10.10.2020 Overený nákup

Nic moc

Kniha má velmi výstižný název. Celé je to o důvěře a o tom, komu ji jako čtenář dáte. Děj byl plný zvratů až to nakonec bylo překombinované až moc. Co se mi líbilo bylo originální zpracování při popisu scén jako ze scénáře a taky interpretace Veroniky Khek Kubařové, ale jinak za mě horší průměr.

Explicitné scény Nečakaný zvrat Psychologický

Recenzia audioknihy Nevítaný host

10.10.2020 Overený nákup

Deset malých černoušků v novém kabátě

Autorka sama prohlásila, že je kniha poctou A. Christie a přiznala inspiraci. Za mě možná až trochu moc velká inspirace, ale když od toho odhlédnu, tak jsem si knihu moc užila. Skvěle vykreslená atmosféra i postavy. Poslech příjemný a ideální teď na podzimní a zimní dlouhé večery.

Nečakaný zvrat Psychologický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Klub divných dětí

10.10.2020 Overený nákup

Dětská duše na dlani

Tohle bylo tak milý! Úžasně vykreslená dětská duše a dětské myšlení. Obdivuji autorku, že to tak dokázala vystihnout. Navíc ta audioverze byla prostě TOP! Tahle kniha je určitě jedna z nejlepších, co se ke mě letos dostaly :)

Dievča hrdinka Chlapec hrdina Z reálneho života

Recenzia audioknihy Cizinec

10.10.2020 Overený nákup

Originální téma

Bylo to originální, líbilo se mi téma pocitu anonymity na internetu i rodinné prostředí thrilleru. Občas tam bylo sice pár pomalejších míst a za mě možná trochu zbytečných popisů, ale v audiopodobě i tady ta pomalejší místa fajn plynula. :)

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy AHA! Rodičovství

10.10.2020 Overený nákup

Praktické, konkrétní a lehce aplikovatelné rady

Kniha plná zajímavých myšlenek, určená rodičům asi spíše menších dětí. Líbilo se mi, že mi rady přišly praktické, konkrétní a lehce aplikovatelné a nebylo to jen spoustu rádoby poučných řečí. Na poslech příjemné. Určitě doporučuji se do knihy pustit :)

Vzťahy Praktická Spokojnosť v živote Deti & Výchova

Recenzia audioknihy Neboj se vrátit domů

16.09.2020 Overený nákup

Moc milé povídání

Aleš Palán umí klást skvělé otázky a Marie Svatošová je podle mě jedním z andělů chodících po zemi, takže tato kniha mě určitě nemohla zklamat. Moc milé povídání o životě, umírání i smrti. Povídání, které nutí k přemýšlení i nad svým životem. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na hlas paní Svatošové, který na mě ůsobil trošku strojeně, ale potom jsem změnila rychlost přehrávání na 1.5 a bylo to super :)

Recenzia audioknihy Faktomluva

16.09.2020 Overený nákup

Skvělé!

Já, jako věčný pesimista, jsem potřebovala přesně knihu, jako je tato. Ukazuje instinkty, které my lidé máme, a které nás často vedou k obrovským zkreslením v našich pohledech na svět. Teď už si je jen navždy zapsat do hlavy a zapnout je vždy při uvažování, nejen o směřování světa. Interpretace je také skvělá, takže za mě je toto jedno velké doporučení! :)

Myslenie Teoretická Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

03.09.2020 Overený nákup

Pro lepší náladu

Tahle audiokniha je pohlazení po duši! Moc se mi líbilo, že je namluvená samotným panem Čepelkou. Aleš Palán klade zajímavé otázky a pan Čepelka poutavě a mile odpovídá, pro milovníky Cimrmana nutnost! :)

Recenzia audioknihy Zmizení Sáry Lindertové

03.09.2020 Overený nákup

Pozitivní překvapení

Zařazení knihy mezi detektivky vedlo k tomu, že jsem měla úplně jiná očekávání. Za mě se jedná spíš o mysteriózní thriller. Ale ke knize... Začátek knihy byl skvělý, děj měl spád, bylo tu parádně budované napětí a atmosféra. Potom to začalo trošku upadat a za mě by nevadilo to trošku urychlit a zkrátit. Ale díky audiopodobě, která je úžasná, se i tady ta trochu pomalejší místa poslouchala dobře. Nicméně líbilo se mi to, jak autorka pracovala s židovským náboženstvím, vykreslení postav i několik překvapivých zvratů. Navíc ta obálka?! až mě mrzí, že tu krásu nemám v knihovně.

Takže takhle, nedostala jsem to, co jsem čekala, ale bylo to příjemně jiné a neokoukané a na to, že je to autorčina první kniha, skvělé!

Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy GAME

04.08.2020 Overený nákup

Hra je všude!

Skvělý námět knihy, který zaručil originální a napínavý příběh. Vyprávění z pohledu dvou postav, které podle mě knihu vždy příjemně zpestří. Jediné, co mi vadilo bylo celkem dost sprostých slov, to já v knihách fakt nemusím. V knize je taky hodně anglických frází, což mě osobně nevadí, ale pro někoho to může být rušivé. Jinak fajn oddechovka, u které člověk vypne a přemístí se do hry.

Psychologický Dobre vykreslené postavy Explicitné scény

Recenzia audioknihy Jak drahé je zdarma

04.08.2020 Overený nákup

Skvělé a experimentálně podložené!

Jak drahé je zdarma je skvělá kniha, která vám ukáže trochu jiný pohled na vaše rozhodování. Autor vám vysvětlí jak fungují v marketingu návnady, jak je propojen tržní svět a svět sociálních vazeb, jak vzrušení ovlivňuje naše rozhodování a spoustu dalších zajímavých věcí.

Nejvíc se mi líbilo, že je vše podloženo experimenty a není to jen spousta pouček, které bych si ani nepamatovala a ani by mě pravděpodobně nebavilo je číst. Kniha je přínosná pro každého, takže pokud jste měli na jazyku, že je to moc hezký, ale ekonomie vás nezajímá, tak u téhle knihy udělejte výjimku, slibuju, že nebudete litovat. Navíc načtená je taky perfektně a moc příjemně se poslouchala!

Financie Myslenie Teoretická Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Digitální minimalismus

04.08.2020 Overený nákup

Digitální minimalismus potřebujeme všichni

Skvěle načtená audiokniha, která posluchači nejen vysvětlí, proč je dobré se stát digitálním minimalistou, ale dá mu k tomu i návod. V knize dostanete návod na digitální úklid a autor vysvětlí, proč je lepší být digitální minimalista než být digitální abstinent. Moc se mi taky líbilo vysvětlení ekonomie pozornosti a deprivace samoty. V dnešní době by tahle kniha měla být skoro povinná četba.

Produktivita Time management Myslenie Praktická Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Praskliny

01.07.2020 Overený nákup

Zajímavé, ale ne pro každého

Tolik rozporuplných pocitů jsem z knihy dlouho neměla. První polovina byla hrozně zajímavá, ohromil mě styl psaní autorky a obdivovala jsem kolik je v tom reflexe aktuální doby, i když to místy působí jako vzdálená budoucnost, tak naopak někdy má člověk pocit, že je to popis aktuální situace. Kniha se dotýká spousty témat - změn klimatu, depresí, ztráty zaměstnání, zadluženosti, traumat z dětství....

Jenže někde v půlce už mi to přišlo tak nějak pořád dokolečka a bez nějakého vyústění. Na začátku jsem cítila úzkost, padala na mě trochu depka, soucítila jsem s postavama, ale potom už to ve mě nevyvolávalo žádné emoce. Prostě příběh plynul až do konce v podobném duchu a stejným tempem. Nevím, jestli bych dočetla v papírové podobě, ale díky naprosto úžasné interpretaci, o kterou se postarala Tereza Dočkalová, jsem to zvládla.

Počin je to nicméně velice zajímavý, takže jestli máte chuť na něco originálního, skvělým jazykem napsaného a nebudete očekávat velkou akci, mohlo by se líbit :) Obzvláště v interpretaci Terezy Dočkalové, kterou ještě jednou prostě musím vyzdvihnout, protože to byl zážitek!

Recenzia audioknihy Jeden z nás

27.06.2020 Overený nákup

Nikdy nevíš, koho máš za souseda

Tohle byla za mě nejlepší Shari Lapena. Poslouchala jsem pořád a nemohla jsem přestat, dokud jsem nezjistila, kdo je vrah. Shari si s čtenářem/posluchačem hraje a vždy, když už si myslíte, že určitě víte, zase vám ukáže, že vlastně nevíte nic. Chvilku sice trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, protože je jich tam celkem dost, ale po chvíli, už jsem si zvykla. Tohle je kniha pro každého, kdo miluje dobré psychothrillery :)