Recenzie užívateľa Maki

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Ostrov Entry

08.02.2021 Overený nákup

Splnila očekávání

Opět sázka na jistotu. Na předchozí trilogii navazuje pouze stylem vyprávění. Peter May je skvělý vypravěč. Opět je děj ze současnosti prolínán návratem do minulosti, aby se nakonec tyto dvě dějové linky propojily. Posluchač se dozví něco o historii násilného vystěhování původních obyvatel ostrova. Příběh je opět velmi popisný, nikoliv však na úkor kvality a rozhodně nenudí. Frustrovaný a životem unavený detektiv Šíma je nakonec odměněn v překvapivém závěru.

Recenzia audioknihy Šachové figurky

08.02.2021 Overený nákup

Opět skvělý poslech

Po 2 dílech jsem se na poslední část trilogie opravdu těšila. A Peter May nezklamal. Opět 2 dějové linky, krásné popisy přírody ostrova, výtečný příběh. A překvapivé střípky života Fina Macleoda. Jenom škoda, že trilogie nemá pokračování. Určitě se chystám na další Mayovky.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

09.11.2020 Overený nákup

Už toho bylo dost

Zatim poslední příběh oddělení Q. Začátek skýtal naději, že půjde o dramatickou a zajímavou zápletku. Což by se asi také autorovi podařilo, nicméně příběh Assada mi do toho nějak nezapadl. Zdálo se mi to až moc překombinované a spolu s tím, že byl příběh posazen pro mě do neatraktivního prostředí terorismu, zbrojení a uprchlictví mě celkově tato detektivka nezaujala tolik, jako předchozí příběhy oddělení Q. Na druhou stranu posluchač nahlédne do záhadné minulosti Assada a udělá si celkový obrázek o jeho životě a jak se vlastně dostal do oddělení Q. Za mě se nejednalo o to nejlepší, co jsem poslouchala.

Recenzia audioknihy Muž z ostrova Lewis

09.11.2020 Overený nákup

Silný lidský příběh

Po prvnim dílu jsem přistupovala k dalšímu dílu s očekáváním stejně dobrého příběhu. A autor nezklamal. Struktura knihy je stejná jako v prvím díle, kdy autor střídá současnost a minulost a skládá tak střípky celého příběhu. Děj se točí tentokrát kolem Finova " tchána" a jedná se o hluboký lidský příběh. Kniha se opět poslouchá jedním dechem.

Recenzia audioknihy Skála

09.11.2020 Overený nákup

Výborné drama

Prvni kniha od P. Maye, kterou jsem zakoupila a rozhodně nelituji. Po knihách od jiných severských autorů, je detektivka postavená tak trochu jinak. Spíše než o hondbě za vrahem kniha pojednává o životě zúčastněných postav, kdy vyprávění ze současnosti střídá vyprávění z minulosti a celé se v závěru protkne v logické vyústění celého příběhu. Vyprávění je napínavé od začátku až do konce. Hlavní hrdina, detektiv, který se vrací na rodný ostrov vyšetřit vraždu přítele a retrospektivou se vrací do svého dětství, popisuje život obyvatelů ostrova způsobem, který vás nenechá odtrhnout se od poslechu. Už mám doposlouchané všechny tři díly a vřele doporučuji. Je lepší poslouchat trilogii postupně tak, jak ji autor napsal, jelikož postavy se prolínají do dalších dílů a částečně jejich příběhy navazují. Za mě absolutně pět hvězdiček.

Recenzia audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

02.11.2020 Overený nákup

Hodnotí děti

Recenzi píšu ne proto, že bych knihu slyšela, ale slyšely ji děti a podle ohlasů rozhodně doporučuji (věk 6 a 8). Právě jsem na přání zakoupila další díl Doktor Proktor a Vana času a čekám, že bude stejně úspěšný jako ten předchozí a z pokoje se bude ozývat smích. Trochu doufám, že si děti knihu i přečtou, protože prvotní poslech by tomu mohl pomoci. Takže mohu jedině doporučit.

Recenzia audioknihy 1984

02.11.2020 Overený nákup

Odstrašující....

Po farmě zvířat další nadčasové dílo, tentokrát popisující hrůzy socialismu a jeho praktiky. Knihu jsem nečetla (velká mezera v základním vzdělání) a právě proto jsem si se zájmem poslechla audio. Je až neuvěřitelné, co se dělo, leckde děje i dnes a může se dít i v budoucnu. Kniha právem patří k dílům, na které se odkazují celé generace. Její odkaz bude věčný. Měl by si ji poslechnout nebo přečíst každý.

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

02.11.2020 Overený nákup

Důstojný závěr

Čekala jsem, že kniha nebude tak dobrá jako tři předchozí a očekávání se naplnilo. Příběh z hitech prostředí mě nenadchnul, možná jsem čekala, že se postava Lisbeth bude vyvíjet jiným směrem. Nicméně nelze vynechat, aby bylo Milenium jako série dokončeno. Je to už delší dobu, co jsem celou sérii poslouchala a rozhodně to je poslech, ke kterému se ještě vrátím... Doporučuji a je jenom škoda, že obě postavy zmizely ze scény.

Recenzia audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

02.11.2020 Overený nákup

Škoda, že příběh končí

Třetí díl určitě nikdo, kdo slyšel oba předchozí nevynechá. I když za mě byl první díl nejlepší a nejvíc napínavý (možná proto, že v posledním díle už lze předvídat závěr), nikdy bych si nenechala třetí díl ujít. Opět strhující příběh, který dokazuje, proč je tato trilogie světových bestsellerem. Opravdu škoda, že nemůže příběh pokračovat z pera Larssona, nicméně další pokračování Dívka v pavoučí síti jsem nevynechala. Bohužel novému autorovi se nepodařilo to, co jeho předchůdci.

Recenzia audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

02.11.2020 Overený nákup

Trochu fantasy

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. Příběh je strhující a napínavý až do konce. Na každý poslech jsem se opravdu těšila. Lisbeth se stává výraznější postavou, nicméně někdy se zdají být situace, do kterých se dostává až moc neuvěřitelné a neuskutečnitelné. Každopádně knize nic nechybí a rozhodně získává právem plný počet bodů.

Recenzia audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

02.11.2020 Overený nákup

Rozhodně lepší než film

Trilogii jsem poslechla jedním dechem. Těžko říct, který díl je lepší. Hlavní postavy, dvojice Lisbeth a Mikael jsou tahouni celého příběhu. Film jsem viděla až později, ale nedá se s knihou srovnávat. Zdaleka nelze vyjádřit to, co kniha. Drsná Lisbeth dává celému příběhu tu pravou jiskru a zápletka je dokonalá. Knihu jsem poslouchala se zaujetím a byla opravdu výborná po všech stránkách. Za mě super.

Recenzia audioknihy Marco

02.11.2020 Overený nákup

Trochu dopepřit...

Marco je další v řadě případů oddělení Q. Tentokrát je přimíchaná i politika a musím přiznat, že za mě se nejedná o nejlepšího Olsena. Jakoby ten příběh nebyl uvěřitelný, něco tomu chybí, nebo naopak přebývá? Těžko pojmenovat, ale zkrátka tentokrát mě příběh tak nevtáhl, občas i nudil. Nicméně za poslech určitě stojí a rozhodně by bylo škoda ho vynechat už jenom kvůli členům oddělení Q.

Recenzia audioknihy Selfies

02.11.2020 Overený nákup

Nejlepší Olsen

Zatím nelepší audio z prostředí oddělení Q. Příběh zcela smyšlený, ale jak blízko realitě. Moc dobrá zápletka a na řadu také přichází dějová linka věnovaná Rose. Brzy je jasné, kdo je zločinec, ale to neubírá knize na kvalitě. Doporučuji!

Recenzia audioknihy Nesmírný

02.11.2020 Overený nákup

Humorný Asad

Skvělé pokračování případů oddělení Q. Více prostoru dostávají také ostatní členové oddělení, Asad a Rose. Jejich vzájemné "hašteření" se již stává nedílnou součástí. K záhadné zápletce přibylo navíc ještě více humoru. Příběh chytne od začátku do konce a je zase z úplně jiného soudku. Kniha mě bavila, hudební zpracování nezklamalo.

Recenzia audioknihy Vzkaz v láhvi

02.11.2020 Overený nákup

Drama

Tento román je ještě napínavější než Zabijáci. Je v něm více momentů nahánějících až hrůzu, příběh se zdá opravdu děsivý. A v "akci" jsou i členové oddělení Q - je dobré vědět, že příběhy budou pokračovat a s Carem a Asadem se ještě potkáme. Doporučuji, za mě palec nahoru za dramatický příběh.

Recenzia audioknihy Zabijáci

02.11.2020 Overený nákup

Opět na jedničku!

Můj na poslech druhý díl seriálu oddělení Q. Začnu interpretem Igorem Barešem, jehož hlas je pro tuto sérii charakteristický a je to opravdu dobrá volba. Opět dobrý příběh, který mě bavil. Asistentka Rose je trochu zvláštní žena, která jak už nyní vím, bude mít svoji významnou dějovou linku i dalších knihách Olsena. Těším se na další příběhy a doporučuji všem, kteří si oddělení Q oblíbili.

Recenzia audioknihy Žena v kleci

02.11.2020 Overený nákup

Nezklamala

Moje první seznámení s Olsenem mě nezklamalo. Výborná detektivka navíc s dávkou lehkého humoru a další dějovou nití v podobě Asada. Poslouchala se jedním dechem, napětí bylo od začátku až do konce, děj měl spád a přehlednost. Oddělení Q pod vedením Carla je něco nového a určitě stojí za to si poslechnout další příběhy. Igor Bareš se poslouchá velmi hezky. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Snehuliak

02.11.2020 Overený nákup

Nenadchla

Tato audiokniha mě trochu zklamala. Po napínavém úvodu se mi poté zdál přednes spíše nudný. Možná je to samotným příběhem, který mě nebavil. Možná až moc neuvěřitelné, což může naopak jiného posluchače zaujmout. Slovenština mi vůbec nevadila, naopak to bylo příjemné zpestření. Těším se na další knihu od Nesbo. Tuto knihu ale nepovažuji za nejlepší dílo.

Hodnotenie audioknihy Klasické české pohádky

02.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Staré řecké báje a pověsti

08.10.2020 Overený nákup

Splnila očekávání

Knihu jsem pořídila dětem, aby formou pohádek navnímaly příběhy, které jaksi patří do základního vzdělání. Samozřejmě stejně jako Staré pověsti české, i tuto knihu si se zájmem poslechnou také mnozí dospělí. Nikdy jsem nebyla schopna přečíst tyto příběhy v tištěné formě, proto jsem byla za audioknihu velmi vděčná. Doporučuji nejenom dětem.

Recenzia audioknihy Staré pověsti české

08.10.2020 Overený nákup

Pro děti i dospělé

Stejně jako u knihy řecké báje, i tady nevím, zda jsem knihu pořídila pro děti nebo spíše pro mě. Tohle by si měl poslechnout každý, kdo ve starých českých pověstech trochu plave. Doporučuji pro celou rodinu, děti to zaujme a dospělí si osvěží paměť. Výborné pro cesty autem.

Recenzia audioknihy Jedlová samota

08.10.2020 Overený nákup

Strašidelné drama

Pro mě až moc ponurý příběh a hudba tomu napomáhala. Mrazí v zádech, že se jedná o rekonstrukci skutečného příběhu. Ten pocit při poslechu je jiný, když víte, že ostatní detektivky jsou smyšlenými příběhy. Každopádně výborně zpracované, jednotlivé postavy, které mají svůj vlastní hlas dávají knize pestrost a přehlednost.

Recenzia audioknihy Analfabetka, která uměla počítat

08.10.2020 Overený nákup

Pravá kniha na dovolenou k moři

Autor staříka opět nezklamal. Oddechová knížka opět plná neuvěřitelností a šílených nereálných situací. Jak moc je to neuvěřitelné, tak moc je to milé. Knihu jsem si užila přesto, že jsem velmi realistický člověk a nemám ráda ani sci-fi ani fantasy knihy. Tohle je prostě jiné a autora musím opravdu ocenit za to, co vše se dá vymyslet. Moc mě to pobavilo a doporučuji i proto, že přednes p. Stránského byl vynikající.

Recenzia audioknihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

08.10.2020 Overený nákup

Velká zábava od začátku do konce

Jen jsem si odskočila od oblíbených detektivek. Čekala jsem kde co, ale tohle ne. Takový příběh hned tak někdo nevymyslí. Stařík, který je hrdinou téměř všech důležitých historických událostí 20 století - zní to neuvěřitelně a opravdu to neuvěřitelné je. Humorný příběh plný zvratů, neuvěřitelných překvapení a "nereálných" situací, ve kterých se v reálném světě stařík ocitá. Vlastně je to velmi roztomilé a vtipné. Moc jsem se pobavila a vřele doporučuji. Těším se na další knihu Analfabetka.

Recenzia audioknihy Policie

08.10.2020 Overený nákup

Napětí a překvapení

Výborný přednes Hynka Čermáka a výborný Harry Hole. Zdaleka nemám všechny Nesboovky odposlouchané či přečtené, ale prozatím jeden z nejnapínavějších příběhů, který posluchač přímo hltá od začátku do konce.

Recenzia audioknihy Dědečku, ještě vyprávěj

07.10.2020 Overený nákup

Pokračování jsme nemohli vynechat

Ano, děti si poslechly rádi i pokračování prvního dílu. Opět výborný příběh, který je bavil. Určitě doporučuji, poslouchali jsme před spaním a v autě. Občas jsem dovysvětlila, pokud se na něco zeptaly.

Recenzia audioknihy Dědečku, vyprávěj

07.10.2020 Overený nákup

Pro děti skvělé

Bylo období, kdy jsme tuto audioknihu pouštěli velmi často, teď jsem si zase vzpomněla, že bych ji pustila dětem znovu, i když jsou starší a chodí už do školy. Podle mě ideální forma jak děti seznámit s etiketou, přednes interpreta je velmi příjemný a příběh je pro děti zajímavý.

Deti & Výchova

Hodnotenie audioknihy Nejlepší pohádky před usnutím

07.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Deník malého poseroutky

07.10.2020 Overený nákup

Syn je nadšený

Koupila jsem tuto audioknihu pro syna, který čte zároveň i knihu. Audio verzi má již poslechnutou několikrát a kniha stále není dočtená. Doufám, že to pomůže podpořit ho ve čtení, které mu snad půjde lépe, protože to není žádný velký "čtenář". Za mě i za něj velká spokojenost.

Vek 9 - 11 rokov

Recenzia audioknihy Bábovky

07.10.2020 Overený nákup

Stojí to za to, ale....

Poslouchám detektivky, ale tato audiokniha mě lákala s ohledem na právě zfilmovanou verzi. Musím pochválit výborný přednes interpretek, všechny byly skvělé. Příběh mě opravdu zaujal, ale chvílemi jsem musela poslech zastavit a zorientovat se ve jménech, kdo je kdo a kdo s kým apod. Pomalejší přednes by asi pomohl, protože příběh je zamotaný dost sám o sobě. Audiokniha mě bavila, ale jsem trochu zklamaná s depresivním a smutným závěrem - otevřený konec možná nahrává pokračování....

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Deník malého poseroutky 2 - Rodrick je king

19.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy P.S.

20.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Playground

20.06.2018 Overený nákup

Trochu překvapení

Čekala jsem opět skvělou detektivku, tohle bylo ale úplně něco jiného. Mně osobně tato kniha nebavila, snažila jsem se ji doposlouchat celou s tím, že se snad děj pohne jiným směrem. Vlastně si ani nepamatuji jak to celé skončilo, do poslouchání jsem se trochu nutila. Nicméně věřím, že se najdou posluchači, kterým se budou líbit výlety do města mezi životem a smrtí.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

20.06.2018 Overený nákup

Napětí od začátku do konce

Pro mě výborná detektivka, která mě bavila nejenom obsahově, ale i interpretací Pavla Rímského. Na rozdíl od poslechu předchozí Playground, která byla dost mimo rámec jinak skvělých detektivek Larse Keplera. Už se těším na další.

Recenzia audioknihy Zločin a trest

20.09.2016 Overený nákup

Klasik neklasicky.

Opět klasika, kterou musí každý znát. Na zajímavosti knize přidává interpretace několika osob, takže není slyšet pouze jeden hlas. Tak trochu jiná detektivka, která nekončí pouze usvědčením pachatele. Poselství je trochu jiné a kdo nečetl klasickou knihu, v této formě se Dostojevského rozhodně bát nemusí. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Motýlek

20.09.2016 Overený nákup

Neuvěřitelný příběh

Neuvěřitelný příběh, který se skutečně stal. Nemohu porovnat s filmem, který jsem neviděla, ale asi ho zhlédnu také... Kniha mě velmi bavila, je neuvěřitelné, co všechno musel autor zažít a přetrpět. Přežil, i když riskoval a nebál se zkoušet zdánlivě nemožné. Velmi doporučuji. Interpretace Norberta Lichého se ke knize skvěle hodí.

Recenzia audioknihy Nejznámější bajky

20.09.2016 Overený nákup

Určitě doporučuji

Doporučuji k poslechu pro děti i dospělé. Pouštíme dětem a je to velmi poučné. Jiří Lábus vypráví zajímavě, poutavě a společně s "reálnými" příběhy dává celkově výborný dojem. Určitě si poslechněte, je to zdroj cenných informací uvědomit si jak se mohou lidé chovat.

Recenzia audioknihy Farma zvířat

20.09.2016 Overený nákup

Stojí za to!

Knihu jsem nikdy nečetla - byla pouze v mém seznamu knih, kterou si člověk musí přečíst, protože patří bezesporu k "základnímu vzdělání". Výborné, že jsem si ji mohla poslechnout. Příběh, který je platný v každé době. A v každé době se může stát! Lidé, kteří se chovají někdy jako zvířata a zvířata, která napodobují lidské chování. V příběhu se objevuje hned několik charakteristik chování a je to úžasně zajímavý poslech. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Ostrov šedých mnichů

26.05.2016 Overený nákup

Výborná detektivka

Velmi poutavý poslech od začátku do konce. Zajímavý příběh s překvapivým koncem, zasazený do krásné původní krajiny. Alespoň takto se to dá představit při poslechu. Autor popisuje čitelně charakteristiky jednotlivých postav, proto je celý příběh přehledný a posluchač se neztratí v ději. Poslech byl díky hlasu interpreta velmi příjemný. Byla jsem zvědavá na každou další kapitolu, proto mi poslech trval celkem krátce, neboť jsem poslouchala kde se dalo.

Hodnotenie audioknihy Dívka ve vlaku

19.04.2016 Overený nákup