Recenzie užívateľa Andrea

Hodnotenie audioknihy Poprava na Kramberku a další povídky

22.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Konec hlídky

10.08.2019 Overený nákup

U moře, u moře, u krásného móóóře .....

Bill, Holly a Jerome opět zasahují. Brady, Z-Boy a Doctor-Z jim to trochu kazí. Mercedesový vrah dokazuje, že lidská mysl je mocná zbraň. Příběh plný sebevražd a růžových ryb je trochu slabší než předchozí dva díly. Občas je děj trochu "přitažený za vlasy", přesto stojí za přečtení/poslech.

Pánové Kanyza, Písařovic a paní Borová znovu skvěle načetli a famózně ztvárnili hrdiny i padouchy posledního dílu této série.

Recenzia audioknihy Mluvte jako profesionál

29.07.2019 Overený nákup

Nic nového pod sluncem

Pokud jste už četli knihy na podobné téma, nenajdete ani v této nic převratného. Pro průměrného středoevropana, který běžně nevyhledává dílčí projevy amerických prezidentů či prezidentských kandidátů, vystoupení moderátorů a hlasatelů zpráv známých pouze americkému publiku, nejsou odkazy na rétorické prohřešky výše zmíněných osob příliš k užitku. Otázkou také je, zda české publikum vnímá řečníka stejně jako publikum v USA, vzhledem k rozdílné mentalitě.

S ohledem na téma byla interpretace audioknihy ucházející. Kdo nepřečte o nic nepřijde.

Recenzia audioknihy Trhlina

29.07.2019 Overený nákup

Mnoho povyku pro nic

Příběh je založen na více méně reálných nebo chcete-li vyspekulovaných informacích o mizení lidí v oblasti slovenského pohoří Tribeč. Vypravěčem je mladík, který autorovi knihy vypráví zážitky z výpravy po stopách údajně zmizelých osob, za účelem pozdějšího zpracování do literární podoby. Výsledkem je právě čtená kniha, do které občas autor vstoupí s vlastní poznámkou nebo upřesněním nějaké informace.

Příběh má mít hororový nádech, který ale kazí vypravěčovo několikeré avizování v průběhu celé knihy, že předchozí vyprávění nebylo ještě to nejhorší, protože to teprve teď přijde. Čtenář je pln očekávání, těší se, bojí se, je napnutý a následně je zas a znovu zklamán. To "nejhorší" ne a ne přijít. Ke konci pak vzniká spíše pochybnost, zda se vůbec něco z toho opravdu stalo nebo jede pouze o výplod vypravěčovi zfetované mysli.

Jinak je audiokniha moc pěkně načtená a slovenština srozumitelná. I když jsou i lepší, rozhodně stojí za poslech a osobně se těším, až se podívám na film podle této předlohy https://www.csfd.cz/film/560116-trhlina.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

03.05.2019 Overený nákup

Sra*ky jsou ho*no

Ač se podle nadpisu může zdát, že tahle recenze bude ryze negativní, nenechte se mýlit.

Kniha má tři dějové roviny, které se v závěru spojují v jednu. Příběh se odehrává částečně v letech 70. a částečně v současnosti. Čtenář se znovu shledá s hlavními protagonisty románu Pan Mercedes a na masakr před pracovní agenturou se podívá očima zraněného účastníka a jeho rodiny.

Děj má spád a v míře napětí se vyrovná Panu Mercedesovi. Pánové Kanyza, Piškula, Bor a Jeništa odvedli skvělou práci. Kniha rozhodně stojí za přečtení či poslech.

Pro úplnost dodávám, že prohlášení v názvu hodnocení je jakýmsi mottem celého příběhu, jak je pro Kingovy romány typické. Zkušený čtenář a Kingův fanoušek pochopí…

Hodnotenie audioknihy 1984

11.04.2019

Recenzia audioknihy Apage Satanas

11.04.2019

Odstup Satane aneb Ďábel číha všude!

Ďábel číhá všude, hlavně v dámských ložnicích. Perfektně načtená Středověká kriminálka o nekalých praktikách satanské sekty, vraždách a obcování s Pánem temnot.

Recenzia audioknihy Paměti kata Mydláře

20.03.2019 Overený nákup

Zajímavá exkurze do tajů katovského řemesla

Kratičké vyprávění našeho snad nejslavnějšího mistra popravčího. Poskytuje interesantní vhled do života a myšlení středověké společnosti. Hlas pana Táborského k tomuto tématu pasuje jak sekyrka ke špalku. Na můj vkus by příběh mohl být výrazně delší. Věřím tomu, že mistr meče by se "veselými historkami z natáčení" jen hemžil.

Rozhodně stojí za přečtení či poslech.

Hodnotenie audioknihy Příběh služebnice

19.03.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Svitky z londýnského mostu

07.03.2019 Overený nákup

Zločin a trest v britské metropoli 14. století

Příhody novopečeného konstábla Thomase, který je nucen vyšetřovat záhadná a bizarní úmrtí, potýkat se živly jako je požár nebo vodní hlubiny. Pod nohy se mu při tom pletou kromě zločinců, zrádců a korupčníků také přízraky, gryfové a další fantastické bytosti.

Příběh je rozdělen do čtyřech svitků, které představují jednotlivé konstáblovy případy. Autorka pěkně vykresluje různost povah svých hrdinů, zajímavý je i popis zvyků a stylu života obyvatel londýnského mostu.

Anotace knihy uvádí, že jde o lehce humornou detektivku. Nečekejte ale detektivku ve stylu Agathy Christie. Co se týče humoru, je znát jen velmi velmi lehce. Rozhodně to není story k popukání, což ovšem nemá absolutně vliv na čtivost a zajímavost díla.

Zajímavá je i douška samotné autorky na konci knihy o tom, jak příběh vznikal, co bylo inspirací, které z postav mají reálný historický podklad a koho si autorka vymyslela.

Bohužel interpretace pana Pobudy mě osobně vůbec neseděla. Interpret nemá příliš příjemný hlas, což ještě zhoršovala jeho snaha vtisknout každé postavě osobitý styl mluvy. Např. skotský hrdina William Wallace mluvící s německým přízvukem jde dost na nervy.

Každopádně kniha stojí za přečtení.

Hodnotenie audioknihy Artemis

22.02.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marťan

22.02.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Exorcista - Souboj s ďáblem

22.02.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Cizinka

22.02.2019 Overený nákup