Recenzie užívateľa Lapej

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Poslední království

23.02.2021 Overený nákup

Drsný příběh z drsné doby

Mám ráda historické romány, tak jsem se s chutí zaposlouchala do příběhu Uhtreda v době vpádu Vikingů do Británie. Příběh měl spád a velmi dobře se poslouchal. Pana Fridricha jsem zatím jako interpreta neznala, ale bylo příjemné ho poslouchat. Těším se na další pokračování.

Recenzia audioknihy Pomsta bílého jednorožce

10.01.2021 Overený nákup

Další případ Oldřicha z Chlumu

Tentokrát v podání Aleše Procházky byl typickým příběhem z pera Vlastimila Vondrušky. Po delší pauze, kterou jsem si dala od případů mého oblíbeného vyšetřovatele, jsem si příběh užila. Byla to moje druhá audiokniha z tohoto cyklu a interpretace pana Procházky mi vyhovoval více než pana Hyhlíka.

Recenzia audioknihy Pán čarodějů

06.01.2021 Overený nákup

Skvělé pokračování české fantasy

Pokračování románu Petry Slovákové mě příjemně překvapilo. Trochu mi vadil mužský hlas, i když vzhledem k rozdělení příběhu na její a jeho pohled, bylo zvolení dvou hlasů logické. Pro mě byla část vyprávěná Petrem lehce rušivá a přiznám se, že jsem si na hlas do konce audioknihy nezvykla. Jinak byl příběh napínavý a měl spád a závěr mě docela dostal. Teď už jen počkat jestli bude další díl.

Recenzia audioknihy Panský dům

02.01.2021 Overený nákup

Odpočinkový příběh v příjemné interpretaci

Panský dům jsem se chystala přečíst již delší dobu, ale nějak nebyla správná nálada. Když jsem si poslechla ochutnávku v podání Pavla Soukupa, věděla jsem, že je to to pravé poslouchání pro vánoční čas. Možná tochu červená knihovna, ale proč ne. Pavel Soukup je úžasný interpret a příběh posunul na vyšší úroveň. Pokračování číst nebudu, ale počkám si na audiopodobu.

Recenzia audioknihy Já, Poutník

18.12.2020 Overený nákup

To byla jízda

Thrillery příliš nevyhledávám. V ukázce mě zaujal hlas Martina Stránského, ale váhala jsem. Po ochutnávce jsem pak už jenom nedočkavě čekala, až se audiokniha stáhne. Opravdu nelituji. Úžasný příběh, který v dnešní době vyvolává spoustu děsivých otázek. A Martin Stránský právem patří na vrchol žebříčku interpretů.

Recenzia audioknihy Prodavači ostatků II.

13.12.2020 Overený nákup

Pokračování příběhu Martina ze Stvolna

I druhý díl prodavačů ostatků je velmi zajímavým příběhem. Můžeme se vžít do atmosféry 14. století a hlas Pavla Soukupa dokáže tuto atmosféru velmi pěkně vykreslit. Doufám, že budou jako audionkiha vydány i další příběhy série.

Recenzia audioknihy Prodavači ostatků I.

13.12.2020 Overený nákup

Úžasný příběh, v úžasné interpretaci.

Protože mám ráda knihy Vlastimila Vondrušky a miluji hlas Pavla Soukupa, bylo jen otázkou času, kdy si pořídím tuto audioknihu. Nebyla jsem zklamaná. Velmi zajímavý a místy i napínavý příběh Martina ze Stvolna ve Francii byl korunován výborně zvoleným interpretem. Příběh jsem již dříve četla, ale audiokniha dala mému zážitku zcela nový rozměr.

Recenzia audioknihy Volání vlka

16.11.2020 Overený nákup

Vélin Al Sorna v novém příběhu

...a byla to jízda. Další příběh byl pro mě překvapením, ale když jsem ho objevila, tak jsem neváhala. A nelituji. Příběh mě opravdu zaujal. Doufám, že vysoce nasazená laťka vydrží i v dalších pokračováních, na která snad nebudeme dlouho čekat.

Interpretace Ivana Luptáka byla výborná jako u předchozí série. Na paní Steinmaslovou jsem si chvíli zvykala, ale nakonec to bylo v pohodě.

Recenzia audioknihy DUNA

08.11.2020 Overený nákup

Kultovní dílo ve výborné interpretaci.

Na tuto knihu jsem se chystala velmi dlouho. Když jsem zjistila, že je i jako audiokniha , ještě v podání mého oblíbeného interpreta Marka Holého, bylo rozhodnuto. Nelituji. Zajímavý a neobvyklý příběh, výborná interpretace.

Recenzia audioknihy Hunger Games (komplet)

18.10.2020 Overený nákup

Příběh, který se neomrzí

Hunger games jsem před lety četla a příběh mě zaujal. Proto jsem využila možnost oživit si příběh prostřednictvím audioknihy. Interpretace Terezy Bebarové posunula příběh o další level. Poslech jsem si opravdu užila a bylo to příjemné zpestření volných chvil.

Recenzia audioknihy Diabol v zrkadle

18.10.2020 Overený nákup

Historická detektivka, která má spád a napětí

Další napínavý příběh Steina a Barbariče se odehrává ve Vídni. Naši hrdinové se odstávají na stopu protestantského spiknutí, což je vzhledem k Barbaričovu vyznání velmi zajímavá zápletka. Autor opět nezklamal. Příběh má spád, je napínavý a odhalení jsou překvapivá. A interpretace opět na výbornou. Slovenština je opravdu velmi krásná.

Recenzia audioknihy Gladiátor

16.09.2020 Overený nákup

Opět skvělá jízda

Další příběh Macrona a Catona, tentokrát na Krétě poničené přírodní katastrofou byl výborný. Příběh byl napínavý až do konce. Přestože posluchač ví, že to hrdinové přežijí, má o ně obavy. Autor ani v tomto díle nezklamal moje očekávání a těším se na další příběh. Ten mám sice i v elektronické podobě, ale při čtení by mi chyběla jedinečná interpretace Marka Holého. Budu tedy čekat na další audiozpracování.

Recenzia audioknihy Centurion

06.07.2020 Overený nákup

Další skvělý příběh centurionů Macrona a Catona

Další skvělý příběh centurionů Macrona a Catona v podání Marka Holého. Dobroružství v Palmýře bylo napínavé a centurioni měli občas namále. Je to již osmý díl a zatím se mi příběhy neomrzely. Určitě tomu výrazně pomáhá i interpretace. Teď se můžu jenom těšit až bude vydána další audiokniha.

Recenzia audioknihy Ohnivé znamenie

23.06.2020 Overený nákup

Další skvělý příběh.

Třetí příběh Steina, Barbariča a Jaroše byl opět úžasný. Juraj Červenák popisuje dobu vlády Rudolfa II. bez příkras. Atmosféra je temná a drsná, jako doba v které se příběh odehrává. Děj nenechá člověka vydechnout a vy musíte bez ustání poslouchat, aby jste zjistili, jak to dopadne. Nemůžu opět nezmínit úžasnou interpretaci Marka Geišberga.

Recenzia audioknihy Krv prvorodených

15.06.2020 Overený nákup

Další příběh Steina a Barbariče, tentokrát z Prahy.

Druhý příběh Steina a Barbariče byl o něco zemnější, než ten předchozí. Příběh, který měl spád, opět vyvrcholil nečekaným rozuzlením. Nejprve jsem si druhý díl chtěla poslechnout v češtině, ale nelituji, že jsem pokračovala v slovenštině, která dává příběhu další, pro mě neodolatelný rozměr. Určitě si nenechám ujít další pokračování.

Recenzia audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

10.06.2020 Overený nákup

Poutavý příběh, úchvatná slovenština

Příběh této detektivky je velmi zajímavý a má spád. Myslím, že pan Červenák se pro mě stane dalším oblíbeným autorem. Jsem ráda, že jsem zvolila slovenskou verzi, protože ten jazyk dodává příběhu další, pro mě neodolatelný, rozměr. Marek Geišberg jako interpret....paráda.

Recenzia audioknihy Orel v písku

06.06.2020 Overený nákup

Centurioni opět nezklamali

Další příběh centurionů Macrona a Catona, tentokrát v novém prostředí. Je to již můj sedmý příběh a nedočkavě jsem čekala na audioverzi, protože při četbě jsem moc postrádala interpretaci Marka Holého. A nebyla jsem ani tentokrát zklamaná. Doufám, že postupně vzniknou audioknihy i dalších dílů. Budu se na ně těšit.

Recenzia audioknihy Cinder - Měsíční kroniky

17.05.2020 Overený nákup

Smíření s interpretem

Knihu jsem již před nějakým rokem četla a zaujala mě možnost si poslechnout její audio verzi. Zpočátku jsem měla problém zaposlouchat se do hlasu interpretky, který mi úplně neseděl. Nakonec musím uznat, že paní Taberyová nebyla špatná a dokázala příběhu dát hodně. Fantasy příběh o Popelce - kyborgovi je zajímavý a pokud máte rádi různé verze pohádek, tak jděte do toho.

Recenzia audioknihy Střípky času

23.04.2020 Overený nákup

Velmi milé překvapení

Autorka i interpretka pro mě byly neznámé. Stáhla jsem si nejprve ukázku, která mě zaujala. Námět byl zajímavý, děj měl spád a já jsem si poslech užila. Ve vypjatých situacích byla interpretka nepřekonatelná. Věřila jsem ji každé slovo, každý prožitek.

Recenzia audioknihy Orlovo proroctví

29.03.2020 Overený nákup

Další dobrodružství centurionů Macrona a Catona

Další dobrodružství centurionů Macrona a Catona nezklamalo. Příběh se velmi dobře poslouchal, hlas Marka Holého je pro příběh obrovským přínosem.Určitě to není moje poslední setkání stou dvojicí.

Recenzia audioknihy Žena v kleci

01.03.2020 Overený nákup

Zajímavá detektivka

Severská detektivka není zrovna žánr, který bych pravidelně četla nebo poslouchala. V ukázce mě zaujal hlas Igora Bareše a tak jsem se rozhodla příběh vyzkoušet. Byla to zajímavá kombinace napětí a humoru doplněná skvělým hlasem. Až zase nebudu vědět, co poslouchat, sáhnu po pokračování.

Recenzia audioknihy Orlova kořist

27.02.2020 Overený nákup

Pokračování dobrodružství

Další pokračování příběhu centurionů Catona a Macrona v Británii je opět napínavé a má spád. Příběh je drsnější než předchozí díly série. Interpretace Marka Holého se velmi dobře poslouchá. Pěkně odlišuje obě hlavní postavy.

Recenzia audioknihy Faja

09.02.2020 Overený nákup

Nádherná kniha, úžasná interpretace

Naslouchače i Faju jsem již četla a obě miluji. Když jsem zjistlila, že audioknihu načetla Jitka Ježková, tak jsem neodolala a musela ji mít. Nelituji. Interpretka příběh posunula na vyšší level. Jedinou chybou je, že musím čekat na pokračování.

Recenzia audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

06.02.2020 Overený nákup

Skvělé audioprovedení

Páté pokračování knihy Vilmy Kadlečkové, je opět perfektní. K mému zážitku určitě napomohla právě audioverze, která se mi moc líbila. Především Lucas v podání Jaroslava Plesla byl bezkonkurenční. Těším se na další pokračování.

Recenzia audioknihy Královna ohně

12.01.2020 Overený nákup

Dokončení příběhu

Na poslední část trilogie jsem byla velmi zvědavá. Audiokniha mě nezklamala. Byl to velmi zajímavě strávený čas. Velmi oceňuji volbu různých interpretů, což mi umožňovalo dobrou orientaci v příběhu.

Recenzia audioknihy Mycelium IV: Vidění

15.11.2019 Overený nákup

Úžasná audiokniha

Velmi zajímavá série. Jako audiokniha je naprosto úžasná. Různé hlasy dělají poslech přehledný a zajímavý. Doufám, že i další díly vyjdou jako audioknihy.