Recenzie užívateľa Radek Novák

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Chytřeji, rychleji, lépe

29.03.2018 Overený nákup

Nezklame, ale ani nepřekvapí

Tato kniha určitě nezklame, ale také ani nepřekvapí. Mnoho myšlenek je již známo, jen je doplněna o konkrétní příběhy. Tyto příběhy jsou bohužel občas velmi dlouhé a než se dojde k nějaké myšlence trvá to i desítky minut. Občas jsem se přistihl, ž už ani děj příběhu neposlouchám a tak trochu mě nudí. Jinak si myslím, že kniha určitě za poslech stojí.

Recenzia audioknihy Nikdy nedělej kompromis

09.01.2018 Overený nákup

Jedna z nejlepších knih

Tak toto byl opravdový zážitek! Každou vteřinu knihy jsem doslova hltal. Perfektně zpracované, názerné ukázky i zajímavý příběh autora vás jednoduše nechá od knihy jen tak odejít. Některé techniky jsme i hned vyzkoušel a musím říci, že opravdu fungují. Jen doufám, že tuto knihu nebude číst moc lidí, pak už by to trochu postrádalo význam :-)

Recenzia audioknihy Hluboká práce

28.11.2017 Overený nákup

Čekal jsem tedy víc

Vždy když poslouchám audioknihu, tak přemýšlím, jaké k ní napíšu hodnocení. U této knihy jsem byl poněkud nejistý. Nejprvě mě zklamala interpretace, myslím, že tento člověk by rozhodně neměl číst audioknihy toho typu. Obsah knihy samotné je poněkud zdlouhavý a místy dost nezajímavý. Autor okecává jednoduchopu věc, že pokud chce někdo něčeho dosáhnout, je nejlepší se někam zavřít a dělat na tom, dokud to není hotové. Sám o osbě nepřináší žádné návrhy na řešení, které by se daly nějak praktikovat. Dále uvádí příklady úspěšných lidí a tvrdí, že to vše dokázali jen díky hluboké práci. Jak to může vědět? Když ani většinu z nich neznal :-) Prostě šroubuje něco na potřeby jeho knihy. Za mě akorát tak ztráta času při poslechu této knihy.

Recenzia audioknihy Marketing menších a středních firem

25.10.2017 Overený nákup

Krátké ale výstižné

Tato kniha krásně popisuje, na co by se začínající podnikatelé měla v oblasti marketingu zaměřit nejvíce. Dává velice praktické příklady, na co si dát pozor a kam peníze rozhodně zbytečně neinvestovat. Myslím si, že těch 30 minut rozhodně stojí za poslech.

Recenzia audioknihy To nejdůležitější z osobního rozvoje

24.10.2017 Overený nákup

Souhrn toho základního

Kniha shrnuje vše, co již dříve autor publikoval. Nic nového nepřináší. Každopádně je dobré se tento výcuc minimálně poslechnout, ať máte dobré základy. Určitě ta hodinka a kousek za to stojí :-) Možná by se nec hodila nějaká sladké tečka v podobě něčeho nového.

Recenzia audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

21.10.2017 Overený nákup

Pěkná trapárna

Tak jestli něco nesnáším, tak je to přesně takovýhle trapný typ humoru. Knihu jsme doposlouchal snad jen proto, abych mohl napsaat recenzi. Herecký výkon interpreta je fakt super. Bohužel obsah je tak trapnej, že nevím, jestli to je intepretem nebo autorem. Mám také děti, ale že bych se u toho cítil jako pitomec, to fakt ne :-) Možná by se měl autor zamyslet sám nad sebou, jestli je pro něj vhodné mít děti :-)

Recenzia audioknihy Umění války

12.10.2017 Overený nákup

Staré myšlenky stále platné

Plno myšlenek si myslím, paltí i dodnes. dají se použít v každodením životě. Nicméně některé už neplatí, jelikož jsou vztaženy ke staérému způsobu boje. Kniha je nicméně velmi zajímavé a je dobré si ji minimálně poslechnout, aby člověk zjistil, že některé pravdy přetrvávají po tisíciletí. Příběh je trochu lsabší, proto i to hodnocení.

Recenzia audioknihy Síla Jednoduchosti

10.10.2017 Overený nákup

Super návod jak se posunout v před

Super kniha, vše perfektně popsáno. Jsou v ní i praktické rady, které nejsou jen pouhou teorií. Naučila mě, jak si správně vybrat, co dělat a díky tomu ušetřit svoji energii i čas. Dělat hlavně to, co je pro můj cíl nejdůležitější.

Recenzia audioknihy Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu

10.10.2017 Overený nákup

Zajímavé ale nudné

Kniha je poněkud nudná, tedy aspoň začátek byl docela nudný, i když zajímavý. Po druhé polovině se to trochu rozjelo, ale čekal jsem trochu víc. Podle mě je tam plno zbytečností a kniha by se dala mnohem více zkrátit. Oproti Elon Muskovi to je opravdu zoufalství, bohužel.

Recenzia audioknihy Zen a hotovo

10.08.2017 Overený nákup

Nic převratného

Nevím, jestli to je tím, že už jsem toho četl a slyšel hodně, nebo jen prostě tato kniha nenabízí to, oc bych čekal. Každopádně pro někoho ,kdo neví vůbec nic je to asi dobrá volba. Já osobně metody, které kniha nabízí nepokládám, za něco převratného ani za něco, co bych rád používal, z deseti metod mě zaujaly zhrouba tak dvě. Interpretace knihy je dosti bídná, až uspávající, což dělá v celkovém vnímání audioknnihy opravdu hodně.

Recenzia audioknihy Elon Musk

03.08.2017 Overený nákup

Tahle kniha mě opravdu dostala

Konečně jsem slyšel knihu, které mě opravdu dostala. Dle mého názoru jedna z nejlepší knih, kterou jsm za posledních pár let poslouchal. Příběh o dost lepší a zajímavější než Steve Jobs! Perfektně odvyprávěné, skvělý příběh, škoda, že jde dát jen 5 hvězdiček. Je neuvěřitelné, co vše jsem se o Muskovi odzvěděl.

Recenzia audioknihy Lektorské dovednosti

26.06.2017 Overený nákup

Praktické, ale nudné

Tato kniha mě zrovna moc nezaujala. Paní, která knihu čte, nebo spíše robot, který knihu čte? Ani nevím, ale poslouchat to, je opravdu nepříjemné. Možná toto nejvíce audioknize ubírá hodnocení. JInak jsou v knize docela dobré praktické rady. Spíše než poslech do auto poslouží spíše jako jakýsi checklist před tím, než začnete plánovat výukový kurz. Bohužel v ní chybí nějaké praktické zkušenosti, příběhy ze života apod., které by tuto knihu více oživily. Bez toho je velmi strohá, napsaná spíše jako nějaká středoškolská učebnice.

Recenzia audioknihy Krotitel rizik podnikání zasahuje: Kamnářství

12.06.2017 Overený nákup

Perfektně popsaný příběh

Moc dobře zpracovaný příběh o tom, jak odkoupit firmu od manželky vašeho zesnulého společníka. To sjem ani netušil, že se toho může tolik stát. Určitě doporučuji poslechnout, človek nikdy neví, co se může stát. Příběh je naprostou skvělý a poslechnete to na jeden nádech :-)

Recenzia audioknihy Génius v nás

09.06.2017 Overený nákup

Velice inspirativní

Tato kniha je velmi inspirativní. Otevřela mi oči v tom, že ne vše se dá dělat jen jedním způsobem a že vždy se najde cesta, kterou ještě nikdo před tím nezkusil. Rozhodně doporučuji těm, kteří by rádi vymysleli něco nového a rádi zkoumají nové směry.

Recenzia audioknihy Cesta pravého muže

24.05.2017 Overený nákup

Pravý muž z pohledu autora

Při poslechu knihy jsem přemýšlel, co asi tak napíšu do recenze. Na začátku jsem měl pocit, že autor mluví jen o tom, že žena si může dělat cokoliv a chlap držet hubu a krok. Pak jsem se dozvěděl, že bych vlastně neměl ejakulovat a nakonec že si mám dělat co, chci bez ohledu, co na to žena. Celkově mám z knihy velmi smíšené pocity, možná jsem ještě nedospěl tak daleko jako autor. Každopádně, není ani patrné, kde autor tyto zkušenosti nabral a jak k nim dospěl. Možná to jsou jen jeho domněnky, jak by měl "pravý muž" v této době (nebo spíš někdy v minulosti) vypadat. Co hodnotím kladně je, že se občas autor zaměřil i na chování žen, které celkem dobře vystihl.

Recenzia audioknihy 1001 myšlenek: část Filozofie

11.04.2017 Overený nákup

Vím, že nic nevím

Pokud si myslíte, že už všechno znáte, tak si poslechněte tuto audioknihu :-) Pokud to myslíte vážně, rozhodně nedoporučuji ji poslouchat v autě. Některé myšlenky jsou totiž tak silné, že nad jejich významem je potřeba opravdu hodně přemýšlet. Rozhodně kniha stojí za poslech, zjistíte, co všechny ty pojmy okolo nás znamenají a že jejich kořeny sahají i několik tisíciletí zpět.

Recenzia audioknihy Deset nejčastějších podnikatelských chyb

20.03.2017 Overený nákup

Podnikání bez chyb, tedy aspoň bez těch základních

Určitě doporučuji si tuto knihu poslechnout, je v ní popsáno 10 problematických částí, na které si musíte dát pozor. Plno z nich by mě ani nenapadlo. Také tam asi nebudou popsány všechny :-) Audiokniha je namluvena formou dialogu, takže se to hezky poslouchá. Každý, kdo to s podnikáním myslí vážně by si ji měl určitě poslechnout.

Recenzia audioknihy Desatero úspěšného podnikatele

17.03.2017 Overený nákup

Perfektní průvodce pro úspěch v podnikání

Khiha se hezky poslouchá, je formou dialogu. Zkušený podnikatel radí, jak především uspokojit zákazníky a jak s nimi budovat dlouhodobé vztahy. Nezapomíná ani na to, jak prezentovat svoji firmu tak, abyste dosáhli dlouhodobého úspěchu. Určitěš doporučuji za těch pár korun :-)

Recenzia audioknihy Desatero dobrého podnikatele

17.03.2017 Overený nákup

Perfektní úvod

Kniha je perfektním úvodem pro začínající podnikatele, ale i pro ty, kteří již nějakou dobu podnikají. Je to perfektní checklist, který by si měl rozhodně udělat každý, kdo to s podnikáním myslí vážně. Kniha je formou rozhovoru, kde se žena ptá a pan podnikatel odpovídá. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Nastavení mysli

14.03.2017 Overený nákup

Rozdělení mysli na 2 možnosti, interpret(ka) hruza

Autorka se snaží pojmenovat pozitivní a negativní přístup k situacím, které nás v životě potkávají. říká tomu fixní a růstové nastavení mysli. V některých momentech je to trochu kostrbatě naroubované na životní situace. Nicméně kniha vás určitě donutí se nad sebou zamyslet a popřemýšlet, jak v některých životních situacích reagujete a jak správně nmaprogramovat svůj mozek tak, aby jste nebyli zabednění a nezůstaval vám v hlavě pořád stejný program.

Co bohužel musím velice zkritizovat je čtenářka, její hlas je velice nepříjemný na poslech, čte jako robot, a občas jde i slyšet, jak otáčí stránky knihy :-) Toto bohužel vylice nepříjmně ovlivnilo celkové vnímání knihy a rušilo to i moji pozornost.

Recenzia audioknihy 1001 myšlenek: část Psychologie

09.02.2017 Overený nákup

Krásný úvod do psychologie

Kniha hezky shrnuje poznatky z oboru psycholie převážně z 19. a 20. století. Mohé z nich si našli místo v současném osobním rozvoji a jsou základem mnohých knih. Knihu bych určitě doporučil všem, kteří rádi poznávají nové myšlenky.

Recenzia audioknihy Jak bezpečně investovat do nemovitostí

01.02.2017 Overený nákup

Dobrý průvodce při nákupu nemovitosti

Kniha dobře popisuje , co vše si pohlídat, pokud chete koupit nemovitost. Není to moc pro investory, ale spíše pro lidi, kteří zrovna uvažují o koupi nemovisti. Autor sei lehce dotýká tématu, jak prodat nemovitost. Knihu je spíše takovou úvodní kapitolou.

Recenzia audioknihy Nepostradatelní

31.01.2017 Overený nákup

Příjemné překvapení

Kniha názorně ukazuje, jak se dnešní svět vyvíjí a co dělat jinak nže dělá většina populace. Jak vyniknout v konkurečním pracovním prostředí a nebýt tako všichni ostatní, kteří dělají jen to, co musí a nepřidávají do své práce nic osobního.

Hodnotenie audioknihy Nekonvenční myšlení

03.08.2016 Overený nákup