Recenzie užívateľa Tery Engli

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Zelená míle

04.02.2021 Overený nákup

Naprostá dokonalost!

Zelenou míli znám hlavně jako filmové zpracování s Tomem Hanksem. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A proto když OneHotBook oznámil audioknižní vydání, těšila jsem se na něj jako dítě na Vánoce. Poslouchala jsem to s přestávkami, ale tři čtvrtě knihy jsem sjela posledních pár dní v lednu a první dny v únoru, poslouchala jsem hlavně při práci. Je to výborná kniha, velice mě bavila a rozhodně se více na Kinga a jeho díla zaměřím. Doufám, že jeho další knihy mě budou bavit stejně jako Míle.

Stejně jako u jiných knih, které mají filmové zpracování, tady bylo o dost věcí trochu jinak než ve filmu. Ale popravdě mi to vůbec nevadilo. U téhle audioknihy jsem se dokázala celkem dobře odpoutat od filmu a užívat si primárně jenom audioknihu. Pokud jste Zelenou míli od Kinga nečetli, rozhodně doporučuji, hlavně teda audioknižní zpracování bylo výborné.

Recenzia audioknihy Tajemství Hrobaříků

13.01.2021 Overený nákup

Zajímavá audiokniha

Ačkoliv jsem ze začátku měla maličko problém se zaposlouchat, šlo to potom jako po másle. Některé pasáže byly maličko nudnější, ale jako celek audioknihu hodnotím velmi dobře, na to že už dávno nejsem cílová skupina :) Jo, tohle mohu doporučit a doufám, že se dočkáme pokračování v audioverzi.

Recenzia audioknihy Hunger Games (komplet)

29.12.2020 Overený nákup

Pořád dokola a dokola

Tak tuhle sérii bych mohla poslouchat/číst pořád dokola a dokola. Pořád se divím, jak je možné, že jsem se k ní nedostala dříve. Na druhou stranu, nebyla jsem aspoň ovlivněná tím hypem, který okolo ní byl. Je super, že Fragment audioknihu vydal i takto komplet všechny tři díly, nemusela jsem tím pádem kupovat každou zvlášť. Knihy jsem si samozřejmě v papírové podobě pořídila taky :) Je to úžasná série, a dle mého názoru předčí stále i ty novější série, které vycházejí teď. Hlavní hrdinka se musí v příběhu popasovat s tím, že je zavřena do arény a musí přežít, aby se mohla vrátit domů ke své sestře. Zpočátku jsem měla maličko problém s Terezkou coby interpretkou, za boha nevím proč, ale její hlas mi k příběhu zprvu vůbec neseděl. Nicméně po pár hodinách jsem si na ni zvykla a teď bych neměnila. Ačkoliv mi v některých pasážích přišlo, že by mohla svůj herecký výkon podat maliličko lépe, i tak si nedokážu představit, že by to namluvil někdo jiný. Audioknihu jsem slyšela celou už 2x a jednou jsem četla všechny knihy a velice brzy si dám re-reading. Rozhodně tuhle sérii mohu doporučit.

Dystopia / Postapo

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

05.12.2020 Overený nákup

Výborný příběh

Tak z téhle audioknihy jsem byla vážně nadšená. Bylo to moje první setkání s autorkou a jako klobouk dolů, tahle autorka umí fakt skvěle vyprávět! Navíc v audioknižním podání namluvili 4 interpreti jako 4 hlavní hrdinové knihy, a já tyhle vícehlasné audioknihy mám mnohem radši. Příběh rodiny od začátku do konce popisuje různé situace a problémy, které se v rodině mohou vyskytnout. Konec mi přišel uzavřený, ale napsaný tak nějak ve stylu "ještě by se mohlo něco stát" a určitě to tak autorka udělala, aby čtenáři/posluchači mohli popřemýšlet. Já tuto audioknihu mohu rozhodně doporučit k poslechu.

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

08.09.2020 Overený nákup

Woah!

Jop, tak tohle mě fakt bavilo. Už jsem od autora poslouchala audioknihu Věř mi!, kterou namluvila Veronika Kubařová, a byla naprosto super. A Ta přede mnou není výjimka. Sledujeme tu příběh dvou žen, které jsou tak nějak propojené. Audioknihu jsem poprvé odložila, protože jsem se nemohla zaposlouchat, ale vrátila jsem se k ní, začala zase od začátku a nepustila mě! Rozhodně mohu doporučit, výborný příběh, trochu psychologický a k zamyšlení.

Psychologický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka

07.08.2020 Overený nákup

Super :)

Miluju to. Už ani nevím, kolikrát jsem to ve svých recenzích zmínila, ale prostě tyhle krátké povídky miluju. Jakmile doposlouchám celou sérii, pustím se do ní znovu :) Rozhodně doporučuji tyhle povídky! Jsou fakt super, krátké a skvělé :)

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 7 - Modrá karbunkule

07.08.2020 Overený nákup

Skvělý!

Tak tohle bude asi můj nejoblíbenější příběh. Tenhle díl jsem si velice užila, a určitě si jej brzy poslechnu znovu. Pan Knop u mě začíná být mistrem Sherlocka Holmese!

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 6 - Ohyzdný žebrák

07.08.2020 Overený nákup

Trošku slabší

Tenhle díl mi přišel o něco slabší, než předchozí, a nenadchnul mne tak, jako ostatní. Ale i tak jsme si poslech užila. Prostě Sherlock Holmes je srdcovka <3

Recenzia audioknihy Fotbaláci I. - Záhada usínajících rozhodčích

04.08.2020 Overený nákup

Naprosto super!

Tak tahle audiokniha mě ale fakticky bavila! Jednak jsem velkej fanda do fotbalu, a jednak jsem hledala nějakou pořádnou oddychovku. Ačkoliv se jedná o příběh pro děti, bavila jsem se u něj. Nejvíc mě rozsekala věta ke konci příběhu: "Vždyť jste se líbali, jako byste se chtěli sežrat" :D Upřímně, u téhle věty jsem vybuchla smíchy, až se náš králík strašně leknul (měla jsem sluchátka). Doufám, že další kniha z této série vyjde v audiu velice brzy. Rozhodně mohu doporučit, skvělá audiokniha! Fotbalový příběh pro děti říznutý vyšetřováním, taková kombinace humoru a detektivky, dost mi to připomnělo takové ty vyšetřovací knihy pro děti, které vycházely přes lety.

Recenzia audioknihy Smrtka

27.07.2020 Overený nákup

Miluju!

Smrtku v knižním vydáním miluju, a proto jsem si nemohla nechat ujít ani tu audioknižní. V papíru jsem ji četla asi 6x a z young adult sérií je to moje nejoblíbenější. Nejvíce se mi na tom líbí, že je to sice z budoucnosti, ale možná ne až tak vzdálené, má to výbornou myšlenku a zpracované je to naprosto suprově. Líbí se mi i vsuvky Ctihodné smrtky Curieové, které četla Jana Stryková, výborně to osvěží příběh a dodá mu to jiskru. Navíc, sledovat myšlenky jedné velice vysoce postavené smrtky pomáhá dobře vykreslit celý systém, jak vlastně smrtky fungují. Doufám, že druhý díl - Nimbus - vyjde velice brzy, a že se i bzy v knižní verzi dočkáme posledního dílu, který má vyjít na podzim.

Dystopia / Postapo Na Zemi Humor Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Karanténa

27.07.2020 Overený nákup

Mrazivé

Tak tahle audiokniha mě hooodně bavila. Nejen tím, že je to celkem aktuální téma, ale i stylem, jakým je napsaná. K tomu všemu bravurně namluvená. Za mě rozhodně 5 hvězdiček, míň si ani nezaslouží. A určitě se pustím i do jiných autorových knih, tahle byla moje první.

Vyšetruje muž Špionážny & politický Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Všem klukům, které jsem milovala

30.06.2020 Overený nákup

Puberťárna, která ale stojí za to

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu ponořila, ale pak jsem to nakonec zhltla na posezení. Příjemný a zajímavý příběh dívky, která se tak nějak motá mezi dvěma klukama (takže tradiční milostný trojúhelník, ale trochu jinak). Ačkoliv mi teda hlavní hrdinka občas přišla na svůj věk moc dětinská (přece jenom v 17 letech měla občas chvíle, kdy se chovala ještě hůře než její nejmladší sestra Kitty), ale jinak to byl celkem příjemný oddych. Navíc v audiopodobě dobře namluvila Eva Josefíková, její hlas se k příběhu velice hodil :)

Recenzia audioknihy Hilda a pidilidi

10.06.2020 Overený nákup

Skvělý!

Tak takhle mě už dlouho žádná audiokniha nebavila. Do Hildy jsem se zamilovala od prvních minut poslechu, až natolik, že jsem si vyhledala seriál na Netflixu a mám v plánu koupit domů i knihy. Moc nesouhlasím s komentářem, že je to čistě jenom pro děti a dospělý si v tom nic nenajde. Ano, je to označené jako audiokniha pro děti, ale já mám názor takový, že i dospělý si poslech užije. I když bych si představovala trochu jinačí interpretku, než je Martha Issová, nutno říci že mi opravdu hlasově příliš nesedla. Ale je to jen maličkost, která se dá celkem snáze přejít. Už teď se těším na druhý díl, který na mě v knihovničce čeká :)

Recenzia audioknihy Inheritance

01.05.2020 Overený nákup

Paráda!

Jak shrnout celou sérii Odkazu? Jako naprosto fantastický fantasy série, draci, odvážné činy hrdinství, ale i bolest, pokora ... Tahle série mě provázela audioknižním světem, díky ní jsem vlastně k audioknihám přimknula napevno. Už jsem všechny díly slyšela víckrát, a i četla (nešlo si prostě nepořídit svoje vlastní vydání domů) a hodlám se do tohoto světa pravidelně vracet. Možná stojí maličko za zmínku, že je obrovská škoda, že autor v tomto světě nepokračuje, nebo že nenapsal více dílů, protože si myslím, že určitě by se toho dalo hodně vyprávět. I když, kdo ví, třeba má v plánu se ke světu Alagäesie vrátit! A v duchu ho o to moc moc prosím!

Nelze nezmínit (jako v každé recenzi) bravurního Martina Stránského, který sérii Odkaz dračích jezdců propůjčil svůj hlas a díky němuž se vyprávění stalo ještě napínavějším. Doufám, že pokud u nás někdy vyjde nějaké pokračování, a bude převedeno i do audiopodoby, ujme se vyprávění opět pan Stránský.

Recenzia audioknihy Brisingr

01.05.2020 Overený nákup

Draci, draci, DRACI!

Draci jsou moje obrovská srdcovka, a proto se taky série Odkaz dračích jezdců stala moji velkou srdcovkou. Celý ten svět je naprosto skvěle vymyšlený, a v Brisingrovi to jen pokračuje. Skvělý příběh plný draků a hrdinství doplňuje ještě naprosto úchvatný hlas Martina Stránského, který se dle mého názoru stal audioknižní ikonou a rozhodně by to chtělo více namluvených audioknih s jeho hlasem! Obrovské plus - nejsou tu hudební vsuvky! :) Tak vzhůru na poslední díl!

Recenzia audioknihy Z archivu Sherlocka Holmese 1 - Vznešený klient

01.05.2020 Overený nákup

Maličko slabší

Netuším, jak je to možné, předchozí povídky mě hrozně bavily, ale tahle mi přišla maličko slabší, trochu mi trvalo se do ní zaposlouchat. Naštěstí nezklamal skvělý přednes pana Knopa.

Recenzia audioknihy Hry bez hranic

28.04.2020 Overený nákup

Skvělý!

Já se u audioknihy velice bavila. A to hlavně v částí, kdy mluvil o Euro Truck Simulator, to kvůli tomu, že jsem jednak 5 let tuhle hru hrála (jo, i holka hraje truckhry) a jednak protože manžel tuto hru tvořil. Takže u částech věnované této hře jsme se s manželem velice bavily u vyprávění. Za mě skvělá audiokniha, hlavně bravurně namluvená. Rozhodně stojí za poslech!

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 5 - Pět pomerančových jadérek

24.04.2020 Overený nákup

Nejlepší detektiv všech dob!

Sherlock Holmes je prostě nejlepším detektivem všech dob. Tyhle krátké hodinové povídky si velice užívám, vedle dlouhým několikahodinových audioknih jsou to příjemné jednohubky. Kdo jste Sherlocka ještě nezkusil, rozhodně doporučuji. Navíc dobřr namluveno 🙂

Recenzia audioknihy 99: Hokejové příběhy

18.04.2020 Overený nákup

Hokejová legenda!

Ačkoliv memoáry a životopisy nečtu, tak tenhle mě velice bavil. Navíc namluvený mým oblíbeným hercem Davidem Novotným (a velkým sparťanem ;) ) navíc je tento životopis věnovaný jednomu z největších hokejistů a velké legendě. I když jsem spíš fotbalový fanda, na hokej občas mrknu taky, zvlášť na NHL. A Wayne Gretzky je Hokejista s velkým H!

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 4 - Záhada Boscombského údolí

03.04.2020 Overený nákup

Klasika

Sherlock Holmes je prostě klasika mezi detektivkami, a když si chci poslechnout něco krátkého a kvalitního, vím kam sáhnout. Tyto krátké interpretace povídek mohu rozhodně doporučit :)

Recenzia audioknihy Tiché roky

02.04.2020 Overený nákup

Kvalita!

Vyprávění od Aleny Mornštajnové mě vždycky dokáže velice nadchnout a nejinak tomu bylo i u Tichých roků. Byť se mi líbily o trochu méně než Hana, i tak jsem dostala velice kvalitní příběh s kvalitním hlasovým projevem. Rozhodně mohu doporučit. :)

Recenzia audioknihy Muffin a čaj

27.03.2020 Overený nákup

Sladká jednohubka na depresi

Tak pro mě je tato kniha opravdu takovou jednohubkou na depresi. Už jsem četla v papírovém vydání a z těch LGBT románů, co jsem četla, je pro mě nejlepší, asi i tím že je od českého autora. A proto když bylo oznámeno, že vyjde jako audiokniha, říkala jsem si že ji rozhodně musim v audiu mít! Audioverze je naprosto výborně zpracovaná, dobře se poalouchá a po dlouhé době mi v audio ani nevadily hudební vsuvky! Kupujte, poslouchejte, stojí to za to!!

Recenzia audioknihy Vrány

08.02.2020 Overený nákup

Srdcervoucí ...

To byl hlavně ten konec příběhu. Srdcervoucí. Poslechla jsem prakticky na jeden zátah a celý víkend nad tím musela přemýšlet. Hlavní hrdinky Báry mi bylo neskutečně líto, hlavně z toho důvodu, že v době mého dětství jsem prožívala něco podobného. Čekala jsem cokoliv od audioknihy, dokonce jsem v hloubi duše i čekala, že to třeba případně bude propadák, ale ne. Spletla jsem se. Tohle byla opět naprostá paráda od autorky, i když smutný příběh. Nevím, jestli se smutnému příběhu dá říkat paráda, ale vy mi jistě rozumíte.

Hodnotit interpretky je celkem zbytečné, obě ukázaly své hlasové kvality, a Verču Kubařovou já mám hrozně moc ráda, takže jsem věděla, že s jejím hlasem bude audiozpracování prostě super. No a doplněno o hlas "maminky" Andrey Černé ... Rozhodně doporučuji si poslechnout, ale doporučuji převážně na jeden zátah (necelé 4 hodiny není moc, to zvládne skoro každý) a těším se na další autorčiny počiny.

Recenzia audioknihy Kirké

16.01.2020 Overený nákup

Skvost!

Tak tohle mě fakt hooodně bavilo. Dřív jsem se o řeckou mytologii moc nezajímala, samozřejmě ty slavné příběhy o Trójské válce, o Oddyseovi atd jsem slyšela, ale doteď jsem nikdy neslyšela jméno Kirké. Musím říct, že kniha je opravdu skvěle napsaná. A v audiopodobě v podání Petry Špalkové to taky bylo super! Mám i Achilleovu píseň, do které se brzy taky pustím!

Recenzia audioknihy Eldest

09.01.2020 Overený nákup

To je srdcovka!

Celá tahle série je pro mě naprostá srdcovka. Už jsem to celé četla několikrát, a proto jsem se nemohla ubránit i audioknižnímu zpracování, když si to na paškál vzal tak skvělý hlas - Martin Stránský. Ten příběhu dodává takový nádech tajemna ... Tento díl byl o maliličko slabší než jednička, ale zase je tu více akce a informací. Co je tady ale hrozně super - nejsou tu hudební vsuvky! :) Kdo váhá, jestli koupit - už neváhejte! Fakt to stojí za to!

Recenzia audioknihy Manželé odvedle

03.01.2020 Overený nákup

Tak tohle bylo fakt něco!

Ačkoliv mi místy audiokniha přišla lehce předvídatelná, tak to vrcholné rozuzlení mi dost vzalo dech a zbořilo moji teorii o tom, jak to bylo. Obdivuji autorčin styl příběh takhle zamotat! A nejvíc mě teda dostal ten konec, když se celá skládačka poskládala. Jako autorčina prvotina fakt supr, těším se na další audioknihy!

Recenzia audioknihy Chirurg

12.12.2019 Overený nákup

Tohle byla pecka

Tak tohle byla za mě jedna z nejlepších audioknih roku 2019. Jak moc české autory nečtu, tak když už se do nějakého pustím, je to vždy skvělé. Navíc interpretace Pavla Baťka tuto audioknihu povyšuje na ještě vyšší úroveň. Ačkoliv si myslím, že konec mohl vypadat maličko jinak, užila jsem si každou minutu poslechu. A nevadila ani sprostá slova, kterých je tam docela dost.

Recenzia audioknihy Artemis

14.11.2019 Overený nákup

Ale jo, je to dobrý!

Musela jsem to slyšet dvakrát, abych došla k názoru, že jo, je to dobrý! Poprvé, když jsem to četla ještě v papíru, mě kniha zklamala, protože jsem ji srovnávala s Marťanem. První poslech audioknihy ještě tento názor potvrzoval, ale u druhého poslechu jsem se oprostila od srovnávání a konečně poslouchala samostatný příběh. A jo, tenhle autor prostě psát umí! Fakt se ale jeho dvě knihy nesmí srovnávat! :) Co se týče interpretů, za mě naprosto luxusní volba, Terezka má příjemný hlas, který se skvěle poslouchá a lahodí uchu a Marek ji krásně doplnil :) Určitě stojí za poslechnutí!

Recenzia audioknihy Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

31.08.2019 Overený nákup

TOP!

Kdo by nemiloval Pána prstenů! Ať už filmové, či knižní/audioknižní zpracování. A navíc tak skvěle namluveného ... Tohle byla opravdu třešnička, poslech jsem si opravdu hodně užila, snažila jsem se to kouskovat, aby mi co nejdéle vydržela, ale i tak utekla poměrně rychle. Velice brzy si to poslechnu znovu ... :)

Recenzia audioknihy Než jsem tě poznala

14.08.2019 Overený nákup

Srdcovka

Příběh Louisy a Willa znám ve všech podobách, ve kterých je k dostání - ať filmová, tak knižní, teď už i audioknižní. Z počátku jsem měla dost velký problém s interpretkou, nesedl mi úplně její hlas a ani intonace v některých chvílích za mě nebyla úplně správná, ale kousla jsem se, snažila se jen vnímat příběh a na konci dopadla stejně jako u klasické knihy nebo filmu - půl hodiny jsem jen seděla a stírala si slzy z tváří. Rozhodně skvělá audiokniha, jsem přesvědčená, že při dalším poslechu už mi interpretka vadit nebude. Co ale musím vytknout, je hudební vsuvka na začátku, která se absolutně nehodí do ženského románu, ale spíše do nějaké detektivky ve stylu Agathy Christie.

Recenzia audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

25.07.2019 Overený nákup

Skvělá zábava

Poslouchali jsme s kolegyněmi v práci na zpestření, a skvěle jsme se u toho bavily. příběh sice maličko zaostával, ke konci už nás to moc nebavilo, ale vše napravovala naprosto bravurní intepretace pana Novotného. Do dalších dílů půjdeme hlavně kvůli němu.

Recenzia audioknihy Věř mi

27.06.2019 Overený nákup

Paráda!

Tak tohle byla fakt paráda! Je vidět, že psychothrillery nepotřebují hektolitry krve, a i tak dokážou způsobit husí kůži! Ačkoliv jsem jaksi podvědomě tušila, nebo si teda myslela, jak to vlastně je, i tak jsem byla ve finále hodně překvapená. A když se k tomu přičte skvělá interpretace Kubařové, vzniká z toho něco naprosto úžasného! Rozhodně jsem neposlouchala naposledy!! Někdy si dám opáčko :)

Recenzia audioknihy Selekce

17.06.2019 Overený nákup

To by šlo :)

Jo, Selekce mě bavila :) Před několika lety jsem ji četla v papírové podobě, když jsem začínala nastupovat na dráhu knihomola :) Je to příjemná, princeznovská story pro slečny, které chtějí na nějaký čas uniknout z reality každodenního života a na chvíli snít o svém vlastním pohádkovém světě :) Zpočátku mi moc nesedla interpretka, ale velice rychle jsem si na ni zvykla a už si nedokážu představit, že by to namluvil někdo jiný :) Doufám, že další díly v audiopodobě na sebe nenechají dlouho čekat! :)

Recenzia audioknihy Časodějové 1 - Klíč k času

11.06.2019 Overený nákup

Nic moc, třeba bude další díl lepší.

Dneska jsem nějaká kritická :D Ale bohužel ani Časodějové mě moc nenadchli. Vůbec mi k příběhu neseděl hlas interpreta, u tohohle bych si spíše představovala ženský hlas. V příběhu jsem se docela dost ztrácela, možná u téhle série pro mě osobně bude lepší mít papírovou knihu, abych v případě nejasností mohla listovat zpátky. Ale jinak to vypadá na docela zajímavou fantasy, zajímá mě, co přinesou další díly.

Recenzia audioknihy Jmenuji se Martina

11.06.2019 Overený nákup

Prostě Klárka :)

Díky Klárčinýmu hlasu zněla audiokniha aspoň trochu poslouchatelně. Tenhle příběh jsem četla kdysi dávno na základce, a už tehdy se mi moc nelíbil, a bohužel moje nechuť k tomuto stále přetrvává. Ale poučné pro děti to rozhodně je, my to četli v rámci povinné četby na základní škole. Znovu do toho ale už nepůjdu.

Recenzia audioknihy A každé ráno je cesta domů delší a delší

11.06.2019 Overený nákup

Nenadchlo, neurazilo

Zřejmě jsem asi nepochytila ten správný význam příběhu, ale bohužel tohle mě moc nebavilo. Nejvíc mi na tom asi vadila interpretace, která se mi zdála taková nezáživná, nezajímavá, bezbarvá. Možná si to v budoucnu pustím znovu, třeba změním názor, ale prozatím za mě spíše ne.

Recenzia audioknihy Hana

25.05.2019 Overený nákup

Skvělé

Jo, tak takhle má vypadat poutavý a napínavý příběh. Je to můj první příběh od této autorky a byla jsem při poslechu fakt nadšená. Rozhodně mohu doporučit k poslechu, ačkoliv místy mi přišla interpretka lehce ochraptělá, buď byla v době nahrávání po nemoci, nebo měla jen unavený hlas :) Ale jinak za mě super, jedna z nejlepších audioknih! :)

Recenzia audioknihy Tatér z Osvětimi

16.05.2019 Overený nákup

Dojemné ...

Hrůzná, a přitom skvělá kniha. Ačkoliv jsem v příběhu postrádala maličko více informací z prostředí Osvětimi, poslech jsem si užila a trnula jsem u něj. Nevím, jestli je u takovéhle audioknihy vhodné říct "poslech jsem si užila", proto se moc omlouvám, pokud to někomu bude připadat nevhodné. Malou výtku bych měla k interpretovi, u nějž jsem postrádala emoce a lepší intonaci hlasu. Ale jinak tohle je audiokniha, kterou hodně dlouho nezapomenu a určitě se k ní časem vrátím.

Recenzia audioknihy Chlapec v pruhovaném pyžamu

06.05.2019 Overený nákup

Lepší jak film.

Před lety jsem tento příběh viděla jako film, celkem asi 4x a pokaždé to byla opravdu síla. Nějak jsem se neodvažovala pustit se do knihy, protože jak to tak bývá, knihy bývají lepší a silnější než filmy. Až když vyšla právě audioverze, jsem se rozhodla dáš knižní předloze šanci. Nezasáhlo mě to tak, jako film, ale i tak je tento příběh hodně drsný. Pochválit musím skvělý přednes pana Zelenky, který ačkoliv místy mluvil za Bruna maličko afektovaně, dokázal opravdu hodně dobře vystihnout emoce. Ačkoliv se příběh takhle v knižní/audioknižní podobě zdá maličko dětinsky naivní, rozhodně jsem jej nečetla/neposlouchala naposledy. Škoda, že to končí tak smutně, ale ne vše v životě má dobrý konec.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Cizinka

02.05.2019 Overený nákup

Paráda!

Jop, Cizinku jsem si zamilovala už od prvního přečtení knihy. Seriálu se zatím vyhýbám, ale knihu jsem četla už asi 4x. A i když tento příběh docela dobře znám, nebránila jsem se ani audiozpracování. Musím ale podotknout, že zvolená interpretka mi k postavě Claire příliš nesedla. Na můj vkus zněl její hlas moc ... dětsky? Nebo spíš jako šestnáctiletá dívka. Ze začátku mi dělalo velký problém se s tím nějak srovnat a vypořádat, po nějakých čtyřech hodinách poslechu jsem to ale přestala vnímat. Teď už by samozřejmě byla chyba, kdyby se vyměnila interpretka, ale určitě by bylo fajn to pro příště zvážit, protože přece jenom Claire v knize je něco přes třicet let, a hlas paní Ježkové evokuje pocit, že je Claire teprve nějakých sedmnáct, osmnáct, nanejvýš dvacet let. Ale jinak je tato série super.

Recenzia audioknihy Vinnetou (komplet)

28.04.2019 Overený nákup

Srdcovka

Vinnetoua a jeho dobrodružství jsem milovala už jako malá, filmy mám nakoukané Xkrát, knihy jsem tedy nečetla, spíše mě fascinovaly právě filmy, ale po letech jsem sáhla po téhle dramatizaci, která je opravdu bravurně udělaná a vtipně namluvená. Mám ráda audioknihy s více hlasy a tahle je zatím ta nejpovedenější, vyhne se totiž dlouhým popisům a rovnou kvapí dějem. Rozhodně doporučuji si poslechnout, dala jsem ji za dvě odpoledne u hraní a skvěle jsem se bavila. Bezy asi zase zkouknu všechny filmy!

Recenzia audioknihy Volání netvora

12.04.2019 Overený nákup

Dojemné ...

Dojemný příběh o chlapci, jež si prochází těžkým životem, a netvorovi, jenž vypráví příběhy. Konec byl hodně smutný, ale takový je bohužel život. Když použiji citaci z jiné knihy, svět není továrna na splněná přání. Bohužel.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Cinder - Měsíční kroniky

28.03.2019 Overený nákup

Srdcovka

Měsíční kroniky se velice rychle staly mojí nejoblíbenější sérií, takže audioverze pro mě byla skoro nutností. Krásně jsem si díky tomu připomněla Cinder a její příběh. Doufám, že druhý díl, Scarlet, na sebe nenechá moc dlouho čekat! Naprosto jsem si zamilovala prince Kaie (a která holka ne!). Sice jsem si chvilku musela zvykat na interpretku, ale to mám u každé druhé knihy, takže už se to stává takřka pravidlem. Ale volba za mě byla suprová, slečna Terezka má příjemný hlas <3 Snad namluví i další díly!!

Recenzia audioknihy Kovy - Ovšem

07.03.2019 Overený nákup

No paráda!

Člověk je vždycky rád, když se dozví útržky ze života své oblíbené "celebrity" (schválně dávám do uvozovek.) A Kovyho sleduji na youtube už dlouho. Váhala jsem sice nad koupí knihy, když vyšla, ale nad koupí audioknihy, ještě když si ji namluvil sám jsem neváhala ani minutu. Nelituji toho. Jediné, co bych snad vytkla, byly hudební vsuvky, které mi tam přišly tak nějak zbytečné, nebo spíš otravné. Asi by chtěly nahradit. Ale jak říkal na začátku i na konci - já se pobavila, dojala a dozvěděla se něco nového z jeho života. Určitě si tuto audioknihu poslechnu znovu. Díky, Kájo!

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 3 - Případ totožnosti

15.02.2019 Overený nákup

Pohodový poslech

Tyhlety sherlockovské jednohubky se mi líbí čím dál víc. Je to napínavé a čas u toho uteče strašně rychle. Člověk se ani neotočí a zjistí, že je vlastně audiokniha u konce. Ideální třeba do auta při kratší cestě, nebo večer před spaním :) Rozhodně jsem ráda, že jsem se do Sherlocka pustila, pan Knop má velice příjemný hlas a dodává tomu takový šmrnc :)

Recenzia audioknihy Justýnka a asistenční jednorožec

13.02.2019 Overený nákup

Nádherné

Tak tohle mě vážně bavilo! Vrátila jsem se do dětství, kdy jsme snila o vlastním jednorožci. Pohádka je kouzelná, plná barev, a nadchne snad opravdu každého. Culila jsem se u ní jako sluníčko a příjemně jsem u ní relaxovala. Myslím, že se tahle pohádka stane oblíbenou u spousty malých dítek, ale rozhodně ji mohu doporučit i dospělým, prostě komukoliv!! :) Ačkoliv paní Plodkovou obecně spíše nemusím, tak tady jsem si poslech vyloženě užívala :)

Recenzia audioknihy Hora mezi námi

04.12.2018 Overený nákup

Skvělý survival příběh ....

Zamilovala jsme se do tohoto příběhu. Je plný napětí, strachu, sněhu, mrazu ... Navíc v podání skvělého Marka Holého, který má temperamentní a příjemný hlas. Rozhodně jsme to neposlouchala naposledy, brzy sek tomuto příběhu vrátím.

Recenzia audioknihy Manželka mezi námi

05.11.2018 Overený nákup

Ale jo, tohle mě bavilo :)

Docela zajímavý psychologický thriller ukazující život jednoho manželství. Na to se díváme z pohledu manželky. Dost mě zaskočilo zjištění zhruba v polovině, to tajemné odhalení, které se vynořilo nečekaně uprostřed příběhu. Ačkoliv do konce už to bylo lehce předvídatelné, epilog mě zaskočil snad ještě více, než bylo ono tajemné zjištění uprostřed. Audiokniha je namluvená příjemným hlasem, ačkoliv bych řekla, že v určitých pasážích interpretka mírně přehrávala a znělo to komicky, ale jinak se to povedlo :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Amarylis z Aminty

14.10.2018 Overený nákup

Krásná pohádka

Tak tohle mě moc bavilo :) Krásná pohádka plná napětí a zvratů. A do toho skvělá interpretace od Bohdana Tůmy, jednoho z nejlepších dabérů v našem státě :) Rozhodně jsem tuto audioknihu neslyšela naposled, až budu mít chuť na něco jemnějšího oproti těm thrillerům, co teď poslouchám, sáhnu právě po Amarylis :)

Recenzia audioknihy Vegetariánka

09.10.2018 Overený nákup

Více než jen sen ...

Ze začátku jsem si říkala, že je to trošku padlé na hlavu, nejíst maso jenom kvůli masu, ale postupně jsme odhalovala tajemství skryté v duši Jonghje. Příběh je rozdělen na tři části, každá vyprávějící z jiného pohledu, ale časově na sebe navazují. Tam kde skončí jedna část, druhá pokračuje, takže se tma nepřeskakuje z jedné dějové linky do druhé, což mi vyhovuje :) A i příběh se mi líbil, i když jsem teda čekala trošku něco více? Chování manžela bylo totálně na palici, toho jsem chtěla praštit už od začátku :D Ale konec byl smutný :(

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Podivuhodný život osamělého pošťáka

25.09.2018 Overený nákup

Krásný příběh

Příběh pošťáka Biloda se mi vtisknul do paměti. Jeho příběh proložený krásnými japonskými haiku básničkami je opravdu hodně bavil, poslechla jsme si ho po částech, aby mi vydržel co nejdéle, a stejně jsem na konci byla maličko zklamaná. Představovala jsem si úplně jiný konec, ale na druhou stranu to ponechává prostor pro pokračování, které teď má vyjít v papírové podobě. Doufám, že se tedy dočkáme i audioverze. Pochválit musím i skvělou interpretaci :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

03.09.2018 Overený nákup

No nic moc ...

Tak tohle se mi nelíbilo. Jednak interpretace zněla strašně nudně a nezáživně, bez emocí, jednak useknutý konec příběhu, kdy si čtenář musí konec domyslet sám. Nebavila mě a asi se k ní už v budoucnu nebudu znovu vracet. Jednou mi to stačilo.

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 2 - Spolek ryšavců

24.08.2018 Overený nákup

Je to bezva :-)

Tyhle jednodílové povídky mě fakt baví. Je to takové milé zpestření u práce. Sherlocka holmese mám fakt ráda a v podání pana Knopa ho mám snad ještě raději! Líbí se mi i koncept vydávání, že každá jednotlivá povídka vychází vždy v pondělí :) Hned je ten začátek týdne v práci radostnější :)

Recenzia audioknihy Rudý kapitán

22.08.2018 Overený nákup

Skvělé!

Naprostá pecka! Pan Stránský má skvělý hlas, líbilo se mi na audioknize snad všechno! Na pana Geišberga to samozřejmě nemá. Ale i tak je pan Stránský skvělý interpret. Líbilo se mi i zpracování audioknihy, třeba hned někde na začátku, kdy tam měl "probíhat telefonický hovor" a pan Stránský jen zahrál opravdu hodně reálně¨!! Povedená audiokniha!

Recenzia audioknihy Popol všetkých zarovná

21.08.2018 Overený nákup

Naprostá pecka!

Musím uznat, že to byla mnohem lepší "dánovka" než Rudý kapitán. Pan Geišberg je opravdu "mistr slova". Rozhodně to nebyla poslední audiokniha s tímto interpretem, kterou jsem si pořídila =) Tenhle příběh jsem již četla v češtině v papíru, a tak jsem to chtěla porovnat právě se slovenskou audioverzí. A ta se mi líbila mnohem více =)

Recenzia audioknihy Marťan

31.07.2018 Overený nákup

Super!

Už jsem Marťana viděla coby film a zamilovala si ho, a audiopodoba byla ještě lepší! U spousty sekcí jsem se smála, audiokniha je fakt humorná, líbilo se mi, že se Mark prostě nevzdával a věřil, že se dostane domů. Už hledám podobnou audioknihu ...

Recenzia audioknihy Hvězdy nám nepřály

20.07.2018 Overený nákup

Nesnáším smutné příběhy ...

protože u nich vždy pláču. I u tohohle. Sice jsem viděla filmovou předlohu nejmíň stokrát, ale i tak je to pořád dost smutné a silné. Výběr interpretů se povedl, i celkové zpracování. Někdo to považuje za pubertální románek, ale není. Je to o tom, jak se lidé vyrovnávají se svojí nemocí. Není to jen o dvou teenagerech, kteří se do sebe zamilují, ale je to celé o životním bytí.

Recenzia audioknihy Eragon

18.07.2018 Overený nákup

Zamilovala jsem se!

Ale totálně! Od mala miluji draky a všechno okolo nich, a nějak nechápu, proč jsem se do příběhu Eragona nepustila už dřív! Navíc ve spojení s vypravěčským hlasem pana Stránského? Dokonalost! Příběh sice chvílemi trošku pokulhával po dějové lince, maličko jsem se nudila, ale stejně jsem u audioknihy vydržela až do konce, a nelituji. :) Za mě zatím jedna z nejlepších, co jsem zatím poslouchala :)

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 1 - Skandál v Čechách

18.07.2018 Overený nákup

Skvělý příběh

Miluju Sherlocka Holmese už od mala, a tak mi bylo zcela jasné, že tyhle krátké audiknihy musím mít. Zpracování ovšem dost pokulhává. Zvolený hudební odprovod v podobě samostatných houslí nepovažuji za zrovna šťastný, protože byl o dost hlasitější než samotný přednes pana Knopa, musela jsem hlasitost upravovat. Dále pak jsem zaslechla místy maličké přeskočení textu, zvlášť na konci je text useknutý a hned jiná věta. Zřejmě špatně sestříhané. Jinak ale audioknihu hodnotím kladně. :)

Recenzia audioknihy ERILIAN 1 - Město čarodějů

02.07.2018 Overený nákup

Nic moc ...

Jak už mám načteno a naposloucháno dost fantasy, tak tohle mě nebavilo. Děj byl hrozně předvídatelný, nudný, žádný pořádný zvrat se tam nekonal. Hlasy, které namluvily audioknihu taky nic moc, nesedly mi. Za mě bohužel ne.

Recenzia audioknihy Blade Runner

29.05.2018

Nebylo to špatné ...

Pan Myšička už mnohokrát prokázal, že má skvělý hlas a na namlouvání audioknih se velmi hodí. Nejinak tomu bylo i u audioknihy Blade Runner. Ovšem hudba mi v audioknize vadila, byla taková úsečná, navíc nastavená na vyšší hlasitost než přednes, takže jsem musela pokaždé tišit zvuk. Jinak je Blade Runner povedená sci-fi, kterou by si každý fanoušek měl poslechnout. Na film se chystám, ale nic od něj neočekávám.

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

29.05.2018 Overený nákup

Skvělé!

Tak tohle je hodně povedený kousek. Netrpělivě jsem čekala na každou další kapitolu, hltala jsem každé slovo. Christie je mistryní v detektivkách, a pan Hlavica tomu dodal skvělým hlasem šmrnc, jeho imitace francouzštiny mi zajistila zábavu na několik hodin. Povedená audiokniha, rozhodně doporučuji.

Recenzia audioknihy Deník Anne Frankové

24.05.2018 Overený nákup

Dost smutné ...

Příběh Anne Frank jsem poprvé viděla, coby filmové zpracování. A už tenkrát mi bylo smutno z toho, co se vlastně v minulosti dělo. A tahle audiokniha mi všechno opět připomněla. Zajímavý příběh z pohledu malé slečny. Líbí se mi zpracování, že to nejsou jen deníkové zápisky, ale že to Anne psala jakože fiktivní kamarádce. Přišlo mi to přátelštější a reálnější. Velice silný příběh, rozhodně si ji poslechnu znovu.

Recenzia audioknihy Macbeth

24.05.2018 Overený nákup

Zajímavé :)

Chvíli mi trvalo, než jsem se do audioknihy zaposlouchala. Je to moje první seznámení s Nesbem, nikdy jsem od něj nic nečetla, ani neslyšela. A musím říct - seznámení proběhlo úspěšně! Audiokniha mě bavila, příběh byl krásně interpretovaný panem Neužilem, který má velmi příjemný hlas, a umí bravurně měnit intonaci hlasu. Příběh jako takový byl suprový, zajímavý, i když ze začátku maličko nudnější. Ale jsem ráda, že jsem ten začátek překlepala, protože příběh se pak krásně rozjede a vydrží tak až do konce. Rozhodně doporučuji si poslechnout.

Recenzia audioknihy Zahradnictví

18.05.2018

Skvělé! Prostě skvělé!

Tak tahle audiokniha byla vážně pecka. Příběh z doby před legendárním filmem Pelíšky přináší nový pohled do historie a do mládí postav, které už známe. Například se zde setkáváme s Jindřichem, když byl ještě mladý. Kdo jste viděl film Pelíšky, tuhle audioknihu si musíte poslechnout. Skvělá interpretace postav přinese poutavý příběh.

Recenzia audioknihy Volání Kukačky

18.05.2018 Overený nákup

Není to až tak skvělé ...

Tento příběh jsem již před nějakou dobou četla v papírové podobě a proto jsem si říkala, že i audioverze bude skvělá. Bohužel, hlas pana Olivy, ač ho jako herce mám moc ráda, mi do příběhu nesedl. Hodil by se mi tam nějaký mladší hlas, trošku hlubší. Pan Oliva má skvělý hlas, pevný a dobře se poslouchá, ale do tohohle příběhu se nehodí. Což je škoda, protože jinak svůj výkon předvedl na jedničku.

Co se týče příběhu, je super. Rowlingová se oprostila od fantasy světa, vzala si pseudonym a stvořila skvělý detektivní román se zajímavými postavami. Pokud máte rádi detektivky, rozhodně si Kukačku poslechněte.

Recenzia audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

11.04.2018 Overený nákup

Tak něco mezi ...

Ze začátku mi dávalo horkotěžko zabrat, abych se do audioknihy vůbec zaposlouchala. A i během poslechu jsem z ní nebyla stoprocentně nadšená. Bylo tam spousta těžkých slov, které si navíc při poslechu nemůžete nijak ověřit, když zrovna nesedíte u pc. Tenhle příběh se podle mě na audioverzi moc nehodí, je na to moc těžký. Neoslovili mě ani interpreti, jediný, kdo mi tam přišel sympatický, byl Jan Vlasák, paní Zawadská a Klárka Issová, ostatní nic moc hlasově. Plus na audioknize je to, že každá postava, z jejíž pohledu se příběh vyprávěl, měla vlastního interpreta, takže to nebyl jen jednolitý jednohlasý odvyprávěný text. Ale i tak mi audiokniha spíše nesedla a do dalších dílů se zřejmě pouštět nebudu. Nicméně, možná v budoucnu si zkusím se k tomuto příběhu vrátit, ale v papírové podobě.

Recenzia audioknihy Malevil

07.03.2018

Postapo na úrovni

Za mě velmi povedená audiokniha. Já teda moc žánr postapo nemusím, ale tohle mě překvapilo, bavilo, bylo to prostě super. Potěšilo mě, že každá postava má svůj hlas, takových audioknih moc není, takže za mě velký palec nahoru.

Recenzia audioknihy Dívka ve vlaku

06.03.2018

Napívaný thriller

Audiokniha se mi moc líbila, hlavně jsem ji zvolila před knihou z důvodu, že v době, kdy jsme si ji kupovala, jsem jezdila hodně metrem a tam se mi špatně četlo. Tak jsem si pořídila Dívku v audioverzi. A podařilo se mi do ní tak zaposlouchat, že jsem permanentně přejížděla zastávky :D Vypravěčský styl je naprosto famózní, všechny dámy mají úžasné hlasy, které dokážou upoutat. Co se týče zpracování příběhu, nemám mu co vytknout. Rozuzlení dané zápletky bylo naprosto nepředvídatelné, netušila jsem vůbec, že to dopadne takhle. Rozhodně tuhle audioknihu mohu doporučit.