Recenzie užívateľa Michal

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Kaštánek

07.06.2020 Overený nákup

Vynikající severská detektivka

Co čekat od severské detektivky? Napínavý děj a propletené příběhy na pozadí severské kultury a nezvyklé atmosféry. Není to nic co by vybočovalo z tohoto žánru, ale zároveň to splňuje vše, co čitatel čeká. Zkrátka dobrá kniha, kterou si rádi poslechnete.

Recenzia audioknihy Dalajlamova kočka a síla meditace

07.06.2020 Overený nákup

Menší zklamání v příbězích, ale kniha má atmosféru

Kniha mě popravdě trochu zklamala. Příběhy ne že by nebyly zajímavé, ale až tak moc mi toho nedaly, jak bych od takové knihy čekal. Interpretace je fajn, stejně tak je z knihy cítit atmosféra, ale ty příběhy a poučení mě zkrátka nějak nepřesvědčily.

Recenzia audioknihy Vyvolávač deště

07.06.2020 Overený nákup

Prostě Amerika

Skvělá kniha, která úžasně zachycuje život začínajícího právníka ve Spojených státech. Osobní příběh je velmi dobře zpracovaný, tak akorát dlouhý a ikdyž se nejedná o triller nebo detektivku, kde čekáte na další rozuzlení, je to jednoduše perfektní román.

Recenzia audioknihy Německá slovíčka B2-C1

08.02.2020 Overený nákup

Dobré pro zkušenější němčináře

Dobré procvičení, slovíčka jsou vždy probírána ze všech stran a tak se snadněji naučí. Samozřejmě je to náročné na poslech, ale člověk si z toho určitě odnese nějaké znalosti.

Recenzia audioknihy Příběhy skutečné odvahy

08.02.2020 Overený nákup

Dobré příběhy, ale čekal jsem víc

Dost z příběhů v knize už člověk zná z filmových zpracování. To by až tak nevadilo, ale kniha o moc víc než filmy nepřidává. Je to taková sbírka neuvěřitelných příběhů přežití a toho, co člověk dokáže, když bojuje o život.

Recenzia audioknihy Jedz a behaj

27.11.2019 Overený nákup

Skvělá kniha nejen pro běžce

Parádní životopis zajímavé osobnosti ultramaratónské scény. Jako běžec jsem ji musel poslouchat dvakrát, je prostě skvělá. Ale i pokud neběháte, bude pro vás zajímavá, protože není jen o běhání, ale zejména o samotném autorovi a jeho životě a myšlení. A Scott Jurek je určitě zajímavý charakter pro autobiografii.

Recenzia audioknihy Čtyři dohody

27.11.2019 Overený nákup

Skvělý přednes a kniha s návodem na život

Před knihou už jsem viděl divadelní představení Čtyři dohody, obsah mě tedy úplně nepřekvapil, ale jen potvrdil kvalitu tohoto díla a zejména přednesu Jaroslava Duška. Kniha je sice poměrně krátká, ale je dobré ji pečlivě poslouchat pro dobré pochopení. A nebo si ji pustit vícekrát.

Recenzia audioknihy Na západní frontě klid

27.11.2019 Overený nákup

Nádherné světové dílo zachycující zvrácenost první světové války

Těžko něco dodat. Je to jedna z knih, které dlouho v člověku zůstanou. A i když kniha nepřináší moc pozitivních myšlenek, je určitě jednou z nejlepších, které jsem kdy četl. Perfektně navozená atmosféra na frontě je v knize samotné, ale co předvedl Jaroslav Plesl při přednesu, to je doslova jako divadelní představení. Byl jsem opravdu ohromen, některé pasáže si budu pamatovat velmi dlouho. Velmi doporučuji.

Recenzia audioknihy Moudrost lesa

27.11.2019 Overený nákup

Velmi zajímavé a poučné čtení o přírodě

Tohle by mělo být součástí výuky na školách. Krásný přirozený přístup k přírodě kolem nás, selský rozum a spousta zajímavostí, které člověk objeví. Velmi doporučuji všem, kdo se chtějí o lesích něco dozvědět.

Recenzia audioknihy Proč spíme

27.11.2019 Overený nákup

Poutavá kniha o spánku

Pokud vás zajímá spánek a co se během něho děje, jak vás to ovlivňuje a jak jej můžete vylepšit, pak je tato kniha dobrá volba. Samozřejmě chvílemi to je nějaká ta teorie, ale v podstatě se dá kniha dobře poslouchat. Navíc autor připravil kapitoly nezávisle na sobě, neztratíte tak tedy nit a budete vždy v obraze.

Recenzia audioknihy Labyrint pohybu

27.11.2019 Overený nákup

Zajímavá kniha, ale čekal jsem více

Je to dobrá kniha, ale jak tu někdo už psal, ženský přednes nebyl ideální. Také se kniha nese často ve smyslu je třeba dělat tohle a támhleto v lékařské praxi tímto způsobem, ale to samozřejmě je ideální stav a nebere v úvahu spoustu dalších aspektů. Jako čtenář jsem spíše čekal i nějaké praktické věci, co jak má člověk dělat v různých situacích, jak se hýbat, jaký sport je dobrý nebo s čím fyzioterapeuta vyhledat. Samozřejmě je to vždy individuální, přístup v knize je ale až příliš alibistický. Ale celkový dojem je převážně pozitivní.

Recenzia audioknihy Poslední Laponec

15.09.2019 Overený nákup

Zajímavé zejména z hlediska prostředí

Knihu jsem poslouchal při návštěvě Laponska, pár stovek kilometrů od místa, kde se odehrává děj. Bylo to z tohoto pohledu velmi zajímavé se dozvědět trošku o způsobu života Laponců. Přednes byl fajn, ale někdy mi úplně nesedělo, jak se střídají hlasy postav. Děj vypadal celkem fajn, ale trošku jsem se ztrácel v některých zmínkách o minulosti postav, které pak nebyly moc zasazeny do kontextu. A nakonec mi téměř unikla i jedna z nich, která byla pro závěr klíčová. Takže poslouchejte pečlivě :) Jinak kniha mě zaujala zejména atmosférou, kterou uměl autor i herci navodit.

Recenzia audioknihy Na odpis

15.09.2019 Overený nákup

Dobré, ale trošku moc novinářské

Kniha je dobrá, dokonce jsem se několikrát musel nahlas zasmát, což se mi nestává tak často. Ale trošku mi v závěru připadá, že autor to bere nějak příliš z novinářského pohledu, najít za každou cenu nějaký dramatický závěr, přitom ten tam úplně nebyl. Tedy samozřejmě z hlediska něho jako hlavní postavy možná ano, ale pokud se na to podíváme v rámci toho, co se ve světě děje nic překvapivého. Ale knihu určitě doporučuji a není to jen pro ty, co nemají rádi novodobou kulturu start upů a "šťastných" firem. Autor ikdyž je zjevně nakloněn jedné straně popisuje situaci poměrně objektivně.

Recenzia audioknihy Zmizet

15.09.2019 Overený nákup

Skvělá interpretace

Tři povídky, každá trošku jiná ale svým způsobem podobné. Vyjadřují vztahy, je tam i nějaký děj, ale je to spíše takový ten popis myšlení a různých pohledů na stejnou situaci. Rozhodně musím pochválit brilantní interpretaci Kryštofa Hádka a Jana Meduny (i Daniela Choděrová je fajn, ale ti dva pánové dostali z mého pohledu lepší povídku). Každá povídka je přitom cca 4 hodiny dlouhá, je to tedy vždy komplexní příběh. První dvě povídky se mně se moc líbily, třetí byla trošku zmatenější z hlediska postav a příběhů, zvlášť když u audioknihy nemáte moc času si uvědomit, o koho se zrovna v rámci generací a rodin jedná.

Recenzia audioknihy Elon Musk

22.08.2019 Overený nákup

Inspirativní příběh

Opravdu inspirativní životní příběh o odhodlání, obětování, vizi budoucnosti. Je těžké uvěřit, co dokáže jeden člověk. Nejsem (tedy nebyl jsem) nějaký fanoušek Tesly nebo Space X, ale Elon Musk je jednoduše jednou z hlavních osobností inovací v dnešním světě a je až neuvěřitelné, jak toho dosáhl. Interpretace je fajn, ale kniha podle mě mohla být trošku lépe napsaná - autor se hned na úvod "chlubí", že s ním Musk spolupracoval, ale právě jeho vnímání a myšlenky mi tam trošku chybí. Jsou tam, ale mohlo by to být lepší. I tak je to ale velmi dobrá kniha, kterou stojí za to si poslechnout.

Recenzia audioknihy Nebe nezná vyvolených

22.08.2019 Overený nákup

Tohle je literatura

Až mě trošku mrzí, že jsem dával tak dobré hodnocení thrillerům a detektivkám, které jsou teď tak oblíbené a které mě samozřejmě také baví. Tohle je ovšem literární dílo, ne jen zábava. Plné inspirativních myšlenek o životě z pohledu, který většina z nás pozná až příliš pozdě. K tomu excelentní, ale opravdu excelentní interpretace, zvlášť když uvážíme, že většina knihy je ve formě rozhovorů. To je trošku její slabina ve formě audioknihy, protože některé myšlenky se těžko tak rychle zpracovávají, člověk by si je rád přečetl vícekrát a zamyslel se nad nimi, což je lehčí papírové verze.

Recenzia audioknihy Hana

01.08.2019 Overený nákup

Pěkná smutná kniha

Smutný příběh, u kterého nelze čekat nějaký happyend na pozadí událostí 2. světové války a částečně po ní. Děj zabírající celou rodinu, nejen hlavní postavu po které je pojmenovaná, je zajímavě podaný a interpretace je výborná. Krásná kniha, která mi trošku připoměla excelentní román Světla, která nevidíme.

Recenzia audioknihy Eleanor se má vážně skvěle

13.07.2019 Overený nákup

Zajímavý pohled do duše

Krásná kniha, trochu smutná a pouze s relativně jednoduchým příběhem hlavně ukazuje psychologický profil hlavní hrdinky. Ikdyž děj je poměrně jednoduchý a trochu dopředu čitelný, jde hlavně o popis pocitů a myšlení Eleanor. A to je to, proč se tuto knihu vyplatí poslechnout a určitě ji můžu doporučit.

Recenzia audioknihy Trhlina

13.06.2019 Overený nákup

Parádní a napínavý příběh

Velmi dobře napsaný thriller s prvky faktu zasazený do slovenského pohoří Tribeč. Hra autora s fakty, reálně dohledatelnými informacemi na internetu a dobře popsaná atmosféra baví téměř celou knihu. Trošku pomalejší rozběh dohání kniha později a příběh dobře ke konci graduje.

Recenzia audioknihy Praha NOIR

13.06.2019 Overený nákup

Skvělé povídky ve skvělé interpretaci

Nikdy bych nevěřil, že povídky můžou být tak zábavné a že do nich autor může vložit celý příběh, atmosféru i popis postav. Tady se to navíc povedlo prakticky všem autorům a snad všechny povídky mě opravdu bavili. Rozhodně doporučuji.

Recenzia audioknihy Slyšíš, jak mluví stromy?

13.06.2019 Overený nákup

Kniha plná zajímavostí

Koupili jsme ji pro děti, ale sami jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o stromech a životě v lese. Pokud ji kupujete dětem, asi by měli být trošku větší - naše má 4 roky a sice by vše pochopilo, ale ještě nezvládne udržet koncentraci a taky je potřeba v průběhu poslechu spousta věcí a pojmů dovysvětlit. Takže je to spíše pro děti 6+

Recenzia audioknihy A každé ráno je cesta domů delší a delší

13.06.2019 Overený nákup

Trošku jiná Backmanovka

Podle recenzí jsem si nebyl jistý, jak na mě tato kniha zapůsobí. Už jsem poslouchal všechny Backmanovky a úplně si je zamiloval. Tato není zas tak jiná, ale od autora bych spíše čekal, že téma rozebere na pozadí nějakého delšího příběhu, jak tomu bylo třeba u Babička pozdravuje... Tohle bylo poměrně krátké a možná by bylo lepší knihu číst než poslouchat, alespoň pro mě bylo těžké se nad myšlenkami v průběhu poslechu zamyslet.

Recenzia audioknihy Stalker

13.06.2019 Overený nákup

Skvělá Keplerovka

Velmi dobrý thriller postavený na propleteném příběhu a celé řadě postav, kdy jste až téměř do konce v napětí. Kniha je poměrně dlouhá a ze začátku mně chvíli trvalo se "zaposlouchat", pak už ale bylo těžké se od ní odtrhnout.

Recenzia audioknihy Tiché roky

13.06.2019 Overený nákup

Smutný příběh jednoho života

Parádní román, velmi dobře napsaný a bez nutnosti nějakého dramatického přehánění v ději. Velmi dobře autorka líčí život přesvědčeného komunisty a citlivě se dotýká mezníků 20. století, aniž bychom slyšeli klasické příběhy o válce, okupaci a revoluci, které už dávno všichni znají.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Medvědín

26.01.2019 Overený nákup

Příběh malého města

Parádní příběh malého města, které žije hokejem protkaný spoustou postav a jejich příběhů. Je to o hokeji a přeci to vůbec o hokeji není. Skvělý přednes Pavla Soukupa dovádí knihu k dokonalosti.

Recenzia audioknihy Malé ženy

26.01.2019 Overený nákup

Dobrá klasika

Audiokniha se mi líbila, ikdyž zrovna toto dílo není úplně to, co běžně poslouchám. Přednes dobrý a nakonec si z toho člověk odsnese spoustu myšlenek.

Recenzia audioknihy Syn

26.01.2019 Overený nákup

Zajímavý příběh

Kniha mě popravdě ze začátku moc nezaujala, ať už to bylo kvůli přednesu nebo interpretaci děje (nebo mé momentální náladě). V každém případě se to velmi rychle otočí a pak je těžké knihu pustit z rukou, respektive sluchátka z uší :)

Recenzia audioknihy Velký Gatsby

26.01.2019 Overený nákup

Klasika, která nezklame

Velký Gatsby je klasika, ke které jsem došel od románů Murakamiho, který jej často zmiňuje (a překládal). Kniha má stejně jako spousta jiných světových děl v sobě něco zvláštího a ať už je to skvěle popsaná atmosféra doby a pozadí příběhu nebo něco jiného, rozhodně stojí za to knihu si poslechnout.

Recenzia audioknihy Jsou světla, která nevidíme

26.01.2019 Overený nákup

Prostě skvělá kniha

Výborná kniha, možná nejlepší z audioknih, které jsem poslouchal. Zajímavě zpracované téma a pohled na válku ze dvou stran, respektive vzhledem k charakteristikám hlavních hrdinů vlastně i z více. Přednes výborný, určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Šachové figurky

26.01.2019 Overený nákup

Skvělé završení trilogie

Trošku jsem se bál, co nakonec vyjde z posledního dílu trilogie. Ale kniha je velmi dobrá a nejenže je tu opět nový a jiný příběh, ale zároveň autor trilogii velmi dobře uzavřel a spojil všechny nitky příběhu, který stojí za hlavní postavou.

Recenzia audioknihy Muž z ostrova Lewis

26.01.2019 Overený nákup

Dobré pokračování s jiným příběhem

Peter May navázal s knihou Muž z ostrova Lewis na předchozí díl podle mého gusta. Nejde o přímé pokračování, ale nový příběh a jen sem tam se prolíná s první knihou. Opět dobrá detektivka.

Recenzia audioknihy My proti vám

26.01.2019 Overený nákup

Pokračování, které má smysl

Nemám moc knihy na pokračování rád, ale tahle je opravdu dobrá. Medvědín byl skvělý a skvěle na něj tato kniha navazuje. Je to sice volné pokračování a v úvodu knihy se část děje opakuje (což mně při přímém přechodu z Medvědína trošku vadilo), ale rozhodně doporučuji bez předchozího přečtení Medvědína nečíst. Jako vždy Backman ani Soukup nezklamali, doporučuji všem.

Recenzia audioknihy Skála

21.02.2017 Overený nákup

Dobrá detektivka

Zajímavá detektivka na pozadí drsného kraje odlehlé části Skotska. Je až s podivem, jak dobře autor kraj popisuje a vystihuje jeho atmosféru. Velmi dobře se to poslouchá a stejně skvělé jsou i navazující knihy z této trilogie.

Recenzia audioknihy Tady byla Britt-Marie

21.02.2017 Overený nákup

Skvělé a zábavné

Je neuvěřitelné, jak Backman umí napsat celý román na základě jedné (a ještě k tomu prakticky záporné) postavy z předchozí knihy a udělat z ní hlavní hrdinku. Snad ještě lepší, než Babička pozdravuje a omlouvá se.

Recenzia audioknihy Muž jménem Ove

21.02.2017 Overený nákup

Prostě Backman

Není divu, že tato kniha vynesla Backmana na vrchol slávy. Krásný, smutný i veselý příběh tak, jak to Backman umí. A Jan Vlasák byla ta nejlepší volba, kdo jiný by zvládl Oveho lépe?

Recenzia audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

21.02.2017 Overený nákup

Zábavný a pěkný příběh

První Backman, kterého jsem poslouchal. Velmi dobře napsané, propletené příběhy několika postav a svět malé holčičky, který pro ni připravila její babička.

Recenzia audioknihy Dívka ve vlaku

20.01.2016 Overený nákup

Skvělé podání

Tereza Bebarová, Lucie Pernetová a Petra Špalková skvěle podaly tuto knihu, v některých pasážích to byl až herecký výkon. Dívka ve vlaku byla moje první audiokniha a její atmosféra byla vynikající, zvlášť když ji člověk poslouchá v podzimní sychravé večery.