Recenzie užívateľa Loupežník1234

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

14.02.2021 Overený nákup

Poutavé povídaní o tom co nejím, ale začnu! :D

Kniha pojednává o důležitosti střev a jejich bambilionové populaci, o které jsem před poslechem knihy věděl pramálo. Stále sice nejsem odborníkem na vykrmování oné populace, ale již chápu důležitost pestré stravy a některé základní složky, které by měla obsahovat.

Velice dobrá kniha doporučuji si poslechnout

Hodnotenie audioknihy Poločas rozpadu

17.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bible - Nový zákon

16.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Navždy plynule

10.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rázová vlna

24.08.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Spad

20.08.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kód života

12.08.2020 Overený nákup

DNA jsou jen otevřené dvěře, ale je na nás kterými projdeme.

Celá kniha se zabývá DNA, a tím jaký má na lidi vliv. Možnost předpovídat charakter osoby a možnou náchylnost k činům, které možná osoba udělá je silně kontroverzní téma, ale musím říct, že kniha to moc hezky vysvětluje a rád bych si poslechl i nějaké pokračování za X let až budeme s vědou dál.

Knihu velmi doporučuji

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Nikdy nedělej kompromis

17.06.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Myšlení, rychlé a pomalé

03.06.2020 Overený nákup

Porozumět je náročné, ale stojí to za to!!

Audiokniha je skvělá, vysvětluje velmi komplikované psychologické jevy, které člověk řeší v každodenním životě, a ani si je neuvědomuje. Beru tuto četbu jako velký přínos pro schopnost porozumění lidem, jejich chování a diplomatickému podávání informací, či nasměrování lidí požadovaným směrem.

Bohužel musím řít, že s náročnějším poslechem jsem se ještě nesetkal a pro plné pochopení myšlenek je zapotřebí mít alespoň základní znalost statistiky, přičemž pro příběhy převážně na konci knihy bylo zapotřebí o dost hlubších znalostí.

Četbu Vám všem samozřejmě doporučuji, ale pro snadnější poslech bych doporučoval některá odborná slova si napsat(jsou vysvětlena v knížce, ale mohou se lehce zaměnit), aby člověk netápal o čem je řeč.

viz Kauzalita, koherence, korekce, heuristika, regrese, ostatní na která jsem zapomněl

Recenzia audioknihy Faktomluva

17.05.2020 Overený nákup

A jsem zase o něco vzdělanější :D

Kniha se po většinu času pohybuje okolo nepříjemného tématu a tím je "chudoba" a "špatný koncept školkého systému". Informace získané z knihy jsou zajímavé a díky nim budete schopni lépe vyhodnotit problémy a otázky týkající se aktuálního světa, který se každou chvílí odchyluje od toho co je v audioknize řečeno. Řekl bych ke knize více, ale lepší je si ji poslechnout sám.

Určitě audioknihu doporučuji

Recenzia audioknihy Bible - Starý zákon

10.05.2020 Overený nákup

Ateista FOREVER

Nejsem věřící a myslím si, že ani nikdy nebudu, ale stojí za to zjistit si něco o myšlenkách, které podporuje bezmála pár miliard lidí. Osobně se mi líbil způsob moderního vyprávení starého zákona v příbězích a jako vzdělávací poslechovou knihu před spaním mohu jen doporučit. :D

Recenzia audioknihy Taktne o tráviacom trakte

28.04.2020 Overený nákup

Poznání, neb asi začnu jíst ze země

Dobrá kniha, která Vás uvede do problematiky střev a trávicí soustavy. Vždycky jsem si myslel, že střeva jsou nuda a nic moc důležitýho, ale nyní již mohu říct, že jsem se neskutečně pletl. Autor, tedy interpret Vás seznamí se světem bakterií, jejich fungováním a vytvářením si imunitu.

Pro lidi který jsou sami od sebe zvídavý mohu jen doporučit.

Recenzia audioknihy Stručná historie času

19.04.2020 Overený nákup

Co z toho mám? Nic, ale bylo to super!

Kniha je skvělá a seznamuje posluchače s mnohými komplikovanými problémy jako je pochopení času, prostoru a druhy fyzik poměrně jednoduše a elegantně.

Pokud se rádi opíráte o data nebo fakta, tak tato kniha není úplně pro vás. Naopak, jestli se vyžíváte v teoriích a myšlenkách, které vás mohou pobídnout k náhledu na svět z jiného úhlu, tak tady není co řešit "Kup, poslechni a přemýšlej nad tím".

Velice si vážím a respektuji velikány jako je autor této knihy Stephan Hawking a podobných myslitelů, kteří pro svět, pro nás toho udělali tolik i přes nepřízeň osudu, a ještě se snažili vše vysvětlit obyčejným smrtelníkům jako jsme my. Těším se až se najde podobný odborník na vesmír a naváže na tuto knihu s připojením temné hmoty a dalších objevů, které se jistě zrodí.

Recenzia audioknihy Proč spíme

29.03.2020 Overený nákup

Vyvrácení mých mnoha myšlenek a názorů

Kniha je skvěle napsaná, kde zjistíte mnoho podrobných informací, co a jak funguje ohledně spánku pomocí jednoduchých příkladů a situací z reálného života. Znalosti z poslechů této knihy bych zavedl jako základní povinné vzdělávání na středních školách v podobě celehé předmětu nebo alespoň v povinné literatůře. Je mi 22 a donedávna jsem sdílel stejný názor, jako je v knize ten odstrašující a špatný "na spánek nemám čas", "spát mě nebaví". Od poslechu knihy jsem zapracoval na spánkovém režimu v ní popisovaný a mohu říct, že již po 2 týdnech pociťuji velké změny.

DOPORUČUJI VŠEM !!!