Recenzie užívateľa Vladan

Recenzia audioknihy Karel IV. - Císař a císařovna

20.02.2021 Overený nákup

Druhé pokračování vyprávění o Karlu IV

I druhé pokračování vyprávění o Karlu IV je povedené. Zajímavý je také pohled na jeho malého syna Václava. Četba Jiřího Dvořáka je sice trochu monotónní, ale časem je vyprávění příjemné. Předěly mezi kapitolami poslech dobovou hudbou příjemně doplňuje.

Recenzia audioknihy Karel IV. - Tajný deník

06.02.2021 Overený nákup

Poutavé vyprávění

Velmi zajímavé vyprávění o významném muži českých dějin Karlu IV. Zajímavé prolínání 2 časových linií jeho života. Poprvé jsem poslouchal interpretaci pana Dvořáka. Zpočátku jsem byl přednesem zklamán, zdál se mi moc monotónní, ale časem jsem si zvykl. Po doposlouchání jsem hned dostal chuť na další díl, jdu si ho pořídit.

Recenzia audioknihy Tajemný rytíř

16.01.2021 Overený nákup

Velmi dobrý amatérský počin

Audiokniha se mi velice líbila. Překvapila mne zvuková kulisa - řinčení zbraní, zvuk meluzíny, otevírání dveří, ržání koní a další. Děj odehrávající se v podbezdězí za života Hynka Berky z Dubé je velmi věrohodně popsán. Interpretace pana Matouška také neměla chybu. Odlišovani hlasů jednotlivých osob mne bavilo.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

22.12.2020 Overený nákup

Elisabeth Salanderová po páté v akci

V porovnáním se čtvrtým dílem Milénia, které již nepsal Stieg Larssons, ale David Lagercrantz se mi zdál děj o něco méně zajímavější a méně napínavější. Audiknihu opět vyšperkoval svým skvělým přednesem Martin Stránský. Nenudil jsem se.

Severská

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

22.12.2020 Overený nákup

Závěrečný díl Milénia

Poslední příběh Lisbeth Salanderové a Mikaela Blomkvista je opět zajímavý jako díly předchozí. Jen je trochu znát, že autor již témata vyčerpal a proto není děj obdivuhodný. Interpretace Martina Stránského nahrávce přidává na kvalitě. Za mě super. Přečíst (poslechnout) celou sérii stojí za to.

Severská

Recenzia audioknihy Strážce boleslavského mysteria

19.12.2020 Overený nákup

Výborný historický román

Napínavý příběh z doby vlády Přemysla Otakara II. Historická detektivka se zajímavým koncem. Doporučuji. Pan Vondruška píše velmi zajímavé věci. Interpret se k této sérii výborně hodí.

Historická

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

17.11.2020 Overený nákup

Historický román z doby před sto lety

Příběh zajímavý přibližující dobu z přelomu 19. a 20. století z hornického prostředí. Věrně přibližuje život chudého obyvatelstva minulé doby. Slabší byla interpretace paní Cibulkové.

Recenzia audioknihy Přemyslovská epopej IV - Král básník

04.11.2020 Overený nákup

Velmi dobré vyprávění

Mám rád hlas pana Hyhlíka, myslím, že se k této sérii knih velmi hodí. Vyprávění o dění za panování Přemyslovců je velmi zajímavé a psané zábavně. Doporučuji poslechnout celou serii.

Recenzia audioknihy Hedvábník

28.09.2020 Overený nákup

Příjemný poslech

Poprvé jsem poslouchal knihu čtenou Petrem Olivou. Chvilku mi trvalo si na hlas zvyknout, ale postupem času se mi zalíbil. Klidně bych si dal pokračování. Příběh s prostředím Londýna pro mne zajímavý.

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

12.09.2020 Overený nákup

Opet super audiokniha

Další pokračování příběhu s Lisbeth Salanderovou. Čekal jsem že pokračování s jiným autorem bude slabší, ale byl jsem mile překvapen. Perfektní příběh okořeněný geniálním chlapcem byl vynikající.

Recenzia audioknihy Prokletý ostrov

30.08.2020 Overený nákup

Napínavý příběh

Dobře namluveno Pavlem Římským, který čtení zrychluje a zpomaluje dle dramatičnosti příběhu. Některé pasáže se mi zdály až přehnaně zdramatizované. Zajímavý příběh z období padesátých let z prostředí vězeňské psychiatrie.

Recenzia audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

09.08.2020 Overený nákup

Další skvělý příběh Lisbeth Salanderové

Čekal jsem, jak se bude vyvíjet pokračování o Lisbeth Salanderové. Opět skvěle vyprávěný děj se zajímavými zvraty a skvěle interpretované Martinem Stránským, který dokáže charakteristický odlišit jednotlivé postavy. Zklamán jsem nebyl, opět vše na 100 procent.

Recenzia audioknihy Šlachta - Třicet let pod přísahou

07.08.2020 Overený nákup

Bojovník se systémem

Pěkné ohlédnutí za minulými roky. Při poslechu si člověk vybavuje medializované události v posledních letech. Ze začátku se mi zdálo, že vyprávění nemá tu správnou šťávu, ale postupně se to rozjelo. Super bylo, že intrpretem byl také autor Josef Klíma, který audioknize přidal na autentičnosti.

Recenzia audioknihy Přemyslovská epopej II - Jednooký král

26.07.2020 Overený nákup

Opět skvělé dílo Vlastimila Vondrušky

Výborně i vtipně vyprávěné události ze života Přemyslovců. Pan Hyhlík tyto příběhy vypráví moc pěkně. Již jsem vyslechl 3 díly této série ale sbíral jsem je na přeskáčku. Určitě si celé dílo pak výslechnu chronologicky. Sice je to dohromady více než 100 hodin poslechu, ale stojí to za to.

Recenzia audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

12.06.2020 Overený nákup

Super interpretace Martina Stránského

Jedná z nejlepších audioknih co jsem kdy slyšel. Od autora Stiega Larssona opět skvěle zpracováno. Napínavý příběh se zápletkami vás nenechá sluchátka odložit. Mistrně namluveno Martinem Stránským, který úžasně mnění hlasy podle postav a přizpůsobuje kadenci ději. Prostě skvělé. Stojí za to si to poslechnout.