Recenzie užívateľa pepap

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Hodnotenie audioknihy Lůďo, to je nap(r)osto no(r)mální a další povedené scénky

30.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vánoce a předvánoce

30.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šedesáté vánoce Františka Nepila

30.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kněžnin prsten

30.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Klub rváčů

07.11.2020 Overený nákup

Touha ničit v naší hlavě

Chuck Palahniuk vás strhne. Přívalem ničivých demolic, bolestných soubojů, praštících kostí a skřípajících zubů plně zaujme vaší pozornost a vy se ponoříte do příběhu o povrchnosti zubních pojištění, stylově zařízených bytečků a nábytku v ladícím odstínu perleťově hnědé. Tyler vám ukáže svět, ve kterém si věci zkoušíte a zažíváte vy, sami. Odstraní pozlátko usměvavých panáků v kvádrech s vypracovanými bicepsy z posiloven a nechá vás cítit chlad a pach chodníku ve skutečné rvačce. A tohle volání lovce, výzva sáhnutí si na dno vlastních sil, kdo řekne, že není lákavá ...

Recenzia audioknihy Parfém - příběh vraha

05.11.2020 Overený nákup

Temnota lidské duše odhalovaná skrze vůně

Fantaskní román plný dekadence a pachů. Příběh mi připomínal postavu krysaře z Hameln, kterému autor namísto flétny vložil do rukou schopnost extrakce vůní. Příběh mi přišel velmi dobře propracován, trochu mě děsila hluboká autorova misantropie. Audiokniha popisováním prostředí a pocitů neunavuje, naopak, vtahuje do děje. Poslech mě moc bavil.

Recenzia audioknihy Wavesbury

01.11.2020 Overený nákup

Superman anglickým červenokabátníkem

Román se moc hezky poslouchá, audiokniha je velmi dobře zpracována. V roli anglického šlechtice zcestujete britské impérium, nad kterým slunce nezapadá, a zúčastníte se bezpočtu soubojů, šarvátek, bitek i opravdových bitev. Co se týče spravedlivého boje, budete vždy stát na straně cti a gentlemanství - hlavní a ústřední hrdina, lord David z Wavesbury, je takový Chuck Norris staré Anglie.

Recenzia audioknihy Vladař

04.10.2020 Overený nákup

O člověku vládnoucím

Knihu jsem už kdysi četl, nicméně, když jsem uviděl její audio-verzi, nezaváhal jsem a kupoval. Nejvíc mě bavily příklady historických postav uváděných v jednotlivých ukázkách úspěšného i neúspěšného počínání. Krutost chápána jako jeden z možných kroků a řešení mocenských intrik, síla a hlas lidu, spoléhání se na rady ministrů ... Určitě se k poslechu vrátím.

Recenzia audioknihy Obrazy, ze kterých žiji

01.10.2020 Overený nákup

Pábitel, jež žasne nad světem

Bohumil Hrabal je pro mě neuchopitelný a současně až magicky přitažlivý autor. Závidím mu. Ano, závidím mu jeho démony a to, jak se s nimi laská, jak dokáže žasnout i nad strastmi a hrůzami, jak si užívá svoje deprese a uvědomuje své životní kocoviny. Jak láskyplně kouří místo snídaně a pije kávičku, nosí botičky a kalhotky a myslí na kočičí pacinky ... Doporučuji především "Rukověť pábitelského učně" a pak zamýšlení se nad Palachem v úplném závěru.

Recenzia audioknihy A hory odpověděly

19.09.2020 Overený nákup

To, co utváří naši osobnost, jsou příběhy z minulosti

Audiokniha mě nadchla. Žádný patos, žádné neuvěřitelně šťastné konce. Jen láska mezi blízkými lidmi rozdělenými životními osudy. A za naprostý vrchol osobně považuji uvědomění si sebe sama v postavě mladého syna narkomafiána, což byl vzhledem k námětu knihy příběh vedlejší. Pokud bych něco vytknul, audio je namluveno velmi potichu, při poslechu na veřejnosti jsem se občas musel vracet. Každopádně kupuji další autorovo dílo nesmírně zvědav, jestli bude stejně parádní.

Recenzia audioknihy Jak správně krmit démona

09.09.2020 Overený nákup

Na mě byly nápady povídek slabé

Na poslech jsem se těšil, čekal jsem něco nového. Stylem mi audiokniha připomínala Miloše Čermáka, který je ale ve svých kratičkých povídkách mnohem nápaditější. Zkrátka mi takhle kniha nesedla a nebavila mě.

Recenzia audioknihy Tajemství Hrobaříků

08.09.2020 Overený nákup

Přátelství nalezené mezi hroby

Moc hezký a napínavý román plný dobrodružství, historie, záhad i tajemna. Autorka velmi poutavou formou kombinuje děj s válečnou historií Prahy a určitě si vás získá. Audiokniha o tom, že porozumění napříč generacemi je možné, pokud si dotyční vzájemně naslouchají.

Recenzia audioknihy Myšlenky antických klasiků

04.09.2020 Overený nákup

Doušky antiky v krásné interpretaci

Naprosto super byla Ílias a Oddysea, potom hned úryvky z bitev u Thermopyl a Cann. Neumím moc posoudit, jak moc důležitý pro mé závěrečné hodnocení je hlas interpreta. Nicméně,pokud někde čte nebo mluví pan Radovan Lukavský, je to záruka napjatého poslouchání. Od něj by totiž člověk napnutě poslechl i seznam na nákup.

Recenzia audioknihy Posvátná prostitutka

27.08.2020 Overený nákup

Kde je skryta Afrodité v ženě i v muži

Z poslechu mám dva hlavní dojmy - první je senzační - vymezení posvátné prostitutky v dějinách lidstva a její proměny, ukázky ze starověkých sbírek milostné poezie, srovnání bohyň lásky v jednotlivých kulturách, zastavení se u Máří Magdalény i Panny Marie, paráda, to mě moc bavilo a asi si poslechnu znovu. Druhá stránka poslechu je vykládání snů, které mě zkrátka nepřesvědčilo a po pravdě trochu nudilo. Celkově bych vytkl občas vědecký jazyk popisu a komplikovaná vyjádření, která mi stěžovala soustředění a vnímání knihy. Třeba se to poddá napodruhé.

Recenzia audioknihy Povídky

25.08.2020 Overený nákup

Ota Pavel - jeden z mistrů povídkového žánru

Napsat povídku je podle mě velice těžké - rozsahem omezené vyprávění, které má za úkol zaujmout, dojmout, rozesmát, zkrátka vyvolat u čtenáře/posluchače citovou reakci, není jen tak. Pan Ota Pavel toto umění zvládl mistrně. Z povídání na vás zazáří jeho láska k životu, přírodě a lidem, zvláště pak k tatínkovi. "Zloděj srdcí", tak ho nazývá :) určitě si od autora i něco přečtu, je skvělý.

Recenzia audioknihy Odysseia

25.08.2020 Overený nákup

Krásně zdramatizováné putování Oddyseovo

Profesionálně zpracovaný Homerův epos o strastech a zápolení bájného Oddysea při návratu z dobyté Tróje. Audiokniha si lehce získá každého milovníka antických bájí, chybí už snad jen oheň v krbu, víno ve zlaté číši a drnkání na lyru.

Recenzia audioknihy Mé cesty do hlubin mozku

11.08.2020 Overený nákup

Jak to chodí u neurochirurgů

Pan doktor Vladimír Beneš je sympaťák a světoběžník. Dozvíte se spoustu zajímavostí ze světa neurochirurgie, kam a s kým cestoval, jeho názory na politiku, svět i život. A je věru co poslouchat. Zpověď chytrého chlapa, co umí a ví.

Recenzia audioknihy Dědina

10.08.2020 Overený nákup

Život a jeho variace na vesnici

Poslechu jsem se docela bál. Bál jsem se, že audiokniha bude něco jako "Instalatér z Tuchlovic", posměšný soubor smyšlených příběhů v nářečí určený jen pro prvoplánové pobavení. Tak to ale není. Příběhy se povedly a myslím, že dobře vystihují alespoň některé momenty a specialitky života na dědině - věčné handrkování o majetek, pomluvy, klevetění a závist, ze kterých tu a tam zazáří lidská dobrota. Poslech si užijete.

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

09.08.2020 Overený nákup

Pan Hájíček je záruka kvalitního románu

Tenhle román byl moc dobrý. Lidské vztahy představují labyrint otázek a kostlivců ve skříních, který rozplétáme celý život. V románech pana Hájíčka se tak děje pravidelně. Pořád musím říct, že nejlepší mi přišla autorova kniha "Dešťová hůl". Musím říct, že jsem se napjatě těšil na rozuzlení a vysvětlení alespoň některých nejasností a tajemství nadnesených v románu, a tohle mé přání nebylo tak úplně vyslyšeno. Poslech mě moc bavil, jen si myslím, že autor se svým vytříbeným talentem psát skvělé romány může překročit svůj vlastní stín a napsat ještě něco lepšího. Já si to rozhodně koupím.

Recenzia audioknihy O lidech a lidech

07.08.2020 Overený nákup

Úvahy a přemítání pana Lasici

Autora mám rád, fejetony a zamýšlení se hezky plynulo a najednou byl knihy konec. Některé úvahy mě rozesmály ( jak cenzura mimoděk ovlivňuje i počet pitomostí, které mohou vyjít oficiálně zveřejněné nebo že je praktičtější snít než si sny splňovat ), jen jich bylo pomálu. Zkrátka za mě jen příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Nepodávej ruku číšníkovi

06.08.2020 Overený nákup

Příběhy života, u kterých budete kroutit nevěřícně hlavou

Pan režisér Jan Němec není rozhodně žádný "vořezávátko" ! Provede vás mejdany, klukovinami, mileneckými aférami a životními osudy, které se zkrátka jen tak neslyší. Suverénní a osobitý styl podání si mě získal a audiokniha byla velmi příjemným překvapením.

Recenzia audioknihy Řecké báje a pověsti - Trojská válka, Odysseovy cesty

05.08.2020 Overený nákup

Odysseova pouť Trójou a návrat domů

Velmi dobře zpracovaná audiokniha provázející hrdinským i strastiplným osudem Odyssea, jednoho z klíčových bojovníků achájského vojska. Krom hlavní linie příběhu se posluchač seznámí se spoustou dílčích postav bájné výpravy. Poslouchá se jedním dechem.

Recenzia audioknihy Ohlédnutí, vzpomínky a zamyšlení

05.08.2020 Overený nákup

Cesta ke kněžství a poselství lásky

Velmi osobní audiokniha začínající životními kroky vedoucími ke studiu na kněze v nelehké době komunismu. Dále pak zamýšlení se nad poselstvím křesťanské víry a úvahami o kříži, odkazu Ježíše Krista v současné době a osobní doporučení, jak postupovat k životu v lásce k bližním. Těším se, až si audioknihu poslechnu znovu v době vánoční.

Recenzia audioknihy Dobrou a ještě lepší cestu

05.08.2020 Overený nákup

František Nepil na dovolených a na cestách

Začátek audioknihy vás zavede na dovolenou s Františkem Nepilem do Řecka, později do Turecka. Hned bych se tam s ním rozjel, jako průvodce a společník musel být nedocenitelný. Ostatně, posuďte sami.

Recenzia audioknihy Kominické lodě

05.08.2020 Overený nákup

Trochu šílené, ale má to šťávu

Mix bizarního černého humoru, šosácké upjatosti, snů maloměšťáckého života, velkohubého světáctví z Horní Dolní a někdy až šílených absurdit... audiokniha je velmi dobře zpracovaná, nic není odbyto. O to zaskočenější jsem byl u každé další kapitoly. Nemůžu úplně doporučit, ale jako změna je to ... osvěžující :-)

Recenzia audioknihy Za barevným sklem

04.08.2020 Overený nákup

Ivan hlas provází vzpomínkami dětství a mládí

Poetické zpracování šťastných i smutných okamžiků života Ivana Hlase, doprovázené písněmi a kytarou. Pohádka máje šťastného dětství vyústí v srpen '68 a ruské tanky v ulicích. Audio se moc hezky poslouchá, nálada je až lehce melancholická.

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

04.08.2020 Overený nákup

Životy, na které se zapomnělo

Audiokniha je velmi dobře zpracovaná a neumím si představit nikoho, komu by se vyloženě nelíbila. Její největší přednost spatřuji v oživení pamětí na česko-polský konflikt o Těšínsko, o kterém jsem se sám dozvěděl teprve vlastní četbou. I mezi postavami příběhu jsem si našel své oblíbence. Myslím, že koupí nešlápnete vedle.

Recenzia audioknihy Literární a jiné poklesky Miloše Kopeckého

31.07.2020 Overený nákup

Postřehy Miloše Kopeckého

Miloš Kopecký byl osobnost. Krásná, chytrá, charismatická, ale také komplikovaná a s vnitřními démony. Bohužel, jeho odpovědi a reakce na dotazy z publika jsou velmi krátké a nedají nahlédnout hlouběji, až do duše tohoto milovníka žen a kultury. Osobně se mi líbí jako chlap. Jeho osobnost mi však přijde dost křehká, než aby se dala brát jako rádce do života. Poslech vás bude bavit :-)

Recenzia audioknihy Co se děje se světem?

31.07.2020 Overený nákup

Stav naší civilizace okem vědce

Celkový dojem po poslechu knihy je značné rozčarování. Na jednu stranu je v knize například jasně zdůvodněno, proč by se člověk měl zabývat ekologickými opatřeními a nenaslouchat demagogům typu Trump nebo oba Klausové. Na straně druhé mi audiokniha vyznívá velmi akademicky - pokud nastalé scénáře skutečně budou reálné, nabízí se věta "já jsem to říkal". Pokud ne, dá se vysvětlit, proč daný scénář nenastal a předpovědět něco nového. Autor se krásně poslouchá, občas je těžké držet nit s jeho myšlenkami - je velmi sečtělý, což se mimo jiné projevuje květnatostí projevu a používáním latinských slov bez vysvětlování. Na konci knihy tak skončíte s řadou potenciálních a ne zrovna radostných scénářů do budoucna. Pokud byste ale měli brát všechny vážně, je to na mašli :) nezbývá tak, než doufat v nové objevy a volit osvícené politiky, kteří nepovažují ekologii za překážku ekonomického růstu.

Recenzia audioknihy Malé lesní pohádky

30.07.2020 Overený nákup

Jak je to s lesními zvířátky

Proč malá divoká selátka pobíhají po lese pořád v pruhovaném? Proč jeleni shazují parohy, když jim stejně znovu narostou? Kdo naučil Měsíček tak krásně plavat? A také vám přijde, že se kachny svým "ká-ká" pošklebují něčemu, co jste udělali? Pokud vás zajímají odpovědi, potom je tohle audio přímo pro vás .

Recenzia audioknihy Mluviti stříbro se - O Menšíkovi - Vzpomínkové vyprávění

30.07.2020 Overený nákup

Tornádo komediantství ve vzpomínkách kolegů

Vladimír Menšík byl neřízená střela, která dokázala opakovaně vyvolávat salvy potlesku a smíchu. Já osobně si myslím, že potřeboval pomoc, mám na mysli hlavně duševní, mnohem dříve než lékařskou pro jeho tělesné potíže. Bylo to ale těžké rozpoznat, v člověku žijícím plně a pořád. Na poslech potěší, že jej alespoň někteří jeho kolegové upřímně milovali. V audiu zazní spousta krásných, smutných a moudrých vět, nejvíce na mě zapůsobila paní Zázvorková ve své úvodní řeči. Ale to nechci prozrazovat, poslechněte si to :-)

Recenzia audioknihy Ptákovina

29.07.2020 Overený nákup

Tahle hra chce divadlo

Poslech mě bavil, pan Kopecký má charisma, které jde i slyšet. Nicméně mi při poslechu chybělo jeviště a pozorování scén. Občas jsem nechápal odezvy obecenstva. Zkrátka v divadle by byl zážitek výrazně lepší.

Recenzia audioknihy Jiřímu Voskovcovi k narozeninám

29.07.2020 Overený nákup

Slovní přestřelky Voskovce a Wericha

Moc mě mrzí, že se mi nikdy nepodaří vidět V&W na jednom jevišti - musela to být smršť vtipů a jazykové hravosti, která by mě bavila. V krátké ochutnávce, kterou představuje takhle audiokniha, uslyšíte abnormální "ukecanost" obou zmiňovaných, primárně pana Voskovce. Rozvětvenost rozhovorů a odpovědí na zdánlivě prosté otázky není vždy lehké sledovat :-)

Recenzia audioknihy Šlachta - Třicet let pod přísahou

29.07.2020 Overený nákup

Kauzy vysetrovane policii z pohledu zevnitr

Od knihy jsem nemel nijak velka ani konkretni ocekavani, mozna prave proto jsem byl velice prijemne prekvapen a pohlcen prubehem jednotlivych setreni. Ackoliv jsem byl zaverem vysetrovani jednotlivych kauz, obzvlaste kauzy Nagyova, sveho casu zmaten a rekl bych "obcansky" nespokojen, po poslechu vidim zavery a rozkryti konkretnich jmen a konexi jako velky uspech a vysledek dobre a poctive prace. Robert Slachta pusobi jako ferovy a moralni policista a vysetrovatel, ktereho vystihuje zpusob prace "padni, komu padni". Podle vseho bychom se neshodli na (podle meho mnohem vetsi) dulezitosti politickych kauz v porovnani s nebezpecnosti marihuany, nicmene pan Slachta pomohl osvetlit pomery nasi politicke sceny a kdyby jen jedine - ukazal politikum, ze je treba se obavat praktikovani klientistickeho odmenovani a pasovani se nad obcanske zakony. Mam jen trochu obavy, kdo bude slouzit obcanske spolecnosti v podobnem duchu jako Robert Slachta nyni. Diky za tuhle audioknihu i Vasi praci, pane Slachta.

Recenzia audioknihy Staré pověsti české a moravské

19.07.2020 Overený nákup

Výjimečně povedená interpretace

Výjimečně krásně namluvené pověsti, řekl bych ty nejznámější. Dozvěděl jsem se jména vrahů kněžny Ludmily, místo rozhodující bitvy v Lučanské válce i místo, kde leží pochován chrabrý Šemík. Na jednotlivá místa mám naplánovány výlety, poslech knihy Vám jen doporučit.

Recenzia audioknihy Dobré a ještě lepší jitro

17.07.2020 Overený nákup

Postřehy pana Nepila

Inspirace od pana Nepila opět zafungovala a já už plánuji výlet k Oldřichově dubu, stromů starému jako český stát. Současně okamžitě začínám číst pana Otu Pavla a vím, kdo je to rejdař a že pan František Nepil má neuvěřitelnou tetičku. Taková krátká povídání bych moc rád poslouchal každé ráno u snídaně.

Recenzia audioknihy Písničky u kamen

17.07.2020 Overený nákup

Milé a laskavé komentáře autora

František Nepil a zima. Opět mi vyloudil úsměv na tváři několika svými postřehy - například, jak čistě vypadá spisovatelská práce a jaká je potom praxe nebo jak rozbalovat dárek, abyste už tím rozbalováním udělali dotyčnému obdarovávajícímu (který vás jistě sleduje) radost.

Recenzia audioknihy Slepé skvrny

16.07.2020

Porozumění světu přes statistiky

Kniha je parádní, k poslechu se určitě ještě vrátím. Nicméně už teď jsem nadšený z využití a vysvětlování statistik, fungování odhadů volebních preferencí, mýtů z našeho sociálního mraveniště, předestření principu fungování daňových rájů, naše bohatnutí na úkor málo rozvinutých zemí, ... témat je v každé kapitole požehnaně :-)

Recenzia audioknihy Spratek

11.07.2020

Sedmiletá bojovnice, co se nebojí vyzvat celý svět

Příběh je hodně silný. Nevím, jestli snesu ještě další knihy od autorky. Nicméně mě poslech bavil od začátku do konce, životní osud holčičky mě docela pohltil, nemohl jsem se moc soustředit na cokoli jiného a odkládal veškerou práci - jen aby byl čas na poslech. Analýzy a rozebírání situací a pocitů mě nutilo přemýšlet a rozvažovat ještě dlouho po poslechu. Jsem moc rád, že jsem knihu koupil, a doporučuji každému. Každému.

Recenzia audioknihy Neopatrné panny

04.07.2020

Příšerné společenské konvence a život v nich

Životní úděly několika dívek v první polovině 20. století. Tehdejší společenská očekávání a pravidla byla neuvěřitelně krutá a především jejich dopad na rozvoj osobnosti a životní cile. Popis pana Havlíčka je velmi plastický a osudy jeho hrdinek dechberoucí. Zajímalo by mě, jaký byl pan Havlíček jako člověk - depresivní morous nebo realistický pozorovatel. Každopádně stojí za poslech.

Recenzia audioknihy Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny

04.07.2020

Život panovnice v románovém podání

Paráda. Myslím, že kdyby podobných audioknih na jednotlivé historické osobnosti a události existovalo více, stoupl by můj zájem o dějepis na střední škole o 200%. Doposud jsem o této panovníci slýchával především, že "nám svými nepovedenými výboji ztratila Slezsko". Jsem moc rád, že jsem knihu koupil a poslechl - zpracování knihy profesionální, interpretace poutavá, historická data vytváří románovou linku, vztahy a životní rozhodnutí Marie Terezie k zamyšlení.

Recenzia audioknihy Olga

03.07.2020 Overený nákup

Dějiny Velkého Německa očima milující ženy

Audiokniha mě vážně dostala - tolikrát probíraná historie velikášských ambicí Německa ve dvacátém století z pohledu cílevědomé, sečtělé a inteligentní dívky, která vlastní pílí dosáhne pozice učitelky. Láska provázející jí po celý život, tajemství, kterými dokázala bravurně ukrýt společenská faux-pas, pomoc ostatním, ve kterých uplatnila svou seberealizaci ... Poslech mě moc bavil, vřele doporučuji

Recenzia audioknihy Nejbohatší muž v Babylóně

01.07.2020 Overený nákup

Základy finančnictví z hliněných tabulek Babylónu

Knížka se moc hezky poslouchá - dostane se vám základům obchodu a finančního sebevědomí formou příběhů ze starověkého Babylónu. Závěrem posluchač absolvuje dokonce stručné shrnutí dějin této úspěšné říše, tahle část mě bavila moc. Lehké zklamání představoval fakt, že se nedozvíte nic konkrétního, víceméně obecné rady formou příběhů. Zkrátka, nikdo jiný za vás nezbohatne, musíte vy sami :-)

Recenzia audioknihy První parta

22.06.2020 Overený nákup

Život a dřina očima horníků

Vztahy, přátelství, život a lidské duše party horníků podle Karla Čapka. Zajímalo by mě, jestli mezi nimi pan Čapek skutečně byl nebo je to čistě z jeho hlavy, postřehů a představivosti. Příběh je podáván z pohledu mladíčka, který je soudržností a hrdostí horníků přímo okouzlen. Audiokniha je krásně doplněná hudebními vložkami. Vyslechl jsem celou knihu na posezení :-)

Recenzia audioknihy Osamělý rváč

22.06.2020 Overený nákup

Životní příběh maršálka jeho milosti císaře

Audiokniha nás provádí životní peripetií nebojácného muže, na válečném poli chrabrého vojáka. Nabízí se vývoj jeho vývoj osobní na pozadí historických událostí 16.století. Vyprávění má poměrně netradiční formu třetí osoby, která jakoby vykreslovala, vysvětlovala a zároveň morálně hodnotila činy dotyčného šlechtice. Některé ukrutnosti tehdejší doby mrazí, podtrhují sílu a otrlost tehdejších povah.

Recenzia audioknihy Pábitelé

18.06.2020 Overený nákup

Svět očima pábitelů

Výběr povídek z lidských osudů tak, jak je viděl pan Hrabal. Těžko bych vybíral nejhezčí, všechny jsem hltal s otevřenou pusou a pouštěl si je znovu, pokud jsem něčemu nerozuměl. Snad se mi jednou povede chodit po světě a zřít věci a dění kolem sebe jako pan Hrabal. Snad jednou budu pábitel.

Recenzia audioknihy Normální mužský

18.06.2020 Overený nákup

Rozhlasová adaptace o tom, že život ani zdaleka nekončí v padesáti

Povedené, výborně obsazené a posluchačsky zaručeně líbivé dílko. Soužití dvou lidí je složitá věc. A pokud se povede, stojí za to kvůli němu počkat. Klidně i dvacet let ;-)

Recenzia audioknihy Chopinův klavír

17.06.2020 Overený nákup

recitacni desetiminutovka

Kombinace tkliveho hrani klaviru a konejsiveho vemlouvaveho prednesu pana Jiriho Adamiry vytvari poklidnou atmosferu, ve ktere muzete relaxovat a jen si v hlave pohravat s basnickymi obraty. Vlastni poezie me moc nezaujala, proto celkove jen dve hvezdicky.

Recenzia audioknihy Saturnin a jeho pán

17.06.2020 Overený nákup

Literární otec Saturnina u mikrofonu

Rozhlasový rozhovor s panem Jirotkou. Vzpomíná své dílo v čase, vysvětluje některá svá literární rozhodnutí, komentuje stáří. Rozhovor by mohl být mnohem delší, moc příjemně se poslouchá. Cítíte, že vám do uší promlouvá chytrý a vtipný člověk.

Recenzia audioknihy František Nepil

17.06.2020 Overený nákup

Co utvářelo Františka Nepila

Velmi zajímavé interview s mým velmi oblíbeným autorem, jedním z dalších představitelů chytrých pohádek, laskavého humoru i všímavé a hloubavé mysli. František Nepil se hlásí k odkazu Jana Wericha a Miroslava Horníčka a vzpomíná na své začátky. Škoda, že záznam není delší a podrobnější...

Recenzia audioknihy Bordeří povídačky 2

17.06.2020 Overený nákup

prihody pejsku, steneci pohadky a zivot na ctyrech tlapkach

Kdyz koukate na psa, at uz sveho nebo ciziho, jiste vas nekdy napadlo, co si asi tak mysli nebo nad cim premysli .. ? :) Pokud s domacimi mazlicky travite dostatek casu, dokazete rozeznat jejich radost i smutek, tak proc by jim v hlavach nemohly kolovat i myslenky ? O cem by byly ? V tehle audioknize se dozvite, jak si zvireci svet, jeho pravidla a deni predstavuje pan Pavel Mondschein.

Recenzia audioknihy Hrátky s čertem

17.06.2020 Overený nákup

peklo, oupisy, duse lidska a spravedlnost Martina Kabata

Poslech je paradni, obsazeni plne legend hereckeho nebe. Porad musim rict, ze za nejpovedenejsi sehrani tohohle dilka povazuju filmove zpracovani, ktere se stalo uz vanocni klasikou a pravidelne jej o svatcich take sleduji. Dej je krasne vymyslen, najdete pouceni, pobaveni, lidske touhy a prani, zkratka, najde se v nem kazdy.

Recenzia audioknihy On-line ZOO

17.06.2020 Overený nákup

Bezpečně na netu s online-zoo

Audiokniha obsahuje zásady bezpečného užívání internetu formou krátkých příběhů zvířátek v Zoo. Kniha nemoralizuje a nezakazuje, jen upozorňuje na možná nebezpečí. Kéž by i v reálném světě tvořily hoaxy jen hyeny :-)

Recenzia audioknihy Umina verze

16.06.2020 Overený nákup

Jak by vypadalo souziti s UM(elou zen)OU ?

Paradni a originalni pribeh. Dej je vypraven chvili hlavnim lidskym akterem, chvili UMOU, coz pridava na dynamicnosti pribehu. V prostred audioknihy jsem si uvedomil, ze jsem si UMU sam velmi oblibil a propadl vztahu s ni. Ona je proste bozi :-) Zaver a celkove vyzneni pribehu me nadchlo, uz jsem audioknihu slysel dvakrat. interpretace skvela. Tohle audio je presne muj salek kavy.

Recenzia audioknihy Spad

16.06.2020 Overený nákup

Povedena post-apokalypticka atmosfera Cech

Pribeh se hezky poslouchal, pomerne zahy jsem byl vtazen do deje a zustal jsem v nem, az do konce. Linie udalosti je velmi akcni, nudit se rozhodne nebudete. Moc se mi libily i prvorepublikove pisne Oldricha Noveho zpivane zoldackym hlasem vypravece. Osobne porad hodnotim jako povedenejsi knihy Jiriho Kulhanka, ktery v ramci vytvareni bojove atmosfery dokaze byt i velmi vtipny. Nicmene me Spad bavil.

Recenzia audioknihy Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka

16.06.2020 Overený nákup

Odkudpak mame ceskou statni hymnu

Jsem moc rad, ze jsem si zaznam Fidlovacky koupil a poslechl. Cely dej a duch hry je neuveritelne pateticky, musi se chapat v souvislostech tehdejsi doby a pomeru. Moc me pobavila i slova druhe sloky pisne "Kde domov muj". Jsem moc rad, ze se jako hymna zpiva jen ta prvni. Rozhodne doporucuji poslechnout :-)

Recenzia audioknihy Příběhy skutečné odvahy

11.06.2020 Overený nákup

Extrémy a meze lidského těla i mysli

Sbírka extrémních životních příběhů, které nechávají posluchače užaslé a s otevřenými ústy. Je neuvěřitelné, co se v našich tělech skrývá za obrovský potenciál, pokud jim dokážeme poručit. Z tohohle úhlu pohledu je kniha skvělá. Můj problém s poslechem byl, že se jednotlivé životní příběhy předkládají jako ukázky nezměrné odvahy... V případě odbojářů a lidí, kteří byli vyslýcháni a mučeni během válečných časů, by s tím šlo i souhlasit. Nicméně u horolezců a lidí, jejichž primární motivací byla touha po dobrodružství, se mi kategorie "odvážní" zkrátka nelíbí. Ano, dokázali překonat nejednu lidskou mez a jejich fyzická i psychická odolnost je hodna velkého obdivu. Avšak, pozůstalí, rodina a děti po těchto "odvážných" hrdinech a jejich životní příběh a strádání jsou ale podle mého výtkou, která s aureolou statečnosti nesouhlasí. Stateční a odvážní hrdinové podle mého neriskují své životy pro dobrodružství a zdolávání pomyslných met nemožného. Díky této knize jsem se v tom ještě více utvrdil.

Recenzia audioknihy Suma sumárum

08.06.2020 Overený nákup

Všemožné nahrávky rozhlasově a televizně aktivního pana Wericha

Jsem doživotním jeho milovníkem. Mám rád jeho humor, rád slýchám jeho pohled na svět, mám rád jeho srandu. Ve více než 50ti hodinách poslechu jsem většinu nahrávek znal, ale myslím, že se k němu jednou vrátím :-) jako perličku doporučuji záznam "Faustovy skleněné hodiny". V+W ji napsali, když jim bylo 22+22 let

Recenzia audioknihy Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a Spasitele našeho Ježíše Krista

24.04.2020 Overený nákup

Pěkně provedená pašije

Letošní Velikonoce byly kvůli koronavirové karanténě poměrně izolované a tato audiokniha se mi stala útěchou a připomínkou celkového příběhu těchto svátků. Výkony jsou občas trochu přehrávané ale celkové vyznění bylo milé a poslech příjemný

Recenzia audioknihy Bob a Bobek - Králíci z létajícího klobouku

27.03.2020 Overený nákup

Tyhle dva králíky netřeba představovat

Až při konci poslechu jsem si uvědomil, že jsem se nejvíc těšil na úvodní dialog Boba a Bobka z Večerníčku, kterého jsem se nedočkal. Nicméně, pan Josef Dvořák vytvořil parádní interpretaci těchhle kluků králičích a poslech mě bavil.

Recenzia audioknihy Od Mnichova k černé vráně

21.03.2020 Overený nákup

nalada a vize po Mnichovu '38

Dobove vysilani informujici posluchace o bilancovani po odstoupeni pohranici nacistickemu Nemecku - o kolik chmelnic jsme prisli, kam se bude dat nadale jezdit na dovolenou, povzbuzovani optimismu. Z dnesniho pohledu (coz je samozrejme nespravedlive) mi prijde naprosto sokujici, ze nekdo veril ve stabilitu stavajicich pomeru. Skvely vyber rozhlasovych ukazek.

Recenzia audioknihy Letadlo E jako Edward

21.03.2020 Overený nákup

Nadeje proti nacistickemu panovani na pevninske Evrope

Audio zaznam (mozna lepsi slovo by bylo svedectvi) odkryva pred posluchacem atmosferu nacisticke okupace a prirozene radosti z boje se zdanlive neporazitelnym kolosem Hitlerovskeho Nemecka. Berlin tu na me pusobil jako centrum utlaku. Takove zaznamy poskytuji jedinecnou moznost porozumeni tehdejsi nalady a smysleni nas, Evropanu.

Recenzia audioknihy Bajky i nebajky

17.03.2020 Overený nákup

Africké bajky

Audioknihy jsem poslouchal už jako malý kluk na kazetě a je to pecka. Obzvláště ta o slůněti a kočce se mi hned připomněla. Ztvárnění panem Milošem Kopeckým je na jedničku. Příjemný poslech a díky za digitalizaci :-)

Recenzia audioknihy Leonard Cohen - Život, hudba a vykoupení

16.03.2020 Overený nákup

Životní příběh, který si stojí zato vyposlechnout

Víte, kdo byl Leonard Cohen? Já pořád odpovědět neumím. Nicméně tato audiokniha mě moc bavila a ještě více navnadila na texty a myšlenky tohoto židovského zpěváka, jehož jeho vlastní věhlas předchází. Minimálně už umím Cohena zařadit do doby hudebních fenoménů The Doors, Jimiho Hendrixe nebo Janis Joplin, do doby soudního procesu s Adolfem Eichmannem nebo Jomkipurské války. Věk u něj nebyl vůbec limitující faktor. Moc se těším na jeho texty.

Recenzia audioknihy Raději zešílet v divočině

06.03.2020 Overený nákup

Lide, co k zivotu potrebuji samotu

Na audioknihu jsem se moc tesil a poslech byl navykovy. Jednotlive kapitoly vytvari spalicek lidskych osudu, velice rozdilnych, ktere vsak sdili jedno - samotu v prirode. V zadnem z nich jsem vsak nenasel prazdnotu. Demony a besy, to ano, problemy a obcas strastiplne osudy. Soucasne vsak silu. A knihy. Pokud se rozhodnete zit sami, zda se, ze musite cist a premyslet :-)

Recenzia audioknihy Postřižiny

06.03.2020 Overený nákup

Loďka je malá, vesla jsou krátký, pojď, Milko, milá, poplujem zpátky ...

Moc hezky zpracováno, poprvé mi došlo, co jsou to vlastně ty "postřižiny", uvědomil jsem si nejistotu Francina a že celý příběh je vyprávěný Maryškou, půvabnou Francinovou ženou. Skvělé byly hudební mezipauzy a doprovody.

Recenzia audioknihy Meditations (EN)

02.03.2020 Overený nákup

Antická moudrá Marka Aurelia

V souvislosti s Markem Aureliem se mi vybavuje jedna věta z filmu "Mlčení jehňátek" od Hanibala Lectera, kdy říká:" Chcete rozumět jednání Buffalo Billa? Ptejte se, co je věc sama o sobě, čtěte Marka Aurelia..." Tak jsem tedy četl, resp. poslouchal. Angličtina byla trochu rušivý element, nerozuměl jsem úplně všemu a pro 100% poslech, bych musel kapitoly poslouchat vícekrát se slovníkem v ruce. Ostatně, k poslechu se dost pravděpodobně ještě vrátím.

Recenzia audioknihy První dámská detektivní kancelář

08.02.2020 Overený nákup

Pátrání po tom, jak být v životě šťastný

Moc hezky vymyšlený příběh spojující "kriminální" případy s životní poutí jedné emancipované Botswaňanky. Čekají vás milá povídání z břehů řeky Limpopo.

Recenzia audioknihy Alenka v kraji divů

07.02.2020 Overený nákup

Proč je havran jako psací stůl ..?

Alenka v zemi plné potrhlíků, trumberů a vymýšlení, fantazie a dumání bez skrupulí :-) Ještě dlouho jsem si notoval písničky. "Lítá, lítá netopýr, nesedne si na papír, lítá, lítá pod nosem jako čajník s podnosem"

Recenzia audioknihy Jako chlapce by mě zastřelili

06.02.2020 Overený nákup

Když vás válka zastihne v pubertě

Vzpomínání občanky Lidic, její tvrdošíjný a nebojácný pohled na život, vzpomínání na prožitá léta v lágru, rozvažování nad vlastním osudem. Neuvěřitelné je, že tato paní si nestěžuje ...

Recenzia audioknihy Rybí krev

06.02.2020 Overený nákup

o lidech a jejich žití

Jiří Hájíček umí. Vtáhne vás do příběhu, který plyne a omílá vás jako řeka kamínky. Najednou všechny hrdiny v příběhu důvěrně znáte a žijete s nimi jejich osudy. Dešťová hůl byla možná ještě o něco lepší, těším se na další romány.

Recenzia audioknihy Co mě naučil tučňák

06.02.2020 Overený nákup

O přátelství. Tentokráte tučňáčím

Příběh je moc milý. Čekal jsem něco víc "filozofického", ale tučňák si mě získal v každém případě. Byl jsem překvapený jejich sociálním cítěním. Vlastně jsem zjistil, že o tučňácích nevím vůbec nic. Považoval jsem je jen za roztomile se batolící ptáky. A to by byla rozhodně chyba, tučňáci jsou skvělí :-)

Recenzia audioknihy Malý princ v nás

05.02.2020 Overený nákup

Malý princ jako námět pro psychoterapeuta

Malý princ není jen knížka pro děti. Má obrovský přesah a každý, kdo ji četl, to ví. V této audioknize absolvujete putování společně s Malým princem po planetách i na Zemi. Budete v sobě objevovat vše, čemu Malý princ nerozumí.

Recenzia audioknihy Jan Werich za oponou

02.02.2020 Overený nákup

Hovory s Janem

Jsem celoživotním fanouškem pana Jana Wericha, chápu jej jako vzor, učitele, filozofa, mistra :) mám ho moc rád. Audiokniha je o něm, nejen o Osvobozeném divadle a forbínách. Jeho postřehy, přirovnání, chápání života. Díky za ní, poslechl jsem jedním dechem.

Recenzia audioknihy The Time Machine (EN)

01.02.2020 Overený nákup

Wellsův maistrštyk

Krásně koncipovaný román, opravdová klasika. Moc se mi líbila úvodní "hodina fyziky", ve které autor ideu cestování v čase popsal. Ačkoli mi pořád přijde jako nejlepší autorův román "válka světů", poslech jsem si užil.

Recenzia audioknihy Sága rodu Forsytů

31.01.2020 Overený nákup

Problémy boháčů vedoucí nad aktuálními dějinami

Krásně provedené, skvělá interpretace, příběh poklidně ubíhá a vede vás skrze desetiletí. Nevím, jestli byla některá z postav rodu Forsytů budována jako "zlá", já tam takovou nenašel. Každé postavě jsem trochu rozuměl, všechny měly jedno společné - nedotkla se jich palčivost života. Máme vlastně dost společného :-)

Recenzia audioknihy Žebrácka opera

28.01.2020 Overený nákup

Intriky, lásky, zrady a úklady v divadelní komédii

Poslech mě moc bavil, především obsazení je více než skvostné - příběh plyne a vy si můžete jen sázet, který člověk ještě může alespoň trochu překvapivě podvést jiného .. :-) všichni mají nasazené masky a o co skutečně běží, vlastně neví nikdo.

Recenzia audioknihy Pučálkovic Amina

28.01.2020 Overený nákup

Jak se Amina miláčkem rodiny Pulčákovic stala

Moc milý příběh, krásná interpretace panem Brodským, takových příběhů bych mohl poslouchat stovky bez omrzení. Na chvíli jsem začínal věřit, že Amina bude opravdu drak ... Dílo je to zábavné a dobře to dopadne.

Recenzia audioknihy Šťastný princ a jiné pohádky

27.01.2020 Overený nákup

Pohádky o špatných lidských vlastnostech

Audiokniha je velmi pěkně namluvena, moc hezky se poslouchá. Ale představa, že bych strávil s panem Wildem nějaký čas v rozhovoru, mě po poslechu rozhodně neláká. V příbězích není nikdo hodný, nikdo dobrý. Jsou tam jen lidé a tvorové povrchní, vychytralí, pokrytečtí a lakomí. Kdo je hodný, je automaticky hloupý. Příběhy jsou děsně patetický. Ale za poslech to stojí.

Recenzia audioknihy Julius Caesar (EN)

27.01.2020 Overený nákup

Vrahové Julia Césara a jejich osudy

Co jsem rozuměl, se mi líbilo. Začátek byl pro mě na poslech jednodušší, asi že jsem věděl, co čekat. V závěrečné bitvě a jednotlivých mstách jsem se trochu ztrácel. Silný britský přízvuk angličtiny

Recenzia audioknihy Válka umění

27.01.2020 Overený nákup

Motivace skrze umění

Líbilo se mi originální pojetí způsobů motivace v této audioknize. Boj se zahálkou, kterou si naše mysl vykreslí jako draka chrlícího oheň, jako démonickou bytost, zákeřného nepřítele. Bavilo mě to.

Recenzia audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

26.01.2020 Overený nákup

Mějte se rádi

Vlastně nevím, co jsem od knihy čekal. Poskytuje návod, jak si začít vážit sebe sama a snaží se odhalit důvody, proč tomu tak doposud není. Rozhodně není špatně koncipována, možná byl v mém případě problém, že mám "přebytečný" pocit vlastní hodnoty :-)

Recenzia audioknihy Moje první lásky

25.01.2020 Overený nákup

Mámení prvních lásek

Hezky se to poslouchalo, hned jsem zavzpomínal na ty své :-) Největší sílu této audioknihy vidím v popisu milostných představ a vzplanutí lásky na pozadí války. Líbila se mi naděje, kterou jsem tam našel - život a způsob jeho prožívání si určujeme sami.

Recenzia audioknihy Nebezpečné známosti

23.01.2020 Overený nákup

Intriky jako náhrada za lásku

Jsem moc rád, že jsem si knihu poslechl - ve filmovém zpracování mi přišla paní de Merteuil jako děsná potvora, po poslechu už mi přijde, že jí dokážu víc pochopit. Líbilo se mi taky, že si umím představit nahradit v životě lásku intrikováním.

Recenzia audioknihy Sběratel

20.01.2020 Overený nákup

Děsivě realistické, upřímné a bezcitné, paráda!

Velmi povedená audiokniha jak námětem tak také provedením. Po pravdě, měl bych trochu strach zajít po poslechu k autorovi domů byť na šálek kávy. Rozhodně jedna z nejlepších thrillerových story, co jsem kdy slyšel.

Recenzia audioknihy Tajná historie

20.01.2020 Overený nákup

Přátelství až za hrob ...

Musím se přiznat, že těsně po poslechu jsem lehce zklamaný. Příběh mě bavil, nicméně byl poměrně dost rozvleklý a ani interpretace ženských partů v podání pana Daniela Bambase mi nepřišla vždycky autentická. Těšil jsem se na používání a příměry antiky do našeho moderního světa. Antika a její filozofie v dnešní době tam částečně je, ale příběh sám o sobě je víc jakási vyprávěná detektivka.

Recenzia audioknihy Kirké

17.01.2020 Overený nákup

Na rozmezí mezi božskou bytostí a smrtelnicí

Báje a pověsti antického Řecka mě vždycky fascinovaly. Musím říct, že čarodějku Kirké si vybavuji jen okrajově a to právě ve spojitosti s Oddyseem. Kniha, ve které je hlavní postavou a popisuje události ze své perspektivy je skvělý nápad a je také skvěle provedená. Příjemný poslech ;-)

Recenzia audioknihy Zdravá střeva

11.01.2020 Overený nákup

O davech organismů uvnitř člověka

Spousta zajímavých a překvapivých studií zaměřených na především lidskou mikrobiotu, na její interakce s imunitním systémem hostitele, vzájemné rozhovory mezi mikrobiotou a mozkem, zkrátka se máte na co těšit. Interpretace mi přišla docela uniformní.

Recenzia audioknihy Oldřiška

08.01.2020 Overený nákup

Skutečná audio-perlička z přemyslovské éry

Vynikající zpracování historické události vyvraždění rodu Slavníkovců s nenápadným názvem "Oldřiška". Pan František Nepil ukazuje i své znalosti historie českého knížectví. Jdu rovnou poslouchat znovu, je to pecka.

Recenzia audioknihy Zrádné srdce a jiné povídky

06.01.2020 Overený nákup

Lekce hrůzy, ale i smysl pro humor pana E.A.Poea

Vážně mi vrtá hlavou představa, o čem bychom si s panem Poem povídali, kdybychom seděli u poháru vína. Byl podle všeho fascinován smrtí a záhrobím. Oceňuji, že v povídce "Na slovíčko s mumií" projevuje i smysl pro humor. Přesto si myslím, že náš společný večer bych zkrátil, brzy zaplatil a šel si domů číst. Tvorbu někoho jiného :-)

Recenzia audioknihy Pád do Maelstromu a jiné povídky

05.01.2020 Overený nákup

Povídky s dobrým potenciálem

Edgar Allan Poe mi úplně nesedí, pořád mi jeho Havran přijde absolutně a suverénně nejlepší povídka. Nicméně, "Berenice" a poslední povídka z této audioknihy mě bavily.

Recenzia audioknihy Jáma a kyvadlo a jiné povídky

04.01.2020 Overený nákup

Hrůza psaná pod tlakem

Vždycky mi přišlo, že pan Poe snaží nacpat do svých horrorových povídek víc hrůzy a děsu, než se tam může vejít. Výsledek je podle mého pochybný. Interpretace je nicméně výborná, povídka "Vrah jsi ty" se mi líbila nejvíc.

Recenzia audioknihy Sedm let v Africe

04.01.2020 Overený nákup

Kral v civilizaci zapomenutem panstvi

Kniha popisuje, jake to je, stat se mocnym muzem ve zkorumpovane zemi, v zemi bez pravidel, kde vyhrava silnejsi a ten s ostrejsimi lokty. Obzvlaste uvodni popis prostredi africke Nigerie a jejiho nekdejsiho hlavniho mesta Lagosu neni nikterak lakavy. Hlavni hrdina vypraveni obstal. Ale nebylo to zadarmo ...

Recenzia audioknihy Teorie podivnosti

04.01.2020 Overený nákup

Sbírka mikroteorií o světě kolem nás

Poslech mě bavil. Stylem mi audiokniha připadala jako sloupky postřehů ze seriálu "Sex ve městě", jenom výrazně zajímavější témata než nekonečné nakupování bot nebo hodnocení chlapů. Občas se mi jen obtížně sledovala linka děje, ale nakonec jsem se vždy chytil. Moc se těším na autorčinu další tvorbu.

Recenzia audioknihy Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky

02.01.2020 Overený nákup

cervena knihovna o milostnych citech veku Karla IV.

Od autorky se mi moc libila kniha o Elisce Premyslovne a jejim soupereni s Eliskou Rejckou. Audiokniha Karel IV. mi prisla dost romanticka a nehistoricka (nerekl bych, ze do bitvy u Poitiers nastupovalo pocetnejsi francouzske vojsko s porazeneckou naladou, bitva u Krescaku probehla vicemene na pozadi ...). Je to zkratka jiny pohled na historicke udalosti.

Recenzia audioknihy Serotonin

01.01.2020 Overený nákup

civilizační samota materiálně zajištěného měšťáka

Poslech mě bavil v podstatě od první kapitoly. Autor filosofuje a rozebírá životní problémy a situace, je sečtělý a vzdělaný, takže jeho věty skýtají témata k zamyšlení i vnitřní polemice (v mém případě). Hlavní postava se snaží zajistit si šťastný život bez vnitřní změny sebe sama (tak to alespoň já cítil). Autor mě baví čím dál víc :)

Recenzia audioknihy Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek

31.12.2019 Overený nákup

Autobiografie plná radosti ze života a architektury

Ať už si budete myslet o autorovi a jeho občas obhroublého vyjadřování cokoli, z vyprávění sálá pokora a úžas nad krásami a variacemi života bez ohledu na věk. Hned jsem dostal chuť navštívit Island stejně jako pracovat a vytvářet.

Recenzia audioknihy The Crown

28.12.2019 Overený nákup

Příběhy točící se kolem britské královské rodiny

Rozhodně nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato audiokniha natáčena. Pokud Vás fascinuje až vzrušivě zajímá cokoli, co se šustlo v rodině britských monarchů, pak je tahle kniha právě pro Vás. Já Vám ji klidně věnuji :-)

Recenzia audioknihy Anihilace

19.12.2019 Overený nákup

kdyz zmizi smrt a zakony prirody neplati ...

Poslech je jeste o neco silenejsi a desivejsi nez filmove zpracovani. V sektoru X uz nejde jednoduse zemrit, transformace lidi do biologickych struktur meni rad zivota a smrti do jakehosi postupneho rozpousteni lidskeho tela do jinych tvaru a forem. Peklo na Zemi, prave kvuli naprostemu neporozumeni smyslu a ucelu vseho kolem vas. Bavilo me to :)

Recenzia audioknihy Vernisáž / Anděl strážný

19.12.2019 Overený nákup

Dáte si grumblés? Víte, co jsou "ušky"?

Poslech mě moc bavil, interpretace je velmi povedená. Zajímalo by mě, jestli autor v roli hlavního interpreta skutečně někdy pocítil takhle bizarní společenskou situaci. Úplně nepředstavitelné to není ;)

Recenzia audioknihy Kdo to psal, ten to čte

19.12.2019 Overený nákup

Dost šílené pohádky

Suverénně nejlepší je ta od Petra Šabacha, u tě jsem se pobavil. Pohádka pana Svěráka je taková sémantická, pan Goldflam povídá jednu jakoby prvorepublikovou a pak Jirous ... zkrátka šílenou.

Recenzia audioknihy Život podle Karla

17.12.2019 Overený nákup

Historický bulvár o Karlu IV

Popisek v titulku nemyslím v žádném případě zle. Jen mi tahle sada příběhu přišla jako sbírka nepodstatných událostí že soukromí prince a krále Karla IV., prostě bulvár. Poslech mě bavil, ačkoli mi Karel IV. přišel dost sebevědomý až drzý.

Recenzia audioknihy Královská Praha - Praha v pověstech, mýtech a legendách

17.12.2019 Overený nákup

Legendy, co jsem neznal

Nejvíc jsem si na poslechu užil přímo famózní interpretaci, ta stojí za to v každém případě. Jinak bych legendy popsal spíš jako příběhy druhé třídy, což může být samozřejmě subjektivní. Poslech mě rozhodně bavil.

Recenzia audioknihy Úmluva - Příběh o Abrahámovi

16.12.2019 Overený nákup

Abraham a jak to vsechno zacalo

Roman, ktery na podkladech jazyka Stareho zakona vypravi pribeh Abrahama, praotce naroda Izraelitu. Vypraveni je povedene, skoda jen, ze si producenti nepohrali vic s interpretaci - dramatizovana cetba by byla o moc pusobivejsi. Pokud vydrzite pomerne dlouhy poslech zivotniho putovani "vzneseneho otce", potkate vernou zenu Saru, egyptskou otrokyni Hagar, Ismaela, Lota, kneze Melchizedecha, babylonskeho krale Chammurapiho i syna Izaka. Autori si vyhrali s Abrahamovymi pochybnostmi, s hasterivosti Sary a Hagar, svehlavosti Ismaela, pochyby a poklesky Lota, obavami a bazlivosti Izaka. Skvela audiokniha.

Recenzia audioknihy Vítězslava

13.12.2019 Overený nákup

Česká skladatelka ztracená v pohnutých dobách protektorátu

Vůbec jsem o ní nevěděl. To mě překvapilo a zarazilo asi nejvíc. Emancipovaná, sebevědomá, talentovaná a světaznalá dívka, která dobývala úspěchy na poli vážné hudby stejně snadno jako lámala srdce mužů. Výborná interpretace a především výběr životního osudu.

Recenzia audioknihy Dva proti Říši

11.12.2019 Overený nákup

vytecne podana historie

O operaci Anthropoid jsem cetl a poslouchal, co se dalo. A hodlam v tom pokracovat. Pribeh mladicku, kteri dokazali svou odvahou a jiste i nerozumnosti a rebelantstvim, vratit Ceskoslovensko ze seznamu podrobenych statu na stranu aktivnich spojencu ucinne bojujicich proti nacistickemu Nemecku, je v kazdem pripade fascinujici. Audiokniha "Dva proti Risi" je vyjimecne presne a poutave psany roman o tomto cinu. Krom vlastnich detailu a napinavych scen, ve kterych ma autor vzdy pravo veta a muze tudiz chybejici mezery ve znamych udalostech doplnit svoji fantazii, audiokniha nabizi i pochyby hlavnich akteru nad krutymi dopady a nasledky vlastniho atentatu. A nejvice ze vseho velice ocenuji popis tizive a komplikovane situace Karla Curdy.

Recenzia audioknihy Stalker

11.12.2019 Overený nákup

Hledani "gralu" v zemi mimo zakony, kterym bychom rozumeli

Klasika sci-fi literatury, moc jsem se na poslech tesil a take si jej uzil. Lidska zvedavost, ziskuchtivost a touha pronikat tajemstvim je nekonecna a ani smrtelne nebezpeci ji neudrzi pod kontrolou. Verim, ze kazdy mame v sobe takoveho Stalkera, jde jen o prilezitosti, ktere se mu naskytnou, aby se projevil. Az se tak stane, zadna cedule se zakazem, ostnaty drat ani ostre hlidana hranice vas potom nezastavi.

Recenzia audioknihy Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování

11.12.2019 Overený nákup

Curuku je bezbarvy a jeste vybledne

Knih od Haruka Murakamiho jsem uz precetl a doposlouchal nekolik. Kazda byla tak trochu pritazena za vlasy, ale pokazde se mi to libilo. I Curuku Tazaki me pri poslechu bavil a nedockave jsem cekal na rozuzleni, mozna az moc nedockave, takze prislo zklamani. Ale mozna nejsem jen spravne naladeny poslouchac.

Recenzia audioknihy Život v rytmu swingu

03.12.2019 Overený nákup

Jak u nás swingoval život za protektorátu

Pro mě překvapivý životopis swingového hráče, který docela pozměnil moje nazírání na šedou mlhu strnulého protektorátu. Zmiňovaní dalších osobností (jako třeba Jana Wericha ) ve mě vyvolalo otázky a chuť do nových audioknih z této doby. Moc se mi líbí i kolekce písniček v druhé půli knihy.

Recenzia audioknihy Čekání na Bojanglese

03.12.2019 Overený nákup

Láska. Silná, krásná a šílená

Příběh je dojemný. Láska dvou lidí a později i jejich potomka vytvářející svět jen pro ně tři, nezodpovědný, bláznivý, okamžitý a naprosto šťastný. To vše v rytmu desky Bojanglese.

Recenzia audioknihy Vítejte v Pekle!

02.12.2019 Overený nákup

Jak vysvětlit malému čertovi člověka

Hezká a příjemně se poslouchající pohádka. Moc se mi líbil závěr a vysvětlení, proč jsou vlastně lidé zlí na ostatní a taky proč je důležité, aby se Peklo nerušilo :)

Recenzia audioknihy Pistolník

02.12.2019 Overený nákup

pistolnik je rozhodne trefa do cerneho

Frantisek Nepil Vas provede po ceskem kraji a rozsiri vedomosti a povedomi o udalostech a osobnostech nasi zeme. Krom Libovic s jejich jablkem svetoveho vehlasu jsem se navic dozvedel o Jakubovi Kubatovi a Zbudovskych blatech a uz ted jsem rozhodnut se tam jet podivat.

Recenzia audioknihy Nejlepší pro všechny

02.12.2019 Overený nákup

Život. Vyprávěný Petrou Soukupovou. Skvělé.

Petra Soukupová je s oficiální platností moje z nejmilejších autorek. Ještě ani jednou jsem v jejím případě nesáhl vedle,všechny knihy od ní mě velmi rychle vtáhly do děje a už nepustily. Díky moc za jejich namluvení.

Recenzia audioknihy Střevíce z lýčí

02.12.2019 Overený nákup

půvaby života na venkově

Kolik druhů slepic domácích znáte? Myslíte si,že "plivník" vystupuje jenom v pohádkách? Jakou barvu očí má husa? Co dělat, když se do vás zamiluje kůň? Myslíte, že američtí trapéři byli klidní a vyrovnaní jedinci? František Nepil dokáže vyprávět o venkovském světě tak poutavě, že je jeden pyšný na své střevíce z lýčí :)

Recenzia audioknihy Újezdní Hamlet

01.12.2019 Overený nákup

Čechov o lidech

Mrzkost, nízkost, pýcha, měšťáctví a nafoukanost našich duší, sebeklam, povrchnost a pohrdání člověka člověkem, žluč, šeď a plešatost lidských myslí. Morální klystýr ve čtyřech povídkách.

Recenzia audioknihy Pod hvězdami

25.11.2019 Overený nákup

povidky pisku, pomijivosti a vecnosti

Velmi nestandardni povidky. Podle me, bez pointy. Pointou je pribeh sam. At uz je ji boj o vodu, sila a pocit nepremozitelnosti, hvezdnata krasa poustni noci, proradnost a lstivost vedouci k utiseni hladu a preziti dalsiho dne, valka, boj a zapoleni jednoho kmene s druhym. Audiokniha nehodnoti, jen vypravi. Vse je soucasti pouste. I my sami.

Recenzia audioknihy Shakespeare

21.11.2019 Overený nákup

Průvodce dílem Williama Shakespeara

Přesně chci říct, že celá audiokniha mi přijde jako skvělý nápad. Vypravěč vás provede ve stručnosti Shakespearovými díly a tu a tam poskytne také přímo ukázku dialogu ze hry. Co je ještě lepší, vypravěč pro vás vždy připraví krátké představení tehdejšího dění v Evropě a možné události, které mohly sloužit jako inspirace k napsání dané hry. K poslechu se jistě ještě vrátím, moc se mi líbilo.

Recenzia audioknihy Nulorožec

21.11.2019 Overený nákup

Stančík je boží :)

Díla Petra Stančíka mě moc baví. Je neuvěřitelně a velmi neotřele vtipný, vždycky mě dokáže něčím překvapit. Jeho "Mlýn na mumie" a některé jeho pasáže se mi stále točí v hlavě. A "Nulorožec" je ještě lepší. Kombinace historických zajímavostí, komentářů partnerského života, politických témat a lascivních sexuálních scenérií, prostě paráda :) těším se na další.

Recenzia audioknihy Temný karneval

19.11.2019 Overený nákup

Premysleni a predstavivost pana Bradburyho vypravena povidkami

Ackoli mi behem poslechu ne kazda povidka sedla, vzdy jsem musel obdivovat autorovu predstavivost a zpusob, jakym predkladal svoje vize ctenari formou pribehu. Vyborne je take, ze na zacatku kazde (nebo aslespon vetsiny) povidek vas autor zasveti do historie jejiho vzniku - co ho motivovalo, kde vzal inspiraci a jak to s povidkou dopadlo. Skrze tato kratka uvodni predstaveni jsem si uvedomil, ze autor skrze pribehy premysli o zivote a zpusob vypraveni je jeho chapani problemu. A to me bavilo :-)

Recenzia audioknihy Vigil (EN)

14.11.2019 Overený nákup

Is our sleep cycle a weakness?

I liked the abstract, the idea of improved effectiveness of human life by reducing the time of sleep. It perfectly fits our hectic age and busy life styles. Anyway, the audiobook was quite boring and slow - long description of minimal changes in the story.

Recenzia audioknihy Exorcista - Souboj s ďáblem

11.11.2019 Overený nákup

o moc lepší než-li film

Mnohem lépe vytvořené postavy, lepší a uvěřitelnější prostředí, výrazně lepší analýza přípravy vlastního exorcismu, zkrátka ve všem alespoň o něco lepší než film ( který se z mého pohledu soustředil primárně na "ďáblovy" efekty posedlého děvčátka a příběh byl druhotný ).

Recenzia audioknihy Hipík

09.11.2019 Overený nákup

Poslechněte a poznejte si prostředí a filozofii hippies

Ano, je to "hippisárna", připravte se na to před koupí. Poslechnete si příběh plný respektu, naslouchání, duchovního poznávání, odvahy cestovat a klást otázky, kterým by se mnozí vysmáli. Příběh plný lásky. "Bože, nedopusť, abych byl spokojen jen sám se sebou a dej mi odvahu milovat." Coelho mě baví.

Recenzia audioknihy DUNA

08.11.2019 Overený nákup

Klasika sci-fi literatury

Kdo necetl a ma rad sci-fi, at tam hned bezi :) Autor pro Vas vybudoval kompletni a uveritelny svet, do ktereho budete vtazeni behem prvnich par kapitol. Tenhle svet Vam potom predstavi, vysvetli a necha Vas sledovat pribeh plny napeti a zvratu. Poznate obrovske pisecne cervi a tajemstvi jejich dulezitost, Fremensky vodny rezim, nezbytny pro preziti na pousti, boje a mocenske intriky plne zrady, jehlic s paralyzujicimi jedy a vychytralosti. Knihu jsem cetl, poslouchal a hral jsem i pocitacovou hru. Podle me je to fakt dobry :)

Recenzia audioknihy Výročí, Úředníkovo ráno. Výběr scén

06.11.2019 Overený nákup

směšnost a přetvářka měšťáctví

Laciná zábava, povrchní jednání, plytká témata rozhovorů. To všechno s puncem elegance, zahaleno do uhlazených společenských norem. Prázdnota duší. Servírováno ve dvou povídkách - bláznivě komediální od A. P. Čechova a hořké přetvářce N. V. Gogola.

Recenzia audioknihy Kmotra Smrt

05.11.2019 Overený nákup

Jak se smrt protíná se životem

Krásně provedený spíše pohádkový příběh, ve kterém však nechybí vážné téma, téma smrti. Moc rád bych viděl podobné příběhy i v nově natočených pohádkách. Třeba si knihu poslechne takový pan Zdeněk Troška :-)

Recenzia audioknihy Oldřich a Božena aneb Krvavé spiknutí v Čechách

05.11.2019 Overený nákup

Dramatické okénko do minulosti české země

Rod Přemyslovců a jejich historie je jednou velkou krvavou šmouhou. Při znalosti jejich dějin zůstává Hra o trůny ubohou smyšlenou povídačkou. Pověst o knížeti Oldřichovi a vesnické pradleně Boženě mi vždycky přišel plný lásky, naděje a radosti ze života. Nikdy jsem nepřemýšlel o Oldřichově ženě, která byla skrz Boženou zapuzena. A po poslechu této audioknihy jsem si jist, že jsi horší věci než bratrovražda... Opravdu psal pan Hrubín pohádky?

Recenzia audioknihy Psycho

03.11.2019 Overený nákup

Ještě děsivější Norman Bates než ve filmu

Není divu, že příběh uchvátil pana Hitchcocka. Oproti (mimochodem skvělému) filmu je dění popisováno očima Normana Batese. Pokud si vybavujete fešáckou postavu Normana ve filmu, v knize je mnohem uvěřitelnější. Vysvětleno je i celé pozadí a historie opuštěného motelu. Interpretace mě bavila.

Recenzia audioknihy Margaret Thatcherová - Dáma se neotáčí

03.11.2019 Overený nákup

Velmi podrobný politického i osobního života paní Margaret Thatcherové

Rozhodně kvalitně zpracovaná a informacemi nabitá audiokniha, jsem velmi rád, že jsem si ji poslechl a jejím prostřednictvím se seznámil s životní a politickou dráhou "Železné lady". V podrobnosti popisu mi trochu připomínala audioknihu "Faktor Churchill" - podobně i zde se autor dušuje, že se jedná o objektivní popis, z poslechu však jasně cítíte, jak dotyčného člověka obdivuje a oslavuje. To není samo o sobě špatně, oba dva zmiňovaní si jistě respekt a slávu více než zasloužili, nezbavil jsem se však dojmu jisté podlézavosti. Avšak co se mi velice líbilo a co velmi oceňuji je představení p. Thatcherové nejen jako naprosto přesvědčené a oddané kapitalistky a celoživotní anti-komunistky, ale také jako ženy. Ženy, co se ráda strojí a líbí, ženy, co pláče a potřebuje oporu jako každý člověk.

Recenzia audioknihy Text

03.11.2019 Overený nákup

Pan Glukhovsky rozhodně nezklamal

Poslech mě bavil víc než "Metro 2033", napínavý příběh, co vás strhne, uchvátí, pohltí a vyplivne až na konci. Dokonce jsem se přistihl u napovídání hlavnímu hrdinovi jako "Nelez tam!" :-) Úplně se mi nelíbil závěr, ale to je naprosto subjektivní. Přeji příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Entopolagurace

26.10.2019 Overený nákup

sci-fi, co má spád

Audioknihu nemůžu hodnotit jako nezábavnou nebo jinak špatnou - jednoduchý a plynoucí děj, který mě bavil, ačkoli si po poslechu nepřipadám nijak bohatší. Budoucnost, vesmír, experimentální cesta, něco se pokazí a co bylo potom.

Recenzia audioknihy Sedmikráska

17.10.2019 Overený nákup

pohádky, kde se pro useknutou hlavu nejde daleko

Mám rád dílo pana Eduarda Petišky, v podstatě celé ( ačkoli jasným vítězem jsou Staré řecké báje a pověsti .. ). Soubor předveden starých německých pohádek rozhodně není dílo pacifistické, spíše naopak - useknuté hlavy tam jenom lítají. Audiokniha je velmi dobře namluvená, pohádky mám nicméně radši jiné.

Recenzia audioknihy České okamžiky

15.10.2019 Overený nákup

významné okamžiky v nedávné historii podle P. Kosatka

Četl jsem nejprve knihu, neodolal jsem ani audioverzi. Audiokniha se zabývá momenty, událostmi a situacemi nedávných dějin naší republiky, případně českého království jako součásti Rakouska-Uherska. Toto období se alespoň při našich hodinách dějepisu značně zjednodušovalo a proto jsem vděčný za každý pohled do této doby. Především jsem panu Kosatíkovi velice vděčný za informování o lidech tak výjimečných jako byli Přemysl Pitter, Karel Kriegel, ale také p. Jahoda. Životní příběh českého doktora, vyzvaného nacisty k přezkoumání katynského masakru polských důstojníků sověty, je také k zamyšlení.

Recenzia audioknihy Život na nitích

12.10.2019 Overený nákup

Upřímná výpověď o jednom krásném životě

Mám moc rád životopisy, umí mi být inspirací i poučením. Životní příběh paní Heleny Štáchové není výjimkou. Příběh plný strachu a úzkosti jedné křehké ženy stejně jako srdnatého boje nezlomné osobnosti. Kniha je poměrně "upovídaná", což krásně vykresluje vnitřní charakter a což mi přišlo upřímné a autentické.

Recenzia audioknihy Příběh kriminálního rady

10.10.2019 Overený nákup

šokující, temné, děsivé

Audioknihu jsem doposlechl v podstatě jedním tahem. Pak jsem jen seděl a snažil se tomu všemu uvěřit a znovu a znovu probíral, jak to vlastně bylo. Některé pasáže jsem vracel a poslouchal opakovaně. Existují zkrátka činy a události, kde je lidská spravedlnost krátká ...

Recenzia audioknihy Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie

06.10.2019 Overený nákup

krokodýli, hadi, mrtví a skvělý Gilgameš

Ačkoli audiokniha zdaleka nepřekonala Staré řecké báje a pověsti, poslech mě bavil. Interpretace pana Táborského je skvělá. Vrcholem knížky je příběh Enkidua a Gilgameše, audioknihu bych koupil klidně znovu jen pro tuto poslední kapitolu.

Recenzia audioknihy Tři enšpíglovské příběhy

05.10.2019 Overený nákup

Entšpígl si dělá šoufky

O Entšpíglovi, taškáři ze země brabantské, mi poprvé vyprávěla babička a vždycky mě to hrozně bavilo. Proto pro mě audiokniha ( byť kratičká ) byla jasná volba. Podání pana Pivce je skvělé a chytlavé.

Recenzia audioknihy Marie a Magdalény

05.10.2019 Overený nákup

rodinná sága s hezkým vyvrcholením

Příběhy rodinných příslušníků přes několik generací v pohnutých dobách dvacátého století jsou velmi populární. Tahle se mi líbila, především díky vyústění a závěrečnému vyvrcholení knihy s nadějí do budoucna.

Recenzia audioknihy Šíleně smutné povídky

05.10.2019 Overený nákup

povídky smutné za každou cenu

O autorce jsem jako první slyšel v souvislosti s knihou Rok kohouta a ta se mi líbila. Tato audiokniha vůbec. Povídky jsou příliš smutné, aby byly uvěřitelné, v jednotlivých povídkách není dostatek prostoru na seznámení se a literární "uchopení" postav příběhů. Takže se postupem času všechny povídky rozpouští v depresi a neštěstí, které jsou jedinými spojovacími prostředky mezi nimi. Interpretace je monotónní a až jakoby "vlezlá". Některé povídky se mi, pravda, líbily, ale celkově jsem u poslechu spíš trpěl.

Recenzia audioknihy Edvard Beneš

26.09.2019 Overený nákup

prezident zrozeny ve stinu Taticka Osvoboditele

Pro me bylo hrozne tezke brat projevy prezidenta Benese vazne, kdyz clovek vi, jak to vsechno bylo a popadlo. Muj osobni nazor je, ze tento inteligentni statnik selhal a to hned dvakrat. Soud je to nespravedlivy a nevdecny, ostatne jako kazde hodnoceni politika. Mel nesmirne obtiznou pozici. Jen si myslim (videno zpetne a tudiz spatne), ze se dalo delat vic. Ve svych projevech uklidnuje, chlacholi a zvelicuje (napr. ucast narodniho odboje). Nevytycyje jine cesty, nehleda dalsi politicka reseni - budto se nas spojenci zastanou, nebo delaji chybu. Kde je nase ucast, co by se dalo delat jineho (a vzdycky se da neco delat)? Nasazuje bryle pro optimisticke videni sveta, zvlaste pro Cechoslovaky, misto realistickeho vykresleni a kladeni palcivych otazek. V kazdem pripade mel velmi nezavidenihodnou pozici, tezko rict, zda by vubec nekdo uspel lepe.

Recenzia audioknihy Tomáš Garrigue Masaryk

26.09.2019 Overený nákup

Par projevu od zakladatele republiky

TMG byl velmi specifickou a (alespon pro me) nesnadno uchopitelnou postavou cesko-slovenske historie. Postavou, ktera nema obdoby. Velmi rad bych slysel jeho projevu vic. Tech par, ktere obsahuje tato audiokniha, je skvelych - jsou v nich vize, otazky, doporuceni a rekl bych "moralni vedeni" obcanu statu. Strasne moc by me zajimalo, jak by tenhle clovek vyresil krizi kolem Mnichova 1938. To uz se muzeme jen dohadovat...

Recenzia audioknihy Biologie víry - Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků

26.09.2019 Overený nákup

slibný začátek se proměnil v tlachání o vnitřní síle "rytířů Jedi"

Na poslech jsem se moc těšil a ze začátku jsem byl velmi nadšený autorovými postřehy a přirovnáními ( struktura buněčné membrány připomíná architekturu mikroprocesoru atd., paráda ). Ale postupně se to začalo kazit - chápu autorovu zprávu o pře-specializované vědě a čistě technickém přemýšlení o problémech, souhlasím s vyjádřením, že ne všechno je určeno a řízeno geny. Nicméně závěr knihy, má-li být brán vážně, naznačuje, že například rakovina je pouze problémem duchovní nerovnováhy a může být jako taková i úspěšně léčena a vyléčena. A to není pravda. Koncem jsem byl vážně zklamán.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Velcí Češi 1918

20.09.2019 Overený nákup

prvorepublikový bulvár

Pocity po poslechu jsou velmi smíšené. Na jednu stranu jsem si rád podlehl audio, které se nesnaží zalíbit glorifikací Masaryka, na stranu druhou se mi způsob podání vůbec nelíbí. Velmi oceňuji příběhy pana Machulky, Welzla nebo pana Hrozného, kniha obsahuje mnohé zajímavosti z jejich života a celkově inspiraci. Konkrétně však podání prezidenta Masaryka a zmínky o Edvardu Benešovi jsou naprosto nevyvážené a řekl bych místy pomílené. Bylo by jistě naivní považovat Masaryka za "čistého anděla" ve špinavé politice, ale podávat jej jako nedouka a nevzdělance, který nerozuměl českým dějinám, je pro mě naivní stejně. Počáteční kapitola mě velmi navnadila, o to větší zklamání bylo postupné vystřízlivění.

Recenzia audioknihy Frankenstein

17.09.2019 Overený nákup

máme zodpovědnost za vše, co stvoříme

Příběh vědce Frankensteina a jím stvořeného monstra patří už mezi legendární a mnohokrát zpracované vyprávění. Proto jsem byl velmi zvědav na originál a nebyl jsem zklamán. Poslech je občas lehce zdlouhavý, nicméně, stojí za to.

Recenzia audioknihy Píseň písní a další básně

14.09.2019 Overený nákup

básnění, co není špatné

Po pravdě, těšil jsem se na báseň Lorelai, co si pamatuji ještě z gymnázia z lekcí němčiny. Tehdy se mi moc líbila a těšil jsem se na překlad. Tu jsem na albu nenašel, nicméně koupě nelituji, poslouchal jsem hned dvakrát.

Recenzia audioknihy Paní Hemingwayová

14.09.2019 Overený nákup

osudy Ernstových žen

Naprosto skvělá audiokniha a velice příjemné překvapení. Tahle anabáze ženských osudů je perfektně podávána a vykresluje Hemingwayovu ( a mužskou obecně ) povahu a potřebu být obdivován, milován a opečováván. Poslech mě moc bavil.

Recenzia audioknihy Ve znamení hada

07.09.2019 Overený nákup

vetřelci vs kovbojové v audiu

Poslech pro mě byl zklamáním. Čekal jsem něco ve stylu "Vlak do Santa Fe", vtipný a originálně vyprávěný příběh z divokého západu. Dostalo se mi však velmi odvážného mixu westernovky s účastí sci-fi postaviček, prvoplánový a bez souvislostí se skutečnými Westmany. Jako velmi šílená pohádka asi dobrý.

Recenzia audioknihy O rackovi a kočce, která ho naučila létat

05.09.2019 Overený nákup

O kocourovi, který napravoval, co člověk natropil

Krásná audiopohádka obsazená skvělými interprety. Příběh sám o sobě lehce zavání duchovní literaturou inspirovanou nějakým východním učením než-li klasickou pohádkou. Nicméně v tomto případě se povedla krásná a povedená kombinace obojího.

Recenzia audioknihy Chlapec, který viděl pravdu

04.09.2019 Overený nákup

duchařina

Nejsem podle všeho ta správná cílová skupina. Respektuji duchovní stránku člověka, souhlasím s naprosto klíčovou důležitostí jejího rozvoje a s přijímáním náhledů a vnímání druhých lidí. Tohle ale na mě bylo zkrátka moc. Kniha se v podstatě promění v buddhistický deník a filozofii totálního pacifismu. Těšil jsem se spíš na střet světa dítěte-jasnovidce se světem racionálního dospělého. Provedení audioknihy je nicméně kvalitní.

Recenzia audioknihy Vlak do Santa Fe

04.09.2019 Overený nákup

Vinďa a Ould Šetrhend jak je neznáte

Audiopříběh znám ještě z dětství, poslouchal jsem jej na kazetě asi tisíckrát pořád dokola. Obsazení je naprosto famózní, jednotlivé příběhy jsou vtipné a nápadité, děj je vtahující. Pokud neznáte, kupujte bez odkladu, čeká vás 50 minut zábavy.

Recenzia audioknihy Adina Mandlová vzpomíná

03.09.2019 Overený nákup

Vzpomínání hvězdy českého filmu za války

Poslech mě bavil od začátku až do konce. Adina Mandlová vzpomíná na významné herce, režiséry i mecenáše českého filmu. Její podání je vyrovnané, bez zášti, řekl bych "s úsměvem na rtech". Paní Adina Mandlová je mi zkrátka sympatická.

Recenzia audioknihy Bertík a čmuchadlo

01.09.2019 Overený nákup

Někdy je život tak těžký, že jeden potřebuje čmuchadlo

Knihy Petry Soukupové mám moc rád - prolínání dětského světa se světem dospělých často způsobuje nedorozumění a konflikty. Pro jejich řešení je nezbytná oboustranná otevřenost a důvěra a samozřejmě diplomatické schopnosti dospělých. Bertík to ve svém životním trápení krásně nastiňuje. Poslech pro malé i velké, interpretace skvělá.

Recenzia audioknihy V hlavní roli Žeryk

30.08.2019 Overený nákup

Jak Žeryk nalíčil past

Veselý a povedený Hurvínek, již třetí v sérii příběhů s panem Drsňákem a jeho partou, tentokráte jsou však "zloduchy" Mánička s Hurvínkem a postavou inscenující nápravu je psí pomocník Žeryk. Poslech je skvělý - jak byste například v psím těle poslali vzkaz, že se chystáte utéct do Mokropes ...?

Recenzia audioknihy Měl jsem psa a kočku

30.08.2019 Overený nákup

Jak pan Čapek k pejskovi přišel

Velmi pohotové, veselé a lidsky milé povídání pana Karla Čapka o věrném příteli člověka, počáteční naivitě "pánů tvorstva" o chovu a výchově psích společníků a všemožných rozmluvách mezi panem spisovatelem a němými tvářemi (v mysli autora překvapivě upovídanými)

Recenzia audioknihy Pestrý život jedné kočky

30.08.2019 Overený nákup

Kočka Koule zastane i povinnosti psa Válce, když na to přijde

Perfektní interpretace pana Nárožného vám představí těžkosti tlusté bílé kočky Koule i její chytré a pohotové řešení každého nelehkého problému. Koule se nezastaví před ničím, nelekne se ani zlodějů, necouvne ani před letem do teplých krajin. Rozhodně pobaví.

Recenzia audioknihy Pražské jaro

30.08.2019 Overený nákup

Atmosféra pražského jara '68

Pan Mawer má velký zájem o dějiny Československa 20. století. Po Mendlově trpaslíku (podle mého nejlepšího díla) a Skleněném pokoji je to moje třetí kniha od tohoto autora a u tato se mi líbila. Autorova představa soudobé atmosféry je zcela odlišným pohledem na tehdejší události. Na můj vkus je kniha přeplněná sexuálním napětím a milostnými avantýrami, nicméně tvůrce má právo veta. Velmi oceňuji závěr knihy, líbil se mi.

Recenzia audioknihy Zahrada

30.08.2019 Overený nákup

Dětská fantazie v tajemné zahradě

Knížku jsem četl i slyšel několikrát, je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. Mrzutý kocour, sečtělá velryba, mlčenlivý trpaslík i nápomocní sloni jsou pevně zapsáni v mojí paměti, divadelní představení hodných slonů mě několikrát nahlas rozesmálo. Závěr je krásný. Interpretace pana Högera je perfektní.

Recenzia audioknihy Dešťová hůl

29.08.2019 Overený nákup

Román. Skvělý román

Recenzi píšu hned po dokončeném poslechu, takže nehodlám šetřit chválou - naprosto skvělý román, rozhodně není poslední, který jsem od autora poslechl. Kombinace výborného příběhů ze života s povedenou interpretací. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Život snů a skutečnosti

04.08.2019 Overený nákup

Životní moudrosti dvou věhlasných cestovatelů

Velmi lidsky a upřímně podaný osud dvou českých cestovatelských legend. Skvěle propracovaný rozhovor s celou řadou zajímavých dotazů, které se týkají nejen vlastních cestovatelských zážitků, ale také vlastního chápání významu cest a jejich dopadů na nejbližší okolí. Čekal jsem víceméně velikášské historky ze vzdálených zemí, poslouchal jsem však uvážené životní zkušenosti. Pan Hanzelka a Zikmund jsou pro mě velcí a úctyhodní světáci. Díky za poslech.

Recenzia audioknihy Wintonův vlak 1939 a 2009

04.08.2019 Overený nákup

Cesta dětí sira Nicholase Wintona

Krátké připomenutí neskutečně uvědomělého a duchapřítomného činu sira Wintona, kdy jeho vypravené vlaky zachránily přes 660 židovských dětí z Nacisty obsazovaného Československa. Očitá svědectví dětí a jejich popis nelehkých začátků v anglických rodinách.

Recenzia audioknihy Fenomén KK

04.08.2019 Overený nákup

Kluk s kytarou, který měl o čem zpívat

Krásně zpracovaný osud a působení Karla Kryla, stručnou formou s připomenutím nejdůležitější událostí ve světě. Shrnutí možných vlivů Krylovy tvorby. Éra básníka a barda české kultury v přehledné formě.

Recenzia audioknihy Posunutá hranice

04.08.2019 Overený nákup

jedna lekce z česko-německého soužití

Příběhy lidí ze Sudet formou reportáží. Zrození prvotní nenávisti a křivd, které se odrážely v poválečném vysídlení německého obyvatelstva. Změna přátelských vztahů o 180 stupňů v průběhu několika měsíců v reakci na henleinovskou propagandu. Období pohnutých a dodnes citlivých a nedořešených otázek naší země. Nezapomeňme a snažme se porozumět.

Recenzia audioknihy Den wehrmachtu ve vysílání pražského rozhlasu

02.08.2019 Overený nákup

Vrána letící nad Václavským náměstím se asi diví tomu, co vidí

Odvážně komentovaná reportáž o vojenské přehlídce německého Wehrmachtu hned po obsazení Čech a Moravy. Autorem nebojácného provedení je doktor František Kocourek. Za tento a další vzdorovité počiny skončil v koncentračním táboře s označením "nežádoucí".

Recenzia audioknihy Jen se nesmířit s ničím, co je nespravedlivé

02.08.2019 Overený nákup

Představuje se doktor František Kocourek

Po vzniku protektorátu Čechy a Morava se spousta "vlastenců" a velkohubých Čechoslováků přizpůsobila a kolaborovala. Ne však František Kocourek. Myslím, že je důležité o takových lidech vědět a připomínat si je.

Recenzia audioknihy V průvodu

02.08.2019 Overený nákup

Ukázka prvomájového mumraje za komunistů

Popisovaná radost pracujícího lidu, vysílána skrze rozhlas do všech končin socialistické republiky. Velké pouťové představení s agitačními výstupy čelních papalášů. Účastníci Ptáčník a malá Ptáčníková :-). Masa má vkus. Byla by chyba zapomenout...

Recenzia audioknihy Spejbl řeční, Co je to Gaskoněc?

02.08.2019 Overený nákup

Kratičká ukázka mistrů H&S

Poslech se mi moc líbil. Prvně vás zaujme Spejbl se svou strhující rozpravou, kdy se vůbec nic nedozvíte (mimochodem skvělá politická průprava). Poté ve spolupráci s Hurvínkem zanalyzují původ a význam slova "Gaskoněc" a vůbec vás krátce provedou Třemi mušketýry pana Dumase.

Recenzia audioknihy Petr a Lucie

29.07.2019 Overený nákup

jedna z mladych a rozkvetajicich lasek zaslapnuta valkou narodu

Audiokniha se mi velmi libila, pribeh samozrejme znam a nekolikrat jsem uz cetl. Interpretace i kratoucke zpracovani je velmi povedene. Poslechnete si pribeh o jednom kvitku pocinajici mlade lasky, ktery byl udupan vlasteneckou vojnou vyssich idealu. Aniz si nekdo povsiml. Dojemna obzaloba generalu, politiku a lidi tvoricich dejiny.

Recenzia audioknihy Obrázky z Holandska

10.07.2019 Overený nákup

pohled za krasnou scenerii Holandska, bohuzel s obcasnymi zvukovymi vypadky

Karel Capek byl velky autor, velky clovek a cestovatel s bystryma ocima a zkoumavym vedomim. To vse se odrazi v jeho popisu toho, co lze videt v Holandsku. Jeho pohled se nicmene nezastavuje na jednotlivych pamatkach nebo krajinne scenerii, jde dal a dava do souvislosti to, co vidi. Hleda a nachazi prvky narodni hrdosti a sebevedomi, predklada pouceni pro zivot kazdeho obcana libovolneho statu. Je skoda, ze nekolikrat behem poslechu prerusi sled myslenek a uvah syceni a sumeni poskozene nahravky.

Recenzia audioknihy Havel

19.06.2019 Overený nákup