Recenzie užívateľa Hlína

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Hodnotenie audioknihy Smrtka

19.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zelená míle

06.10.2020 Overený nákup

Míle

Velmi příjemný poslech, který se do velké míry shoduje s filmovou podobou. Vhodně vybraný interpret doplňuje opravdu výborný posluchačský zážitek. Po Vykoupení z věznice S. je toto jasná vězeňská dvojka.

Recenzia audioknihy Vesmírní baroni

05.10.2020 Overený nákup

Vesmírná odysea pokračuje

Tuto audioknihu bych doporučoval jako pokračování Kosmonautů na pokraji smrti. Prostě mlska pro všechny milovníky kosmických letů a vesmírných průkopníků. Nové skutečnosti, dobře zvolený interpret. Osobně bych si koupil i pokračování...

Recenzia audioknihy Ready Player One

28.09.2020 Overený nákup

Absolutní pecka v kabátě po starší sestře

Fenomén doby. "Novej kulťák", který se dost liší od poněkud trapné filmové verze. Škoda nevyužitého potenciálu v podobě začlenění zvukových ukázek znělek, her, písní ad. Asi bych zvolil jiného interpreta. Každopádně budete nadšeni...

Recenzia audioknihy Bombardér T-2990 se odmlčel

27.09.2020 Overený nákup

Válečná klasika

Poutavý příběh o statečnosti a národní hrdosti , která v dnešní době nemá obdoby. Bohužel vás bude nutit k zamyšlení, co bychom jako současný národ byli schopni vykonat pro svou zemi.... Příjemný a poutavý poslech

Recenzia audioknihy Úzkosti a jejich lidé

27.09.2020 Overený nákup

U mě dobrá

Humor a zamyšlení. Dvě slova, která není vůbec lehké spojit dohromady. Tady je najdete pohromadě a ne jednou. Velmi příjemný hlas p. Brouska jen uhladí tento audiodezert, jenž sladce proklouzne vašima ušima...

Recenzia audioknihy Expresní zásilka

04.09.2020 Overený nákup

Tak trochu vetřelec

Popravdě řečeno po Mariňacích a Palubním střelci jsem čekal více. Zvlášť v případě kdy byl ve hře "mazlík" vetřelec. Nejedná se o propadák, prostě mě jen zklamala dějová linie příběhu. Tomáš Mařas odvedl dobrou práci.

Prostě průměrné dobře namluvé sci-fi, které fanouška neurazí, ale ani nepřekvapí.

Recenzia audioknihy Vytrvalost

15.08.2020 Overený nákup

Nový pohled

Žádná pohádka o Raškovi, jde o pohled zvenku, což často znamená, že to idylické, už idylickým není. Kniha obsahuje odkazy na spoustu pramenů a rozhodně vám o Zátopkovi rozšíří obzor.

Velmi zajímavý poslech s dobrým výkonem od V. Neužila.

Hodnotenie audioknihy Legie Prokletých

24.06.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Bábovky

22.06.2020 Overený nákup

Celkem

Poutavě pospojované životní osudy jednotlivých protagonistek. Výborné je střídání interpretek (ne každý hlas mi lahodil...).

Byla to pro mě spíše "nouzovka", neměl jsem co poslouchat. Ale rozhodně jsem nelitoval, i když bych ji zařadil spíše do knihovny své ženy.

Recenzia audioknihy Bratrstvo neohrožených

18.05.2020 Overený nákup

Airborne 101.

Fantastický poslech s dobře zvoleným interpretem. Pro fanoušky populárního televizního seriálu se bude jednat o třešničku na dortu, která obsahuje spoustu skutečností, které se na obrazovku prostě nevešly. Občas vám sice bude chybět dramatičnost seriálu, ale to je opravdu asi jediná výtka, která mě napadla.

Hodnotenie audioknihy Vladana a Prasopes (komplet)

19.04.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Spad

03.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Měsíc je drsná milenka

03.04.2020 Overený nákup

Klasika, která nezklame

Pokud neznáte, určitě neváhejte a poslouchejte. Sice starší, ale nápaditá záležitost od klasika žánru. Interpretace je velmi dobrá a pokud jste fanoušci sci-fi, určitě vás nezklame. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Dobrá znamení

03.04.2020 Overený nákup

Pohodovka

Neponesete na hřbetech čtyř slonů a velké A -tuin, ale stojí to za to. Příjemný interpret, lehká nadsázka, která vás přinutí nejdříve k pousmání, ale později vás rozchechtá na celé kolo. Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi Pratchetův humor.

Hodnotenie audioknihy Královna ohně

03.01.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

03.01.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

28.12.2019 Overený nákup

Konečně

Po dlouhém, opravdu dlouhém čekání na nás OHB vyplivlo další houby. Příběh v tomto díle trochu pokulhává, ale interpretace je opět skvělá. Určitě nezklame. Netrpělivě očekávám závěrečný díl a posílám Vilmě děkovný dopis.

Recenzia audioknihy Metro 2035

07.12.2019 Overený nákup

Odvar

Lepší než 2034, horší než 2033. Průměrný poslech, který by možná dostal lepší hodnocení, kdyby se jednalo o první díl. Bohužel, jak to tak bývá, po skvostném 2033 ve vynikajícím podání Filipa Čapky se 2035 jeví jako plochá historka okresního formátu.

Recenzia audioknihy Drsný spasitel 1

13.05.2019 Overený nákup

Oddechovka

Klasika s tajemným, lehce rozpolceným, hlavním hrdinou doplněná démony, upíry a postapokalyptickou vizí. Velen perlí. Při poslechu jsem se bavil, i když se v podstatě jedná o "brakovou" literaturu...

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dos grojse genareraj (z antologie Ve stínu Říše)

15.04.2019 Overený nákup

Malá kotletka

Kotletu mám rád, zvláště pak jeho zvláštní způsob přirovnávání, ale tato povídka mi přišla spíše jako "plochá historka okresního formátu." Prostě jsem po předchozích záležitostech, např. Hustej nářez, čekal více. Takže tři hvězdičky.

Recenzia audioknihy Pán věže

23.03.2019 Overený nákup

U mě dobrý.

Většinou bývá druhý díl problematický, rozuměj horší a o dost. V tomto případě je horší, ale jen o vydří čumec. Napínavý poslech s vynikající interpretací.

Recenzia audioknihy Český ráj

16.02.2019 Overený nákup

Rudiš v sauně

Další pěkné Rudišovo dílko, které ve vás vyvolá vzpomínku na Hrabalovy knihy. Přidejte "soda" hlas Petra Čtvrtníčka, tedy pokud ho máte rádi, a dostanete velmi zajímavý výsledek, který stojí za poslech.

Recenzia audioknihy Kosmonauti na pokraji smrti

04.02.2019 Overený nákup

3,2,1.... Pacner

Pro všechny fanoušky vesmírných letů velmi příjemná záležitost, která jistě potěší uši. Jiří Schwarz je dokonalým hlasem kosmických dobyvatelů. Osobní zkušenosti a vzpomínky společně s historií vesmírných letů. U mě dobrá.

Recenzia audioknihy Text

24.01.2019 Overený nákup

Text - 2033

Nic moc. Čekal jsem další post apokalyptické téma a byl jsem zklamán. Příběh nespravedlivě odsouzeného sice nebyl špatný, ale Metro je Metro. Tenhle příběh mě prostě do děje nevtáhl a jeho atmosféru jsem necítil. Měl jsem co dělat, abych ho doposlouchal. Interpret mi připadal spíše průměrný.

Recenzia audioknihy Artemis

01.12.2018 Overený nákup

Mars?

Jasně že jsem čekal dobrou věc. Marťan mě nadchl. Artemis je prostě dvojka. A teď nemyslím špatná dvojka ve stylu Sněženky a machři, ale dvojka Toy story... Pěkná a poutavá záležitost s výbornou interpretací...

Recenzia audioknihy Metro 2034

11.08.2018 Overený nákup

Propad

Po poslechu prvního dílu jsem se opravdu hodně těšil na pokračování. Bohužel 2034 se liší hned v několika aspektech. Chybí Arťom, děj je dost rozmělněn a hlavně se objevují řady filosofických úvah, které knihu "zpomalují". Navzdory dobré interpretaci se jedná o jednoznačné zklamání.

Recenzia audioknihy Medvědín

08.06.2018 Overený nákup

Hokej?

Doporučuji všem, především všem rodičům a především všem rodičům hokejistů. Opět skvělý počin tohoto autora, zážitek je umocněn matadorem audiomanéže Pavlem Soukupem.

P. S. Není to Ove, ale to dobré

Recenzia audioknihy Umrlčí cesta

08.06.2018 Overený nákup

Znovu na ostrovech

Atmosféra příběhu je záhadná odpočátku, hlas Jiřího Dvořáka - prostě nádhera. Bohužel May nastavil laťku předcházející ostrovní trilogií příliš vysoko. Takže - toto není špatný příběh a dozvíte spoustu nových informací o včelách, ale nečekejte Skálu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Volání netvora

08.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Osm hor

27.03.2018 Overený nákup

Ó hory, ó hory...

Poutavý příběh, který v podstatě ve dvou dějových linkách, odhaluje kouzlo dobývání hor. A hory vám pomohou najít i sebe sama... Příběh je skutečně zajímavý, ale v tomto případě ho zastínil výkon Pavla Baťka, nádherné čtení...

Recenzia audioknihy Umina verze

27.03.2018 Overený nákup

Umná Uma

Představte si zmrzlinu a dvěma třešničkami, jednou je vynikající interpretace (Novotný není nováček ani Anfanger), druhou je skvělý jazyk, který autor při své tvorbě používá. Příběh není až tak nový, ale to nevadí. Nebudete litovat.

Recenzia audioknihy Píseň krve

18.12.2017 Overený nákup

Pro příznivce fantasy

Velmi poutavá záležitost pro všechny příznivce fantasy žánru. Retrospektivní děj, nápaditost, dobrý interpret. Prostě pokud chcete poslouchat poutavý příběh plný soubojů, hrdinů, tajemství a překvapení, tak tato kniha je pro vás.

Recenzia audioknihy Co by můj syn měl vědět o světě

28.09.2017 Overený nákup

Zábava

Jako několikanásobného otce mě kniha rozhodně pobavila. Na rozdíl od Deníčku moderního fotra (obsah odpovídá názvu), je tato kniha plná kultivovaného humoru. Barva hlasu a způsob četby jsou vynIkající. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Kosmonaut z Čech

10.09.2017 Overený nákup

NIc moc

Málokdy se mi stane, že audioknihu nedoposlouchám, ale Kosmonaut z Čech se k těmto nehmnoha knihám bohužel přidá.Začátek by dobrý a připomínal mi seriál Kosmo, ale jakmile se autor pustil do řešení problémů manželské krize, přišla krize. Vzpruhou bylo snad jen setkání s mimozemšťanem... Řečeno nova slangem - palec dolů.

Recenzia audioknihy Mycelium IV: Vidění

10.09.2017 Overený nákup

Kde je pátý díl?

Mycelium je vynikající řada knih, která s přibývajícími díly neztrácí na poutavosti. V propojení s interprety jako Stryková a Vlasák se jedná o knihu, kterou si poslechnete a budete toužit po díle závěrečném, který bohužel na obzoru zatím není. Tím vás ovšem nechci odradit od poslechu této skvělé audioknihy.

Recenzia audioknihy Hvězdná pěchota

10.09.2017 Overený nákup

Pecka

Na tuhle knihu jsem dlouho čekal, klasika sci-fi v lehkém duchu verbířské příručky zelených mozků. Každopádně milionkrát přebije tu ubulenou limonádu, co splácali hoši od filmu ze štastného lesa. Vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Mycelium III: Pád do temnot

21.05.2017 Overený nákup

Prostě pod kůži

Pokud jste přečetli či poslechli dva předcházející díly, věřte, že třetí vás nezklame. Za mě pět hvězdiček za interpretaci, je prostě vynikající a úplně návyková. Pravda příběh se zamotává a poněkud ztrácí z "údernosti" předchozích dílů. Ale budete více než spokojeni.

Recenzia audioknihy Setkání s Rámou

14.05.2017 Overený nákup

Lahůdka

Připomínka klasika sci-fi, kterou jsem četl před dvaceti lety. Martin Myšička je vynikající a dodává celému příběhu další rozměr. Rozhodně doporučuji a myslím, že audioverze jasně předčí "němý" papír.

Hodnotenie audioknihy Marco

14.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Paklíč

23.04.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tanečník

15.04.2017 Overený nákup

Nečekaný zážitek

Koupil jsem si ji náhodou a děkuji jí za to. Usínání s touto audioknihou se proměnilo v noční šichtu a kruhy pod očima svědčily o tom, že jsem opravdu poslouchal. Ale stálo to za to. Dlouho jsem nebyl takhle napnutý a dějové zvraty byly ďábelsky promyšlené.

Hodnotenie audioknihy Na ostřích čepelí II.

15.04.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Konec vlka samotáře

31.01.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Blade Runner

21.01.2017 Overený nákup

Klasika

"Myšičko, myš, jen čti knih víc," chtělo se mi zvolat po poslechu této klasiky žánru. S filmem tedy tolik nekoresponduje, ale za poslech rozhodně stojí. Zvláště teď, když se pracuje na remaku. Přeji nerušený poslech.

P.S. Myšička je fakt dobrej...

Hodnotenie audioknihy Na ostřích čepelí I.

08.01.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Praha NOIR

08.01.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret a jeho mrtvý

08.01.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kritik

30.12.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Vetřelec - Probuzení

06.12.2016 Overený nákup

Slabší odvar

Jako fanoušek vetřelců jsem nebyl zklamán, ale na druhou stranu ani kdovíjak nadšen. Autor nijak nevybočuje z klasického scénáře, který jsme viděli již několikrát. Mění se jen komparz a kulisy. Co pozvedá tuto audioknihu z bahna, je krásný hlas Pavla Rímského a jeho brilantní přednes.

Recenzia audioknihy Aristokratka na koni

24.11.2016 Overený nákup

Marie III. potřetí a zřejmě naposledy

Hlas Veroniky Kubařové - vynikající, děj tentokráte slabší a kratší. Pokud bych posuzoval jednotlivé díly dle počtu hlasitých výbuchů při poslechu, patří tento díl na chvost celé série. Možná jsem měl přehnaná očekávání, ale tento díl je pro mě zklamáním. Howgh.

Hodnotenie audioknihy Úsměvy smutných mužů

09.11.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Moc a sláva

09.11.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Noční pád

06.11.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

06.11.2016 Overený nákup

Poslechuchtivé

Poslechni a teprve potom sedni k obrazovce. Jinak lahůdková záležitost, která vám zpříjemní nejeden okamžik. Neposlouchat s malými dětmi, jinak doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Čtvrtá oběť

06.11.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cesta Steva Jobse

06.11.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Podvolení

30.09.2016 Overený nákup

Vize?

Poutavá záležitost, která vás jistě přiměje k zamyšlení. Jen by mě zajímalo nakolik se autorovi podařilo vystihnout realitu blízké evropské budoucnosti. Kolik víry v nás zbylo a jaká bude islámská Evropa? Poslouchejte sami.

Recenzia audioknihy Himmlerova kuchařka

11.08.2016 Overený nákup

Kuchařka není Analfabetka

V předchozí recenzi jsem četl, že je to podobná kniha jako Analfabetka. Rozhodně ne. Jediná shoda je možná v retrospektivním postupu (vynechal jsem vynikající interpretaci). Rozhodně se nejedná o humornou knihu. To ovšem neznamená, že není dobrá, je.

Recenzia audioknihy Aristokratka ve varu

07.08.2016 Overený nákup

Prázdninová pohoda

Pokud nějakou knihu na dovolenou, pak tuto. Už dlouho se mi nestalo, abych "prskal smíchy" se sluchátky na uších. Tahle kniha vás skutečně rozesměje. První díl je možná o chlup lepší, ale "dvojka" nezklame. Možno poslouchat i bez znalosti prvního dílu.

Recenzia audioknihy Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

03.08.2016 Overený nákup

Třetí mimo

Zaplatil, stáhnul, rozbalil, poslouchal a usnul. Nuda. A skvělý přednes pana Stránského však nedokáže zachránit celou knihu. Neříkám, že jsem se nezasmál, ale po Staříkovi a Analfabetce jsem očekával více. Takže držím palce při čtvrtém pokusu pane Jonassone.

Recenzia audioknihy DUNA

24.06.2016 Overený nákup

Klasika konečně ve slušné audioverzi

Příběh, jehož skutečnou genialitu odhalíte až při druhém a třetím čtení (případně poslechu). Dle mého skromného názoru nejlepší kniha ever. K interpretaci - atmosféra je poutavá, Jana Stryková má medový melodický hlas (občas mě uspala), Marek Holý mi tolik nesedí, ale zvykl jsem si. Mimochodem u Harkonenů bych očekával hrubší podání. S touhle knihou prostě navážete vodní pouto.Jen houšť.

Recenzia audioknihy GAME

23.06.2016

Bomba

Tak tohle vás kousne a nepustí. Jako bych to viděl. Člověk si lízne a už se veze. Skvělý začátek, nápaditý průběh, pro mně poněkud ustrnulý závěr. A tahle věc mě stála odřené uši. Mimochodem, začal jsem bedlivě sledovat svůj mobil.

Hodnotenie audioknihy Sběratel

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Konec starých časů

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Brouk

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vyhasínání mozku Martina Kleina

23.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Složka 64

20.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nezbedníci

20.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Doteky dějin

20.06.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mrtvá šelma

20.06.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Házím ti laso, kamaráde

20.06.2016 Overený nákup

Brilantní Myšička

Krátká nápaditá povídka doplněná "lahodným šlehačkovým interpretačním přelivem" v podání Martina Myšičky. Sice to není Setkání s Rámou, ale rozhodně se nebudete nudit. (Prostě poslech na jedno žehlení).

Hodnotenie audioknihy Výjimeční lidé

20.06.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak

20.06.2016 Overený nákup

Strach?

Lituji, že nejsem o pár (rozuměj hodně) let mladší, protože pak bych si atmosféru PAX série vychutnal daleko lépe. Skvělá interpretace, dobré pozadí, ale bohužel jednodušší a velmi přímočarý příběh. Mám alespoň dárek pro naši malou školačku.

Recenzia audioknihy Emil Běžec

20.06.2016

Zážitek

Porce běhu, která potěší každého sportovce. Zrychlená činnost srdce a lehká husí kůže v průběhu dobových záznamů je zaručena. Hodnota ukazatele vlastenectví se posune do hodnot, které hravě předčí současná reprezentační trápení hokejek a kopaček. Přidejte kouzlo podmanivého hlasu Ivana Trojana a... Rozhodně vložte do košíku.

Recenzia audioknihy Ostrov Entry

08.06.2016 Overený nákup

Skála je skála

Pan Dvořák vás nezklame (s jeho hlasem bych se mohl stát Sirénou). Příběh je poutavý, opět spojený s ostrovy, které má autor tak rád. Ovšem nemohu pominou srovnání se Skálou,(takže 1:0 pro Cagea a Conneryho). Prostě jsem očekával víc, autor mě rozmazlil spletitým příběhem Skály, který je, bohužel, těžko překonatelný. Závěr? Poslechněte tuto audioknihu dříve než Skálu a budete nadšení.

Recenzia audioknihy Metro 2033

08.06.2016 Overený nákup

Strach ze tmy

Metro. Tma. Představy, šílenství, apokalypsa. Svělý interpret, poutavý příběh, nevšední ruština.

Tvůrcům se opravdu věrně podařilo vystihnout atmosféru tmavých tunelů moskevského metra, kde každý zvuk může znamenat nebezpečí. Když jsem se snažil představit si pocity hlavního hrdiny, začal jsem si rozsvěcet lampičku i při noční cestě na záchod... Pokračování bude?

Recenzia audioknihy Marťan

02.06.2016 Overený nákup

Pecka

Nejdříve jsem poslouchal a potom jsem se podíval na film. Dobře jsem udělal. Vondráček se Zadražilem strčí do kapsy Matta D. (i s Patem). Prostě skvělé provedení a smysluplnější konec, děj, úvod - prostě, porovnání film/kniha (rozuměj audiokniha) slovy Davida Listera: "Pět a půl hvězdičky whirlpool pro audio." Příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Vzkaz v láhvi

10.01.2016 Overený nákup

Drsné

Pokračování zamotaných případů oddělení Q. Krutost, zoufalstí a neuvěřitelná vypočítavost, to jsou hlavní motivy této audioknihy, která, myslím, zcela splňuje očekávání (tedy pokud jste slyšeli předcházející díly). Doposlouchání tohoto příběhu mě stálo několik (rozuměj hodně) hodin, které byly původně určeny spánku, ale nelituji.

Recenzia audioknihy Roden24

07.01.2016 Overený nákup

Kouzlo slovenčiny

Po dlouhé době jsem se zaposlouchal do audioknihy ve slovenčině a výsledek byl více než pozitivní. Originální příběh, který nás možná čeká v blízké budoucnosti. Samotná představa popisované situace mě stála více než jedno zamyšlení, takovýto svět by byl prostě šialeny. Škoda, že se jedná o kratší nahrávku.

Recenzia audioknihy Mycelium II: Led pod kůží

07.01.2016 Overený nákup

Lahůdka

Skvělí interpreti, zvláště Plesl a Stryková excelují. Vynikající atmosféra spojená s neotřelým a poutavým dějem. Jistě, nebude se líbit každému, ale většina si jistě užije skvělý poslech. Osobně se již nemohu dočkat dalšího pokračování.