Recenzie užívateľa Atropa

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Hodnotenie audioknihy Než jsme byly tvoje

27.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Smrt v Benátkách

19.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cizinec

16.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovci vlků

14.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kristina Vavřincova

02.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Snad ti nedělají starosti cizí názory

16.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Goldstein

26.11.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Úzkosti a jejich lidé

31.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mengeleho děvče

14.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tichý zabiják

12.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Mokrá ryba

02.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Geniální podnikatel Tomáš Baťa

29.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hedvábník

29.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Smrtící bílá

29.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ve službách zla

26.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dívka, která musí zemřít

20.08.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Kirké

03.08.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Volání Kukačky

24.07.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sova

18.07.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy To nemyslíte vážně, pane Feynmane!

10.07.2020

Hodnotenie audioknihy Farma zvířat

23.06.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šikmý kostel

17.06.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Soumrak dne

30.05.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Opuštěná společnost

19.05.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Potopa

29.04.2020 Overený nákup

Čekala jsem víc

Chtěla jsem si poslechnout nějakou klasiku. Potopu jsme měli kdysi jako povinnou četbu, ale nečetla jsem ji. Tak jsem se rozhodla alespoň pro poslech audioknihy. Nebyla to vyloženě chyba, ale z knihy bych měla určitě lepší zážitek. Problém byl v tom, že jde o dramatizaci, do které se samozřejmě nevejde vše z knihy. Dobře udělaná dramatizace by mi nevadila, ale v tady bylo vše hrozně přehrávané tak, jak to u starých rozhlasových her bývalo zvykem. A to mi nesedí, je to hrozně nepřirozené.

Každopádně příběh byl zajímavý. A určitě stojí za to si ho přečíst. Je to trochu jiná historie, než jakou slýcháme ve škole. Komu nevadí dramatizace, nebo ji má rád, doporučuji knihu v podobě této audioknihy.

Recenzia audioknihy Tajná historie

19.04.2020 Overený nákup

Fascinující příběh

Představte si, že jste zataženi do spáchání vraždy. Víte, že není vyhnutí, nemáte jinou možnost. A pak se to stane. Už není cesty zpět. Vy musíte nést veškeré následky, které z toho plynou. Váš čin vyvolá celou řadu událostí, se kterými jste nepočítali. Váš čin na Vás zanechá hluboké rány. Lze se vrátit zpět do normálního života,

Jde ho velmi poutavé psychologické drama, které nenechá nikoho chladným. Mistrně napsaný poutavý příběh, který se pokouší odpovědět na několik otázek. Co může přivést člověka k vraždě? Jak snadné je spáchat vraždu? Lze se vyrovnat s následky? Jaké stopy to na nás zanechá?

Dnešní autoři chrlí jeden napínavý příběh za druhým. Většina z nich jsou však jazykově i dějově jednoduché s často podobnými zápletkami. Tato kniha je však přesným opakem a rozhodně patří mezi knihy pro náročnější čtenáře.

Doporučuji všem, kteří chtějí víc než jen pouhý napínavý příběh.

Recenzia audioknihy Sedm let v Africe

26.03.2020 Overený nákup

Je skvělé být králem?

Když jsem po audioknize sáhla, netušila jsem, že jde o příběh mého spolužáka ze základní školy, který chodil o ročník výš než já. O to víc byl pro mne příběh zajímavý. Byla jsem velmi překvapena, kam může docela obyčejného člověka z docela obyčejného mrňavého městečka zavést je původ. I když Obonete nebyl nikdy tak docela obyčejný.

Audiokniha zajímavým způsobem popisuje život v Africe, mentalitu zdejšího národa a život tamních "vládnoucích vrstev". Možná Vás překvapí, že vše může být zcela jiné, než jak se na první pohled zdá.

Interpretace v podání V. Fridricha zaručuje příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

15.03.2020 Overený nákup

Čekání na další díl bylo nekonečné. Ale stálo za to.

Musím se přiznat, že Vilma Kadlečková je jedna z mála současných českých autorů, která mne dokázala zaujmout. A ještě ke všemu Sci-fi autorkou. Její příběh je dobře propracovaný a má hlavu a patu. Ani tento díl nezklamal.

Tato audiokniha je naprostá jednička. Už se těším na další díl.

Z Lucase se stal nervák, který nevěří ničemu a nikomu. Aš-šád nevěří Lucasovi a nemůže ho vystát. A Hvězdovládci se blíží. Co jsou zač a co chtějí. Máme se jich bát, nebo je vítat?

Děj se hodně vyhrocuje a nutí nás přemýšlet o tom, jak to všechno vlastně skončí. Rozhodně se od audioknihy neodtrhnete.

Způsob, jakým je audiokniha namluvena, nenechá nikoho na pochybách, že interpreti jsou opravdoví profesionálové. Nebudete jen poslouchat, stanete se součástí příběhu.

Hodnotenie audioknihy Nebe nezná vyvolených

27.02.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy My proti vám

13.02.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Královna ohně

30.01.2020 Overený nákup

Závěr trilogie

Moc se mi líbily předchozí díly. Od závěrečného dílu jsem tedy očekávala, že bude nejlepší. Bohužel to tak nebylo. Závěr příběhu byl sice napsán skvěle, ale díky slabšímu začátku dávám o jednu hvězdu méně. Každopádně to není důvod, tento díl nečíst. Myslím si, že kniha rozhodně má co nabídnout a byla by škoda si ji neposlechnout.

Zpracování audioknihy je, stejně jako u předchozích dílu moc pěkné a audiokniha se dobře poslouchá.

Recenzia audioknihy Pád nebes

09.01.2020 Overený nákup

Být první.

Chtěla jsem si poslechnout něco jiného než detektivky, sci-fi a fantasy knihy. Protože se mi líbila audiokniha Plavby sebevrahů, hledala jsem podobnou knihu, která by vyprávěla příběhy skutečných objevitelů a dobrodruhů. Nakonec jsem objevila Pád nebes. Jde o velmi poutavý příběh popisující boj o prvenství při výstupu na tuto horu, který probíhal mezi výpravami Edwarda Whympera a Jean-Antoina Carrela. Autor skvěle líčí všechny potíže, které museli tehdejší horolezci řešit a také neúprosnost přírody, která jim často hatila plány. Zároveň se zamýšlí nad neštěstím, kterým skončil vítězný výstup na tuto horu. Co bylo jeho příčinou? Dalo se mu zabránit? Kam až může vést touha po prvenství a slávě?

Díky skvělé interpretaci a výborně napsanému příběhu Vás audio kniha vtáhne do děje tak, že na Vás bude doslova dýchat ledový vzduch hory Matterhorn a v dáli uslyšíte padající laviny.

Hodnotenie audioknihy Musím to vědět

07.01.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zmizela v mlze

04.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Na západní frontě klid

21.11.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Věc na prahu

18.11.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Plavby "sebevrahů"

30.09.2019 Overený nákup

Hrdinové nebo blázni?

Co vede člověka vydat se na vodní pustinu, do samoty a napospas přírodním živlům?

Kniha velmi zajímavě vypráví příběh několika dobrodruhů, kteří si zamilovali mořeplavbu natolik, že jí obětovali takřka celý svůj život. Je překvapivé, kolik je mezi nimi Čechů. Některé není třeba představovat. Ale některé můžeme znát zcela jinak, než nám je tato kniha přestavuje, nebo nám byli doposud neznámí.

Každý, kdo sní o dobrodružných cestách, nebo se chce alespoň dozvědět něco o zajímavých nejen Českých osobnostech, by si tuto audioknihu určitě poslechnout.

Zajímavý poslech, pěkná interpretace. Audioknize není co vytknout.

Hodnotenie audioknihy Čierny ľad

26.09.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Temná ozvena

19.09.2019 Overený nákup

Nová detektivní série

V poslední době už mám dost všech detektivek a ráda sáhnu i po jiném žánru. Jenže detektivních audioknih je pořád nejvíce. A tak jsem zkusila tuto novou detektivní sérii. Rozhodně jsem nelitovala. Ačkoliv to není nic nového, a i zde najdeme podobnost s jinými detektivkami, je příběh napsán poutavě. Líbí se mi také srozumitelné vysvětlení použitých kriminalistických technik, což ve většině detektivek chybí. Celý příběh působí věrohodně.

Interpretace je taky skvělá.

Recenzia audioknihy Šťastní lidé čtou a pijou kávu

06.09.2019 Overený nákup

Tak trochu romantika

Původně jsem čekala něco jiného, ale nakonec se mi tato audiokniha líbila. Po dlouhé době příjemné osvěžení po všech těch detektivkách.

Ze začátku je příběh docela depresivní. Časem začne připomínat klasickou "červenou knihovnu". Ale nakonec se z toho všeho vyklubal zajímavý příběh, který naznačuje, že v životě nemáme vždy ve všem jasno, a naše cesty nikdy nejsou zcela přímé. Nehledejte však žádnou hlobku. Jde o odpočinkové čtení.

Hodnotenie audioknihy Z archivu Sherlocka Holmese (komplet)

03.09.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nehanebné neviniatko

21.08.2019 Overený nákup

Docela zklamání

Tak tento díl byl docela zklamání. Od začátku mi přišlo divné, že vyšetřovatele nenapadlo, že nejde o znásilnění, a že vloupání je jen fingované. Hned od začátku jsou popisovány veškeré nálezy (škrtidlo, řezné rány, ...) jako nedotažené do konce (jako by dotyčný nechtěl zabít) a do toho ten orgasmu. Hned mne napadlo, že šlo o nehodu při netradičních sekxuálních praktikách. Nakonec to bylo ještě trochu jinak. Ale vyšetřovatelé si celou dobu trvali na znásilnění, téměř až do konce. Taky pochybuju, že autor byl někdy u pitvy. Jinak by nemohl napsat, že si vyšetřovatelé šli dát cigaretu, aby přerazili zápach rozkladu na horním patře úst, když byli u pitvy těla nalezeného cca tři hodiny po smrti. Z osobní zkušenosti vím, že určitý pach na pitevně sice přetrvává trvale, ale zas tak hrozné to není. Vůbec mám pocit, že u pitvy nebyl a vše popisuje jen z vyprávění svých kolegů a trochu to přibarvuje. Po všech těch chválách na D. Dána jsem čekala něco víc realističtějšího. Ale to by asi zase byla nuda.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Popol všetkých zarovná

06.08.2019 Overený nákup

Celkem slušná detektivka

Konečně jsem se dostala k tomu, abych si přečetla něco od D. Dána.

Celkem slušná detektivka, ale na mne moc politická. Líbí se mi však podrobný a dobře vysvětlený popis vyšetřovatelských postupů. Čtenář nebo posluchač si může udělat obrázek o práci policie.

Hodnotenie audioknihy Konec hlídky

19.07.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

13.07.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Selfies

30.06.2019 Overený nákup

Čím dál lepší

Další skvělá detektivka z této série. Příběh sice nebyl tak napínavý, jako dřívější díly, a závěr byl poněkud přitažený za vlasy. O to zajímavější byly osudy hlavních hrdinů. Všechny jsem si moc oblíbila. Díky nim nejde o tuctovou detektivku.

S dobrou interpretací jde o audioknihu, která by neměla chybět v audiotéce žádného detektivkového nadšence.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

08.06.2019 Overený nákup

Nový King

Když jsem sáhla po prvním dílu této série, nevěděla jsem, co od toho mohu čekat. Od Kinga jsem četla hodně knih, ale časem jsem zjistila, že jsou si podobné a děj se začal poněkud opakovat.

Pan Mercedes se mi moc líbil a Právo nálezce je ještě lepší. Je to něco jiného, než jeho předešlé knihy. A přesto jsem místy měla pocit, jako by na mne z příběhu dýchla atmosféra z To. Není to však na závadu. Právě naopak. Podstatné je, že se děj neopakuje. Je to zcela nové téma. Zkrátka nový King.

Líbí se mi i propojení obou dílů na začátku. V jednu chvíli jsem si myslela, že si pouštím první díl.

Interpretace se mi taky libila. Jen u starého Morrise bych dala jako interpreta někoho staršího. Hlas mladšího může k postavě staršího může moc nesedí.

Recenzia audioknihy Firewall

29.05.2019 Overený nákup

Další skvělý poslech

Pokračování příběhu komisaře Wallandera jsem nedočkavě očekávala, protože je to v poslední době jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem četla. Každý díl je na jiné téma, vycházející z určité reálné události. V dílech se rovněž neopakují určité prvky z jiných detektivek. Postava komisaře se vyvíjí v čase.

Hodně se mi také líbí věrohodnost příběhu, i když tentokrát jsem v jednu chvíli pochybovali o chování Wallandera. Ale příběh byl zajímavý a tak jsem tento nedostatek autorovi prominula.

Jiří Vyorálek je skvělý interpret a není-li němu co dodat.

Recenzia audioknihy Černé světlo

17.05.2019 Overený nákup

Celkem zklamání

Audiokniha se dobře poslouchala, hlavně díky výborné interpretaci. S vlastním dějem už je to horší. Ze začátku se mi líbilo téma i napínavý příběh. Jenže pak se autor opět začal opakovat. Rozuzlení zápletky je stejné jako v předchozích dvou dílech. Opět pokus o vraždu hl. hrdiny a jeho blízkých, opět vybitý mobil, opět záchrana na poslední chvíli. Nechci poslouchat stále stejnou knihu, jen v jiném přebalu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Kritik

08.05.2019 Overený nákup

Zajímavé téma

Moc se mi líbilo téma detektivky. Vinařské prostředí není v detektivkách moc běžné.

Děj byl, jako vždy, napínavý. Mám však pocit, že se P. May začíná opakovat. Nechci prozrazovat děj, ale některé části knihy mi přišly poněkud přitažené za vlasy.

Interpretace se mi líbila. Audiokniha se hezky poslouchá.

Celkově tady není špatná. Pokud se oprostíte od jistých nelogičností a opakování určitých událostí, určitě se vám bude líbit.

Recenzia audioknihy Výjimeční lidé

30.04.2019 Overený nákup

Doporučuji

Po poslechu čínských trillerů, které mne moc nezaujaly, je tato audiokniha zase něco lepšího.

Nové téma, nový hrdina, zajímavé pátrání. Vzdáleně připomíná Šifřu mistra Leonarda. Zdá se, že P. May chytil druhý dech. Jen ten závěr byl nelogický, neslaný, nemastný. Za to dávám o hvězdičku méně.

Recenzia audioknihy Tvář vody

15.04.2019 Overený nákup

Film byl lepší

Nejdřív jsem si poslechla knihu a potom jsem se podívala na film.

Kniha se dobře poslouchala, ale přišla mi taková jednoduchá. Nedokážu to vyjádřit. Prostě ji něco chybělo.

Snad poprvé musím říct, že film byl lepší.

Pokud však nejste příliš nároční, nebo hledáte odpočinkovou četbu, určitě se vám tato audiokniha bude líbit.

Recenzia audioknihy Pán věže

07.04.2019 Overený nákup

Ještě lepší než Píseň Krve

Na audioknihu jsem se vrhla okamžitě po doposlechnutí Písně Krve. Trochu jsem měla obavy, protože někteří ji hodnotili hůř než první díl. Já jsem však rozhodně nebyla zklamaná. Pestrý a napínavý děj, každá postava dobře vykreslená. Vůbec mi nevadilo, že se tento díl nevěnoval pouze hl. hrdinovi, ale i dalším postavám. Naopak! Díky tomu byla audiokniha ještě zajímavěší. Bylo skvělé sledovat, jak se cestičky jednotlivých postav rozdělují, spojují nebo kříží, a jak se postupně dílek po dílku skládá celý příběh. Interpretace dokonale propracovaná. Interpreti své postavy opravdu znají, a prožívají jejich příběh.

Už se nemohu dočkat dalšího dílu.

Recenzia audioknihy Píseň krve

15.03.2019 Overený nákup

Dobrá fantasy

Na základě zdejších recenzí jsem tuto knihu koupila manželovi k vánocům. Kniha ho nadchla a já jsem si ji zatoužila poslechnout.

Zpočátku mi přišla jako kopie Harryho Pottera ve středověké podobě. Poté se však příběh začal ubírat jiným směrem a zcela mne pohltil. Mnozí knihu kritizují pro množství postav. Mně to tak nepřišlo, protože jsem zvyklá na podstatně větší počet postav z Hry o trůnu a Malazské knihy mrtvých. A myslím si, že tato kniha je právě pro takové čtenáře nebo podluchače. Kdo se nebojí většího počtu postav a komplikovanost děje, tomu knihu rozhodně doporučuji. Je to skvělý poslech.

K interpretaci nemám co dodat. Nakladatelství OneHotBook si umí s knihami vyhrát a má jednoznačně nejlepší interpretace.

Hodnotenie audioknihy Až mi zítra budeš chybět

05.03.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lazar

22.02.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Na odpis

21.02.2019 Overený nákup

Krutá pravda

Audioknihu jsem si koupila z čisté zvědavosti, na základě doporučení na Audinovinkách. Čekala jsem trochu humoru, ale nakonec jsem se vůbec nesmála. Ne proto, že by byla audiokniha tak špatná, ale proto, že jsem řadu věcí sama zažila. Jako matka po rodičovské dovolené, jsem dlouho hledala práci. Nikde mne nechtěli k vůli malým dětem (i když mi to sdělili jen mezi čtyřma očima a veřejně by toto nikdy neřekli). Nakonec jsem v zoufalství vzala práci v jednom call centru. Zřejmě se inspirovali Hub Spotem, protože na zaměstnance používali stejné taktiky. Připadala jsem si tam jako v nějaké sektě. Naštěstí jsem tam vydržela jen dva týdny a včas utekla. Když jsem odcházela, dali mi jasně najevo, jak strašně velkou chybu dělám. Připadala jsem si jako největší bídák na světě. Je obrovská úleva vědět, že v tom nejsem sama, a že jsem udělala opravdu dobře, že jsem včas odešla.

Na knize kladně hodnotím, že autor vůbec napsal knihu s podobnou tématikou. Myslím, že by před podobnými praktikami měli být varováni všichni zaměstnanci. Dan Lyons skvěle celou problematiku vysvětluje a jeho kniha je pro mnohé hodnotnou osvětou.

Je jasné, že je kniha psaná s jistou nadsázkou a jízlivostí. Ne vše je tak černé jak to na první pohled vypadá. Z vlastní zkušenosti však vím, že skutečně existují firmy využívající podobné taktiky na své zaměstnance. Proto bychom to, co se v knize píše rozhodně neměli brát na lehkou váhu.

Kladně hodnotím také interpretaci. Vasil Fridrich je velmi věrohodný, jako by vše sám prožil.

Recenzia audioknihy Jedlová samota

20.02.2019 Overený nákup

Spíš literatura faktu, než román.

Pokud čekáte detektivní román, jako já, budete zklamaní.

Jde spíše o literaturu faktu, která popisuje skutečnou událost, jež se v minulosti stala.

Celá kniha je pojatá jako výpovědi lidí, kteří byli přímými či nepřímými svědky. Tedy nejde o román. Ten má nějaký děj.

Ale skvělá interpretace dodala celé audioknize děsivou atmosféru, a pomohla přiblížit posluchači onu strašlivou událost.

Pokud nečekáte víc, jde o zajímavý vhled do jednoho z nejhorších kriminálních případů v Bavorsku.

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet)

14.02.2019 Overený nákup

Sherlokck Holmes je klasika.

Příběhy o S. Holmesovi jsem již kdysi poslouchala, ale dostala jsem chuť si je znovu poslechnout. Rozhodně jsem se nenudila. Je to klasika, která nikdy nezklame. Pohodové a zábavné čtení.

Recenzia audioknihy Za zavřenými dveřmi

14.02.2019 Overený nákup

Moucha v pavučině.

Hlavní hrdinka pečuje o svou mentálně postiženou sestru a postupně se smiřuje se skutečností, že si asi nikdy nenajde životního partnera. Když to nejméně čeká, potká okouzlujícího muže, který si oblíbí její postiženou sestru. Vše je tak skvělé, že ani na chvíli nezaváhá, když ji její přítel Jack požádá o ruku. S nadšením přijímá a těší se na krásný život s úžasným a naprosto dokonalým manželem. I její přátelé jsou nadšení a nechápou, kde Grace tak dokonalého muže sehnala. Někteří ji její štěstí možná trochu závidí, a v jiných tento dokonalý pár vyvolává dokonce i odpor.

Je však vše skutečně tak dokonalé, jak to na první pohled vypadá?

Skvělý a napínavý poslech, i když občas dost temný. Vžila jsem se natolik do děje, že jsem si občas připadala jako moucha lapená v pavučině.

Hlas Simony Pekové mi z počátku nesedl, ale její interpretace byla natolik skvělá, že bych si už nikoho jiného pro tuto knihu nedokázala představit.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Poslední Laponec

07.02.2019 Overený nákup

Originální detektivka

Musím uznat, že toto je, po dlouhé době, originální detektivka. Její originalita je dána jak prostředím, kde se děj odehrává, tak vlastním příběhem.

Napínavý příběh z prostředí, kde vládne dlouhá zima a tma, přežívají tradice původních obyvatel, a kam se postupně vkrádá civilizace v podobě těžařů snažících se urvat svůj kus bohatství.

Interpretace byla rovněž skvěle zpracována a působí velmi věrohodně. Děj je napínavý a vtáhne vás přímo do středu dění.

Audioknize nelze nic vytknout.

Recenzia audioknihy Alias Grace

04.01.2019 Overený nákup

Vinna, či nevinná?

Poutavý příběh, ve kterém se mladý psychiatr snaží zjistit, zda dívka Grace, odsouzena za spolupodílení se na vraždě svého pána, je skutečně vina nebo je jen obětí. Příběh je o to zajímavější, že se inspiroval skutečnou událostí. Audiokniha je zároveň průvodcem tehdejšího soudního a vězeňského systém. Nikoho jistě nenechá chladným jakým způsobem se v tehdejší době zacházelo s vězni, obzvláště s ženami.

Interpretace je rovněž výborně zpracována a audiokniha se dobře poslouchá.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Chatrč

04.01.2019 Overený nákup

Něco pro zamyšlení.

Nejsem věřící, a tak byla tato audiokniha pro mne trochu překvapení. Normálně bych si tento žánr vůbec nevybrala, ale netušila jsem, že jde o nábožensky zaměřenou literaturu, a teď rozhodně nelituju, že jsem si ji poslechla. Audiokniha přináší nejen příjemný poslech, ale také mnoho zajímavých myšlenek, se kterými jsem se i já musela ztotožnit. Určitě by si ji měl poslechnout každý (věřící nebo nevěřící), kdo se alespoň trochu zamýšlí nad otázkami smyslu života a smrti.

Interpretace byla rovněž výborná. Kniha se dobře poslouchala.

Recenzia audioknihy Hana

21.12.2018 Overený nákup

Dojemný příběh

Po sérii detektivek jsem měla chuť na jiný žánr. Nebylo snadné najít dobře hodnocenou knihu, která by nebyla detektivkou, a kterou bych už nečetla. Nakonec jsem objevila tuto knihu.

Hned po první kapitole jsem měla obavu, protože mi došlo jakého tématu se kniha týká. Jelikož jde o hodně depresivní téma, moc jej nevyhledávám. Přesto jsem nelitovala.

Kniha má pozvolný nástup, ale postupně člověka osudy hlavních hrdinek doslova pohltí. Kdybych nevěděla, že se podobné věci děly, nevěřila bych, kolik nešťastných událostí může jednoho člověka potkat.

Myslím, že by si měl tuto knihu každý přečíst.

Interpretace knihy je skvělá. Příběh je odvyprávěn velice citlivě, bez přehnané dramatizace. Obě interpretky mi velice sedly.

Recenzia audioknihy Spad

17.12.2018 Overený nákup

Docela slušná komedie

Ačkoliv jsem byla v pubertě věrnou čtenářkou béčkových románů, asi jsem z toho vyrostla. Tuto audioknihu jsem si koupila na doporučení mého manžela, který ji sice nečetl, ale uvažoval o ní, že je dobře hodnocena. Nejdříve jsem litovala, že jsem si ji koupila, ale nakonec jsem se dobře bavila. Westernové postapo formou interpretace alá “Jiří Lábus” je docela slušná komedie, u které jsem se dobře nasmála. A za to dávám tři hvězdy.

Recenzia audioknihy Dítě číslo 44

28.11.2018 Overený nákup

Mohlo to být lepší.

I když má kniha velmi zajímavé téma, příběh mě moc nezaujal. Nevím zda je to způsobeno dramatizací, která mi nesedla a působila poněkud nepřirozeně, nebo vlastním příběhem. Audiokniha má sice spád, ale působí značně osekaně. Kdyby byla audiokniha o něco delší a věnovala se trochu víc vylíčení tamního prostředí a emocí jednotlivých postav asi by se mi víc líbila.

Hodnotenie audioknihy Ostrov šedých mnichů

18.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Umrlčí cesta

16.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sál smrti

08.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čtvrtá oběť

05.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pán ohně

02.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nesmírný

26.08.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marco

21.08.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy A každé ráno je cesta domů delší a delší

03.08.2018 Overený nákup

Nečekejte knihu

Kdo čeká další klasickou knihu od Backmana, bude zklamán.

Ale pokud se od toho oprostíte, bude se vám i tato audiokniha líbit.

Jde spíše o povídku popisující myšlenky starého člověka postupně ztrácejícího rozum.

Příběh je krátký, ale zajímavý a interpretace je výborná. Pro milovníky Fredrika Backmana určtitě patří do sbírky.

Recenzia audioknihy Medvědín

02.08.2018 Overený nákup

Svět kolem nás

Ačkoliv nejsem hokejový fanda, a nemusím ani žádný jiný podobný sport, tato kniha mne nadchla, ostatně jako zatím každá kniha od Fredrika Backmana.

Příběh nás seznamuje s malý zapadlým městečkem, kde není prakticky nic, pro co by lidé toužili toto město spatřit, nebo se sem dokonce přestěhovat. Až na hokej! A právě hokej je zde považován za jediný způsob, jak zastavit pozvolný rozklad města a přilákat do něj investory. Všichni se k této naději upírají s takovou silou, že jsou pro hokej ochotni obětovat opravdu vše. Ale je hokej opravdu to nejdůležitější? Milují vážně všichni tolik hokej? Jsou všichni skutečně spokojení se svými život? Když dojde v městečku k události, která ohrozí sny mnohých, vyjdou najevo skryté vlastnosti, touhy a křivdy. Jak se asi s nimi vypořádají obyvatelé městečka?

Jako vždy příběh plný emocí, kde svět není černobílý a nikdo není ani zcela dobrý ani zcela zlý. Celý příběh je napsaný tak, jako by jej autor sám prožil, jako by popsal svět kolem nás.

Hodnotenie audioknihy O krok pozadu

13.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pátá žena

28.06.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bílá lvice

21.06.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Usměvavý muž

21.06.2018 Overený nákup

Být či nebýt.

Komisař Wallander odmítne pomoc dávnému příteli s vyšetřováním záhadné smrti jeho otce. Když však komisař za nějaký čas zjistí, že přítel zemřel, zcela ho to zasáhne. I když úmrtí přítele nevypydá jako vražda, pojme podezření, že smrt přítele souvisí se smrtí přítelova otce. Hnán výčitkami, že příteli nepomohl, se pouští do pátrání s takovou vervou, až to hraničí s šílenstvím. Podaří se mu přesvědčit své kolegy, že jeho přítel byl zavražděn? Dokáže přijít na kloub oběma úmrtím?

Příběh je od začátku napínavý a rozhodně jsem se u něj nenudila. Ale ani tentokrát není vyšetřování jednoduché a mnohokrát uvízne na mrtvém bodě. Do toho komisař řeší existencionální krizi, která nikoho nenechá na pochybách, že komisař není hrdina s neomezenými schopnostmi, ale jen obyčejný clověk, který se může také zhroutit.

Tento díl se mi líbil ještě víc než předešlé.

Interpretace byla jako vždy výborná.

Recenzia audioknihy Ve slepé uličce

21.06.2018 Overený nákup

Drsný příběh

Komisaře Wallandera tentokrát čeká nejdrsnější zážitek v jeho životě, když je svědkem sebevraždy asi patnáctileté dívky, která se upálila. Co ji vedlo k tak kruté a bolestivé smrti? Co mohlo toto děvče tak strašného prožít? Čeho se tak strašně bála?

Jako vždy je vyšetření komplikované plné nečekaných zvratů a nečekaného rozuzlení. Tento díl byl opravdu strhující, a taky asi nejdrsnější ze všech. Pro mne však byl zatím nejlepší.

Interpretace Jiřího Vyorálka je čím dál lepší. Je vidět, že se s postavami dokáže skvěle ztotožnit.

Recenzia audioknihy Psi z Rigy

24.04.2018 Overený nákup

Vzpomínka na minulost

Další příběh komisaře Walandera, tentokrát ze zcela jiného prostředí. Komisař Walander se dostává do Lotyšska, kde má pomáhat s vyšetřováním. Lotyšsko je zcela jiná země než Švédsko. Ačkoliv je již po pádu Sovětského svazu, panuje zde stále totalitní systém, který možná pamětníkům připomíná doby minulé. Walander si musí nejen zvykat na zdejší poměry, ale take je nucen se čím dál víc zaobírat otázkou, zda je jeho pomoc vůbec žádaná a proč byl do této země vůbec pozván. Stále víc pochybuje o tom, kdo je vlastně přítel a kdo nepřítel.

Příběh začíná pozvolna, až skoro nudně, alevpak vás strhne jako přívalová voda. A i když možná nepatří mezi nejlepší, zaslouží si vysoké hodnocení.

Interpretace Jiřího Vyorálka je výborná.

Recenzia audioknihy Vrazi bez tváře

05.04.2018 Overený nákup

Další příběh komisaře Wallandera

Ačkoliv jsem si u prvního dílu této série myslela, že nepatří mezi nejlepší detektivky, musím svůj názor poopravit. Postupně, jak poznávám Walandera, jeho rodinu a přátele, začíná se mi jeho příběh dostávat pod kůži. Líbí se mi, že je hodně psychologický a nutí nás zamýšlet se nad jednáním pachatelů, obětí i samotného komisaře. Není zaměřený jen na řešení případu, ale zaměřuje se i na soukromé životy a osobní problémy jednotlivých hrdinů. Navíc, ačkoliv je Wallander schopný vyšetřovatel, není neomylný a během vyšetřování se dopouští různých chyb. Občas se při vyšetřování zasekne na místě a slepě tápe. Člověk si díky tomu uvědomí, že vyšetřování není žádná hračka, a že ne vždy se dostane do zdárného konce.

I tentokrát má příběh pozvolný nástup, než Vás zcela pohltí do svých hlubin. O to větší zážitek vám však poskytne.

Hodnotenie audioknihy Šachové figurky

08.03.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Tatínek není k zahození

21.02.2018 Overený nákup

Příjemné chvíle před spaním.

Krátké pohádky, které jsou zábavné a humorné nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče. Pokud si chcete spolu s vašimi dětmi zpříjemnit chvíle před spaním, určitě si poslechněte tuto audioknihu. Nám se moc líbila.

Tatínek je hrdina, který se ničeho nebojí, a pokud se bojí, nenechá se svým strachem zastrašit. Co všechno musel vykonat, aby se stal tatínkem, to vám prozradí právě tato audiokniha.

Hodnotenie audioknihy Muž z ostrova Lewis

20.02.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Paganiniho smlouva

06.02.2018 Overený nákup

Napínavé čtení

Skvělá strhující detektivka se zajímavým tématem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Navíc má krásný hudební doprovod. Sérii detektiva Joona Linna jsem si velmi oblíbila. Několik dílů jsem četla jako knihu, ale z audioknihy mán díky Pavlu Rímskému větší zážitek.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

26.01.2018 Overený nákup

Další ze skvělých příběhů Joony Linny

Další ze skvělých příběhů Joony Linny, tentokrát ze světa bezpečnostní policie. Je vražda švédského ministra skutečně teroristický čin? Hrozí i dalším významným politikum teroristický útok? A jak je do všeho zapletený věhlasný kuchař Rex Mueller?

Příběh se čte, jako vždy, jedním dechem. Jen me mrzí, že tento je již poslední.

Ale možnánje to nakonec dobře. V nejlepším se má přestat. Třeba se od autorské dvojice dočkáme jiných, ale stejně dobrých příběhů.

Hodnotenie audioknihy Adventní pohádkový kalendář

18.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Stalker

18.01.2018 Overený nákup

Kam se poděl Joona Linna?

Kam se poděl Joona Linna? Je skutečně mrtvý, jak tomu nasvědčují všechny důkazy? Saga Bauerová si to nemyslí.

Musí ho rychle nají. Neznámý pachatel poslal video ženy, těsně před tím, než ji zavraždil. Následně poslal video další ženy. Budou vraždy pokračovat?

Vše ukazuje na Rockyho Kyrklunda, který sedí ve vězení za podobnou vraždu, kterou si však vúbec nepamatuje. Trpí výpadky paměti a je svěřen do psychiatrické péče. Má skutečně něco společného s vraždami, kyž je pod neustálým dohledem? Podaří se připad vyřešit a najít Joonu Linnu?

Další strhující příběh, opět na trochu jiné téma. Na scéně se znovu objeví psychiatr Erik Maria Bark. Myslím, že ani tentokrát nebudou milovníci příběhů Joony Linny zklamáni.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Panovníci českých zemí

05.01.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Hypnotizér

05.01.2018 Overený nákup

Joona Lina

Příběhy detektiva Joona Linna mě chytly hned od začátku. Tentokrát se navíc objevila další zajímavá postava, kterou je psychiatr Erik Maria Bark, známý odborník na hypnózu, který však tuto metodu již několik let neprovozuje. Co jej vede k tvrdošijnému odmítání provozovat hypnózu, i když je přesvědčen o jejich pozitivních terapeutických účincích? Co se skrýva v jeho minulosti, ve spojení s touto metodou, kterou někteří odborníci považují za šarlatánství? A co se stane, když se Erik nechá Joonou přemluvit a hypnózu po mnoha letech znovu použije?

Příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Tady byla Britt-Marie

20.12.2017 Overený nákup

Fredrik Backman opět nezklamal!

Britt-Marii!

Žena, která většinu svého života strávila obětováním se pro svého manžela, v izolaci od svého okolí. Její muž a přísný řád, který si vybudovala - plný často nesmyslných pravidel, je jediným smyslem života, který má. Snad právě díky tomu se z ní stala emočně a sociálně slabá osoba, která nerozumí vtipu, pohnutkám a potřebam druhých, neumí improvizovat ani se jen tak radovat ze života. Její chování tak připomíná trochu malé nerozumné dítě a trochu clověka s Aspergerovým syndromem.

Když je jí odhalena manželova nevěra, kterou dlouhý čas tuší a odmítá si ji přiznat, rozhodne se postavit na vlastní nohy. Opustí manžela a najde si práci v malé vesničce. Jak ji přijmou zdejší drsní lidé? Jak se dokáže Britt-Marii poprat se zdejším tolik odlišným životem?

Kniha nabitá emocemi, která donutí člověka ke smíchu a vzápětí k pláči. Je volným pokračováním knihy Babička pozdravuje a omlouvá se, a je stejně zábavná i poučná.

A namluvení Valerií Zawadskou dává audioknize ještě čtvrtý rozměr, díky kterému máte pocit, že se Britt-Marii ocitla u Vás v pokoji.

Recenzia audioknihy Všemi dary obdarovaná

15.12.2017 Overený nákup

Stejné téma trochu jinak.

Velmi krásně napsaný příběh plný emocí.

Na podobné téma již byly napsány tucty příběhů, natočeny spousty filmů a seriálů. Ale tento příběh ukazuje lidskost i tam, kde ji ostatní příběhy neviděly a nastiňuje nám celou situaci tak trochu z druhého břehu řeky. Vede nás k zamyšlení nad samotným smyslem života a smrti, nad smyslem lidské existence a evoluce.

Je to, co se nám zdá jako zlo, skutečným zlem?

Ze všech příběhů, které jsem kdy četla, slyšela nebo viděla, na toto téma, je právě tento ze všech nejlepší.

Samozřejmě na tom má velkou zásluhu i interpretace, která byla zpracována na jedničku.

Hodnotenie audioknihy Tma

08.10.2017

Hodnotenie audioknihy Ostrov Entry

08.10.2017

Hodnotenie audioknihy Analfabetka, která uměla počítat

08.10.2017

Hodnotenie audioknihy Nové povídky (komplet)

08.10.2017

Hodnotenie audioknihy Po strništi bos

08.10.2017

Hodnotenie audioknihy Atlas Mraků

08.10.2017

Recenzia audioknihy Hvězdy nám nepřály

08.10.2017

Nádherná kniha

Už dlouho jsem neslyšela (nečetla) tak emotivní knihu, jako je tato. Je to opravdu nádherná kniha, i když velice smutná. Když ji člověk čte, je mu smutno, ale zároveň si uvědomuje, jak je život báječný a mnohem více si ho váží.

Při poslouchání této knihy se mi vybavovaly vzpomínky na dobu, kdy jsme se s manželem seznámili a postupně jsme se poznávali. Zároveň jsem však pociťovala silné rodičovské city a obavy, při představě, že by mé děti byly v podobné situaci, jako hlavní hrdinové.

Kniha má spoustu velmi hlubokých myšlenek, které člověku pomáhají si uvědomit věci, které si často ani neuvědomuje, ale které mu začnou docházet teprve, až když někoho ztrácí, nebo sám umírá.

Audiokniha je výborně zpracovaná. Člověk má pocit, jako by příběh vyprávěli přímo hlavní hrdinové knihy. Vlastně, jako byste prožívali celý příběh přímo s nimi.

Recenzia audioknihy Anne ze Zeleného domu

30.09.2017 Overený nákup

Průměrná kniha

Tuto audioknihu jsem koupila svým dcerám (7 a 9 let) na prázdniny. Zpočátku ji nadšeně poslouchaly, ale s nástupem do školy o ní ztratily zájem. Přitom jiné audioknihy si pouští opakovaně. Možná byla příčina v tom, že asi do půlky byl příběh o máké holčičce, ale v další půlce byla Anna téměř dospělá a děti se s ní již nedokázaly ztotožnit. Děj byl navíc celkem jednoduchý a většina zájmů se točila kolem jejího vzhedu, šatů a vlasů, případně obdivu květin a stromů. Vzhledem k tomu, že kniha byla napsaná na počátku 20. st., kdy hlavním posláním ženy bylo starat se o muže, domácnost a děti, nelze se divit, že nemá Anna pestřejší zájmy, jaké děti jejího věku přirozeně mívají.

Já sama jsem knihu doposlouchala do konce a nemohu říct, že je vyloženě špatná. Naopak to byl pro mne příjemný odpočinkový poslech. Nejvíce jsem si však oblíbila pěstouny Anny a to, jak si postupně Annu zamilovávali čím dál víc.

Je velká škoda, že se kniha nedržela pouze dětského věku Anny a nepopisovala více hry a dobrodružství, jež mohla Anna prožívat. Pak by byla pro děti stejně zábavná, jako např. Děti z Bullerbinu.

Recenzia audioknihy Babička pozdravuje a omlouvá se

29.09.2017 Overený nákup

Výborná kniha

Zpočátku mi tato kniha přišla jako pohádka (až na slovník babičky). Postupně však začal příběh nabírat hloubku a na konci jsem se již od něj nemohla odtrhnout. Málokterá kniha dokáže člověka zároveň rozesmát i rozplakat, pobavit i přivést k zamyšlení.

Malá Elsa je skvělá, i když mi nepřijde nijak vyjímečná. Je stejná jako jiné děti v jejím věku, jen tráví příliš času na internetu, což poněkud ovlivnilo její vyjadřování. Je důkazem toho, jak jsou nalé děti chytré a jak dokáží zvládnout i takové situace, o kterých si myslíme, že by nemohli zvládnout.

Na rozdíl od mnohých si nemyslím, že tato kniha není vhodná pro děti. V knize není nic, s čím by se děti nesetkávaly v běžném životě. Sprostá mluva je dnes, bohužel, běžnou součástí slovníku mnohých lidí, a tak se nezřídka stává, že naše děti zaslechnou tato slova běžně na ulici. Pokud je poučíme, ví, že se takto nemluví, a sami nás budou upozorňovat, když někdo mluví sprostě. Smrt taky není nic vyjímečného. Jsou jí plné zprávy a každému dítěti dříve nebo později zemře nějaký příbuzný. Narkomany, bezdomovce, alkoholiky a růzbé podivíny mohou ďěti ve větších městech běžně zahlédnout. A tak se ptám, co je v knize, s čím se osmileté a starší děti nesetkaly v běžném životě? Naopak kniha krásným způsobem vysvětluje, jak snadno se mohou lidé ocitnout na dně, a že i ti nejpodivnější lidé v sobě mohou mít kousek dobra. Zároveň však ukazuje, že ne všichni lidé jsou dobří, a že nemohou každému člověku důvěřovat.

Kniha se mi velmi líbila. Teď ji poslouchám znovu se svými dcerami a oběma se velmi líbí. Navíc jsme si díky tomu začaly povídat problémech jako je alkoholismus a další problémy.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Do vody

29.09.2017 Overený nákup

Stejně dobrá jako Dívka ve vlaku.

Tato audiokniha je stejně napínavá a strhující jako Dívka ve vlaku.

Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, navíc dodává audio knize jistou míru tajemství a záhadnosti.

Jako vždy se obtížně odhaduje, co se vlastně stalo, a nakonec je vše úplně jinak. Žádná z postav není jednoduchá a snadno čitelná, a každá postava má zajímavý příběh. Díky tomu je kniha velmi poutavá od začátku až do konce.

Interpretace audioknihy je vynikající a skvěle dobarvuje celý příběh.

Recenzia audioknihy Lovci mamutů (komplet 3 alb)

29.09.2017 Overený nákup

Špatná audionahrávka

Knihu Lovci mamutů jsem četla jako dítě. Tehdy se mi moc líbila a tak jsem tuto audioknihu koupila dětem. Byla jsem však velmi zklamaná. Audiokniha je zvukově nevyvážená. Některé hkasy jsou velmi potichu a jiné nahlas. Hudba oproti mluvenému hlasu dost řve. Ať jsem zkoušela knihu pouštět na čemkoliv, vždy jsem byla nucena zvuk opakovaně zesilovat či zeslabovat. Dokonce ani na našem přehrávači, kde mohu vyladit zvuk podle typu hudby nebo mluveného slova, se mi nepodařilo vyladit zvuk tak, aby byla kniha poslouchatelná. Jakž takž se dala poslouchat přes sluchátka, ale i tak jsem musela zvuk neustále zesilovat a zeslavovat, jinak bych si odrovnala sluch. Já jsem sice audioknihu doposlouchala, ale dětem jsem raději začala číst knížku.

Pro mne to byla zatím nejhorší audionahrávka.

Hodnotenie audioknihy Hunger Games (komplet)

17.08.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Metro 2033

27.07.2017

Zklamání.

Díky recenzím jsem se na tuto knihu hodně těšila, ale nakonec jsem byla zklamaná. Audio knihu jsem doposlouchala jen do půlky a musela jsem toho nechat.

Jsem zvyklá, že mne děj knihy vtáhne do sebe a já mám pocit, jako bych jej sama prožívala. Vnímám a prožívám všechny emoce, které mi kniha předkládá. Ale tato kniha ve mne žádné emoce neprobouzela. Několikrát se zdálo, že by mne příběh už mohl chytnout, ale nakonec jsem do děje vůbec nepronikla. Ani sebetemnější a sebeponuřejší scény ve mne nic nevyvolaly. Bylo to, jako sledovat film bez zvuku. Přitom samotný námět je velmi zajímavý, ale příběh se mnou ani nehnul. Stále jsem si říkala, že má kniha pozvolnější rozjezd, podobně jako třeba Mycelium, a že mne časem chytne, ale nakonec jsem to musela vzdá.

Jediné, co se mi u této audioknihy líbilo, byla interpretace. Ale ani to nestačilo k udržení mého zájmu.

Recenzia audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

16.07.2017

Příběh vámi proroste jako mycelium a už vás nepustí.

Mám ráda sci-fi žánr, ale ne každá kniha tohoto žánru mne zaujme. Dosud jsem neobjevila žádný český sci-fi příběh, který by mne doopravdy zaujal. Když jsem četla recenze k této knize, brala jsem je s velkou rezervou. Přesto mi to nedalo a koupila jsem si audioknihu. Dnes již vím, že je to, nejlepší český sci-fi příběh a vlastně celkově nejlepší sci-fi příběh, jaký jsem kdy četla.

Hned od začátku mne upoutalo zpracování, kdy každý hrdina má svůj hlas, což dává celé knize na realističnosti, neboť každý hlas dokonale vyjadřuje povahu jednotlivých osobností. Příběh začíná velmi pozvolna a zpočátku mi připadal nudný. Ale hned na začátku jsou čtenáři či posluchači předloženy lákavé a zajímavé informace, které jej nutí dozvědět se více. Postupně jste seznamování se všemi hlavními postavami a je Vám odkrýván neskutečný příběh plný tajemství, intrik, lásky, přátelství i nenávisti. Zároveň jsou Vám odhalována tajemství hned několika vesmírných světů, z nichž jedním je i planeta Země. Příběhy jednotlivých hrdinů se zdají být z počátku zcela izolované a vzájemně nesouvisející, avšak postupně se propojují jako síť pavučiny.

Na počátku jsem měla pocit, že příběh jde mimo mne a moc jsem jej nechápala. Ale někde uvnitř mne začaly klíčit vlákna zájmu, jako spory hub, které vypouští první hyfy svého podhoubí. Každá další informace ve mne vzbuzovala větší a větší zájem a postupně se ve mne rozvíjela doslova závislost na této knize, jako na některém extraktu hub, o kterých se v této knize píše. Celý příběh mnou zvolna prorůstal jako mycelium až si mne zcela připoutal a již se od něj nedokážu osvobodit. A tak s touhou a nadějí čekám na další díl, další dávku své drogy.