Recenzie užívateľa Radek🦎

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Nenapravený omyl

08.02.2021 Overený nákup

Napínavá detektivka

Zajímavý popis knihy, jakož i ochutnávka, mě nalákaly na poslech mé první audioknihy ve slovenštině. Autor ukázal poctivou a hlubokou znalost práce a postupu policie, což celému příběhu dodává zdání, že se jedná o reálný kriminální případ. Slovenština mě bavila, zde v podání Juraje Smutného, urcite se vrhnu na další knihy a autory (D.Dán).

Moderná Vyšetruje muž Podľa skutočných udalostí Humor

Recenzia audioknihy Dívka ve vlaku

31.01.2021 Overený nákup

Kdo je kdo?

Zfilmovanou knižní předlohu jsem měl možnost vidět, ale nálada a chuť na totéž, jen audiopodobě, nikdy nebyla. Až teď, když mě nalákala ukázka a pěkné recenze. A výsledkem je skvělý audiozážitek, s velmi promyšleným dějem zápletkou, podanou ze tří úhlů pohledu, a to třemi hlavními ženskými postavami, mezi nimiž exceluje Petra Špalková, která je schopná zahrát zavilou svazačku a zapálenou komunistku, jakož i opilou trosku bez budoucnosti, za to s výpadky paměti. Nebo to je trochu jinak? A co sousedka od vedle? A co její bývalý manžel? Je vše tak, jak to vypadá nebo vlastně víme, že nic nevíme? Povedeně podaný příběh s napínavým koncem. Jen škoda, že tři mužské hlasy nemají své zastoupení, audiokniha by tím byla ještě lepší, než je teď. A film obsahuje jen motiv dívky/svědkyně z vlaku a cca 20% příběhu samotného, takže i to je velmi milý bonus. Určitě skvěle strávený čas a knihu si za čas poslechnu znova. Doporučení a 5*

Psychologický Vzťahový Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Běžkyně

25.01.2021 Overený nákup

Pátrání v netradičních kulisách

Běžkyni bych doporučil jako nenáročný poslech, kde děj plyne sám od sebe, a který je okořeněný čínskými reáliemi, které Peter May popsal velice věrně, zajímavě a občas i vtipně. Celý příběh popisuje doping (a vraždy) na čínský způsob, nevyžaduje od čtenáře nějaké hlubší zamyšlení, interpretace obou hlasů, které se střídají, je povedená, a jak Martin Myšička, tak Jana Plodková, jsou neoposlouchaní a tudíž přispívají k příjemnějšímu poslechu.

Recenzia audioknihy Ještě není konec

19.01.2021 Overený nákup

Vtipná a napínavá česká detektivka

Audioknihu vřele doporučuju! Já osobně k ní mám velmi blízký vztah- nejprve jsem viděl její filmové, resp.serialove zpracování, ktere má hereckým obsazením a barevnou kompozicí 7*, následuje knižní predloha s 5* a audiokniha má za mě 6*- oproti knizni podobě jí vdechuje život pronikavý a skvělý hlas Norberta Lichého. Příběh je originální, na mnoha místech vtipný a predevsim jednotlivé postavy jsou bravurně vykreslené a prezentují se skvělými dialogy, resp.hláškami, často jsem se musel bezděčně smát- ať už pobavením nebo ohromením. A přesně to očekávám od audio/knihy- poutavý příběh, který člověka nenechá vydechnout, vtáhne ho děje a zanechá stopu na jeho mysli, duši nebo tváři.

Vyšetruje žena

Recenzia audioknihy Když jsi odešel

17.01.2021 Overený nákup

Chytí a nepustí

Tato kniha čtenáře/posluchače chytí a nepustí. Je jako nečekaně napínavá jízda z kopce, kde si nejste jistí dalším krokem a životními peripetiemi hlavních představitelů, ktere sledujeme ve dvou casovych rovinach: dnes a pred 25 lety. Autor velice umně tyto dvě roviny střídá, čtenáře si vodí indiciemi zmíněnými jen tak mimochodem, presne tam, kam chce on- k dalším a dalším střípkům jejich životů, ve kterých skvěle mixuje napětí, překvapení, opovržení, hnus, soucit i okamžiky sounáležitosti. Vše korunují tři výborní interpreti, kteří knihu posouvají svými hlasy na vyšší úroveň oproti knize, především Jarmila Švehlová umí mistrovsky měnit polohy hlasu a vyjádřit širokou skálu emocí až do závěrečného finále, i oba pánové mi do příběhu sedli. Audiokniha me velmi prekvapila- koupil jsem si ji na základě víkendové slevy a ukázky, i pres negativní zážitek se Slepou mapou H.Mornštajnové, po které jsem už neměl sebemenší náladu na defilé spousty zbytečných postav s dějem o ničem, tak i přesto jsem do tohoto románu šel a absolutně nelituji! Svým napětím, gradací příběhu i překvapivými zvraty a hlubokými okamžiky ji hodnotím mezi TOP 10 svych audioknih, po bok Terroru, Hany, Otčiny a dalších skvostů českého audioknižního trhu. Jednoznačně doporučuju a uz přemýšlím nad koupí dalších knih od Johna Marrse, tentokrat klasickych, neb v audiopodobě jeste žádná další nevyšla. Opravdu mě autorův styl a obsah knihy velmi a nečekaně ohromil a totez cekam od jeho dalších románů.

Vzťahový Dobre vykreslené postavy Explicitné scény

Recenzia audioknihy Slepá mapa

22.12.2020 Overený nákup

Defilé desítek postav

Po jedné z nejlepších audioknih mého života (Hana) jsem ještě týž den sáhl po knižní prvotině od té samé autorky a přišla obrovská deziluze a zklamání- první tři hodiny jsem protrpěl poslechem spoustou postav, které se na kratší či delší úsek zjevily v románu, aby odešly, zemřely či se odstěhovaly nebo dostudovaly. Následné období Mnichova (na cca 3.hodině audioknihy) je sice nepřesně uvedeno slovy "Začíná válka", ale alespoň je zde náznak nějakého příběhu či napětí. Román však v popisování poválečného období opět sklouzne k defilé dalších a dalších osob, aby nám vyložil ságu rodu Králových, Dvořákových, Sýkorových a dalších, celkem projdeme od 1.světové války až snad k sametové revoluci. Bohužel jsem audioknihu po 10 hodinach ze 13 vzdal, už to nešlo. U Hany jsem byl neskutečně natěšený, překvapený, pobavený i dojatý z každého slova a kapitoly, se zatajenym dechem posluchač čeká na rozuzlení jejího osudu, aby zde - ve Slepé mapě - četl/poslouchal postřehy o tom, že vrchní sestra v léčebně jí jogurt, že Anežčin synek nechtěl mateřské mléko, a tak ho odstříkávala pro polovinu novorozeneckého oddělení, že její muž spal na zádech, jak to dělají silné osobnosti, a že jeden pacient v léčebně nechce rehabilitovat, tak mu lékař schválně hrozil poukazem na berle. Osobně si vážím každé knihy a každé hodiny, kdy kdokoli cokoli vymyslí, vytvoří a o něco se snaží. Zde jsem ani po 10 hodinách poslechu nevěděl, k čemu je sága rodu Králových. Aby se posluchač dozvěděl, ze hlavní hrdinka odtušila z tvaru bříška a "prstýnku na provázku", že čeká holčičku a byl to nakonec kluk? Je mi to velmi líto, chápu, ze 100 lidí znamená 100 chutí, a že 99% čtenářů/čtenářek zde je nadšených, ale toto se za mě opravdu nepovedlo, mně osobně defilé několika desítek hlavních a vedlejších postav a jejich důležitých, každodenních i marginálních životních událostí a postřehů absolutně nebavilo a nevím, proč byl tento soupis postav proplouvajících 20.stoletím napsán- nenadchne, nepobaví, nenapne, nepoučí, nepodnítí k zamyšlení. Velmi se omlouvam za upřímnost, jedna čtenářka glosovala následující knihu autorky jako "Další citovku pro přemýšlivé ženy", asi tedy nejsem cílové publikum, což mě mrzí.

Recenzia audioknihy Hana

15.12.2020 Overený nákup

Obrovské překvapení

Této audioknize jsem se docela dlouho vyhýbal, neb jsem nechtěl udělat špatnou koupi, přestože mi recenze napovídaly úplný opak. Váhal jsem dlouho a po osobním doporučení ji nakonec koupil, přestože jsem se pořád bál trudné a nezáživné psychologické sondy do rodinných vztahů nad věnečkem a nedělní kávou. Hned první kapitoly mě presvedcily o opaku- román je napsán tak poutavým způsobem, ze jeho 9 hodin slupnete jako malinu, protože musíte poslouchat pořád a pořád a nemůžete se od ní odtrhnout. Velkou devízou románu je její poutavý děj, navíc umně podaný retrospektivně, což neskutečně zvyšuje napětí a čtenář tak rozplétá vztahy a souvislosti postupně a každá osoba v románu dostává nový rozměr.

Audioverze románu jej navíc posouvá do úplně jiné úrovně- především Lenka Vlasáková je v roli Hany absolutně reálná- zlomená, odevzdaná, letargická a bez jiskry života, jakoby si opravdu prožila Hanin život. Jedna z nejlepších audioknih mého života, velmi rád a se zaujetím a znalostí osudů si ji brzo znovu poslechnu. Autorce i Lence Vlasákové tímto ze srdce děkuji a obě obdivuji za takto ztvárněné osudy rodin třeba i našich sousedů nebo příbuzných. Výjimečný počin české literatury a české audioknihy

Recenzia audioknihy Modré stíny

06.12.2020 Overený nákup

Napínavá a vtipná česká detektivka

Slyšet povedený, vtipný a napínavý příběh s českými reáliemi a v kulisách našich měst, životů, postřehů, každodenních slastí i strastí není na audio/knižním trhu úplná samozřejmost, proto jsem si jí užil. Upřímně mě nalákalo několik faktorů- filmové zpracování, výborná knižní předloha, recenze dalších posluchačů, jakož i hlas Simony Postlerové, kterou jsem ještě v audioknižním provedení neslyšel. Ve dvojici s Petrem Kubesem, který chvílemi připomíná Lukáše Hlavicu se příjemně doplňovali. Jednoznačně doporučuju!

Vyšetruje žena Vyšetruje partia detektívov Humor

Recenzia audioknihy Terror

18.11.2020 Overený nákup

Mimořadný počin

35 hodin poslechu TERRORU během několika dní a já jsem smutný, že to končí. V hlavě se mi víří spousta dojmů a pocitů a pořádně ani nevím, kde a čím začít, neb je tu ohromná spousta recenzí, ocenění Audiokniha roku a každý další názor mi přijde tak trochu zbytečný. Ale přesto vypíšu několik osobních NEJ, NE anebo NIKDY;)

Neposlouchám ani nečtu dobrodružné nebo knihy s námořní tématikou- poslední byly Verneovky pred 22 lety;)) Až teď přišel TERROR.

Neznám autora ani jeho knihy. Až teď přišel TERROR.

Nikdy jsem si nedělal výpisky u audioknihy. Až teď přišel TERROR.

Nikdy jsem tak dlouho neváhal s koupí audioknihy. Až jsem po přečtení recenzí a poslechu ochutnávky podlehl;)

Nikdy neposlouchám audioknihy v autě. Až teď přišel TERROR.

A závěrem: nikdy nezapomenu na svoji 1.knihu půjčenou v knihovně v 1.třídě (Čuk a Gek, podzim 1989, hehe), na první přečtení Stiega Larssona a jeho Milénium 1 a na listopad 2020 a okamžiky strávené na lodi, věčném ledu, v jeskyni ptakopysků nebo na speciálním nedělním kázání;)))

Nikdy bych si děj tak nevychutnal (např.při čtení klasické knihy nebo namluvením jedním hlasem), nebýt široké palety špičkových herců a dabérů, kteří postavám vdechly život!

Zde nabízím přehled:

• Crozier- Martin Stránský (kapitán Terroru)

• Franklin- Vladislav Beneš (kapitán Errebu)

• Goodsir- David Novotný (ranhojič, lékař, přírodovědec)

• Blanky- Jan Vlasák (ledařský mistr na Terroru)

• Irving- Ivan Lupták (3.poručík)

• Cornelius Hickey- Petr Jeništa (temovačův pomocník)

• Peglar- Robert Mikluš (šéfloďmistr, do dospělosti negramotný)

• Bridgens- Jiří Hromada (důstojnický steward, jeden z nejstarších námořníků, světaznalý, zkušený, učitel Peglara)

• Golding- Lukáš Příkazký

• Des Voeux- Daniel Rous (1.palubni dustojnik)

• Jopson- Miloslav König

Navíc- nikdy bych si neuměl lépe představit dobovou britskou koloniální nadřazenost, distanc či opovržení vůči Irům, katolíkům, ženám, původním obyvatelům, "sodomitům", a dalším 99% obyvatelům světa;))

Už dost povídání - je čas si poslechnout ochutnávku a následně zažít celou Franklinovu výpravu na vlastní uši. Je to jako sněhová koule- pomalu se kutálí, nabaluje na sebe další a další vrstvy a vy už se nemůžete odtrhnout! Navíc do konce nevíte, jak to celé dopadne a ta koule se valí rychleji a rychleji a už vás nepustí...

Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Stella

30.10.2020 Overený nákup

Lidské charaktery a páteře ohnuté válkou

Knihu jsem četl a její audioverze je ještě lepší- samozřejmě díky podání Ondřeje Brouska, který skvěle a procítěně namluvil oba hlavní hrdiny, a také díky hlasu Vandy Hybnerové, která po každé kapitole četla ve druhé dějové linii výpovědi svědků, kterým Stellino udávání zničilo rodinu, příbuzné nebo existenci, a kteří v lepším případě skončili "jen" na vyšetřovně Gestapa v Große Hamburger Straße v Berlíně, v tom horším v Terezíně a Osvětimi, odkud se mnozí již nevrátili. Kniha, založená právě na reálném osudu Stelly Goldschlagové, připomíná, v jak těžkých životních chvílích se člověk octnul během 2.světové války. Někteří nasadili svůj život, jiní kolaborovali z přesvědčení a jiní...? Odpověď najdete v životním příběhu Stelly. Velmi poutavý a dojemný příběh z doby, která obnažovala lidi a jejich charaktery. Jednoznačné doporučení!

Recenzia audioknihy Katarze

27.10.2020 Overený nákup

Absolutní ztráta času

To je poprvé, kdy jsem si u audioknihy opakovaně říkal, že poslech vzdám a ať už to skončí. Opravdu utrpení.

Pojďme postupně:

Interpretace Kláry Cibulkové: *** A to je jediné, co mě u knihy aspoň trochu udrželo. Její často panovačný, úsečný a nadřazený tón (především u mužských postav) je povedený.

Příběh: nula hvězdiček, opravdu nula. Čtenář/posluchač se dozví o jedné vraždě a navštíví s vyšetřovateli prvního šikanátora. Pak totéž v bledě modrém u druhé vraždy, kdy už jste jako posluchači mírně nervózní ze schematičnosti a opakujících se scén. Celou poslední hodinu románu pak autorka věnuje rozkrývání a vysvětlování celého příběhu, vztahů a souvislostí, vyšetřovatel dokonce doslova říká: "Postupně se nám ta skládačka dává dohromady." Tak to už je absolutní přiznání topornosti. Tentýž postup autorka pouzila na konci románu č.2 (Černá díra), kde aspoň byl nejaky děj a napínavá místa bez schematičnosti a očekávaných momentů, ale Katarze (ktera popisuje velice bolestné téma šikany) je opravdový omyl a po sestupné tendenci románů Yrsy (DNA skvělá, Černá díra průměr a 3.díl je toto) si od autorky uz zadny dalsi roman neposlechnu. Ani zadarmo. Velká, špatná a schematická nuda a omyl roku. Omlouvám se, ale opravdu lituji tech 12 hodin poslechu, kdy jsem druhou polovinu knihy opravdu protrpěl skřípaje zuby. Rychle zapomenout.

PS: Nula hvezdicek nelze udělit, musím dát jednu, kterou si ale nezaslouží;)

Recenzia audioknihy Dvojitý kříž

17.10.2020

Napětí a rozpaky nakonec

Knihu jsem si koupil, protože ji napsal Chris Carter, člen týmu soudních psychologů, ktery vyslychal take spoustu seriovych vrahů, takze ma svuj román rozhodně podložený z praxe. A moje hodnocení knihy stručně a jasně? Skvěle namluvené pátrání, kdy máte 12 hodin zadržený dech, jste napjatí a čekáte, jak se příběh rozuzlí a posledních 30 minut Vám musí autor vše zdlouhavě a kostrbatě vysvětlovat. Navíc je jedna důležitá okolnost stejně nezodpovězená, tak jako zbytečná a nesmyslná surovost a zrůdnost popisovaných zločinů. No, knihu jsem poslouchal rád, jen její nesmyslně zkonstruovany závěr a pointa celý román dost sráží ;(

Recenzia audioknihy Ať se rozhodneš jakkoli

07.10.2020 Overený nákup

Milé překvapení;)

Po této audioknize jsem už několikrát pošilhával, ale vždy jsem upřednostnil jiné knihy svých oblíbených autorů nebo žánrů. Ochutnávka mě nakonec nalákala a kniha naprosto předčila má očekávání. Čtenář se může těšit na několik netradičních a neobvyklých faktorů: hlavní hrdinka, která se stává spíše než hybatelem událostí a věcí jejich objektem a dostává se do víru dění, které moc nemůže ovlivnit. Polské reálie, které nám jsou blízké (společnost, bydlení, každodenní život, svět médií,...). Autor, který se vyzná a píše o tom, čemu opravdu rozumí. Navíc je namluvena příjemným a originálním hlasem. Za mě velké a milé překvapení, kdy se od knihy nemuzete odtrhnout! Jen škoda trochu překotného a ukvapeného závěru, ale to je věc vkusu... Za mě jednoznačné doporučení!!!!

Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Oběť 2117

10.09.2020 Overený nákup

Průměr

Znaje čtyři Olsenovi knihy z četby jsem se rozhodl pro další díl oddělení Q, tentokrát v audiopodobě, neb jsem byl nalákán ukázkou, která byla zajímavá, netradiční a příslibem na poslech celé knihy. Ta vysvětluje mj.původ a životní osudy Asada, zavede nás do Barcelony, Kodaně, na Blízký Východ i do Německa. Příběh bych shrnul do sousloví- oddychový poslech. Neurazí, ale ani posluchače nenapne, o nejake vypointované zápletce nemluvě. Proste poslouchate, poslouchate a jen "konzumujete" obsah, premyslet neni nutno, vse je naservirovano na stribrnem podnose, coz je dost škoda. Navíc jsem některé souvislosti nepochopil, resp.nebyly vysvětleny (Alexandr,...). Takže za mě průměr, co neurazí, jenž je ale trochu promarněnou šancí. Přesto jsem si 19 hodin příběhu vyslechl a nelituju toho.

Recenzia audioknihy Černá díra

19.08.2020 Overený nákup

Po DNA zklamání

Velice zajímavý a napínavý začátek příběhu, který se postupně tak trochu utápí v dalších a dalších bizarních nálezech a událostech, zamotaný spoustou podobně znějících jmen. Tu a tam se autorka blýskne zajímavějším místem v knize, které i baví a je poutavé, ale když se zápletka musí vysvětlovat a rozmotávat celou poslední hodinu, tak je to - alespoň z mého pohledu - špatně. Navíc jsou některé vzorce chování dost těžko uvěřitelné- máte doma peklo na zemi a pozvete si do této jámy lvové spolužačku? Celkově pro mě zklamání, dojem zlepšuje interpretace K.Cibulkové, která je opět skvělá!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy DNA

18.08.2020 Overený nákup

První kniha od Yrsy a rozhodně ne poslední!

Velice mě zaujal popis knihy a ukázka, následně jsem si ji tedy objednal. Celá detektivka je napínavá, vtipná, drží posluchače v lehké nevědomosti skoro až do konce, i já jsem měl jiné podezření;))) Zápletka je realistická, popis vražd trošku brutální, ale holt byly takto spáchány, nedá se svítit... Líbil se mi hlas p.Cibulkové, speciálně v její odměřené a chladné poloze a při imitaci vysílačky, opravdu přispěla k vynikajícímu pocitu z audioknihy. A já si jdu objednat další knihu od Yrsy- není tedy lepší vizitky😉

Recenzia audioknihy Svědkyně obžaloby a další povídky

02.08.2020 Overený nákup

Zklamání

Audioknihu povídek jsem si koupil jako nadšený čtenář A.Christie a vždy se snažím být v hodnocení shovívavý a brát v potaz, že 100 lidí má 100 názorů a co člověk, to jiný vkus, takže si myslím, ze i tato audiokniha si najde své nadšené posluchače. Já se těšil na zajímavé povídky a líbila se mi jedna (Radio), kterou jsem si poslechl dvakrát, ostatní byly průměrné až nudné- jednu jsem ani nedoposlouchal. Ve dvou povídkách přichází na scénu "médium", v dalších "nečekané" odhalení na jejich konci. Za mě jsou povídky obsahově velkým zklamáním. Celkový dojem vyvažuje plejáda známých herců a dabérů, ti jsou skvělí, zejména Otakar Brousek mladší, který úžasně mění hlasy, jeho ráčkující Francouzka je rozkošná a dokonalá! Trochu mě zklamal Viktor Preiss, jehož mám moc rád, jednu svou povídku s několika mužskými i ženskými postavami četl stejným bezbarvým a nezúčastněným hlasem, posluchač tak neví, koho aktuálně mluví a proč je tak suchý a bez emocí, opět škoda a nevyužitá příležitost. Shrnuto- jediná audiokniha, kterou jsem část nedoposlouchal a tesil se, az bude konec a ja si koupim nejakou zajímavější. I přesto si myslím, ze se jiným posluchačům může kniha líbit, holt mám jiný vkus, ačkoliv mě klasické detektivky od A.Christie jinak moc baví...

Recenzia audioknihy Karanténa

01.08.2020 Overený nákup

K zamyšlení a poslechu👍

Kulisy pandemie: 7* Wow, wow!

Interpretace D.Bambase: 6* Wow!

Postava pachatele: 2*

Celkově se mi audiokniha líbila, Londyn sevreny pandemií a hlas D.Bambase (ktery mi prvni dve hodiny stale pripominal postavy z romanu 1793😉 stojí za poslech!

Nouzovy stav, zakaz vychazeni, mrtvy britsky premier i nekdo nam blizky, roušky, zavrene restaurace, bary, kavarny, skoly, opustene ulice - to vse Peter May predpovedel v dobe napsání romanu (2005) a asi ma doma kristalovou kouli, protože vse známe z letoška. Bohužel. Jedinou skvrnou na romanu je postava pachatele, ktera je dost pritazena za vlasy a jeji motiv a zmrtvychvstani je dost nepochopitelné. Mel jsem pocit, ze P.May konec knihy trochu odbyl, coz je skoda, mohl hlavni postavy popsat do hloubky a dat jim vice prostoru (Amy, Tom, Harry,...) a zapletku vice propracovat. Ale vše vyvažují apokalyptické popisy pandemického Londyna, upřímně - pred rokem 2020 bychom si asi ťukali na čelo a Karantenu si pravděpodobně nekoupili😉 celkově povedené a prorocké dílo, které zůstalo stát tak trochu na půli cesty, přesto doporučuji!

Podľa skutočných udalostí

Recenzia audioknihy Cizinec

15.07.2020 Overený nákup

Sněhová koule

Cizinec je jízda!!! Od prvni kapitoly se valí malá sněhová koule, která na sebe nabaluje vic a vic snehu a bez milosti a zastavení se valí dolů a čtenář neví, v jakém směru se obrovská koule vydá a co vse na sebe nabalí;) takovy pocit jsem mel od 1.kapitoly, kde se Adam dozvídá údajné tajemství své ženy a tím se spouští řada dalších kroků, které jsou nečekané, pochopitelné, ale i vynucené. Příběh a postavy jsou popsané plasticky, mají svůj charakter a rozhodně je napsal mistr svého řemesla! Velice me potesila interpretace Jiriho Ployhara, (nejen) jeho nutkavé prosby a naléhání Adama vůči své ženě je moc povedené, stejně jako namluvení dalších osob, je skoda, ze audioknih nenamluvil více! Příběh je celkově velice propracovaný, seriálovou verzi bych moc rád viděl! Z celkovych 5* ubiram jednu * za trochu nepravdepodobny konec, ale to je jen věc názoru, přesto si knihu rád poslechnu znova, jednoznacne ji doporucuju a ja si poslechnu dalsi knihu od H.Cobena;)

Dobre vykreslené postavy

Recenzia audioknihy Mrtvá šelma

25.06.2020 Overený nákup

Skvělý poslech!

Ke koupi knihy mě podnítily kladné recenze a rozhodně mají pravdu👍 Příběhy z českého prostředí nejsou zase tak časté, takže plusový bod. Zápletka je docela napínavá, pátrání má spád a hlavně je skvěle přečtené- každá kapitola je totiz vyprávěna z pozice jednoho z dvojice hlavních hrdinů, kteří samozřejmě svět kolem sebe vidí úplně jinak🤣 takže ty pravidelné změny vypravěče a úhlu pohledu (O.Brousek ml. a J.Jezkova) jsou originální a dávají příběhu velký náboj! Skvěle hodnotím i spoustu přirovnání, která neuráží a nejsou balastem nebo přehnaným tlačením na pilu být za každou cenu vtipny, spíš dodávají na originalitě a dokreslují danou situaci- "muzejní führer spustil blitzkrieg", "dám Weisovou a půl kralovství k tomu", "pohled z okna připomínal jadernou zimu". Opravdu jsem si Mrtvou šelmu poslechl rád, bavila mě a neměla hluchá místa- naopak. Doporučuju!

Recenzia audioknihy Dva proti Říši

31.05.2020 Overený nákup

Poutavý příběh

Šulcův román je založený na detailních archívních bádáních a přináší detailní vhled do života jak v Protektorátu (především sleduje linku nového zastupujícího protektora RH), tak do vojenské přípravy českých a slovenských vojáků v Británii pod vedením SOE, a je tedy věrohodným a napínavým popisem největší odbojové akce v celé okupované Evropě. Příběh namluvil Ladislav Frej, speciálně nacistické svině (pardon, ale zde se sprosté slovo nedá nahradit jiným, za to vše, co napáchali) umí namluvit naprosto reálně- úsečně, drsně, nadřazeně. Audiokniha mě bavila stejně jako knižní předloha, pokud se toto slovo dá o této problematice a části našich dějin vůbec použít. Jasné doporučení! A obrovská poklona všem našim hrdinům🇨🇿

Recenzia audioknihy Adelheid

06.05.2020 Overený nákup

Příběh dvou lidí na pozadí krvavých válečných let

"Není lásky, ani smíření. Dokonáno jest." Příběh, ze kterého jsem právě citoval, mě velice mile překvapil. Jednak se hlas Igora Bareše dokonale hodí na po/válečnou dobu, neb on sám hrál v několika filmech, většinou kolaborantskou krysu (slušně řečeno), tedy i zde se hodí na některé záporné postavy v příběhu. Ten je typickým příkladem poválečné doby plné příkoří, zvůle, nespravedlnosti, nejistoty, násilí a pomsty, kterých bylo v českých vesnicích a městech tisíce a tisíce a čtenář (stejne jako hrdinové příběhu, tedy i naši pra/prarodiče) neví, co přinese další den, jakým směrem se vydají jejich životy a zda vůbec přežijí... Trochu mi chybí detailněji vykreslená osobnost a minulost hlavních hrdinů, ale na 4,5hodinový příběh jich je vlastně dostatek, kdyby chtel autor napsat F.L.Věka ze Schwarzbachu, tak by to udělal. Kniha je napínavá, dobře se poslouchá a nutí často k zamyšlení a vcítění do daných osob, co více chtít!

Recenzia audioknihy Červenka

02.05.2020 Overený nákup

Harry v akci

Červenku jsem kdysi četl a knize dávám 5*. Audioverze si zaslouzi 4*, protože je obvas složitější se orientovat v osobach a casovych rovinach, ale celkove jsem si valecny pribeh i jeho druhou rovinu v současnosti užil- líbí se mi vykreslené osudy a nečekané reakce hlavních hrdinů v mezních situacích.

Recenzia audioknihy Mor

24.04.2020 Overený nákup

Velká očekávání

Očekávání, ktera se nenaplnila. Velka plejáda skvelych hlasů, ktera podle meho nazoru ztroskotala na formě rozhlasového rozhovoru a zpětné reflexe proběhlých událostí. Na me tedy moc popisné, filozofující, coz byl asi i zamer autora, ale ne pro kazdeho ctenare/posluchace. Pred lety jsem tutéž látku slysel v rozhlase nastudovanou uplne jinak- zive dialogy, kazdodenni sceny z uzavreneho mesta, ktere vtahnou posluchace do deje, uplne citite atmosferu.

Recenzia audioknihy Bílá lvice

20.03.2020 Overený nákup

Prijemne napinava detektivka

Bílou lvici doporucuju vsem fanouskum Heninga Mankella, ale i detektivek: je zde zajimava zapletka, napinave okamziky i zasveceni do klicovych udalosti a osobnosti v JAR, ktere knihu cini pritazlivejsi, ostatne autor prožil velkou cast života na jihu afrického kontinentu,tak vi, o cem pise. 5 hvezdicek davam knizni predloze a 4 hvezdy take za interpretaci, ktera je dobra, ale chudak p.Vyoralek, ktery musi zvladnout sirokou paletu osob a hlasu- romanu by sluselo vice interpretů, ale celkove audioknihu doporucuju;)

Recenzia audioknihy Dítě číslo 44

08.03.2020 Overený nákup

Skvělá dramatizace, krátký příběh

Dramatizace Smithova románu je naprosto skvělá- široká paleta herců a dabérů se poslouchá sama a je to opravdový zážitek👍 Ten ale kazí pouhé 2 hodiny audioknihy, tj.asi 20% románu, přičemž zbylých 80% je dost důležitých- na pochopeni celého děje a na dokresleni nezbytných detailů. V této kratke verzi tak audiokniha kvapí neskutecnou rychlostí a popsané události a děj jsou překotné, nelogické a steží uvěřitelné. Velká škoda u jednoho z nejlepších románů, ktere jsem kdy četl- vsem doporucuju knizni verzi! Snad uz nebudu muset psat podobnou recenzi na totálně "vykuchanou" knihu, o to víc to zamrzí, kdyz jsou interpreti naprosto skvělí a díky nimž je tíživá a bezútěšná doba totalitni spolecnosti SSSR 50.let doslova hmatatelná...

Recenzia audioknihy Smrt je mým řemeslem - Mistři slova

01.03.2020 Overený nákup

Absolutní špička

Uz po poslechnuti ukazky bylo a je jasne, ze vykon Norberta Licheho je neprekonatelny a posouva tento roman uplne do jine dimenze, nez jeho knizni podoba (cetl jsem ji pred cca 15 lety)- p.Lichy jako Rudolfuv despoticky otec nebo jeho opak- Rudolfuv detsky bezstarostny a rozverny spoluzak Hans-Werner knize davaji napeti, realny podklad i neuveritelne okamžiky: "Rudolfe, Ty se opovazujes oponovat svemu otci?!", "Mensch, Rudolfe, pojd si hrat!" A posluchac ty osoby uplne vidi pred sebou a dychti po dalsim ději!!! Opravdu posluchacsky zazitek👍 Dej bych rozdelil na 3 casti- 1.Rudolfovo detstvi a dospivani, 2.jeho zivotni osudy a proplouvani životem v dospelosti a 3.cinnost v koncentracnim tabore- ta je nekratsi a nejotresnejsi, pritom je Rudolfem vypravena suše, bez emocí a jakehokoliv citu, coz dokresluje jeho obrana, ze nezabil 3,5 milionu lidi, ale jen 2,5 milionu lidi, a ze jen plnil rozkazy. Posluchac se musi opakovane ptat, kde se v lidech, v celem tom soukoli vyhlazovacich taboru, brala ta zrudnost a absence jakehokoliv soucitu, citu a lidskosti, ze lidske bytosti byly brany jen jako cislo ke "zpracování", a kde byl Rudolf pysny na neustale zdokonalovani systemu vraždění a likvidace milionu nevinnych. Presto kniha neni nejak brutalni nebo sokujici některými detaily, to vubec. Sokuje a děsí svoji chladnosti a bezcitnosti. Doporucuju vsem, nehlede na vek, zivotni zkusenosti nebo oblibeny zanr, toto se posloucha samo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy 1793

20.01.2020 Overený nákup

Originální a napínavý příběh!

Popis knihy a uživatelské recenze me dost lakaly, tak jsem si pustil 1,5hodinovou ukazku knihy a nasledne ji docela nadseny a zvědavý objednal. A moje hodnocení? Špička👍 1793 byla moje asi sedma audiokniha, ale zas a znova me prekvapovala- dej je napinavy a prekvapivy az do konce, propracovaný,a přesto srozumitelny. Opravdu originální je doba konce 18.stoleti a jeji bída, bezpráví, křivda, zločiny, špína, "hygiena" a všudypřítomná smrt, krutost a bezmoc. Autor ji vykreslil skvele, vcetne dobove slovní zásoby- "krchov", "biřic", apod. Pribeh je zajimave vystaveny- po casti ZIMA 1793 se pribeh vraci do JARA a LÉTA, castecne k jinym osobam, nacez se pribeh a osoby v poslední části ZIMA spojí a logicky veci zapadnou do sebe. Moc jsem si uzival interpretaci D.Bambase, u nektere osoby mi pripadalo, ze to ani necte on, jak skvele menil hlas,např. dikce pachatele je nezamenitelna. Jedna z nej knih, doporucuju!

Recenzia audioknihy Jedlová samota

23.12.2019

Dechberoucí vyprávění

Zpočátku jsem váhal, zda si tuto dost krátkou audioknihu koupit, ale ukázka mě naprosto presvědčila- široká paleta známých i neznámých hlasů, reálné zvuky, krátké, ale vhodné modlitební scény, ktere dodají příběhu na autentičnosti a naléhavosti- kdo byl vrah? Nemohl jsem se od knihy odtrhnout- jaké je lepší hodnocení?👍😉

Recenzia audioknihy Otčina

23.12.2019

...aneb 14 mrtvých svědků z Wannsee

Interpretace- absolutní špička! Spousta skvělých a přesvědčivých hlasů, naprosto reálné zvuky v pozadí, které dodávají na autentičnosti příběhu (posluchac je proste na místě příběhu a úplně vidí a cítí scénu kolem sebe), prostě to nemá chybu! Ačkoliv mě historie baví (a trochu jí snad i rozumím😉), tak mě nikdy nelákala historie alternativní- toto je první výjimka a byl to zážitek! Alternativní vývoj dějin byl jen kulisou kriminálně-politického pátrání, a to hodně zajímavým, netradičním a napínavým. Příběh bych pojmenoval podtitulem 14 mrtvých svědků z Wannsee a určitě si ho poslechnu ještě jednou.. Absolutní doporučení.