Recenzie užívateľa Saaarka

Hodnotenie audioknihy Běžkyně

21.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sněžný měsíc

15.10.2020 Overený nákup

Další skvělá detektivka

Detektivky Michaely Klevisové jsou pro mě sázka na jistotu. Když však svého inspektora Bergmana začínala nechat pátrat v zahraničí - na norských ostrovech, nejprve mě to zklamalo, byl to nezvyk. Michaela Klevisová ale umí, to je bez debat, napsat skvělý příběh a daří se jí i popisy prostředí způsobem, který vám i tu "exotiku" přiblíží tak, abyste se cítili její součástí. Návrat do ČR a do Beskyd, jak je tomu v této knize, byl pak pro mě spíše překvapivý. Nicméně se potvrdilo to, že je to skvělá autora nezávisle na lokaci. A příběh dokáže vystavět tak, že se zkrátka nejedná jen o čirou detektivku, zajímají vás osudy obyčejných lidí, v tomto případě boj o záchranu přírody, ač jste v souvislosti se systémem a jeho mocí jen malí a nepatrní. K zamyšlení taky všem myslivcům. :-) Ti to asi nebudou číst rádi. Pro mě ale další báječný zážitek a protože se s detektivkami MK setkávám v audiopodobě poprvé i tento další zajímavý rozměr.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Projekt manželka

14.10.2020 Overený nákup

Inteligentní humor a pohlazení po duši

Chcete-li knihu, která pohladí po duši, ale zároveň není jednoduchá "juchanda" (nic proti například Aristokratce, ale moc se u ní já nesměju, ač mám Bočka velmi ráda - ovšem za Deník kastelána víc), tak jste tady správně. Osobně jsem se dokonce i několikrát smála nahlas (to se mi stalo naposledy snad jen u Analfabetky). Je to chytrá kniha, ale hlavně hodně hodně hodně milá. Plná naděje v lásku, i když pocity nedokážete pořádně identifikovat jako její hlavní hrdina - geniální vědec nicméně s poruchou autistického spektra a s ním i neschopnost porozumět emocím (svým i druhých) a sociálním vazbám. Přesto se rozhodne najít si manželku, která ovšem musí být dle jeho představ a výpočtů. Že to v lásce takhle vůbec nefunguje, to je zřejmé už od začátku a i když to poměrně dlouho trvá, příběh končí prozřením a milostným happyendem. Tohle prostě chcete číst - poslouchat v téhle době podzimních plískanic a proticovidových opatření. Opravdu chcete.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Serotonin

14.10.2020 Overený nákup

Nebýt to audiokniha, nevím, zda bych dočetla

O románu Serotonin stejně jako o jeho autorovi jsem mnohé slyšela. A na začátku jsem tušila, že se jedná o četbu ryze intelektuální, takže jsem se obávala, zda jí budu cele rozumět. :-) Tyhle obavy se nenaplnily, v tomto ohledu je to zkrátka kniha, která krom úvah (někdo někde psal, že se jedná o kombinaci beletrie a esejí, tak zásadní, jako například o Kundery, to ale není) oplývá také dějem a ony "esejistické" části jsou s ním v souladu, takže příběh hodně dlouho poměrně dobře plyne. Někdy je ale i toho dobrého příliš, a tak se postupně z popisů permanentní a stále se prohlubující beznaděje hlavního hrdiny, stávají zkrátka jen nudné pasáže, které je třeba překlenout. Tady mne napadlo, že nemít Serotonin coby audioknihu, kdy ono audio v podání skvělého herce dodává textu přece jen trochu šťávu, nevím, zda bych román vůbec dočetla. Nicméně rozhodně přináší zajímavé myšlenky související s krizí jedince i civilizace - zvláště v případě popisů krajních pocitů hlavní hrdiny, které ho vedou až k hranici lidství a psychopatie. Určitě zajímavé k zamyšlení, ale, že by to byla kniha, z níž by chtěl mít onen zážitek z četby člověk ještě jednou, to ne.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Hotýlek

05.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

05.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jeden mrtvý navíc

05.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nestydaté plavky

05.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Karanténa

05.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Úzkosti a jejich lidé

28.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Deník kastelána

28.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Plachetnice na vinětách

24.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Rekonstrukce

19.07.2020 Overený nákup

Nedá se přestat poslouchat

Další výborná Hanišová, která je navíc většinově čtenářsky stravitelnější než její (pro mě skvělá) Houbařka. Asi čtyři pětiny knihy se nesou ve velmi dynamickém tempu plném očekávání rozuzlení, pak přijde zpomalení, které není až tak příjemné. Závěr bychom si asi taky většina z nás přála konkrétnější. Nebo nevím, něco tam pak jakoby chybí, občas se to u některých autorů stává, že chtějí mít už knihu dopsanou a na poslední kapitoly nekladou takový důraz, nemyslím si, že je to případ Hanišové. Jen by to prostě chtělo na ty závěrečné kapitoly nějaký větší důraz. Jinak kniha ale úžasná, nedá se od dní odtrhnout. Zvláště interpretace Marie Štípkové tomu dává ještě další zajímavý rozměr. Velmi mě to celkově potěšilo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Šikmý kostel

15.07.2020

Recenzia audioknihy Klub divných dětí

05.03.2020 Overený nákup

Výborné, zase o stupeň lepší Soukupová

Když jsem četla první knihu Petry Soukupové, byla jsem nadšená. Při těch dalších mé nadšení pomalu mizelo, zdály se mi navzájem zaměnitelné. Nicméně tohle se u Klubu divných dětí neděje. Ano, není to originální téma - parta oudsiderů se jakoby i sama autorům nabízela, nicméně Soukupová jej zpracovala způsobem, který rozhodně nenudí a už vůbec se nezdá fádní. Ich forma i to, že jednotlivé příběhy vyprávějí jeho čtyři aktéři ze svých pohledů a tím i z pohledů svých zvláštností (jinak reaguje na situaci dívka s určitou zřejmě poruchou autistického spektra, jinak chlapec, který se všeho bojí, atd...), to všechno zdánlivě jednoduchou zápletku o setkání se čtyř "divných" dětí (a pozor TROCHU SPOILER: jejich útěku z domova) dělá knihu, která baví od začátku do konce. Podtrhuje to i to načtení, je výborné! Zvláště Patricie Solaříková (která je pro mě pořád jen "ta holka z Ulice " a pak nějakýho plakátu na pravděpodobně průměrnou komihru, se kterou jezdí po republice) opravdu hodně příjemně překvapila. Zní to skvěle, zábavně, doporučuju. Jo a je to taky ideální kniha v době, kdy máte z něčeho splín a už ho fakt mít nechcete.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Vrány

08.02.2020 Overený nákup

Zůstane dlouho mrazivě pod kůží

Že Petra Dvořáková umí jít ve svých příbězích do syrova až na dno, to víme. Vrány jsou ten případ a navíc je to příběh, dle mého ještě mrazivější, než ostatní její knihy. Pokud si ho ale ještě navíc pustíte jako (tuhle) audioknihu, je prožitek ještě ještě znásoben. Jistě, audioknihy jsou tu od toho, aby měli v sobě další, řekněme divadelní, rozměr, ale v případě knih jako je Vrána, půjde o takový zážitek, který není pro úplně slabé povahy. :-) Prostě na pocit z této audioknihy nelze už nikdy zapomenout.

Recenzia audioknihy Dědina

08.02.2020 Overený nákup

Dokonalá kniha, nejdokonalejší audiokniha

Dědinu miluju, zamilovala jsem si ji totálně už po tak dvou desítkách minut poslechu. Ano, četla jsem od ostatních, že tohle dílo Petry Dvořákové se řadí k těm nejlepším (za mě vedle Chirurga), ale jako audiokniha to má navíc ještě neskutečné grády. Tedy, jestli máte pocit, že je to skvěle napsaná kniha, tak tahle interpretace ji vystřelí ještě výš, až do stratosféry. Ale zpět k příběhu, opět, stejně jako řada dalších autorčiných, jde na dřeň, ale ne zas tolik, aby jste kvůli němu nemohli usnout (jako třeba u Vran), na druhou stranu na něj budete asi myslet ještě hodně dlouhou dobu. Jak odhaluje hloubku lidských charakterů, jejich motivací a přitom, kdo kdy žil na vesnici, musí uznat, jak pravdivé to je. Ještě poznámka k úvodu: první z povídek mě tolik nebrala, ale Pavla Tomicová byla tak výborná, že nešlo přestat poslouchat, a udělala jsem dobře. Pak už nešlo přestat. Kniha je navíc výborně řemeslně propracovaná a všichni z vypravěčů (jsou to příběhy obyvatel jedné vesnice) jsou opravdu uvěřitelní, ač jsou jejich charaktery mnohdy tak rozdílné.

Hodnotenie audioknihy Vyvolávač deště

23.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Věř mi

23.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ta přede mnou

23.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zázrak svaté Winifredy

22.07.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ochráním tě

12.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Někdo blízký

14.04.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Hadohlavec

17.02.2019 Overený nákup

Peter May opět nezklamal

Spojení Peter May a OneHotBook byla pro mě vždy záruka toho, že se to bude opravdu příjemně poslouchat. Příběh knihy pro mě nečekaně na začátku trochu pokulhával. Říkala jsem si, že přece Peter May umí víc a líp a lepší zápletky. Což se v zápětí potvrdilo. Umí. Zkrátka vše bylo jinak, než se zdálo. Z příběhu vyšetřování nelegální migrace se vyklubal v podstatě boj o život celého lidstva. No ano, asi většinu z nás časem napadne (pozor spoiler) co je tím spouštěčem rozvoje nebezpečného viru, ale to vůbec nevadí. Příběhy hlavních aktérů a jejich vyšetřování a i všechna ta další rozmmotávání, vytváří ve výsledku děj plný napětí , dobrodružství a - jak to mám já obzvlášť ráda - i s kapkou romance a dobrým koncem. Baví mě i interpretace knihy, střídání hlasů mužského a ženského, zpestří to poslech a umocní vnímání děje z různých úhlů pohledu. To si myslím, že vůbec není snadné dokázat tak, aby to nerušilo. A tady se to povedlo. A mimochodem, poslechla jsem bez problémů, aniž bych znala předchozí tři části těchto Mayových tzv. čínských thrillerů, vůbec mně to nerušilo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Tvář vody

04.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Na odpis

04.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pan Mercedes

30.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Český ráj

13.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dovolená s moderním fotrem

22.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Firma

22.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy S elegancí ježka

22.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Artemis

06.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hana

04.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Praha NOIR

04.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Půlnoční slunce: Krev na sněhu II.

04.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nejlepší pro všechny

04.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Malé ženy

22.08.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Muž a žena

15.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jedna želva za druhou

14.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Černé světlo

22.06.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Umrlčí cesta

22.05.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Psi z Rigy

20.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vrazi bez tváře

25.03.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy O krok pozadu

16.03.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovci vran

14.01.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zmizelá / Gone Girl

18.12.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Do vody

08.12.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Bohové Gothamu

25.11.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Anne ze Zeleného domu

25.10.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Umina verze

04.10.2017 Overený nákup