Recenzie užívateľa Dora

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Hodnotenie audioknihy Příběh nového jména

25.02.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Osm světel / Židovské příběhy a pohádky

09.02.2021 Overený nákup

Příjemné pohádky

Oddychovka, je to i poučné, super namluvené, člověk si ujasní některé historické záležitosti. Šlo by to poslouchat jako rodinnou audioknihu. Asi jsem měla trochu jinou představu, ale je to pohodový poslech.

Recenzia audioknihy Když se zlé věci stávají dobrým lidem

02.02.2021 Overený nákup

Velmi hluboký náhled

Vynikající a uklidňující kniha, kterou stojí za to číst/slyšet několikrát. Nejdřív jsem se bála, že to bude těžké, o bolesti, ale není, je to zamýšlení nad "záměry - nezáměry" boha, o náboženstvích, atd. Autor mi zodpověděl tolik mých celoživotních otázek v jediné knize! Uvádí příklady, je to pochopitelné a logické. Já s ním souhlasím. Mám ráda, když moudrý, chytrý a zkušený člověk píše o tom, k čemu v životě došel, je to velmi poučné. Interpretace výborná, moc se mi líbila.

Vzťahy Myslenie Spokojnosť v živote

Recenzia audioknihy Temná dcera

18.01.2021 Overený nákup

Rychlý poslech

Kniha na mě působila pohodově, byla jsem zvědavá, co bude dál. Autorka zcela jasně ukazuje negativní stránky hlavní hrdinky, na kterou jsem byla samozřejmě "spravedlivě" naštvaná. Její chování se mi nelíbilo a odsuzovala jsem ho. Ale je přitom pochopitelné. Přečetla jsem si pak více o životě autorky a její matka měla údajně projít holocaustem, což by odpovídalo chování hlavní hrdinky knihy, tím pádem mi to dalo logiku a naopak, ještě jsem změnila názor, že hlavní hrdinka vlastně dělala max, co mohla. Myslím, že děj neprozrazuji :) Interpretace vynikající, ten hlas mi sedí.

Recenzia audioknihy Solaris

15.01.2021 Overený nákup

Popisná nuda s nápadem

Knihu jsem začínala vícekrát, protože mě nedokázala vtáhnout. Ale jelikož jsem na ni vynaložila peníze, nechtěla jsem to jen tak vzdát. Tohle byla ale trefa úplně vedle. Doposlechla jsem ji až do konce, ale nedokázala jsem ji vnímat, pozorně jen snad hodinu z celého času audioknihy. Nápad dobrý, ale příliš popisné, samá technická odborná slova, která laikovi nedávají smysl, pokud je nezná, to zabralo 90% knihy. Abych vůbec pochopila, o co jde, pustila jsem si souběžně film Solaris z roku 2002, ten byl zajímavý. Taky jsem si přečetla na netu info o knize, tím jsem rozluštila samotný děj. Interpretace byla docela hrozná, sorry, že jsem tak negativní, ale kniha mě naprosto vyčerpala, protože jsem to nechtěla vzdát... Proč hrozná interpretace? Hlas mi neodpovídal věku hlavního hrdiny a taky jsem nedokázala rozlišovat, kdy mluvil někdo jiný a pak ty efekty, měly být asi na navození atmošky, ale spíš jsem pak špatně rozuměla.

Vo vesmíre

Recenzia audioknihy Kráľovstvo

13.01.2021 Overený nákup

I bez Harry Holeho

Prostě super. Byla jsem zvědavá, jaké to bude pro mne, milovnici "Holeovek". Hlavní hrdina si mě získal. Ze začátku se mi to trochu táhlo, trvalo mi, než jsem si přiřadila postavy a jména a místa a děj k sobě, ale pak se to rozjelo a jelo jak na sjezdovce, noc nenoc, musela jsem u toho sedět. Nesbo brilantně popisuje psychologii lidí a uvažování a člověk pak chápe motivy vrahů a jak se z lidí vrahové mohou stát a ještě jim fandí. Někdy je to v životě tak, proto je dobré se dívat vždy na obě strany mince a šmahem neodsuzovat. Hlavně chci vyzdvihnout interpretaci Slováka s českým jménem se "Ř", čekala jsem, kdy začne mluvit česky, to je takový vtípek na okraj. Interpretace famózní, ten mě teda dostal. Nesbo by si ho měl poslechnout :) No a jako vždy, na konci Nesboa čekám, kdy mu vyjde další kniha.

Severská Explicitné scény Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Báje evropských měst

23.12.2020 Overený nákup

Pohádky

Myslela jsem, že se dozvím něco poučného o městech, nějaká fakta, nebo něco výrazného, ale jedná se o formu pohádek. Interpretace je skvostná. Ale příběhy samotné nejsou moc odlišné od pohádek, velmi jednoduché, možná proto zapamatovatelné, ale hledala jsem trochu více.

Recenzia audioknihy Faja

20.12.2020 Overený nákup

Pro mládež i dospělé

První díl byl šokujícně dobrý. To mě přimělo číst různé recenze, co se to ke mě vlastně dostalo. Například, dozvěděla jsem se, že je to určeno pro mládež/starší děti. To mě dost překvapilo, protože to nebylo z toho prvního dílu poznat. Libovala jsem si, jak všechno přehledně chápu. Jelikož fantasy není vždy hned srozumitelné, takže možná to bylo tím zaměřením pro děcka. Druhý díl už je spíše pro ty starší děti (až na zabíjení, to fakt není nutné), je to místy dost idealistické, v reálu to tak nebývá, ale zase díky tomu vědomí, pro koho je to určené, jsem to tak brala. Napínavé jak hrom, samozřejmě pořád čekám, až Ilan prozradí své tajemství :) Jako kdyby o nic jiného nešlo! No a teď čekám na 3.díl, tak dělejte :-D :-D :-D Za mě skvělé. Interpretace super. Chvílemi jsem si říkala, jestli nebylo lepší namluvit to mužem, když v tom vystupují samí muži, tak když žena imituje různé muže, je to někdy až romantické, ale na druhou stranu se jedná o hlavní hrdinku ženu, tak ok :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Naslouchač

15.12.2020 Overený nákup

Hutné, krásné, lidské

Měla jsem chuť na pořádnou sci-fi, fantasy, něco, co má hlavu a patu a tady jsem to našla! Krásně se to poslouchá, interpretace je úžasná. U některých sci-fi je obtížné sledovat děj a všechny souvislosti, tady je to jasné a přehledné, o co jde, je to dobře popsané. Hlavní postava si mě okamžitě podmanila. Musím říct, že se to autorce povedlo, dokážu si představit i vizuálně, kde a jak děj probíhá a když ne, tak to nevadí, je to nějak pochopitelné. Moc se mi to líbí, jdu na 2. díl a budu nedočkavě vyhlížet 3. díl.

Hrdinská Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Trvalý záznam

07.12.2020 Overený nákup

Pochopitelné i pro laika

Samozřejmě je to o počítačích, kódech, zkratkách, pro mnohé často nic neříkající pojmy a výrazy, i celé pasáže. Taky to neznám, jen něco z toho. Ale i tak jsem pochopila, o co jde, co ho vedlo k tomu, co udělal. Je skvělé, že lidské srdce zvítězilo nad technologiemi a technikou ovládanými mozky. Interpretace ve slovenštině je velmi milá, měkká, něžná, hlas je jakoby přímo autora, dobře zvolený hlas.

Recenzia audioknihy Dopisy, které nikdo nečetl

30.11.2020 Overený nákup

Šílený kýč

Nechápala jsem, co poslouchám, až jsem si v polovině knihy přečetla, že jde o romantiku. Musím varovat ženy, které tuto knihu budou poslouchat, aby si uvědomovaly, že toto není a nikdy nemůže být skutečnost, příběh píše žena, která muže vykreslila "po žensku". V životě to tak není, muži se chovají "po mužsku", proto četba takové literatury zkresluje pohled na život, ženy mají očekávání, které nikdy nemůže nastat a pak jsou často zklamané. Příběh sám má nosné téma dobré, ale je to zpracované do červené knihovny, která nese ještě výše uvedené nebezpečí. Slza mi na rozdíl od předchozích recenzentek neukápla ani jednou, protože je příliš cítit řemeslné propracování, aby to tak zafungovalo. To je jak film Pytlákova schovanka, parodie na filmy o bohatých, kteří dávali chudým, ale počestným dívkám.

Recenzia audioknihy Svědectví

24.11.2020 Overený nákup

Úžasné

Chodila jsem pár dní se sluchátky a nenechala jsem se nikým a ničím rušit, jak mě audiokniha pohltila. Oproti Příběhu služebnice je Svědectví pestřejší, optimističtější, barvitější, pro mě lepší a hlavně - je to chytré a realistické. A taky pekelně nadějné pro lidstvo.

Dystopia / Postapo Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Příběh služebnice

21.11.2020 Overený nákup

Temné a dechberoucí

Jedním slovem - psycho. Nedokázala jsem přestat poslouchat, úplně mě to vcuclo. Takže buď nezačínejte, nebo si naplánujte volný čas. Začala jsem se pak dívat i na seriál, taky dobrý, ale u audioknihy to není tak explicitně naturalisticky ukázáno, jde to jen po hranice mé fantazie, takže nemusím prožít všechny děsivé věci, jak na monitoru. Za mě je audiokniha lepší. Po shlédnutí jsem měla děsivé sny, po poslouchání mě to nutilo přemýšlet o uzpůsobení světa a vnitřně filosofovat. Taky jsem si pak dohledávala recenze a byla jsem trochu překvapená, že mě tahle kniha minula, když už je to starší. Už mám stažené pokračování, jdu na to.

Recenzia audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

18.11.2020 Overený nákup

Nepochopitelné

Miluji sci-fi a fantasy, ale tady jsem nebyla schopná vnímat všechny děje, postavy, cizí pojmy a hlavně hloupé emoce ženských postav. Je vidět, že to psala žena, je to samá "pocitologie", co si asi myslí a co si asi nemyslí a co asi cítí a co asi necítí. Po 72 kapitolách jsem pochopila minimum z obsahu, ačkoli jsem si pustila znovu 1. a 2. kapitolu, abych zkusila zpětně pochopit obsah, ale nepomohlo to. Prý se člověk nemá soustředit na tyto okolnosti a vnímat jen hlavní 1-2 postavy, ale mi to nedá, ráda bych chápala i to, co se děje kolem nich, ale nešlo. Do dalších knih tedy nejdu. Interpreti skvělí. Jen když dramatizují, tak ztišují hlas a pak není skoro slyšet.

Recenzia audioknihy Lazar

07.11.2020 Overený nákup

Horor

Je to něco mezi fantasmagorií a hororem, tohle by se nemělo označovat jako krimi. Už jsem se i smála, jak to bylo násilně vymýšleno a předvídatelné, že se to bude vyvíjet tak a tak. Předchozí knihy ok, ale tohle jsem doposlouchala jen z toho důvodu, že jsem si to zaplatila. 3 hvězdy dávám za interpretaci, příběh by byl spíš 1.

Severská Vyšetruje žena Vyšetruje muž Explicitné scény

Recenzia audioknihy Lovec králíků

31.10.2020 Overený nákup

Rychle to uběhlo

Ze začátku bylo hodně na sobě nezávislých příběhů, které se nakonec propletly do jasné souvislosti. Vraždy jsou trochu brutální, což by ani nebylo tak třeba, ale jinak hlavní motiv vymysleli zajímavý a kniha mě šíleně bavila.

Severská Vyšetruje muž Explicitné scény

Recenzia audioknihy Šarlatán

22.10.2020 Overený nákup

Skvělé poslouchání

Byla jsem zvědavá na knihu, abych pak mohla vidět film. Zajímavý byl dodatek Josefa Klímy, kdy vlastně kniha i film jsou jen na motivy reálu. I tak to bylo skvělé a chce se mi věřit, že takoví lidi jsou mezi námi, že takové schopnosti mají a kéž by jich bylo mnohem víc. Zároveň je vidět zrůdnost nacismu a komunismu, je to totéž.

Recenzia audioknihy Život na volné noze 1

18.10.2020 Overený nákup

Dost obecné

Některé pasáže zajímavé, ale hodně věcí si myslím je nepřenosných, buď člověk podnikatelem je, nebo není, s tím se lidi rodí, to se nedá naučit. Natož přečtením takovýchto knih. Ale pro přehled výborné.

Recenzia audioknihy Proč spíme

18.10.2020 Overený nákup

Důležité poselství

Jedna z mých prvních audioknih, poslouchala jsem ji na několikrát, nedá se to naráz jako román, samozřejmě. Budu se k ní vracet, je to trochu obtížné na vstřebání.

Hodnotenie audioknihy Psychologie davu

18.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy 1001 myšlenek: část Psychologie

18.10.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Cesty z úzkosti a deprese

18.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Závislé vztahy

18.10.2020 Overený nákup

Dost obtížné

Buď je to geniální nebo šílená motanice. Já jsem z toho trochu unavená, a to se psychologii věnuji. Ukončila jsem poslech ve 2/3, na mě je to příliš komplikovaně podané.

Recenzia audioknihy Andělé & Démoni

17.10.2020 Overený nákup

Rychlé a hektické

V podstatě se počítaly minuty celého příběhu, kdy šlo o čas, sotva jsem stíhala chápat, o koho jde, jak na to vždycky hlavní hrdina přišel, to bylo skoro vtipné a byl odolnější než James Bond! Ale bylo to celkově fajn. Film byl super.

Historický

Recenzia audioknihy Nůž

13.10.2020 Overený nákup

Fantastická kniha

Nemám ráda popisování detailů vražd, ale spíš psychologickou stránku, takže jsem si užila dobře, v této knize to zrovna brutální nebylo. Navíc, kdo poslouchá Harryho Hole, tak s ním sleduje jeho život a v této knize to byl dobrý veletoč.

Severská Vyšetruje muž Nečakaný zvrat Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Slepá mapa

30.09.2020 Overený nákup

Milá kniha

Zjišťuji, že autorka píše úplně stejně ve všech knihách, popisuje takřka stejné charaktery, které se liší jen jménem. To mě zmátlo, že jsem nevěděla, jestli je to pokračování jiné knihy nebo ne. Kdo si poslechne tuto knihu jako první, bude nadšený, ale moje už je několikátá a tudíž to efekt neudělalo. Příběh z hlediska historie je skvělý a autorka to výborně podala. Avšak pro vzor, jak se chovat a komunikovat, si sem nechoďte, postavy se chovají "už nikdy se mu neozvala", "řekli, že svou dceru už nechtějí vidět a už nikdy se s ni nesetkali"... Jinak je to "čtivé", má to spád, vtáhne vás do děje. Jen jsem byla totálně zmatená z postav, jednou byla vypravěčka jedna, pak jiná, ale řekla jsem si, že to nechám plynout, není to detektivka, kde potřebujete znát detaily. Přečetla jsem si pak na netu, o co jde, tak jsou to prý 3 generace žen, proto pokaždé jiná. Nedokážu sice ani teď říct, kdo patřil ke komu, ale stopa historického vývoje ve mě zůstala, což je fajn.

Recenzia audioknihy Mé cesty do hlubin mozku

27.09.2020 Overený nákup

Něco zajímavé, něco moc konzervativní

Některé názory mi přijdou dost rigidní, jako že se děti mají bít, protože je to potřeba. Samozřejmě chápu, že je kniha subjektivním pohledem, takže to beru jako sondu do názorů jiného člověka. Zdravotnictví si ale dost idealizuje, i když v něm je. Mozek ok, ale že by byl nadřazen celému vesmíru, to si nemyslím. Psychika má mnohdy i větší vliv na člověka, než genetika, jsou na to i důkazy. Je to podle mě člověk, který je celý život ve svém oboru a nepřipouští i jiné přístupy.

Recenzia audioknihy Krev na sněhu

16.07.2020 Overený nákup

Rychlá kniha

Poslouchám, poslouchám a najednou byl konec :-D Šíleně napínavé, ale zároveň takové v klidu, neměla jsem nervy, jak v jeho jiných knihách, fakt super náhled do hlavního hrdiny, dokonce jsem fandila vrahovi, děs! :-)

Moderná Severská Explicitné scény Obsahuje romantickú linku

Recenzia audioknihy Narcismus - vnitřní žalář

08.07.2020 Overený nákup

Pohádka s analýzou

Pohádka o železných kamnech je pro mě nová, ale obsahuje v sobě prvky známých klasických pohádek. Analýza je velmi zajímavá, detailní. Znám podobné analýzy trochu jinak u totožného motivu, ale asi lze výklad provádět různě. Hluboký náhled do osobnosti narcisty a zároveň do ženy. Jen interpretace se mi moc nelíbila, Pavel Kříž má někdy ostrý hlas a i když jsem dala hlasitost níže, přesto to moc nepomohlo.

Recenzia audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

07.07.2020 Overený nákup

Systematický a logický přehled

Jak se říká o Němcích, že jsou logičtí a systematičtí, tak u tohoto psychoterapeuta to zcela platí. Má perfektně utříděné "seznamy" tajných programů a k nim "seznamy" antiprogramů. Tuhle audioknihu je dobré si poslouchat pravidelně čas od času a analyzovat se a posunovat, je to dobrý návod, jednak na sebe, ale i jak přemýšlet o druhých a jak si pomoct. Těším se na další knihy.

Recenzia audioknihy Zlo

23.06.2020 Overený nákup

Fakt pecka

Měla jsem to poslechnuté tak rychle, že si to pustím ještě jednou. Hodně námětů k přemýšlení, některé případy jsou známé z médií. Doporučuji všem, nejedná se o nic brutálního, spíš o psychologickém pozadí lidí, kteří něco spáchali - objasnění příčiny, proč se tak chovali.

Recenzia audioknihy Přízrak

12.06.2020 Overený nákup

Skvělé, jako vždy

Tentokrát bez proudů krve, o trochu lehčí, než jsou jiné díly. Téma z oblasti drogové scény, je vidět, že tomu autor rozumí a umí to dobře popsat. Skvělý poslech.

Recenzia audioknihy Emoční inteligence

30.05.2020 Overený nákup

Informačně naditá kniha

Tahle kniha zůstane v mé knihovně nafurt. Je tak obsáhlá informacemi, že musím knihu pustit ještě snad několikrát a ideálně zastavit, strávit informace a zas jít dál. Nejsou to jen informace, ale i příběhy, příklady, je to dobře zpracované.

Recenzia audioknihy Malý princ v nás

30.05.2020 Overený nákup

Dojemné a podnětné

Tuto knihu je potřeba poslechnout si vícekrát a nad každou kapitolou přemýšlet. Před ní jsem si Malého prince znovu přečetla a mohla jsem tak přemýšlet "za čerstva". S něčím můžeme souhlasit, něco je jasné, že si říkám, že mě to hned nenapadlo, s něčím ne úplně souhlasím, ale možná jen z nedostatku zkušeností. Celkově - krásné.

Recenzia audioknihy Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1

25.04.2020 Overený nákup

Plně souhlasím!

To, co je uvedeno v knize, mám na sobě vyzkoušeno, její doporučení ohledně sacharidů - cukru a konzumace tuků u mě opravdu 100% platí. Nízkotučná strava na mě nikdy neúčinkovala, ale naopak, vysokotučná, ale bez cukru, se mnou udělala divy, takže doporučuji nejen audioknihu, ale i vyzkoušet a dodržovat doporučení.

Recenzia audioknihy List zo záhrobia

25.04.2020 Overený nákup

Možná skutečný příběh

Příběh je z naší historie a když si vzpomeneme na tu dobu, umím si představit, že se to mohlo stát. První část uběhla rychle, ale u druhé už bylo hodně postav, zápletek, občas jsem se ztrácela a nechápala jsem souvislosti. Čím se blížil konec, začalo se to vyjasňovat a konec je hodně zajímavý.

Recenzia audioknihy Sami v moři konkurence 

19.04.2020 Overený nákup

Teoreticky užitečné

Kniha působí spíše jako učebnice, obsahuje spoustu známých definic. Chybí mi praktické příklady - v knize je definice, postulát a hned by to chtělo příklad. Pro laika je to dost neuchopitelné, obecné.

Recenzia audioknihy Tiché roky

16.04.2020 Overený nákup

Tiché roky - trochu váhám

Znám od autorky knihu Hana, která mě naprosto dostala, příběh i způsob vyprávění je fantastický. Takže mám srovnání. Tiché roky mají jasný příběh, ale přijde mi vyumělkovaný, nepřirozený, já jsem mu neuvěřila. Rozumím, že se asi nejedná o pravdivý příběh, že je to vytvořeno jako popis doby, ale je to až moc. Knihu jsem nakonec doposlechla, ale jen díky interpretům.

Recenzia audioknihy Červenka

12.04.2020 Overený nákup

"Holeovka" prolínající se časem

Opět strhující příběh, který se prolíná několika obdobími, zachycuje výbornou znalost autora prostředí a zvyků. Něco jsem se přiučila o životě lidí v dané době. Do poloviny je příběh poklidný, ale pak se to strhne a už nemůžete jít spát a jen napjatě sledujete :-D

Recenzia audioknihy Netopýr

05.04.2020 Overený nákup

Jo Nesbo a první fantastická Holeovka Netopýr

Jsem fanda Jo Nesbo a Holeovek, je to napínavé, chytré a plné překvapení, sedíte v noci a posloucháte, protože nejde jít spát, aniž víte, jak to dopadlo. Líbí se mi, že kromě děje se člověk dozví i spoustu informací z dané země, kde Jo Nesbo pobýval, takové místní informace, které danou zemi přiblíží a zvyky lidí. Taky mám ráda Norsko, o kterém se hodně mluví. Hynek Čermák má skvělý hlas, mám radši audioknihy než si číst, protože ten hlasový přednes je parádní.