Recenzie užívateľa Lasička

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Jídlo na prvním místě

16.12.2020 Overený nákup

Funkční rámcový návod

Knihu jsem poslouchala vždy při šlapání na rotopedu v průběhu svého hubnoucího období. Bylo to jako dvě mouchy jednou ranou - teorie zdravé výživy plus praxe ve formě cvičení. Někdy jsem ale měla pocit, že mi kalorie už lezou i z uší. Bohužel mám nějaké kg zase zpět, tak si to asi po Vánocích budu muset zopakovat. Asi jsem nedávala vždy při poslechu pozor. Místy mi přišly postupy až příliš radikální, nelíbilo se mi upozorňování typu "čtenáři, připrav se na..." a interpretace mi také moc nevyhovovala, ale pravdu mají, a při dodržování pravidel se hubne, to zase ano.

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

16.12.2020 Overený nákup

Trošku nuda

Kdybych neznala autora, tak bych si tipovala pana Hájíčka. Z jeho tvorby mne ale tato kniha oslovuje bohužel nejméně. Hlavní hrdinka Marie má takový klasický stereotypní život, drobné i závažnější problémy, a hledá možnosti, jak z toho ven. Působilo to někdy celkem depresivně a taky to byla trošku nuda. Marie se snaží místy nesmyslně ospravedlnit své chování, případně jeho důsledky neřeší vůbec, což se mi příčí, ale zřejmě to k ní patří. Je prostě taková. Zkusím si to celé poslechnout znovu za 20 let, až se nám věk srovná. Myslím, že by se mi to pak mohlo líbit více. K interpretaci nemám žádné výtky, byla příjemná.

Recenzia audioknihy Můj život bez mříží

14.12.2020

Kajínek v kostce

Tématika vrahů a vězňů mi přijde zajímavá, proto jsem vyslechla i tuto knihu. V porovnání s dalšími dostupnými knihami, např. Doživotí a Jak se vraždí v Čechách, je to však slabší šálek čaje. Jako problematický vnímám audioprojev samotného autora. Knize to sice přidává na autentičnosti, ale moje ouška jsou zvyklá na profesionální přednes, jehož se zde nedočkáte. Kladně hodnotím různé detaily z v podstatě profesionální dráhy zločince. Zajímalo mne i dětství a rodina, což je zde obsaženo. Celkově k poslechu doporučit mohu.

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

14.12.2020 Overený nákup

Rodina a my

Příběh je o rodině dnešní doby. Ten příběh je obyčejný, popisované situace se mohou dít v každé druhé rodině. A to je na té knize skvělé. Popisuje totiž to, co se děje nám všem, z pohledu rodičů i dětí. Proto se tam může najít kdokoliv, protože tohle jsou rodinné role, ve kterých (či alespoň zatím v jedné) každý z nás byl. Promítá se tam dnešní doba, prostě už bohužel neumíme žít spolu, neumíme spolu mluvit... Jinak paní Soukupová píše perfektně, jsem ve stadiu, kdy jsem ochotná si od ní pořídit cokoliv, a vím, že se mi to bude líbit. Vícehlasná interpretace knize velmi prospěla.

Recenzia audioknihy Někdo blízký

04.12.2020 Overený nákup

Středně těžká detektivka

Knihu jsem si pro sebe zařadila jako typického zástupce z kategorie detektivek. Ovšem není to taková ta jednoduchá četba, kde je Vám na začátku jasné naprosto vše, a vlastně byste ani nemuseli číst (poslouchat). Tady se mi vyplatilo se více soustředit na poslech, pak jsem si to docela užila. Líbilo se mi vykreslení rodinného prostředí, kde v podstatě nikdo není v pořádku a na každého padá stín pochybností. Co mi vadilo, tak jsou ty facebookové statusy, a to nejen tím, že jsou vůbec v knize obsaženy, ale i jejich nepříjemnou interpretací.

Recenzia audioknihy Než natáhnu brka

04.12.2020 Overený nákup

Neobvyklé reálie

Humoristický počin zasazený do zajímavého prostředí a obsahující neobvyklé reálie. Houby mám ráda, manželství může být asi také fajn, ale tady je všechno bizarně jinak, než byste čekali! Na poslech je dobré si přichystat dobrou náladu a určitě se budete dobře bavit. Občas se vyskytne až trochu moc neuvěřitelná náhoda a v rámci interpretace mi vadily zvukové efekty, takže za to o hvězdičku méně.

Recenzia audioknihy Kdo zabil Snížka?

04.12.2020 Overený nákup

Nejen pro děti

Jedná o se příjemné navázání a jiný pohled na události v knize Nejlepší pro všechny. Určitě doporučuji začít nejprve tou. Vím, že styl psaní paní Soukupové je skvělý, nejsem si ale jistá, zda je možné označit tuto knihu jako spíše dětskou. Myslím, že je pro dospělé, kteří ještě úplně nezapomněli, jaké to je být dětmi. Interpretace moc pěkná.

Recenzia audioknihy Žít jako single

02.12.2020 Overený nákup

Ochutnávka

Povídkový soubor doporučuji jako ochutnávku, ze které dobře poznáte, který autor je Vám blízký, a kterému byste měli věnovat další pozornost. Alespoň já to tak praktikuji. Žít jako single je příjemný mix, kde si vyberete. Interpretace příjemná. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Svědectví

02.12.2020 Overený nákup

Pokračování není propadák!

Jsem velmi ráda, že pokračování Příběhu služebnice není slátanina. Má to smysl, vše se pěkně propojilo. Něco se dalo předvídat, ale můžete se těšit i na několik překvapení. Interpretace bez výtek. Hlas tety Lýdie super, sednul jako zadek na hrnec.

Recenzia audioknihy Mé cesty do hlubin mozku

02.12.2020 Overený nákup

Kapacita v oboru

Pan prof. Beneš je skvělý odborník ve svém oboru. Mohu ze své zkušenosti potvrdit, že mi poskytl správnou diagnózu na základě magnetické rezonance zaslané e-mailem. Velmi ráda jsem si poslechla informace o jeho životě a reálie z lékařského prostředí. Škoda, že knihu nenačetl nikdo jiný. Pana Langmajera mám nepěkně zaškatulkovaného na základě jeho plytké herecké filmografie.

Recenzia audioknihy Teorie podivnosti

02.11.2020 Overený nákup

Nechytlo mě

Bohužel jsem se nedokázala do knihy dostat a přiznám se, že jsem po polovině poslech vzdala, a tedy ani neznám konec. Ale těžko říct, zda by to něco změnilo. Celé mi to připomínalo spíše blog, kde se autorka předvádí a snaží se být vtipná. Za mne palec dolů.

Recenzia audioknihy Ta přede mnou

02.11.2020 Overený nákup

Příliš nereálné

Na knize je dle mého názoru až extrémně moc cítit, že se snaží čtenáře poněkud mást, aby si nemohl být jistý, co přijde dále. Asi to patří k žánru, ale v této konkrétní knize už to vnímám dost manipulativně. Příběh na mne působí nereálně, a to nikoliv tématem technizovaného domu, ale v podstatě vším ostatním - postavami a jejich chováním. Interpretace nebyla zlá, ale muže by raději měl mluvit muž. Věřím, že se hodně lidem kniha bude líbit, já už znovu poslouchat nebudu.

Recenzia audioknihy Autismus & Chardonnay (1+2)

02.11.2020 Overený nákup

I autisti mohou být vtipní

Nejsem fanda knih vzniklých z blogování, protože většinou nemají promyšlený příběh a jsou buď násilně vtipné, nebo se zaobírají nějakým tragickým tématem a jsou ukňourané. Dosud jsem objevila pouze dvě tři výjimky. Toto je jedna z nich. Ač téma je velmi vážné a v reálném životě problematické, tak zde je vše podáno s lehkým a uvěřitelným humorem. Audio verze knize velmi pomáhá, protože interpretovi se dá věřit, že je situacemi sám pobaven. Několikrát jsem se smála při poslechu nahlas.

Recenzia audioknihy Rekonstrukce

15.10.2020 Overený nákup

Genetická zátěž

Nehledejte, prosím, v této knize detektivní román, ač by k tomu jak název, tak základní popis, mohl svádět. Autorce se podařilo perfektně vystavět celou gradaci na hlavní postavě. A tím myslím nikoliv to, co se jí děje, ale to, co se děje v ní. Ten klimax je opravdu skvělý. Geny holt stále někdy nad prostředím či výchovou zvítězí. Interpretka je pro dílo jen přínosem.

Recenzia audioknihy Vrány

07.10.2020 Overený nákup

Nálož pro Báru

Jako slušný základ uvedu manipulativní psycho matku, afektivního otce a ignorantskou sestru. Od syndromu CAN Báru dělí asi jen malování a Frodo. Trochu mne zaskočil víceznačný konec s úplnou personifikací vrány. Tento motiv se sice prolíná celým příběhem, což je v pořádku, ale osobně bych preferovala realističtější ukončení, které by z novely udělalo román, a mně tak poskytlo delší poslech. Celkově interpretace pěkná, Kubařová zdařilejší.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Hotýlek

05.10.2020 Overený nákup

Široké spektrum postav

V Hotýlku jsem nalezla sice nejširší škálu různorodých postav, ale právě proto, že se navzájem sobě vůbec nepodobaly a každá měla svou úlohu, nebylo těžké se v příběhu dobře vyznat a vyprávění si užít. Zároveň toto dílo autorky na mne působí nejméně depresivně. Interpretace příjemná.

Recenzia audioknihy Tiché roky

05.10.2020 Overený nákup

Tichý vztah otce a dcery

Kniha krom tématu rodinných tajemství, uvěřitelných postav, velmi příjemného proplétajícího se vyprávění, Vám možná dá příležitost trošku se porýpat ve vlastních rodinných záležitostech a třeba přijdete na to, že jste vlastně v pohodě. Vztah otce a dcery bude vždy speciální nehledě na dobu či politiku. Interpretace skvělá, především otec.

Recenzia audioknihy Slepá mapa

05.10.2020 Overený nákup

Propracované, ale stejný krajíc chleba už se časem přejí

Slepá mapa mne bohužel ze všech knih od Mornštajnové zatím oslovila nejméně. Proč zatím? Protože si jí v budoucnu určitě zopakuji, což nedělám přespříliš často. Nicméně pár příbuzenských vztahů bych si potřebovala ujasnit :-). Kdybych neznala autorku knihy, tak podle vypravěčského stylu, propracovanosti a rodinných vazeb bych ji uhodla. Postrádám však něco nového, co by mne překvapilo. Možná bych do té politiky a režimu šlápla ještě hlouběji.

Interpretka v některých případech přehrávala - smích, kašlání apod. Ve druhé polovině už mi to ale nevadilo, párkrát jsem se tomu i zasmála.

Hodnotenie audioknihy Kavárna U Anděla 1: Nová doba

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Sůl moře

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Šikmý kostel

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Černooká

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Krvavé svatební šaty

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Všichni sou trapný

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy V šedých tónech

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Želary - Jozova Hanule

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Legenda Emöke

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Vím, že máš duši

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Atlas Mraků

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Klub vrahů

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Králova řeč

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Marie a Magdalény

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Zen a hotovo

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Doktor Proktor a prdicí prášek

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Věštba

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Malý princ

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Ledové sestry

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Nejlepší pro všechny

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Vegetariánka

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Věř mi

25.09.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Jak se vraždí v Čechách

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Doživotí - autentické výpovědi doživotních vězňů

25.09.2020

Hodnotenie audioknihy Analfabetka, která uměla počítat

25.09.2020

Recenzia audioknihy Hana

24.09.2020 Overený nákup

Hana - má oblíbená

Alena Mornštajnová je zárukou kvalitních, ucelených a smysluplných příběhů. Děj má hlavu, patu, ale i překvapivé okamžiky. O tragické události zde není nouze, autorka Hanu nešetří. Interpretace příjemná, nerušivá.