Recenzie užívateľa Gaia

Recenzia audioknihy V tieni

22.02.2021 Overený nákup

Povedené

Opět moje oblíbená "Dánovka", tentokrát ještě mladý vyšetřovatel Kraus a případ, který se stal ve stínu případu ponožkového vraha, který jsem již četla dříve. Přesto jsem se zase ráda vrátila o pár let zpět do starého složení party "vraždárov". Dala bych opět všech pět hvězd, ale už jsem četla zajímavější detektivky od tohoto spisovatele, tak proto. Určitě doporučuji poslechnout, interpret opět super...

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

03.02.2021 Overený nákup

Velmi dobré

Další díl Enza, již jsem věděla co očekávat a příběh i přednes se mi velice líbil. A protože se jedná o michelinske hvězdy, gurmáni si přijdou na své. Kromě rozpletení 7 let staré vraždy michelinského kuchaře jsem si užila i popis prostředí a zejména jidla i pití, mňam... Celkový koktejl stál za to, určitě doposlouchám celou sérii.

Hodnotenie audioknihy Kaštánek

31.01.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Panský dům

08.01.2021 Overený nákup

Milé překvapení

Jsem jednou z těch, které z jiného žánru (já detektivky) přesedlaly na chvilku na jiné téma. S překvapením konstatuji, že jsem se celých 20 hodin poslechu nenudila. Příběh byl sice malinko předvídatelný, ale dobře napsáno, skvěle namluveno - děkuji tímto panu Soukupovi - s úctou a obdivem i k jeho francouzštině. Budu nadšena, pokud namluví i zbývající dva díly... Jinak dobře popsána doba roku 2014, kdy se pan továrník neobešel bez lesku svého sídla, které zajišťovalo služebnictvo, včetně hlavní hrdinky. A popisy jídel - mňam :-)

Recenzia audioknihy Hriech náš každodenný

13.12.2020 Overený nákup

No fasa

Tak to byla bomba, super napsáno, super namluveno. Skláním se jak před autorem, tak interpretem. Příběh mrazivě skutečný, bylo mi hodně smutno. Opravdu stojí za poslech. Tentokrát Mistru Dánovi plný počet bodů...

Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Kritik

26.11.2020 Overený nákup

Dobře poslouchatelné

Akta Enzo jsem začala poslouchat po sérii z Ostrova Lewis, kde mě poprvé oslovil spisovatel Peter May a popisem drsného Skotska i stylem detektivky si mě získal. Kniha Kritik a vyšetřovatel Enzo jsou z trochu jiného soudku - víno, Francie, hodně nového z pěstování révy a ochutnávání vín. Nepociťovala jsem takové napětí v příběhu jako u předchozí trilogie. Přesto se mi kniha poslouchala velmi dobře, také díky přednesu pana Matáska a pokračování osobního života Enza a jeho rodiny si nenechám ujít. Určitě sérii doposlouchám.

Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Mafiánska poprava?

07.11.2020 Overený nákup

Překvapivě dobré

Povedená prvotina pro všechny, kteří rádi styl Dominika Dána, dost podobné. Přednes i příběh super, trochu zidealizované, ale budiž, hezky se to poslouchalo. Doporučuji. Pokud pan Šloser napíše další knihu, určitě zakoupím..

Hodnotenie audioknihy Výjimeční lidé

16.10.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Ohnivé znamenie

24.09.2020 Overený nákup

Velmi dobré

Velmi zajímavý příběh, trocha historie, dávných zvyků včetně mučení... Je to moje druhá kniha ze série a určitě půjdu do další, historická detektivka mě zaujala!

Recenzia audioknihy Venuša zo zátoky

16.09.2020 Overený nákup

Velmi dobrý příběh i poslech

Mám ráda „Dánovky“ a tato byla opět velmi dobře interpretovaná, příběh měl spád, zajímavé zvraty. Parta vraždárov měla opět plné ruce práce. Vždy se mi tyto detektivky velmi dobře poslouchají, ani tato nebyla výjimkou. Zůstávám fanouškem.

Recenzia audioknihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu

16.09.2020 Overený nákup

Milé překvapení

Po dávce severských detektivek i „Dánovek“, které se mi velmi líbí, jsem se odvážila okusit detektivku historickou a ejhle, velmi milé překvapení! Zajímavý příběh, slovenštinu mám ráda, přednes dobrý, příběh vynikající. Autor má zodpovědně nastudovanou historii, takže se dozvídáme hodně zajímavého o dobovém oblečení, stolování - kde me se sbíhaly sliny - historické události nevyjímaje. Trochu mučeníčka priběh okořenil, výsledný dojem na jedničku. Už kupuji další díl...

Recenzia audioknihy Klbko zmijí

16.09.2020 Overený nákup

Určitě stojí za poslech

Vždy jsem ve velkém očekávání, jaký bude příběh tentokrát a co nového s postavami. Opět velmi dobrý přednes, příběh tentokrát pro mě trochu moc politický. Ale doba je, jaká je, takže chápu autora. Kniha má spád, vůbec jsem se nenudila, knihu jsem opět zhltla a doufám, že brzy vyjde další. Už se těším... Určitě doporučuji.

Vyšetruje partia detektívov

Recenzia audioknihy Pochovaní zaživa

23.07.2020 Overený nákup

Autor opět boduje

Příběh v této knize Dominika Dána se mě osobně hodně dotkl, proto hodnotím plným počtem hvězd, i když téma stáří, umírání a vraždy opravdu není nic veselého. Zrovna tak složité rodinné vztahy, kde se v poslední fázi starosti o vlastní rodiče ukáže naplno charakter postav i lidí, kteří se neštítí vydělávat na čemkoli. Jednoduše velmi dobrá kniha, i když v sérii byly i lepší, určitě doporučuji poslechnout. Přednes Martina Mňahončáka velmi dobrý. Děkuji za zážitek a již mám předplacenou další knihu...

Vyšetruje partia detektívov

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

29.04.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

16.02.2020 Overený nákup

Výborné

Třetí díl byl opět velmi podařený, pan Larsson ani Lisbeth nezklamali. Napětí po celou dobu a závěrečné rozuzlení super. Nemohla jsem se odtrhnout, interpretace vynikající. Teď nevím, zda pokračovat v dalších dílech od jiného spisovatele... Velká škoda pana Larssona.

Recenzia audioknihy Šachové figurky

14.12.2019 Overený nákup

Opět super

Třetí kniha trilogie z prostředí souostroví Hebrid. Větrno, drsno, vraždy bývalých spolužáků. Také pokus o návrat k bývalé lásce, vše okořeněno vynikajícím popisem přírody a postav, tak jak v předchozích dílech. Nyní již bývalý detektiv Fin Macleod někdy až moc často vzpomíná na historky z mládí, ale už jsem si na tento styl zvykla. Vyváženo zajímavým příběhem, propojením postav s minulostí, nečekanými zvraty. Kvalitní napínavý příběh, hodně nostalgie a chuť se na popisovanou přírodu jet podívat...

Recenzia audioknihy Jednou nohou v hrobe

17.08.2019 Overený nákup

Dán a Geišberg - co víc si přát

Autora i interpreta obdivuji, díky těmto profesionálům jsem se zařadila do rodiny "audiomolů". Tímto jim oběma skládám poklonu, i když panu Geišbergovi bohužel pozdě - o to upřímněji... Příběh silný, je vidět, ze spisovatel je praktik, vše perfektně popsané. Opět zážitek z napětí, rozuzlení, interpretace. Vřele doporučuji.