Recenzie užívateľa De Klerk

Hodnotenie audioknihy SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci

26.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Půl krále

26.12.2020 Overený nákup

Příjemná fantasy oddechovka

Kniha má trochu pomalejší rozjezd. Musím se přiznat, že začátek mě příliš nebavil, ale jakmile se děj trochu rozjel vtáhl mě do sebe a nepustil. Často jsem v diskusích narážel na výtky, že tento příběh je příliš jednoduchý a předvídatelný. Já osobně považuji jednoduší příběh který má spád spíš za plus a jistá míra předvídatelnosti mi nevadí. Navíc vzhledem k tomu že kniha spadá do žánru Young Adult se asi nedá předpokládat, že se bude jednat o nějakou brutálně drsnou a extrémně komplikovanou knihu. Mě osobně se audiokniha líbila a s klidem bych ji doporučil fanouškům fantasy kteří hledají nějaký titul pro oddechový poslech.

Svět ve kterém se příběh odehrává mi přišel zajímavý a do jisté míry i originální, nečekejte zde však žádnou magii. Svět i postavy jsou inspirované vikingy a v knize Půl krále získáme základní přehled o rozdělení světa, náboženství, legendách a mocenských strukturách. Jelikož je tato kniha první díl trilogie Moře střepů můžeme se těšit, že další díly nám vykreslí tento svět v mnohem širším a komplexnějším měřítku. Postavy jsou napsané dobře, působí vcelku reálně a v průběhu děje prochází postupně vývojem (který může někdy možná působit trochu skokově). Přestože se jistě nebude jednat o nějak epickou sérii, musím říct že mě tato kniha bavila a těším se na další díly.

Recenzia audioknihy Nevermore Baltimore

16.11.2020 Overený nákup

Hodnoceno s odstupem deseti let.

Knihu jsem četl před deseti lety. V té době patřil Petr Heteša mezi mé nejoblíbenější české autory. A pamatuji se, že jsem byl nadšený a kniha se mi velice líbila. Od té doby uplynulo mnoho času a já jsem postupně ztrácel o Hetešovy knihy zájem. Knihy vydané za poslední cca 4-5 let mě už neoslovují vůbec. A právě proto jsem zajásal když se objevila audiokniha Nevermore Baltimore. Představoval sem si, že se vrátím do doby kdy Hetešovy knihy byli lepší a já si tenhle příběh znovu skvěle užiji. To jsem se pěkně přepočítal. S odstupem těch deseti let musím říct, že Nevermore Baltimore na mě dnes působí dosti průměrně. Hra jako taková je sále super, ale příběh nabalený okolo je přinejlepším průměr a největším zklamání je pro mě hlavní hrdina, který mě vyloženě štval (obzvlášť některé jeho hlášky). Knihu jsem si tedy neužil tak jak jsem doufal a přišla mi možná až zbytečně dlouhá jelikož jsem si zhruba od poloviny přál aby už byl konec.

Hodnocení: dvě a půl hvězdičky za příběh a půl hvězdičky za skomírající jiskřičky nostalgie.

Recenzia audioknihy Muž, který měl dost času

26.10.2020 Overený nákup

Příjemně zabitá půlhodinka

Zdeněk Kupka odvádí opravdu výbornou práci a krásně posluchače vtáhne do "děje". On je to totiž takový děj neděj, ale povídka se poslouchá pěkně a musím se přiznat, že jsem byl zvědavý jak to dopadne. Délka je tak akorát, být povídka delší asi by tento způsob vyprávění tak dobře nefungoval a posluchač by se mohl začít nudit, případně být otráven repetetivností. Jelikož ale pan Holan nežil 1000 let je příběh snesitelný a mohu ho s klidem doporučit všem posluchačům, kteří občas rádi experimentují a nevadí jim poslechnout si něco netradičního.

Recenzia audioknihy Jak se zbavit Mstivý Soni

08.10.2020 Overený nákup

Zábava pro celou rodinu.

Nepamatuji si kdy jsem se naposledy při poslechu dětské knihy tolik nasmál. Takže mi ani nevadilo, že jsem ji slyšel během jednoho týdne minimálně čtyřikrát. Interpretace Davida Novotného posouvá zážitek z poslechu na úplně jiný level. Pořízením této knihy jistě neuděláte chybu a děti budou nadšené.

Recenzia audioknihy Lovci

29.09.2020 Overený nákup

Skvělá kniha!

Lovce jsem si opravdu oblíbil. Skvělé postavy, svět i akce dle mého gusta. S ohledem na dosavadní Kotletův styl bych řekl, že je kniha poněkud netradiční - nevím přesně proč nebo čím, ale funguje skvěle po všech stránkách. Hlavní devízy této knihy podle mě jsou:

Humor (jako vždy). Svižná akce (jako vždy). Málo sexu (za mě rozhodně velké +). Super postavy a svět (jako vždy). A fakt že se jedná o samostatný román (doufejme že to tak zůstane - protože méně je někdy více). V neposlední řadě pak interpret Josef Kaluža který mě mile překvapil.

Recenzia audioknihy Bratrstvo neohrožených

29.09.2020 Overený nákup

Audiokniha nebo seriál? Rozhodně obojí!

Všem fanouškům seriálu doporučuji poslech této knihy. A všem fanouškům knihy doporučuji shlédnutí seriálu. Tyto dvě formy vyprávění (stejného příběhu) se skvěle doplňují a vytvářejí tak mnohem komplexnější a ucelenější zážitek. Martin Zahálka zde odvádí skvělou práci a svým osobitým způsobem dodává knize větší spád.

Recenzia audioknihy Smrtka

29.09.2020 Overený nákup

Nejlepší byla interpretace.

Celou dobu jsem měl problém se s tímto světem sžít. Nepůsobil na mě uvěřitelně a všechna ta pseudofilozofie to rozhodně také nevylepšila. Hlavní postavy špatné nebyly a dalo by se s nimi ztotožnit, ale svět a příběh jako takový mě příliš neoslovil. Nicméně v rámci žánru je to dílo přinejmenším průměrné a pro čtenáře který přistoupí na tento výklad světa a nebude o něm příliš dumat možná i vcelku nadprůměrné.

Hodnotenie audioknihy Bombardér T-2990 se odmlčel

29.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Letuška z economy

29.09.2020 Overený nákup

Nákup naslepo který se vyplatil.

Tato kniha není cestopis ani turistický průvodce a dokonce ani návod jak se stát letuškou! Nic takového rozhodně neočekávejte. Já jsem neočekával - no vlastně jsem neočekával pro jistotu vůbec nic. Protože co by člověk asi tak mohl očekávat od blonďaté letušky? :-D

Ale teď vážně. Kniha mi opravdu sedla, pobavil jsem se, trochu se i poučil a zakroutil si hlavou nad tím jak je autorka praštěná. Tohle dílko určitě není pro každého, ale čtenáři různých humorných blogů (s důrazem na sarkasmus a drsnější humor) si zde mohou přijít na své. Kniha je spíš takový emocionálně laděný výlev holky která je celý rok daleko od svých blízkých a od domova. Létá po celém světě a ačkoli po většinu toho roku zažívá jeden velký jet lag snaží se z této své životní etapy vytlouct co nejvíc a vše si pořádně užít. Ani nevím proč, ale celé to vyprávění mi přišlo prostě takové neobyčejně obyčejné a milé. No možná to bude tím že mám slabost pro rozežrané blondýny. Na závěr bych ještě chtěl vyzdvihnout četbu Kristýny Leichtové, která odvedla opravdu skvělou práci a celkově tak tuto knihu pozvedá na vyšší úroveň.

Hodnotenie audioknihy Dobrá znamení

12.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kód Zeta

12.09.2020 Overený nákup

Fajn jednohubka

Povídek o invazi mimozemšťanů není nikdy dost. Jméno František Kotleta slibuje drsnou zábavu a specifický styl vyprávění příběhu, ale v tomto případě se připravte na příběh poněkud netypický. V první řadě je netypický hlavní hrdina (vědec), dále tu není typická akce na kterou jsme u FK zvyklí. Co je takové jak jsme zvyklí je humor. Myslím si, že při poslechu povídky se nudit určitě nebudete. Všem fanouškům knih Františka Kotlety a fanouškům apokalyptické SF mohu povídku jedině doporučit. A teď mě prosím omluvte musím jít „Samlít zimlák!“.

Recenzia audioknihy Zmetek z temnot

04.09.2020 Overený nákup

Prostě Lota

Zaklínačku Lotu mám rád a povídka Zmetek z temnot patří k těm (nej)lepším. Rozhodně mohu doporučit fanouškům i lidem kteří knihy o zaklínačce Lotě neznají a prostě jen mají rádi fantasy. (I když na Audiolibrixu je povídka z mě neznámého důvodu zařazena mezi Sci-Fi :-)

Na závěr bych ještě dodal že paní Daniela Choděrová odvedla skvělou práci, ale jedna povídka nikdy nestačí a proto bych uvítal další takto skvěle načtené povídky o zaklínačce Lotě.

Recenzia audioknihy Vlci

04.09.2020 Overený nákup

Pro fanoušky série je nákup povinnost

O Vlcích se říká že jsou nejslabším dílem série. Do jisté míry je to pravda, ale to slovo "nejslabší" je hodně v uvozovkách. A do velké míry je to dáno tím, že zde nevystupuje hlavní hrdina série Jan Bezzemek. Každopádně fanoušek série si přijde na své. Co ale musím audioknize vytknout je zpracování zvuku. Konkrétně kolísající hlasitost - poslech přes sluchátka byl utrpení. Hlas interpreta je poměrně tichý (někdy více, někdy méně) a když dělá zvukové efekty jako křik a řev atp. tak je zase extrémně hlasitý. Nepamatuji že bych u poslechu nějaké knihy tolikrát šteloval hlasitost. Každopádně tento nešvar bych připsal spíše vydavateli který zřejmě nechtěl moc utrácet za zvukaře a čas ve studiu.

Přestože je kniha Vlci Prequel k sérii Bratrstvo krve rozhodně ji nedoporučuji jako první knihu k poslechu. Nejprve základní trilogie a poté Stalingrad a nakonec Vlci.

Recenzia audioknihy O čem víme prd - Průvodce neznámým vesmírem

16.07.2020 Overený nákup

Vesmír v kostce

Jednoduše a odlehčeně podané současné poznatky o vesmíru. Knihu doporučuji všem, co si chtějí udělat alespoň rámcovou představu o vesmíru ve kterém žijeme a o poznatcích které jsme o něm zatím nashromáždili.

Recenzia audioknihy Osvobození

16.07.2020 Overený nákup

Volba které nebudete litovat

Strhující příběh z prostředí francouzského odboje. Kniha se poslouchala opravdu výborně a bylo těžké se od ní odtrhnout. Pořád jsem si říkal "Ještě kapitolu, ještě jednu kapitolu a pak už půjdu spát....". Při poslechu jsem měl místy nutkání porovnávat knihu Osvobození s knihou Dívka, která spadla z nebe. Obě knihy jsou vynikající, ale Osvobození má ještě větší spád a v podstatě neustávající akci. Přestože je tento příběh zčásti fiktivní - jako román skvěle funguje a má i historickou výpovědní hodnotu.

Hodnotenie audioknihy Superholky

01.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy ERILIAN 1 - Město čarodějů

01.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů

01.12.2019 Overený nákup