Recenzie užívateľa Hana

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Parfém - příběh vraha

12.12.2020 Overený nákup

Dost nechutné ... proč je to tak slavné?

Nějak nechápu, proč je tahle kniha tak slavná .... buď si mnoho lidí libuje v hnusu a nebo jsem ji vůbec nepochopila.

Jediné, co se mi líbilo, byl popis všech těch vůní a metod jejich příprav. Pak se mi líbil interpret, měl příjemný hlas, ale možná až moc příjemný na takový nechutný příběh.

Co se příběhu týče ... když pominu odpornost některých scén, tak přestože má zajímavou nosnou myšlenku, tak absolutně postrádá logiku. POZOR, trochu spoiler: Naprosto neinteligentní, nesociální a psychicky narušená osoba se z ničeho nic začne chovat jako nejškolenější psycholog, začne kalkulovat a splétat složité sítě. Dokáže pěšky a s půldenním spožděním předehnat jezdce na koních, přestože kulhá a je v pohybu neohrabaný .... prostě autor to tak potřeboval, tak to neřešil, jestli to má hlavu a patu.

Úplně nejvíc mi ale asi vadilo, když interpret krásně opisoval přírodu a výrobu parfému a do toho padaly výrazy, jakože "čuměl" (to dělal docela často) nebo "čmuchal" (člověk, ne pes). Vůbec mě to po slohové stránce dost tahalo za uši ... opakování frází oblíbená byla např. "tak říkajíc", užívání nehodících se vyrazů pro daný text ...

Každopádně jsem kus přetrpěla a kus jsem přeskočila, abych si alepsoň poslechla konec, který byl mimochodem velmi nechutný.

Můj konečný verdikt je propadák, ztráta času a peněz.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Fimfárum

03.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

01.12.2020 Overený nákup

Rozporuplné pocity

Úplně nevím, jak mám knihu ohodnotit ... je to příběh ze života, o obyčejné rodině, která žije tak trochu nudný život, ale nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Petra Soukupová má užasnou schopnost popsat pocity a myšlenky lidí, dospělých i dětí .... úplně přesně popsala to, co tak často vídám mezi partnery - neschopnost mezilidské komunikace a absenci sebereflexe ... to, jak “na vinně je vždycky ten druhý”, jak si lidé nejsou schopní říct, co je štve, nutí se do věcí, které nechtějí, jak dospělí podceňují děti, nechápou jejich pocity, vyžadují od nich chování, které sami nedodržují ... a je tak autentická, že jsem byla celou knížku střídavě naštvaná na jednu, či druhou hlavní dospělou postavu.

Konec je náhlý a nečekaný a otevřený, představovala bych si nějaké rozuzlení, ale když jsem nad tím přemýšlela, tak vlastně není těžké si to všechno domyslet ...

Interpreti byli skvělí, jen mi přišli hlasově dost podobní a u žen jsem moc neviděla rozdíl. Muži byli lépe rozlišitelni a dobře se na své role hodili ... zvlášť Richard byl na zabití, ke konci bych po něm úplně klidně hodila hrnec. :).

Recenzia audioknihy Klub divných dětí

25.11.2020 Overený nákup

Tak tohle byla bomba

Poprvé jsem poslouchala knihu od Petry Soukupové a hned jsem ji musela doporučit dál. Úžasný příběh ... milý, napínavý, trochu i kritický. Vhodný pro starší děti i dospělé. Krásný pohled do dětské duše ... a přesto, že mám doma 'normální' děti, rozhodně mě to donutilo se zamyslet nad něktrými svými reakcemi na jejich chování.

Interpreti jsou všichni úžasní a Patricie Pagáčová je absolutní jednička! Milu namluvila dokonale.

Vřele doporučuji.

Z reálneho života

Recenzia audioknihy Nejkrásnější římské báje a pověsti

25.11.2020 Overený nákup

Zklamani

Čekala jsem něco, jako Staré řecké báje a pověsti, ale zklamalo mě to. Neplynulo to tak pěkně, chvílema to bylo spíš, jako pro malé děti a chvílema zase jako telefonní seznam (výčet bohů, resp. jejich jmen).

Z interpretů mi nesedl Vladimír Kratina, ale na druhou stranu možná nešlo s tím příběhem nic moc udělat. Množství interpretů bylo podle mne zbytečné, jeden by určitě stačil.

Líbil se mi příběh o Trojské válce, asi protože byl delší a souvislejší, celkově jsem ale byla zklamaná.

Recenzia audioknihy Staré řecké báje a pověsti (komplet 5 alb)

25.11.2020 Overený nákup

Návrat do dětství

Staré řecké báje a pověsti jsem jako dítě četla několikrát a moc se mi líbily .... a líbily se mi i teď. Nejhezčí je asi vyprávění o Odyseovi a Herculovi. Určitě jsou vhodné pro starší děti a je to velmi příjemný způsob, jak se něco naučit.

Trochu mi vadilo, že to bylo namluvené tolika interpretama, kteří se střídali bez jakéhokoliv systému ... jakoby po odstavcích. Přišlo mi to zbytečné a ze začátku hodně rozptylující, ale pak jsem si zvykla. Všichni z nich jsou skvělí interpreti a bylo by lepší, kdyby každý načetl svůj příběh a podle mě by úplně stačil jeden ... a raději se Supraphon mohl zaměřit na to, jak lépe spojit těch pět alb do jedné knížky, aby se tolikrát nemusela opakovat jedna stejná pasáž, která je zřejmě na začátku a na konci jednotlivých knížek. Jinak to ale určitě stojí za poslech.

Recenzia audioknihy Medová léta

02.11.2020 Overený nákup

Nuda

Šla jsem na jistotu, pro lehký žánr a zábavu, ale šáhla jsem vedle. Nedokázala jsem se přinutit knihu doposlouchat. Nevím úplně přesně, jaké věkové kategorii je tahle kniha určena ... hlavní hrdina je mladý puberťák (řekla bych konec základní školy), kterému se líbí spolužačka. Myšlenkové pochody chlapce jsou opravdu dost nevyzrálé, děj je takový nemastný, neslaný, pomalu se táhne a nemá směr. Možná jsem nějaké rozuzlení propásla, protože jsem se neprokousala do konce, ale nudila jsem se u toho, byla to pro mě ztáta času (a kreditu). Nedovedu si ani představit, že by to bavilo současnou mládež. Možná by se dalo říct, že to není nadčasový příběh a už propásl svou dobu, asi bych se u něj bavila 20 let zpátky. Jestli jsem to dobře pochopila, byl Ivan Kraus velmi mladý, když tuto knihu napsal ... podle mne, je to znát.

Recenzia audioknihy Dámy a pánové

31.10.2020 Overený nákup

Zase skvělé

Hodnocení knih Terryho Pretchetta bych si měla někam nakopírovat a pak jen vkládat. Jsem zvědavá, jestli někdy narazím na nějaký slabý příběh. Každopádně, tento to nebyl ... zase jsem se nedokázala ubránit údivu nad Pratchettovou představivostí, inteligencí a s jakou lehkostí a humorem dokázal psát.

Zuzana Slavíková je dokonalá interpretka. Přednes je naprosto přirozený a její lehce chraplavý hlas, který charakteristicky mění podle postav, se do této série o čarodějkách přesně hodí.

Už se těším na dalšího Pratchetta!

Humor

Recenzia audioknihy Čarodějův učeň

31.10.2020 Overený nákup

Napínavý, černý a krásný

Při poslechu jsem si uvědomila, že jsem ten příběh znala. Vzpomněla jsem si, že jsem ho viděla v animované podobě. Tehdy se mi nelíbil. Bylo to moc temné a strašidelné a dodnes si pamatuji na postavu Mistra s rozseknutou hlavou ... Polech originálního příběhu je úplně jiná liga. Pořád je temný a tajemný, ale také plný lásky a přátelství, hodnot, které jsou v každé době ty nejdůležitější. Výborná interpretace a zvukové podbarvení dodávají hloubku a napětí .... vůbec mi nevadilo, že je to pohádka, užila jsem si ji každou buňkou svého těla a bála jsem se o Krabata i o Juru, přesto, že jsem věděla, jak to dopadne :).

Jako dospělý posluchač jsem se mohla soustředit na detaily a moc se mi líbilo, že nebyly odbyté, jak to někdy v pohádkách pro děti bývá. Příběh plynule teče, jako voda v řece. Popisuje smrt, zlo, dobro, přátelství a nehodnotí ani jedno, protože každý má ke svému chování důvody ... Těším se, až mé děti budou trošku starší a budou umět lépe česky, moc ráda si to s nima poslechnu znova.

Recenzia audioknihy Prašina

06.10.2020 Overený nákup

Příliš velké očekávání

Dlouho mi trvalo, než jsem si utříbila, jak se k recenzi postavit. Přiznávám, že se mi Prašina moc nelíbila, ale rovnou musím říct, že nejsem cílová skupina, tedy 'náctiletá'.

Podle mne, měl příběh skvělou nosnou myšlenku, ale její zpracování už bylo slabší. Tři mladí, zcela netrénovaní lidé, zvládnou během několika hodin to, co by sotva dal James Bond. Vím, že je to fantasy, ale taková zvláštně nereálně reálná.

Knížce se ale nedá upřít napětí a čtivost. Poslechla jsem si ji celou, ale do druhého dílu chuť nemám.

Interpret mi zrovna tady také úplně neseděl. Spíš se mi sem nehodil, než cokoliv jiného.

Možná, že jsem prostě jen moc stará a nic jsem nepochopila :-).

Vek 12 +

Recenzia audioknihy Horká neděle aneb Vynechané povídky

05.10.2020 Overený nákup

Milá klasika

Tak jsem se teď zarazila u nadpisu, jak už automaticky řadím pana Svěráka mezi české klasiky. Chvíli jsem přemýšlela, jestli to nemám změnit, ale nechám to tak, protože to tak cítím. Povídky jsou opravdu 'Svěrákovské' ... i kdyby byly anonymní, věřím, že by 3/4 národa poznalo, kdo to napsal. Jsou milé, chytré, pichlavé, trefné a vtipné. Víc k tomu nemám co říct ... snad jen, že jsem si je poslechla už po třetí.

Recenzia audioknihy Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva

05.10.2020 Overený nákup

Bezva relax

V téhle době byla tahle knížka úplný balzám na moje nervy, jen mě strašně mrzelo, že byla tak krátká. Konečně jsem plně docenila roušku, neboť zachránila několik spolucestujících od sprchy, jak jsem vyprskávala smíchy.

Autorka má velmi osobitý styl humoru, který je mi velmi příjemný a knížku jsem si opravdu moc užila a nejvíce scénu, kde prodávala své auto. Celkově to vlastně ani nebyl tak nereálný příběh, člověk se tam občas i najde :)

Zezačátku jsem si musela zykat na interpretku, přišlo mi, že moc protahuje slova a souhlásky ... možná to bylo tím, že jsem před tím poslouchala knihu, namluvenou skvělým mužským interpretem. Každopádně, ať už se Andrea Elsnerová vžila do role a začala číst přirozeněji, nebo jsem si zvykla, mohu nakonec poslech hodnotit, jako velmi příjemný. Abych to tedy zkrátila, plně plním všechny hvězdičky hodnocení.

Recenzia audioknihy Severská mytologie

24.09.2020 Overený nákup

Báječně čtená kniha

Poslech této knihy jsem si užila, protože mám ráda staré báje a pověsti a příběhy ověnčené tajemnem a magií. Gaiman se skvěle zhostil převyprávění příběhů o bozích studeného severu a chápu, proč ho přitahují ... jsou plné nadpřirozených situací a věcí a drsné a temné, tak, jako i vlastní Gaimanova tvorba ... jen v jeho vlastních knihách může víc pustit uzdu své bezbřehé fantazii.

Některé příběhy Severské mytologie jsou slabší, trošku nudné a občas mi přišlo, že je to spíš vyprávění pro děti, ale jsou to jen krátké pasáže. Celkově jsem se na poslouchání tešila a myslím, že velkou roli v tom hrála interpretace Pavla Soukupa. Jeho čtení je dokonalé ... posazení hlasu, pauzy, rychlost ... naprostá lahoda pro ucho.

Jeden rozprávač Pre začiatočníkov v žánri

Recenzia audioknihy Dešťová hůl

15.09.2020 Overený nákup

Román o lidských vztazích

Mně se kniha libila moc ... je to psychologický román, takový pohled do lidské duše, o tom, jak si lidé nerozumí hlavně proto, že spolu o věcech nemluví, o tom, že majetek rozvrátil nejednu rodinu a kam až jsou lidé schopni zajít, kvůli penězům. Je to vlastně takový trochu smutný příběh. Je napínavý, dobře napsaný a velmi pekne interpretovaný.

Recenzia audioknihy Nikdykde

15.09.2020 Overený nákup

Objeveni "Ameriky"

Objevila jsem "Ameriku" .... prestoze je Gaiman velmi, velmi znamy, byla tahle kniha prvni, kterou jsem od nej kdy cetla. Nadchla me a obdivuji jeho fantazii. Tajemno, veci nemozne se stavaly mozne, temno a napeti ... obrazy v mozku jely na plne obratky. Dala jsem to skoro na jeden zatach ... a to jsem doufala, ze budu mit na par tydnu vystarano pri cestach autem. Male minus kvuli nekterym nechutnym scenam, nektere nebyly nutne, autor se jejich popisem evidentne bavil. Pribeh se velmi pekne poslouchal a to nejen diky obsahu a stylu vypraveni, ale take diky interpretaci Matouse Rumla. K tomuto pribehu se skvele hodil (oproti Prasine, kde se mi jeho prednes nelibil). Mozna by se mu dalo trosku vytknout, ze nebyl uplne konzistentni ve zmene hlasu, ale myslim, ze zkusenostma toto dopiluje. Jinak ma velmi prijemny hlas a prednes.

Jeden rozprávač

Recenzia audioknihy Plachetnice na vinětách

26.06.2020 Overený nákup

Poslech na jeden zatah

Vsechny knihy Jiriho Hajcka jsem cetla a tak jsem se tesila na knihu, kterou budu moci v poklidu poslouchat pri svych dlouhych cestach do prace a z prace ... moc jsem tech cest s knihou nepodnikla, protoze jsem ji nedokazala odlozit a poslechla si ji temer na jeden zatah. Koupila jsem si ji jen kvuli autorovi, tema by me normalne nezaujalo - zena kolem 50 projde rozvodem a kniha popisuje jeji cca prvni rok po rozvodu, jak se snazi najit si svou vlastni cestu, srovnava se se samotou a obavami a stiny vlastni rodiny. Zasnu ale nad tim, jak se muz dokaze vcitit do pocitu zeny. V pribehu nejsou velke zvraty, akcni sceny, presto je velice ctivy a napinavy ... i kdyz to mozna neni to spravne slovo, mozna by bylo primerenejsi rici, ze se dotyka ctenare tak nejak hloubeji, na emocni hladine. Kazda postava me trochu iritovala a zaroven jsem jeji chovani chapala, byly ze zivota, jaky kolem sebe znam.

Interpretka Vanda Hybnerova ma zajimavy hlas a dobre se hodila k hlavni hrdince. V nekterych chvilich mi ale prednes nesedel. Prisel mi moc strohy a ironicky a to hlavne v nekterych debatach mezi muzem a zenou, kde bych cekala jinou intonaci ... pocity z knihy mi ale nezkazil.

Recenzia audioknihy Dobrá znamení

29.04.2020 Overený nákup

Vyborna kniha, jako vsechny od Pratchetta

Skvělé, vtipné, trefné ... musela jsem si najít, kdy byla kniha původně publikována. Bylo to v roce 1990, ale ani trochu by mě nepřekvapilo, kdybych zjistila, že je z loňského roku (vlastně překvapilo, vzhledem k tomu, že T. Pratchett zemřel r. 2015).

Pan Jan Kantůrek jako "dvorní" překladatel knih Terryho Pratchetta je naprosto dokonalý a jeho překlady jsou podle mne i vtipnějši, nez originál. Pan Jan Zadražil by se měl nominovat na "dvorního" interpreta knih Terryho Pratchetta. Jeho přednes je čistý, příjemný a dodává příběhu tu správnou tečku. Skvěle mění hlasy a má jich slušnou sbírku.

Když se vrátim k příběhu, tak je to parodie na zjevení Sv. Jana a blížící se konec světa. 4 jezdci z Apokalypsy: Válka, Hlad, Znečištění (Mor podle autorů odešel na odpočinek po objevení penicilinu) a Smrt se sejdou a společně cestují za Antikristem, který má zničit svět, který miluje. Anděl Azirafal, ďábel Crowley svět milují také a tak se jemu konci snaží zabránit navzdory riziku, že budou potrestáni. Ke konci jsem se maličko ztratila v ději, ale i tak knihu hodnotím plným počtem.

Recenzia audioknihy Nohy z jílu

18.01.2020 Overený nákup

Nejlepsi prednes, co jsem kdy slysela.

Knihy Terryho Pratchetta je težké hodnotit, protože jsou všechny skvělé ... Série o policistovi Elániovi jsou vtipný (a krutě pravdivý) pohled na lidskou společnost. Člověk se při poslechu baví, chechtá se nahlas a zároveň trne z toho, jak přesně to vystihuje chování opravdových lidí - těch obyčejných i těch s mocí. Je nepochopitelné, že člověk s tak produktivním mozkem, jako byl Pratchett, zemřel na Alzheimera. Co bych ale ráda vyzdvihla, je přednes. Je skoro neuvěřitelné, že knihu načetl jeden člověk, kolik intonací může jeden člověk vyprodukovat ... a jak jsou trefné! Desátník Navážka, Noby a petricij Vetinar jsou mí nejoblibenější. Pokud někdy někdo jiný nečte tuto serii, bude to neposlouchatelné pro ty, kdo budou znát interpretaci pana Zadrazila.

Recenzia audioknihy Jak vycvičit draka

10.12.2019 Overený nákup

Pokud chcete s detmi poslouchat a nenudit se

Pokud vase deti rady poslouchaji audioknihy, tak tuhle zvolte do mist, kde musite poslouchat s nimi, protoze u tehle knizky se nudit nebudete. Pribeh je detsky, ale ma vtip, ktery oceni i dospeli a je vyborne prelozen do cestiny. Uplne nejvic jsem si ale uzila prednes Davida Novotneho .... chvilema jsem vazne nechapala, kolik jeden clovek dokaze vyloudit ruznych hlasu pro ruzne postavy, vcetne tech mluvicich zvirecich. Ze vsech nejlepsi je hlas draka Zeleneho Osuda, dokonce i jeho chrceni je autenticke :-). Jedina nevyhoda je, ze je to jen 4hod poslouchani.

Hodnotenie audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší

05.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město

05.11.2019 Overený nákup

Slabší než první díl

Tenhle díl se mi líbil méně, než ten první, ale autor má zajímavou schopnost ukončit knihu tak, že vám nezbyde nic jiného, než si prostě tu další knihu poslechnout. Není to nezajímavý příběh, jsou v něm dobré nápady a neočekávané zvraty .... Když už si myslíte, že víte, jak to teď bude, tak se stane něco úplně opačného. Příběh kmitá jako sinusoida, Napětí se střídá s odpočinkem. Na můj vkus se ten příběh trochu moc táhne a určitě by se vešel do dvou knih. Co mi, ale vysloveně vadilo a vadilo mi to i v první knize, že si autor moc neláme hlavu s některými detaily .... prostě mu to tam nevyšlo zakomponovat, tak to tam zasadil, ať to dává smysl, nebo ne.

Interpret Viktor Dvořák má moc příjemný hlas, v prvním díle mi přišel super, ale tady mi občas neseděl. Občas četl, nevyprávěl. Třetí knihu si poslechnu, když už jsem poslechla dvě, ale nic nového bych si od autora nepořídila. Občas tu padne srovnání s Rowlingovou ... za mne tedy je to “nebe a dudy”.

Recenzia audioknihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

22.10.2019 Overený nákup

Neni to nejlepsi fantazy, kterou jsem kdy cetla, ale libila se mi.

Rozhodla jsem si precist knihu drive, nez se podivam na film, protoze obracene bych to uz neudelala. Kniha se mi libila, presto ze pribeh sam o sobe mel trochu mouchy. Prisel mi takovy jakoby nevyrovnany, nedotazeny do detailu (kdyz porovnam treba Harryho Pottera nebo Eragona). V prvni rade mi prislo, jako by mel spisovatel problem, drzet se v roli ... chvilema pribeh znel, jako by byl z ust 16ti leteho kluka a chvilema byl mnohem zralejsi. Tady ta nevyrovnanost. Co se tyce detailu, vetsinou je nevidim, ale tady me treba zarazil popis situace, kdy Jacob prohledaval stary dum .... v prvni rade se mu nejak podarilo videt obliceje a postavy na fotkach, ktere lezely rozhazene na podlaze v suterenu, kde nebylo svetlo, jen cernocerna tma ... a on na ne koukal zezhora dirou v podlaze (tedy ze svetla do tmy) a pak, kdyz do toho suterenu sesel, zastavil se, aby si "oci zvykly na sero, ale neslo to, protoze tam byla cernocerna tma ." Takovych podobnych nesrovnalosti v detailech bylo v knize vic a trochu me to vzdycky "vyhodilo" z pribehu. Jinak ale pribeh plynul pekne, nenudil a tesila jsem se na nej .... takze minimalne druhy dil si jeste poslechnu, dal pak uvidim, jak se to bude vyvyjiet.

Interpret Victor Dvorak mi sednul. Ma pekny prednes, prijemny hlas a prislo mi, ze k Jacubovi se jeho hlas hodi.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

04.10.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Syn větru a Prsatý muž

25.09.2019 Overený nákup

Zklamani

Zlodeje pribehu jsem cetla dvakrat, Syna Vetru jsem mela co delat, abych ho doposlechla celeho ... chtela bych napsat, ze je to neuspesne pokracovani uspesneho dila, ale kdyz nad tim premyslim, mozna ma ta kniha jiny duvod. Je celkem depresivni, protoze popisuje zmenu v negativnim smyslu, zanik neceho specialniho ... a proto se mi nelibila, protoze to nebyl unik od reality, putovani nedotcenym pralesem Siberutu, ale kruta sebereflexe a pocit beznadeje. Nejvystiznejsi asi bude, kdyz napisu, ze oproti Zlodeji pribehu jsem si knihu neuzila, ale vic se mi zaryla do mozku.

Recenzia audioknihy Muži ve zbrani

18.09.2019 Overený nákup

Terry Pratchett nezklamal

Mozna je zbytecne psat recenzi na knihy Terryho Pratchetta .... asi staci rict, ze jako obvykle nezklamal. Muzi ve Zbrani je volne pokracovani knihy Straze Straze Straze! a je opet plne uveritelnych i neuveritelnych napadu, humoru a smutne pravdy o tom, co jsme to vlastne my lidi za rasu? Terry Pratchett dokaze skvele nahlednout pod poklicku lidskeho mozku a mysleni. Myslim, ze neprozradim nic necekaneho, kdyz napisu, ze desatnik Karotka v tomto dile skvele "vyrostl".

Knihu jsem si uzila, prednes je vyborny. Jan Zadrazil je u mne mistr cteneho prednesu a naprosto obdivuju kolik variant ruznych hlasu dokaze jeden clovek vyprodukovat.

Knihu vrele doporucuji a tesim se na dalsi dily Terryho Pratchetta na Audiolibrix.

Recenzia audioknihy Knihy džunglí

31.07.2019 Overený nákup

Skvělý poslech

Nemohu uvěřit, že jsem nikdy příběhy Mauglího neslyšela, na druhou stranu bych je jako dítě asi plně nedocenila. Překvapilo mě, jak moc moudra v knize je. V příbězích je víc hloubky, než bych od knihy pro děti čekala.

Líbilo se mi, že se střídaly příběhy Mauglího s přiběhy, které o něm nebyly, ale popisovaly život nějakého zviřete nebo lidí v nějaké krajině (např. Život Eskymaků). Každý přiběh je svým způsobem drsný, ale s dobrým koncem a má v sobě poučení. Povídka o krokodýlovi mi přišla slabší, ale ostatní povídky se mi líbily moc.

Vsichni interpreti odvedli skvělou práci a nemám k nim žadné výhrady.

Rozhodně doporučuji si knihu poslechnout, své si najdou děti i dospělí. Mně poslech bavil moc.

Hodnotenie audioknihy Kouzelníci z pradávna

29.06.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dívka, která upíjela měsíc

15.06.2019 Overený nákup

Krasny a chytry pribeh

Dívka která Upíjela měsíc je nejen pohádka, ale hlavně chytrý příběh ze života.

Příběh o manipulaci, ovládání, zlu a dobru a nedorozumění které vzniká v důsledku nedostatečné komunikace. Je to příběh o tom, jak dobře míněné skutky mohou strašně ublížit a jak je snadné manipulovat lidma pomocí strachu a jak jedinou ochranou proti tomu jsou znalosti, kritické myšlení a zdravá nedůvěra.

Myslím, že tento příběh je “současný” v každé době a systému.

Hlas interpretky Heleny Dvořákové mi ze začátku moc neseděl, ale pak jsem si zvykla a přednes se mi moc líbil. Interpretka měla hlas pro každou postavu, což v poslechu velmi pomáhalo.

Příběh určitě není pro malé děti, protože, i když v něm nehledáte nic hlubšího, jsou v něm složité myšlenky a obraty. Mě se knížka líbila moc, ale dceři ho dám ne dřív, než v 10 letech, myslím, že by jí teď ještě nebavil.

Recenzia audioknihy Dítě na vlastní pohon

30.05.2019 Overený nákup

Nejlepsi kniha na tema vychovy deti

Obsah knihy Deti na vlastni pohon se mnou absolutne rezonoval. Naprosto logicky a ne uplne standardni pohled na vychovu deti. Vypada to jednoduse, ale clovek musi tak trochu prekrocit vlastni stin ... alespon ja ano. Autori hodne mluvi o zpusobu vzdelavani a prestoze mluvi o americkem systemu, da se aplikovat i na ten nas. Kniha se skvele posloucha. Je moc pekne a srozumitelne napsana a misty i vtipna, coz perfektne podtrhl prednes Borka Kapitancika. Jedine, co mi vadilo, ze jsem si nemohla delat poznamky, protoze posloucham v aute ... Kniha je plna ruznych odkazu, recenzi a doporuceni, takze jsem se rozhodla, ze si ji koupim i v tistene verzi, abych je mela vsechny po ruce. Vrele doporucuji, pokud chcete mit spokojeneho potomka.

Recenzia audioknihy Stráže! Stráže!

21.01.2019 Overený nákup

Terry Pratchett nezklamal

Ze všeho nejdřív a nejvíc musím vyzdvihnout interpreta Jana Zadražila. Takhle skvěle načtenou knihu jsem snad ještě neslyšela ... a to nemám žádnou špatnou zkušenost. Moc se mi libilo, jak každé postavě vtiskl svůj specifický hlas a perfektně jím potrhl charakter postavy.

Moc knížek od Pratchetta jsem nečetla, ale z toho, co jsem četla mi tenhle příběh připadal trošku jiný. Méně magie a víc ze života. Je to skvělá a vtipně napsaná kritika lidské společnosti. Rozhodně to stojí za poslech.

Hodnotenie audioknihy Byla jednou koťata

15.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Eragon

01.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Brisingr

01.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Čarodějky na cestách

13.11.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Český ráj

06.11.2018 Overený nákup

Jaroslav Rudis nezklamal

Jaroslav Rudis nezklamal. Nejprve me to trosku nudilo, bylo to takove placani "macho"chlapu v saune, nemelo to hlavu ani patu, ale jak se mozaika zacala skladat a pribeh davat smysl a zacala jsem se na nej tesit. Tato kniha byla druha nahravka od stejne dvojice Rudis - Ctvrtnicek, kterou jsem slysela a prijde mi to jako skvela volba. Zaver knizky me prekvapil. Stale jsem cekala, jak to muze skoncit a byl to necekane, ale rozhodne napadite a ne lacine. Knizka je spis oddechova a rozhodne ji doporucuji.

Recenzia audioknihy Inheritance

29.10.2018 Overený nákup

Skoro 100h prijemne straveneho casu

Vsechny dily jsem poslouchala se zatajenym dechem pri rizeni auta, ten posledni pak vsude, kde se dalo. Vedela jsem, jak to dopadne, presto mi to nebranilo v tom, abych si knihu velmi uzila. Nicmene, pokud Paolini nenapise paty dil, budu mit z teto tetralogie pocit neuplnosti. Konec je pro me moc otevreny a smutny. Take me trochu mrzi, ze v knize nebylo vic o zivote bylinkarky Angely. Byla to zajimava a dulezita postava, ale moc zastrcena do pozadi.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Eldest

02.10.2018 Overený nákup

Christopher Paolini me dostal do kolen

Prvni dil Eragon bylo presne to, co jsem hledala pro odreagovani. Pribeh nebyl extra hluboky, ale velmi poutavy a na jeho konci jsem mela chut si poslechnout dalsi. Pak jsem zjistila, ze ten pribeh napsal 15-ti lety kluk a okamzite pro me dostal jine dimenze. Druha kniha Eldest je mnohem propracovanejsi a je znat, ze autor zraje a nektere jeho myslenky a postrehy me dostavali do kolen. Knizku jsem poslouchala kde se dalo. Stavalo se, ze jsem mela v hlave prijemny hlas pana Stranskeho i kdyz jsem zrovna neoslouchala :-). Tesim se na dalsi dily a vrele celou serii doporucuju tem, kteri maji radi draky, elfy, trpasliky a kouzla.

Recenzia audioknihy Nekonečný příběh

11.08.2018 Overený nákup

Nadherny pribeh plny fantazie

Dlouho jsem neslysela krasnejsi detsky pribeh. Film se mi nikdy moc nelibil, ale nahodou jsem si poslechla prvnich 50min audioknihy a okamzite jsem si ji musela koupit. Hledala jsem neco, co me odreaguje v aute po praci ale neni to zaroven ploche. Necekala jsem, ze to najdu v detskych knihach, opravdu jsem si to uzila. Kniha je dlouha 14hod. Prvni cast knihy vypravi pribeh chlapce Atreje z Fantazie, ktery hleda nekoho, kdo by zachranil Fantazi a najde tak Bastiana a druha cast vypravi pribeh Bastiana. Oba pribehy se prolinaj a jsou velmi napinave. Ani chvilku jsem se u toho nenudila, ale musim upozornit, ze je to pribeh pro deti plny kouzel a neexistujicich bytosti. Mne neustale zarazela ta obrovska fantazie autora a schopnost vtahnout ctenare do deje, zit ten pribeh. Neni to asi pro uplne male deti, mozna tak pro deti od 7/8 let. Knizka byla krasne ctena a hlas pana Vlasaka tomu dodaval tu spravnou kapku. Rozhodne je to jedna z tech nej knizek, ktere jsem za zivot cetla ... a tesim se, az ji budeme poslouchat spolu s detmi.