Recenzie užívateľa Blesk

Hodnotenie audioknihy Hustej nářez

19.07.2020

Hodnotenie audioknihy Perunova krev I

19.07.2020

Hodnotenie audioknihy Fakt hustej nářez

10.07.2020

Recenzia audioknihy Rudý kapitán

26.02.2020 Overený nákup

Konečně česky ... :-)

Již delší dobou mě lákalo vychvalované dílo pana Dominika Dána, ale slovenští braťa mi odpustí, vždy mě odradila slovenština interpreta - nějak mi to nebylo příjemné k poslechu. Proto hend jak jsem zjistil, že vyšla audiokniha Dominika Dána v čestině a ještě k tomu "namluvená" takovým veikánem jako je pan Stránský, tak ta nemohla v mé knihovně chybět. A je to bomba - nezklamali mě.

Dětektivní příběh je dobře promyšlený a hlavně velmi dobře proložený humornými hláškami, velice rychle se stozožníte s hlavními postavami. Autor si hraje s vašimi emocemi a celkem obratně využívá vašich momentů překvapení jak vás provádí příběhem. Bylo slyšet ze se autor příběhu věnoval pečlivě a nastudoval si i historické prameny :-). Kniha byla napínavá, poučná a místy až šokující a přípomíná jaká byla doba a že by se na ni nemělo tak rychle zapomínat, protože jak bylo naznačeno je to jen otázkou času, kdy se budou lidé chovat znovu obdobným způsobem.

Po doposlouchání této audioknihy jsem se rozhodl, že to jestě se slovenštinou pana Geišberga ještě jednou zkusím, protože mě velice láká poznat další příběhy od pana Dominika Dána. Byl bych velice rád kdyby pan Strásnský mohl pokračovat v přibližování díla Dominika Dána v českém jazyce :-)

Přejí vám všem ať se vám tato audiokniha líbí alespoň tak jako mě :-) a užijete si božskou interpretaci pana Stránského a um autora pana Dominika Dána.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

26.02.2020 Overený nákup

Pan Aldler-Olsen zase nezklamal

Pan Aldler-Olsen zase nezklamal, nejspíše to nebude jen můj subjektivní názor, ale zdá se mi že autor má dobré období nebo se v čase jen zlepšuje. Kniha se mi velice líbila, velmi lehce vás vtáhne do děje a může jí poslouchat i uplný začátečník, který ještě neslyšel předchozí příběhy. Samožřejme je velkou výhodou si poslechnout předchozí audioknihy od autora, protože více poznáte hlavní postavy a souvislosti z minulosti osob.

Vlastní příbeh je zasazen do naší doby a velmi zajímavým způsobem odráží akualní dění v Evropě, když se nad tím člověk zamyslí není to vůbec nereálný příběh až z toho někdy naskakje až husí kůže.

K interpretovi této knihy panu Barešovi nelze vyčíst vůbec nic je to prostě spička ve svém oboru a dlhouhodobě patří k mým oblíbenců - vzkaz panu Baršovi jen tak dál a houšť :-) naprosto super.

Přeji vám ať se vám tato audioknika libí jako mě a oceníte autorovu a interpretovu snahu připravit pro nás zajímavý příběh tím, že si knihu zakoupíte.

Recenzia audioknihy Pán věže

18.11.2018 Overený nákup

Druhý díl fantazy rozhodně nezklamal....

Druhý díl fantazy nezklamal....a už ted vím že nedokázu čekat na audio třetího dílu a vrhnu se do čtení.

Tento druhy díl je poutavým a zajímavým pokračováním prvního dílu, kde jsme se seznámili s Vélinem. Autor detailně a poutavě popisuje pokračování příběhu, kdy každá kapitola přinese nové informace nebo záplatku a jste v napetí jak to bude dál pokračovat. Děj jednotlivých kapitol se rozděluje mezi několik kličových postav a postupně vám vykresuluje obraz cleho přibehu jak se jednotlive děje k sobě přibližují a prolínají a vám se dostavá i pravidelně dávkovaného poznaní. Absolutně nejste schopni predpokládat, jak se dále děj bude vyvíjet. Velkou výhodou je sehnat si na internetu mapu spojeného kralovství, která se vyskytuje v knize, abyste získali lepší představu o geografické situaci příběhu.

Interpretace pana Soukupa a Luptáka je úžasná, chvilku mi trvalo zvyknout si na paní Josefíkovou predevším na občasné sykavky (nevím zda to byl problém mého prehrávače nebo nahrávky ze studia)

Celkoý dojem je ale perfektní, z příbehu je znát, že autor ma historické znalosti a jsem rád, že změnil obor a začal psát tyto poutavé fantasy.

Recenzia audioknihy Lazar

18.11.2018 Overený nákup

Našení, nadšení, nadšení

Kdybych začal slovy klasika "Co říci závěrem..." - naprosto užasné, vtáhne vás to do děje, celou knihu jsem "přečetl" v rekorním čase. Pokud mi dovolíte ji srovnat tak lze říci, že je stejně dobrá jako "Písečný muž", kterou považuji za to nejlepší od autora.

Pro nováčky, rozhodně se do této knihy nepouštějte aniž byste přečetli všechny predchozí, v knize se často odkazuje na předchozí díly a mohlo by se vám pak stat, že si díky neznalosti příbeh tak neužijete. Autor se sice snazil podstatné časti zhruba zopakovat, ale určitě je lepší znát všechyn souvislosti z předchozích příbehů.

Těd k samotnému příběhu - příbeh je plny zvratů a překvapení i když se snažíté něco si domýšlet a předpokládat téměr se vám nepodaří odhadnout jak to bude pokračovat a s čím to souvisí. Děj je strhující a velice zajímavý určitě ho přečtete jedním dechem. Konec zůstává otevřený, takže je zde případný prostor pro pokračování příběhu.

Interperetace: naprosto užasná interpertace od pana Římského stejně jako v předchozích dílech, byla to dobrá volba, kdy cítíte jak vás do příběhu vtahuje a sami citíte jak sám příběh prožívá.

Těším se na další dílo od autora a doufám, že bude minimálně stejně dobrý jako tento.

Recenzia audioknihy Psychologie ovlivňování

30.10.2018 Overený nákup

Je dobré vědět s čím vším se můžete potkat...

Zajímavě zpracované téma, které se opakuje u mnoha autorů ala Caldini, autor se o něm v knize take zmiňuje. Autor dostatečně vysvetluje pojmy které vám pomůžou zorientovat se v dané problematice. Co kvituji pozitivně je vlastní zkušenost a příklady které autor popisuje i hodně začlenit jich více.

Celkově knihu doporučuji stím, že je vhodné si ji poslechnout minimálně 2x :-)

Hodnotenie audioknihy AHA! Rodičovství

30.10.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Macbeth

30.10.2018 Overený nákup

Macbeth - zajímavé jméno pro titul, ale....

Asi je to dáno tím, že jsem zatížený sérií kriminalek s Harrym a proto na mě tato detektivka tolik nezapůsobila neboť jsem očekával něco víc. Volba jména titulu podle hlavní postavy není nic extra, mě se víc líbí způsob který autor volil ve svých předchozích dílech - patrně je takto zvoleno cíleně aby se dílo odlišilo.

Samotný příběh je zasazen do nepříliš specifického města v serverní části polokoule :-) a děj se točí okolo moci, drog a policie. Příběh není špatný, ale v mnoha ohledech není čtenář překvapen zásadním zvratem - autor se o to sice pokusil hned několikrát, ale čtenář/posluchač přibližně od druhé poloviny ví/tuší kam příběh směřuje. V jiných nesbovkách jsem byl zvyklý na to, že téměř do poslední chvíle nebylo jasné, že vrahem je zahradnik :-) - pro mě osobně je toto zajímavější při posluchání příběhu a při vytváření vlastních hypotéz.

Nebudu do detailu popisovat obsah příběhu, abych vás neochůdil o vlastní dojem, ale co prozradím je to, že celkově příbeh hodnotím jako zdařilý, přestože jsem při koupi očekával klasickou nesbovku a ani nečetl recenze a hned ji koupil. Nejsem z příběhu zklamaný a doposlouchal jsem ho až do konce a rozhodně na autora nezanevřu i když toto dílo patří k těm jeho průměrnějším. Moc se těším se na další nesbovku která vyjde abych zjistil jak namě nové dílo zapůsobí.

Přednes pana Neužila je velice dobrý a opravdu je z něj cítit jak příběh prožívá a celkově to určite hodně pomohlo celému příběhu. Kvalita nahrávky je také velice dobrá.

Osobně z nesbovek miluji příběhy s Harrym v podání pana Čermáka.

Hodnotenie audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

25.12.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovec králíků

06.04.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Švábi

06.04.2017 Overený nákup