Recenzie užívateľa Citrinka

Hodnotenie audioknihy Pravda, nebo lež

16.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Já, Poutník

31.01.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Černý led

19.12.2020 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Nový návrat malého prince

13.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Olga

12.12.2020 Overený nákup

2. půlka je poutavější

Zpočátku jsem byla dost zklamaná. Přečetla jsem si recenze a na vyprávění jsem se těšila. Čekala jsem ale mnohem víc. Pro mě poměrně strohý jazyk, vyprávění obyčejné, mnohdy nezáživné. Když se dlouho nic nedělo a happy end se nekonal, dokonce jsem chtěla přestat poslouchat. Pak příběh ovšem nabral spád, když autor začal pátrat po Olžiných dopisech. Poslední část značně zvýšila moje hodnocení. Nakonec to nebylo tak špatné a vyprávění mělo své kouzlo a i zajímavé rozuzlení.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

28.11.2020 Overený nákup

Milé překvapení

Po předešlých zklamáních jsem 6. dílu nedávala příliš mnoho šancí. Přesto jsem si knihu poslechla a musím uznat, že tentokrát jsem ji poslouchala se zaujetím. Sice vraha Lucie jsem si tipla správně hned v prologu, ale to nic nemění na tom, že se příběh odvíjel velmi zajímavě. Především proto, že poměrně brzy bylo jasné, že vražda Lucie nebude tím nejstěžejnějším objasněním v tomto díle. Enzo vyřešil i 7.vraždu (také celkem snadno budete tušit, kdo za tím stojí, ačkoli Vás Peter May bude "tlačit" do jiného vysvětlení) a tím se kniha stala velmi zajímavou a konečně zase ne tak obyčejnou. Sice netuším, o čem se bude psát v 7. díle, když Enzo již vše vyřešil, ale rozhodně si ho zase poslechnu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Jak si správně přát

19.11.2020 Overený nákup

Po poslechu to určitě zkusíte ;)

Kniha je krátká, v některých momentech dokonce i napínavá. Chcete slyšet více důkazů, které Vás mají přesvědčit o tom, že se přání plní. Chcete věřit a chcete slyšet víc. Myslím, že až s audioknihou skončíte, vezmete papír a napíšete své přání, o kterém už tak dlouho sníte. Někteří z Vás ještě možná i dříve, než knihu doposloucháte. :) Držím Vám palce.

Recenzia audioknihy Vztahy bez stížností

19.11.2020 Overený nákup

Povinná četba/povinný poslech

Jestli mě Svět bez stížností nadchnul, tak nevím, jaké slovo použít u této knihy. Knihu Jsem poslouchala při každé volné chvíli a ač už jsem měla základy z předchozí knihy, tato mi obzory ještě rozšířila. Dává hodně naděje a optimismu, kdy věříte, že všechno zvládnete a že všechny Vaše vztahy zlepšíte a napravíte. Ano, je to fuška, ale tato knížka Vás jednoduše nabudí a povzbudí. Přesvědčí Vás, že to dokážete a že to jde. Chvíli jsem si musela zvykat na hlas Martina Stránského. František Staněk se mi líbil víc, ale to je detail. Knihu naprosto vřele doporučuji. Nemá chybu!

Recenzia audioknihy Rozcházení

19.11.2020 Overený nákup

Pomůže, uklidní!

Tato kniha mi velmi pomohla v mých nejtěžších chvílích. Jestli procházíte rozchodem, jestli Vás bolí ztráta milovaného partnera, který Vás opustil a nebo naopak jestli chcete pomoci překonat srdcebol Vašeho partnera, kterého opouštíte Vy, poslechněte si tuto audioknihu. Bolest Vám nezažene, ale určitě ji zmírní. Alespoň na chvilku. Dojde Vám, že se dá pracovat nejen na vztahu samotném, ale i na tom, jak ho vědomě a slušně - s respektem ukončit. Jak odpustit a jak jít dál. Je to běh na dlouhou trať. Tato kniha Vás nespasí, Vaše bolest či pocity viny a výčitky po poslechu nezmizí, ale dá Vám naději. Že se tak jednou stane a Vy to zvládnete.

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

19.11.2020 Overený nákup

Je lepší nic neočekávat

Od posledních dílů ze série Akta Enzo už příliš neočekávám. Je to již několikátý díl, ve kterém pociťuji sestupnou tendenci. V minulém díle jsem byla vyloženě zklamaná, ale v tomto, kdy už jsem nic nečekala, jsem vlastně celkem v pohodě přešla předvídatelnost děje a celý příběh jsem poslouchala více na pohodu, s větší dávkou tolerance. Je to taková oddychovka, kdy si prostě řekněte: "No jo, klasický Enzo... No jo, zase ženská... No jo, zase to vyřešil a zase přežil..." :) A i když mě mrzí, že série nepokračuje v takovém levelu, na jakém začala, stejně jsem si koupila pokračování. :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Svět bez stížností

29.09.2020 Overený nákup

Už mám náramek :)

Tato kniha mě naprosto nadchla. Celá rodina již nosíme náramek a snažíme se splnit výzvu 21 dnů si nestěžovat, nepomlouvat a nekritizovat. Je to těžké. Hodně těžké. :) Ale stojí to za to.

Kniha je naprosto skvěle namluvená. Jako by ji předčítal sám Will Bowen. Je velmi pozitivní a motivující. Doporučuji všem, kteří se hledají nebo na sobě chtějí pracovat. Tato kniha nakopne a povzbudí!

Recenzia audioknihy Černá ozvěna

29.09.2020 Overený nákup

Příjemná změna, přesto klasika

Když si člověk zvykne na to, že se děj odehrává v 90. letech, kdy výdobytkem moderní doby byly pagery a internet teprve začínal, čeká ho zajímavý příběh, který je obohacen informacemi o americkém policejním systému a také o válce ve Vietnamu.

Zápletka není nijak originální, děj se dá také celkem předpovídat, přesto se v průběhu knihy pár wow momentů našlo.

Celkově je Černá ozvěna příjemný poslech, kdy se těšíte, co bude dál a bavíte se úžasným přednesem Martina Preisse. Nic převratného, přesto doporučuji. Kniha mě bavila.

Hodnotenie audioknihy Miluj svůj život

15.09.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Oběť 2117

21.07.2020 Overený nákup

Začíná být nudné

Nevím, jestli to je mým aktuálním rozpoložením, ale tak nějak mi přijde, že už Jussi neví,co by vymyslel a jak by sérii ještě prodloužil. Příběh mě nijak neoslovil. Na jednu stranu bylo zajímavé dozvědět se více o Asadově životě, na druhou stranu mnohé události byly těžko uvěřitelné. Některé naopak zase velmi předvídatelné. Ostatně to, jak tento příběh skončí, víte od úplného začátku. Vedlejší linka o Alexandrovi mi ve finále přišla zcela zbytečná, čekala jsem větší/silnější pointu. No a událost Carla a Mony - no comment. Poslední díly oddělení Q poslouchám už jen proto, že mi je líto přerušit sérii.

Recenzia audioknihy Hadohlavec

03.03.2020 Overený nákup

Co bude dál?

Stejně jako v sérii Akta Enzo, tak i v čínské sérii mi přijde, že už Peter May tak úplně nemůže překvapit a že kvalita jeho děl spíše s vyšším číslem dílu klesá. Příběh sám o sobě byl zajímavý. Ostatně právě poměrně aktuální (COVID-19 a s ním spojená šířící se panika). Do té doby mě nenapadlo, jak efektivní a snadný může být vir jako biologická zbraň. Takže zápletka a děj jsou zajímavé. Ovšem některé vykreslení postav, jejich chování - tuším Mendez nebo čínský starosta, o setkání s Li Jenovou sestrou ani nemluvě - přišlo mi to trochu přitažené za vlasy. Stejně tak jako některé akce - viz stadion.

V každém případě celkově audioknihu o stupeň povyšuje opět skvělá interpretace Jany Plodkové a Martina Myšičky. I když i osobní příběh Li Jena a Margaret už taky není tak zajímavý, jako byl v předchozích dílech, tito interpreti ho podali opět parádně.

Ovšem stejně si ale další díl, až bude, koupím. Nedá mi to. :)

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Požádej a je ti dáno

01.03.2020 Overený nákup

velmi pozitivní a nabuzující kniha

Tato kniha mi přišla jako spása v mém velmi těžkém životním okamžiku. Neříkám, že je světospásná a že vyřeší všechny problémy, ale určitě vnese jiný pohled (a přitom tak jasný a logický) do našeho již zažitého vnímání a chování a pokud se budeme řídit radami v této audioknize (pokud to dokážeme), rozhodně si tím náš život vylepšíme. Poslouchám ji již podruhé a budu ji poslouchat tak dlouho, dokud se znovu nedostanu do těch správných vibrací.

Velmi vyzdvihuji přednes paní Výtvarové Krausové, její klidný a příjemný hlas dodal audioknize na působivosti a na důvěryhodnosti. Za mě opravdu skvělá kniha, kterou rozhodně člověk nebude číst/poslouchat pouze jednou.

Recenzia audioknihy Čtvrtá oběť

04.11.2019 Overený nákup

Skvělá interpretace Martina Myšičky a Jany Plodkové

Tito dva interpreti dávají audioknize opravdu hodně. Je příjemné je oba poslouchat. Velmi oceňuji jejich změny hlasu, pokud čtou jiné postavy. Oba dva jsou schopni perfektně vystihnout jak muže, tak ženy, i děti.

Příběh je velmi zajímavý. Především informace o kulturní revoluci a o tom, co se v Číně dělo za zvěrstva, když získ(áv)al vládu velký Mao... Až z toho mrazí. O to víc, když letos Číňané oslavili 70 let založení jejich slavné lidové republiky. A to doslova. Člověk žasne, obzvlášť po tom, co slyší tento díl, že toto založení oslavují i Číňané svobodně žijící v Evropě (viz např. jedna má známá). Pro mě naprosto nepochopitelné. Čína opravdu není má země zaslíbená a díky Peteru Mayovi ani nikdy nebude. Ovšem čínské thrillery díky Peteru Mayovi si poslechnu všechny. Snad všechny jako audiokniha vyjdou!

Jednu hvězdičku ubírám za postavu Američana Michaela. To vše kolem něj se celkem dalo čekat poměrně brzy...

Recenzia audioknihy Sára - Kniha první

11.10.2019 Overený nákup

Nejen pro děti

Tuto audioknihu jsem si koupila až po tom, co jsem si knížku přečetla. Velmi mile mě překvapilo celé pojetí - mnoho postav, hlavní postava Sára moc hezky a věrohodně namluvena, opravdu paráda, vedlejší zvukové efekty celou nahrávku hezky oživí. Pouze Šalamounův hlas - intonaci bych si představovala jinak, přijde mi trochu lascivní, ačkoli je mi jasné, že se snaží o dobrotu a moudrost. I tak se na něj dá časem zvyknout a celkově velmi příjemný a milý poslech.

Recenzia audioknihy Pán ohně

11.10.2019 Overený nákup

Úvod do čínských thrillerů - spousta čínských názvů a jmen

Čekejte hodně čínských názvů ulic, čtvrtí, jmen, ve kterých se člověk zpočátku velmi těžko orientuje, ale časem si zvykne. Od prvních minut se dá naprosto jasně očekávat, jak se bude vyvíjet vztah Li Jena a Margaret. (V dalších dílech mnohem lepší). Téma poměrně velké, zápletka trochu klišoidní. Nebo lépe řečeno z mého pohledu ne příliš originální. Celkově ale příjemné na poslech. Jana Plodková a Martin Myšička perfektní!

Recenzia audioknihy Entomologův odkaz

24.09.2019 Overený nákup

Peter May se začíná opakovat

Po tom, co jsem přečetla i odposlouchala všechny "Nesbovky", jsem se dostala k Peteru Mayovi. Akta Enzo jsou mou druhou sérií - začínala jsem Ostrovem Lewis. První případ Enza se mi líbil. Přišel mi lepší, než série s Finnem Macleodem. Líbí se mi francouzské reálie a mnoho dalších zajímavých informací z dané lokality či problematiky, které autor ve svých knihách nabízí. Peter May musí mít velký přehled. Ačkoli DNA z ustřižených vlasů (tudíž bez kořínků) nikdo získat nedokáže (informace z Národního muzea v Pze :) ) Ale čím víc toho s Enzem poslouchám, tím víc se tam objevuje opakovaných klišé. Např. v každém díle je "hlavní vedlejší" postavou krásná, atraktivní žena, kterou Enzo svede (nebo ona jeho). Popis těchto pasáží má své opakující se fráze. Charlotte coby psycholožka se chová vyloženě hloupě a tak nějak je těžké uvěřit její inteligenci, natož profesi. Čím dál tím víc jsem zklamaná z takové té "omáčky okolo". Ač vraha stále nejde úplně snadno předvídat (alespoň mně, i když i toto bylo v posledním díle celkem rychlejší než v ostatních), děj okolo naopak můžete předem velmi snadno domýšlet a s největší pravděpodobností se nespletete. Přesto si ale poslechu další díl - snad bude brzy!?

Recenzia audioknihy Kritik

23.07.2019 Overený nákup

Pro milovníky vín

V této audioknize mě nejvíc zaujaly veškeré informace o víně a o francouzských vinných regionech, které Peter May prostřednictvím Enza posluchači naservíroval. David Matásek opět výborný! Již zde mě ale už začalo napadat myšlenka, že se zřejmě v každé knize o Enzovi objeví mladá atraktivní dívka, která Enza svede/učaruje a on ji...