Recenzie užívateľa Andy

Recenzia audioknihy Svitky z londýnského mostu

13.04.2021 Overený nákup

Most přes propast času

I když začátek se mi jevil příliš tesklivý, tak byl nezbytnou předehrou hlavního děje. Autorka vykreslila postavy, které byste rádi měli na seznamu přátel. Inteligentní a silné osobnosti, jejichž charaktery i vzájemné přátelství odolají mnoha zkouškám. Navíc je obdařila lehký sarkasmem, který však neurazí, občas rozesměje a jinak spíše tíživou atmosféru vhodně odlehčí. Sarkastické poznámky, jimiž se hlavní hrdinové častují, totiž nepotlačují jejich vnitřní laskavost, soucit s utrpením i přes surovost své doby a ani vzájemnou úctu jednotlivých postav. Pomáhají jim jen čelit surovosti zločinu, s nímž jsou nuceni se denně setkávat.

Jeden z mála žánrů, který opravdu nemusím, je fantasy. Ale autorce se podařilo tam těch pár fantasy prvků zapracovat tak, že mne to nejen nerušilo, ale vítala jsem to jako oživení děje.

A závěrem musím nesouhlasit s jinými audiomoly, protože pro mne byla interpretace perfektní. I když nezvykle chraptivá, tak pro tu partu středověkých mužských dokonalá.

Těší mne že mám další drahokam, po němž mohu sáhnout, když budu potřebovat společnost v kuchyni, na zahradě či při řízení.

Recenzia audioknihy Zlomené duše

13.04.2021 Overený nákup

Nabité emocemi, plné zvratů, příjemné napětí do úplného konce

Příběh má neuvěřitelné vydařené znaky staré anglické školy. I prolínání různých dějových rovin se podle mne velmi podařilo. A navíc se autorce povedla i několikanásobná exkurze do duší účastníků ve všech časových úrovních. Od puberťaček, které opuštěné a odložené svými nejbližšími našly jedna druhou. Dokázaly, že se v totálním bahně nezájmu internátní školy, zrodily nádherné perly přátelství a s nimi i touha se ode dna odrazit. U dalších aktérů zase došlo k opačnému jevu a to k vymanění z již opravdu nezdravého vlivu nejbližších. A vedle této psychostudie zasutých koutů našich duší se autorce navíc podařilo vytvořit i věrohodné příběhy, jejichž zápletky se prolnou i neprolnou. Opravdu působivé a to včetně interpretace! Pro mne perla ve šperkovnici mých audioklenotů...

Recenzia audioknihy Případ pohřešovaného háčka

13.04.2021 Overený nákup

Parta, s níž bych si hned někam vyrazila

Vlastní příběhy se mi oba líbily, i když první mi zalezl po rozuzlení celkem pod kůži. Pan Frána vykreslil hlavní postavy tak, že by asi mnozí z nás s nimi rádi strávili víkend či dovolenou. Příběhům by určitě bylo co vytknout ohledně přístupu vyšetřovatelů, ale celé je to tak zaobalené, že já to autorovi snadno odpustila. Intonace pana Šmída je velmi nezvyklá, musela jsem se s ní sžít, ale nakonec jsem si to vychutnala a audiokniha mne určitě potěší ještě mockrát. Ráda si z ní pustím i jen některé pasáže jako společnost za volantem či při zahradničení. Moc mne potěšilo, že jsem to objevila a doufám, že se ještě nějaké příběhy této k namluvení najdou.

Recenzia audioknihy Panoptikum starých kriminálních případů

13.04.2021 Overený nákup

Laskavé hříchy nové republiky

Na příběhy pana Marka mám slabost, obecně kriminální příběhy z doby, kdy ještě nebyli u kriminálky supermani a sci-fi laboratorní metody.. Tady mi však úplně nesedla interpretace. Hlas je trochu sarkastičtější než mi pro tento příběh vyhovovalo. A příběh o falešném Habsburkovi asi sedne jen těm, kteří se zajímají o historii. Přestože jsem sama fanda historických dat, přišlo mi, že jde v líčení příbuzenských vztahů šlechtických rodů snad až zbytečně do hloubky. Pro mne však nepostrádá audiokniha jako celek onu určitou laskavost příběhů pana Marka, který ví, že jsme nádoby sice hříšné, ale že být hříšný je prostě lidské... Takže já si to určitě poslechnu ráda znovu.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dvanáct křesel

13.04.2021 Overený nákup

Herecký koncert

Příběh má v sobě specifičnost ruského prostředí. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla, všechny jsou nějak zdeformované, humor na mne zbytečně sarkastický až hrubý. Jedná se vlastně o politickou satiru, které se nepodařilo zůstat nadčasová, čili vlastní zápletka dnes už asi moc neosloví. Ale špičkové výkony našich herců to pro mne významně pozvedli. Určitě však nezařadím do pokladnice mých audioknih...

Recenzia audioknihy Nikdo není vinen?

13.04.2021 Overený nákup

Spíše studie slaboškého ducha, než krimi

Jak už napsal dříve jiný audiomol, je příběh poplatný době vzniku. Pro mne přes strašlivě rozvleklý začátek přišlo překvapivé rozuzlení. Vlastní příběh nebyl špatný, ale nesedělo mi jeho časové rozvržení. Více jak polovinu příběhu vykresluje především povahovou nevyrovnanost a rozpolcenost hlavního hrdiny. Já čekala spíše krimi než sociologicko-psychologickou studii. Určitě ji nezařadím mezi ty audioknihy, které si s chutí pustím znovu.

Recenzia audioknihy Muž a stín (1989)

26.02.2021 Overený nákup

Tak krásně starosvětská vražda...

Klubíčko je česká klasika, nenápadný až ukecaný strýc, co rozpovídá snad i lopatku na uhlí. A že tady musel rozpovídat snad opravdu i vchodové dveře, co se jimi couralo aktérů zrovna v době činu. Případ, který se jevil jasnější než jasný a nakonec se díky přesvědčení některých hlavních aktérů, že se raději obětují, než aby ohrozili druhé, je nakonec zamotaný až hrůza. I ten motiv se párkrát naprosto změní. Nic není jak se zdálo, příběh je hrubě současný, a přece má kořeny hluboko v minulosti, nebo že by neměl? Nechte se překvapit, určitě stojí za poslechnutí!

Recenzia audioknihy Žena pro třetího krále

26.02.2021 Overený nákup

Dokázala víc než jiní, prožila život

Knihu jsem poprvé četla před téměř 30lety. I dnes mi připadá příběh hodně ženský a tomu odpovídá i interpretace. Rozhodně není přeslazený, to ostatně život středověké princezny nebyl, ale prostě viděný hlavně ženskýma očima. Posluchači neznalému osudu královny Richenzy doporučuji překonat začátek, kdy se může zdát, že postava je jen figurkou zmítanou na šachovnici politických intrik a nemá pražádnou šanci ovlivnit vývoj událostí. Příběh ukazuje zrod silné ženy, která se dokázala postavit zvůli mocných a co víc, ona jim dokonce několikrát dokázala udělat čáru přes rozpočet. A přitom si zachovala touhu a hlavně schopnost něco cítit, aniž by to zlomilo vaz jí nebo jejím blízkým. Klobouk dolů před takovou sílou charakteru! Myslím si, že takovéto nahlédnutí za oponu jiného lidského osudu je dobré pro každého, kdo má pocit, že jemu osud zrovna nerozdal dobré karty. Prostě aby si řekl, že i když to nevypadá, nemusí nakonec být ta hra našeho života tak špatná. Je to hodně na nás. Tak třeba se necháte inspirovat...

Hodnotenie audioknihy Krev na kapradí

21.02.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Uloupený život

21.02.2021 Overený nákup

Nic není jak se zdá

Velmi zdařilá interpretace všech postav, hlavní hrdinky zvlášť. Dramatizace mi cca v první čtvrtině až třetině příběhu sice přišla trochu zbytečně teatrální a vše se zdálo jasné, ale zbytek to vyvážil. Zvraty, které každého donutí se zamyslet nad pochybností dosažení cíle za každou cenu, uvědomění si, že štěstí je v nás a je jen na nás, jestli ho pocítíme včas, nebo jen jeho dozvuky až když nám proteče mezi prsty. S hlavní hrdinkou až do poslední chvíle nebudete vědět, jak a zda vůbec se ze svých peripetií poučila. Po počátečních rozpacích jsem nakonec poslouchala se zatajeným dechem. Ale jde spíše o ženský příběh, i když pokud by chlap chtěl nahlédnout do ženské mysli, tak je to dobrá příležitost...

Recenzia audioknihy Vraždy s monogramem

21.02.2021 Overený nákup

Poirot je zpět

Odborníci se shodují, že Sophie Hannah je důstojnou nástupkyní Agathy Christie. Jako její velká obdivovatelka jim mohu dát za pravdu. Je to stejně čtivé a nápadité a přece neotřelé. Její Poirot je trochu jiný a přece věrohodný. I další postavy jsou jedinečné. Snad trochu sarkastičtější než od Agathy, ale i tak sympatické. Příběh sám mi přišel chvíli překombinovaný, ale byl to jen moment, nakonec jsem v rozuzlení neshledala chybu. Určitě si ji poslechnu ráda znovu a protože od ACh přečetla vše, velmi mne potěšilo, že je paní Hannah na scéně a mám se znovu na co nového těšit. Takže jen doporučuji vyzkoušet!

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese

12.02.2021 Overený nákup

Příběhy co nenudí

Povídky A.C.Doyla mne baví od dětství, kdy jsem s nimi v letní noci zalézala do podkroví se hezky bát. Díky podání pana Knopa mi znovu vytanou pocity lehkého mrazení ze starých příběhů z pošmourné Anglie. Bez potoků krve, kterou k tomu potřebují dnešní tvůrci. Je v tom i to napětí jaké drobnosti si všimne Holmes tentokrát, jestli dávám pozor aspoň jako Watson... No já si je v podání pana Knopa musím do své audioknihovničky pořídit. Patří k těm co se dají poslouchat i třeba na vyhlídce někde na kopci a neruší.

Recenzia audioknihy Z archivu Sherlocka Holmese

12.02.2021 Overený nákup

Sherlock jak má být

Co psát nového o Sherlockovi a neopakovat se. Tady hlavně velká pochvala interpretaci pana Knopa, ta se moc povedla. Mám dost i zdramatizovaných příběhů, ale tahle četba jim zdatně sekunduje. Za mne další z těch co se neposlouchají a zpříjemní čas za volantem, nebo při domácích pracích. Za mne super společnost doma i na cestách ;o)

Recenzia audioknihy Vánoce Hercula Poirota

12.02.2021 Overený nákup

Vánoce o něž nikdo nestál

Tenhle příběh mě vždycky bral. Oběť je šíleně nesympatická, lítost zrovna nevzbuzuje, jenže tím jak všichni okolo měli motiv, tak Vám neustále hlodá, kdo to tak asi byl? Až do poslední chvíle vlastně všechny podezříváte. Napětí hodné Agáty... Navíc velmi zdařilá interpretace. Moc příjemný poslech.

Recenzia audioknihy Plavý kůň

11.02.2021 Overený nákup

Agáta trochu jinak

Hlavní postava je dost nezvyklá i vlastní příběh je tak plný tajemna až si říkáte, jak moc je to vzdálené od malých šedých buněk Poirota. Nedejte se ale mýlit, i tady je dost logiky, aby královna detektivek rozhodně nezklamala své příznivce. Na interpretaci jsem si musela zvyknout, ale protože většina postav je taková specificky praštěná, tak nakonec uznávám, že i zvolená forma interpretace byla ta správná. Nelituji, líbilo se, ráda si poslechnu znovu a to jsem ACh četla kompletní. Doporučuji.

Recenzia audioknihy Pastvina zmizelých

24.01.2021 Overený nákup

Krásný kraj, milí lidé a několik nezvěstných, asi náhoda

Pan Erben prostě umí vytvořit neotřelý příběh, takže do poslední chvíle pátráte s Exnerem. Zaujme vás hned na začátku a nepustí, což se povedlo i této dramatizaci, škoda, že tak krátké. Interpreti výborní, jen Exner je pro mne nejen sympaťák, ale i světák, to mi tu trochu chybělo, ale to je úhel pohledu. Slyšela jsem víckrát a pořád baví, takže určitě doporučuji všem milovníkům detektivek z našich luhů a hájů...

Recenzia audioknihy Robin

24.01.2021 Overený nákup

Psí Saturnin je zpátky

Robin je nestárnoucí klasika nejen pro pejskomily. Já sama jsem ji četla na prahu dospělosti, kdy jsem už pár let sdílela život s pejskovou. Díky pani Frýbové jsem si potvrdila jak báječnou mám fenku a že má rodina je taky tak akorát praštěná, jako spousta jiných. Vždy potěší, když zjistíte, že i ostatním se dějí průšvihy a že je vlastně jen na vás, jestli je vezmete s humorem. Humoru je tahle kniha plná, laskavého a někdy i trochu po česku sarkastického. A pani Maciuchová si to při četbě pěkně prožila s autorkou, alespoň tak se to poslouchá. Pro mne jedno audio, co mohu slyšet zas a znovu, někdy pro zlepšení nálady jen tu či tamtu kapitolu, prostě vždy mne potěší. Třeba nechají paní Maciuchovou načíst i druhý díl, ten mám snad ještě radši. Jen víc takových zábavných počinů, zvláště dnes je potřebujeme..

Recenzia audioknihy Znamení Jidáš

18.01.2021 Overený nákup

Historické krimi z našeho prostředí

Vlastimil Vondruška mě nikdy nezklame - ani příběhem ani krásnou češtinou. A pan Hyhlík jako interpret byl velmi šťastná volba. Příjemně se poslouchá při domácí práci, na toulkách se psy i před usnutím...