Recenzie užívateľa Pavel

Audiomoľ Influencer - autor najobľúbenejších recenzií

Recenzia audioknihy Lazar

29.12.2020 Overený nákup

Mám rád Keplera, ale bylo to náročné

Z Lazara jsem teda moc nadšený nebyl. Dokonce jsem poslech na cca půl roku přerušil. Až nadpřirozené schopnosti Jurka i Bobra mě dráždily. Celkově mi na příběhu chybělo něco, co by vyvážilo celkově temný pochmurný natahovaný a depresivní děj. S Keplerem nicméně nekončím, Joona mi přirostl k srdci a doufám, že toto bylo prostě jen slabší dílo, v jinak velmi působivém a napínavém Keplerově světě. Pavel Rímský je skutečný mistr vypravěč.

Recenzia audioknihy Strach

16.11.2019 Overený nákup

Temné mystérium ve slovenských horách pokračuje

Poutavý příběh o muži, který přijíždí do rodného města a doufá v životní restart, když se nastěhuje do bytu po rodičích . V prostředí domova se začínají vynořovat polozapomenuté vzpomínky, ovlivněné tajemným zlem, které postupně s příběhem graduje a hrozí, že pohltí nejen jeho, ale i jeho přátele z dětství a další nevinné. Děj je příjemně mrazivý (doporučuji poslouchat na procházce lesem, po setmění), plný zvratů, ale i odporností, které se vymykají běžnému žánru. Konec celého příběhu je překvapivý a osobně mě poněkud rozpoltil v názoru na celé dílo. Přesto mohu plně doporučit všem - dílo je smysluplně napsané, perfektně vložené do reality, takže působí, jakoby to nebyl až tak úplně výplod autorovy fantazie. Interpretace na vysoké úrovni.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

22.03.2019 Overený nákup

Joona na řetězu

Dynamika celého příběhu je místy strhující, místy trochu zdlouhavá. Nemohl jsem si pomoci a necítit určité sympatie k hlavní záporné postavě. Opět je děj detailně popsaná spleť příběhů různých postav, některých zcela vedlejších a právě tady hlavní linka příběhu trochu vázne. Většina retrospektiv je ale potřebná k pochopení motivací protagonistů a dramatického závěru. Joona se vězení zocelil a je radost číst - poslouchat, když je v akci. Interpretace podmanivá. Nevím, ale, zda bych si příběh přečetl /poslechl po čase znovu..

Recenzia audioknihy Trhlina

22.03.2019

Poutavá fikce o Tribeči nebo ne?

Nejlepší na příběhu je, že není tak úplně jasné, co je autorova fikce a co ne. Ověřoval jsem si odkazy a musím říct, že fikce je do reality zasazena vskutku mistrně. Děj je místy zdlouhavý, konec trochu useknutý - ale není to rušivé nebo snad zklamání. A navíc, inspiroval jsem se k výletu do oblasti pohoří Tribeč. Interpretace byla skvělá - poslech ve slovenštině se mi líbil a alespoň jsem si ji osvěžil. Můžu jen doporučit.

Hodnotenie audioknihy Vzkaz v láhvi

21.09.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Paměti kata Mydláře

21.09.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma

30.01.2017 Overený nákup

Probudil ve mě chuť poutničit

Hodně netradičně sestříhaný příběh. Autor se krátce představí, nechává nahlédnout do svých pohnutek, které ho vedou do neznáma a pak podrobně popisuje svoji pouť. Příběh obsahuje zajímavé názory, které mě osobně inspirovaly a od tak mladého člověka celkem překvapily. Velice vtipné a čtivé (poslouchatelné). Jen se divím, že to dobře dopadlo...

Recenzia audioknihy Složka 64

30.01.2017 Overený nákup

Složku 64 si asi podruhé nepustím.

Z nějakého důvodu mi tato kniha nesedla. Buďto bylo nekonzistentním dějem (různé časové roviny) nebo jsem prostě na pohnuté, rozvláčně popisované příběhy žen, z nějakého důvodu alergický. Zhruba od poloviny knihy tušíte závěr. Hodně silný interpret trochu zlepšuje celkovou bilanci.

Recenzia audioknihy Švábi

30.01.2017 Overený nákup

Další povedený příběh.

Tohle byla vážně paráda. Od začátku napínavé, plné zajímavých zvratů. Ne bez zajímavosti je hromada informací o Thajsku. Autor barvitě líčí podrobnosti a vedlejší souvislosti, ale vždy ví kdy přestat, aby hlavní děj odsýpal. Pro mě to byla ideální detektivka a Jo Nesbo je můj oblíbený spisovatel. Škoda jen, že audioknihy nevycházejí chronologicky, jak byly psané literární předlohy. Co se interpretace týče, Hynek zvládá skvěle.

Hodnotenie audioknihy Metro 2033

13.11.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Cesta pravého muže

05.08.2016 Overený nákup

Dobré rady do života

Hlavní poselství knihy podle mě spočívá v tom, že učí muže a ženy chápat smysl jejich existence. Vysvětluje, že muž touží po svobodě a žena po lásce. Popisuje vzorce chování, způsoby myšlení i meditační techniky jak se rozvíjet. Jednoznačně zajímavá věc, ale já jsem to kvůli pochopení potřeboval přečíst (slyšet) vícekrát.

Recenzia audioknihy Kraď jako umělec

26.07.2016 Overený nákup

Manuál potencionálního umělce

Hezky napsané a svižné dílko, plné inspirace pro lidi, kteří se chtějí rozvíjet. V několika více méně navazujících kapitolách autor rozvíjí názor, že abychom byli originální, musíme kopírovat a popisuje, jak na to.

Hodnotenie audioknihy Anglicky bez učebnice - Cestování a služby

12.03.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Anglicky bez učebnice - Ve městě

12.03.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Anglicky bez učebnice - Restaurace a jídlo

12.03.2016 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Anglicky bez učebnice - Nakupování

12.03.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Stalker

21.12.2015 Overený nákup

Trochu rozpačitý Stalker

Něco té poslední keplerovce chybí. Určitý spád, dostatek napětí, zajímavý příběh - všechno tam je, ale prostě něčeho je moc něčeho málo. Snad ten hlavní záporák byl málo uvěřitelný, snad bylo příliš prostoru věnováno pro další děj nepodstatným detailům. Zklamal mě závěr, ale možná je to odrazový můstek pro další příběh. Je to ale rozhodně dobrá detektivka - kterou povznáší skvělý Pavel Rímský.

Recenzia audioknihy Syn

01.11.2015 Overený nákup

Ne každý syn může být hrdý na svého otce.

Sonny ztratil smysl života po ztrátě svého vzoru - otce policisty, která spáchal sebevraždu a v dopisu na rozloučenou doznal, jak byl zkorumpovaný. Později ztratí matku, která se žalem stává závislou na prášcích, alkoholu a nakonec se předávkuje. I syn sám podlehne závislosti na heroinu. Za příslib drogy, se stane obětním beránkem, jde do vězení za zločiny, které nespáchal a nalezne klid. Zdrogovaný, do vlastního vesmíru zahleděný vězeň se stává zpovědníkem - oni k němu přicházejí, vypráví mu své příběhy a on je tam s nimi. Nesoudí jen odpouští a dává požehnaní. Přesně to, po čem ve vězení všechny hříšné duše touží.

Po létech, kdy se má stát oficiálním viníkem další vraždy, (výměnou za heroin), se mu jeden z vězňů svěří o skutečných událostech smrti jeho otce.

Sonny náhle nachází smysl života a to je očistit jméno svého otce. A tady to vlastně celé začíná - příběh o muži, který trestá zločiny těch, na které byl systém příliš krátký a zároveň romantický příběh o lásce a zradě, utrpení i naději.

Po knize Lovci hlav další příběh bez Harryho, zajímavý, odlišný a přitažlivý. Petr Kubes je skvělý vypravěč, jeho projev dokresloval děj vskutku mistrně.

Recenzia audioknihy Snehuliak

15.10.2015 Overený nákup

Už tak nějak nemám rád sněhuláky.

Kniha není obzvlášť brutální, většinou... Jemně pracuje s představivostí posluchače / čtenáře, krutost je spíše tušená, zlo je rafinované. Harry jde po stopě sériového vraha a děj je opět samé překvapení, možná i o něco víc, než jak mívá autor obvykle ve zvyku. Pár dějových linií mi připadlo jaksi nedotažených (celá ta likvidace plísně vedla jen ke krvi, konec "sněhuláka" vyzní tak nějak do ztracena). Nicméně detektivka skvělá a na audio ve Slovenštině si nemůžu stěžovat, skvělá interpretace.

Recenzia audioknihy Červenka

27.09.2015 Overený nákup

Historie není mrtvá a může tě dostihnout.

Kniha obsahuje dvě časové roviny - současnost, ve které detektiv Harry sleduje stopu vedoucí ke kupci silné odstřelovačské pušky (Märklin) a období konce druhé světové války, kde Norští vlastenci bojují po boku Němců na východní frontě proti Bolševikům. Historie a současnost dávají vzniknout dojímavému příběhu frontového vojáka, příběhu plného utrpení, ale i citu k ženě, do které se zamiluje v lazaretu. Nakonec Německo prohraje válku a Norsko se ke svým vlastencům zachová jako k vlastizrádcům. Bývalý voják se na sklonku svého života rozhodne k dramatickým činům, které nazývá spravedlivou odplatou. Zde se časové roviny spojí a je na Harrym, zda dovolí provést starci svůj troufalý plán. Poměrně napínavý děj plný překvapení je další povedenou knihou Jo Nesboa.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Lovci hlav

25.08.2015

Překvapivě dobrá kniha

Na lovce hlav jsem se nijak zvlášť netěšil - jednak stála mimo cyklus povídek o mém oblíbeném detektivovi a druhak byla upoutávka na knihu prostě slabá. Jenže od začátku to bylo naprosto perfektní - Roger (vlastně přesný opak Harryho) nás postupně vtahuje do děje, příběh se komplikuje, chvílemi klame a konec je prostě famózní. Navíc se mi líbí, že děj je prostý výrazných ukrutností a otevřených špatných konců. Jo Nesbo umí perfektní příběhy a tohle si rozhodně pustím znovu.

Recenzia audioknihy Přízrak

13.08.2015 Overený nákup

od háčka k violionu

Skvělá detektivka. Jo Nesbo mívá ve zvyku barvité líčení životních příběhů vedlejších postav, které se náhle prolnou s hlavním dějem, s Harryho příběhem a všechny souvislosti se vynoří na povrch.

Harryho nevlastní syn Oleg je feťák a je obviněn z vraždy svého kumpána Gusto Hanssena, kterou se otčím postupně snaží rozplést a dokázat jeho nevinnu. Postupně přichází na to, že Oleg už není žádný nevinný chlapeček, ale narkoman závislý na syntetickém heroinu zde zvaném violin a sleduje stopu bílého prášku tak efektivně, až se nad ním samým nakonec vznáší stín tajemného kmotra podsvětí zvaného Dubajec.

Přízrak je barvitým líčením Gustova životního příběhu (který je místy vyprávěn z pohledu první osoby), lákavého světa drog, drsného životního stylu kriminálníků (a politiků) a především další napínavou skvěle odvyprávěnou detektivkou.

Recenzia audioknihy Netopýr

30.07.2015

Vysokooktanový Netopýr

Děj se odehrává v Austrálii, povětšinou v Sydney, kde Harry pomáhá s vyšetřováním vraždy dívky. Co mě zaujalo je napínavý děj, protkaný příběhy a poezií původních obyvatel - Austrálců, tak podstatnými pro závěrečné rozuzlení. Jo nezklamal a vypravěč posouvá laťku ještě o něco víš. Na druhou stranu - hlavní záporák mi až do konce přišel vlastně dost na okraji celého příběhu, psychologie Harryho a jeho vztahů byla celou dobu více na očích. Já mám ale autorův styl vyprávění rád, takže opět spokojenost. Pozor - při čtení knihy podlehnete chuti na cigaretu a skleničku Jacka Danielse...

Recenzia audioknihy Policie

06.07.2015 Overený nákup

Plná zvratů a emocí.

Tuhle knížku Hynek Čermák (interpret) skutečně prožil (neumím si představit lepé procítěné "do prdele..."). Příběh samotný manipuluje čtenářovou / posluchačovou představivostí do krajnosti, připravuje mu různé chytáky a místy je pěkně nechutný. Některé zvraty jsou vážně udivující - k jedné z hlavních představitelek jsem v předchozích dílech vážně přilnul. Přesto se nedá nedočíst / nedoposlechnout do konce ta skutečně skvělá mistrně odvyprávěná detektivka s otevřeným koncem (Aurora). Knížku všem Harryho obdivovatelům rozhodně doporučuji, ale není to žádná oddychovka.

Recenzia audioknihy Žena v kleci

27.06.2015

Další kvalitní Olsenovka

První případ nově vzniklého oddělení Q pro nevyřešené případy. Detektiv Carl a jeho trochu záhadný spolupracovník Asad vyšetřují zmizení sympatické političky, jejíž pohnutý příběh sledujeme společně s hlavní dějovou linií vyšetřování. Igor Bareš vypráví příběh opravdu procítěně a dobře se poslouchá. Skvělá detektivka, plná zvratů a napětí, která ale končí dost otevřeně.

Recenzia audioknihy Zmizelá / Gone Girl

17.06.2015

Příběh Nicka a Amy

Příběh sestává ze dvou příběhů - jeden vypráví Nick Dunne a druhý jeho žena Amy Elliott Dunne (které pro své rodiče - spisovatele sloužila jako předloha pro ztvárnění populární literární postavy "úžasné Amy"). Ve zkratce - Amy zmizí a zdá se že byla unesená. Nick se ji pokouší nalézt, ale postupně se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení (další popis děje je plný překvapení a byla by škoda ho prozrazovat). Čtenář - posluchač zpočátku čte z deníku Amy a sleduje Nickův příběh. Náhle zjišťuje, že jde spletitou pavučinu lží, která se s postupujícím dějem neustále rozmotává. Konec asi každého překvapí. Za sebe můžu říct, že jsem si knížku užil a našel řadu paralel z běžného života, z manželství.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Zabijáci

30.05.2015 Overený nákup

Olsen příjemně překvapil

Severské detektivky jsou zárukou kvalitního děje. Zabijáci byla mou první od tohoto norského spisovatele a musím říct, že jsem se nenudil. Místy vtipná, zajímavě vyprávěná a bez přílišných ukrutností (srovnávám s Keplerem). Doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Paganiniho smlouva

14.05.2015 Overený nákup