Recenzie užívateľa #knihomol

Hodnotenie audioknihy Dívka, která musí zemřít

01.12.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Pes baskervillský

20.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Faraon

20.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret v akci

20.08.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zlo pod sluncem

29.05.2019 Overený nákup

Hercule Poirot nikdy ale vážně nikdy nezklame

Audiokniha patří do sbírky nejlepších klasických detektivek, žádný krvák, samozřejmě, ale do detailu vystavěný příběh, který když si poslechnete dvakrát za sebou, nebude Vás to mrzet, ale naopak budete vnímat všechny detaily. Interpret skvělý, moc příjemně se poslouchá, celkově zpracování audioknihy je výborné. I když obsah budete znát z klasické knihy něco filmu, budete spokojeni.

Hodnotenie audioknihy Slavné české kriminální příběhy

04.05.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Poslední poklona Sherlocka Holmese (komplet)

08.01.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Firma

08.01.2019 Overený nákup

Firma v audioknize nezklamala

Na tuhle audioknihu jsem čekala hrozně dlouho a těšila se na její zpracování do audio verze. Ukázka v podání Martina Písaříka me zaujala na první poslech. A nezklamala. Byla napínavá, gradovala a já se těšila, až budu moct poslouchat další kapitolu. Interpret byl bezchybný. Moje 1.audiokniha s ním, bezvadná. Není nic, co bych vytkla. Film se mi líbil, knížka moc a audiokniha nebyla vůbec pozadu. Opravdu doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Vánoce Hercula Poirota

08.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Letopisy Narnie (komplet 1-7)

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret v Picratt Baru

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Maigret: Noc na křižovatce

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Robinson Crusoe

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Císařův Hurvínek a Hurvínkův císař

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hurvínek mezi Přemyslovci

17.11.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy 4x komisař Maigret počtvrté

17.11.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Lovec králíků

11.11.2018 Overený nákup

Komisař Joona Linna znovu nezklame

Opět zdařilé pokračování série s komisařem Joonou Linnou, své příznivce, kteří možná jako já netrpělivě čekali na další namluvený díl, určitě nezklame. Dobře vystavěný příběh, postupně gradující, zahrnuje překvapivé zvraty a nečekané momenty.

Recenzia audioknihy Starověké báje a pověsti

23.09.2018

Škoda krásného klasického tématu

Na audioknihu jsem se moc těšil. Starověké báje miluji od dětství. Začátek byl podle očekávání, pan Soukup jako hlavní vypravěč děje nezklamal. Bohužel v této verzi se zřejmě autor snažil interpretaci modernizovat, což celé audioknize dost uškodilo. Dialogy mezi bohy byly více než pod urovní. Postava Hermes byla až trapná. Ani se mi audioknihu nechtělo doposlouchat. Na druhou stranu bych vyzdvihl hudbu, která byla příjemná a vytvářela pěkné přechody mezi jednotlivými příběhy.

Recenzia audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

12.11.2017

Nejlepší klasika ze severských detektivek II.

Pokračování 1.příběhu, které se nemusí stydět. Zase výborný příběh, který hodnotím na 100% a interpret, který zvedne tento příběh o 3 úrovně výše. Martin Stránský je tak skvělý, že jsem mu musela napsat na jeho webové stránky pochvalu. Takže když doposloucháte tento díl už před koncem víte, že musíte přečíst nebo poslouchat ten další.

Recenzia audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

12.11.2017

Nejlepší klasika ze severských detektivek I.

Slyšela jsem už kde co, ale tahle audiokniha je snad nejvíc ze všech. Nedá se srovnat s Herculem Poirotem ani Sherlockem Holmesem - to jsou takové odpočinkové příběhy. Ale tady se Vám puls nikdy nedostane na klidovou hodnotu. Neustálá gradace příběhu, neočekávané zvraty a obraty, závěr, který nečekáte. Tak tohle je nejvíc!

Recenzia audioknihy Jménem Krále

12.11.2017

Tato audiokniha pro mě otevřela sérii autora Vondrušky

Nejdříve jsem viděla film, když jsem objevila audioknihu, s nadšením jsem ji zakoupila. A nezklamala. Možná byla ještě lepší než film. Oba interpreti jsou vynikající, hudba výborně dokresluje příběh. Díky této audioknize jsem pak stále nedočkavě vyhlížela nové audioknihy Vlastimila Vondrušky, které však autor nezvládá psát tak rychle, jak já je rychle poslouchám :)

Recenzia audioknihy Hurvínkovy prázdniny v Houbohledech

12.11.2017

Jedna z nejzábavnějších knížek s Hurvínkem

Tuhle knížku jsem kdysi četla v klasické tištěné podobě a když jsem ji objevila jako audioknihu, okamžitě jsem ji dětem koupila. Už první kapitola patří mezi nejlepší, přesně mi to připomnělo, jak se syn učil číst a s dětmi jsme se smáli nahlas. Zábavné a moc hezky zpracované. Doporučuji!

Recenzia audioknihy Hurvínek skloňuje kočku

12.11.2017

Hurvínek a Spejbl - klasika, která neomrzí

Hurvínka jsem poslouchala jako dítě a když jsem jej objevila jako audioknihy, pravidelně kupuji pro své děti. Příběhy posloucháme společně. Tahle audiokniha se dětem hodila i pro pobavení do školy, když se Hurvínek učil pády - paní učitelka byla nadšená :)

Recenzia audioknihy Svědkyně ohně

12.11.2017

Můj první Lars Kepler

První audiokniha od autorů Lars Kepler. Tak mě uchvátila, že jsem si okamžitě kupovala jednu za druhou v dalších dílech. Napínavé, překvapivé a neočekávané zvraty. Pavel Rímský jako vypravěč zpočátku pro mě trochu drsnější podání příběhu, ale zvykla jsem si a v dalších dílech jsem si už neuměla představit nikoho dalšího. Doporučuji!

Recenzia audioknihy Vražda v Orient expresu

12.11.2017 Overený nákup

Hercule Poirot nikdy nezklame

Hercule Poirot nikdy nezklame - vynikající příběh plný klasicky podaného detektivního pátrání v podání Hercula Poirota. Vypravěč výborný, návaznost kapitol super. Když si chcete odpočinout, doporučuji!

Recenzia audioknihy Krev na sněhu

08.11.2017 Overený nákup

Hodně jiný Jo Nesbo ...

Od Jo Nesbo jsem přečetla nebo poslouchala snad úplně všechno, co pro dospělé čtenáře napsal. Tahle detektivka byla hodně jiná, nemůžu říct, že lepší. Příběh nebyl úplně silný, sice jedna překvapivá situace tam byla, ale jinak nic převratného. Podání Davida Novotného mi také nesedělo na 100% - trochu ironický, trochu "na salámu" přednes, který bych možná k charakteru postavy ještě tolerovala, ale některé části přednesu byly tak rychlé, jako by pan Novotný někam pospíchal. Dost mě to rušilo. Hudební předěly byly vhodně načasované a vybrané. Závěr byl pro mě slabý. Takhle audiokniha je tak spíše ve stylu "cesta je cíl", než že by příběh gradoval. Na druhou stranu netrvá tak dlouho, aby si koupi vyčítala nebo ji nevydržela. Asi nevím, jestli si poslechnu znovu. Leda pro "jinakost" příběhu :)

Recenzia audioknihy Netopýr

03.11.2017

Začátek Harryho Holeho

Audiokniha popisuje začátek příběhu o sympatickém netypickém detektivovi. Autora jsem znala nejdříve z tištěné knihy a myslela jsem si, že audiokniha nemůže být lepší. Byla. Hynek Čermák má hlas, který se výborně poslouchá a příběh je vystavěný tak, že chcete stále pokračovat, abyste se dozvěděli, jak vše dopadne. Harry je v tomto díle osobně vtažený do předmětu vyšetřování a tak je posluchač zasažen i touto osobní linií v příběhu vyprávěnou. Perfektní, škoda, že nemůžu audioknihu poslouchat znovu poprvé...

Recenzia audioknihy Jméno růže

03.11.2017

Vynikající příběh a skvělé podání vypravěčů

Klasický příběh, který je možná ještě lepší jako audiokniha než jako film. Naprosto vynikající vypravěči, celý příběh je podaný tak, že musíte audioknihu doposlouchat celou najednou - jste totiž napnutí po celou dobu.

Recenzia audioknihy Příběh jednoho vztahu

02.11.2017 Overený nákup

Zakoupeno omylem a omyl mě mrzí

Audioknihu jsem zakoupila omylem a mrzí mě to. Interpretace vypravěčky je příliš strojená, musela jsem se hodně nutit do toho, abych příběh poslouchala. V 7. kapitole jsem to vzdala, i když si myslím, že bych možná od jiného interpreta dokázala knížku poslouchat déle. Takže u mě vlastně všechno ztroskotalo na špatném interpretovi, i když má Miriam Chytilová celkem příjemný hlas, ale pro mě nepřirozená.

Recenzia audioknihy Prázdné křeslo

02.11.2017 Overený nákup

Podle mého slabší než předchozí 2 díly

Tento nový díl mě trochu zklamal v dějové linii. Na konci, kde se celý příběh "rozmotá" není nic výslovně překvapivého jako u předchozího Sběratele kostí (kterého považuji za nejlepšího) ani Tanečníka (opět obsahoval celkem zásadní odhalení, které posluchač nečeká). Zde celkový příběh slabší a na závěr, kdy se ocitne v ohrožení Amélie a hrozí jí trest, je zcela jasné, že ji Lincoln zachrání. Její ochota se doznat něčeho, co evidentně nezavinila a ochota přijmout velmi přísný trest mi připadá absolutně přitažená za vlasy. A způsob, jak se ze všeho dostane mě skoro "naštval". Je to příliš průhledné a jednoduché. Interpret je výborný, hudba velmi rozmanitá. Osobně se mi do příběhu nehodila část hudby ve stylu country, ale ostatní mi byly vysloveně příjemné.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Maigret: Přístav v mlze

19.10.2017

Sázka na jistotu

Klasika, která nikdy nezklame. Příjemný poslech, interpreti jsou skvělí ve svých rolích. Komisař Maigret je detektivka, která se příjemně poslouchá a budete hledat další díl. Kvalita zvuku naprosto bezchybná. Audioknihu lze jen doporučit.