Recenzie užívateľa jsopoci

Hodnotenie audioknihy Radikální otevřenost

06.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Loutkář

06.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Tiché roky

06.02.2021 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Proč spíme

15.07.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Firewall

10.06.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Hadohlavec

16.05.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sběratel motýlů

21.04.2019

Příběh vyprávěný od konce

Vynikající podání krimi příběhu, které se odvíjí vlastně od konce a vůbec ničemu to nevadí. Naopak, působí to velmi realisticky, tak jak v "opravdovém" světě zločiny šetří dnešní policie. Zatčením vraha se odkrývá příběh. Tady je to trošku jinak, ale v podstatě...

Příběh samotný ale nepůsobí vůbec realisticky, chování obětí je někdy zvláštní. Je to ale jen příběh, tak co a já jsem si ho poslechla jedním "dechem". Doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Žena v okně

15.01.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Zkurvenej příběh

08.04.2018

Očekávala jsem víc

Od Miniera jsem popravdě čekala víc, i když příběh byl silný, emotivní a tajemný. Je to hodně o posluchačově trpělivosti a přemýšlení o příběhu. Jako plus bych dala: fantastičnost příběhu a její mrazivost, dojde v úplnosti až po poslechu jedné z posledních kapitol. Jako mínus: Celý čas ztrávený u poslechu jsem se cítila celkem zamotaně a ztraceně. Ale přesto doporučuji. Je to přece Minier.

Hodnotenie audioknihy O krok pozadu

07.04.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Atlas Mraků

20.10.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Poslední Laponec

21.08.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Do vody

09.08.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovec králíků

14.06.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Marco

12.05.2017 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Ve službách zla

12.04.2017

Hodnotenie audioknihy Tma

12.04.2017

Hodnotenie audioknihy Pán ohně

06.04.2017

Hodnotenie audioknihy Čtvrtá oběť

06.04.2017

Hodnotenie audioknihy Pátá žena

06.04.2017

Hodnotenie audioknihy Toulky českou minulostí 501 - 550

06.04.2017 Overený nákup

Recenzia audioknihy Kruh

06.04.2017

Nový psychopat a lá Hannibal Lecter

Bernard Minier Kruh

Nad veškerá očekávání - vynikající námět, proplétající se do hloubky napříč Minierovou trilogií, jejíž druhý díl "Kruh" překonal první s názvem "Mráz". První zdání nešťastné snahy o napodobení slavného Hannibala Lectra, bylo nahrazeno úžasem nad dokonalým a promyšleným „novým“ psychopatem Hirtmannem. Je v něm všechno, co v Lectrovi, ale jinak.Dokonale jinak. Nelze ani náznakem říci, že se jedná o kopii Lectra. Hirtmann je osobitý a svůj.

Děj příběhu nás drží neustále v napětí a nevědomosti. Minierovi se dokonce podařilo ve mne vyvolat i fyzickou nevolnost z krutosti vrahů. Jediné, co lze spisovateli vytknout je občasná nereálnost konverzací jednotlivých postav, které někdy mluví dosti nereálně, kostnatě a formálně. Nebo jde o špatný překlad? Vynikající interpret Jiří Žák dodává ději hrůzostrašnost a francouzskou atmosféru, ovšem také jeho monotónní přednes někdy nerozlišuje změnu prostředí příběhu, což působí chaoticky. Přesto všechno mohu Kruh zařadit mezi vynikající kriminální příběhy, po jejichž přečtení budete toužit po nové dávce adrenalinu. Doporučuji!!

Hodnotenie audioknihy Složka 64

31.10.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Sběratel

31.10.2016 Overený nákup

Příběh velmi překvapil.

Na začátku vypadá příbeh nevinně. Velmi nevinně. Silný příběh o skutečných myšlenkách psychopata a oběti. Děj je popsán velmi věrohodně a přesvědčivě. Člověk by snad "fandil" jak vrahovi a tak oběti. AInterpreti Plesl a Pernesová dodávají celému příběhu ještě skutečnější dojem. Neumím si představit, že bych knihu četla já "sama".

Hodnotenie audioknihy Ve slepé uličce

31.10.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Letopisy Narnie (komplet 1-7)

24.04.2016 Overený nákup

Více než film

I když jsem věděla, že kniha je vždy lepší než film, přesto jsem byla překvapena, kolik toho film neřekl. Výborný příběh od začátku do konce. První část letopisů vysvětluje mnohé z těch dalších, které byly zfilmovány. Doporučuji!

Hodnotenie audioknihy Policie

11.04.2016 Overený nákup

Recenzia audioknihy Marťan

11.04.2016 Overený nákup

Sci-Fi nebo blízká skutečnost?

Moje předsudky k žánrům Sci-Fi jsou definitivně pryč. Od první věty "Jsem v hajzlu.", jsem se nemohla odtrhnout. Autor skvěle popisuje každou situaci, čas a místo děje. Filozofickými kudrlinkami nebloudí kilometry daleko, pouze pečlivě popisuje situaci, což pak působí velmi reálně. I přes katastrofické situace jsou zde velmi vtipné pasáže. A udržet smích na uzdě ve vlaku plném lidí je pak velmi náročné. Navíc všichni interpreti dávají příběhu barvu a živost. Kniha mne překvapila, jak dobře se příběh o jediném člověku na Marsu poslouchá. Těším se, co Andy Weir přinese dalšího. Mám ho ráda.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Volání Kukačky

02.06.2015 Overený nákup

Detektivka s kloboukem a ostruhami

Konečně klasická detektivka bez usekávání hlav a jiných částí těla. Jako kdybych jí už znala. Přinesla mi přesně tu náladu, kterou od detektivky očekávám: zanedbaná kancelář, zachmuřený detektiv s dluhy, malou klientelou ... Perfektní postava nabručeného detektiva, jehož oživí jakási "náhoda" (nebudu prozrazovat) a jeho pátrání (už i tak dobré) se náhle vylepšuje a získává tak novou motivaci ke své práci a životu asi vůbec. K detektivu Strikovi padne jako ulitý hlas Petra Olivy - hluboký až chraplavý a také snad i "nabručený". Autoru (autorce) a interpretovi patří velká poklona.

Recenzia audioknihy Bohové Gothamu

19.05.2015 Overený nákup

Mnohem realističtější, než se zdá

Tato historická detektivka na první pohled působící velmi dějepisným dojmem, člověku se do ní tudíž moc nechce, je naopak velmi realistickým obrazem života nejen minulého. Ani mé oblíbené severské detektivky nenavodí tak hmatatelnou atmosféru děje a života. Člověk si při jejím čtení najednou uvědomí, a to navzdory dvousetletému časovému rozdílu, že vzduch, slunce a mraky jež je halí, nakonec i člověk sám, je stále tentýž, tatáž jako dnes. Tuto atmosféru a psychologické napětí prohlubuje vynikající vypravěčova interpretace. Martin Písařík neuvěřitelně mění hlas a dodává svým postavám ještě větší skutečnost a osobitost. Pro milovníky detektivek a brutálních krimi velmi doporučuji!!

Hodnotenie audioknihy Přízrak

30.03.2015 Overený nákup