Recenzie užívateľa Martina

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy 1984

04.04.2021 Overený nákup

Silná káva

I když jsem knihu doposlouchala, stále na ni myslím. Silné téma. Totalita tváří v tvář člověku. Totalita, které nelze čelit, nelze nad ní zvítězit. Totalita, která Tě zlomí, vymyje mozek... Bohužel i v našem současném světě tyto režimy najdeme. Můžeme být jen šťastní, že žijeme tady. David Novotný četl perfektně. Doporučuji!

Hodnotenie audioknihy 1984

04.04.2021 Overený nákup

Recenzia audioknihy Věci, na které nastal čas

30.01.2021 Overený nákup

Ale jo!

Tak špatné to nebylo, ale ve srovnání s předchozí knížkou "Nejlepší pro všechny" je tato slabší. Obyčejný příběh rodiny, kde manželé prožívají krizi a děti jsou toho součástí. Hlavní hrdinka Alice mi od začátku lezla na nervy a vůbec jsem se nedivila, když si Richard našel milenku. V podstatě se to dalo tušit od začátku, protože s takovou ženskou by vydržel jen málokdo :). Ale jako oddechovka, kdy se Vám nechce moc přemýšlet to jde.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Svědectví

24.01.2021 Overený nákup

Něco úplně jiného....

3/4 knihy jsou super! Je to úplně něco jiného, než na co je člověk zvyklý. Velmi zajímavý pohled do světa, ve kterém by člověk žít nechtěl! Rezonující téma postavení žen ve společnosti a vědomí toho, že na mnoha místech světa to ještě tak je! Jsem ráda, že žiju tady a teď. Závěr knihy, poslední čtvrtka, byla hrozně rychlá, předvídatelná, něčemu se věřit nedalo. Ale celkový dojem perfektní, zvláště pak výkon paní Medvedské. V první knize jsem tetu Lýdii nesnášela! Teď jí mám ráda :). Velmi, velmi doporučuji!

Dystopia / Postapo Viac rozprávačov

Recenzia audioknihy Nejlepší pro všechny

22.11.2020 Overený nákup

Zkrátka ze života

Moje první kniha od této autorky. Příběh je viděn očima tří generací, každá postava má svůj hlas, což je fakt super. Nejvíc mi seděl hlas babičky v podání Mileny S. Hlas Hany bych si představovala jemnější, ale nevadí. Nejlepší na celém příběhu je uvěřitelnost a obyčejnost a taky fakt, že se v životě může stát úplně všechno! Knihu určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Vzkaz v láhvi

20.11.2020 Overený nákup

Velmi důmyslné

Pro mě první kniha od tohoto autora. Začátek se trošku pomalu rozjížděl. Hodně mě bavily části, které popisovaly život vraha a jeho ženy. Popis jeho dětství a vysvětlení důvodů, proč je takový, jaký je. Příběh opravdu nutí přemýšlet o tom, zda náboženství a víra jsou opravdu pro člověka dobré. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Doktor Marcus a jeho rod

01.11.2020 Overený nákup

Jsem nadšená!

Krásný, poutavý a lidský příběh jednoho lékařského rodu. Moc se mi líbilo ztvárnění, kdyby to četl jeden člověk, nebyl by zážitek takový. Jsem moc ráda, že jsem si tento příběh mohla poslechnout! Vřele doporučuji, zvláště pak zdravotníkům....

Recenzia audioknihy My děti ze stanice ZOO

23.10.2020 Overený nákup

Tak, jak to opravdu bylo a je!

Smutný příběh dívky, která bohužel nenašla jiné naplnění. Je to téma selhání rodiny, vztahů a citové deprivace. I když se příběh odehrává v sedmdesátých letech, je i v současnosti stále aktuální.

Recenzia audioknihy Katarze

26.09.2020 Overený nákup

Silný příběh

Velmi dobrá detektivka! I když, ze všech třech, mě zaujala asi nejméně. Střed se trochu vlekl, nic moc se nedělo. Líbí se mi psychologická linie příběhu. Je také dobře, že autorka poukazuje na šikanu a vnímá ji jako velmi závažný společenský problém. Knihu určitě doporučuji! Doufám, že v dalším příběhu se Ti dva konečně dají dohromady :). Paní Cibulková je výborná!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Černá díra

10.09.2020 Overený nákup

Mrazivé a skvělé!

Velmi dobrá detektivka s psychologickou linií. Jak silná může být touha po pomstě, když obětí je dítě. Hodně překvapivý je epilog. Dozvíte se to, co jste po celou dobu ni netušili. Paní Cibulková skvělá, její interpretace je mi velmi příjemná. Doufám, že v další knize se dají ti dva už konečně dohromady :). Určitě doporučuji a těším se na další.

Recenzia audioknihy Na východ od ráje - Mistři slova

28.08.2020 Overený nákup

Naprosté nadšení

Knihu jsem četla jako hodně mladá a po létech se k ní vrátila. Našla jsem v ní spoustu nových a důležitých věcí, které člověk vidí až s věkem. Křehkost Adama, moudrost čínského muže, psychopatie Katy a její zkáza vlastní zlobou. Dvojčata - jejich růst a zrání v mužském světě bez matky. Kniha mi bude dlouho doznívat a otvírat nová témata k přemýšlení. Interpretace geniální! Vřele doporučuji!

Recenzia audioknihy DNA

28.07.2020 Overený nákup

Napínavá a uvěřitelná

Příběh se mi líbil, mohl by se klidně i stát. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Interpretace paní Klárou Cibulkovou je skvělá! Na léto ideální kniha :). Určitě doporučuji!

Vyšetruje muž

Recenzia audioknihy Když Nietzsche plakal

16.06.2020 Overený nákup

Vynikající!

Výborná psychoterapeutická literatura. Dobrá pro člověka z branže s mnoha zajímavými myšlenkami a příběhem. Doporučuji všem, kteří nevěří, že slovo léčí....

Recenzia audioknihy Šikmý kostel

09.06.2020 Overený nákup

Těžký život

V knize je dobře popsán velmi těžký život lidí, kteří spojili svůj život s těžbou uhlí. Jednotlivé osudy se v příběhu propojí. Několikrát jsem si kladla otázku, co ještě hlavní hrdiny potká, co může být ještě horší. Jsem ráda, že žiju tady a teď! Doporučuji! Paní Cibulková výtečná!

Recenzia audioknihy Řeka v temnotě

21.05.2020 Overený nákup

Neuvěřitelný příběh

Je s podivem, jak někdo může mít tak těžký život. Plný bolesti, bezpráví, lidského zla a nesvobody! Příběh lidské síly a odhodlání nevzdat se! Knihu velmi doporučuji především těm, kteří tady a teď tvrdí, že se mají špatně! Interpret vynikající!

Recenzia audioknihy Otec Goriot

13.05.2020 Overený nákup

Stejné, jako dnes!

I když bylo dílo publikováno v 19. století, jeho téma je vlastně současné! Bohužel i v dnešním světě jsou peníze a moc důležitější než láska, úcta a pravda.

Recenzia audioknihy Přiveď mě zpátky

13.05.2020 Overený nákup

Méně uvěřitelný konec

Příběh začal dobře, pěkně se rozvíjel, stupňovalo se napětí. Ale bohužel ještě dost dlouho před koncem jsem věděla, jak by to mohlo být! Ale celkově to byla docela fajn oddechovka. Pan Pechlát četl velice pěkně, příjemná barva hlasu. Do auta, při jízdě na dovču určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy V šedých tónech

08.05.2020 Overený nákup

Člověk člověku vlkem...

Příběh dospívající dívky Liny odkrývá hrůzy deportací z Pobaltí v období druhé války. Autorka čerpá se skutečného vyprávění přeživších. Lidské krutost je bezedná, člověk dokáže přežít nemožné. Zařadila bych do povinné četby, lidé by měli znát minulost, pak si mohou vážit si toho, co mají. Knihu doporučuji! Citliví lidé by si měli poslech rozmyslet.

Recenzia audioknihy Vyhnání Gerty Schnirch

26.04.2020 Overený nákup

Povinná literatura!

Velmi smutný, dojemný příběh jedné obyčejné ženy. Průřez životem, který Gertě nepřinesl nic pěkného. Trpěla za nic! Trpěla lidskou krutostí, bezcitností, za nic nemohla! Z příběhu jsem měla husí kůži, několikrát mě rozplakal! Nejdřív válka, pak vyhnání, pak komunisti! Téma incestu a tajemství, které zůstalo skryto! Tíha bytí je v knize vyjádřena velmi silně. Paní Cibulková neskutečná, výborná. Tímto jsem jí zařadila mezi nejlepší interprety! Tuto knihu by si měl přečíst každý!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Smrt je mým řemeslem - Mistři slova

28.03.2020 Overený nákup

Čistá hrůza

Velmi silný příběh, skvostně namluvený panem Lichým. Asi nejhrůznější je první část knihy, která popisuje dětství Rudolfa. Je velmi skličující uvědomit si, jak krutá a bezcitná výchova v dětství může z jedince vygenerovat psychopata, který nemá žádné svědomí, je prostý citů a je schopen toho všeho. Knihu určitě doporučuji!

Recenzia audioknihy Hana

20.03.2020 Overený nákup

Smutný příběh

Určitě stojí za to si knihu přečíst nebo poslechnout. Líbil se mi dějový propletenec mezi jednotlivými osobami příběhu. Nejdojemnější je konec, kdy se v hlavní hrdince probudí touha žít dál.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Chirurg

13.03.2020 Overený nákup

Pecka!!!

Z knihy jsem naprosto nadšená, už jen proto, že jsem bývalá sálovka! Úplně jsem se vrátila v čase na sál, mezi sestry, doktory, prostě na chíru! Příběh je ze života, vyprávěný přesně tím jazykem, kterým se mluví, bez servítek. Chirurgové jsou odlišní a taky fakt dost pijou :). Za mě velké doporučení a pro lidi z oboru ještě dvojnásobné!

A Pavel Batěk je vynikající! Díky!

Recenzia audioknihy Osmnáct pod nulou

21.01.2020 Overený nákup

Skvělá!

Skvělá, dech beroucí a výborně interpretovaná! Pan Soukup je vynikající. Vedle Riska i sympatická mladá policistka a několik dějových linií. Také konec, který přichází po rozuzlení je velmi překvapivý. Doporučuji!

Recenzia audioknihy Žízeň

12.01.2020

Skvělý příběh

Jeden z nejlepších příběhů, kdy konec šokuje! Jen ten Matásek....musela jsem si zvyknout! V jeho podání příliš uhlazené, což se k HH úplně nehodí. Čermák je pro tento typ literatury zkrátka nepřekonatelný! Audioknihu určitě doporučuji!