Recenzie užívateľa mumula

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Zrcadlový muž

16.02.2021 Overený nákup

Kepler přitvrdil

Nejsem moc velkým milovníkem hororů, tady to pan Kepler se svojí babičkou, která sekerou usekává dívkám nohy, to skoro přehnal, ale kdo má tento žánr rád nic proti tomu. Rozuzlení bylo překvapivé, ale teď si dám od tohoto žánru pohov.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Běžkyně

01.02.2021 Overený nákup

Doporučuji

Tentokrát mě zaujal příběh ze sportovního prostředí, děje v zakázaném městě , neobvyklý doping a únos Margaret v závěru, interpreti výborní celkově mě to prostě baví, jak je to jiné.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Nezvratné alibi

19.01.2021 Overený nákup

skvělé

Moc se mi to líbilo, perfektní zakončení celé série. Překvapivý konec a vše tu do sebe krásně zapadlo. Interpret pan Matásek se také moc dobře poslouchá, je mi líto, že tato série se sympatickým Enzou končí.

Recenzia audioknihy Nůž

15.01.2021 Overený nákup

skvělé

Příběh je skutečně napínavý a plný zvratů až do úplného konce, postavy jsou dobře napsané, každá tam má svoji roli. Interpret je taktéž výborný, nezbývá než palec nahoru. Určitě doporučuji .

Recenzia audioknihy Konec hlídky

07.12.2020 Overený nákup

zklamání

Druhá část trilogie byla úžasná, moc jsem se těšila na závěrečnou část, ale bohužel - zklamala mě, učiniti padoucha takřka nesmrtelným, pro mně je to moc přes čáru. Interpreti byli skvělí, ale příběh byl tak neuvěřitelný, až mě nutil k pousmání.

Recenzia audioknihy Dvojitý kříž

03.11.2020 Overený nákup

Doporučuji

Bylo to dost drsné, zvlášť jakým způsobem vrah své oběti zabíjel, Huntera a jeho parťáka jsem si zamilovala natolik, že se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další případ s nimi.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

03.11.2020 Overený nákup

skvělé

Příběh mě totálně vtáhnul do děje a nemohla jsem přestat poslouchat, super interpretace, bylo to jako sedět v kině, mohu jenom doporučit. Konec taky skvělý , už se těším na pokračování.

Recenzia audioknihy Zpětný ráz

08.09.2020 Overený nákup

Doporučuji

Velmi příjemná klasická detektivka, která na rozdíl od severských děl není plná mrtvol a popisů zohavených těl. Navíc svět gastronomie v pozadí je zajímavý pohled a přednes pana Matáska stojí také za to. Prostě příjemné strávený čas...

Recenzia audioknihy Konec hry

08.09.2020 Overený nákup

Doporučuji

Trilogie se mi líbila, výhrady by se asi nějaké našly, ale celkově si 4 hvězdy zaslouží. Jen bych asi doporučila poslouchat díly hned za sebou, kvůli návaznosti. Mně se podařilo poslouchat na přeskáčku a dost dlouho po sobě a to není ono, ale to je pouze moje chyba.

Recenzia audioknihy Čtvrtá oběť

29.07.2020 Overený nákup

Doporučuji

Tato kniha mě opravdu bavila. May je opravdový mistr. A navíc se něco dozvím i z dějin Číny, což je fajn. I když jsem věděla, jak to všechno dopadne a kdo má ve všem prsty, užila jsem si to .

Recenzia audioknihy Kritik

21.07.2020 Overený nákup

Doporučuji

Kniha se poslouchala dobře a líbila se mi. Možná i proto, že na Enza jsem si tak nějak zvykla a tak se těším na další díly. No a navíc jsem o něco chytřejší ve všem kolem vína. Takže ano.

Hodnotenie audioknihy Entomologův odkaz

21.07.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Firewall

13.07.2020 Overený nákup

Doporučuji

Doporučuji, není co vytknout. Má to všechno a konec skvělý . Zápletka byla fajn a líbilo se mi, že se propojily dva případy, které spolu zpočátku zdánlivě nesouvisely.

Recenzia audioknihy Osmnáct pod nulou

13.07.2020 Overený nákup

Doporučuji

Kniha se poslouchala dobře, příběh byl napínavý, ale na mě byl dost překombinovaný . Je tam řada věcí, které zní nereálně, ale proč ne. Výborná oddychovka.

Recenzia audioknihy X způsobů smrti

13.07.2020 Overený nákup

Není to špatné, ale jsou i lepší.

Je to sice napínavé a poutavé vyprávění, ale naprosto nevěrohodné.Podrobně popisované násilí (potoky krve, usekané údy a hlavy), jakož i sexuální scény, také není můj šálek čaje, ale dá se to vydržet. Dále Riskova rodina- absolutně nefunkční /matka se stará jen o sebe, otec stále jen slibuje, syn ve vězení, dcera fantazíruje, dále popis policie-velitelka je alkoholička a policie mi připadá neschopná, jeden policista je dokonce vrah a velitel policie je úchyl který pronásleduje svoji podřízenou. Je to přitažené za vlasy, ale přesto jsem vydržela do konce .

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Kamenná opice

12.06.2020 Overený nákup

Doporučuji

Lincoln a Amélie opět nezklamali a dokázali chytit padoucha. Napínavé, trochu méně překvapivé, ale výborně se to poslouchá. Bylo to vážně dobrý.

Deaver je autor, jehož knížky mě opravdu baví.

Recenzia audioknihy Devátý hrob

06.05.2020 Overený nákup

Doporučuji

Drsné, skvělé, napínavé, naturalistické, vše co dobrá detektivka má mít. Několik pramínků různých příběhů, které vyústí v jeden překvapivý příběh. Jenom na konci selhání ve střelbě hlavního protagonisty mě poněkud nemile překvapilo.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Motiv X

24.04.2020 Overený nákup

rozuzlení nepřijde

Kniha se poslouchá dobře , je mírně nepřehledná s více příběhy najednou, které se prolínají..ale posluchač je celou dobu velmi napnutý.. Ale konec, který prostě přijde najednou s tím, že pokračování v další knize.. no to je nic moc.

Recenzia audioknihy Oběť bez tváře

12.04.2020 Overený nákup

skvělé

Tohoto autora jsem poslouchala poprvé, a byla jsem mile překvapená, prostě skvělé, skvělý interpret, skvělý příběh, napínavé až do konce, nápadité a čtivě napsané. Rozhodně stojí za poslech!

Recenzia audioknihy Prázdné křeslo

12.03.2020 Overený nákup

Doporučuji

Děj byl rychlý a překvapující. Chvílemi jsem se musela v ději trochu zorientovat, ale poslech super. Párkrát sem byla přesvědčená, že vím, kdo je pachatelem... Ale pak zjistím, že jsem vedle jak ta jedle. Závěrečný zvrat o 180 stupňů-super.

Recenzia audioknihy Hadrový panák

05.03.2020 Overený nákup

Není to špatné, ale jsou i lepší.

Námět je naprosto skvělý, ale trochu bez jiskry. Ze začátku jsem " nemohla chytit nit", v postavách jsem měla lehký chaos a i když se tam pořád něco dělo, přišlo mi vyprávění trochu překombinované. Konec je skvělý. Interpretace naprosto výborná, ta hodně zachránila.

Recenzia audioknihy Oběť 2117

18.02.2020 Overený nákup

zlatá střední

Začátek byl trochu slabší a docela trvalo, poté se to dostalo spád, vadilo mi zdlouhavé a naturalistické popisování mučivých metod, knížku bych si podruhé nepřečetla

Hodnotenie audioknihy Mitfordské vraždy

21.12.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

09.10.2019 Overený nákup

Doporučuji

Rozhodně jsem ráda, že jsem knihu poslouchala, musím však podotknout, že první díly byly více akčnější a co do příběhu zajímavější. Pokud však máte naposlouchány všechny předchozí díly, tenhle vás nesmí minout. Opět se setkáme s Lisbeth a Mikaelem a doufám , že tímto opravdu nekončí série výborných detektivek

Recenzia audioknihy Tanečník

09.10.2019 Overený nákup

zlatá střední

Kniha Tanečník je určitě horší, než Sběratel kostí, ze začátku mě kniha nenadchla.Také detailní popisování rozebraného letadla je pro laika nezajímavé a zdržuje to od děje. Druhá polovina knihy lepší a závěr zajímavý a překvapivý.

Recenzia audioknihy Hypnotizér

05.08.2019 Overený nákup

zlatá střední

Poslech mě bavil až na některé pasáže, vzpomínky před 10 lety hlavní postavy... Jinak zápletka dobrá, některé situace přemrštěné, ale jinak dobré.

Hodnotenie audioknihy Žena v kleci

27.06.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Nesmírný

26.06.2019 Overený nákup

skvělé

Je skvělé sledovat, jak se Morck, Asad a Rose postupně starým případem probírají, hledají stopy a náznaky. Celá série mě baví a jsem zvědavá, jestli se už příště dozvím, co je Asad vlastně zač.

Recenzia audioknihy Marco

13.06.2019 Overený nákup

skvělé

Zpočátku jsem byla zklamaná, ale s vývojem událostí mne příběh zaujal, byl napínavý a skvěle se poslouchal. Řekla bych dobrá detektivka k večernímu poslechu, líbila se mi.

Recenzia audioknihy O krok pozadu

31.05.2019 Overený nákup

zlatá střední

Skvělá detektivka . Wallander mě prostě baví. Na konci jsem sice trochu postrádala logiku, ale potom to opět padlo do napínavých kolejí. Kdo má rád detektivky tak doporučuji. Těším se na další díl.

Recenzia audioknihy Ochráním tě

09.05.2019 Overený nákup

Doporučuji

Opět výborná kniha od Petera Maye, navíc v podání Jiřího Dvořáka, poslechový zážitek od začátku až do konce. Napínavé, tajemné, přesně takové, jak to mám u Maye ráda. Rozuzlení bylo až příliš překvapivé, ale tak nějak jsem to celou dobu tušila.

Recenzia audioknihy Lazar

30.04.2019 Overený nákup

Doporučuji

Severské kriminálky mám ráda, tento příběh mě bavil, ale schopnosti záporné postavy mě přišly absurdní a přehnané a to je slabé slovo. Jinak napínavé a doporučuji k poslechu.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

03.04.2019 Overený nákup

skvělé

Tato kniha je víc než dobrá. Asi do poloviny mi sice připadala mírně rozvláčná a pořád jsem čekala až se děj někam pohne. Naštěstí později se rozjela na plné obrátky a konec je opravdu bombastický, i když zároveň dost drastický, jak tomu u Kinga bývá .

Hodnotenie audioknihy Hadohlavec

28.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Selfies

04.01.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Lovec králíků

14.12.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Rudý kapitán

03.09.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet)

31.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Umrlčí cesta

03.07.2018 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Skála

03.07.2018 Overený nákup

Recenzia audioknihy Macbeth

04.05.2018 Overený nákup

nic moc

Dokonce jsem byla ráda, že kniha pomalu končí, velké zklamání. Postavy i vraždy až neuvěřitelné, skutky plné chaosu, zápletka se vytratila, rozpory -např postavy které jsem pokládala za kladné klidně jdou a najednou vraždí a nakonec jsou zase za klaďáky. Sice nejsem znalec Shakesperova Macbetha a tak mi možná něco uniklo, ale pocit z této knihy nic moc.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

04.04.2018 Overený nákup

Doporučuji

Muž, který hledal svůj stín jsem přečetla jedním dechem. Drsný a fascinující příběh, který navazuje na předešlé události, které se v příběhu prolínají s přítomností. Akční děj, který se výborně poslouchá -Martin Stránský je prostě génius.

Kniha je napínavá, strhující a prostě vynikající.

Zaslouží si pět hvězdiček

Recenzia audioknihy Ostrov Entry

04.04.2018 Overený nákup

Doporučuji

Detektivní příběh není nic moc, ale vše si vynahradíte dokonale geniálním vpletením příběhu z poloviny 19. století do životů současných postav. Je to spíš román o dobrých a špatných životních rozhodnutích. Drsný a strhující román, v němž je jen tak mimochodem vyřešena vražda. Neřekla bych, že je to klasická detektivka, ale stojí za to si ji poslechnout .

Recenzia audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

04.04.2018 Overený nákup

skvělé

Úžasné, pecka !!! Některá místečka jsou snad zbytečně trošku zdlouhavá, těch je ale málo, jinak naprosto úžasné. Jediný problém je se jmény, někdy z toho mám guláš , ale postupem se to vylepší. No to je ale asi můj problém. Nikdy se od poslechu nemůžu odtrhnout. Má to spád, napětí, prožívání emocí atd. prostě takhle si představuji dobrou detektivku. ;-))) Moc doporučuji

Recenzia audioknihy Sál smrti

04.04.2018 Overený nákup

zlatá střední

Dobře napsané i když motiv jsem si domyslela hned na začátku. Mongolec s rozštěpem mi připomíná detektivky spíše z minulého století ale jinak Čína jako na dlani. Napínavé, čtivé, má to spád. Kdo má rád Petra Maye nebude zklamaný.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

01.12.2017 Overený nákup

skvělé

Skvělé hodnocení této knihy! Začátek je sice trochu rozvláčný, ale to co přijde potom - na to se vyplatí "počkat".

Výborná detektivka plná překvapivých okamžiků, napětí a všechny emoce, které k tomu patří.

Hlavní postavy jsem si velice oblíbila a tak nejde jinak než dát všechny hvězdičky. Moc doporučuji