Recenzie užívateľa Blekinka

Audiomoľ Pisateľ - 1 z najčastejšie píšucich recenzentov

Recenzia audioknihy Na smrť

11.01.2021 Overený nákup

Kdy bude další díl?

Výborná kniha. Ostatně jako vždy od pana Kariky. Dlouho jsem se jí bránila, protože tento žánr není z mých nejoblíbenějších, ale bylo to famózní, strhující, mrazivé, hrůzostrašné. Přiznám se, že trošku víc mě bavil osud Karla, ale myslím, že v příštím díle změním názor. Už aby byl vydán. Moc se na něj těším.

Recenzia audioknihy Překupník na darknetu

03.01.2021 Overený nákup

Čekala jsem víc.

Příběh sám o sobě je zajímavý. Vlastně doteď netuším, zda toho hocha litovat či nenávidět. Jeho myšlenka asi v jádru nebyla zlá, ale v praxi nepoužitelná. Příběh sám by dle mého názoru mohl být více strhující, ten potenciál tam je, ale nejsem si jistá, zda jej autor plně využil. Každopádně jsem prostě dle popisu čekala víc.

Recenzia audioknihy Cesta domov

29.12.2020 Overený nákup

Smíšené pocity

Tak a já vůbec nevím, co napsat. Romány pana Fitzeka zbožňuji. A tady nevím. Buď jsem na něj nebyla příliš soustředěná, nebo to už prostě bylo překombinované. Dokonce jsem si knihu musela pustit 2x a ten pocit stále přetrvává. Chápu samotnou osu příběhu i vyústění, ale něco mi tam prostě vadí - příliš mnoho dějových odchylek k postavám, které nejsou důležité, v hlavě se mi z toho vytvořil dokonalý zmatek. :-) Asi si to budu muset poslechnout ještě potřetí. Nechci vůbec napsat, že kniha je špatná, jen prostě z toho na konci nezůstal takový ten pocit: sakra to bylo dobrý! ale spíš pocit: sakra, já nevím, jestli to úplně chápu. :-) Jinak pan Kočiš opět prvotřídní, velmi mě baví jeho různorodé ztvárnění postav. :-)

Recenzia audioknihy Pravda, nebo lež

29.12.2020 Overený nákup

Velké překvapení

Od této knihy jsem v podstatě nic nečekala. Koupila jsem si ji ve víkendové akci, snad se mi líbil název, už ani netuším. :-)) Sakra, ale tohle bylo hodně dobré! Jak jsem porozuměla, autorka se věnuje především romantické literatuře, ale to je podle mně velká chyba! Konec byl opravdu nečekaný a pro mně vynikající. Kniha se mi líbila moc a určitě doporučuji.

Hodnotenie audioknihy Dokonalá kořist

14.12.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Dokonalá smrt

14.12.2020 Overený nákup

Zatím nejslabší díl

Zatím určitě nejslabší díl a asi je to dost i tím, že mi přišel jak vybrakovaný z jiné knihy, kterou jsem nedávno poslouchala. To mě hodně zklamalo. Naštěstí to zachránil pan Šťastný a celkově vzato mám prostě ráda Avu, takže už se těším na další díl:-)

Recenzia audioknihy Kanibal z Nine Elms

14.12.2020 Overený nákup

Milé překvapení

Nevím proč, měla jsem tuhle knihu dlouho ve wishlistu a s názorem, že něco je na ní špatně a tak jsem si ji dlouho nekoupila. A teď se ptám proč? Kniha je velmi, ale velmi dobrá, bavila mě od začátku do konce, včetně přednesu pana Stránského, který byl jako vždy exceletní. Za mně o dost lepší kniha pana Brynzy, než Dívka z ledu.

Recenzia audioknihy Ústav

14.12.2020 Overený nákup

Netradiční King

Tahle Kingovka je jiná. Stejně tak jako Nadaný žák. Vlastně se těžko hledá žánr. Thriller? PSychologický thriller? Těžko říct. Každopádně za mně dobrá kniha, nebylo to to nejlepší, co jsem od Kinga četla, ale mělo to rozměr toho, že člověk hodně přemýšlí nad tématem knihy, více, než nad samotným příběhem. Velmi mile mě překvapil pan Preiss, jeho přednes byl mému uchu lahodící.

Recenzia audioknihy Izolovaní

06.11.2020 Overený nákup

Výborné

dle recenzí jsem váhala, zda si nový počin pana Fitzeka poslechnout, ale jsem ráda, že jsem tak učinila. Ano, jeho knihy jsou syrové, brutální, nic nenalhávající a asi přesahuji hranice. Ale musím říct, že mě se tedy velmi líbila, napětí od začátku až do konce, plus vnesené poselství o moderní spravedlnosti. Za mně velké ANO a určitě doporučuji!

Recenzia audioknihy Ti druzí

06.11.2020 Overený nákup

Nejlepší C.J.Tudor

Už jsem si myslela, že autorce nedám šanci, ale dobře, že jsem se rozhodla jinak. Ti druzí je podle mně její nejlepší dílo. Opravdu se mi kniha moc líbila, napínavá od začátku do konce, velmi zajímavá zápletka a celkově dávám 5*

Hodnotenie audioknihy Ti druzí

06.11.2020 Overený nákup

Recenzia audioknihy Katarze

27.10.2020 Overený nákup

Opět velmi dobré

Yrsu mám ráda. Opravdu, umí vystavět velmi napínavý příběh a zde šlo navíc o velmi zajímavé téma šikany. Paní Cibulková opět na jedničku. Celá kniha se mi líbila, asi bych neřekla, že je Yrsy nejlepší, ale i tak dávám 5*.

Recenzia audioknihy Případy Kim Stoneové 1: Němý křik

27.10.2020 Overený nákup

Nezklamalo, ale rovněž ani nenadchlo

Řekla bych, průměrná detektivka. Kdo je však nadprůměrný je paní Ježková, ta mě tedy baví nesmírně. Její hlas se dokáže proměnit do tolika podob, že je audiokniha opravdovým orchestrem. Hlavní postava Kim je mi sympatická, celý příběh mně v podstatě až do poloviny velmi bavil a pak se to nějak sesypalo. Prostě jsem asi čekala víc. Nicméně když to shrnu, je to dobrá detektivka a díky paní Ježkové dávám 5*.

Recenzia audioknihy Smršť

27.10.2020 Overený nákup

Uf!

Tak tohle byla hodně velká kláda. Po celou dobu jsem netušila, že příběh může vyústit v tak nečekaný konec. Poslední kapitolu si ještě budu muset poslechnout minimálně 2-3 abych ji pochopila. A vlastně nevím, jestli ji chci pochopit, možná by to pak znamenalo, že už nejsem. :-)) Karika jako vždy otevřel široké spektrum otázek a opět nezklamal. Jen je to čím dál tím větší nálož na psychiku. :-))

Recenzia audioknihy Pasažier 23

06.10.2020 Overený nákup

Fitzekův průměr

Tak asi je to zatím nejslabší z Fitzekových knížek, co jsem zatím poslouchala, ale tím nechci říct, že by mě nebavila. Jen jí něco chybělo, oproti těm předchozím, zřejmě byla pro mně více předvídatelná. Nicméně i tak mě bavila a pan Kočiš také jako vždy nezklamal. Líbilo se mi prostředí zaoceánské lodi, to musím říct, že mě nadchlo a myslím, že to i skýtalo více prostoru pro příběh, který dle mého nebyl v tomto směru naplněn. Ale sečteno, podtrženo - dává, jako všem Fitzekům 5 hvězdiček.

Recenzia audioknihy V tieni mafie

25.09.2020 Overený nákup

Famozní

Skvělé, jako vždy. Mrazivé, neuvěřitelné, zvrácené, šílené. Prostě Karika. :-) Opět jsem byla napnutá od začátku až do konce. Moc se mi líbí projev pana Sklára, velmi dobře artikuluje, a nemám nejmenším problém poslouchat knihu ve slovenštině. Kéž by to byl opravdu jen fiktivní příběh, obávám se však, že mnoho je založeno na pravdě. :-)

Recenzia audioknihy Dokonalé stopy 

18.09.2020 Overený nákup

Napínavá detektivka

Paní Fieldsovou jsem neznala a je to škoda. Kniha mě velmi bavila, stejně jako přednes pana Šťastného. Určitě si pořídím i další díla autorky. Líbili se mi oba hlavní vyšetřovatelé, především Ava, přišla mi poměrně uvěřitelná a vzbuzovala ve mně sympatie. Knihu doporučuji!

Recenzia audioknihy Balíček

14.09.2020 Overený nákup

Opět výborné.

Jsem moc ráda, že jsem pana Fitzeka objevila. Přiznám se, že jsem na něj narazila náhodou a vůbec netuším, proč jsem o tak dobrém autorovi doteď neslyšela. Balíček byl možná o chlup slabší, než Terapie, ale i tak jsem se velmi bavila a to i díky příjemnému přednesu paní Horáčkové.

Recenzia audioknihy Terapia

09.09.2020 Overený nákup

Fantastické

Nemám slov! Po delší době kniha, nad kterou jsem přemýšlela každou volnou chvilku a těšila se na každou minutu poslechu. Mistrná zápletka, na konci do sebe vše logicky zapadlo. Tohle byl koncert. A pan Kočiš - miluju jeho ztvárnění a interpretaci příběhů. Tak za mně všechny palce nahoru!!

Recenzia audioknihy Osm

04.09.2020 Overený nákup

Skvělé

Tato kniha byla jedním slově úžasná. Jak téma, tak přednes pana Saice, zápletka, no prostě zhltla jsem ji na jedno poslechnutí. Paní Třeštíková mě baví a musím říct, že tohle byla jedna z jejích TOP. Vřele a ráda doporučuji.

Recenzia audioknihy Sběratel motýlů

26.08.2020 Overený nákup

Hodně silný příběh

Jsem na vážkách - v podstatě to byla skvělá kniha. Jen konec se mi zdál trošku přitažený za vlasy, jak kdyby autorka nevěděla najednou, co s příbehem dál. Interpretace pana Hofmana nebyla špatná, ale popravdě, mým favoritem se asi nestane. Chtělo by to více procítit jednotlivé situace a přidat do děje více dramatičnosti. Jinak hodně netradiční příběh, který doufám opravdu zůstane jen v říši fantazie.

Recenzia audioknihy Sova

19.08.2020 Overený nákup

Nejlepší díl

Tohle byl jednoznačně nejlepší díl. Jediné co mě vždy mrzí je, že není více rozvinut motiv pachatele, to mi asi ve všech knihách Bjorka chybí. Nicméně si výborně pohrál se čtenářem, každou chvíli jste přesvědčeni, že již znáte pachatele, ale za minutu je vše jinak. Tyhle detektivky mě moc baví a rozhodně jim dávám palec nahoru!!

Severská Vyšetruje žena Nečakaný zvrat

Recenzia audioknihy Konec hry

11.08.2020 Overený nákup

Asi nejslabší díl

Bohužel musím napsat, že tohle byl dle mého názoru nejslabší díl. Příběh mě příliš nezaujal a byl předvídatelný. Líbilo se mi ozřejmění něktěrých faktů z předchozích dílů, ale to je tak asi vše. Hadrový panák byl pro mně jednoznačně nejlepší díl a pak už to mělo jen klesající tendenci. K interpretaci nemám žádné výhrady.

Recenzia audioknihy V lese visí anděl

06.08.2020 Overený nákup

Velmi povedená detektivka

Nejprve jsem poslouchala Clonu a až nyní v Lese vidí anděl. Takže mou chybou, jsem u některých pasáží tušila dopředu, jak věci dopadnou. Ale i tak mě kniha velmi bavila, měla spád a velmi mi vyhovuje přednes paní Špalkové, její hlas je pro mně opravdu uchu lahodící, ničím mě neruší a myslím, že umí skvěle barvou hlasu vystihnout momenty knihy. Když to shrnu - velmi povedená detektivka a těším se na Sovu.

Recenzia audioknihy Clona

30.07.2020 Overený nákup

Bavilo!

Už se u mně nějak stalo koloritem, že když je zde více knih od jednoho autora, vždy si jako první vyberu tu poslední 😂 na základě ne zrovna kladných recenzí jsem od knihy příliš nečekala, ale opak byl pravdou. Kniha mě bavila od začátku do konce a pani Špalková je úplně úžasná interpretka. Je pravda, ze ten konec mohl byt dotaženější, ale i tak davam 5 hvězdiček.

Recenzia audioknihy Loutkář

09.07.2020 Overený nákup

Zklamání

Bohužel tato kniha mě nebavila. Od začátku až do konce jsem se nemohla zaposlouchat. Nevim, zda to bylo přednesem pani Žákové, jeji hlas mi nevadil, ale v některých částech neměl prostě to správné grády. Škoda, Hadrový panák mě bavil, ale tohle opravdu ne.

Recenzia audioknihy Kaštánek

25.06.2020 Overený nákup

Výborné!

Tato kniha mě velmi bavila. Bylo to i přednesem paní Kajnarové u které nechápu, proč nenamlouvá více knih, její hlas je velmi příjemný, podmanivý a umí vystihnout napětí příběhu. Samotný příběh byl vystupňovaný, napínavý a konec nečekaný, ač logický. Knihu určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Prokletý ostrov

17.06.2020 Overený nákup

Rozporuplné pocity

Při posledchu této knihy jsem vážně uvažovala, že to bude první kniha, kterou nedoposlouchám. Pana Rímského mám ráda, ale zde byl nejspíš špatně režíjně veden, první třetina knihy byla zcela nezáživná, nudná. Celou dobu jsem si říkala, že když byl podle knihy natočen film, nemůže to být špatná kniha. No vyčkala jsem do konce a cca od 2/3 se konečně začalo něco dít. Když to shrnu, příběh samotný byl nakonec celkem zajímavý, ale zřejmě jsem úplně nepochopila konec, ale tak to asi bude spíš můj problém. Takže bohužel, tuto knihu bych zřejmě nedoporučila.

Recenzia audioknihy Černá díra

10.06.2020 Overený nákup

Výborné!

Tak tato kniha mě moooc bavila!! Troufnu si říci, že byla lepší než DNA. Jako vždy má Yrsa překvapivý konec, ale tady byl překvapivý dvojnásobně!! Kniha mě úplně vtáhla a to i díky skvělé interpretaci paní Cibulkové. Tato herečka mě velmi mile překvapila. Těším se na další Yrsu!

Recenzia audioknihy DNA

03.06.2020 Overený nákup

Velmi milé překvapení

Knihu mi doporučila kamarádka, která ji četla. Zdaleka jsem nečekala, že bude až tak dobrá! Velmi milé překvapení. Výborná zápletka, nečekané rozuzlení a nesmírně mě bavila interpretace paní Cibulkové. Už mám staženou další Yrsu a těším se na ni, jako malé dítě. Snad nezklame.

Recenzia audioknihy Čierny kruh: Koniec mafie

29.05.2020 Overený nákup

Whau!! JSem unesená!

Tak tohle byla bomba. Doslova. Nejlepší z trilogie! Pan Karika je opravdu slovenská jednička. Plus pan SKlár jako interpret! 100% doporučuji a už se těším na další dílo pana Kariky.

Recenzia audioknihy Jáma

27.05.2020 Overený nákup

Lepší než prvotina

Mám moc ráda přednes pana Fridricha a k těmto typům knih se opravdu hodí. Jak už tu psalo hodně lidí, dost dílo připomíná Řbitov zvířátek, ale i tak jsem byla mile překvapená a celkově mě kniha bavila. Jen konec mohl být trošku košatější. Ale nelituji času, který jsem audioknize věnovala.

Recenzia audioknihy Spad

27.05.2020 Overený nákup

Zajímavá zkušenost

Nejsem asi úplný fanda apokalyptických románů, ale zde se mi zdálo, že nebyl potenciál dostatečně využit. Asi jsem celou dobu čekala na něco, co nepřišlo. Ale může to být jen mým vztahem k tomuto žánru. Pan Kapitančík mě asi ani nenadchl, ani nevadil, takový průměrný interpret.

Recenzia audioknihy Doktor Spánek

27.05.2020 Overený nákup

Slabší dvojka

Interpretace opět na jedničku. Pana Jeništu jako interpreta zbožňuji. Ale bohužel se nemohu zbavit dojmu, že Osvícení bylo prostě lepší. :-( ŘAdila bych to k průměrnějším Kingovkám, bohužel : -(

Recenzia audioknihy Někdo cizí v domě

26.03.2020 Overený nákup

Zklamání

Já si nemůžu pomoct, mně to nebavilo. Ten příběh byl prostě plytký, předvídatelný, žádné překvapení. Pořád jsem čekala na konci nějaký zvrat, ale ten se nekonal. Interpretace mi asi nevadila, mám tedy oblíbenější protagonisty, ale především paní Hudečková byla benefitem tohoto díla. Za mně bohužel nemůžu doporučit. :-(

Recenzia audioknihy Kříďák

25.03.2020 Overený nákup

Mrazivé a strhující

Kříďáka jsem dlouho odkládala a byla to chyba. Kniha je strhující a brilantně namluvená panem Fridrichem. Příběh je plný zvratů a líbí se mi i časové přeskoky v ději. dost dlouho jsem věřila, že Kříďákem je hlavní hrdina. V závěru se již rozuzlení lehce nabízelo, ale do podlení minuty byl děj plný zvratů. Pokud se rádi bojíte, Kříďák je to pravé pro Vás.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Tma

25.03.2020 Overený nákup

Nejlepší kniha od Kariky

Tuhle knihu jsem poslouchala v zimě na procházkách v lese se psem. No mohu s klidným svědomím říci, že jsem měla sevřené půlky a neustále jsem se otáčela. Podle mně nejlepší kniha od Kariky, co jsem četla. Naprosto nečekaný konec, strhující příběh a výborný přednes pana Kočiše. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Mycelium V: Hlasy a hvězdy

25.03.2020 Overený nákup

Trošku už se ztrácím

Mycelium mě v podstatě hodně baví, ale přiznám se, že u tohoto dílu jsem se dostala do stavu, kdy už jsem se prostě v ději ztrácela. Je tu tolik postav a nových, otevřených dějů, že jsem již trošku zmatená. Ale může to být jen nedostatkem mé fantazie. :-)) Každopádně i tak už se moc těším, na šestý, závěrečný díl.

Recenzia audioknihy Hadrový panák

25.03.2020 Overený nákup

Zdařilá prvotina

Mám ráda přednes pana Stránského. Už to mi vždy u knihy přidá aspoň 25%. Musím říct, že tato kniha se mi líbila rozpolceností hlavního hrdiny a náznaky různých pohnutek a motivů. Chystám se na další kousek, od tohoho autora. Audiokniha je skvěle zpracována, poslechla jsem ji za jedinný den, byla velmi napínavá.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Osvícení

25.03.2020 Overený nákup

Jeden z nejlepších Kingů

Tato kniha mě velmi bavila, bezesporu k tomu přispěk i skvělý přednes pana Jeništy. Musím říct, že King me baví víc a víc a jsem moc ráda, že mi neunikla tato kniha. Zhltla jsem ji naráz. Opravdu povedený kousek, doporučuji.

Recenzia audioknihy Hedvábník

09.12.2019 Overený nákup

Průměrná detektivka

Nejsem z těchto knih nadšená, ze začátku se jeví vždy téma jako velmi zajímavé a s mnoha různmi konci, ale opět jsem již od poloviny vděla, kdo je pachatel. Kniha je čtivá a pan Oliva odvedl velký kus práce, ale jinak se mi zdála průměrná. OCeńuji však sympatičnost hlavní postavy COrmorana.

Recenzia audioknihy Nadaný žák

09.12.2019 Overený nákup

Neprávem opomíjená

Tahle kniha mě hrozně bavila!!! Jedna z nejlepších Kingovek. Promyšlená do posledního detailu, tém amě nesmírně bavilo a konec byl nečekaný. King me baví víc a víc, především v rovině, kde není vyloženě hororový. Opravdu se mi velmi líbil námět i přednes pana Dolečka.

Recenzia audioknihy Jedz a behaj

20.11.2019 Overený nákup

Zklamání

Tohle pro mně bylo zklamání. Kniha je asi dobrá, ale já se prostě nemohla ztotožnit s hlavním hrdinou. Byl mi nesympatický, zastával jiné názory a životní postoje. Je zde několik dobrých tipů pro běžce, které jsem jako hobbík ocenila, i pár zajímavých receptů, ale celkově jsem prostě měla problém knihu doposlouchat do koce.

Recenzia audioknihy Popol všetkých zarovná

20.11.2019 Overený nákup

Zpráva o porevolučním Slovensku

No, co napsat. Porevoluční dějiny Slovenska připomínají trošku divoký západ. Přiznám se, že na mně z toho padla lehká deprese. příběh sám mě bavil, ale jednu chvíli jsem se zcela ztratila v osobách a asi mi trošku vadilo časové přeskakování děje. Byl to můj první Dán a zřejmě jsem čakala něco víc.

Recenzia audioknihy Dívka, která musí zemřít

05.11.2019 Overený nákup

Lepší než předchozí díl

Ale jo. Bavilo mě to. Ale prostě tomu chybí ten drive prvních dílů. I když si myslím, že tohle byl nejlepší z tří dílů od pana Lagercranze. Samotný příběh bezdomovce mě bavil, čekala jsem větší rozvinutí příběhu se sestrou Lisbeth. Nicméně poslechu nelituji.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Strach

05.11.2019 Overený nákup

Lepší než Trhlina

Whau, tak ten konec mě úplně dostal. Koukám a zbývá mi 8 minut do konce. Říkám si: ach jo, to zase bude plytký konec, to mě mrzí, celou dobu, mně to tak bavilo. A najednou takový zvrat. Výborné, knihy pana Kariky mě moc baví, jak ty "nadpřirozené", tak ty o mafii. Těším se na další zpracování!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Muž, který hledal svůj stín - Milénium V

23.10.2019 Overený nákup

Povedený díl, lepší než IV.

Jo, tady už se Lagercrantz našel. Tohle mě opravdu bavilo. Opět jsme se vrátili do původního stylu Milenia. Těším se na poslední díl . Opět se hodně vysvětlilo z předchozích dílů, vše kolem Lisbeth mě prostě baví.

Recenzia audioknihy TO

23.10.2019 Overený nákup

Není to nejlepší King

Tak tahle kniha bude muset ve mně chvíli odeznít. Asi takhle - neuvěříte, že posloucháte 57 hodin. Interpretace je skvělá, opravdu ani jeden hlas mi nevadil. Příběh silný, ale jak tady někdo psal, jak kdyby byl ten konec odfláknut. Asi jsem čekala víc vysvětlení. Rozhodně nelituji, že jsem knihu vyslechla, bavila mně a nepovažuji to za ztrátu času.

Recenzia audioknihy Dívka v pavoučí síti - Milénium IV

24.09.2019 Overený nákup

Smířlivé pokračování

Co napsat - kniha nezklamala. Ale ani to nebylo úplné whau. Ale je zde snaha o zachování postav a jejich kvalit a záporů, děj byl napínavý, jen tomu prostě něco chybělo. Ale nemohu říci, že by byla kniha špatná, určitě bych si ji poslechla znovu, minimálně kvůli skvělému hlasu pana Stránského. :-))

Recenzia audioknihy Jediný muž

24.09.2019 Overený nákup

Skvělá kniha!

Výborná kniha, kterou jsem nevím proč, dlouho odkládala. Strhující a ostré zvraty, velmi věrohodný a sympatický hrdina. A téma holocaustu je bohužel nesmrtelné.

Recenzia audioknihy Text

03.09.2019 Overený nákup

Rozporuplné pocity

Nevím, co ke knize napsat. Je to něco jiného než na co jsme byli u Glukhovského zvyklí. To jsem asi očekávala. Nejvíc mě asi bavil začátek a konec. Prostředek se nějak ztrácel. Nápad a idea knihy podle mně nabízela více využití. Velkým plusem je však pan Písařík, jeho interpretace mě velmi bavila. Nelituji, že jsem si knihu poslechla, ale asi bych ji nedoporučovala dál přátelům.

Recenzia audioknihy Zákrok

29.08.2019 Overený nákup

velké překvapení

tato kniha pro mně byla velkým překvapením. Cooka mám zafixovaného jako autora ryze lékařských thrillerů a ejhle náhle druhý Dan Brown, samozřejmě se nadsázkou. :-) Kniha mě bavila, pravda, příběh by se dal asi rozvinout i jiným směrem, ale za mně spokojenost. A kdo mě nadchl byl pan Holý - velmi zdařilý přednes!!

Recenzia audioknihy Sběratel

23.08.2019 Overený nákup

Whau!

Tak tohle byla skvělá audiokniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a odposlouchala jsem ji naráz! Výborné! A obrovskou zásluhu na tom mají hlavní představitelé! Pan Plesl je neskutečný!! Děkuji za skvělý s strhující zážitek!

Recenzia audioknihy Ve službách zla

23.08.2019 Overený nákup

musím si stáhnout předchozí díly

Tato kniha mě příjemně překvapila. Bylo tu mnoho negativních recenzí - ano angličtina pana Rímského není exceletní a předělová hudba rovněž není dle mého vkusu, ale jinak byl děj velmi napínavý a líbila se mi i hlavní postava Kormorana Strika. A pan Rímský mě jako interpret velmi baví, jsem s jeho přednesem spokojená.

Recenzia audioknihy Děti boží

23.08.2019 Overený nákup

Za mě ne:-(

nevím, jestli je to projevem pana Žáka, který mi prostě opakovaně nesedí, ale kniha mě nezaujala. Vše bylo předvídatelné a v podstatě nudné. Zajímavé téma, ale špatně rozvinuté. Tuto knihu nedoporučuji.

Recenzia audioknihy Konec hlídky

03.08.2019 Overený nákup

Jako vždy skvělé!

Já Kinga miluju. Tohle se mu opět povedlo. Sice to asi nebyl nejsilnější děj z trilogie, ale i tak se mi opět velmi líbil. Mrzí mě jen, že Bill opravdu zemřel - težko říct, zda tito Kingovi hrdinové ještě podniknou něco spolu bez Billa. A jinak oceňuji velmi přednes pane Písařovice!

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

29.07.2019 Overený nákup

Lepší než předchozí díl!

Dokonalé, dokonalé, dokonalé!!! Nemám slov. Fantastická retrospektiva do devadesátek. Jen se člověku nechce veřit, že v něčem tak strašném žil. :-( Vrátí to člověka do reality a uvědomí si, že může být rád, že je zdravý a celá jeho rodina je v pořádku. Neměnila bych s hlavními aktéry ani na minutu. Velmi mě bavil přednes pana Sklára, to je dokonalost. Za mně jedna z nejlepších audioknih.

Recenzia audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

12.07.2019 Overený nákup

Divoké devadesátky

Tak tohle mě moc bavilo! I díky vynikajícímu přednesu pana Sklára. Již mám stažený druhý díl. Musím říct, že jsem na sebe i pyšná, že mi nedělá problém poslech ve slovenštině, vždyť je to stále náš druhý jazyk. Myslím, že tohle je velmi dobré dílo slovenské literatury! Za mně jednička s hvězdičkou!!

Recenzia audioknihy Trhlina

19.06.2019 Overený nákup

Nezklamala

Kniha která nabízí spoustu otázek. Tím, že je spjata se skutečnými příběhy je velmi napínavá a strhující, je jen na každém čtenáři, zda vyprávěný příběh považuje za skutečnost či fikci. Ale kdo ví, co se děje za našimi zády. :-) Ticho s očima.:-))

Recenzia audioknihy Jack Reacher: Nevracej se

19.06.2019 Overený nákup

Zklamání

První kniha, kterou jsem doposlouchala opravdu se sebezapřením. Nebylo to chybou interpreta, ale prostě příběh byl velmi slabý, konec plytký a celkově se mi kniha bohužel nelíbila.

Recenzia audioknihy Hurvínek a lupiči

19.06.2019 Overený nákup

Nestárnoucí klasika

Hurvínka zbožňuju...od dětství...a i na prahu 40tky mám dny, kdy prostě sáhnu po poslechu téhle klasiky. nemám co vytknout, pořád úžasné! Strašně mě mrzí, že už tu není paní Štáchová, nikdo ji již nenahradí.:-(

Recenzia audioknihy Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III

05.06.2019 Overený nákup

Uzavření?

Třetí díl mě bavil víc než druhý. Ocenit musím opět přednes pana Stránského, jeho hlas hladí a zní velmi přesvědčivě. Tak nějak jsem od začátku tušila, že tento třetí díl dopadne "dobře", v podstatě jiné řešení nebylo. Pořád se však nemohu zbavit dojmu, že první díl byl prostě nej.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II

05.06.2019 Overený nákup

Trošku opadlé nadšení po předchozím díle.

Úplně jiná kniha než Muži kteří nenávidí ženy. Z žánru detektivního pátrání se dostáváme k objasnění podtaty postavy Lisbeth Salanderové. Kniha se mi líbila, jen to byl obrovký žánrový skok od prvního dílu. Chyběla tam ta tajemnost, z druhé strany se vysvětlilo mnohé ohledně Lisbeth. Už mám odposlouchaný i třetí díl a musím říci, že ten mě bavil více.

Recenzia audioknihy Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I

21.05.2019 Overený nákup

Skvělý zážitek!!

Dlouho jsem tuto knihu měla na seznamu přání a odkládala ji. Ani sama nevím proč. Až na ni konečně došlo. A udělala jsem chybu, že jsem si ji neposlechla dříve!! Skvělé, napínavé, strhující. Přednes pana Stránského rovněž výborný. Již jsem si stáhla druhý díl Milénia těším se na něj!

Recenzia audioknihy Asfalt II. - Efektivní brutalita

20.05.2019 Overený nákup

Proti prvnímu dílu nepatrné zklamání

Nemohu říci, že by se mi asfalt II. nelíbil - ale nějak jsem se neztotožnila s tím koncem. Ten pro mne asi byl zklamáním. Ale jinak opět strhující, napínavé a pochopitelně brutální. Až za hranici samotného Pekla. :-)

Recenzia audioknihy Asfalt I. - Poslední tři týdny

20.05.2019 Overený nákup

silně brutální leč návykové:-))

Od Asfaltu jsem vůbec nevěděla, co čekat. Jako první mě zcela uchvátil hlas pana Krále - to je něco nádherného, poslouchat přednes v jeho podání. Ze začátku jsem měla opravdu problém s brutalitou, která je až hraniční, chvílemi jsem uvažovala, zda autor opravdu není zralý na psychiatrické léčení...a pak se mi to začalo líbit. :-)) Příběh byl neuvěřitelný, ale když se do nějk člověk dostal, najednou vše mělo hlavu a patu, i ta brutalita najednou zapadla - prostě Peklo. Těšila jsem se na druhý díl, který jsem okamžitě zakoupila.

Recenzia audioknihy Rychlopalba

20.05.2019 Overený nákup

Skvělé

Tak tato kniha mě skvěle bavila. Na Štěpána Kopřivu jsem přišla po poslechu Asfaltu, který se mi líbil, ale musím říci, že Rychlopalba mě nadchla mnohem více. Napínavá detektivka se skutečně nečekaným rozuzlením - skvělé, zasloužilo by si zfilmovat. A dabing pana Krále - no to je radost poslouchat. Za mně zatím nejlepší interpret co jsem kdy na audiolibrixu slyšela.

Recenzia audioknihy Pan Mercedes

23.04.2019 Overený nákup

Sthující King!

Tak tato kniha mě opravdu bavila a to mnohem více než Právo nálezce, kterou jsem si bohužel poslechla před Panem Mercedesem. Bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, když mnoho z děje je připomenuto v Právu málezce, ale opak byl pravdou. Strhující, rychlá a napínavá kniha, kterou jsem doslova zhltla.

Recenzia audioknihy Složka 64

23.04.2019 Overený nákup

Excelentní Bareš

Knihu jsem si stáhla na doporučené kamarádky, která ji četla i viděla film. Musím říci, že se mi kniha opravdu líbila. Strahující vývoj, sympatičtí hlavní hrdinové. Závěr nečekaný. Určitě doporučuji.

Recenzia audioknihy Řbitov zviřátek

09.04.2019 Overený nákup

Skvělý horor!

Tak tohle je to nejlepší od Kinga, co jsem zatím četla!! Opravdu skvělé, napínavé a strhující do poslední chvíle. Jediné čemu nerozumím je to, proč King tak rád pohřbívá děti. To mi asi jako matce trošku vadilo. Již druhý příběh v kterém umírají malé děti. Ale ok, je to horor, takže to k tomu asi patří. Nicméně zpracováno na jedničku s hvězdičkou.

Toto hodnotenie môže prezrádzať časť deja. Klikni sem, ak ju chceš aj tak vidieť.

Recenzia audioknihy Lovec králíků

09.04.2019 Overený nákup

Průměrnější "keplerovka"

Kniha se mi líbila, stejně jako přednes pana Rímského, ale myslím, že duo Kepler má lepší knihy. Poměrně brzy bylo zřejmé, kdo je pachatel i jaký je jeho motiv. Nicméně zpracováno velmi dobře.

Recenzia audioknihy Právo nálezce

01.04.2019 Overený nákup

Volné pokračování Pan Mercedes

Udělala jsem velkou chybu, že jsem si nepřečetla, že tomuto dílu předchází pan Mercedes. V knize je mnoho narážek na tuto předchozí knihu a to mě jediné mrzelo...z druhé strany je tam vlastně i odpověď na to, jak Pan Mercedes dopadne. Takže teď váhám, zda má vůbec smysl předchozí knihu číst. Nicméně zpět k této knize - bavila mě velmi, sice byla z části předvídatelná, ale pocit napětí a strachu se dostavil. Jsou lepší knihy od Kinga, ale za přečtení určitě stojí.

Recenzia audioknihy Mycelium IV: Vidění

11.03.2019 Overený nákup

Nejlepší díl!!

Pro mne zatím nejlepší díl Mycelia. Mnoho toho objasňuje, rozšiřuje příběh, nabízí však nové otázky. Opět skvělá interpretace, především paní Strykové, tu bych mohla poslouchat celý den. :-)) Velmi podařené - co víc si přát, než se těšit na 5tý díl. :-))

Recenzia audioknihy Mycelium III: Pád do temnot

20.02.2019 Overený nákup

Zatím nejslabší díl, nicméně i tak perfektní

Tento díl mě asi zaujal nejméně....možná to bylo ale spíše i tím, že jsem jej poslouchala dlouho a ne příliš v klidu. Je zde mnoho postav a chce se to na děj opravdu dobře soustředit. Nicméně i tak již vyhlížím 4tý díl. :-))

Recenzia audioknihy Mycelium II: Led pod kůží

20.02.2019 Overený nákup

Dvojka nezklamala

Opět velmi povedený díl!! Situace se zamotává a zároveň mnoho věcí z prvního dílů se vysvětluje. Rovněž se vykrystalizují opravdové podstaty jednotlivých postav. Už se těším na 3. díl!

Recenzia audioknihy Mycelium I: Jantarové oči

10.12.2018 Overený nákup

Výborná česká scifi!

Nejsem velkým příznivcem tohoto žánru, ale Mycelium mě opravdu dostalo. Naprosto skvělé je i herecké ztvárnění, především hlas paní Strykové mě úplně hladí na duši. První díl jsem vyposlouchala jedním dechem a těšila se na další.

Recenzia audioknihy Artemis

22.10.2018 Overený nákup

Lepší než Marťan

Jsem asi jediná, ale mně se Artemis líbila více než Marťan. A co mě úplně nadchlo byl přednes paní Dočkalové. Její krásný sametový hlas a schopnost vcítění se do scény je úžasný. Artemis mě velmi bavila, nenazvala bych to detektivkou, protože na to byl příběh poměrně jednoduchý a předvídatelný, ale i tak byla Artemis napínavá až do poslední vteřiny. Už se těším, zda bude nějaká další kniha od pana Weira.

Recenzia audioknihy Metro 2034

05.10.2018 Overený nákup

Lepší než 2033

Jsem asi jediná, ale mně se metro 2034 líbilo více než předchozí díl. Připadalo mi ucelenější, více vysvětlující a s jednolitým dějem. Hlavní postavy mi rovněž byly sympatičtější. Ale co mě zcela okouzlilo byl projev pana Pyška, to bylo pohlazení po duši. Hltala jsem každé jeho slovo. Slečna Josefíková rovněž velmi dobrý výkon, ale nenadchl mě natolik jako přednes pana Pyška. Metro 2034 rozhodně doporučuji a nelituji, že jsem si jej poslechla.

Recenzia audioknihy Marťan

14.09.2018 Overený nákup

Skvělé, napínavé!

Marťan mě nadchl. Především myšlenkou, kolik síly se v člověku skrývá. Napínavé od začátku až do konce. Skvělá interpretace Jana Vondráčka a Jana Zadražila, tito pánové mě nesmírně baví, mají krásný a srozumitelný přednes, umí se vcítit do děje - prostě nádhera. Samotný příběh je uvěřitelný do posledního detailu, Mark Watney je tak trochu všeuměl, ale sympaťák každým coulem - jeho druh humoru miluju. Opravdu skvělá audiokniha, kterou vřele doporučuji.

Recenzia audioknihy Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka

29.08.2018 Overený nákup

Klasika co nikdy neomrzí

Sherlock Holmes - to byly mé první audioknihy kupované na CD. Je to prostě klasika, která nezklame. Příběhy na kterých čas nic nemění. Berylovou korunku jsem neznala, je to jeden z těch průměrnějších dílů, ale určitě potěší, stejně jako krásné zpracování a příjemný hlas pana Knopa. Jednotlivé pasáže jsou provázány krásnými zvuky houslí, celá audiokniha tak působí velmi kompaktně. 100% doporučuji, stejně jako veškeré příběhy Sherlocka Holmese.

Recenzia audioknihy Noc

29.08.2018 Overený nákup

Klasický Minier

Miniera zbožňuji. Je to mistr zápletky. Předešlé jeho knihy jsem měla v klasické papírové podobě a byla jsem nadšená. Nyní jsem se rozhodla zvolit audioverzi. Příběh mě nezklamal, ale bohužel mám velký problém s interpretem. Nemám osobně vůbec nic proti panu Žákovi, ale jeho předne mo prostě vyloženě vadil. Je to prosím jen můj osobní názor. Ale naprostá absence mezer mezi jednotlivými dialogy mě přiváděly k tomu, že jsem se v textu zcela ztrácela. Stejně tak mi vadil i samotný interpretův hlas a to už vůbec nemluvím o otřesné angličtině. Ale zpět k příběhu. Je to klasický Minier s jeho Servazem. Nezklamal mě ani trošku. Líbilo se mi i osobní ladění příběhu. Budu se těšit na další knihu. Ale pokud ji v audioformě namluví pan Žák, tak určitě zvolím raději tištěnou knihu.

Recenzia audioknihy DUNA

05.08.2018 Overený nákup

Vesmírná pohádka

Začnu tím, že sci-fi rozhodně není můj žánr. Ale poslední dobou mám touho dostat se ke knihám, které bych si asi normálně nepřečetla. Díky audioknihám se mi to daří. A tak jsem zkusila tuto klasiku. Zpočátku mi trvalo dlouho, prokousat se spletitostí postav a názvů. Když jsem se konečně zorientovala, otevřela se přede mnou nádherná země fantazie, budoucnosti a překvapivých možností lidské existence. První věta, která mě po skončení poslechu napadla bylo - to byla ale krásná pohádka. A ano, je to tak, v podstatě je to pohádka s dobrým koncem, kde dobo zvítězí nad zlem. Ovšem někdy za cenu těch nejcennějších obětí. Kniha mě nadchla. Musím ji teď na sebe nechat působit. Uvažuji rovněž o shlédnutí filmu Davida Lynche. Všem velmi doporučuji určitě zaujme nejen muže.

Recenzia audioknihy Rákosníček (komplet)

22.07.2018 Overený nákup

Lety overena klasika

Rakosnicek nemuze zklamat. Syn ho zboznuje. Krasne nam zprijemnil cestu z Recka. Pani Bohdalova je proste uzasna. Pri poslechu se zasmejete i je zde mnoho poucneho. Urcite doporucuji. Ja sama jsem na audiopohadkach zacinala a verim, ze me to privedlo k lasce ke kniham.

Recenzia audioknihy Metro 2033

06.07.2018 Overený nákup

Nadmíru poutavý příběh o přežití člověka v podzemí metra

Kniha i její interpretace se mi velmi líbila. Nabídla mnoho zamyšlení a otázek. Opravdu by lidstvo přežilo jaderný výbuch? Jak by se dále vyvíjela civilizace? Fascinovala mě především rozdělení jednotlivých stanic - dle politických a náboženských seskupení. Jak se i v nelidských podmínkách probudila touha po moci a ovládnutí, nechyběla nadřazenost některých jedinců. Námět velmi zajímavý, hezky zpracovaný, jen se přiznám, že konec mě trošku zklamal. Čekala jsem jiný vývoj. Ale to je invence autora. Možná s odstupem chápu, proč nakonec příběh skončil takto. Těším se na metro 2034, která si jistě brzy rovněž poslechnu.

Recenzia audioknihy Podvolení

10.06.2018 Overený nákup

Vize budoucnosti?

Knihu si musím poslechnout ještě jednou. Bez nadsázky - nasadila mi brouka do hlavy. Nikdy mě nenapadla varianta mírového obsazení Evropy muslimy. Přednes Igora Bareše je příjemný a vtahuje do děje, osobně mám však raději audioknihy, v kterých vystupuje více představitelů. Nakonec jsem ráda, že jsem si knihu "poslechla", protože se obávám že v psané podobě by na mně kniha byla příliš "těžká". Je zde vloženo hodně filosofických a historických vsuvek, které jsou sice v kontextu děje důležité, ale v psané knize by mě nejspíše příliš odváděli od děje a možná by byly i důvodem, proč bych kmihu odložila. Což by byla škoda, protože kniha je to velmi zajímavá až šokující.

Recenzia audioknihy Malevil

07.06.2018 Overený nákup

Strhující apokalyptický příběh

Naprosto dokonalá adaptace! Příběh mě strhl a nemohla jsem přestat poslouchat. Příjemný přednes hlavního hrdiny v podání Martina Myšičky. Doporučuji a nelituji jediné minuty poslechu. Raději nepřemýšlet nad tím, kdyby se něco takového opravdu stalo. Robert Merle mě svým vyprávěním nadchl a musím od něj načíst další knihy.

Recenzia audioknihy Otčina

21.05.2018 Overený nákup

Strhující a skvěle vystupňované drama

Kniha sama mě zaujala již svým tématem. Německo vyhrálo válku, Hitler stále u moci a v roce 1964 slaví své 75.narozeniny. Již jen představa toho je děsivá. Mocenská zvůle, víra ve vlastní nezranitelnost versus jedinec, který nevěří systému, ale je sám a nemůže nikomu věřit. Skvěle zpracovaný příběh postavený na skutečných reáliích a autentických osobách. Doporučuji všem, které jen trošku zajímá toto historické období.

Recenzia audioknihy Hurvínek a červený kohout

18.05.2018 Overený nákup

Léty ověřená kvalita - Miloš Kirschner a Helena Štáchová.

Hurvínek nikdy nezklame. I přesto, že jsem již dospělá, baví mě poslouchat tyto krásné příběhy se synem a vzpomínat, jak i mě přinášely jen samou radost. Vtipný a poučný příběh, děti se naučí základům požární ochrany vtipnou a neotřelou formou.