Recenzie užívateľa Jindra

Hodnotenie audioknihy Popol všetkých zarovná

17.08.2019 Overený nákup

Hodnotenie audioknihy Na ostřích čepelí I.

24.07.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Ken Wood a válečné zvony Rhótů

24.07.2019 Overený nákup

Je spousta lepších knih

Od této knihy jsem toho moc nečekal, ale i tak jsem byl sklamaný - asi to má být parodie na fantasy hrdiny a jejich příběhy, ale za mne se to nepovedlo.

Zmatený příběh, “superschopnosti” některých postav a rádoby vtipné hlášky, to bylo na mne moc.

A přednes J.Klema, jinak za mne dobrého interpreta, byla pověstnou kapkou, díky které jsem někde v půlce poslech vzdal.

Je to první audiokniha na Audiolibrix, kterou jsem nebyl schopen doposlouchat.

Recenzia audioknihy Čierny rok: Vojna mafie

18.07.2019 Overený nákup

Mafiánská jízda pokračuje!

Jestli se vám líbila předchozí kniha J.Karika Čierna hra: Vláda mafie, tak doporučuju pokračovat touto knihou. Ale připravte se na ještě drsnější scény, kdy si budete říkat "sakra ať už to skončí, ať už mají pokoj" ;-)

Občas jsem se přistihl, že jsem snad i držel některým lumpům palec, i když jsou to lumpové.

Ale připravte se na to, že po skončení budete na lumpy v politice a vůbec kolem nás koukat trochu jiným pohledem a fakt to nebude pozitivní pohled. Spíš ještě horší...

Parádní kniha, skvělá interpretace - úplně jsem toho Mečiara slyšel ;-)

Recenzia audioknihy Čierna hra: Vláda mafie

18.07.2019 Overený nákup

Pozor, tato kniha není thriller! Je to historie.

Čekáte thriller? Tak pozor, protože toto opravdu není klasický thriller ani detektivka. To je podle mého hodně realisticky líčená realita devadesátých let nejen na Slovensku.

Člověk, když čte severské detektivky a thrillery, je celkem v klidu - to se děje/dělo někde daleko, ale tato kniha je o kusu naší historie. Sice koncentrovaná do jednoho města a do okruhu pár lumpů, ale historie.

Každopádně parádní příběh, který stojí za to si poslechnout a to i díky výbornému přednesu Petera Sklára

Recenzia audioknihy Jack Reacher: Nevracej se

28.06.2019 Overený nákup

Jack Reacher nezklamal

Již dříve jsem četl několik knížek s Jackem Reacherem, takže jsem věděl, do čeho jdu a Jack nezklamal - opět tvrdá nesmlouvavá akce s Jackem v hlavní roli, všichni nepřátelé dostávají za uši a ženy ho milují ;-)

Na léto jako pohodové čtení, respektive poslech mohu jen doporučit a to včetně příjemného přednesu pana Fridricha.

Recenzia audioknihy Asfalt II. - Efektivní brutalita

31.05.2019 Overený nákup

Peklná jízda se zabrzdila

Jak jsem si první díl užíval a dobře se u ně bavil, ten druhý už neměl být - jo, pořád spousta vtípků a absurdních situací, ale je to celé hodně dokola - krev - démoni - krev - asfalťáci - krev - ...

Kdyby autor knihu zkrátil a byla z toho jedna audiokniha, tak za mne plný počet hvězdiček. Takhle max 3 a to jen díky prvnímu dílu.

Ludvík Král opět perfektní přednes, tady není co vytknout.

Recenzia audioknihy Asfalt I. - Poslední tři týdny

31.05.2019 Overený nákup

Nářez v pekle

Audioknihu jsem si pořídil více méně náhodou a začátek mi přišel takový rozpačitý - autorův styl mi přišel přehnaný - až moc hlášek, až moc násilí, až moc krve. Ale pak si to sedlo a knihu jsem si opravdu užíval, častokrát jsem se smál nahlas a budil pohoršení spolucestujících v metru. Jenže já vím svý - počkejte, uvidíte, co vás čeká po smrti ;-)

Abych to shrnul jednou větou - doporučuju tuto parádní jízdu každému, kdo má rád podobné "brakové" knížky a bere parodie s nadhledem a pobavením.

Interpretace Ludvíka Krále sedí ke knize perfektně.

Recenzia audioknihy Den trifidů

25.03.2019 Overený nákup

Klasika, která stojí za to!

Knihu jsem četl před mnoha lety, takže audiokniha pro mne byla moc příjemná vzpomínka na staré dobré časy, kdy nebyl takový výběr sci-fi knih, jako je teď.

Každopádně audiokniha je klasika postapo žánru, kterou by neměl vynechat žádný příznivec sci-fi. I když J.Wyndham knihu napsal před více jak půl stoletím, nic jí to neubralo na napínavosti a její poselství je platné i dnes. Možná víc, než v roce 1951.

Recenzia audioknihy Píseň krve

22.02.2019 Overený nákup

Vélin Al Sorna - fantasy, která stojí za poslech

Výborný fantasy příběh, který mne zaujal a nedal mi vydechnout, dokud jsem knihu nedoposlouchal.

Jestli máte rádi rádi hrdinské příběhy kde se dobro snaží zvítězit nad zlem, o krev není nouze a meče řinčí od rána do večera, neváhejte a pusťte se do poslechu.

Výborný příběh doplňuje výborný přednes Ivana Luptáka dokreslený vypravěčem Pavlem Soukupem.

Už se těším na další díly.

Recenzia audioknihy Stráže! Stráže!

08.02.2019 Overený nákup

Tak trochu jiná fantasy

Pro toho, kdo se potkává s Úžasnou Zeměplochou poprvé to bude chvíli trvat, než se zorientuje v ději ale pak už následuje jeden úžasný fór za druhým. Skvělý humor T.Pratchetta se skvělým překladem J.Kantůrka vás nepustí.

Těště se na to, jak si poradí příslušníci Noční hlídky s nejtěžším úkolem v jejich dosavadní službě.

Recenzia audioknihy Nesmírný

08.02.2019 Overený nákup

Oddělení Q znovu zasahuje

Opět trochu jiný příběh oddělení Q - jiný způsob, jak se dostanou k případu, jiné prostředí, jiné trable při vyšetřování ale co zůstává je napínavá zápletka až do konce, která vás nepustí a nutí vás poslouchat audioknihu až do konce.

Opět jsou zde vzpomínky jednotlivých aktérů příběhu, které postupně pomáhají skládat kostičky příběhu až do strhujícího finále.

A samozřejmě úžasný Igor Bareš, který poutavě knihu namluvil a skvěle vypráví celý příběh tak, že se člověk ani na chvíli neztratí a uživá si!

Hodnotenie audioknihy Marco

01.02.2019 Overený nákup

Recenzia audioknihy Setkání s Rámou

27.12.2018 Overený nákup

Moje setkání s Rámou po 20 letech

Tak tohle byl pro mne zase jednou pěkný zážitek u kterého jsem se nejen bavil ale i jsem si zavzpomínal. Knihu jsem četl před nějakými 20-25 lety jedním dechem. Dnes, v porovnání se současnými akčními space operami, je to celkem poklidné čtení, tedy vlastně poslouchání, ale pořád má kniha posluchači co říct. Ba naopak, je to taková oáza toho správného dobrodružství. Je to trochu jako číst některou z verneovek. Pořád člověka zaujme i ohromí, bude se bát o průzkumníky a bude jim držet palce.

Prostě prima zábava, od které se jen tak neodtrhnete!

A Martin Myšička opět skvělý, jako vždy.

Recenzia audioknihy Rychlopalba

05.12.2018 Overený nákup

Nakonec to byla rychlojízda

Při koupi audioknihy jsem si nebyl jistý, jestli to je správná volba.

Při prvních pár kapitolách jsem byl stále na rozpacích - Phil Marlowe mi přišel trochu přes moc, no ale vydržel jsem a pak už to byla paráda. Od audioknihy jsem se nemohl odtrhnout a poslouchal jsem a poslouchal jak jen to šlo, abychj se dozvěděl, jak to s Philem dopadne ;-)

Podobné to bylo s interpretací - chvíli jsem si nemohl zvyknout na přednes Ludvíka Krále, u některých postav mi vyloženě neseděl. Ale stálo to za to vydržet, protože po pár kapitolách jsem se smál nejen díky ději knihy ale i přednesu.

Prostě u audioknihy jsem se opravdu bavil a mohu ji jen doporučit - stojí to za to!

Díky za prima zážitek.