Prehrávač podcastu DEMARKETING: nejlepší čeští marketéři prozrazují své postupy a byznysmodely

11- Hudební scéna na pokraji vyhynutí? Politici hubí kapely, festivaly i kluby. Část už se po COVIDu nevrátí! Jak průmysl živící 300 000 lidí zachránit? w/ Martin Zeller – frontman Cocotte Minute & Petr Blažek – předseda Music Manager
0:00 148:55

11- Hudební scéna na pokraji vyhynutí? Politici hubí kapely, festivaly i kluby. Část už se po COVIDu nevrátí! Jak průmysl živící 300 000 lidí zachránit? w/ Martin Zeller – frontman Cocotte Minute & Petr Blažek – předseda Music Manager

Covid šlápnul kultuře na krk. Spolu s nekompetentními nařízeními vlády a ministerstev už tři čtvrtě roku drtí ohryzek hudební scény a dalších odvětví.

Média informují o snadno představitelných a tedy dobře zkonzumovatelných číslech, ale opomíjejí ne tak jednoduše vyčíslitelné ukazatele. Jenže přílišné upnutí k jediné hodnotě nasazuje klapky a strhává celá odvětví do propasti, ze které se nemusí už nikdy vyhrabat.

Už teď je jasné, že spousta festivalů a kapel se z toho už neotřepe. Že některé kluby už nikdy neotevřou. Kultura se nedá vypnout a zapnout. I když COVID odejde a firmy se zase nakopnou, hudební průmysl, odvětví, které živí 300 000 lidí a produkuje písničky, které provází životem nás všechny, už nikdy nebude jako dřív. 

Pavel Šíma si do druhého dílu pořadu 4D pozval dva hosty z hudební scény – frontmana kapely Cocotte Minute Martina Zellera a předsedu Music Managers Fora Petra Blažka. Společně rozebírali opomíjené rozměry lockdownu:

  • Proč vláda zaslepeně operuje jen s jednou metrikou a kriplí kvůli tomu desítky odvětví.
  • Jak lockdown ničí fungující ekosystém hudební scény.
  • Že resuscitace kultury neproběhne jedním nakopnutím, ale čekají ji minimálně dlouhé měsíce rekonvalescence.

 

Martin Zeller a Petr Blažek vysvětlili, proč je zcestné uvažovat o lidech z hudební branže jako o někom, kdo ze dne na den opustí své zaměstnání a naběhne k lopatě nebo za kasu. Takové rychlé přepnutí představuje totiž pro nás všechny větší nebezpečí, než si myslíme.

Ponořte se s námi do podcastu, který ukazuje čtvrtý rozměr. Bez okecávání, politických kliček nebo účelové honby za senzací.

***

 

--Patroni této epizody--

 

RAYNET je český CRM software, který pomáhá manažerům a obchodníkům evidovat, plánovat i vyhodnocovat vše, co se týká zákazníků a obchodu.

 

První měsíc si RAYNET můžete vyzkoušet zdarma. Stejně tak, jako můžete využít jejich dokonalou zákaznickou podporu. Více na raynet.cz.

 

***

 

Zavětřili jste v mediálním světě bullshit? Dejte nám vědět na

Facebooku a Instagramu.

 

Nenatáčíme jedno líbivé téma za druhým, na každé epizodě bušíme několik dní, proto nový díl vypouštíme jednou za dva týdny. 

Pokud naši snahu chcete podpořit, najdete 4D na Patreonu.

Poslouchejte nás: 

Spotify

Google podcasts

Apple podcasts

Kontakt: