David Gruber - audioknihy na stiahnutie

Vystudoval ve své době prestižní obor systémové inženýrství (absolvoval v roce 1979) na ekonomické fakultě. V době jeho studia měl být absolvent tohoto oboru koordinátorem práce meziborových týmů s širokým multidisciplinárním profilem. Pouze z ideologických důvodů se tato studijní specializace nesměla nazývat "management", i když náplň tomu prakticky odpovídala. Už v diplomové práci se zaměřil na psychologické téma systému lidských potřeb.

Později si doplnil vzdělání o čtyřsemestrální postgraduální studium pedagogicko-psychologického zaměření na filozofické fakultě UP Olomouc (absolvoval v roce 1986). V závěrečné práci obdobné diplomové založil nový vědní obor "techniky duševní práce", se všemi atributy (neoddělitelnými vlastnostmi) vědy - předmětem, metodikou, nástroji, klasifikačním systémem. Tuto novou vědní disciplínu pak sólově uváděl do života - přednášel, školil, publikoval ve stovkách článků, rozhlasových a televizních vystoupení. A zejména bádál, prováděl a ověřoval vlastní výzkum, vymýšlel světově nové poznatky.

Po roce 1989, při srovnávání se zahraniční špičkou, se ukázalo, že tuto špičku v jistém smyslu vývojově předběhl o celou generaci. Tam, kde zahraničí mělo prostý shluk tzv. "managerial soft skills" a "transferable skills", tam měl David Gruber ucelený systém s klasifikačním kritériem. Jeho kurzy rozvoje osobnosti, efektivního čtení a studia, koncentrace, paměti, kreativity, komunikačních dovedností, rozvoje emoční inteligence aj. byly a jsou díky jeho světově novým objevům tzv. psychovzorců(r) podle řady nezávislých svědectví mnohem efektivnější než zahraniční či domácí kurzy na stejné téma, avšak bez psychovzorců.

Nenašli sme žiadne audioknihy. Skús si zmeniť jazykový filter.