User Michal's Reviews

Stráže! Stráže! review

16.12.2019 Verified purchase

Skutočná zábava

Netušil som, do čoho idem. Pratchetta som dlho odmietal, pretože som si myslel, že je to pre chorobných fantasy maniakov. No po prvých slovách som pochopil, že som sa mýlil. Táto kniha je môj prvý kontakt s ním a uznávam svoj omyl. Vynikajúca zábava, umocnená skvelou schopnosťou slovami humorne popísať situáciu, ohromné množstvo inteligentnej nápaditosti a slovnej zásoby a naozaj veľmi dôležitý faktor - prednes, s obdobou ktorého som sa vo sfére audiokníh ešte nestretol. Skvelé! Vrelo odporúčam.

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Rating

07.11.2019 Verified purchase

Artemis Rating

02.10.2019 Verified purchase

Paganiniho smlouva review

17.04.2019 Verified purchase

Spokojnosť

Kniha má štandardne kvalitný prednes a podanie deja autormi je v ich priemernej kvalitnej úrovni. Príbeh však nebol pre mňa až tak špičkový. Ale splnila moje očakávania a preto ju môžem len odporučiť.

Pán věže Rating

04.04.2019 Verified purchase

Lazar review

20.02.2019 Verified purchase

To, čo vždy

Možno sa to očakáva od knihy, v ktorej sú konfrontovaní tí najlepsí s hlavným ničobákom, ale oproti predchádzajúcim knihám v sérii je pri opäť prepracovanej zápletke kladený dôraz hlavne na scény popisujúce ďalšie a ďalšie spôsoby zhasnutia ľudských životov. Prvý krát som musel počas počúvania časť scény dokonca preskočiť. Jednalo sa o skutočne (pre mňa) nechutný popis samovraždy. Inak knihu chválim a mám pocit, že prednes od iného interpréra už asi ani nechcem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Lovec králíků review

20.02.2019 Verified purchase

Splnil očakávania

Lovec králikov je v poradí ďalšia kniha, ktorá mi prijemne sadla do nastavenej úrovne kvality. Zisťujem v nej, že scény popisujúce zločin, sú dosť silné a niekedy možno už zachádzajú za hranicu ideálnej jemnosti detailov. Čo je možno trošku škoda. Nesporné však je, že autorom to naozaj ide.

Stalker review

04.12.2018 Verified purchase

autor určite nesklamal

Zhodou okolností som doteraz všetky veci od Keplera (zjednotenie autorov do jedného mena je trošku mätúce) vstrebal len cez audioknihu a musím uznať, že je to pre mňa ako film v inom pôdaní. Páči sa mi to. A konkrétne v podaní Rímskeho je to veľmi vydarené. Vlastne si inú interpretáciu ani nechcem predstavovať. Dej je typický, Keplerovský. Má svoje svetlejšie aj tienistejšie okamihy. Medzi svetlejšie patrí majstrovské podanie napínavých scén, kedy triezve používanie opisu scény stačí na pochopenie obrazu a atmosféry, no zároveň zbytočne nezdrží. Medzi tie tienisté patrí potreba spraviť z hlavného ničobáka exkluzívny prototyp zla v šokujúcom obale. No ani napriek výhradám nemám najmenší problém toto dielo odporučiť a popriať napínavé zážitky. Ja som si to teda naozaj užil. A už sa teším na ďalšie “Keplerovky”, ktoré som si zakúpil.

Svědkyně ohně review

14.11.2018 Verified purchase

Stabilne skvelá úroveň

Až ku koncu som sa dozvedel o nepriamej náväznosti na Piesočného muža, ktorého som počul pred peknými pár rokmi. No aj napriek opačnému poradiu všetko zapadlo a moje očakávania nie primitívnej zápletky a napínavého deja sa po predchádzajúcej skúsenosti naplnili. Pár krát som dokonca pri šoférovaní knihu zastavil, aby som nenabúral. Pre rodiča malého dievčatka miestami veľmi ťažké. Stabilne vynikajúca interpretácia. Už sa teším na ďalšie knihy vo voľnej sérii, ktoré som si prezieravo kúpil vopred.

Píseň krve review

29.10.2018 Verified purchase

Trochu väčšia sága ako som čakal.

Ochutnávka ma podnietila k úplne prvému nákupu v tejto apke. Aj keď som si myslel, že to bude trošku iný typ fantasy, celú som ju dopočúval. Na môj vkus to bolo málo prirodzené a priveľmi vzletné so snahou priniesť posolstvo. Radšej by som prežíval spolu s hrdinami ich útrapy počas výučby ako boj kráľovstiev a hľadanie nadprirodzeného neviemčo. Váham, či budem pokračovať ďalšími knihami v tejto sérii. Interpretácia mi vyhovovala.

Metro 2033 review

24.08.2018 Verified purchase

Prekavapujúce prostredie

Až do objavenia tejto knihy som o Moskovskom metre a jeho krásach netušil. Obrovské prekvapenie. Príbeh aj spôsob podania sa mi páčil, i keď posledný úsek aj s pointou až tak nie. Napriek tomu knihu hodnotím ako veľmi vydarenú a nápaditú. Po jej odpočutí mi na ploche počítača ostala mapa moskovského metra, po ktorej som pri “čítaní chodil prstom”. 🙂