User Korraline's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Úzkosti a jejich lidé review

16.01.2021 Verified purchase

Backman je prostě jedinečný

Každá kniha tohoto autora je tak překvapivá a milá. Miluju jak dokáže napsat děj i zápletku, tak zajímavé a netradiční. Je to rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších autorů z této lehčí prózy, která má zároveň vždy i velikou hloubku. Interpretace byla také velmi dobrá.

Advokát a jeho pán review

02.01.2021 Verified purchase

Otevírání očí

Z příběhu bylo hodně znát, že by se mohlo jednat o skutečnou událost. Žádná přehnaná nadsázka ani nesmysly. Zároveň příběh velmi rychle ubíhal. Nenajdete zde žádné dlouhosáhlé popisování jedné části děje nebo postavy. Myslím, že každého přinutí se zamyslet nad tím, jak to mezi velkými "zvířaty" chodí.

Dobrá znamení review

02.01.2021 Verified purchase

Náročnější kousek

Je to druhá kniha kterou jsem slyšela od Pratchetta a bohužel musím říct, že zřejmě poslední. Příběh je sice velmi nápaditý a zajímavý, ale pro mě nějak neposlouchatelný. Musím si často některé části přehrávat znovu abych věděla o čem ta část byla. Je dost možné, že pokud by se jednalo o klasickou knížku, tak bych si to užila mnohem víc než jako audio. Interpretace Jana Zadražila je velmi příjemná a vtipná.

Nezvratné alibi review

22.12.2020 Verified purchase

Překvapivé rozuzlení

Tento díl vám přinese vysvětlení pro všechno co od začátku nebylo jasné. Kdo po Enzovi vlastně jde? Kdo je za tím vším? Tento díl byl opravdu nadupaný a je pravda, že jsem až do poslední chvíle vůbec netušila vůbec nic. Příběh se tedy velmi zajímavě završil. Nechybělo opět velké drama i láska. Interpretace výborná.

Běžkyně review

19.12.2020 Verified purchase

Peter May je NEJ

Jsem veliká fanynka tohoto autora, takže nevím, zda lze můj názor brát vážně, ale moc se mi líbí, že tyto detektivky nejsou jenom o případu. Je v tom krásný příběh plný zajímavých postav. Nechybí drama, ale nejde o nějakou hloupou střílečku. Interpretace jako vždy výborná. Na Čínské sérii se mi moc líbí, že je dvojhlasně a lépe se tak orientuje v příběhu.

Dívka, která musí zemřít review

18.12.2020 Verified purchase

Znovu výborné

Milenium je jednou z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. Je pravda, že velkou zásluhu na tom určitě nese Martin Stránský, kterého zbožňuju a jsem schopná si koupit knížku jenom proto, že jí namluvil. Nicméně se mi na Mileniu líbí, že mám pocit, že hlavní postavy dobře znám a připadají mi opravdu skutečné. Rozhodně bych doporučila dát si Milenium pěkně od začátku.

Povídky podivných review

18.12.2020 Verified purchase

Příjemné k odpočinku

Toto byla čtvrtá kniha o podivných dětech kterou jsem poslouchala. Krátké příběhy jsou velmi milé, příjemné a naprosto perfektní jako odpočinkové poslouchání. Navíc se v nich většinou nese i nějaké to poučení. Interpretace byl také velmi příjemná. Doporučuji všechny příběhy o podivných dětech každému, kdo se rád nechá unést do jiného světa.

Dělám si to sám review

17.12.2020 Verified purchase

Odpočinkovka

Velmi příjemný humor podaný nijak extra zajímavým příběhem. Je to ale výborná odpočinkovka pokud zrovna nemáte sílu na něco zásadnějšího. Interpretace velmi příjemná.

Můj tajný život - Skutečný příběh luxusní společnice review

17.12.2020 Verified purchase

Velká jízda

Tak toto bylo velmi povzbuzující. Něco úplně jiného než co jsem kdy poslouchala. Příběh této dívky byl opravdu zajímavý a boří spoustu našich představ. Velmi příjemná interpretace.

Šikmý kostel review

17.12.2020 Verified purchase

Kruté ale vtahující

Příběh byl velmi příjemně postavený a jednoduše vás vtáhne do děje. Je pravdou, že osudy postav jsou opravdu kruté, ale zní velmi skutečně. Mám ráda příběhy, které nám připomínají, že se máme v dnešní době velmi dobře a nic nám nechybí.

Zdravá střeva review

17.12.2020 Verified purchase

Velmi inspirativní

O zdravý životní styl se velmi zajímám a je pravda, že po této audioknize jsem se mnohem více začala zajímat o zdraví svého střeva. Doporučuji každému, kdo má stejně jako já dlouhodobé problémy s imunitou a chce se stravovat zdravěji.

Rodinné povídky review

26.01.2020 Verified purchase

Příjemné vyprávění

Nevím přesně, jak tyto povídky popsat. Jedná se o krátké velmi milé příběhy. Každý je trochu jiný a jinak interpretovaný. Celkový dojem je velmi milý a příjemný. Jak příběhy, tak interpretace.

Hotýlek review

26.01.2020 Verified purchase

Moje poprvé

Nadpisem "moje poprvé" nepoukazuji na to, že by toto byla má první kniha od Mornštajnové, ale poprvé byl hlavní postavou muž. Nejprve jsem se toho celkem zalekla, protože jsem očekávala klasiku, ale bylo to příjemné zpestření. Styl psaní byl velmi podobný jako u ostatních příběhů. Vyprávění rodin a postav, které všechny spojuje 1 hotýlek. Narážíme zde na problémy komunismu a nespravedlivého odsouzení. Interpretace velmi příjemná.

Nabíječ review

26.01.2020 Verified purchase

Klasická romantika s trochou chilli

Postava nabíječe z počátku vypadá jako pěkný proutník a s hlavní hrdinkou si zrovna nesednou. Po čase ale samozřejmě přijde zvrat a z hrdiny se stane nenapravitelný romantik. Sexuální scény jsou celkem peprné, takže pokud na to máte náladu, tak si celkem užijete. Jediné co mi nesedlo byla interpretace Sáry Saudkové. Sice je super, že se nestydí něco takového číst, ale její četba byla prapodivně frázovaná a nepřirozená.

Slepá mapa review

11.01.2020 Verified purchase

Mornštajnová nepřekvapuje, ale ani nezklame

Slepá mapa je už asi 3. nebo 4. kniha od této autorky, kterou jsem slyšela. Příběhy jsou milé a velmi pravdivé. Líbí se mi systém popisu života osoby tak, že se popisuje i život jejích příbuzných. Jsou to potom takové rodinné romány a lépe dokážeme pochopit charakteristiku postavy. Již tradiční dotýkání se tématu židovství a okupace je takovým autorčiným podpisem. Interpretace byla opět velmi příjemná.

Měsíční tygr review

12.12.2019 Verified purchase

Zajímavý příběh se zvláštní hlavní hrdinkou

Musím přiznat, že tato audiokniha ve mě vzbudila rozporuplné pocity. Hlavní postava Claudia mi byla velmi nesympatická. Byť je inteligentní a zajímavou osobou, tak je také velmi sebestředná a na můj vkus až příliš upřímná. To ovšem zřejmě knize dodává něco na její zvláštnosti. Zmatené vyprávění života a opakující se části jsou evidentně schválně, jelikož pisatelka má být prakticky na smrtelné posteli. Celkově se mi to vlastně i líbilo, ale znovu bych si jí zřejmě nepustila. Příjemná oddychovka. Podání paní Medvecké bylo velmi příjemné.

Tiché roky review

09.12.2019 Verified purchase

Milé

Tato knížka byla stejně jako kniha "Hana", kterou jsem poslouchala od této spisovatelky jako první velmi příjemná a odpočinková. Líbí se, že nezobrazuje lidi černobíle, ale i u celkem kladných postav ukáže negativa a naopak. Popisuje celkem běžné životní situace a i tak dokáže zaujmout moc pěkným podáním. Interpretace a zvuk perfektní.

Časodějové 1 - Klíč k času review

09.12.2019 Verified purchase

Milé překvapení

Tato knížka mě opravdu mile překvapila. Po dlouhé době něco ve fantasy opravdu nápaditého a promyšleného. Nejvíce mě mrzí, že nejsou namluvené další díly. Interpretace perfektní. Hudební doprovod příjemný. Opravdu oceňuji úplně novou myšlenku.

Summer review

23.10.2019 Verified purchase

Zklamání

Tak tuto knihu jsem poslechla opravdu jen z donucení. Pořád jsem čekala, že se to nějak zlepší a příběh se rozjede a ono nic. Celé je to o jednom drogově závislém bábovkovi, který celou dobu brečí, jak je na něj život zlý. Příběh téměř žádný, zápletka taky ne a nápad už vůbec ne. Toto je za celou dobu, co poslouchám knihy jediná, o které nemohu říct nic moc hezkého. Jedině snad interpretace byla příjemná, i když nezaujala, což dle mého názoru není chyba interpreta, ale knihy.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Prodloužená jízda review

20.10.2019 Verified purchase

Příjemná oddechovka

Audiokniha mě nezklamala, ale ani nepřekvapila. Knih tohoto druhu, kdy herec vypráví příběhy ze svého života jsem poslouchala již několik a vždy je to takové odpočinkové. Pan Kopta píše velmi mile a příjemně. Líbí se mi, že si knihu vypráví sám a velmi mile mě překvapil hudební podklad. Ten byl opravdu perfektní.

Ta přede mnou review

20.10.2019 Verified purchase

Milé překvapení

Po dlouhé době mě hodně zaujala kniha nápaditým příběhem a originalitou. Příběh je zajímavý a má překvapivé rozuzlení. Interpretace je velmi dobrá a příjemná.

Metoda Bullet Journal review

11.10.2019 Verified purchase

Velmi inspirativní

S touto recenzí jsem počkala zhruba měsíc od poslechu abych si zvládla metodu vyzkoušet. Je pravda, že jsem si spoustu věcí hodně upravila, ale k tomu nás autor přímo vybízí. Myslím, že tato metoda je velmi dobrá hlavně k organizaci úkolů, ale mě vyhovuje k ní používat ještě i google kalendář. Nicméně celkově mi připadá velmi přínosná.

Králova řeč review

28.08.2019 Verified purchase

Příjemné a odpočinkové

Velmi příjemná interpretace Miroslava Táborského, který tomuto povídání dodává pocit, který Vás vtáhne do děje i přesto, že se jedná vyloženě o autobiografii. Žádný román nebo drama v tom nenajdete. Jedná se o souhrn dopisů a vzpomínek na krále i jeho rodinu. Zpracované je ovšem velmi příjemně.

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí review

28.08.2019 Verified purchase

Klasika

Prostě klasický fotr :D Naprosto geniální odpočinkový humor a v podání Filipa Švarc i sexy :D Jen si u toho nesmíte představovat skutečného autora :D Zkus super, hudební doprovod příjemný. Celkově krásně navazuje na první dva díly. Fotr rozhodně nepolevil a kniha je super. Poslouchali jsme s přítelem a jelikož nejsme zrovna milovníci dětí, tak jsme se hodně nasmáli. Víte jak se to říká: "Cizí neštěstí...."

Čarodějky na cestách review

06.08.2019 Verified purchase

Zklamání

Z tohoto příběhu jsem bohužel nebyla tak nadšená jak jsem čekala. Možná právě proto, že jsem měla příliš velká očekávání, které se nenaplnili. Připadalo mi, že se jedná trochu o slátaninu různých pohádek, což mi není příliš sympatické. Interpretace byla ovšem skvělá, což se dá říct o celkové kvalitě nahrávky.

Proč spíme review

06.08.2019 Verified purchase

Probuzení

Vždy jsem věděla, že spánek je pro mě velmi důležitý. Díky této knize už ovšem chápu proč a mám argumenty pro všechny své kamarády, kteří mi tvrdí, že jim stačí spát 4 hodiny denně. Spánek má vliv na vše na co si vzpomeneme a je velmi zajímavé, že při poslechu knihy si uvědomíme všechny dopady na naše tělo, které prožíváme kdykoliv se špatně vyspíme.

Letopisy Narnie (komplet 1-7) Rating

28.05.2019

My proti vám review

28.01.2019 Verified purchase

Zlepšujeme se

Druhý díl této série mě zaujal rozhodně více především díky tomu, že jsme se trochu odklonili od hokeje a více se zaměřili na jednotlivé charaktery lidí z města. Kolem hokeje se samozřejmě stále všechno točí, ale ne tolik jako v první díle. Jelikož nefandím tomuto sportu, tak to pro mě bylo velmi příjemné překvapení. Zvuk je jako vždy dobrý. Interpretace není úplně mým šálkem kávy, ale taky není špatná.

Medvědín review

24.01.2019 Verified purchase

Hokejové město

Jelikož opravdu nejsem žádný fanoušek hokeje, tak mě tento příběh asi nezaujal tolik jako by mohl zaujmout někoho, kdo se o hokej zajímá. Nicméně mám ráda jiné sporty a proto mi není cizí sportovní duch. Příběh mě na začátku moc nezaujal, ale řekla jsem si, že když už sem si to koupila, tak se do toho pustím a nakonec jsem nelitovala. Příběh časem získla na zajímavosti a nakonec mě velmi mile překvapilo, že se zde nepojednávalo jenom o hokeji. Je to hodně odpočinkové. Interpretace celkem dobrá, ale znám i lepší. Nicméně se jdu pustit do poslouchání druhého dílu.

Letopisy Narnie 1 – Čarodějův synovec review

12.01.2019

Pohádková země

Tento díl se mi zatím líbil asi nejvíce. Poprvé nám odkrývá svět Narnie do které se dostanou dva malý kamarádi. Líbí se mi, že se zde děti dostanou i do jiných světů a Narnie zde teprve vzniká. Již se zde ale seznámíme s bájným lvem Aslanem.

Je pravda, že se jedná spíše o pohádku, ale příběhy jsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé s dětskou duší a představivostí.

Interpretace je příjemná, ale také odpovídá spíše pohádce.

Hunger Games 3 - Síla vzdoru review

12.01.2019

Završení příběhu

Závěrečné dílo se asi nejvíce odlišuje, jelikož se zde již nedostáváme do arény. To ovšem neznamená, že by na naší hrdinku nečíhala žádná nebezpečí a uměle vytvořené překážky.

Boj proti mocnému Snowovi pokračuje a všichni věří, že bude poražen i přesto, že je schopen na své cestě zla povraždit každého, kdo se mu postaví.

Interpretace i zvuk jako vždy velmi dobré. Doporučuji jako odpočinková poslech pro milovníky scifi.

Hunger Games 2 - Vražedná pomsta review

12.01.2019

Žádná velká překvapení

Hlavní hrdinové se znovu dostanou do arény a opět je čeká boj na život a na smrt. Tvoří se spojenectví i nepřátelství a postupně se odhalují velmi zvláštní a téměř narušené povahy jednotlivých postav, jelikož se jedná o samé původní vítěze her. Nyní je mnohem nebezpečnější také sama aréna.

Nechybí zde samozřejmě politický boj, protože o tom to všechno je. Také samozřejmě milostný trojúhelník. Bez něj už by to nešlo.

Interpretace v podání paní Terezy Bebarové je samozřejmě výborná.

Hunger Games 1 - Aréna smrti review

12.01.2019

Návrat do budoucnosti

V této audioknize se doslova vracíme do budoucnosti. Ve městech zde sice mají moderní technologie, které si nedokážeme představit, ale obyčejný lid žije na pokraji nouze, hladomoru a špíny. Navíc musí pykat za svou neposlušnost tím, že posílají své děti do arény smrti, kde spolu musí navzájem bojovat. Vítěz je samozřejmě velmi uznávaný. Celkově se mi tento příběh velmi líbí. Interpretace je také skvělá.

Skála review

06.01.2019 Verified purchase

Poprvé nejlépe

První díl je nejlepší ze všech třech dílů. Hlavní postava se vrací na ostrov svého dětství aby řešila vraždu starého známého, kterého vlastně všichni nenáviděli. Osud hlavní postavy je velmi smutný. Opět je velmi zajímavá retrospektiva, která krásně ukazuje jak fungoval život na ostrově Lewis i dříve. Zvuk i interpretace výborné.

Šachové figurky review

06.01.2019 Verified purchase

Do třetice všeho dobrého

Poslední díl se mi sice líbil nejméně, ale rozhodně to neznamená, že by zklamal. Celkově je May velmi zajímavý a netradiční autor. V jeho knihách se mi nejvíce líbí retrospektiva, která se prolíná do aktuálního příběhu a přibližuje nám tak život postav. V tomto díle samozřejmě retrospektiva nechybí, ale trochu zde postrádám citové zapojení hlavní postavy. Celkově ale knihu hodnotím rozhodně pozitivně a stojí za to si jí pořídit. Zvuk perfektní a interpretace také. Velmi zajímavý je také hudební doprovod.

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

23.12.2018

Do třetice se to už tolik nepovedlo

Tak za mě je Zabiják Anders bohužel nejhorší z kolekce. Stařík byl úchvatný, analfabetka také, ale Anders už mě tolik nezaujal. Pravděpodobně to bude tím, že jsem po prvních dvou dílech měla velké očekávání. Příběh je také hodně nadsazený, ale už mnohem méně. Také je mnohem méně exotický a trochu mi nesedí zapojení víry. Zvuk a interpretace jako vždy dobrá.

Muž z ostrova Lewis review

20.12.2018

Velké drámo

Tak z tohoto poslechu opravdu vstávají chlupy na zádech. Díky příběhu interpretaci i hudebnímu doprovodu vás audiokniha doslova vtáhne do děje a do míst, kde se odehrává. Doslova jsem měla kolem sebe pocit mlžného oparu. Příběhu nic nechybí. Pojetí vyprávění dementního starce je velmi zajímavě zpracované a co si budeme povídat: "retrospektiva má téměř vždy pozitivní dopad na příběh". Ani v tomto případě tedy spisovatel nešlápl vedle a k tomu přidal příběhu velkou originalitu.

Inheritance review

20.12.2018

Po čtvrté a naposledy

Inheritance je posledním dílem série a čeká nás zde tedy velké vyvrcholení a velká závěrečná bitva ve které se vše rozhodne. Příběh je tedy samozřejmě napínavý, ale závěrečná bitva s Galbarotixem mohla být dle mého názoru ještě malinko zajímavější. K interpretaci není co dodat. Martin Stránský je můj oblíbenec a tady jako vždy nezklamal. Zvuk také skvělý.

Brisingr review

19.12.2018

Draci, draci, draci

Temto díl pohladí duši milovníkům draků o kterých se zde dozvídáme hodně informací a jejich takemství. Boje pokračují a Eragon bojuje často po boku svého bratrance. Do boje se nakonec zapojí i Eragonův učitel. Interpretace i zvuk jako vždy výborný.

Eldest review

19.12.2018

Pokračujeme v krasojízdě

Narozdíl od Eragona, který se dá poslouchat i samostatně se v tomto druhém dílu již odpichujeme od prvního a nedá se tedy samostatně poslouchat. Již v prvním díle jsme se dostali k Vardenům, kde proběhla závěrečná bitva a příběh tohoto dílu se odehrává převážně zde. Moc nových věcí se tu nedozvíme, ale budou se utvářet hlavně politická přátelství a nepřátelství. Hlavní hrdina bohužel ztratí několik svých přátel, ale některé z nich v budoucnu zase objeví. Zvuk i interpretace jako vždy v podání pana Stránského perfektní. Ostatně na něj pěji chválu v každé své recenzi.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Eragon review

19.12.2018

Pro děti i dospělé

Tuto sérii bych se svou nadčasovostí a rozsahem pro všechny věkové kategorie nebála přirovnat k Harrymu Potterovi. Knihy jsou vhodné pro předpubertální milovníky fantasy, lidi středního věku a ty starší. Hned v prvním díle se příběh rozjede a na nic se zde nečeká. Žádné zdlouhavé popisování ničeho. Příběh má odpich a zároveň je dostatečně detailní. Nechybí zde ani velká dramata a nepřízeň pro hlavního hrdinu. Dvojice draka a jeho jezdce je zatím velmi nezkušená a společně se poznávají. Zvuk perfektní, interpretace pana Stránské jako vždy geniální. Já osobně si knížky často vybírám i pouze podle toho, že je čte on.

P.S. review

13.12.2018

Božská Aňa

Tato audiokniha je velmi odpočinkové a příjemné poslouchání poslouchání. Herečka je v popisu velmi otevřená a vtipná. Příběh knížka postrádá, což je jasné, jelikož se jedná o deník, ale postřehy v knížce jsou výborné. Dává prostor zamyslet se nad vlastním životem. Interpretace v podání přímo autorky výborná. Dává to tomu autentičnost. Zvuk dobrý.

Analfabetka, která uměla počítat review

11.12.2018

Opět pecka od Jonassona

Tak u této knížky, která je ještě méně uvěřitelná než Stoletý stařík jsem se nasmála úplně stejně. Zamilovala jsem se do charakteristik všech postav. Největší srandistky jsou každopádně tři číňanky. Zde se Stránský mohl ještě více vytáhnout, jelikož je hodně hlasů ženských. O to větší to byla legrace. Provedení ženských hlasů v jeho podání je naprosto odzbrojující a někdy jsem se snad smála jenom díky tomu. Zvuk jako vždy perfektní.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

11.12.2018

Jonasson + Stránsky = zábava od začátku do konce

Pokud se chce člověk opravdu upřímně zasmát, tak toto je právě pro něj. Autor naprosto kouzelně popsal příběh starého pána, který se ještě necítí být tak starý. Doporučuji tedy všem, kteří se cítí starší než opravdu jsou. Snad u žádné jiné knížky jsem se tak nenasmála jako u této. Navíc Stránský a jeho používání hlasu a intonace je naprosto odzbrojující. Záchvaty smíchu zaručeny. I přesto má knížka svou hloubku, která je skrytá pod trochou nadsázky.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

11.12.2018 Verified purchase

Nezakončené

Příběh této knížky mě trochu zklamal. Celkové 4 hvězdy dávám díky božské interpretaci v podobě Martina Stránského a díky super zvuku i hudebnímu doprovodu. Co se týče příběhu, tak jsem na konci knihy měla pocit, že se vlastně nic moc nestalo. Nápad byl celkově zajímavý, což je u Milenia již standardní, ale zpracování příběhu horší. Trochu mi chybělo napětí a propojení celého děje.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

11.12.2018 Verified purchase

Lepší než jsem čekala

Před posloucháním této audioknížky, jsem měla velký strach, že bude hodně znát změna autora. Nicméně změnu jsem nijak zvlášť nepocítila, což mě mile překvapilo. Příběh autistického chlapce, jak jinak než napojen na Lisbeth a Michaela splnil má očekávání. Interpretaci jako vždy nelze nic vytknout. Stejně tak i zvuk a hudba jsou perfektní. Příběh byl napínavý i gradující. Celkově jsem spokojená. Líbilo se mi další napojení na sestru Lisbeth.

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III review

04.12.2018 Verified purchase

Krásný závěr

Tento díl je opět o poznání klidnější, jelikož se podstatná část příběhu skládá z pobytu Salanderové v nemocnici a o jejím soudním procesu. Malinko nám to oživí Erika se svým příběhem stalkera a chvilkovým odchodem z Milenia. Příběh zakončen velkým soubojem Salanderové s bratrem od kterého jsem čekala malinko víc. Proto také dávám o jednu hvězdičku za příběh míň.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

04.12.2018

Mnohem více akce

Tento díl je oproti prvnímu mnohem akčnější. Více se zde zaměříme na život a minulost hlavní hrdinky. Hodně se dozvíme o její šílené rodině a velmi smutném osudu. Je pravda, že v tomto díle se některé pasáže mohou zdát velmi neuvěřitelné. Není to tedy nic pro milovníky reality. Kniha má nicméně svůj vlastní příběh, což jí rozhodně přidává na kvalitě. Nejedná se pouze o spojovačku. Interpretaci nelze nic vytknout. Ostatně jak jsme již u Stránského zvyklý.

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

02.12.2018

TOP detektivka

Kolekce milénium rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knížky. Mám je doma jak v podobě knih, tak i audioknih. Již tento první díl mě naprosto pohltil. Příběhu nechybí naprosto nic. Je zde trochu historického dramatu, románky, úchylky, dobro i zlo, nechybí trocha politiky. Tajuplné prostředí ostrova je výborné. Zde se sice kniha zatím tolik nevěnuje hlavní hrdince, ale je výborným úvodem do celé série a i přesto má naprosto svůj vlastní příběh. Interpretace je jedinečná. Martinu Stránskému nelze nic vytknout. Ostatně jako ve všech jeho audioknihách.

Atlas Mraků review

29.11.2018 Verified purchase

Knížka splnila má očekávání

Atlas mraků jsem viděla nejprve film a až poté poslouchala knížku. Většinou to mám radši opačně, když si nejdříve poslechnu knížku a poté vidím film. Knížka mě moc mile překvapila. Především její zpracování. Střídání interpretů v jednotlivých příbězích, hudba i používání hlasů bylo perfektní. Člověka to krásně udrží v ději, který je malinko náročnější vzhledem ke střídání příběhů. Příběh výborně graduje a je zajímavé, když se člověk snaží rozluštit jak na sebe navazují. Film byl výborný, ale knížka je samozřejmě ještě mnohem lepší. Velice doporučuji.