User Ivana's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Výjimeční lidé review

02.03.2021 Verified purchase

Enzo je fajn.

Nesrovnávám, jen poslouchám. Nevěřila bych, že P.May je po sérii z ostrova Lewis schopen napsat běžnou, skvělou krimi. A povedlo se. Čtivý příběh, který nás provede Paříží a Francií jako takovou. Tak jak to umí P.May pro mě srovnatelný s D. Brownem je skvělý detailní a celkem odborný popis tématu kterého se spisovatel dotýká. To mě prostě baví. Měla jsem obavy z podání Davida Matáska, protože ho jako herce moc nemusím. Byl vynikající a je mimo jiné taky důvod, proč si kupuji hned další díl této série.

Běžkyně review

02.03.2021 Verified purchase

Líbí se mi čím dál víc

Na P.Mayovi je skvělé to, jak detailně umí nastudovat každé prostředí o kterém píše. Prolíná se čínská historie se sportovním prostředím, historie dopingu a jeho možný vývoj. Protože jsem četla všechny díly této série hned za sebou, dovedla jsem už odhadnout záporáka a co bude dělat. Ale i přes to mě na závěr překvapil. Hlavní postavy mi trochu připomínají agenta 007, protože jsou nesmrtelní, ale na druhou stranu je to příjemné a pobaví to. Rozhodně nelituji času, který jsem této sérii věnovala a hned jdu na další sérii P. Maye.

Hadohlavec review

02.03.2021 Verified purchase

Skvělé pokračování

Čínský příběh v USA. Uprchlický příběh se objevil v novém kabátě. Řekla bych že příběhy této série nejsou moc pravděpodobné a uvěřitelné, na druhou stranu tyto knihy poslouchám kvůli odreagování a ne kvůli tomu, zda se může nebo nemůže stát. Ale. Když jsem četla starší recenze, musím trochu oponovat. Popis znovuoživení viru španělské chřipky ač se zdál nemožný a jeho šíření pan May popsal skvěle a hlavně v současné době COVIDové mám pocit, že nic není nemožné. Podání paní Plodkové a Pana Myšičky je opět perfektní a baví mě. Jen musím říct, že postava Margaret je už docela dost protivná, tak snad se v dalším díle zklidní, protože jdu do toho dál.

Sál smrti review

02.03.2021 Verified purchase

Líbí se mi čím dál víc

Kombinace Jany Plodkové a Martina myšičky je naprosto dokonalé. Nikdy bych nevěřila, že mě to bude tak bavit. Popis čínské historie je opět něco co není v tomto žánru literatury obvyklé. Opět příběh od kterého se nedá odejít. Dokonce jsem si koupila další díl dřív, než jsem tento dočetla. Jsem nadšena.

Čtvrtá oběť review

02.03.2021 Verified purchase

Opět potěšilo

Pan P.May mě nepřestává překvapovat. A to nejen tím, že umí skvěle vytvořit příběh, kdy si čtenář není jist téměř do konce kdo je hlavní padouch, ale především tím jak detailně zná detaily daného tématu. Nejen že je zná velmi podrobně, ale umí je i skvěle předat čtenáři. Po ostrově Lewis jsem se dlouho bránila čínské sérii, ale jsem nadšena. Popis lidové kulturní revoluce i následného života obyčejných lidí je pro mě to nejlepší z celé série. K tomu vynikající, až brutální příběh. kterým prolíná milostná zápletka, která nemůže mít dobrý konec...? Kdo hledá literární skvost, by to asi číst neměl, ale ten, kdo má rád dobrou, něčím výjimečnou krimi - jděte do toho.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pátá oběť review

01.03.2021 Verified purchase

Vynikající jako vždy

Skvělé pokračování předchozího příběhu Čtvrtá opice. Naprosto napínavé, psychopatické, děsivé a dynamické. Od začátku až do konce udržuje v napětí a konec je jako u každé dobré krimi nečekaný a velmi překvapivý. Okamžitě si jdu koupit další díl. Za mě - určitě do toho běžte taky.

Enderova hra review

01.03.2021 Verified purchase

Velké očekávání

nejsem fanoušek sci - fi, ale po kldných recenzích jsem se odhodlala. je to první kniha, kterou jsem nebyla schopna doposlouchat. Pro mě nuda nuda nuda. Možná zkusím kouknout na film a pak to zkusím ještě jednou. Ale abych byla spravedlivá, pro fanoušky tohoto žánru to asi bude jiné kafe. Pánové Rímský a Kaňkovský podali profesionální výkon.

Údolí Rating

01.03.2021 Verified purchase

Pán ohně review

01.03.2021 Verified purchase

Nezvyklý May

S velkou obavou jsem se pustila do jiného příběhu než z Ostrova Lewis. V těchto příbězích byl P. May absolutně nepřekonatelný. Byla jsem velmi mile překvapena. Příběh a podání bych srovnala s D. Brownem. Naprosto jsem byla překvapena hloubkou znalostí a přesvědčivostí. Podání dvou interpretů není moc obvyklé. Nemám moc ráda ženy interpretky, ale paní Plodková i pan Myšička byli naprosto úžasní. Co jsem i s úsměvem ocenila byla výslovnost čínských jmen a názvů, na kterých by si normální člověk zlámal jazyk. Doporučuji.

Čtvrtá opice review

01.03.2021 Verified purchase

Skvělá krimi

Velmi dobře napsaná kniha se zajímavou zápletkou, která vtáhne do děje a prostě nepustí. Deníková část strašně zajímavá a napínavá. Pro mě nový prvek, který velmi oživil samotný příběh. Jsem nadšena. Interpretace obou pánů byla perfektní a úžasně dokreslovala temný příběh. Rozhodně doporučuji milovníkům drsné krimi.

Temný vzorec Rating

04.01.2021 Verified purchase

Černá ozvěna review

20.11.2020 Verified purchase

Skvělé

Výborný, napínavý a zároveň i překvapivý detektivní příběh z veteránského prostředí chytí a nepustí. Perfektně propojený příběh s podáním pana Preisse. Určitě se k poslechu ještě vrátím. Doporučuji nejen k poslechu, ale i k zamyšlení.

Psycho review

20.11.2020 Verified purchase

Prostě Psycho

Napětí od začátku do konce. Tomu napomáhá perfektní podání pana Písařovice. Snad každý tento příběh zná z úžasného filmového zpracování a tím pádem se připravuje o překvapivé vyústění. Bylo to fajn, jen nemám ráda hororové příběhy. Takže já už si knihu podruhé neposlechnu.

Mrtvý klíč review

20.11.2020 Verified purchase

Něco nového

Příběh který má dvě dějové linie v různém časovém rozpětí se v poslední chvíli spojí. Bankovní prostředí je docela nevyužívané v detektivních příbězích. Autor je skvěle zvládá. Pomalu se příběhy rozjíždí, řekla bych až líně, ale v závěru knihy se nedá prostě od poslechu odejít. Pana Mikluše jsem do této knihy neznala, a musím říct, že jsem velmi spokojena s jeho podáním. Velmi doporučuji.

451 stupňů Fahrenheita review

20.11.2020 Verified purchase

Skvělý a nadčasový zážitek.

Knihu jsem si koupila ve slevě s tím, že někdy se tedy k té klasice snad dostanu... Je úžasná. Příběh má silný přesah i přes to, kdy byl napsán. Nebudu psát rozbor této světové klasiky. Mrazivé, aktuální, naléhavé a smutné... Interpretace naprosto profesionální díky všem umělcům. Pánové Meduna, Hartl, Lábus - to je vždy stoprocentní jistota kvality. Nemám moc v oblibě ženské hlasy v audioknihách, ale paní Bebarová je prostě skvělá. Jediné co mě rušilo, byla občas rušivá zvuková kulisa. Za mě někdy méně je více. Nicméně si ale knihu ještě určitě poslechnu.

Parfém - příběh vraha review

20.11.2020 Verified purchase

Lepší než filmové zpracování

Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala k poslechu. Filmové zpracování bylo výborné a herecky skvěle obsazeno. V podání pana Meduny, kterého mám velmi ráda, vyzněl příběh velmi krutě, ale zároveň i přirozeně. Místy jsem musela poslech přerušit, a trochu si oddechnout od popisované brutality. Oproti filmu je mnohem obsáhlejší. Je to klasika, kterou by si měl asi každý přečíst. Ale za mě - jednou stačí.

Černý led review

20.11.2020 Verified purchase

Harry Bosch nezklamal

Detektiv Harry Bosch díky úžasnému přednesu pana Preisse ožil. Druhý příběh tohoto detektiva mě opět nadchnul. Je svůj, jde si za svým cílem svou cestou. Překvapivý závěr, který jsem si opravdu užila. Jen je velká škoda, že jsou v češtině namluveny pouze dva tituly. Věřím a doufám, že se dočkám dalších titulů tohoto skvělého autora.

Pavučina lží review

20.11.2020 Verified purchase

Opět skvělý Brown

Jako vždy Dan Brown předvedl svou profesionalitu, znalost popisovaného prostředí, tentokrát vysoké politiky. Ukazuje jak umí pracovat s fakty, jak umí vygradovat napětí, a i když jsem si myslela že vím, tak jsem opravdu do poslední chvíle byla mimo. Příběh měl spád a dynamiku od začátku do konce. Je to opravdu typický Brown, a to je to úžasné. Díky podání pana Kudly jsem měla pocit, že jsem přítomna. Jděte do toho!

Zrcadlový muž review

20.11.2020 Verified purchase

Pecka jako vždy

Jako vždy je příběh Joony Linny plný napětí, překvapení a zajímavých zápletek. Ze začátku trochu nepravděpodobné, ale postupně se v příběhu vše vysvětluje a posluchač není schopen odejít od rozposlouchané knihy. Zážitek z poslechu ještě umocňuje podání pana Rimského. Už se nemohu dočkat další knihy.

Hovor se smrtí Rating

16.09.2020 Verified purchase

Noční lovec Rating

08.09.2020 Verified purchase

Popravčí Rating

01.09.2020 Verified purchase

Dvojitý kříž Rating

01.09.2020 Verified purchase

X způsobů smrti review

18.08.2020 Verified purchase

Ale ...

Po předchozí "nedokončené" knize jsem neváhala ani minutu a okamžitě kupovala pokračování. Jsem nenáročný čtenář a neočekávám, že to co se v ději odehrává musí být uvěřitelné. Je pravda, že některé momenty byly opravdu už dost přes čáru. Ale. Krimi, a hlavně ta severská, prostě nejsou téměř nikdy uvěřitelné. Jsou často přitažené za vlasy svou krutostí, zbytečné sexuální scény, padouši i tam, kde by je čtenář nečekal.... No a proto je všichni tak hltáme a kupujeme pořád a pořád. Takže za mě ano, doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout a uvolnit se.

Na okraji propasti Rating

03.08.2020 Verified purchase

Motiv X Rating

03.08.2020 Verified purchase

Teorie vraždy review

18.07.2020 Verified purchase

Vědecký přístup

Knihy pana Mayna pro mě jsou zajímavé nejen neotřelým tématem, ale i tím jak skvěle podává vědecké poznatky laiků. Zajímavý a napínavý příběh zvyšoval přednes pana Velena, kterého jsem zatím neslyšela. Doporučuji. Skvělý a lehký příběh.

Dokonalé stopy  review

18.07.2020 Verified purchase

Dobrý kriminální příběh

Od začátku do konce příběhu mě kniha bavila. Bylo mi líto, že skončila tak brzy. Obě hlavní postavy Luc i Ava jsou velmi sympatické a uvěřitelné. Chemie mezi nimi případ ještě umocňuje. Jedná se o krutý příběh, ale k tomuto žánru už to prostě patří. Moc se mi to líbilo a jdu hned na další. Doporučuji všem.

Dokonalá kořist review

18.07.2020 Verified purchase

Perfektní

Druhý příběh Luca opět okamžitě vtáhl do děje jak svou "čtivostí, zápletkami, tak úžasným podáním pana Jana Šťastného. Ne vždy vše uvěřitelné, trocha červené knihovny... No a? Proto tyto příběhy čteme a posloucháme. Věřím, že tato série bude dlouhá a pořád stejně napsaná. Pokračujte dál.

Dokonalá smrt review

18.07.2020 Verified purchase

Super britská detektivka

Dva prolínající se příběhy drží posluchače v neustálém napětí. Spád a napětí umocňuje přednes pan a Šťastného. Je pro mě pan herec a poslouchat ho je pohádka, i když teče krev. Jdu do dalšího příběhu...

Oběť bez tváře review

18.07.2020 Verified purchase

Fabian Risk

Nová postava - Fabian Risk, je věrohodně a velmi příjemně napsaná. Příběh se mi líbil, přesto, že závěr byl dost urychlený. Opět skvělý přednes pana Soukupa tomu rozhodně napomohl. Těším se na další případ a vřele doporučuji milovníkům krimi.

Devátý hrob review

18.07.2020 Verified purchase

Povedené

Seversky drsný příběh, od jehož poslechu nelze odejít. Nezvykle zpracované téma. Příběh se mi líbil, přestože oproti předchozím případům Fabiana Riska byl zmatenější a konec se mi nezdál dotažen. U pana Soukupa mi vadí jeho angličtina. Myslím si že než toto, tak raději přeložit do češtiny. Ale to je na režisérovi. Poctivě musím říct, že dříve to bylo mnohem horší...Ale i tak se těším na další pokračování.

Dokonalé ticho review

18.07.2020 Verified purchase

Ůžasné

Na knihy paní Fieldsové jsem přišla náhodou a hned prvním příběhem jsem byla unešena. První knihu jsem poslechla během dvou dnů, pak jsem si ji poslechla ještě jednou, jestli jsem náhodou o něco nepřišla a okamžitě si koupila všechna další pokračování. Není to běžné, ale skoro si myslím, že tento, čtvrtý příběh je ještě lepší než ty předchozí. Už se nemohu dočkat dalších příběhů Luca a Avy, podané úžasným přednesem pana Šťastného... Dokonalé.

Osmnáct pod nulou review

18.07.2020 Verified purchase

Zase něco nového

Byla jsem velmi mile překvapena tím, jak autor zvládne pracovat s nezvykle vysokým počtem postav, přičemž jsem neměla dojem, že příběh stojí pouze na Fabianu Riskovi. Jednotlivé postavy se přirozeným způsobem doplňovaly, prolínaly a hlavně se nerušily. Ani jednou se mi nestalo, že jsem nevěděla o koho jde a jakou má roli. Pan Soukup již k tomuto patří a za mě je vždy jistotou dobrého titulu. Byl to můj třetí Risk, a rozhodně ne poslední. Vřele doporučuji všem milovníkům nejen severské krimi.

Hračkář Rating

23.04.2020 Verified purchase

Šelma review

20.04.2020 Verified purchase

Výborná kniha

Hledala jsem nového a hlavně dobrého autora krimi a NAŠLA jsem ho. Kniha je výborně napsána a vůbec není na závadu, že obsahuje mnoho odborné terminologie - bylo vše podáno populárně a velmi zajímavě. Naprosto odlišné vyprávění dělá z knihy výjimečnou záležitost a ještě než jsem ji doposlouchala, koupila jsem si díl druhý i třetí. Doporučuji všem milovníkům dobré krimi...

Konec hry review

17.04.2020 Verified purchase

Povedený závěr trilogie

Po druhém díle jsem měla obavu jít do závěrečného, ale nelituji. Nejsou zde hromady mrtvol, ale vynikající příběh, který se rozvíjí do chytré zápletky, tak jak se očekává, není vše jak vypadá a zlo je na závěr potrestáno :o) No a romantické dotažení vztahu mezi hlavními hrdiny je jen k dobru věci.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Malevil review

31.03.2020 Verified purchase

Úžasný poslech

Knihu jsem si koupila ve slevě, že si tedy tu klasiku poslechnu. Jsem nadšena a uchvácena. Nejenom tématem, které je úžasně zpracováno. Nejde o to, co je a není ve skutečnosti možné, ale o příběh, o chování jednotlivých postav. Také v podstatě rozhlasová adaptace byla jen k dobru a všechny postavy byly originální a skvěle namluveny. Martina Myšičku jsem slyšela poprvé a už teď vím, že se na jeho další přednes moc těším. Oproti tomu pan Lábus mi byl od počátku odporný a svou roli zvládnul skvěle. Malevil jsem už slyšela dvakrát a vím, že to nebylo naposledy.

Bílá lvice review

26.03.2020 Verified purchase

Líbilo se

Tak jako všechny knihy H. Mankella se mi i tato moc líbila. Napínavé od začátku až do samotného konce. Zajímavá tématika, se kterou se běžně čtenář severské krimi nesetkává běžně. I časové rozpětí příběhu je jen k dobru věci. Pan Vyorálek je jako vždy vynikající. Takže vřele doporučuji.

Umrlčí cesta review

24.03.2020 Verified purchase

Vše je jinak

Po delší době jsem si poslechla nového Maye (pro mě) a opět se moc líbil. Okamžitě jsem se zaposlouchala a nemohla se odtrhnout. Velmi napínavě napsaný příběh a když si posluchač myslí, že ví co bude, není to tak. Prostě nevšední zápletka a přesto velmi dokonalá krimi. Pan Jiří Dvořák jako vždy excelentní!

Doteky dějin review

03.03.2020 Verified purchase

Známé i neznámé příběhy ...

Knihu jsem si koupila protože byla zlevněná a proto, že jsem byla i zvědavá. Některé z příběhů znám, některé jsem slyšela poprvé, a jsem po jejím poslechu přesvědčena, že by ji měl mít ve své "knihovně" každý. Historické souvislosti, neuvěřitelné lidské osudy a příběhy se dotýkaly nejen světových dějin, ale zároveň i těch našich, proto by je měl znát každý. Vřele doporučuji.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sestry review

03.03.2020 Verified purchase

Čekání se vyplatilo

Minierovým knihám jsem docela propadla, takže jsem se nemohla dočkat další a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. Velice zajímavé pojetí, kdy se děj posune o mnoho let vpřed je uvěřitelné. Opět jedna z knih, od kterých se nedalo odejít. Strhující, originální a opravdu si zaslouží plný počet hvězd. A to samozřejmě i díky interpretovi, panu Schwarzovi. Prostě. Už se těším na další příběh.

Oběť 2117 review

03.02.2020 Verified purchase

Opět perfektní spojení dokonalého příběhu a skvělé interpretace

Příběhy oddělení Q patří k mým nejoblíbenějším. A ani tento nezklamal. Všechny knihy pana Olsena jsou zajímavé, v mnoha ohledech nečekané, ale tato je naprosto ojedinělá. Vypráví osud Asada, kdy se jedná o velmi smutný a krutý životní příběh z prostředí, které není moc v literatuře používáno. Místy jsem byla naprosto šokována tím, co se v současnosti ještě může dít. Je jasné, že severská literatura je brutálnější a přitaženější za vlasy než ostatní a co by bylo jinde nepřijatelné, tady se bere tak nějak samozřejmě. Ale. Patří to k ní. Už se nemůžu dočkat dalšího příběhu. Pro mě je oddělení Q jednička a pan Bareš jeden z nejlepších interpretů.

Pán věže review

19.01.2020 Verified purchase

Druhý díl nezklamal ...

Druhý díl trilogie rozhodně nezklamal. Měla jsem zprvu obavy, že více interpretů mě rozhodí, ale naopak jsem si okamžitě uvědomila kde a s kým se děj v daný okamžik odehrává. A to bylo při vícero hlavních postavách velmi důležité. Trochu mi vadila paní Josefíková - ukňouraný projev mě vždy rozhodil, protože se opravdu nehodil k danému tématu. Po chvíli poslechu jsem si zvykla, a v momentě kdy se opět objevila na scéně se situace opakovala. Nebyla to dobrá volba. Ostatní interpreti perfektní! Bála jsem se i délky knihy. Když je něco napsáno skvěle, nic není dostatečně dlouhé. Už se těším na další díl.

Usměvavý muž review

06.11.2019 Verified purchase

Mankel opět nezklamal

Detektiva Wallandera prostě můžu. Jedná se o postavu velmi lidskou a uvěřitelnou. Severská detektivka z 90.let je velmi nadčasová, protože až na pár "prehistorických" zajímavostí je skvělá a nedá se od ni odejít. Mankel je otcem severské literatury, a k tomu, aby zaujal posluchače nepotřebuje desítky mrtvol a hektolitry krve. Pan Vyorálek patří k Wallanderovi a díky němu je i poslech na velmi vysoké úrovni. Hudební předěly jsou nerušivé. Těším se na další příběhy.

Staré pověsti české review

06.11.2019 Verified purchase

Klasika

Bylo velice milé a poučné vrátit se do školních let. Zopakovat si známé, ale přesto trochu zapomenuté příběhy dětství. Interpretace pana Rudolfa Hrušínského dodala příběhům kouzlo a věrohodnost. Jedna z mála knih, ke které se budu vracet,

Šachové figurky review

04.11.2019 Verified purchase

Dlouho jsem odkládala poslech.

Četla jsem předchozí dva díly ze série o ostrově Lewis a až po koupi třetího pokračování jsem si přečetla recenze. Spíš mi vyzněly jako kritika a varování, že třetí pokračování je mnohem slabší. K poslechu jsem se tedy odhodlávala velice dlouho. A udělala jsem dobře. Protože jsem si knihu úžasně vychutnala a byla velmi překvapena, jak je výborně napsána, děj, i když vychází z již známých podkladů, je originální, překvapivý a musím říct, že je mi velmi líto, že již není další pokračování. Pan Jiří Dvořák dodává poslechu osobité kouzlo a celou dobu jsem měla pocit, že všechna místa i lidi znám. Vřele doporučuji.

Píseň krve review

30.10.2019 Verified purchase

Skvělá fantazy

Knihy fantazy jsem nikdy nečetla, takže jsem se spíš nechala nalákat recenzemi čtenářů a musím říct, že nelituji. Úžasný příběh pro mě srovnatelný se Hrou o trůny. Temná magie, intriky, bitvy a neuspokojené touhy. To vše patří do dobrého příběhu. To vše příběh obsahoval. 26 hodin četby bylo akorát. Klidně bych snesla i delší poslech. Přednes pana Soukupa, ale především pana Luptáka byl úžasný. Už se nemohu dočkat dalšího pokračování...

Tichý zabiják review

11.10.2019 Verified purchase

Vemi zajímavé

Dá se říct, že se mi na této audioknize líbilo úplně vše. Kromě zajímavého děje zasazeného do ne zcela běžného filmového prostředí v předválečném Německu, byly zajímavé i, nebo především skutečné historické události a skutečné osoby. Šílených vrahů už bylo popsáno mnoho, ale tento byl velmi originální a ojedinělý. Nedalo se od poslechu odejít. Na mě byla kniha krátká...

Psi z Rigy review

01.09.2019 Verified purchase

Menkella prostě můžu

Knihy o Wallanderovi jsou mou srdcovou záležitostí. Čtu je na přeskáčku a vůbec to není na závadu. Výborný děj, lidská osobnost komisaře a vždy překvapivý závěr. Nelze se netrefit. Skvělá interpretace pana Vyorálka zvedá knihu ještě o stupínek výš. Hudba nerušivá, zřejmě se k celé sérii ještě jednou vrátím.

Vrazi bez tváře review

13.08.2019 Verified purchase

Opět vynikající Mankell

Celé prázdniny nečtu (neposlouchám) nic jiného, než knihy pana Mankella a jsem unesena. Jeho originalitou, napětím, novými poznatky z různých odvětví. Úžasné. Tato kniha mě dostala tím, že když už opravdu nebyla jiná varianta kdo je vrah, otočilo se vše o 360°. Pecka!!! Doporučuji vřele. A jako vždy, přednes pana Jiřího Vyorálka vše podporuje.

O krok pozadu review

09.08.2019 Verified purchase

Henning Menkell opět nezklamal ...

Poslední dobou je pan Menkell můj nejoblíbenější spisovatel. Jeho knihy nečtu chronologicky (záměrně) a kupodivu to vůbec nevadí. O krok pozadu je opět výborná severská detektivka, kterou jsem poslechla téměř na jeden zátah. I když je mi jasné, že tam na severu nemůže ve skutečnosti pobíhat tolik šílenců a masových vrahů, díky autorovi a samozřejmě i díky Jiřímu Vyorálkovi tomu naprosto věřím :o) Děj šlapal od začátku do konce, nebylo tam pro mě jediné slabé místo. Rušivým prvkem pro mě byly velmi hlasité hudební předěly, které na mě navíc působily i docela ruským dojmem. Raději bez hudby, než toto.

Ve slepé uličce review

30.07.2019 Verified purchase

Opět skvělá kniha

Jiří Vyorálek je vynikající interpret, a bez jeho podání si už příběhy komisaře Wallandera určitě neumí nikdo představit. Tyto příběhy Henninga Menkela jsou pro mě naprosto nepřekonatelné a poslouchám je téměř na jeden zátah. Hlavní hrdina je lidský a velmi uvěřitelný, proto možná se tyto příběhy neoposlouchají. Musím říct, že tato kniha byla velmi silná. Prolínaly se dva příběhy, které se na konci spojily. Bestiální a dramatický příběh, kdy jsem se potřebovala dostat co nejdřív ke konci, ale zároveň jsem byla "nešťastná" že už konec je. Jdu do dalšího Wallandera a doufám, že bude zase tak skvělý.

Pátá žena review

20.07.2019 Verified purchase

Skvělé

Perfektně promyšlený děj, nezvyklá zápletka, vynikající přednes. Je to již několikátá kniha pana s komisařem Wallanderem a opět velmi uvěřitelná. Autor vždy do děje vloží zajímavé informace, zde například o cizinecké legii. Jedná se opět o velmi poutavý příběh, který vás nepustí a vy musíte poslouchat a poslouchat a poslouchat... Bez pana Vyorálka by to také už prostě nešlo. Vyorálek = Wallander a obráceně.

Zkurvenej příběh review

14.07.2019 Verified purchase

Nejlepší Minier.

Čtvrtá kniha Bernarda Miniera, kterou jsem poslouchala. Protože jsem si nečetla ani popis, ani recenze, očekávala jsem další příběh ze série Martina Servaze. Zpočátku jsem tápala a svého oblíbeného komisaře postrádala, ale po krátkém rozjezdu už jsem nebyla schopna od poslechu odejít. Perfektní příběh, který pro mě autora posunul o třídu výš. Ani jsem si netroufla odhadnout, kdo je ten opravdový zločinec a když už jsem si myslela že vím, bylo vše jinak. Perfektní gradování příběhu, napětí, že by se dalo krájet. A naprosto nečekaný závěr. Je úžasné, jak francouzský spisovatel napsal perfektní americkou krimi. A to vše bylo ještě umocněno výkonem pánů Rimských. Velice nezvyklé, ale mnohem zajímavější, než když je příběh čten jedním, nebo mnoha interprety. Dvě roviny - vyprávění z pohledu mladého kluka a dospělých osob... Naprosto originální a uvěřitelné. Klobouk dolů. Jdu si koupit dalšího Miniera.

Divadlo, divadlo, divadlo - Nikolaj Vasiljevič Gogol review

07.07.2019 Verified purchase

Prostě klasika

Neodolala jsem a zkusila jsem divadelní klasiku v podání povětšinou již nežijících divadelních bardů. Ze začátku jsem si říkala, že to nedoposlouchám. Projev hlučný, přehrávaný a hodně nepřirozený. Potom ale, když jsem si "uvědomila", že se nejedná o audio knihu, ale o divadelní představení, se vše najednou jevilo jinak. Klasický ruský příběh, který sedí i na dnešní dobu, podaný takovými herci jako byl pan Pešek, Štěpánek, Hrušínský byl lehce vstřebatelný, a musím říct, že byla i místa, kdy jsem se nahlas smála, což normálně nedělám. Audio doporučuji. Je to sice něco jiného, ale možná právě proto...

Kruh review

07.07.2019 Verified purchase

Opět skvělý příběh

Tuto knihu doporučuji všem milovníkům napětí a severské literatury. Knihy Bernarda Miniera jsou ojedinělé svými příběhy, stojí zato si je poslechnout nebo přečíst. Napětí by se dalo krájet a nedalo se skončit a jen tak odejít. Už se těším na další knihy tohoto autora, kdy přednes Jiřího Žáka je čím dál lepší.

Clona review

07.07.2019 Verified purchase

Zklamání

Jsem milovnice severských krimi. První dvě knihy Samuela Bjorka mě úplně dostaly, takže jsem se nemohla dočkat třetího příběhu. Zřejmě největší podíl na zklamání měla Petra Špalková. Pro mě nejlepší interpreti nepotřebují výrazně a mnohdy zbytečně měnit projev postav, protože to alespoň zbytečně neodtahuje pozornost od děje. Ale projev kdy by postava měla podle textu mluvit rázně a přitom kňourá jako malé děcko byl pro mě hodně přes čáru. U žádné jiné knihy mě to nenapadlo, ale u Clony jsem hodněkrát zvažovala ukončení. Za mě přednes knihu naprosto shodil. Možná si knihu koupím v tištěné podobě a zkusím to znovu. Pak možná zjistím, o čem to vlastně bylo. Co ale vím jistě, knihy, které čte paní Špalková si rozhodně nikdy nekoupím.

Malý princ review

04.07.2019 Verified purchase

Geniální příběh, přenádherný přednes

Těžko vyjádřit dojem z poslechu této nádherné a hladivé klasiky. Jako dítě jsem několikrát zkoušela Malého prince číst, ale vždy jsem to vzdala. Až nyní jsem si v podstatě ze zvědavosti knihu koupila. Začala jsem ji poslouchat při vaření, kdy jsem po krátké době všeho nechala a šla si sednout na terasu, kde jsem poslouchala na jeden zátah. Dlouho se mi nestalo, abych se nahlas smála, abych brečela a po skončení si ji pustila znovu. Nevěřím, že by byla napsána jednodušší, geniálnější a kouzelnější kniha než je Malý princ. Přednes pana Eduarda Cupáka jen hladil svou něhou a upřímností kterou mu každý musí věřit. On byl malým princem. Pro mě se tato kniha stala klenotem...

Firewall review

03.07.2019 Verified purchase

Skvělý příběh

Firewall je první kniha, kterou jsem od Henninga Mankella poslouchala a jsem naprosto unesena. Nezvyklý, ale uvěřitelný příběh, jehož jedinou slabostí byla naivita a neschopnost komisaře Wallandera přijmout a pochopit moderní technologie. Ale možná právě pro jeho lidskost a uvěřitelnost, se kterou se posluchač mohl občas ztotožnit, se nedalo od poslechu odejít. Přednes Jiřího Vyorálka byl naprosto profesionální a libozvučný. Vřele doporučuji všem. kteří knihy od tohoto autora nečetli.

Noc review

25.05.2019 Verified purchase

Opět nezklamal ...

Kniha plná zvratů a napínavých situací. Pohltila mě jako všechny předchozí knihy. Jen jsem čekala, že už zjistím, jak dopadl "padouch" Hirtman, a ono zase nic. Ale protože pan Minier své příběhy podává tak napínavě, dramaticky a nečekaně, tak mi to vlastně ani nevadí. Přednes pana Jiřího Žáka je perfektní a celou knihu vyzdvihuje nad průměr.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostrov Entry review

10.05.2019 Verified purchase

Málo hvězdiček na hodnocení

Pro mě nejlepší audiokniha, jakou jsem kdy slyšela. Pan Peter May dokázal propojit současnost s velmi dramatickou minulostí, a člověk neznalý byl zahlcen bolestí a smutkem. Pro mě je Pan May, Ostrov Entry a nepřekonatelný pan Žák naprostá jednička a mám strach si koupit další knihy tohoto autora, protože nevěřím, že ještě něco tak famózního mohl napsat. NEJLEPŠÍ KNIHA.

Mráz review

10.05.2019 Verified purchase

Jedna z nejlepších krimi

Už jsem nevěděla po jakém autorovi krimi sáhnout, tak jsem spíš s despektem očekávala další prvoplánovou zabijačku. Pochmurný a složitý příběh napínavý od začátku až do konce, s neočekávaným závěrem. Litovala jsem, že téměř 20 hodin poslechu skončilo a okamžitě si koupila další dvě pokračování. Za mě tedy ano.

Tma review

10.04.2019 Verified purchase

Kniha která donutí přemýšlet

Téměř hororový příběh, velmi napínavý, občas až za čarou uvěřitelnosti. Ale jde o příběh a ne skutečnost, tak proč ne? Kriminalista Martin Servaz je velmi zajímavá osoba a bohužel v tomto dílu je jí málo. . Zajímavé téma, které nutí se zamyslet. Audioknihy poslouchám v autě, tak jsem párkrát seděla a poslouchala třeba i čtvrt hodiny, protože se opravdu nedalo odejít. Interpret Jiří Žák není úplně můj nejoblíbenější, ale zvykla jsem si a vlastně si už knihy pana Miniera spojuji pouze s ním. Všem velmi vřele doporučuji.

Oněgin byl Rusák review

05.04.2019 Verified purchase

Opět vtipná a milá zábava

Po Hrdém Budžesovi jsem nevěřila, že by pokračování mohlo pobavit. A ? Pobavilo! Jak příběh, tak interpretace. Bára Hrzánová je prostě nepřekonatelná. Nikomu jinému bych nevěřila tak jako jí. Hudba pana Kryla a Myšíka naprosto dokonale podkreslila příběh. Prostě ze všech stran dokonalé.

Obraz Doriana Graye review

05.04.2019 Verified purchase

Prostě dobrá klasika

Po dlouhé době jsem si koupila světovou klasiku - trochu jsem se obávala, že v době dynamického vyprávění příběhů mě kniha neosloví. Byla jsem do příběhu vtažena od prvopočátku. Krásný příběh, hodný zamyšlení, a rozhodně ne zastaralý. Dá se říct, že možná i v současné době platí víc než v době napsání. Přesto, že byl namluven opravdu dávno, tak interpreti byli a jsou i v současné době naprosto špičkoví. Velmi doporučuji poslech - příběh má co říci a je k zamyšlení.

Pes Jejího Veličenstva review

05.04.2019 Verified purchase

Úžasná a milá zábava

Knihu jsem si koupila spíš ze zvědavosti, a proto že byla ve slevě. Takže jsem od ní nic neočekávala. Fantastický přednes pana Kapitančika dával od začátku jistotu, že kniha nebude jen tak obyčejná. Opravdu jsem byla přesvědčena, že příběh vypráví pes. Velmi milý příběh, který kromě toho že je vtipný, neznalcům anglické historie a královské rodiny dovolí nahlédnout do královského paláce, do chování a královny a celé rodiny a bližších pracovníků. Doporučuji všem - odlehčený a velmi příjemný příběh.

Jack Reacher: Nevracej se review

05.04.2019 Verified purchase

Tak trochu zklamání

Po první knize s Jackem Reacherem jsem byla natěšená a těšila se na další super zápletku a dynamiku. Bohužel musím říct, že jsem knihu doposlouchala s docela velkým sebezapřením. Kdyby to byla první kniha Lee Childa kterou jsem slyšela, asi by se mi líbila moc, ale po "Jatkách" je to slabý odvar. Přesto si myslím, že není chyba si knihu poslechnout - přednes pana Vasila Fridricha je naprosto profesionální a doplňuje to, co chybí v příběhu. Zaujme i v běžných popisech situací, které by posluchače nezaujaly, pokud by děj byl více dramatický.

Požádej a je ti dáno review

02.04.2019 Verified purchase

Pohlazení po duši

Tuto knihu jsem si koupila spíš ze zvědavosti a nelituji toho. Jen nenásilným způsobem ukazuje a nabádá, jak se stavět k životu a vidět jeho krásy. Nečekejte od ní nic a jen vás mile překvapí a pohladí po duši.

Mrtvá šelma review

02.04.2019 Verified purchase

Česká krimi ???

Po dlouhé době jsem si koupila českou krimi a už to zase dlouho neudělám. Interpretace je na vysoké úrovni, což nepřekvapuje, protože pan Klem, Brousek i paní Ježková jsou TOP interpreti. Příběh byl vlastně zajímavý, ale bohužel v českém prostředí neuvěřitelný, s čímž jsem celou dobu bojovala. Kdyby autoři ubrali zbytečné a neuvěřitelné vraždy hodící se spíš někam na sever Evropy nebo západ, byl by celý případ "jedlejší". Je vidět, že autoři umí psát zajímavě a čtivě, a kdybych věděla, že napsali něco méně západního, určitě bych si jejich knihu koupila.

Jack Reacher: Jatka review

01.02.2019 Verified purchase

Dynamický, překvapivý a strhující příběh.

První kniha Lee Childa kterou jsem poslouchala. Naprosto strhující, překvapivý příběh, od jehož poslechu se nedalo odejít. Je bezva najít v přemíře krimi něco úplně nového. A o této knize to mohu říct. Přednes pana Fridricha byl naprosto profesionální a nerušivý. Okamžitě jsem si koupila další knihu a věřím, že bude stejně "neopustitelná".

Selfies review

20.01.2019 Verified purchase

Opět mistrovsky napsaný příběh.

Olsenovy knihy patří mezi mé nejoblíbenější, tak jsem očekávala s napětím, jestli bude autor schopen překonat svá předchozí díla. A povedlo se. Opět zajímavý a ještě nezpracovaný příběh. Místy až čtenář souhlasí s hlavní zápornou postavou, což se zas až tak často neděje. Kdo pravidelně čte knihy tohoto autora, asi už dokáže odhadnout závěr. Ale přesto je tam vždy něco překvapivého. Děj je u této knihy velmi dynamický, místy velmi překvapivý a hlavně odpovídá mistrovskému vypravěči. Pojetí Igora Bareše jen vše umocňuje. Pro mě je to PAN INTERPRET. Už se opět těším na novu knihu, a jen mě mrzí, že to asi nebude hned tak brzy.

Ledové sestry review

16.01.2019 Verified purchase

Jedinečný příběh

Upřednostňuji severskou literaturu, upřednostňuji interprety muže, nemám ráda hororové příběhy a nemusím v audioknize poslouchat hudbu.... Tato kniha mi převrátil žebříček poslouchaných knih. Děj se rozvíjí celkem pomalu, ale o to je pak dynamičtější a neustále překvapuje. Do poslední chvíle jsem netušila, zda jde o horrorový příběh, krimi či pravou duchařinu. Tak jako u ostatních knih si závěr téměř vždy domýšlím, tady jsem se vůbec neodvážila a přesto, že jsem nic neočekávala, byla jsem neskutečně překvapena, řekla bych až šokována. Knihu jsem doposlouchávala v autě - seděla jsem ve 23 hodin v silné sněhové "vánici" a prostě jsem nemohla vystoupit. Dokonce jsem nahlas nadávala, což se mi běžně nestává. Interpretka Regina Řandová mě velmi mile překvapila, protože jsem si dosud myslela, že ženy neumí dobře namlouvat audioknihy. Palec nahoru, přičemž ji od nynějška budu řadit mezi top dabéry. A hudební doprovod? V mnoha knihách je nudný, řekla bych až otravný svou monotónností, až "beznápaditostí". V této knize byla u každé kapitoly jiná hudba a gradovala spolu s příběhem. Za mě Ledové sestry TOP AUDIOKNIHA !!!

Nesmírný review

02.12.2018 Verified purchase

Oddělení Q opět nezkalmalo

Byla to poslední Olsenova kniha kterou jsem neměla přečtenu, nebo naposlouchánu. Trochu jsem se bála, že pojede podle stejné šablony jako přechozích knih. Opět velmi zajímavá zápletka, kdy téměř do konce netušíte, kdo za tím vším je. A i když se to dozvíte, stejně je vše tak trochu jinak. Už teď se těším na další příběh. Autor je prostě knihu od knihy lepší. Hlavní postavy se pomalu vyvíjejí a opět se kolem nich objeví aura tajemství, která se bohužel nerozplyne. Prostě oddělení Q je nepřekonatelné...

Dítě číslo 44 review

30.11.2018 Verified purchase

Napínavé, smutné a velmi depresivní čtení... Nedá se odtrhnout.

Nejdříve jsem viděla film, teprve pak jsem poslouchala audioknihu. Audiokniha bere více za srdce. Je zaměřena na hrůzy komunistického režimu, beznaděj a žádnou budoucnost lidí žijících v sovětském svazu. Byly okamžiky, kdy jsem ji chtěla vypnout, ale prostě to nešlo. Ze všeho mě bral smutek. Silný příběh byl velmi podpořen projevem dabéry. Nebyl tam prostě slabý článek. Všem velmi doporučuji. Kniha má jedinou vadu, je velmi krátká.

Lazar review

07.11.2018 Verified purchase

Klasická "Keplerovka"

Klasický příběh plný šokujících zvratů, které nejsou rozhodně vhodné pro slabší nátury. Jako vždy strhující příběh, od kterého se nedá odtrhnout, a i když je relativně jasné, kdo a proč, tak do poslední chvíle dychtivě očekáváte na vyústění. Vřele doporučuji čtenářům milující napětí a tak trochu tajemno. Nelze si tyto příběhy představit bez přednesu pana Rimského - naprosto profesionální výkon!

Skála review

25.10.2018 Verified purchase

Nezvyklý příběh v nezvyklém prostředí...

Skála je první příběh Petera Maye, který jsem od něj slyšela. Prostředí příběhu je pro Středoevropana velmi nezvyklé, a díky barvitému popisu autora a bravurnímu přednesu Jiřího Dvořáka si čtenář uvědomí, že ne všude se žije tak klidně a pohodově, tak jako v centru Evropy. příběh začíná jako "běžná" vražda, ale velmi rychle nabere na obrátkách, kdy se nedá přestat s poslechem. Závěr je velmi strhující a nečekaný jak pro hlavní postavu, tak především pro čtenáře. Okamžitě po doposlouchání knihy jsem si objednala díl druhý... Nelze přestat s poslechem....

Muž z ostrova Lewis review

25.10.2018 Verified purchase

Nejlepší kniha, kterou jsem za poslední rok slyšela.

Druhý díl z trilogie Petera Maye se musí poslechnout na jeden zátah, pokud je to možné. Příběh je velmi neotřelý. Současnost se prolíná s historií starou padesát let a zároveň s pohledem muže trpícím stařeckou demencí. A to je prostě originální. Nejvíce mě zaujal právě pohled nemocného muže na současnost které nerozumí a zároveň jeho padesát let staré, ale naprosto přesné prožívání děje. Díky autorovi jsem se na některé věci, a hlavně na staré nemocné lidi začala dívat jinak. Ale přesto, že tato linie děje je velmi výrazná, nepotlačuje dynamiku a napínavost příběhu. Naopak jej velmi silně umocňuje. Řekla bych, že tak, jak u mnoha jiných knih čtenář závěr předvídá a není překvapen, tak tady jsem do poslední chvíle netušila, kdo a proč... Vřele doporučuji všem - úžasný zážitek i díky panu Jiřímu Dvořákovi.

Syndrom E review

22.10.2018 Verified purchase

Zajímavý příběh, kdy si čtenář uvědomí, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled jeví.

Některé příběhy se "rozjíždějí" velmi pomalu a nenápadně. To ale není případ Syndromu E. Dynamický, naprosto nečekaný začátek, který se začne rozvíjet do nezvyklého kriminálního příběhu, aby přešel do psychologického rozboru lidské psychiky. Čtivě se popisuje schopnost člověka být ovládán k zabíjení, aniž by k tomuto měl předpoklady. Nejhorší na tomto příběhu je popis, kdy vědci zapomenou na lidskost a v zájmu vědy jsou schopni nechat zabíjet, účastnit se na genocidě nevinného obyvatelstva a také sami vraždit. Závěr knihy byl tak šokující, že jsem si ho pouštěla několikrát v domnění, že jsem něco "přeskočila" ! Okamžitě jsem pátrala, zda je již namluveno pokračování příběhu. Bohužel ne. Pan Jiří Žák je jeden z těch velmi kvalitních a jeho četba příběh silně podporuje...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

David Copperfield review

17.09.2018 Verified purchase

Klasika se neoposlouchá

Přestože už v poslední době moc klasickou literaturu nečtu, neodolala jsem a Davida Copperfielda jsem si stáhla. Netušila jsem vůbec děj knihy. Protože jsem neměla žádné očekávání, byl můj zážitek příjemný. Děj, tak jako u ostatních Dickensových knih je romantický, překvapivý a pomalu plyne ke krásnému vyvrcholení, které bych vlastně kvůli jeho naivitě neočekávala. Jediné co mě trochu rušilo, byla interpretace. Pan Luboš Veselý měnil hlasy, a ne každá poloha jeho hlasu mi byla příjemná. Upřednostňuji audioknihy namluvené pouze jednou osobou, ale takovou, která zachovává přiměřenou hlasovou linii. Zřejmě už si nikdy nekoupím audioknihu namluvenou panem Veselým.

Zabijáci review

17.09.2018 Verified purchase

Velká spokojenost

Příběh Zabijáci jsem dřív viděla zfilmován, a to moc dobře. Proto jsem váhala, zda si audioknihu pořídit. Rozhodla jsem se , že to risknu, a udělala jsem dobře. Příběh je velmi poutavý, a protože se ne úplně shoduje s filmem, byl pro mne velmi překvapivý. Děj se postupně rozvíjí a každým okamžikem je posluchač víc a víc vtáhnut do děje. Interpretace je vynikající. Igor Bareš je jasnou zárukou kvalitního přednesu, který není podbízivý. jako u některých jiných interpretů. Za sebe tuto audioknihu mohu vřele doporučit.

Marco review

14.08.2018 Verified purchase

Velké nadšení z další knihy J. A. Olsena

U mnnoha spisovatelů se stává, že po přečtení několika knih už nečeká žádné překvapení. Kniha "Marco" spisovatele J. A. Olsena ale není tímto případem. Každý další příběh oddělení Q je překvapivý, nečekávané zápletky a neustále se rozvíjející osoby. A to i nepředvídatelným směrem. Neočekávané zvraty, napětí až do posledního řádku... To vše je umocněno profesionálním podáním pana Igora Bareše. Knihy jsem četla v tištěné podobě, některé příběhy viděla famózně zpracované filmaři. Mohu s čistým srdcem říct, že ať knihu čtete, sledujete, nebo posloucháte, nikdy nešlápnete vedle.

Ve službách zla review

02.08.2018 Verified purchase

Vynikající audiokniha. Za poslední dobu nejlepší, jakou jsem slyšela. Jak obsahem, tak podáním .

Stahovala jsem knihu s mírnou obavou, zda mě zaujme poté , kdy jsem četla hlavně severskou literaturu. Děj knihy nenápadně a neustále graduje, od počátku až do dramatického závěru jsem netušila kdo je vlastně vrah, a musím říct, že to bylo pro mě opravdu velké překvapeni . Všem opravdu vřele doporučuji.

Macbeth review

11.06.2018 Verified purchase

Zklamání

Byla jsem velmi zklamaná interpretací. Projev Václava Neužila byl pro mě nepřijatelný. Hlasy žen a starých mužů byly tak iritující, že jsem to nemohla poslouchat. Úplně to přebíjelo příběh a doposlouchala jsem knihu s velkým sebezapřením. Nyní vím, že už si knihu, kterou pan Neužil namluvil, nekoupím.