User Katka's Reviews

Mít vše hotovo Rating

01.12.2019 Verified purchase

Zdravá mysl review

10.10.2019 Verified purchase

Odporúčam

Výnimočná audiokniha rozdelená do krátkych ale stručných a užitočných častí. K audioknihe je vhodné sa pravidelne vracat. Odporúčila by som ju úplne každému človeku, každy si v nej určite nájde to svoje, čo mu moze pomoct zlepšit aspon z casti svoj bežny den.

Na odpis review

10.10.2019 Verified purchase

Unikátny počin

Kniha vo mne zanechala rozporuplné pocity. Z autora je cítit decentná frustrácia, každopádne bez nej by možno nedošlo k verejnému publikovanie jeho príbehu. Kníh s podobnou tématikou, so zákulisia moderných start-upov nie je vela, preto Lyonsov počin ocenujem o to viac.

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 Rating

10.10.2019 Verified purchase

Drive / Pohon review

10.10.2019 Verified purchase

Jedna z najlepších kníh

Jedna z najlepších kníh akú som na túto tému čítala, počúvala. Príde mi to ako súvisle spojenie súvislostí z kníh, ktoré sa zameriavajú na podobnú tématiku. Každopádne kniha Pohon ma milo prekvapila svojou komplexnosťou a taktiež informáciami, ktoré som zatiaľ v podobnej literatúre nezaznamenala.

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření review

10.10.2019 Verified purchase

Oplatí sa investovať

Radkina Honzáka vnímam ako odborníka na slovo vzatého, ktorých je v našich končinách málo. Kniha určite obsahuje zaujímavé a podnetné myšlienky, nad ktorými sa oplatí zamyslieť resp. zamýšľať každý deň, aby človek nezacyklil. Osobne mi však trocha prekáža miestami cynické vyznenie autora.

Zlá krev review

10.10.2019 Verified purchase

Predčilo očakávania

Od knihy som sa nemohla odtrhnúť. Naozaj skutočne zaujímavý pohľad na častokrát idealizované Silicon Valley. Klobúk dole pred autorom a bývalými zamestnancami Theranosu, ktorí sa nebalí výjsť s pravdou von.

Jak se zbavit starostí a začít žít review

10.08.2019 Verified purchase

Povinná

Všetky pravdy už niekto niekedy vyslovil. Kniha staršieho dáta, no pravdy časovo univerzálne, každopádne kniha je obsiahla a nie všetky typy sa hodia pre každého. Nech si každý vyberie, čo sa jemu najviac hodí. Určite ale kniha posunie člověka ďalej. Odporúčam

Houževnatost review

10.08.2019 Verified purchase

Inšpiratívna

Inšpiratívna kniha, vadilo mi akurát, že niektoré hlavné myšlienky sa moc preťahujú. Kniha by mohla byť kratšia. Celkovo ale knihu hodnotím ako hodnú vypočutia. Pochopiteľne kniha sama o sebe z nikoho neurobí pracovníka roka, no môže inšpirovať a poskytnúť iný pohľad na inteligenciu a to, čo môže dokázať každý z nás.

Začněte s proč review

10.08.2019 Verified purchase

Inšpiratívna kniha

Simon Sinek je jeden z mojich najoblúbenejších autorov. Ponúka zaujímavý pohlad do historie známych spoločností, dejinných udalostí, osobností apod. Koho zaujme tato kniha odporúčam doplnit taktiez Najdete sve proc. Knihu hodnotim moc pozitivne.

Nepostradatelní review

10.08.2019 Verified purchase

Odporúčam

Seth Godin je jeden z mojich oblubenych autorov. Síce mám z knihy pocit, že častokrát opakuje známe pravdy, osobne mi to však velmi neprekážalo. Kniha je plná skvelých tipov daných do širšieho rámca pre lepšie pochopenie. Knihu určite odporúčam.

Lídři jedí poslední review

10.08.2019 Verified purchase

Odporúčam

Niektoré časti mi pridú zbytočné roztiahnutné, iné zas naopak. Trocha mi nesedelo delenie knihy. Každopádne sú to detaily a celkovo je kniha určite dobrou investíciou, minimálne k zamysleniu sa nad formovaním nášho světa.

Jak zaujmout hned napoprvé review

10.08.2019 Verified purchase

Ušetrite kopec času

Zopár rád z knihy už vyskúšaných, okrem toho, člověk sa naučí aj niečo o svojom vlastním vnímaní informácií. Určite odporúčam všetkým, ktorí pravidelne komunikujú s ľudmi a vážia si svoj vlastný čas.

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu review

03.07.2019 Verified purchase

Odporúčam

Brad Stone odviedol kus dobre práce, taký Jeff Bezos životopisov :) Nemusíte hned zakládať globálnu či regionálnu samoobsluhu, aby Vám kniha dala viac než len krátenie dlhej chvíle. Knihy tohto typu, o osobnostiach a ich životnej tvorbe, človeka inšpirujú vystúpiť zo svojej komfotnej zony. Toto kniha maximálne splnila.

Meditace dalajlamovy kočky Rating

03.07.2019 Verified purchase

Revolúcia vedomia review

22.06.2019 Verified purchase

Kopec nových myšlienok

Kopec nových myšlienok, niekedy až moc naraz. Odporúčam vypočuť časť knhihy, nechať uležať v hlave a po čase sa pustiť do ďalšej časti. Inak skvelá kniha

Tak pravil Zarathustra review

07.05.2019 Verified purchase

Nedá sa len odporúčať

Naozaj na zamyslenie, interpretácia taktiež super. Knihu treba brať s nadhľadom,môže pôsobiť trocha depresívne, holt Nietzscheho typické. Osobne som sa pri číítaní niekoľko krát zastavila a pár dní premýšľaľa, čo chcel vlastne Nietzsche povedať.

Úspěch, to jsou cíle, zbytek jsou jen komentáře review

22.04.2019 Verified purchase

Mierny nadpriemer

Kniha viacmenej zhrna všetko podstatne z knih osobneho rozvoja zameraneneho na ciele. Osobne sa nestotoznujem so vsetkymi nazormi resp. z ich interpretaciou, napr. prilisne lipnutie na predstavach o buducnosti apod. Celkovo ale knihu hodnotim kladne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Myšlení, rychlé a pomalé review

21.04.2019 Verified purchase

Výborná

Môžem len odporúčať, Kahneman je skutočný odborník. Odporúčam knihu čítať po častiach, nechať informácie uležať v hlave a až následne prejsť k ďalšej kapitole.