User miruš's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Kouzelníci z pradávna 2 - Kouzlo druhé šance review

14.11.2020 Verified purchase

Megadávka kúziel a čarov

Ak ste fanúšikmi magických príbehov (v ktoromkoľvek význame), tento je pre Vás ako ušitý. Je to zmes legiend, mýtov, rozprávok, prosto všehochuť.

Z hľadiska interpretácie sto bodov, pán herec má neskutočný talent. Toľko hlasov, prízvukov, vád reči...! Už po chvíli si zvyknete rozlišovať jednotlivé postavy podľa štýlu reči. Táto oblasť naozaj dokonalá.

Girl main character Boy main character Supernatural

Sedem sestier review

04.11.2020 Verified purchase

Predstavivosť bez hraníc

Až teraz pri recenzii som si všimla, že je to len úvod! Klobúk dolu pred takým množstvom fantázie, keď ma už zvraty a zápletky tohto dielu vtiahli natoľko, že som počúvala v každej možnej chvíli! Hlboká poklona aj interpretke, úžasne vystihla aj mrzutú a chladnú svokru, aj zomierajúcu, unavenú babičku. Určite si vypočujem aj ďalšie diely.

Krev na lopuchu review

04.09.2020 Verified purchase

Pestrofarebné

Opäť dobrá exkurzia do doby, keď ešte mestám vládli richtári a spravodlivosť vykonávali kati. Oceňujem to, že to sú kratšie príbehy, netreba si pamätať veľa detailov :) a ako sonda do duše človeka tiež fajn.

Muži ve zbrani review

29.08.2020 Verified purchase

Baroko v praxi

Ak ste trochu znalí v umeleckých pojmoch, tak viete, že baroko sa vyznačuje priam presýtenosťou prvkov a ozdôb. Tak na mňa pôsobila táto kniha-toľko dejových línií (či odbočiek, aj slepých) a toľko postáv, že som sa dosť často strácala. Ale aby som nebola len negatívna, základný motív ma zaujal a stále nútil počúvať ďalej. Milovníkom Pratchetta môj postreh asi vadiť nebude. A poklona interpretovi, také množstvo hlasov si vymyslieť, to musela byť makačka!

Urban Epic Single POV Contains romance Humor

Nové povídky (komplet) review

26.08.2020 Verified purchase

Odddychovka

Skvelé počúvanie na uvoľnenie po dlhom dni alebo jednoducho na relax. S výnimkou asi dvoch poviedok síce v žiadnej nevynechajú sexuálne náznaky, ale inak je autorov jazyk taký geniálny, že sa smejete aj nechtiac.

Šarlatán review

25.08.2020 Verified purchase

Chcem vedieť viac

Po vypočutí 1.časti audioknihy som bola v rozpakoch. Vyviedla ma z nich až časť, kde sa autor knihy vyjadruje k skutočným udalostiam a podloženým faktom. Pán Mikolášek bol naozaj mimoriadny človek, a čitateľ či poslucháč má na výber, či uverí scénaristovi filmu. Ja viem len to, že film si pozrieť nechcem.

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

20.08.2020 Verified purchase

Concise intro into visionaries

If you want more than just information about the people that stand behind many of the useful inventions that we use these days on a daily or very frequent basis, have a “listen” to how they are introduced here. It really is a look into their motivation but also some background details. The only thing I am sad about is that there are not more women among the chosen samples.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

20.08.2020 Verified purchase

Plné zvratov

Ak túžite po napätí a neočakávaných udalostiach meniacich smer deja, táto audiokniha je práve pre Vás. Ale musíte mať v láske aj trochu sci-fi či také čosi, inak si to nevychutnáte. Rozhodne neodporúčam, ak Vám názov nenapovie, že príbeh je naozaj bizarný!

Krev na kapradí review

20.08.2020 Verified purchase

Veľa muziky za málo peňazí

Na tejto audioknihe je dobré to, že ide o viacero príbehov, úplne samostatných, takže sa dá počúvať aj v prípade, že máte málo času, napr. pri krátkych cestách v aute alebo MHD. Netreba si nutne pamätať veľa súvislostí, čo je naozaj výhodou.

Historical A group of detectives

Klášterní kostnice review

17.08.2020 Verified purchase

Intrigy a hrôza

Ak sa v kláštoroch naozaj odohrávali také veci, ako v tomto príbehu, tak mi je smutno. Ale počúvať doslova "musíte", chcete vedieť viac, a rozuzlenie bolo pre mňa skutočne veľkým prekvapením (a ako som už písala, aj ma zarmútilo).

Historical Female detective A group of detectives Unexpected twist Contains romance

Falešný tolar review

15.08.2020 Verified purchase

Pútavé rozmotávanie záhady

Od autora som počula inú knihu a bolo mi potešením. Ak máte radi Červeňáka, tento píše podobne. Len samozrejme treba mať v láske češtinu. Aj hudba bola primeraná dobe. Teším sa na ďalšie.

Jménem Krále Rating

13.08.2020 Verified purchase

Noc na Karlštejně. Veselohra o 3 dějstvích review

12.08.2020 Verified purchase

Závan starých čias

Pri počúvaní som sa niekoľkokrát preniesla do čias, keď sa počúvali rozhlasové hry. Bolo milé pripomenúť si aj to, aj dej filmovej klasiky sprevádzanej spevom H. Vondráčkovej. To mi tu chýbalo, a tiež bolo párkrát ťažké rozoznať hlasy jednotlivých postáv. Predsa len vizuálna stránka dosť veľa znamená.

Ohnivé znamenie review

12.08.2020 Verified purchase

Historické krimi

Knihu som nevedela prestať počúvať, teda je pútavá a napínavá. Dokonca v nej autor používa aj reálne historické postavy, čo mu pasujú do kontextu. No dej je ako aj v predchádzajúcich dieloch plný násilia a dosť explicitných opisov, čo nemusia byť najlepšie prvky pre slabšie povahy alebo takých, čo chcú viac relaxovať než sa báť.

Historical A group of detectives Explicit scenes

Krv prvorodených Rating

09.08.2020 Verified purchase

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

09.08.2020 Verified purchase

Akoby som sa ocitla uprostred deja

Klobúk dole, jazyk i štýl priam prenesú poslucháča do obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Naozaj historická detektívka. Jediné, čo mi občas prekážalo, boli vedľajšie zvuky pri prednese interpreta (nádychy trochu prihlasné). Ale na dojme to neubralo.

Kouzelníci z pradávna Rating

05.08.2020 Verified purchase

Muži, ženy, deti a pes review

01.08.2020 Verified purchase

Pestré všeličo

Pekná zmes príbehov zo života bezdomovcov, vrátane naozaj hlbokých úvah aj bizarných zážitkov. Rôznorodosť zaistená aj striedaním interpretov, z nich niektorí sú známe hlasy a niektorí akoby sami autori... Za mňa pekný zážitok.

Malé ženy review

04.07.2020 Verified purchase

Osvieženie

Pri audioknihách ako táto ďakujem Bohu, že rozumiem po česky. Veľmi vkusný, očarujúci prednes, ktorý na správnom mieste rozosmeje, ale aj rozplače. Viem, že kniha je poriadne hrubá, a táto forma mi veľmi vyhovovala.

Hrdinův atlas smrtících draků review

29.06.2020 Verified purchase

Pointa pre digitálnu dobu

Už tradične obdiv k pánovi Novotnému a jeho interpretačným schopnostiam. Tentoraz to nebola len čistá odddychovka, lebo pointa naráža na to, čo je problémom dnešnej doby — čitateľská negramotnosť. Takže klobúk dole aj pred autorkou.

Jak zamotat dračí příběh review

28.06.2020 Verified purchase

Zase niečo nové

Ďalšia vypočutá audiokniha z tejto série a maximálny zážitok - tentoraz sa totiž prejavilo aj majstrovstvo pána Novotného v oblasti spevu. Ako sa dá nahrať zbor, to chápem, už menej ale rozumiem, a teda o to viac obdivujem, ako je možné spievať falošne na objednávku. Jednoducho poklona!

Jak zlomit dračí prokletí review

27.06.2020 Verified purchase

Umenie

Čím viac počúvam knihy nahovorené týmto interpretom, tým viac žasnem nad tým, akou škálou hlasov disponuje. Máte naozaj pocit, že počujete potrhlé koktanie, zvieracie zvuky, škriekanie alarmu alebo trúbenie rohu. Vrele odporúčam.

Jak správně mluvit dracky review

22.06.2020 Verified purchase

Ďalšia lahôdka

Ako pri II.dieli, aj teraz žasnem nad interpretačným umením rozprávača. Ako je vôbec schopný prepínať v rámci jednej vety od postavy s výrazným prízvukom ku komentárom bez neho? A dej je napínavý, plný zvratov. Určite odporúčam! Už sa teším na IV-ku.

Jak se stát pirátem review

20.06.2020 Verified purchase

Umenie meniť hlas

Páni, tento interpret má nesmierne širokú škálu hlasov a zvukov! Ak by ste si vypočuli čo len kednu kapitolu, pochopili by ste hneď. Skladám klobúk.

Inak v porovnaní s filmom Ako skrotiť draka má jedna postava akoby iný charakter...alebo si ho už dobre nepamätám ;)

Všemi dary obdarovaná Rating

12.10.2019 Verified purchase

Mrtví v Badger’s Drift Rating

10.08.2018 Verified purchase

Báje evropských měst Rating

24.07.2018 Verified purchase

Dveře do léta review

24.07.2018 Verified purchase

Happyend

Spočiatku som sa nedokázala posunúť ďalej, akoby to bolo príliš rozvláčne, ale potom ma dej naozaj strhol, najmä nečakané cestovanie v čase. Záver ma až prekvapil morálnym poučením.

Odporúčam každému, kto „môže" sci-fi a dobré konce príbehu.

Letopisy Narnie (komplet 1-7) review

17.02.2018 Verified purchase

Zatiaľ asi najväčší zážitok z audioknihy

Knihy som fyzicky prečítala v angličtine a videla som aj všetky filmy, ktoré som musela začať brať s rezervou. Kto teda chce poznať "pravú Narniu", ale nemá čas či schopnosť čítať hrubé knihy, vrelo odporúčam túto verziu (nesmiete ale mať problém s češtinou). Miroslav Táborský je na tento žáner ako stvorený, jeho citoslovcia mi doslova dávali počuť či vidieť zvuky a deje, ktoré nimi opisoval. Zážitok ako pre gurmána. Až sa ma zmocnila ľútosť, že už je po tom.

Vánoce u Spejblů review

23.12.2017 Verified purchase

Klasika po rokoch

Naposledy som Spejbla a Hurvínka v týchto hlasových verziách počúvala ako dieťa, bolo super sa k tomu vrátiť.

Sem-tam som mala pocit, akoby son počúvala Pata a Mata (šikovnosť moja, neopúšťaj ma), ale o to väčšia sranda (tých dvoch nemám rada). A prekvapila ma rozprávková vsuvka, pekné spestrenie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vánoční pohádky Rating

23.12.2017 Verified purchase

Opona. Poslední případ Hercula Poirota review

21.09.2017 Verified purchase

Smutné, lebo je koniec

A.Christie nesklame ani v poslednom príbehu H. Poirota, drží čitateľa / poslucháča v tipovacom napätí a jedinou chybou je to, že Herculovi padla opona. Oceňujem, že nahrávku urobil ten istý hlas, ktorý poznáme z televízie.

Malá kniha etikety pro celou rodinu review

15.09.2017 Verified purchase

Recept na správanie (skoro) v každej situácii

Dozviete sa, ako sa obliecť, zachovať či nezachovať v rôznorodých spoločenských situáciách. Skvelé inštrukcie, ako sa vyhnúť trapasom a nepokaziť si rande, nezanechať blbý dojem na maturite, pohrebe alebo plese. A najlepšie je, že rozhodnutie riadiť sa tým je na nás.

Mikulášovy patálie Rating

07.09.2017 Verified purchase

Pan Kaplan má stále třídu rád review

08.01.2017 Verified purchase

Chcela by som čítať originál

Fascinoval ma fakt, že je to preklad a celá kniha je založená na slovných lapsusoch, takže je umenie vôbec urobiť preklad takého, povedala by som, lingvistického diela.

Interpret je tiež famózny, hrať toľko postáv naraz s rôznymi prízvukmi, klobúk dolu!

Tři bratři review

13.12.2016 Verified purchase

O nič horšie ako film

Výkon ako sa patrí na pána Svěráka a úžasne pútavý zážitok. No a hlavne som sa potešila piesňam z filmu, pripomenuli mi zážitok z kina. "Čítala sa sama" - teda ak by to bola papierová kniha, chýbali by jej mnohé kvality, možno aj všetky.

Doktor Proktor a konec světa. Možná… Rating

26.11.2016 Verified purchase

Babička pozdravuje a omlouvá se Rating

15.05.2016 Verified purchase

Herkulovské úkoly pro HERCULA POIROTA Rating

06.11.2015 Verified purchase

Hercule Poirot The Mysterious Affair at Styles (EN) Rating

31.08.2015 Verified purchase