User Lukáš's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Lovcovy zápisky Rating

11.10.2020 Verified purchase

Slepé skvrny Rating

12.09.2020 Verified purchase

Poslední Laponec Rating

15.06.2020 Verified purchase

Peer Gynt (2006) Rating

07.06.2020 Verified purchase

Ptákovina Rating

23.05.2020 Verified purchase

Tajemný Etrusk Rating

10.05.2020 Verified purchase

Potopa Rating

11.04.2020 Verified purchase

Petr a Lucie Rating

08.04.2020 Verified purchase

Pygmalion (EN) Rating

08.04.2020 Verified purchase

Hedda Gabler (EN) Rating

08.04.2020 Verified purchase

Peer Gynt (1958) Rating

05.04.2020 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

04.04.2020 Verified purchase

Lady Windermere’s Fan (EN) Rating

29.03.2020 Verified purchase

Nedostateční dlouholebci Rating

29.03.2020 Verified purchase

Poslední vlak z Frývaldova Rating

29.03.2020 Verified purchase

Bílé punčochy Rating

28.03.2020 Verified purchase

Čtvrtá ruka Rating

26.09.2019 Verified purchase

Jistě, pane premiére! Rating

26.09.2019 Verified purchase

Jistě, pane premiére 2 Rating

26.09.2019 Verified purchase

Proč spíme review

30.08.2019 Verified purchase

Osvetova kniha

Moc se mi libila ta to kniha, ktera popisuje jednu z opomijenych, avsak velmi dulezitych problemu dnesni civilizace a to nedostatku spanku. Autor a vedecky pracovnik Matthew Walker nam dava nahlednout do vedeckych vyzkumu v oblasti spanku, ktere delal on ci jeho kolegove zpusobem velmi atraktivnim a popularnim. Kniha je rozdelena na 4 casti, ktere je mozno poslouchat oddelene. Ja jsem ovsem celou knihu poslouchal od zacatku do konce. uz proto, ze probirana temata a jejich serazeni ma smysl.

V knize se dozvite napr. co to je spanek a co se s nami v noci deje, jak souvisi spanek s psychologickymi nemocemi, jake nemoci jsou spojeny s nedostatkem spanku, typy jak usnout bez prasku, jak je dulezity spanek pro dite, dospivajiciho nebo naopak pro starsiho cloveka.

Knihu doporucuji a jednu hvezdicku jsem ubral jen za to, ze nektere informace se v knize nekolikrat opakuji (napr. co zpusobuje rizeni pri nedostatku spanku) a to trochu zdrzuje jinak moc zajimavy poslech.

Nacteno Borkem Kapitancikem - myslim, ze kvalitne.

Příběhy památných stromů Rating

01.06.2019 Verified purchase

Bílá lvice review

01.06.2019 Verified purchase

Jiri Vyoralek stale lepsi a lepsi

Musim konstatovat, ze cetba Jiriho Vyoralka je od knizky ke knizce lepsi. Libi se mi take, ze se autori audioknihy pomalu odvazuji a nejedna tudiz se jen o cetbu, ale take cas od casu pridaji hudbu (kdyz komisar Walander posloucha vaznou muziku) nebo se hlas ozve z telefonu. I kdyz toto "odvazani" se ozve jen par krat, tak se mi libi, ze se k tomu autori odvazili.

K pribehu nemam co dodat. Klasicky Walander, pomalu se rozvijici pribeh, ktery graduje hned nekolikrat. Pri prvni gradaci zbyvaji jeste asi 3 hodiny poslechu a vy si rikate a co vic se muze stat? Stane se toho ale jeste spousta a je treba jeste douzavrit predem otevrena temata. Autor neplytva zbytecnostmi a ackoli nektere detaily pribehu se zdaji byt nepotrebne (napr. nalezena pouta v supliku zavrazdene zeny), tak i temto detailum pribehu se nakonec autor vraci a maji v pribehu tudiz svou opodstatnelou roli.

teto audioknize davam 1 (5 hvezdicek) a doporucuji k poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Můj strýc Odysseus Rating

12.04.2019 Verified purchase

Na cestě Rating

29.03.2019 Verified purchase

GAME Rating

10.03.2019 Verified purchase

Na volné noze review

25.11.2018 Verified purchase

Njekomplexnejsi pohled na podnikani freelance

Asi nejkomplexnejsi kniha pro ceske podnikatele na volne noze. Nemohl jsem knihu poslouchat bez toho, ze bych si kazdou chvilku neco nepoznamenal, at se jednalo o zajimave odkazy, aplikace, postrehy, atd..

Jedna se o velmi rozsahlou cetbu, ktera jde do podrobnosti a ktera Vam dava kriticky pohled na to, co to podnikani na volne noze je a jak s nim zacit a nebo pokracovat, pokud jiz podnikatelem jste. Kniha je doplnena statistikami, anketamy, ktere delal primo autor a take, a to hlavne, autorovymi zkusenostmi jako poradce a provozovatel webu www.navolnenoze.cz.

Cetba je provedena profesionalne. Doporucuji k poslechu.

Černý mnich Rating

28.09.2018 Verified purchase

Otec Goriot Rating

14.08.2018 Verified purchase

Steve Jobs Rating

31.07.2018 Verified purchase

Malevil review

28.07.2018 Verified purchase

Celkem povedená audiokniha

Audiokniha, která tak trochu připomíná knihy Julese Verna mi připomíná trochu rozhlasové hry pro mládež, které jsem kdysi poslouchal na Českém rozhlase 2 Praze vždy v sobotu odpoledne.

Jednu hvězdičku jsem ale ubral, protože dle mého názoru se nejedná o dramatizaci, ale spíše "polodramatizaci", kde cca 70% je čteno Martinem Myšičkou a 30% je hráno všemi ostatními. Toto ovšem neubírá nic na spádu příběhu, který se mi začal líbit asi až po třetí kapitole (rozjezd byl poněkud pomalejší) a možná právě tam by pomohlo více dramatizace.

Výkony herců jsou profesionální a knihu tak doporučuji k poslechu.

Muž jménem Ove review

12.07.2018 Verified purchase

Lepší než film

Viděl jsem film a slyšel audioknihu a musím říct, že jako to bývá u filmů, tak některé situace, které byli komické či smutné byly vynechány a hlavně konec byl ve filmu oproti knize velmi zrychlen. Nemluvě o hlasu (film jsem viděl ve španělštině) a hlas, který daboval Oveho se jim opravdu nepovedl, kdežto výběr Jana Vlasáka byl jednou z nejlepších přidaných hodnot této audioknihy.

K ději pokud se mám vyjádřit jednou větou: Podobné Svěrákovým povídkám, ale s ne moc veselým koncem. Dalo by se říci povídka ze života, která skončí jako život sám. Víc ovšem prozrazovat nebudu a doporučuji k poslechu. Hlavně kvůli panu Vlasákovi, který je jako Ove jedinečný!

Paní Hemingwayová Rating

13.06.2018 Verified purchase

Zlomená křídla review

20.03.2018 Verified purchase

Krásný a smutný příběh

Souhlasím s popisem "jedno z nejkrásnějších Džibránových děl". Pokud hledáte něco zároveň smutného, kde láska dvou mladých lidí je něco, co je přehlíženo a nehodí se, tak si pusťte tuto audioknihu. Je čtena Sašou Rašilovem mladším jako hlavním hrdinou a Klárou Sedláčkovou, která čte pasáže Salmy, to vše doplněno hudbou Saši Rašilova.

Doporučuji tento kratičký poetický příběh na krásný, melancholický podvečer...třeba když jste sami doma a venku prší.

Kralevic, král, císař Rating

28.12.2017 Verified purchase

Hotel New Hampshire Rating

21.12.2017 Verified purchase

Zmizelá / Gone Girl review

09.12.2017 Verified purchase

Příběh, kde se vlastně nic nestalo

Příběh Emy a Nicka. Dalo by se říci takové normální manželství, kdyby nebylo fingovaného únosu jeho ženy, která ho chce vytrestat za nevěru. Pak zase on ji chce vytrestat za to, co udělala ona a nakonec se oba udobří.

Abych řekl, tak příběh má nádech jednoduchého filmu, který lze poslouchat bez nutnosti úplného soustředění. Je zde zajímavá zápletka, i když ani jeden z hrdinů mně nepřipadá moc sympatický, tak zde můžeme sledovat osudy obou hlavních hrdinů. V některých částech mi přijde kniha zbytečně rozvláčná a zdlouhavá - neustálý popis myšlenek a jednoho či druhého hrdiny a dlouhé přesvědčování o správnosti jejich úsudku a náhlé změny o 180 stupňů mi přijde, že ubírá na věrohodnosti příběhu. Možná lze mluvit o dvojí osobnosti hlavních hrdinů a proto audioknihu doporučuji hlavně všem studentům psychologie a psychiatrie :-)

Audiokniha je namluvena profesionálně i když z počátku mi hlas Jany Strykové moc neseděl, tak po první části knihy jsem si na něj zvykl.

Hudební předěly - nevadí, ale ani nepotěší.

Dávám známku 3 - dobrý průměr

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dobrý člověk ještě žije review

23.11.2017 Verified purchase

Hezký poslech

Poslech této knihy jsem dlouho odkládal. Příběh stárnoucího člověka, který má ještě sílu prosazovat své názory, dokonce si chce ještě postavit dům a na konec usmířit i své děti má mnoho moudra.

Zdeněk Štěpánek čte výtečně, ale je znát, že již jde o vyprávění, které bylo nahrané před mnoha lety. Proto doporučuji poslech o dovolené nebo o víkendu při vínku, protože v autobuse nebo při rychlé jízdě na kole si ho až tak úplně nevychutnáte.

Lovci záhad - Tajemství hradů a zřícenin Rating

04.09.2017 Verified purchase

Skvělé vyhlídky Rating

26.08.2017 Verified purchase

Neviditelný strážce review

19.08.2017 Verified purchase

Trochu zdlouhavé

Tento příběh, který je profesionálně načten Jaromírem Medunou bez hudebních předělů, bych doporučil rozdělit na dva.

1) Místní tradice a pověry

2) Kriminální případ

Podle mého názoru se autorce, ačkoliv se snažila, nepodařilo tak úplně propojit oba dva příběhy. Kriminální případ se mi líbil a i popis místích tradic by byl velmi zajímavý, kdyby se jednalo o doddělené knihy. Dohromady to byla pro mne víceméně nudná kniha, kde byl běh událostí neustále bržděn něčím. Když to nebyl popis místních tradic, tak to byl popis rodiny vyšetřovatelky a konec by také dost prazvláštní.

Za mě 3- a to ještě hodně mhouřím oči.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Velký Gatsby review

29.07.2017 Verified purchase

Ze začátku trochu nuda, po půlce seo trochu lepší

Příběh Velkého Gatsbyho nebo spíše příběh Nicka, který se s Gatsbym seznámil mě ze začátku tak trochu nudil. Asi stejně jako večírky a slavnosti, kterých se hrdinové účastnili. Postupem ovšem příběh nabírá grády a po autonehodě jsem se od něj nemohl odtrhnout.

Nakonec pohřeb Gatsbyho je jakési vyvrcholení, kde je vidět, že ani jedno přátelství (kromě Nicka) přátelstvím nebylo a když už si od Gatsbyho nemohli nic vzít, tak pro ně neexistoval.

Příběh s tragickým koncem má o jednu hvězdičku méně, protože ze začátku to není úplně ono.

Přednes skvělý a hudební předěly jsou vybrány k této audioknize ideálně.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Bohové Gothamu review

07.07.2017 Verified purchase

New York před více než 100 lety

Musím říci, že se mi moc líbil příběh policisty Timothyho Wilda a prostředí, ve kterém se odehrával. To co mi trochu na příběhu vadilo, je časté odbíhání od tématu, což vyžaduje občas maximální pozornost a občas použít tlačítko zpět ve vaší aplikaci. Není to chyba příběhu, jedná se zřejmě o autorčin styl a jelikož příběh má poměrně dost postav, prolínají se pocity Timothyho s realitou města, s hlavním dějem, tak to chce se na příběh opravdu soustředit. Bez těchto popisů, by ale příběh nebyl kompletní.

Četba je profesionální, hudební předěly mě nudily, jelikož jsou asi dva nebo tři a stále se opakují a mohly by být trochu tišší. I přes tyto malé nedostatky si brzy zakoupím další díl.

Jistě pane ministře 2 review

23.06.2017 Verified purchase

Chytrý humor

Druhé pokračování, které volně navazuje na Jistě pane ministře je stejně zdařilé dío jako to první. Příhody, které se tu dějí jsou natolik dnešní a způsoby jakým funguje politika je natolik podobná dnešním dnům, že právě proto toto dílo vůbec nezestárlo. Někdy překvapí to, co si Hacker či jeho pomocníci myslí (např. posadili na mě špinavého, smradlavého chlapečka...) verzus oficiální verze, kde s ním malý, roztomilý chlapeček natáčel rozhovor. Také zajímavý pohled na tehdejší Evropské společenství, kde vlastně nakonec bylo úplně jedno, jestli je Hacker za nebo proti, důležité bylo udržet si popularitu, hlasy, dobrý plat a nějaké ty ministerské výhody.

To že o tom, co se stane ví nejdříve šoféři a až po té se to dozví ministr, tak to už je v obou dílech klasika.

Úsměvný, aktuální audioknihu a někdy mráz po zádech běhající mráz, když člověk myslí, že v méně úsměvné formě se tyto věci dějí i dnes, vřele doporučuji všem budoucím politikům, právníkům a milovníkům chytrého humoru...ten cimrmanovský nevyjímaje.

Přečteno Richardem Honzovičem, hlas dokumentárních filmů, který na tom dodává na důvěryhodnosti tak, že budete věřit, že se jedná o skutečnost a ne fikci.

Hudební předěly zde nejsou, ale na audioknize to vůbec neubere co se týče své kvality.

Šachové figurky review

17.04.2017 Verified purchase

Zklamani

Bohuzel treti dil teto serie byl pro mne velkym zklamanim. Jakoby umele natahovany, neustale ve vzpominkach opakujici se dej misto posunu vpred. Kdyz uz jednou autor se zminuje o urcite udalosti neni treba pak to behem romanu nekolikrat opakovat. Nakonec musim rict, ze Skala byla uplne fantasticka, Muz z Lewisu prumer a tento posledni dil snad mohl byt i uplne vynechan a nic by se nestalo.

Pozitivni bylo to, ze i pres tyto vyhrady jsem diky hezkemu prednesu Jiriho Dvoraka knihu doposlouchal do konce.

Zrcadlení Rating

09.04.2017 Verified purchase

Petr a Lucie review

06.04.2017 Verified purchase

Jemná lyrika za dramatických událostí

Zdramatizovaná povídka Romaina Rollanda je takovým malým okénkem do Paříže předposledního roku první světové války. Dva zamilovaní, kteří se našli v okolní světě plném války mají perspektivu života. Bohužel nevědí co jim osud připravil.

Moc pěkně zdramatizované, orchestrální hudba dodávající dramatičnost tohoto dílka z 50. let je něco co určitě stojí za vaši pozornost.

Forrest Gump review

31.03.2017 Verified purchase

Odpočinkové čtení

Forest Gump, předchůdce Stoletého staříka je čtení na které se nemusíte 100% soustředit, protože se vše odvíjí pomalu a je vyprávěno formou deníku zapisovaného idiotem Forestem Gumpem. Ze začátku jsem měl pocit, že se jedné opravdu o velkého idiota, ale časem jsem zjistil, že je to spíše inteligentní mírně retardovaný člověk, protože umět hrát fotbal , šachy, na hudední nástroje,zápasit, vyrazit si do vesmíru, přežít mezi lidojedy,plavat, rybařit jako velmistr není tak jednoduché.

Hudební předěly mě moc nezaujaly, ale to asi proto, že se jedná o styl country, který není můj oblíbený. Četba super, dopuručuji.

Máj - úryvek review

18.03.2017 Verified purchase

7 minut recitace

Sedmiminutový úryvek z recitace Zdeňka Štěpánka má spíše sběratelskou hodnotu. Slyšet známého herce recitovat dílo Karla Hynka Máchy je skvělý zážitek hlavně pro pamětníky.

Tato miniaudiokniha vás přenese do cca let 50., do dob kdy jste si při kávě nebo čaji mohli zapnout rádio a bez spěchu vychutnat tuto krásnou báseň. Škoda, že se nedochovalo víc, ale i tak je super, že se Supraphon rozhodl vydat tento úryvek.

Muži v offsidu Rating

09.12.2016 Verified purchase

Nové příběhy Makového mužíčka Rating

20.11.2016 Verified purchase

Snehuliak review

15.11.2016 Verified purchase

Trochu více zamotaný příběh než je uvěřitelné

Sněhulák je tak trochu zamotaný příběh. Harry Hole začíná pátrat po vrahovi žen, které přichází o život vždy po napadnutí prvního sněhu. Pátrání, kde jste si za chvilku jisti, že sněhulák (pachatel) je plastický chirurg. Když se prokáže, že tomu tak není, tak se podezdřívá jedna kolegyně Harryho a nakonec opět se Harry spletl a ten sněhulák je nový přítel jeho vlastní exmanželky.

Na mě trochu překombinovaný a těžko uvěřitelný příběh. Snad jako strašidelná a místy napínavá pohádka,tentokrát ve slovenštině a v moc hezkém provedení Martina Mňahončáka, se dá doporučit. Nečekejte o mnoho víc.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sonety a kanzóny Lauře Rating

03.11.2016 Verified purchase

Ostře sledované vlaky Rating

25.10.2016 Verified purchase

K2 - 8611 m Rating

04.10.2016 Verified purchase

Oheň a touha. Vzpomínky a myšlenky, eseje a básně Rating

23.09.2016 Verified purchase

Jistě, pane ministře review

12.08.2016 Verified purchase

Zábavná četba

Musím říct, že mě příjemně překvapila audiokniha, kterou jsem celkem dlouhou dobu odkládal. Na rozdíl od Solarisu, který četl stejný interpret s jeho dcerou, je škoda, že Tympanum si nedalo práci dodat k četbě zvukový doprovod. Jinak je ale kniha profesionálně načtena a i když Richarda Honzoviče znám spíše z televizních dokumentů, prot jsem si nejpr nebyl moc jistý jak se zhostí satirické či komediální četby. Zvládl to na výbornou.

V případě této audioknihy se asi většině z vás nepodaří odpoutat od televizní adaptace. Je již natolik známá, že při představování postav jsou to právě ti z televizní obrazovky.

Příběhy a situace v nich, i když z 60.let minulého století, se dějí stále dokola. Proto toto dílo asi jen tak nezestárne. Jsem rád, že jsem si zakoupil všechny díly a už teď se těším na poslech dalšího.

Pěna dní review

10.07.2016 Verified purchase

Skvělý počin všestraného umělce

Boris Vian, jméno,které mi do nedávna nebylo známé až do té doby, než jsem se zaposlouchal do této knížky. Našel jsem si dokonce jeho hudební produkci, která ačkoliv se jedná o padesátá léta minulého století, je velmi zajímavá a řekl bych dokonce nadčasová.

Zpět ale k jeho knize Pěna dní - nazval bych tuto knihu lehce dadaistickou, kde jakýkoliv popis děje nemá smysl, protože o to vůbec nejde.

Představy neuvěřitelného a věčně měnícího se prostředí do kterých autor vsadil své postavy je pro mne na prvním místě.

Také spousta hlášek typu: "Vytřete tukem formu a připravte ji tak, aby nerezavěla.", "Po obou stranách podchodu se táhla řada obrovských klecí, kde Městský okrašlovací spolek choval do zásoby holuby pro náměstí a památné budovy.", "V jiné výloze podřezával muž v řeznické zástěře malé děti. Byla to propagační výloha Sociální péče. „Tohle je drahý špás.“ Poznamenal Colin. „Čistit to každý večer, to je musí přijít hrozně draho." nebo rozhovor s obchodníkem „Ach! Kolik jsem dlužen?“ zeptal se Colin. - „Je to velice drahé,“ upozornil ho obchodník. „Měl byste mne oddělat a odejít bez placení.“ - „Och, jsem příliš unaven,“ řekl Colin. - „Nuže, dělá to dva doublezony,“ prohlásil obchodník. - Colin vytáhl náprsní tašku. - „Abych vám řekl pravdu, je to zlodějská cena,“ podotkl obchodník. - „To je mi jedno...“ řekl Colin netečně. - Zaplatil a měl se k odchodu. Chick s ním. - „Jste trouba,“ ozval se obchodník s léky cestou ke dveřím. „Jsem starý a nemohu se bránit.“ - „Nemám čas,“ zamumlal Colin."mluví za dílo více než jeho popis.

Četby se ujal Ladislav Mrkvička a jedná se tedy o Tympanovskou klasiku bez doprovodné hudby. Doporučuji k poslechu.

Apage Satanas review

06.07.2016 Verified purchase

Průměrný příbeh se skvělým zvukem a mistrovksou interpretací

Ačkoliv nejsem příznivcem knih Vlastimila Vondrušky, tak mohu s klidem napsat, že v tomto případě se nejednalo zas až tak šaptnou volbu jako např. soubor povídek Krev na lopuchu.

Sice mám výhrady k některým popisům situací, používaným výrazům či jakýchsi náhod, které napomohou vyřešit případ, ale celkově si myslím, že se kniha celkem povedla.

Skvělé bylo zasazení příběhu do Českého ráje, určitá provázanost osob příběhu z historickými místy a ozvučení audioknihy, které bylo, vynechám-li Solaris, jedno z nejlepších vůbec.

Interpreti byli vybráni skvěle a myslím, že jim nelze nic vytknout.

Solaris review

25.06.2016 Verified purchase

Výborný příběh se skvělým zvukem

Stanisława Lema jsem již četl asi před patnácti lety. Tekrát jsem četl Hvězdné deníky a od té doby jsem se stal jeho obdivovatelem. Přeložil jsem si po té i jednu povídku z polského originálu do češtiny.

Bezpochyby Solaris je jeho nejznámější dílo, které bylo v šedesátých letech zfilmováno ruskými filmaři. Musím říci, že jsem si ovšem audioknihu vychutnal daleko lépe než film. Ten byl podle mě trochu pomalý či nudný a ono zfilmovat filozofické myšlenky Stanisława Lema je celkem složité.

Skvělý počin dcery Richarda Honzoviče Renaty Volfové, která se ujala role Harey a zvuk studia Needles, které starší nahrávku Richarda Honzoviče převedlo do nových rozměrů.

Právem tato kniha vyhrála audioknihu roku 2014 a snad se ještě dočkáme brzy třeba právě Hvězdných deníků od tohoto mistra chytrého a promyšleného scifi.

Doporučuji k poslechu ve sluchátkách :-)

Směšné lásky review

11.06.2016 Verified purchase

Výborné povídky psané poutavým jazykem

Povídky, které vznikly jako relax při psaní divadelní hry Majitelé klíčů,která určitě není tak známá jako tyto povídky mě velmi zaujaly. Upřímně se přiznám, že jsem Kunderu dlouho odkládal, ale nakonec jsem se rozhodl ke koupi toho díla a nelitoval jsem. Jedná se o jednoho z nejpřekládanějších českých autorů, tak si určitě zaslouží trochu pozornosti :-)

Některé z povídek jsou tak dobře provedeny po psychologické stránce úplně k dokonalosti - např. Falešný autostop a Eduard a bůh nebo povídky u kterých jsem se dobře bavil - Zlaté jablko věčné touhy, Já truchlivý bůh (o takovém záškoláckém vtípku, který se tak trochu vymknul z ruky:) a Nikdo se nebude smát - tuto povídku bych nazval nejlépe rozpracovanou a nejvíce gradující. Také proto se mi nejvíce líbila. Já truchlivý bůh by byla asi v mém preferenčním žebříčku na druhém místě.

Vyprávění je poutavé a až na povídku Symposium se mi její poslech moc líbil.

Doporučuji k poslechu, jedná se opravdu o mistrovské dílo.

Strach Rating

29.05.2016

Konec vosí sezóny review

23.05.2016 Verified purchase

Velmi poutavý příběh a skvělý interpret

Tato detektivka získala svoji cenu nejlepší detektivky tuším za rok 2012 právem. Velmi promyšlený příběh, který zaujme hned od první věty.Prostředí bohatých rodin, rodinné tragedie pro někoho a osvobození pro jiného. Vše co se odehrává má svůj smysl a dokonce ve finále je jakoby nastíněno k dalšímu pokračování - soudnímu procesu, kterému již je všnována jen malá číst knihy.

Musím říci, že jsem díky tomuto příběhu objevil dalšího skvělého interpreta - Jaromíra Medunu. Nevadilo mi ani to, že audiokniha není ozvučena. Co daleko více oceňuji je, že je velmi dobrá a hlasitá kvalita zvuku, takže ani v rozhrkaném autobuse městské dopravy nepřijdtete o jediné slovo, to se bohužel u spousty velmi kavlitních knih říci nedá.

Doporučuji k poslechu.

Dáma s kaméliemi review

14.05.2016 Verified purchase

Smutný příběh

Tento dojímavý příběh je sice už trochu poplatný své době, ale určitě stojí k poslechu. Jedná se o vyprávěni Armana, který je zamilován do "vydržované dívky Markéty" stejně jako ona do něho. Ona má své přátelé a milence, které vdržují její život na vysoké úrovni, ale také je nemocná tuberkulózou. Příběh je vyprávěním, které se odehrálo po její smrti (začíná aukcí v jejím bytě). Nejprve Arman vypráví jak se seznámili i jak se rozhodli změnit svůj život a odstěhovat se na venkov i to jak ho musela opustit, kvůli naléhaní jeho otce. Arman nic nepochopil a ona zemřela sama.

Příběh se mi líbil i když tam občas byli části těžko uvěřitelné a některé často se opakující děje (trochu jakoby z jihoamerické novely).

Četba je kvalitní i decentně doplněno hudebními předěly. Občas kapitola končí nedokončenou větou.

Doporučuji k poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hlavní přelíčení review

16.04.2016 Verified purchase

Moderní audiokniha

Tato dramatizace mě překvapila hned z několika důvodů: za prvé je takřka celá z vnitřích monologů, takže více než dramatizace mě připadala spíše jako kniha čtená několika vypravěči. Vyppravěči vlastně byli všichni jen každý vyprávěl příběh ze svého úhlu pohledu.

Dalším pozitivním překvapením bylo herecké obsazení. Neslyšel jsem zatím žádnou jinou knihu, kde by účinkoval František Husák. Byl jsem velmi mile překvapen výběrem herců, kteří byli, a někteří jsou, spíše herci divadelními nebo televizními, nikoliv však rozhlasovými. Jak ale uslyšíte, tak rozhlasový mikrofon jim svědčil stejně dobře.

K příběhu odehrávavjícímu se za první republiky: trochu naivní služebná Alžběta podá inzerát ve kterém sděluje, že má ušetřeno 17.000-, kčs a seznámí se s železničním zřízencem, který není svobodný a používá falešné jméno Vladimír. Má rodinu a shání peníze na stavbu nového baráku, protože tchán chce jejich byt pronajímat. Příběh se odehrává pomalu, ale jistě spěje ke strašnému konci: vraždě. Posléze vyšetřování a nemylosrdný trest.

Protože hra má skoro tři hodiny doporučuji poslechnout si třeba během klidného nedělního odpoledne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Naše paní Božena Němcová review

12.04.2016 Verified purchase

Naše paní aneb životopis Boženy Němcové v básních

Básník František Halas napsal během druhé světové války tuto básnickou sbírku, která obashuje sedmnáct obrazů ze života spisovatelky Němcové chronologicky srovnaných od svého narození až po smrt a dokonce i několk obrazů po její smrti.

Jedná se o zajímavý i historicky cenný dokument nejen tím, že dílo je ze 40. let minulého století, ale také interpretací Radovana Lukavského, Otomara Krejči a Dagmar Sedláčkové. Co se mi trochu nelíbilo a proč jsem ubral jednu hvězdičku na interpretaci bylo v místech kdy Lukavský a Sedláčková čtou dohromady - připadalo mi to spíše, že poslouchám mši z kostela (nemám nic proti poslechu mše), ale do tohoto díla mě to prostě nezapadalo.

Jinak velmi zajímavý počin Suprafonu a za velmi laciný peníz dostupný.

Jobova noc Rating

09.04.2016 Verified purchase

Chopinův klavír review

09.04.2016 Verified purchase

Poklad pro milovníky poezie

Chopinův klavír jako součást audioknihy, Jiří Adamíra jako recitátor a Cyprian Kamil Norwid, polský básník a malíř XIX. století, čili současník Frederika Chopina. Trochu ponuré a smutné, protože se nacházíme na konci Chopinova života.

"Hle skončila píseň

a více se Ti už nepřiblížim,

jen cosi šeptne si jako když štěbetají děti

a to se ještě sváří klávesy o nedohrané dojetí

a brnkajíce lehce po osmi po pěti lkají začal už hrát ó nás už nechce..."

Zajímavá a nezvyklá kombinace, kterou našel Suprafon ve svém archvívu. Nahrávka trvá jen 10 minut a je plná volného verše, metafor, symbolů, kterým předčil svoji dobu o skoro 100 let. Možná trochu složitější na pochopení, ale nakonec pochopit poezii není to nejdůležitější. Důležité je vcítit se do poezie a to se Vám zde může podařit od první minuty.

Bláznovy zápisky review

23.03.2016 Verified purchase

Jan Přeučil v hlavní roli pomateného úředníka

...a také v jediné roli pomateného úředníčka Popriščina. Ten se uchází o ředitelovu dceru a má strach ze psů, protože proti němu něco kujou..poměrně složité popsat děj této miniaudioknihy, protože je opravdu pbláznivá.

Opravdu krásně vás touto ne četbou nebo spíše dramatizací provede Jan Přeučil. Doporučuji: hodinka kvalitní zábavy za velmi levnou cenu.

Anglicky bez učebnice - Ve městě Rating

16.03.2016 Verified purchase

Anglicky bez učebnice - Restaurace a jídlo review

16.03.2016 Verified purchase

Super slovní zásoba

Jestli mám říct, že některá audioučebnice mě opravdu bavila, pak je to tahle. Výběr slovíček ideální a není jich málo - zopakujete si nebo naučíte 300 nových slovíček - a systém je ideální. Nejprve posloucháte česká slovíčka a poté jejich anglické ekvivalenty a jen opakujete, potom obráceně a vy k anglickému slovíčku si zkoušíte vybavit český překlad. Pak již následuje opravdové zkoušení ze slovíček a poté procvičování celých vět. 15 témat, bez chyb, doporučuji.

Anglicky bez učebnice - Nakupování Rating

16.03.2016 Verified purchase

Věže, příběh 11.září review

13.03.2016 Verified purchase

Až příliš americké

Trochu rozporuplný byl poslech této audioknihy. Jedná se o "směs" americké hrdosti (autor s českým jménem je už daleko více Američan než Čech), rozhovorů nad pivem nebo nečím ostřejším o sexu a drogách, které zabíhají do nechutností, které nevím jestli mají být vtipné nebo odstrašující, každopádně se jedná o nejslabší místa v audioknize. Na druhé straně velmi zajímavá historická data například o původních obyvatelích, data o budovách nejenom dvojčat i o tom vlastním atentátu, atd., která zase tvoří poměrně zajímavou část knihy.

Přednes super, k tomu nemám co vytknout, a hudební předěly či doplňující zvuky hospody nebo pracujííchc bagrů mně nevadily a celkem dobře doplňovaly příběh.

Doporučuji ke koupi hlavně ty co zajímá téma Věží či životu v USA občas tak trochu za hranou zákona a morálky.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Homo ASAPiens review

13.03.2016 Verified purchase

Pěkný příběh ze života

Jakub, mladík, který pracuje v Bratislavě, se kvůli své kariéře oddálí od své původní rodiny. Stejně, jako se stává většině z nás. Má štěstí, protože jeho kariéra je slibná a životopis překypující zkušenostmi. Po změně práce má problémy v novém kolektivu, protože svojí prací vyjde najevo, že někteří spolupracovníci si "přivydělávali" způsobem ne úplně legálním.

Jakub se seznámi s Katarínou, která je z branže, ale nachází se na druhé straně. Když vzájemný kontrakt nevyjde, tak i láska se strácí. Do toho Jakubovi umíra maminka, zhoršují se jeho zdravotní problémy (charakteru nervového) a on nakonec řeší pracovní záležitosti po svém. Způsob, který tak odsuzoval se stává jeho možností vzdělat si peníze a odejít. Začíná od znovu hledat své štěstí v úplně jiné branži a mám optimistický pocit ze závěru, že opravdu jakousi změnu nachází.

Mám pocit, že kniha nám ukazuje velmi důvěryhodně branži reklamních agentůr a jejich klientů. Příběh je hezky načten, je ze života a musím říct, že lepší než některé příběhy vymyšlené. Nenudil jsem se a doporučuji k poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Anglická konverzace review

03.03.2016 Verified purchase

Dobrá učebnice ale s chybami

Trochu mě mrzí, že ačkoliv se mi tato učebnice angličtiny hodně líbí, tak je v ní také docela dost chyb.

Možná by stálo za to zreedigovat vydání a vydat tuto konverzaci ještě jednou. Např. v první lekci good afternoon určitě neznamená dobré dopoledne nebo v části restaurace podle mého není správný překlad že je chyba na účtence, když v angličtině říká, že chybí steak na účtě.

Takovýchto nesrovnalostí, ať již jich je poměrně dost, tak na druhou stranu vyvažuje poměrně dobrá slovní zásoba užívaná ve větách a také se mi líbí systém učení, kde nejprve posloucháte věty v angličtině a poté v češtině, pak je to obráceně takže si opravdu ověříte jestli dané věty umíte říci a pak následují možné reakce na otázky a poté otázka plus reakce. Zase si vše můžete vyzkoušet z češtiny do angličtiny.

Možná by tu byla ještě jedna připomínka a to trochu více času na odpověď. Když nejsem doma a nemohu si přehrávání zastavovat, tak odpovědi v daném čase nestíhám...no ale třeba to je způsobeno moji velmi základní znalostí tohoto jazyka, nevím :-)

Tak nám zabili Ferdinanda Rating

17.02.2016 Verified purchase

Emil a detektivové Rating

16.01.2016 Verified purchase

Indiánské báje Střední a Jižní Ameriky review

16.01.2016 Verified purchase

Krátké příběhy před spaním

Vynikající audikniha s krátkými jiho a stredoamerickyni legendami. Gabriela Vránová čte velmi poutavě, dopurucuju neposlouchat najedou,(některé které legendy si jsou velmi podobné) a nechat si je na dobu před spaním, kdy vás fantazie dovede do tak vzdálených krajů. abri

Vědecké metody komisaře Mejzlíka review

08.01.2016 Verified purchase

Klasika

Již velmi známá dramatize na základě Čapkových povídek, kde je hlavním hrdinou komisař Mejzlík (Josef Vinklář), který svými "vědeckými metodami" odhaluje jeden čin za druhým.

Nápomocný mu je také Pištola (Jiří Sovák), který zná velmi dobře svůj rajón a odhalí také nejeden případ.

Tato dramatizace již stala za roky klasikou, která pobaví a zas tak moc nestojí.

Doporučuji k poslechu.

Mandolína kapitána Corelliho review

22.12.2015 Verified purchase

Jedna z nejlepších audioknih, kterou jsem kdy poslouchal

Musím přiznat, že jsem se tady nebál použít k názvu recenze název: "Jedna z nejlepších audioknih, kterou jsem kdy poslouchal", protože tomu tak skutečně bylo.

Recenze, která je od vydavatele a délka nahrávky mě dlouho nechávaly chladným, i když jsem si knihu zakoupil již před několika lety, tak jsem se stále k poslechu neodhodlával... až najednou jsem si knihu pustil a doslova se zaposlouchal do života řeckých občanů na ostrově Kefalénie. Kniha se mi zalíbila tak, že jsem ji v papírové podobě daroval mé babičce a mé ženě.

V příběhu se dozvíte mnohé o životě Pelagie, dcery doktora Janise, který hned v první kapitole vyndá jednomu ostrovanovi hrášek z ucha, aby lépe slyšel, čehož on později velmi lituje.

Pelagie byla mladá dívka, která se zasnoubila s jedním námořníkem. On však odešel do války a láska se takřka vytratila. mezitím se objeví na řeckém ostrově Kefalénie kapitán Coreli, který se u doktora Janise ubytuje. Po prvních ne moc přátelských dnech si Pelagie kapitána oblíbí (nejprve si ji ovšem oblíbí "taková divná kočička") a přes počáteční nesouhlas doktora jim on dá svolení k tomu, aby se jednou vzali. Kapitán ovšem po jedné velmi napínavé části příběhu, kdy ostrov okupují Němci, musí z otrova utéci. Do té doby příběh, který má spíše veselejší tón, se změní do smutného.

Po dlouhých letech se opět kapitán s Pelagií setkávají, ale už spíše jako důchodci a celý život co si spolu naplánovali si již vynahradit nevystačí.

Smutněveselý příběh je moc hezky vyprávěn panem Mrkvičkou. Nebojte se délky, uteče to jako voda a příběh bude za vámi.

Snad ještě jedna poznámka. Podle této knihy byl natočen film, který jsem nikdy neviděl a nikdy ho vidět nechci, chci totiž zůstat na mém ostrově s mými Kefaléňami, které jsem si sám vysnil!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Strakonický dudák review

06.12.2015 Verified purchase

Historický záznam divadelní hry

Pokud máte rádi herce jako Josefa Kemra, Ladislava Peška, Bohuše Záhorského atd.., tak doporučuji poslech této archivní nahrávky. Jedná se o klasické podání pohádky o Švandovi a jeho putování s dudami Strakonického dudáka z roku 1969 při jejímž poslechu budete mít pocit, že se díváte na film pro pamětníky s tou výhodou, že obraz si vytváříte sami ve své fantazii a klidně může být i barevný :-)

Přeji příjemný poslech.

Soustředění review

04.12.2015 Verified purchase

Celkem dobrý tip na změnu v životě

Tato audiokniha přináší celkem dobrý tip na změnu v životě, tipy jak více tvořit a méně konzumovat a také jak se lépe soustředit.

Kniha je načtena profesionálně a moc hezky se posluchá.

Proč jedna hvězdička méně?

Podle mého názoru měla mít kniha poloviční čas, jsou pasáže, které se opakují "odpojte se od internetu, vypněte si upozornění na nové maily" atd..

Další věcí je, že pokud nepatříte mezi lidi, kteří pracují doma a mohou si svůj život uspořádat podle svého harmonogramu, tak některé změny jsou těžko proveditelné, ale je tu spousta změn, které můžete provést doma ve svém volném čase.

I tak jsem byl z knihy nadšen a líbí se, že někdo přemýšlí nad tím, že mnohokrát v našem životě je méně více a píše o tom knížky.

Psi z Rigy review

21.10.2015 Verified purchase

Poklidná detektivka

Nemůžu říct, že bych se od této knihy nemohl odtrhnout, ale na druhou stranu mě její poslech bavil. Příjemný, poklidný přednes Jiřího Vyorálka s hudebními předěly do sebe zapadají a kniha je po zvukové stránce perfektně vyvážená.

Příběh Komisaře Walandera, který se z části odehrává ve Švédsku a po té v Rize je celkem napínavý, určitě při něm neusnete, ale při jedné podle mého úsudku nejnapínavější z části, kde zabijí Ines jsem si vzpomněl na jinou knihu, která už se bohužel nedá sehnat a to na Červeného kapitána a závěrečnou honičku na Bratislavském nádraží od které jsem se nemohl odtrhnout. Tady vše bylo tak nějako více poklidné nebo lépe řečeno o hlavního hrdinu jsem se ani tak moc nebál, bylo jasné, že ze všeho vyvázne tak maximálně s bolavou rukou :-)

Četl jsem v jedné recenzi, že Bílá lvice je o dost lepší, takže jsem si ji dnes zakoupil a těším se další pokračování.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

O žlutém mužátku review

14.10.2015 Verified purchase

Nadčasový poklad z archívu

Některé knihy neprávem odkládám, protože si říkám, že zrovna nemám chuť na "historickou nahrávku", jenže to se u této audioknihy vůbec říct nedá...

Vím, že to bude znít jako klišé, ale s četbou Jana Wericha se jen tak kdokoliv nemůže srovnat. Vedle pohádek Fimfára, které jsou již dost známé je moderní vyprávění o Žlutém mužátku poklad, který se dá poslouchat jako oddechovka mezi detektivkami nebo knihami, které se zabývají osobním rozvojem.

Poklad, který Vás rozesměje, když se na scéně objeví Žluté mužátko objevil Suprafon. Je obdivuhodné, že Jan Werich používá moderní, ve své době nadčasovou češtinu, takže po digitálním vyčištění již z nahrávky staré několik desítek let je moderní audiokniha. Četba je doplněna hudebními předěly, které ji perfektně doplňují.

A pozor na Žluté mužátko! Není to žádný hodný skřítek a vyskytuje se hlavně v kuchyni, když vaříte něco obzvlášť dobrého - třeba divočinu :-)

Tao Te Ting review

14.10.2015 Verified purchase

Trochu jiný Malý princ

Chvílemi nebudete vědet jestli posloucháte poezii, prózu či "knihu moudra". Takový jsem měl pocit z poslechu Tao Te Ťingu.

Tato nahrávka není určena jako většina audioknih ani k běhu ani do auta při řízení...spíše naopak se dá poslouchat jako "kulisa" pokud zrovna jste v klidu. Třeba sedíte podvečer doma a už nemáte sílu k další aktivitě a toužíte po poslechu nečeho co vás povznese a spolu s hudebními vložkami na flétnu i přenese na chvilku někam jinam, kde naše pozemské starosti neexistují a vy můžete otevřít mysl něčemu nadpozemskému.

Vřele doporučuji všem, kteří rádi přemítají o životě a rádi si zameditují nad něčím co je obohatí.

Pravdivý příběh Plastic People review

08.10.2015 Verified purchase

Autentický dokument

Je jen velmi málo audioknižních dokumentů této kvality jako je tento. Přiznám se, že jsem asi dvakrát začínal tuto knihu poslouchat a vždy jsem ji odkládal, ale naštěstí jsem se včera rozhodl, že si ji poslechnu a udělal jsem dobře. Již dnes jsem s poslechem hotov.

Po možná pomalejším začátku a pro mě, jelikož nejsem generace Plastic People, tak máloříkajících jménech se nakonec kniha změnila v docela napínavý příběh pár lidí, kteří chtěli dělat svoji muziku, ale místnímu režimu to nepřicházelo vhod.

Kniha je perfektně načtena autorem a Oldřichem Kaiserem. Doplněna je ukázkami písniček a mám pocit dvěma nebo třeba písničkama vcelku.

Knihu doporučuji hlavně pamětníkům, kteří si v této audioknize určitě najdou své a pospojují si, díky tomu, že třeba na Plastiky chodili, ale také mladším, kteří se o tuto dobu zajímají.

Doporučuji zakoupit společně s: https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/363/Audiokniha-Listopad-1989-Marek-Janac

Atlas Mraků review

23.09.2015 Verified purchase

Tak úplně mě nenadchla

Dobrý nápad měl určitě autor Atlasu mraků s unikátním propojením povídek. Dobrý nápad byl i při vytváření audioknihy. Každá povídka má totiž jiného interpreta a nakonec i hudebním předělům se nedá nic vytknout.

Co mě ovšem tak úplně nenadchlo je kniha samotná. Některé povídky byly, dle mého názoru, příliš dlouhé a "o ničem". Možná kdyby tato audiokniha nabízela výběr toho nejlepšího z Atlasu mraků, tak bych ji dal o hvězdičku více.

Také mě připadá, že na knize je znát rozdílnost kvality četby jednotlivých interpretů. Vedle interpreta, který vás vtáhne do děje jako např. pan Vlasák tu je např. četba Krištofa Rímského, který mě spíše uspával.

Když to shrnu, knížka určitě stojí za poslech a vytvoření si vlastního názoru na ni, já jsem ale z ní úplně nadšen nebyl.

Dva proti Říši review

20.08.2015 Verified purchase

Napínavý příběh

Možná tento příběh už znáte nebo jste viděli jeho televizní zpracování. To ale vůbec nepřekáží tomu, aby jste si nemohli poslechnout tuto audioknížku.

Je velmi dobře načtena Ladislavem Frejem, který vás doslova vnese do příběhu. Kapitoly jsou oddělené hudebními vložkami, které trochu schází při změně z jednoho tématu na druhý v jedné a té samé kapitole, ale to je jen velmi malý nedostatek, který na počet hvězdiček neměl při mém hodnocení vliv.

Příhěb je tedy poměrně známý, ale i tak překvapí některé detaily o kterých jsem neměl ani ponětí a které do sebe zapadají jak dílky do puzzle.

Kniha má tři části: první okolo příprav a seskoků parašutistů, druhá provedení atentátu a třetí vyvrcholí známým bojem o kostel. Napětí tedy víc než v jakékoliv vymyšlené detektivce.

Musím říct, že to byla jedna z knížek (další byla např. Kladivo na čarodějnice) od které se dá dost těžko odtrhnout, takže doporučuji její poslech ještě teď o prázdninách, protože necháte-li si její poslech na pracovní den budete si muset vymyslet hodně dobrou výmluvu proč jste do práce dorazili tak pozdě:-)

Přeji příjemný poslech.

Cizinec review

02.08.2015 Verified purchase

Flegmatická kniha

Jiří Děděček jako hlavní hrdina této audioknihy je vynikající výběr. Už tím, že jeho vztah k Francii, francouským šanzónům je právě doplněn četbou dalo by se říci již klasického románu Alberta Camuse.

Řekl bych, že román o degeneraci hodnot je spíše o hodnotách, které spusta z lidí má v sobě, ale na venek je neprojevuje. V tomo smyslu může být tako tragédie (protože konec není s těch nejšťastnějších) být i docela komickou.

V první části příběhu zemře hlavnímu hrdinovy maminka. Ta již byla dlouhý čas v útulku a tak to mělo být, protože na konec to pro ní bylo nejlepší uvažuje hlavní hrdina.

Ten si má vzít Marii a nemá s tím žádný problém, když ona to tak chce, tak to tak asi má být.

Když shrnu další děj, tak je zde vražda Araba, což podle mého není až tak důležité jako úvahy, které přicházejí ve vězení. Zde se hrdina nechce přijmout Boha. Nikdy neměl čas o tom přemýšlet a ani teď ho to nezajímá a radši si jde uvařit bramobory.

Doporučuji tuto knihu, protože v přednesu Jiřího Dědečka se jedná o umělecké dílo. Audiokniha je bez zvukových předělů, vzhledem k tomu, že se jedná o cca 3 hodiny poslechu, tak předěly ani nechybí.

Doufám, že brzy bude možnost zase audioknih tohoto nakladatelství u vás nakupovat.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kreutzerova sonáta review

30.05.2015 Verified purchase

Kontroverzní názory

Na dobu, kdy byla tato kniha napsaná, tak si myslím, že je celkem nadčasová. V začátku knihy se cestou vlakem jeden manželský pár baví o o manželství a za chvilku se začíná na toto téma rozvíjet rozhovor mezi všemi spolusedícími. V kupé se nachází také zvláštní, podivně chovající starý muž, který se později stane hlavním protagonistou této novely. Je to Pozdnyšev, který se po chvíli přiznává, že zabil svou ženu a začne nám vyprávět svůj příběh.

Nejprve jak byl za mládí sukničkář, jak se oženil, narodili se mu děti a pak přicházely problemy a pomalu z lásky se stávala nevraživost a pak nesnášenlivost, časté hádky a nakonec žárlivost, nevěra a vražda.

Moc se mi líbil vývoj novely od jakésy ponuré ruské reality přes zamilování, které snad ani láskou nikdy nebylo, až po tragický konec. Mám pocit, že v tomto žánru jsou ruští autoři mistři. Třeba Ana Karenina je toho dalším důkazem.

Kniha je čtena profesionálně panem Mrkvičkou, takže se můžete těšit na četbu, která zdaleka není monotoní, ale lehce rozeznáte jakou má kterákoliv postava náladu. Škoda jen, že nebyla dopněna hudební vložkou, aby posluchač mohl alespoň chvilku vydechnout.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Příběh kriminálního rady review

29.05.2015 Verified purchase

Geniální audiokniha

Od prvního momentu poslechu této knihy mě pohltila atmosféra, která je z velké části dána hlasem Jana Hartla, který by v této četbě těžko kdo jiný nahradil (pamatuji si jeho četbu v hororu Ptáci - https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/233/Audiokniha-Ptaci-Daphne-Du-Maurier - kde jeho výkon geniální). Dalším působivým prvkem je hudební vložka, která umocňuje pocit, že se nacházíme někde v 30. - 50. letech minulého století a samozřejmě třetím činitelem je samotný příběh a jeho načasování do doby vánoční (v něm beznaděj) až jarní (snad reprezuntijící jakousi naději, která se však stejně nedostaví).

Hlavními představitely jsou despotický otec, který je hlavním vyšetřovatelem případu vražd několika dětí, kterého každý do posledního puntíku poslechne s vyjímkou jeho již dospělého syna, komorník, který působí daleko více lidštěji, syn Viktor, který má z otce až šílený strach a když i v textu Jan Hartl čte, "..Viky byl naprosto klidný.."cítíte, v tomto klidu jakousi nervozitu, další postavou je kamarád, který chce jen s Viktorem vycestovat na prázdniny, což Viky vnímá také tak trochu jako vzepření se otci a pár méně významných postav.

Jedním z bodů konfliktu je kariéra až doposud velmi úspěšného otce, který si nepřipustí, že by něco neobjasnil, dalším chování se autokratického otce k synu, jeho neustálé zákazy a bezmocnost syna s tím cokoliv udělat, snad kromě útěku, který se bohužel již nepodaří. Velmi překvapivý byl pro mne závěr knihy, který ovšem již neprozradím, ale již dopředu píši těm co si knihu zakoupí, že se mají na co těšit. Nudit se těch 7 hodin určitě nebudete.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Moderní české básnické sbírky II. Rating

17.05.2015 Verified purchase

Život na nitích review

05.05.2015 Verified purchase

Někdy smutné, někdy veselé...

...tak jak to život přináší. Musím říci, že snad každá audiokniha, která je vlastní biografií a ještě k tomu načtena autorem je velký počin. Už to, že v případě Heleny Štáchové je to biografie hodně otevřená, bez přetvářek a také hodně intimní. Musím říci, že byla místa v knize, kde bych třeba za některé činy měl chuť autorku odsoudit (kdo ovšem projde svým vlastním životem bez chyb?), ale daleko více míst bylo, kde mě běhal mráz po zádech a nevím jak bych se s popsanými situacemi vyrovnal já sám. Pak tu byla místa zajímavá, např. o cestování a životě v Japonsku nebo zákulisní informace o loutkovém divadle, atp...

Musím říci, že kniha mě velmi zaujala, doprovodná hudba, kterou tvoří dva tipy předělů je vyníkající tím, že poznáte přenesení se ze vzpomínek do současnosti a samozřejmě zahájení každé nové kapitoly. O uměleckém přednesu se asi zmiňovat nemusím. Nebojte se kniha není načtená ani Máničkou, bábinkou či Lisou Simpsonovou :-) ale opravdovou Helenou Štáchovou.

Bonus na závěr: Narozdíl od papírové knihy si myslím, že se poslechem audioknihy daleko lépe vcítíte do životních situací autorky.

Židovská Praha - Praha v pověstech, mýtech a legendách Rating

29.04.2015 Verified purchase

Zvonokosy review

07.04.2015 Verified purchase

Super audiokniha

Byl jsem překvapen profesionální nahrávkou i tím, že jsem se nad některými scénkami upřímně zasmál - na to, že nahrávka má již možná půlstoletí za sebou, tak to na ní není vůbec znát. Hudební doprovod Settlerů (sborový zpěv) dalo by se říci, že doplňuje velmi decentně celý děj audioknihy.

A v kterých místech vidím aktuálnost děje? Tak například v politických proslovech, kdy jeden mluví a druhý ho pomlouvá nebo v "nafouknutí" problému s pisoárem, který rozdělí republikány a příslušníky místní církve a později se tento problém stane závdavkem neúčasti Francie na mezinárodní konferenci s daleko větším posláním.

Tuto audioknihu bych určitě doporučil např. těm co ještě žádnou dramatizaci z archívu neposlouchali, je to určitě jedna z alternativ při které se nudit nebudete.

Žena v kleci review

05.04.2015 Verified purchase

Trochu nevěryhodný příběh

Ne úplně špatný, místami i docela napínavý příběh přináší tato audiokniha, která je profesionálně namluvena Igoremm Barešem.

Problémem této knihy je: za prvé spusta náhod a náhodných nalezení např. hesla k zablokovanému telefonu (2 krát špatně a po třetí spojím dva datumy narození, otočím je a rozvítí se obrazovka telefonu, atp...). Těch náhod je tu přespříliš.

Druhým nevěryhodným bodem této knihy je přítomnost Syřana či Iráčana, který ačkoliv je přistěhovalec s nevysvětleným vzděláním, tak takřka vyřeší případ bez pomoci komisaře a dalších profesionálů. Knihou se také minou např. homosexuálové, vědci, politici - takže mě občas přijde, že byla napsána tak trochu na zakázku - dostat do knihy téma rasismus, sexuální menšiny, vědecký výzkum, atp..

A posledním problémem je konec - do předposlední kapitoly docela napínavé, ale to, že hlavní hrdinka má s největší pravděpodobností postižený mozek a nebude moci mluvit a její bratr, který je již dlouho němý najednou promluví...a nakonec i ona!!!??? Možná kdyby ji autor nechal zemřít, tak by bylo vše daleko věrohodnější.

Tak nevím, jestli ještě tomuto autorovi dám šanci na nějaké pokračování? Vy pokud si chcete poslechnout knihu u které si odpočinete a nemusíte moc myslet na děj, tak si ji můžete poslechnout. Pokud máte radši kvalitnější literaturu, tak si spíše vyberte jiný titul z pestré nabídky severoevropských detektivek.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Opretá o ticho Rating

31.03.2015 Verified purchase

Urfaust Rating

30.03.2015 Verified purchase

Myšlenky lenivého člověka review

30.03.2015 Verified purchase

Povídky jak od Ivana Krause

Pokud máte rádi povídky od Ivana Krause, tak se vám nabízená audiokniha bude určitě líbit, protože styl Jerome Klapky Jerome je velmi podobný.

Pro mě byly povídky trochu rozvláčné (proto dvě hvězdičky méně), ale to neznamená, že by nestály za poslech. Zřejmě je lépe tyto povídky vychutnat v klidu nedělní kávy a ne v pracovní den, kdy každou chvíli musíte knihu vypnout a soustředit se na něco jiného.

Interpretace pana Beneše výborná a hudba do audioknihy hezky zapadne.

Věc na prahu review

27.03.2015 Verified purchase

Strašidelný příběh

Pozor, když se ženíte, tak vždy si vždy berete nejen nevěstu, ale také celou její rodinu...a nebo s jejího otce?

A co se může stát?

Představte si šílený nápad - ulovit ženicha vaší dcery a usídlit se v jeho těle. Proč? Snad proto, že jste vždycky chtěli mít syna a měli jste jen dceru. A kdyby jste se v těle své dcery rozhodli zabít její ženské tělo? I toho se můžete v tomto příběhu dočkat... Vše je promícháno s černou magií, převtělováním, strašidelným domem a elektronickou hudbou, která doplňuje fantasticky čtený text.

Howard Phillips Lovecraft je autor, který určitě stojí za to nebýt zapomenut a tato audiokniha je myslím vynikající "čtení" na noc a nejlépe za bouřky :-)

Snídaně u Tiffanyho review

26.03.2015 Verified purchase

Nadčasové setkání

Hana Maciuchová a Jiří Adamíra v této audioknize rozvíjejí příběh postaršího spisovatele a jedné mladé ženy. To co objevujeme je hlavně překvapivá minulost a přítomnost této mladé dámy, která si dokázala svoji krásou obtočit nejednoho muže. Na to, že byla kniha napsána v 50. letech minulého století, tak jsou zde zajímavé a nadčasové názory například na marihuanu či lesbickou lásku, politika či bohatství partnerů na prvním místě a také třeba nenaplnění smyslu života a z toho plynoucí věčné cestování a hledání tak zvaného "štěstí".

Příběh ze začátku na mě působil pomalu, ale nakonec jsem z něho byl nadšený.

Čteno profesionálními herci - dvojicí Maciuchová - Adamíra. Doufejme, že se ještě v rozhlasovém archívu dočkáme nějaké další nahrávky od této dvojice. Bylo by to příjemné překvapení.

Buďme blaženi Rating

21.03.2015 Verified purchase

Muž z ostrova Lewis review

21.03.2015 Verified purchase

Pokračování Skály

Druhý díl z třídílné série Petra Maye je skoro tak dobrý jako díl první (Skála). Lépe řečeno, kdybych neslyšel Skálu, tak by se mi asi Muž z ostrova Lewis více líbil, ale to už je risk sérií :-)

Každopádně i tento příběh je velmi zajímavý a napínavý. Na jednu stranu bych z papírové knihy trochu ubral senilního vzpomínání, na druhou stranu je starý pán v podání Jiřího Dvořáka tak věrohodně "zahrán", že se mi tyto části v audioknize velmi líbili.

Takže se zřejmě jedná o audioknihu, která dle mého názoru předčívá knihu papírovou.

Už se těším na poslední část trilogie :-)

Kytice II Rating

19.03.2015 Verified purchase

Kniha mlčení. Básnické a filosofické texty staré Číny Rating

19.03.2015 Verified purchase

Vyhnání Gerty Schnirch review

19.03.2015 Verified purchase

Těžký život sudetských Němců z Brna

Vyhnání Gerty Schnirch není jen o vyhnání Gerty, což tvoří jen velmi malou, ale podstatnou část děje této knížky, ale také o životě jejich vrstevnic, její dcery a dalších. O tom jaký byl život Němců v Brně před válkou, během války i po válce v socialismu. Kniha, narozdíl od Žítovských bohyň je méně studií, více románem. Románem historickým, který nemapuje hlavní události na faktech, ba naopak přibližuje historické události na příběhu obyčejných lidí, kteří byli do víru událostí vtaženy bez svého vědomí a bohužel hozeni všichni do stejného pytle, ať si byl za války vyznavačem Hitlera nebo ne..

Popis Brna, ulic města, míst, která mnozí z vás dobře znají spolu s přednesem paní Cibulkové a doprovodem na piano dodává knize tu atmosféru.

Kytice I Rating

04.03.2015 Verified purchase

Deník Leošky Kutheilové Rating

04.03.2015 Verified purchase

Anna Karenina Rating

04.03.2015 Verified purchase

Amok review

04.03.2015 Verified purchase

Napínavá povídka

Amok je povídka o lékaři, který podléhá své lásce. Příběh, který se začíná na zaoceánské lodi a lékař, který se cítí být velmi unaven vším tím co prožil se začne svěřovat svému spolucestujícímu.

Byl lékařem v Lipsku, poté odjel do Indonésie, kde se cítil být velmi osamělý a po několika letech se zde objevila žena běloška. Doktora absolutně fascinovala, hlavně její arogantní charakter.

Přišla za ním s přáním potratu, který musí být proveden diskrétně a za který mu zaplatí velkou částku peněz. Doktor peníze nechce, ale chce se dále s ženou stýkat. Ona ovšem se svůj problém rozhodne řešit jinak - rozhodne se jít k šamanovi, jehož "ošetření" přivede její smrt.

Doktor nechce, aby se věděla příčina úmrtí. Právě v této lodi pluje rakev s touto ženou do které i po své smrti je doktor zamilován a při vykládce skočí na rakev spadne s ní do moře a utopí se.

Takto zjednodušeně se odvíjí tato dramatizovaná a napínavá povídka. Je skvěle namluvena herci Mrkvičkou a Kalužným. Doporučuji k poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Smrt v Benátkách Rating

04.03.2015 Verified purchase

Barva z kosmu review

04.03.2015 Verified purchase

Co se stane po pádu meteoritu...

Moc hezky rozpracované dílo o tom co se stane spadne-li někomu za stavení meteorit. Nejprve ho přijedou zkoumat geologové, odvezou na rozbor a víc o nich nevíme.

Potom se začnou dít zvláštní věci, nejprve nenápadně si obyvatelé stavení všimnou, že se na příklad hýbou stromy i když je úplné bezvětří nebo se začnou rodit zvláštní ovoce. Prazvláštní věci se dějí čím dál tím častěji až se sousedé začnou tomuto domu vyhýbat. Potom maminka dvou chlapců bydlící v domě se zblázní a otec ji musí zavřít v podkroví...

Příběh samozřejmě pokračuje a to se mi na něm nejvíce líbilo byl právě sled událostí a kam až všechno dospělo.

Elektronické zvuky perfektně doplňují děj knihy.

Doporučuji k poslechu stejně jako druhou povídku Věc na prahu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Angličtina nejen do auta review

04.03.2015 Verified purchase

Poměrně slušné zopakování základů angličtiny

Pokud mohu doporučit nějakou učebnici angličtiny pro věčné začátečníky (určitě ne pro úplné začátečníky), tak doporučuji tuto. Škoda, a to jsem vždy dodával, že se neprodávají učebnice angličtiny i s nějakým textovým souborem, který by pomáhal při vybavení jak se daná slova píší. Technicky si myslím, že by to žádný problém být neměl a snad někdy do budoucna některé učebnice "audiokniha s textem" vyjdou.

Na konverzaci ideální. Ještě jsem si koupil přímo titul, který se jmenuje "Konverzace", takže mám s čím porovnávat.

Jaký je systém této audioknihy?

Poměrně jednoduché. Nejdříve se naučíte, nebo zopakujete pár nových slovíček a poté vás přezkouší a pak je užíváte v jednoduchých frázích.

Anglický mluvčí super u těch českých to je někdy horší výběr, ale v této knize je český hlas celkem příjemný.

Ideální do auta i pro rychlé zopakování a znovu dostání se do angličtiny super.

Němčina nejen do auta Rating

04.03.2015 Verified purchase

Angličtina nejen do auta pro začátečníky review

04.03.2015 Verified purchase

Zopakování základů angličtiny - doporučuji rozšířenou verzi

Kniha je hodně podobná "Angličtině nejen do auta" jen je to o něco jednodušší verze. Proto použiji stejnou recenzi jako ve výše zmiňované audioknize. Pokud mohu doporučit, tak spíše doporučím tu rozšířenou verzi "Angličtina nejen do auta", kde mám pocit, že za stejnou cenu se naučíte o trochu víc. :-)

Pokud mohu doporučit nějakou učebnici angličtiny pro věčné začátečníky (určitě ne pro úplné začátečníky), tak doporučuji tuto. Škoda, a to jsem vždy dodával, že se neprodávají učebnice angličtiny i s nějakým textovým souborem, který by pomáhal při vybavení jak se daná slova píší. Technicky si myslím, že by to žádný problém být neměl a snad někdy do budoucna některé učebnice "audiokniha s textem" vyjdou.

Na konverzaci ideální. Ještě jsem si koupil přímo titul, který se jmenuje "Konverzace", takže mám s čím porovnávat.

Jaký je systém této audioknihy?

Poměrně jednoduché. Nejdříve se naučíte, nebo zopakujete pár nových slovíček a poté vás přezkouší a pak je užíváte v jednoduchých frázích.

Anglický mluvčí super u těch českých to je někdy horší výběr, ale v této knize je český hlas celkem příjemný.

Ideální do auta i pro rychlé zopakování a znovu dostání se do angličtiny super.

Bereme, co je Rating

04.03.2015 Verified purchase

Kominické lodě review

04.03.2015 Verified purchase

Trochu zvláštní kniha zasluhující více pozornosti

Hodně těžko se mě zařazuje audiokniha tohoto autora. V knize najdete několik zdramatizovaných básní, ve kterých se snoubí snobismus s čímsi hnusným a komickým zároveň. Snad černý humor a vyuzenost (od slova udit) by dobře vystihovala tuto básnickou sbírku. Pokud se vám zdá, že mi přestávát rozumnět, tak si zkuste poslechnout Kominické lodě a poté se pokuste shrnout své pocity z této knihy a uvidíte co vám vyjde :-)

Pokud máte rádi černý hurom tak vám tuto knihu doporučuji, protože je úplně jiná než všechny ostatní, které můžete kde slyšet a hlavně ji můžete poslouchat několikrát po sobě a vždy vás dobře pobaví. Pokud toto nebyl záměr autora ani herců, tak se všem upřímně omlouvám, ale je to můj subjektivní pocit z této dramatizace.

PS: Hlavně Květenského velejemné uzenky si nesmíte nechat ujít - přeji příjemný a ničím nerušený poslech!

Dobrodružství Huckleberryho Finna Rating

04.03.2015 Verified purchase

Madisonské mosty review

04.03.2015 Verified purchase

Trochu smutná ale krásná audiokniha

Po poslechu této knihy mě bylo krásně smutno. Neznal jsem filmovou verzi této knihy a snad ani netoužím ji poznat, protože při poslechu jsem si jednotlivé scény živě vybavoval a nevím, jestli by pak tedy filmová verze nebyla pro mne zklamáním.

Mnozí z vás ovšem na to jsou zřejmě opačně a tak přivítají prožít si svůj oblíbený příběh znovu a v podání alespoň stejných herců jako při českém dabingu tohoto filmu.

Jen v krátkosti k příběhu: žena ve středním věku Franceska žije svůj všední život s manželem, kterého má ráda a snad by s touto rolí byla spřízněna po celý svůj další život kdyby jednoho dne nepotkala Roberta, fotografa, který si přijel vyfotit staré dřevěné mosty. Prvotní seznámení však přeroste v cosi daleko většího a postaví Francesku před dilema jestli opustit manžela, kterého snad stále také má ráda a jít za svojí novou láskou či zůstat. Nakonec zůstane a po Robertovi zbude smutno a prázdno...

Vynikající výkon obou interpretů dělají z knihy Audioknihu s velkým A.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Růže pro Algernon Rating

04.03.2015 Verified purchase

Katedra filantromatematiky Rating

04.03.2015 Verified purchase

Za barevným sklem Rating

04.03.2015 Verified purchase

Nemesis Rating

04.03.2015 Verified purchase

Ubu se vrací Rating

04.03.2015 Verified purchase

Rybí krev review

04.03.2015 Verified purchase

Trochu na styl Žítovských bohyň Kateřiny Tučkové

Ať se může zdát přirovnání až nesmyslné, tak mi přijde, že tyto dvě knihy mají k sobě velmi blízko. Stylem vyprávění, vracení se do socialistické minulosti a pátrání po vlastních kořenech, venkov (i když na rozdíl o Žítovských bohyň) se jedná o venkov jihočeský, kde se děj především odehrával a řekl bych i způsobem četby. Měl jsem z knížek velmi podobný pocit.

Vše v románu se odehrává v okolí Temelína a ten má v něm hlavní roli. Tu vedlejší mají obyvatelé okolních vesnic, jehich životy, jejich vztahy, lásky, atp..

Četba Dany Černé je profesionální a doplněna krátkými, nerušivýmí hudebními předěli či hudbou v pozadí. I když v audioknihách se nejedná o moc známou interpretku, tak v rozhlasovém světtě a dramatizacích Českého rozhlasu je velmi známá. Možná si vzpomenete na Rozhlasové hříchy Dušana Kleina kde hrála hlavní roli novinářky Denisy Králové.

Komu se líbi Žítovské bohyně, tomu si určitě zalíbí i Rybí krev. Doporučuji.

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda Rating

04.03.2015 Verified purchase

Porucha review

04.03.2015 Verified purchase

Brilantí výkony herců

Představte si, že se vám porouchá automobil a vy vejdete do cizího domu, kde se staří pánové baví tím, že si hrají na soudní proces. Vždy je přítomen jeden soudce (což je soudce v penzi), jeden obhájce, žalobce a samozřejmě obžalovaný. No a právě vám nabídnou roli tohoto obžalovaného. Ze začátku úsměvná rozhlasová hra mění rychle na své dramatičnosti. Když už nevíte kudy kam, tak se pomalu dozvídáte, že když proces nevyhrajete, tak budete nejspíš pověšeni. Hra se rychle mění v realitu... a víc neprozradím.

Brilatní výkony např. Bořivoje Navrátila, Josefa Kemra, Martina Růžka, Soběslava Sejka a dalších je zárukou vynikající hodinky a čtvrt poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Fanfán Tulipán Rating

04.03.2015 Verified purchase

Vrazi bez tváře Rating

04.03.2015 Verified purchase

Manon Lescaut Rating

04.03.2015 Verified purchase

Byla pastýřka malá review

04.03.2015 Verified purchase

Francouzská poezie

Občas zpívana a občas recitovaná milostná poezie z Francie. Většinou se jedná o básně, které Vás pobaví, ale z některých čiší i smutek nebo romantika.

V případě této audioknihy se jedná o moderní provedení poezie, které je podle mého názoru poutavé pro všechny generace.

Doporučuji poslouchat tuto knihu jako "doplněk" některé z napínavých detektivek. Určitě si při ní příjemně odpočinete.

Národní třída Rating

04.03.2015 Verified purchase

Zatím dobrý - Mašínovi review

04.03.2015 Verified purchase

Velmi napínavá audiokniha

Jedna z nejnapínavějších audioknih, které jsem kdy slyšel. Občas se mi nechce věřit, že skutečně všechno to, co se uvádí bratři Mašínové prožili, ale zřejmě to tak skutečně bude. Vím, že pohled na ně stále rozděluje naši společnost a tato kniha je spíše vnímá jako hrdiny, tak je ale třeba dodat, že se nevyhýbá ani situacím negativním, kterých se bratři dopoušteli.

Zajímavé je také část vyprávění, které se týká otce i matky bratrů. Tam vidíme v jak velmi složité situaci ve které se rodina nacházela se právě bratři Mašínové svoji statečností zachrání. A to i když musí projít mnoha nebezpečími. Na tuto část klade důraz tato audiokniha především.

Možná právě poslechem této audioknihy se dozvíte informace, které ve mnohdy útržkovitých zprávách nebyly uveřejněny. Na základě toho si již můžete vytvořit poměrně podložený názor o tom kdo vlastně bratři Mašínovi byli.

K interpretaci Jiřího Ornesta si myslím, že není co dodat. Jedná se o profesionálně načtenou a zpracovanou audioknihu.

Apáka a mamáka Rating

04.03.2015 Verified purchase

Malý princ review

04.03.2015 Verified purchase

Alespoň na chvilku se zastavit a stát se Malým princem

Existuje mnoho audioverzí Malého prince, já bych ovšem po poslechu Malého prince v podání Eduarda Cupáka již asi jinou slyšet nechtěl. Mám pocit, že se jedná o jedno z největších děl právě tohoto herce.

Popisovat děj Malého prince a jeho cesty po různých planetách podle mne nemá smysl, protože snad všichni znají moudra z této knížky, ochočenou lišku čekající na prince právě v určitou dobu ani ne dříve ani ne později, jeho křehkou květinu, a tak dále a tak dále...

Tuto audioknihu doporučuji jak dětem tak dospělým. Dětem se určitě bude líbit poutavě vyprávěný příběh a dospělým moudra a možnost alespoň na chvilku stát se opět Malým princem v tak uspěchané době jakou žijeme dnes.

Kladivo na čarodějnice review

04.03.2015 Verified purchase

Jedna z nejlepších audioknih, kterou jsem kdy poslouchal

I když je to už poměrně dávno, co jsem doposlechl tuto knihu, tak stále na ni vzpomínám jako na jednu z nejlépe vytvořených audioknih, které jsem kdy slyšel. Nebudu popisovat známý příběh, který určitě znáte z filmového zpracování, ale spíš jen dodám pár poznámek ke zpracování této audioknihy.

Hlas Pavla Rímského se perfektně hodí do tohoto žánru. Možná je to tím, že tento hlas mám v mém podvědomí propojen s televizními dokumenty, čili asi právě to dodává příběhu tu pravou autenticitu.

Jelikož Pavel Rímský načítá často příběhy Vlastimila Vondrušky, a já se přiznám, že nejsem jejich obdivovatel, tak jsem si alespoň jednou mohl vychutnat jeho hlas v opravdové audioknižní lahůdce, která podle mého názoru knihy pana Vondrušky daleko předčí.

Hudební předěly jsou bezkonkurenčně skvěle vybrány, jedná se o středověkou hudbu, která tak trochu zavání dobou Vánoc (pro mě žijícího v latinské Americe i tak trochu sentimentem), i když samozřejmě příběh s Vánocemi nemá pranic společného. Jedná se o další prvek obohacující tuto audioknihu.

Od této knihy jsem se zvlášť ke konci nemohl odtrhnout, ačkoliv jsem věděl jak vše dopadne, tak to prostě nešlo :-).

Podle mého názoru se vedle knihy a filmu jedná o další umělecké zpracování, které stojí za posluchačskou pozornost a snad i trochu více reklamy. Kniha Vás určitě nezklame.

Bílá nemoc Rating

04.03.2015 Verified purchase

Červený kapitán review

04.03.2015 Verified purchase

První kniha Dominika Dána, kterou jsem slyšel

Toto byla první kniha Dominika Dána, kterou jsem slyšel. I když jsem měl postupovat obráceně, čili začít Beštií, tak jsem začal touto a musím říct, že mě zaujala od začátku. Jozef Vajda byl podle mého názoru super interpret Dominika Dána (jeho změny hlasů, komičnost, dramatičnost, atd... mě zaujali od začátku). Zdá se někdy, že posloucháte dramatizaci a ne četbu jednoho interpreta.

Jeho kolegu, který přejal knih Dominika Dána jsem ještě neměl možnost slyšet a proto nemohu srovnávat a také se trochu bojím, že už to nebude ono...snad se jedná jen o neopodstatněný předsudek.

Hudební předěly jsou někdy velmi dramatické a hodí se k dílu úplně fantasticky.

Dílo je napínavé již od prvního momentu velmi napínavé, vždyť začíná na hřbitově vyšetřováním staré vraždy.

Nevím co nyní brání následujícímu pordeji této knihy a proto snad jediné co bych si přál do budoucna, aby se tato audiokniha vrátila do prodeje a mohli si ji užít během "Dán boomu" i další posluchači, protože se jedná o velmi kvalitní dílo.

Beštia Rating

04.03.2015 Verified purchase

Sto roků samoty Rating

04.03.2015 Verified purchase

Léčba neklidem Rating

04.03.2015 Verified purchase

Už je tady zas review

04.03.2015 Verified purchase

Příběh, který ze začátku baví na konci nudí

Stejně jak jsem napsal v titulku, tak jsem pociťoval poslech této audioknihy. Příjemná četba pana Táborského, který se do děje umí vžít určitě přidá na zážitku. Co ovšem nemůže je změnit text, či možná trochu zkrátit či upravit, což je škoda.

Audiokniha v začátku se jeví velmi nadějně snad i komicky, konec však je podle mého názoru prodlužován a i když se Hitler znovu dostává k moci tak, když už konečně je blízko, blizoučko být znovu stejně vlivným jako dřív, tak kniha skončí.

Takže je to něco jako čekat na to nejlepší co nakonec nepřijde..nebo třeba v nějakém budoucím pokračování? Nevím.

Každopádně po vlně mé kritiky chci dodat, že kniha u mne nebyl úplný propadák, ale k bestseleru ji ještě kousek cesty chybí. Avšak posuďte sami

Vysvědčení: Myšlenka a nápad za jedna, provedení za tři.

Lucerna review

04.03.2015 Verified purchase

Dramatizace místo divadla

Klasická hra Aloise Jiráska v klasickém provedení herců jako Filipovský, Kepka, Janžurová, Kemr, Kovalinková, Preiss a dalších. V divadle už ji bohužel v tomto obsazení neuvidíte, tak si alespoň poslechněte tuto dramatizaci. Stojí za to!

Proměna review

04.03.2015 Verified purchase

Hezká dramatizace

Ano tato dramatizace již klasického Kafkova díla se skvělým Jiřím Adamírou nebo třeba paní Havelkovou se mi opravdu líbila. Za poslech stojí ještě tento odkaz: https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/88/Audiokniha-Promena-Franz-Kafka.

Kafkova Proměna nemá chybu jako kniha a jelikož přečtení této povídky je záležitostí dvou hodin, tak ji doporučuji ještě trochu více než tuto dramatizaci.

Jedz a behaj review

04.03.2015 Verified purchase

Návod na to jak začít běhat

Audiokniha by se dala rozdělit do dvou částí. Jedna praktická - návody na to jak začít běhat, recepty na jídla, která vám pomůžou uspět v cestě k dobrým běžeckým výsledkům. Druhá část je vyprávění o životě autora této knížky. Právě tuto část považuji za slabinu audioknihy, příběh mě moc nezaujal.

Přednes super. Je možné, že se k této audioknize ještě někdy v budoucnu vrátím, zvláště doporučení do začátku běhání mi přijdou velmi zajímavá a snad jen kvůli nim doporučuji knihu zakoupit.

Kočičí hra review

04.03.2015 Verified purchase

Klasika, která stojí za poslech

Kočičí hra a Dana Medřická je cosi neoddělitelného. Je moc fajn, že Suprafon vydal tuto dramatizaci, protože já jsem si do nedávna myslel, že existuje pouze zfilmovaná divadelní adaptace tohoto díla.I když zde herce nevidíte, tak hra je převedena dokonale do rozhlasové formy a podle mého názoru ji není co vytknout.

Ke hře snad jen dodám co o ní napsala Jana Pithartová, protože napsala vše co si o ni myslím i já:

„Příběh je vykládán různě – jako oslava aktivního stáří, pocta nezdolné životaschopnosti navzdory nepřízni osudu, psychologická hra o potřebě blízkosti a komunikace, sonda do temných zákoutí ženské duše, netradiční milostný román... To všechno a mnohem víc v Kočičí hře je....“

Smírčí kříže review

04.03.2015 Verified purchase

Příběhy obyčejných lidí, který stojí za poslech!

Příběhy obyčejných lidí ze severovýchodních Čech a z Hané napsal všestranný umělec (sochař, řezbář, malíř a spisovatel) Vladimír Preclík. Z povídek vám občas bude mrazit v zádech, snad proto, že se skutečně staly.

Příběh starého mládence a dřevorubce Vernera Noska z Dolního Adršpachu, který se zamiluje do šestnáctileté dívky, jejiž vztah však naruší žárlivost starší polovičky a jehož sekera nakonec zabije...vypráví Josef Kemr.

Další příběh vyprávěn Rudolfem Hrušínským je z Jizerskýh hor o husách, ze kterých jednomu sousedovi bolí hlava tak, že se to rozhodne vyřešit po svém. Bohužel mezi husami si hraje také hraje jeho syn, malý Viktor. Trest nepadne "..byla to náhodná rána z pušky". "Jen malá husopaska má oči plné slzí...v tom místě, kde si svého synka spletl s bílou husou otec postavil kamenný kříž..dnes má uraženou hlavu. Snad proto, aby mu nemohla rozbolet"

Další příběh o uhlíři z Orlických hor, který omylem v lese zahlédl dva milence (hajného s jednou dívkou) vypráví Jiří Adamíra. ".Černý uhel jeho řemesla zašpinil uhlířovo myšlení..." Přišel na myšlenku jak z toho, co viděl, vytěžit co nejvíce. Rozhodl se nemluvit o tom co viděl a "...vyděračství se mu zlíbilo". Nakonec se vše obrátilo a i když hajný chtěl vyděrače jen vystrašit střelou do klobouku "..král přece nemohl za to, že Marek měl usmolený kloubouk tak hluboko do čela naražený.." Pak po tři generace potomci hajného tento kříž udržovali.

Poslední interpret Josef Vinklář vypráví příběh z Moravičan u Olomouce, který začíná jedním pohřbem a zmínkou o soše hlavy koně a sochaři Zívrovi z Nové Paky. "Jan Janíček sedlák z Moravičan neměl rád černé sváteční šaty". Nikdy do kostela nešel v černém i když na něj naléhala jeho vlastní žena a to snad proto, že právě matka Jana zemřela v černém. V noci jeho nebožka matka mu vždy černé šaty podávala. Sen se několikrát opakoval, že se rozhodl šaty obléknout. Šaty mu padly jako ulité. Bežel k poli, kde seděla babka Zahálková..."Proboha matko co tu děláte?...chytil se za prsa a kácel se jako podťatý smrk". Janíčka trefil šlak a už ho nevskřísili.

Kdyby tato audiokniha měla jednoho dne pokračování nebo by Suprafon nalezl ještě nějakou další nahrávku tohoto autora, tak by se umístila na prvním místě v mém seznamu přání.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kde jsou hvězdy nejblíž review

04.03.2015 Verified purchase

Strašidelná povídka

Za povšimnutí stojí určitě tato kratší audiokniha, které vydalo nakladatelství Audiostory.

Autor nás provází až na místo dalekého a nám neznámého světa jedné zapomenuté samoty, kde ještě věci mají starý řád a kdokoliv přijde, tak je vítaným hostem. Jelikož nechci prozradit pointu příběhu, tak jen dodám, že se v povídce snoubí popis všedního života místních lidí s událostí, která tu všem starousedlíkům zamotá hlavu... a ani vy si nebudete vždy jisti kdo z hrdinů je na živu a kdo ne. To vše okořeněno trochou zamilované romantiky.

Příběh je načten jedním z největších a nejvíce obsazovaných herců rozhlasových her Viktorem Preissem a několikrát dopněn nijak nevtíravou hudbou.

Takže i když je audiokniha velmi krátká a možná ne úplně zajímavá svým obalem, (kde by mi lépe seděl např. obrázek severoamerické samoty než foto pana Preisse), tak určitě stojí za poslech.

Mefisto Rating

04.03.2015 Verified purchase

Legenda Emöke review

19.01.2015 Verified purchase

Lyrická novela

Četba Lukáše Hlavici dává této audioknize profesionální kvalitu. Musím říci, že snad neexistuje kniha načtená Lukášem Hlavicou, která by se mi nelíbila, i když tato není pro mě úplně na špici.

Děj této novely by se dal rozdělit na dvě části. Na část lyrickou nebo dalo by se říci filozofující a na část komickou. Komickou dnes, v minulém režimu možná až tak komická nebyla, protože velmi dobře odráží kvalitu a zábavu tehdejšího života. Část filozofická odráží myšlenky redaktorovi a jeho zamilování do Emöke.

Trochu mě neladí provázání těchto dvou částí, zdálo se mi, že čtu dvě knihy najednou. Zřejmě tato konfrontace je právě to na co chtěl autor poukázat, nevím. Jedna realita kde je něco hluboce filozofického se setkává s druhou odrážející socialistický svět, s rekreací v rekreačním středisku a přechody mezi těmito realitami jsou velmi kontrastní.

Vše je doplněno jazzovými hudebními vložkami. Doporučuji k poslechu.

Zmizet review

15.12.2014 Verified purchase

Životy tří rodin

Ačkoli na první pohled se může zdát, že se jedná o literaturu pro děti, tak podle mého názoru tomu tak není. První dva příběhy jsou sice vyprávěny chlapci ve věku okolo 10 let, ale nenechme se zmást. Problematika, které se kniha dotýká je daleko hlubší.

V příbězích můžeme nahlédnout do třech rodin, které by se zčásti daly označit jako dysfunkční. I když u prvního příběhu dochází ke dvěma tragédiím (schválně nezmiňuji jakým), které rodiče nezvládají a každý řeší po svém, tak i rodinu poměrně dobře fungující dokáže první tragédie skoro rozdělit, druhá však zase "naštěstí" spojí.

V druhém příběhu je zajímavý "rozvrat" již rozvrácené rodiny, který způsobí příjezd babičky. Konec je však daleko šťastnější než příběh předešlý.

Poslední povídka se liší od předchozích tím, že se vzpomínky prolínají ze skutečností a postupným slepováním střípků se dostaneme k jádru příběhu. Moc hezky je zde převyprávěno jak se vztahy mezi sourozenci vyvíjí již od narození sestřičky.

Co mají příběhy společného?

Snad nejvíce spojují tuto audioknihu sourozenecké vztahy, které nejsou v žádném případě ideální a je to právě tato "sourozenecká nenávist", která občas přechází i do dospělosti.

Co se týká přednesu a doprovodných zvukových efektů - super, dokážou do příběhu vtáhnout hned od první kapitoly.

Audioknihu doporučuji jak dospělým, kteří třeba zrovna díky této audioknize lépe porozumějí svým dospívajícím dětem, tak i právě starším dětem, kteří se při ní určitě nebudou nudit.