User Anilo's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Jack Reacher: Jatka review

28.12.2020 Verified purchase

Nadšení z neplánované koupě

Povedený akční příběh. Hlavní hrdina je uvěřitelný, samozřejmě nejlepší z nejlepších, ale takovým pěkným způsobem, bez zbytečných pozlátek, žádný robocop, ale "obyčejný" chlap, který se i na ženskou podívá. Kniha má spád, příběh je poměrně komplikovaný, ale napínavý, udrží pozornost a nutí posluchače poslouchat, i když ví, že už by měl jít spát. Ačkoliv se stane několik brutálních vražd, příběh brutálně nepůsobí. Prostě jen musíte poslouchat dál.

Kromě zajímavého děje, vyzdvihuji interpretaci Vasila Fridricha, o kterém jsem do té doby neslyšela. Skvěle knize sedí! A velmi dobrou službu knize udělal i hudební doprovod, který je perfektně napasovaný.

Na základě poslechu téhle knížky, jsem sáhla i po druhé, kterou Audiolibrix nabízí - je taky dobrá! Je proto škoda, že jich není víc.

Jack Reacher: Nevracej se review

28.12.2020 Verified purchase

Opět super poslech

Knihu jsem přečetla jako druhou v pořadí. A zase byla super. Jsem unesená z přednesu Vasila Fridricha, o kterém jsem do doby, než jsem náhodně koupila Jatka od Lee Childa, vůbec neslyšela. Děj je zajímavý, hezky popisný, má spád. Jsem ráda, že se objevily sympatie mezi oběma hlavními hrdiny, dle mého to Reachera více zlidštilo, nepůsobil už jen jako robot na řešení problémů. V knize se objevovalo tentokrát hodně popisů toho, jak vést boj zblízka, detailně byly popisovány postupy, kterými Reacher likviduje své protivníky. Kniha byla zajímavým nahlédnutím do tématu vojáků z povolání, které mne normálně vůbec nezajímá.

Nadšená jsem opět z hudebních předělů, oceňuji, že nejsou extrémně hlasité, jak to někdy bývá a ke knize se skvěle hodí!

Jedinou pihou na kráse je úplný závěr, přijde mi takový nemastný, neslaný, prostě konec. Ale na celkovém dojmu z knihy to nic nemění. Bezva čtení, žádný zbytečný krvák, zajímavý děj, dobré tempo a super vypravěč. Určitě doporučuji!

Tiché roky Rating

05.12.2020 Verified purchase

Dvojitý kříž review

16.11.2020 Verified purchase

Další drsná krimi

Kniha pro mne bylo taková znouzectnost, protože už nemám co poslouchat od Olsena, Keplera ani Lagercrantze. Děj je napínavý, líbí se mi řazení kapitol, které naznačí vývoj děje a pak se vrací do období před tím, než se děj odehrál, případně je nabídnut úhel pohledu jiného z účastníků děje. Zločiny a jejich popisy určitě uspokojí každého, komu nevadí hodně krve, brutalita a detailní popisy. Kniha je pro mne svým způsobem příjemným překvapením. Až na interpretaci. Hlas Jakuba Saice je sám o sobě fajn, ke knize mi opravdu pasuje, ALE ty hlasité nádechy na začátku vět, to je něco, s čím jsem se nepopasovala po celou dobu poslechu . Stáhla jsem si ukázky všech dalších knížek od Cartera, abych si ověřila, jestli je to standard, nebo jednorázový stav, nemile mne ale překvapilo, že tato kniha je nakonec jednou z těch, u kterých jsou tyto nádechy nejméně výrazné. Pro mne to fakticky znamená, že je to jedna ze dvou knih, kterou od tohoto autora "přečtu", (druhá bude Hovor se smrtí, kde ty nádechy také nejsou tak výrazné) protože tento styl interpretace mě opravdu ruší. Soustředím se na dýchání, místo na děj. Škoda.

Hotýlek review

16.10.2020 Verified purchase

Opět TOP

Společenská próza není můj oblíbený žánr. Alena Mornštajnová je ale krásná výjimka. Co kniha, to klenot. Tempo příběhu, poskládání příběhu sledem kapitol, styl vypravování, není co vytknout. Včetně interpretace pana Dulavy. Všechny knihy A. Mornštajnové spojuje dle mého heslo "To nevymyslíš". U každého příběhu, a ani tenhle není výjimkou, se častokrát přistihnu, jak prostě jen kroutím hlavou nad tím, co všechno osud nebo jeden chybný krok hlavních postav, může způsobit v životech celých rodin a jejich generací. Tiché roky jsem si poslechla 2x, Hotýlek už také. Aleno Mornštajnová, tleskám!

Dokonalé ticho review

21.09.2020 Verified purchase

Opět paráda!

Snad jen u dalších dvou autorů se mi podařilo, že u pokračování jejich příběhů jsem měla velká očekávání a ta byla naplněna. Helen Fieldsová je prostě boží a do mého vkusu se trefuje bez ztráty kytičky. Všechny ostatní knihy mám přečtené nebo naposlouchané, byly skvělé. Na tuhle jsem se nesmírně těšila a současně se trochu bála, jestli ještě může vymyslet něco nového a neotřelého, co by nesnížilo laťku. Může. Tahle kniha je zase skvělá! Opět neotřelé téma, opět dvě nezávislá vyšetřování, opět napětí a spád od první chvíle do konce. Opět skvělý Jan Šťastný. Musela jsem si nastavit nějaký denní příděl k poslechu, jinak bych to prostě poslechla všechno najednou. Kdo četl kteroukoliv knihu z řady, nemusí se bát zklamání. Autorka, ačkoliv má už pár příběhů za sebou, dokázala opět nadchnout, zaujmout. Kéž by se studnice jejích námětů nikdy nevyčerpala, protože jí bych mohla poslouchat pořád.

Dokonalá smrt review

07.09.2020 Verified purchase

Dokonalá kniha

Už při prvotině Helen Fieldsové jsem žasla nad originalitou zločinů. Kniha si mě získala hned od první "stránky" a to trvalo až do konce. Neotřelý zločin, popisnost tak akorát, aby člověku pracovala představivost na plné obrátky, ale neměl pocit, že kniha je vlastně založená jen na popisu jatek. Když jsem kupovala tento díl, říkala jsem si, jestli je možné jít ještě dál a vymyslet zase něco originálního. A odpověď? Ano, je! Když jsou první díly skvělé, nemám velká očekávání, ale tahle kniha je pecka. Od začátku do konce. Opět originální, skvěle, ale vkusně popisné, napínavé a jako třešnička interpretace pana Šťastného. Co víc si přát!

Konec hry review

27.08.2020 Verified purchase

Měla jsem si knihu asi raději přečíst

Všechny předešlé díly série jsem si přečetla v knižní podobě a moc mě bavily. U poslední jsem se rozhodla pro změnu. Možná jsem ale měla dát na pochybnosti, které jsem měla už při rozhodování o nákupu audioknihy. Obecně nemám ráda ženské interprety v kriminálních příbězích a už v ukázce mi hlas paní Žákové prostě nezapadal. Hlas má moc hezký, ale její interpretaci prostě slyším v kategorii pohádek. Pro detektivku/krimi mi nesedí. Dalším "ale" byly hudební předěly, které mě rušily už v ukázce. Přesto jsem knihu zakoupila, protože interpretace Martina Stránského mi naopak zase sedí na maximum a v kombinaci s očekáváním dobrého děje jsem prostě pochybnosti přešla. Jestli byl můj poslech ovlivněn uvedenými "neduhy", těžko říct, nicméně první dvě třetiny jsem nedokázala udržet plnou pozornost, děj se nikam nevyvíjel, nedával mi smysl, neviděla jsem tam nitě , které by vyvolávaly zájem poslechnout si, jak to bude dál. Stávalo se mi, že jsem najednou zjistila, že vlastně nevím, o čem se mluví a musela se vracet. Více v pasážích s paní Žákovou. Nedokázala jsem rozklíčovat, na základě jakého pravidla se střídá interpretace paní Žákové a pana Stránského ( a to ani po druhém poslechu) a vlastně nerozumím ani tomu, proč knihu nemluví jen pan Stránský. Jestli mě kniha chytla, tak v poslední třetině. Tu vřele doporučuji, tehdy jsem se dokázala odpoutat i od toho, že mi nesedí paní Žáková, že každou chvíli řvou ty hudební předěly a konečně jsem začala mít chuť vědět, jak to dopadne.

Když jsem knihu doposlouchala, rozhodla jsem se jí poslechnout celou znovu. Bylo to příjemnější, právě díky tomu, že už jsem vlastně věděla, kam kniha směřuje, znala jsem rozuzlení, takže mi i ty první dvě třetiny knihy, které bych klidně při prvním čtení prostě vynechala, začaly dávat smysl.

Co ale působilo stále rušivě byly hudební předěly. Hlasité, agresivní, ošklivé. Pokud jsem knihu poslouchala před spaním, stávalo se mi, že mě probudily.

Co napsat závěrem. Příběh je fajn, jen se na můj vkus dlouho vleče a nikam nevyvíjí. Pokud tohle pominu, tak zbytek knihy je přesně tím, co jsem čekala pro přečtení prvních dvou knih ze série. Tam už jsem viděla autorův rukopis. Interpretace paní Žákové byla dle mého krokem mimo. Pan Stránský jako vždy parádní. Kniha sama o sobě není nakonec špatná, koneckonců jsem jí poslechla dvakrát, ale kdybych mohla volit znovu, raději bych si jí přečetla jako ty dvě předchozí v knižní podobě.

Kamenná opice review

19.08.2020 Verified purchase

Jeffery Deaver opět nezklamal

I tato kniha naplnila očekávání , která jsem jako čtenář všech jeho knih měla. Pokračuje v nastavené úrovni a potvrzuje kvality, které čtenář očekává. V knize nenajdeme žádné zásadní drama, u kterého by nám krev tuhla v žilách, přesto je příběh čtivý a čtenář chce vědět, co bude dál. Nejsem úplně zastáncem toho, aby interpret měnil hlasy v závislosti na tom, kterou postavu zrovna mluví a názor neměním ani po této knize, nicméně pan Vondráček je v tomto ohledu umírněný, takže i pozměňování hlasu není rušivé, prostě to tak nějak k němu, a tudíž i Deaverovi, patří. Pokud bych měla shrnout, knihu jsem sice úplně nehltala se zatajeným dechem, ale užila jsem si jí, bavila mě a mé doporučení určitě získala.

Serotonin review

23.06.2020 Verified purchase

Za mě dobrý

Kniha z úplně jiného žánru, než standardně poslouchám. Koupila jsem díky náhodně vybrané ukázce, ve které mě zaujal, pro mě nesmírně zábavný, styl interpretace Otakara Brouska ml. Příběh mi přišel zajímavý, i to, že je děj vyprávěním hlavního protagonisty. Bavil mě ale tak nějak jen do poloviny knihy, pak už můj zájem opadal. Nevím přesně, zda to bylo tím, že už pak byla kniha taková až moc věcná, nebo bylo evidentní, kam děj směřuje...Každopádně jestli kvůli něčemu stojí si knihu poslechnout, pak kvůli panu Brouskovi - sedí mu!

Ztracený review

20.04.2020 Verified purchase

Přesně tohle jsem čekala!

Bomba! Z knihy jsem nadšená! Námět, vypravěčský um Igora Bareše, spád, ta kniha mě prostě nadchla. Poslouchala jsem jak jen to šlo, pořád mě zajímalo, co bude dál, kam až to může zajít a jaké bude mít celý příběh rozuzlení. V knize není nic zbytečné a pro mě ani nic navíc. Co víc dodat, můžu jen doporučit!

Zlomené srdce review

20.04.2020 Verified purchase

Nenaplněné očekávání

Na další knížku Tima Weavera jsem se neskutečně těšila! Bohužel tento příběh mi vůbec nesednul. Už od začátku pro mne kniha neměla spád, nikam se nevyvíjela, nic se nedělo, příliš dlouhé bylo období sbírání informací a větvení děje. Ani interpretace mého nejoblíbenějšího Igora Bareše tomu nepomohla, takže první polovinou knihy jsem se doslova protrápila, nechtěla jsem se smířit s tím, že by to nebylo dobré. Byla to prostě a jednoduše nuda. Díky bohu aspoň druhá část se konečně rozjela, začaly do sebe zapadat kostičky skládanky, objevovaly se dějové linky, které upoutaly pozornost a vzbudily očekávání, co se z toho nakonec vyklube. Děj gradoval a měl spád, konečně to bylo to, co jsem čekala od celé knihy. Nicméně hodnotím-li celkový dojem, pak nemůžu zapřít zklamání. Ale nevzdávám se, jdu hned do další knihy a věřím, že to bude zase ono!

Žena mého života review

27.03.2020 Verified purchase

Nečekaně dobré

Knihu jsem vybrala jen proto, že ji mluví Igor Bareš, můj nejoblíbenější interpret. O to milejší bylo zjištění, že kniha je zajímavá! Zaujal mě námět, pro mě neotřelý, i příběh jako takový. Vyhovovalo mi tempo, jakým se věci zdánlivě vyjasňovaly a pak přišel zlom. Moc mě bavily ty pasáže, které jsou pojaté jako audionahrávky. Už poměrně záhy jsem si sice myslela, že jsem tomu přišla na kloub, ale jak jinak - všechno bylo jinak;) Příběh je vystavěný až do konce, žádný konec jen proto, aby nějaký byl. No a třešničkou na dortu je opět výkon pana Bareše - TOP. V kostce - zajímavý příběh, odpovídající tempo zaručující tak akorát napětí a zvědavost, co bude dál a skvělý výkon interpreta. Za mě plné hvězdičky.

Kříďák review

15.02.2020 Verified purchase

Příjemné překvapení

Autora jsem dosud neznala, knihu jsem si vybrala jen podle názvu a obalu. Už po poslechu ochutnávky jsem si ale zamilovala interpreta. Jeho styl přednesu mi prostě sednul. Vůbec mi nevadilo pozměňování hlasu, když mluvil různé postavy, i když obvykle to beru jako přitěžující okolnost při hodnocení knih. Ta nenucenost, vkusnost, vystižení emocí, nepřehrávání - nic mi nevadilo. Výkon interpreta je významná část toho, proč hodnotím knihu takto vysoko. Děj i námět je zajímavý, dobře se poslouchá, udržuje jistou míru zvědavosti, popisy událostí jsou barvité. Dobře je uchopena i retrospektiva, návraty do minulosti jsou jasné, přesně ohraničené kapitolami, takže se člověk neztrácí v ději. Nejzajímavější byl za mě ale až konec, ten jsem si užila. Přistihla jsem se, že se pousmívám při určitých situacích, že mám tendence komentovat to, co se právě dělo,... tam jsem cítila vtažení do děje asi nejvíce. Knihu určitě doporučím, i když bych jí asi primárně nenazvala mysteriozním thrillerem.

Metro 2034 review

28.01.2020 Verified purchase

Očekávání nenaplněna

Do četby tohoto dílu jsem šla s rozpolcenými pocity s ohledem na množství recenzí, které nebyly pochvalné. Ale řekla jsem si, že nebudu předjímat a přesvědčím se. Musím ale konstatovat, že minimálně lehké zklamání se opravdu dostavilo. Hned na úvod mi nevyhovoval ženský hlas. Alexej Pyško jako mužský hlas super a být tam jen on, dám interpretaci 5 hvězdiček. Ty ale ubírám za ženskou roli. Interpretace je fajn, nevadí mi interpretka jako taková, její projev je Ok, ale nesedí mizkrátka přítomnost ženského hlasu. Koncept poslechu mi kazí. Děj jako takový je rozvláčnější, chybí mi ta parádní akce prvního dílu, andrenalin. Tím, že jsem knihu neposlouchala v kuse, se mi stávalo, že jsem kvůli rozvleklosti a na můj vkus trochu velké popisnosti (která ale bohužel neburcuje fantazii jako v prvním díle), ztratila nit a musela si naposlouchat zpátky, abych se chytla. Jelikož si chci poslechnout i třetí díl, tak jsem doposlouchala. Jako zvuková kulisa fajn, ale očekávání, která vzbudila fantastická první kniha, se naplnit nepodařilo.

Oběť 2117 review

03.01.2020 Verified purchase

Zase perla z pera Jussi Adler Olsena

Když má člověk vše od daného autora naposlouchané, pak už se jen modlí, aby se objevilo zas něco dalšího. Když jsem objevila Oběť 2117, okamžitě jsem bez váhýní koupila plná očekávání. A knížka je zase skvělá! Upoutá hned od začátku a každou další kapitolou je těžší a těžší jí odložit. Kromě toho, že předkládá opět zajímavé téma samo o sobě, přidanou hodnotu má pro mě i odkrytí Assadova příběhu a návrat hubaté Rose. Příběh je drsný, člověku je těžko z toho, čím musejí postavy procházet. Události se krásně rozvíjí, postupně se jakoby jednotlivé nesouvisející nitky prolínají a člověk už jen chce, aby všechno dobře dopadlo. Nebo vlastně ať to nekončí, protože chce poslouchat a poslouchat.....O bravurním ztvárnění v podání Igora Bareše netřeba dlouze mluvit. Je skvělý! Opět! Ačkoliv knížka je drsná a téma vážné, prostě jsem se sem tam neubránila smíchu díky tomu, jak pan Bareš čte především postavu Rose. Jestli někdy namluví Olsenovy knihy někdo jiný než Igor Bareš, bude to stejné jako když někdo jiný zpívá písničky Karla Gotta. Knížku vřele doporučuji! Za mě 100% ve všech ohledech.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

26.12.2019 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

26.12.2019 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

26.12.2019 Verified purchase

Sběratel kostí Rating

26.12.2019 Verified purchase

Selfies Rating

26.12.2019 Verified purchase

Skála Rating

26.12.2019 Verified purchase

Mokrá ryba Rating

26.12.2019 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

26.12.2019 Verified purchase

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

26.12.2019 Verified purchase

Nesmírný Rating

26.12.2019 Verified purchase

Poslední Aristokratka Rating

26.12.2019 Verified purchase

Metro 2033 review

26.12.2019 Verified purchase

Nad očekávání dobré počtení

Tento žánr vůbec neposlouchám, knihu jsem vzala na milost až když jsem neměla nic jiného, po čem bych sahla . A byla skvělá! Způsob vyprávění prostě burcuje fantazii, všechno vidím jasně jako bych byla na místě já sama. I interpret je skvělý, i když z počátku mě jeho hlas vůbec neoslovil. Kniha je současně drsná i filozofická, otvírá mnoho otázek týkajících se lidské existence. Jsem nadšená, vřele doporučuji.

Dívka, která musí zemřít review

19.12.2019 Verified purchase

5 hvězdiček!

Opět parádní kousek. Rozjezd trochu pozvolnější, asi "nejnudnější" z autorových knížek. Ale knížka jako taková je opět skvělá. Sedí mi děj, interpret - Martin Stránský prostě k Lagercrantzovi patří, nevadí mi akční scény (hlavně ty, kde je popisováno mistrovství Lisbeth v jízdě na motorce) sem tam přitažené za vlasy, nevadí mi ani hudební předěly, které u některých knížek ruší. Pevně věřím, že i když autor avizoval, že toto je poslední knížka o Lisbeth, svoje rozhodnutí přehodnotí! Moc by mi chyběl!

Prázdné křeslo review

19.12.2019 Verified purchase

Opět super poslech

Ani tato kniha nezklamala, vysoký standard předchozích autorových děl zůstal. Ačkoliv obecně mě hudební předěly ruší, tady se mi moc líbily, i když by mohly být tišší. Typický hlas interpreta mi sedí, baví mě, jak mění hlasy. Děj je fajn, graduje, nechybí vypjaté situace ani zvraty. Nezklamal ani závěr, se kterým občas autoři bojují. Rozhodně doporučuji.

Písečný muž review

13.11.2018 Verified purchase

Nejlepší knížka od Keplera

Knihu jsem četla hned jak vyšla, dle mého nejlepší příběh od Keplera. Představa, že jsem některou z těch uvězněných obětí....brrrr....Teď jsem si pustila i audioknihu pro připomenutí. Příběh strhující až do samého konce, i přes to, že ho už znám. Jelikož mám ráda knihy s jasným koncem, jsem ráda, jak detailně je popsáno rozuzlení.

Jediné, na co si prostě pořád nemůžu zvyknout je pan Rímský. Jeho hlas miluji, sleduji dokumenty, které namlouvá, ale tady mi prostě nesedí, interpretace mi přijde až moc, jakoby přehrával. Kdybych nevěděla, jak dobrou knihu poslouchám, asi bych jí nedoposlouchala. Ale nepřičítám to za negativum té knize, je to pouze osobní dojem. Kniha jako taková je skvělá!

Marco review

22.10.2018 Verified purchase

Olsen a Bareš opět nezklamali

Příběh je čitelný a asi jednodušší než jiné Olsenovy knížky, ale neztratil nic na napětí a i tady se mi stávalo, že jsem se prostě nemohla odtrhnout a musela poslouchat dál. No a co by byl Olsen bez Igora Bareše?...Za mne super kombinace!

Složka 64 Rating

10.09.2018 Verified purchase

Mráz Rating

14.08.2018 Verified purchase

Vzkaz v láhvi review

04.04.2018 Verified purchase

Super

Knížka mě nadchla. Příběh spletitý, ale ne chaotický, napětí tak akorát, konec nepřehnaný, jasný, dobrý (nemám ráda otevřené konce). Tahle knížka mě bavila stejně jako knížky třeba Larse Keplera, které pro mne zatím neměly konkurenci.

O krok pozadu Rating

03.04.2018