User Zdenka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Vzpomínky na Sherlocka Holmese 2 - Žlutá tvář review

16.02.2021 Verified purchase

Další úsměvný příběh

I u Sherlocka Holmese se setkáme s příběhem, kde se neřeší vražda nebo loupež, ale i docela "obyčejné" rodinné tajemství. A i mistr tesař se někdy ve své dedukci utne. Pěkná zápletka, nenáročný poslech, ale i taková detektivka potěší. Přijemně strávená hodinka se závěrečným překvapením.

Vzpomínky na Sherlocka Holmese 1 - Stříbrný lysáček review

15.02.2021 Verified purchase

Klasický Sherlock Holmes

Příjemná oddechovka. Důvtipný Sherlock vyřeší záhadu zmizení dostihového koně a také jednu "vraždu". Krok za krokem řeší podivný případ jako vždy jen pomocí dedukce. Už se těším na další případy. Je to přijemná změna proti klasickým někdy dost brutálním detektivkám ze současnosti. Prostě milá anglická detektivka.

Kolmo na Moskvu review

13.02.2021 Verified purchase

Křížem krážem Evropou

Mně se kniha líbila. Nehledám v těchto cestopisech průvodce po Evropě, ale poslouchám je jako vypravění o zajímavostech a zážitcích z cest, které je navíc místy vtipné, takže se vždy při poslechu dobře bavím. A myslím, že tato kniha splňuje vše, co jsem od ní čekala. Dozvěděla jsem se pár zajímavistí o životě v okolních zemích, o mentalitě cyklistů a místních lidí, o památkách, ale i kvalitě cest. A to vše zábavnou formou. Navíc dobře načteno.

V tieni review

09.02.2021 Verified purchase

Opět výborný Dominik Dán

Takže zase skvělá detektivka. Jako vždy. Ještě jsem nikdy nebyla zklamaná. Rychlý spád děje, dobře načteno. Má to vše, co má detektivka mít. Bude dopaden ponožkový vrah? Nechte se překvapit.

Cirkadiánní kód review

30.01.2021 Verified purchase

Zajímavé a poučné

Přestože u knih tohoto typu bývá někdy obtížné udržet pozornost, u této knihy se mi to nestávalo. Nelze ji sice poslechnout na jeden zátah, ale při rozumném "dávkování" se dá krásně na text soustředit. Načtená je výborně. V knize je hodně zajímavostí, o kterých jsem neměla ani tušení. Každopádně pro mě, s mými problémy s usínaním, je tato kniha přínosem. Takže se chystám hned vyzkoušet navrhované změny.

A třeba to pomůže se i zbavit přebytečných kil. Časově omezené stravování je velice zajímavá myšlenka a stojí určitě za vyzkoušení.

Vraždy jako z pohádky review

25.01.2021 Verified purchase

Pohádková detektivka

Chvílemi jsem měla dojem, že poslouchám pohádku, chvílemi že detektivku. Chvilku to bylo napínavé, chvíli komediální. Výborná dramatizace, kde jak Viktor Preiss, tak Martin Písařík předvedli skvělý výkon. Moc pěkně se to poslouchalo. A nechybělo ani překvapivé rozuzlení. Za mě spokojenost.

Sekta review

25.01.2021 Verified purchase

Trošičku zklamání

Už jsem od Martina Goffy četla mnohem lepší knihy, proto moje hodnocení není vysoké. Rozhodně to není špatná kniha, ale nemá to zvláštní "něco", co vás chytne a nepustí. Je ale výborná jako varování před podivnými sektami. Bohužel lidé náchylní nechat se ovládat a propadnout jejich spárům si pravděpodobně tuto knihu nepřečtou. Načtená je dobře. Jsem ráda, že jsem si ji poslechla, ale ten správný spád měla asi jen třetina knihy.

Manon Lescaut review

17.01.2021 Verified purchase

Krásné

Tahle divadelní hra od Vítězslava Nevzala je opravdu klenot. Nádherné romantické verše potěší každého, kdo má rád poezii.

Škoda jen, že jde o zkrácenou verzi, protože kdo nezná plnou verzi, ten úplně nepochopí děj, ale zážitek z veršů v tomto skvělém podání i tak zůstane. Doporučuji.

Spánek rozumu plodí příšery review

16.01.2021 Verified purchase

Skvělá kniha

Opravdu vyborná kniha, která by měla být v dnešní době skoro povinnou četbou. Jednoduše, naprosto srozumitelně vyvrací nepravdy o Covidu-19, poukazuje na přemíru často protichůdných informací, která v lidech jen vzbuzuje strach nebo naopak zlehčování problému. Docent Jan Konvalinka vysvětluje, proč je strach z očkování u valné většiny lidí neopodstatněný, vyvrací fámy, které se šíří sociálnimi sítěmi a upozorňuje na pizitiva, která očkovaní přinese. Víceméně udělá čtenáři jasno v otázkách kolem Covidu-19.

Nebojí se přiznat, že mnohé ještě nevíme, ale to podstatné je již známo a díky jeho vysvětlení se zbavíte neopodstatněného strachu. Samotřejmě s respektem k nebezpečí nákazy a ochraně hlavně nemocných a starých lidí. A nebojte se, není to kniha jen o covidu. Je to kniha o zdravém rozumu, o střízlivém přistupu k informacím, o ověřovaní si zdrojů a vyhodnocování hodnověrných a lživých nebo přinejmenším zavadějících informací. Díky za tuto knihu.

Mluviti stříbro - Vera Galatíková: Usebraná láska review

15.01.2021 Verified purchase

Jak se poprat se životem

Toto vyprávění není na rozdíl od ostatních dílů tohoto cyklu humorné, ale spíše niterná zpověď herečky o dětství, rozvodu rodičů, o tom jak ji právě toto poznamenalo, o opožděné svatbě, ale i manželových nevěrách a nutností se i s tím vyrovnat. Nelehký život obětavé ženy, která stále zapomínala na sebe a až v pozdním věku si uvědomila, že život není jen o péči o druhé, ale měl by přinášet radost i nám samotným a nejen tím, že se rozdáváme a staráme až do "roztrhání" těla. Intimní zpověď, která je ponaučením, že není dobré na sebe zapomínat.

Mizející dívky review

14.01.2021 Verified purchase

Napínavé čtení

Já jsem s knihou spokojená. Krátké kapitoly, což mám ráda, má to spád, mnoho zvratů, zajímavou zápletku. Mladá vyšetřovatelka která se jen tak nevzdává, i když musí čelit mnohá překážkám, mi byla sympatická. Navíc dobře načteno. Takže nemám co vytknout. Dobrý začátek nové série.

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

07.01.2021 Verified purchase

Skvělý začátek nové série

Tak a jsem v zajetí další série. Po vyslechnutí prvního dílu je mi jasné, že musím mít i další. Perfektně vymyšlená zápletka, napínavé od začátku do konce a na závěr překvapivé rozuzlení. Navíc vynikajících výkon Jitky Ježkové. Kniha má vše, co detektivka má mít.

Opravdu skvělá kniha.

Aristokratka u královského dvora review

06.01.2021 Verified purchase

Klasický humor pana Bočka

Opět docela zdařilé dílko. Příjemná oddechovka. Když nehledám duchaplné čtení a chci si odpočinout od detektivek a thrillerů, které čtu hodně, sáhnu po něčem humorném. A zde Aristokratka vždy splní svůj úkol. Zasměju se, odpočnu si a užiju si interpretaci Veroniky Khek Kubařové, která tyto knihy načetla opravdu výborně. Doporučuji.

Hriech náš každodenný review

05.01.2021 Verified purchase

Bohužel reálné

Z tohoto příběhu opravdu mrazí. Téma zneužívání dětí a mladistvých církevními hodnostáři je tak zlověstné, že neexistují slova, která by mohla vyjádřit pocity, které člověk má, když poslouchá takový příběh. Výkon pana Mňahončáka byl neskutečný. S každou další knihou je lepší a lepší. Jedna z nejlepších "Dánovek".

Na chalupě s moderním fotrem review

04.01.2021 Verified purchase

Chalupaření očima dítěte

Skvělá oddechovka. Je to krásný satirický pohled na chalupaření zprostředkovaný dítětem. Jak to vidí dítě ? Neskutečně zábavně. Vše je hra. Očima dítěte sledujeme, jak se lidé mohou stát otroky chalupy. Všechno je popsáno s humorem a skvělou nadsázkou. Bavila jsem se od začátku do konce. Interpretace výborná. Doporučuji. Zvedne náladu.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka review

02.01.2021 Verified purchase

Nenářočná oddechovka

Naučila jsem se k této sérii knih přistupovat s nadhledem. Brát ji jako potřeštěnou satiru na novodobou šlechtu a s tímto přístupem jsem si vždy vychutnala ty potřeštěné situace, do nichž se hrdinové knih dostávají. Na rozdíl od několika málo případů těch, co hodnotí interpretaci jako nepovedenou, jsem já s přednesem Veroniky Khek Kubařové vždy spokojená. Právě díky její interpreci jsem vzala tuto serii "na milost" ( při čtení prvního dílu jsem nebyla nadšená, ale audioverze se mi líbila). A díky jejímu přednesu jsem si Aristokratku oblíbila. Zde je vidět, jak každému vyhovuje něco jiného. I když tento díl je o fous slabší než předchozí, já jsem se pobavila a proto celkově hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Manuál zralé ženy review

30.12.2020 Verified purchase

Osobitý humor

Klasická Halina Pawlowská. S humorem sobě vlastním si dělá legraci hlavně ze sebe. Skvělá kniha k jakékoli činnosti. Pobaví a při poslechu jde práce od ruky jedna radost. Humorné zamyšlení nad stárnutím, vztahy, prací, dovolenou.

Nad vším, co život přináší. Pobavila jsem se a o to šlo. Nehledala jsem duchaplné dílo, ale oddechové čtení pro zábavu a to kniha splnila vrchovatě.

Vašek vypravuje pohádky Františka Nepila review

28.12.2020 Verified purchase

Hity mého mládí

Výborná kombinace rozverných hitů Václava Neckáře a poetických pohádek Františka Nepila. Kromě hezkých chytlavých písniček se zde Václav Neckář představil i jako skvělý interpret pohádek. Moc přijemně se to poslouchalo. Přestože je kniha určena dětem, i já jsem se u ní výtečně bavila a zavzpomínala na léta dávno minulá.

Short fairy tales

Bidýlko review

27.12.2020 Verified purchase

Z dob rady Vacátka

Kdo měl rád seriál starých českých detektivek Hříšní lidé města pražského, ten nebude zklamaný. I zde jsou perfektně vykresleny postavičky ze starých žižkovských pavlačových domů. Přiběh zlodějíčka, který byl ve svých padesáti letech již devětačtyřicetkrát ve vězení a je na to patřičně pyšný, je úsměvnou groteskou z dob první republiky. Já jsem se pobavila. Herecké obsazení výborné. Je to takový příjemný odpočinkovy poslech.

Tartuffe review

26.12.2020 Verified purchase

Úsměvná komedie

Není to komedie, tak jak ji chápeme dnes, ale perfektně vystižený braz tehdejší společnosti v podání vynikajících českých herců. Verše výborné, zápletka "dramatická", ale dobro nakonec vítězí. Já jsem se skvěle bavila. Hra je samozřejmě poplatná své době, ale i tak je zábavná. Perfektní náhled na názory různých vrstev společnosti tehdejší doby. Doporučuji k poslechu. V tomto případě to je určitě lepší, než čtení.

Doktor v domě review

23.12.2020 Verified purchase

Od medika k lékaři

Humorně popsaná cesta studenta medicíny k získání doktorského titulu. Krásně vylíčený studentský život, úskalí studia, zkoušek, praktik a nakonec péče o pacienty. Nelehký, ale i zábavný život studentský popsaný s nadsázkou a laskavým humorem. Velmi pěkně načteno.

Nebe nad Jemenem review

23.12.2020 Verified purchase

Opravdu stojí za poslech

Zase jednou výborná kniha, která nás seznémí s prací Lékařů bez hranic a ukáže jaké máme obrovské štěstí, že žijeme ve střední Evropě a nemusíme zažívat to, co obyvatelé Jemenu. Právě při poslechu takovýchto knih si uvědomíme, že si stěžujeme na malicherné věci a neumíme si vážit života v míru a dostatku. Máme co jíst, střechu nad hlavou, nikdo tady nestřilí, neuplatňuje šílené muslimské zákony, kdy žena může být beztrestně zavražděna vlastní rodinou, když novomanžel zjistí, že nebyla panna, máme dostupnou lékařskou péči, ale jsme stále nespokojení. Kniha je výborně načtená a popisuje každodení problémy, s kterými se Lékaři bez hranic potýkají. Doporučuji.

Letuška z economy review

21.12.2020 Verified purchase

Nadsázka s notnou dávkou humoru

Petra Jirglová popisuje svoji roční zkušenost s prací letušky s notnou dávkou humoru, dovede si ze sebe udělat legraci a běžné i dramatické chvíle, u nichž by se jiní hroutili, popisuje s osobitým humorem. Ke knize je třeba proto přistupovat jako k oddechovému čtení, nečekat hluboké myšlenky, ale zábavu a nepohoršovat se nad "jednoduchostí" vypravěčky. Jde o zábavu, nadsázku, satiru, která má pobavit a ukázat, že není všechno zlato, co se třpytí. Že i profese letušky není jen to krásné cestování, ale i docela dřina, ale že s humorem jde všechno líp. Jediné, co bych knize vytkla, je nadužívání "sprostých" slov. Ne, nejsem puritán, nevadí mi používání těchto slov v knihách, ale musí mít své opodstatnění. Někdy méně bývá více. Interpretace je výborná a přesně odpovídá typu knihy. Pobavila jsem se a o to šlo.

Dominika na cestě Jižní Amerikou review

17.12.2020 Verified purchase

Zabavné, poučné a zajímavé

Mam ráda tento druh cestopisů, zvláště v audiopodobě. Zase jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o Jižní Americe, o lidech, zvycích, místním jídle a to vše opravdu zábavnou formou. Žasnu, že tak drobná dívka našla odvahu k takovéto cestě. Moc se mi kniha líbila. Navíc je skvěle načtená, takže poslech byl velmi příjemný.

Macbeth (2001) review

13.12.2020 Verified purchase

Hodně ponuré

Tohle drama o touze po moci a slávě,

o naplňovaní věštby za cenu lidských životů, o výčitkách svědomí, které touha po vládnutí neustále umlčuje,

ukazuje, jak politické boje dnešní doby jsou podobné těm minulým. Jen se nevraždí, ale špiní, pomlouvá a lže. Jazyk používají jiný, moderní a metody jsou nové, ale pozadí touhy po moci a zisku je stejné. Jak smutné, že i v tak staré hře lze vidět podobenství s dneškem. Intriky, nevraživost, nenávist. Lidi se asi nikdy nepoučí.

Dar nedar review

13.12.2020 Verified purchase

Pohlazení po duši

Krasné zpracování pohádky Karla Šiktance je pohlazením poduši. V televizi je jen Covid 19 a nedá se na ni dívat, takže poslechnout si dnes pohádku ve skvělém obsazení potěší dvojnásob. Mnohem hezčí než leckteré televizní pohádky. Zavřete oči a posloucháte. Krásně hudebně podbarveno.

Velká pohádka doktorská (1977) review

13.12.2020 Verified purchase

Vzpomínka na dětství

Tohle bylo opravdu pohlazení po duši. Každý z nás dříve narozených pamatuje Hajaju,rozhlasové pohádky

na dobrou noc. A tato, v podání Františka Filipovského z pera Karla Čapka, je opravdu skvost. Hejkal, hastrman a víly - co víc potřebuje dětská dušička. A pro nás, kteří jsme již pohádkám odrostli, to je zase krásná vzpomínka. Skvělá interpretace dodává této nahrávce kouzlo.

Pasažier 23 review

12.12.2020 Verified purchase

Klasický Fitzek

Kniha se mi celkem líbila. Byla napínavá, měla spád , jen byla trochu překombinovaná. Ale nezklamala mě. Bavila jsem se až do konce. Pravda je, že interpretace mi moc nesedla, nemám totiž ráda , když se interpret snaží napodobovat ženské hlasy nebo hluboký mužský hlas, když sám jej má posazený jinde. V těch okamžicích mi to připomíná parodii. Ale jinak jsem spokojená a vůbec se nemrzím, že jsem si audioknihu koupila. Na české vydání bych musela ještě hodně dlouho čekat.

Ústav review

11.12.2020 Verified purchase

Skvělá kniha

Moje první kniha od Stephena Kinga a musím řict, že mě překvapila. Nemam ráda horory, proto jsem Kinga nečetla, ale tato kniha je hodně dobrá. Je to kniha, na kterou jen tak nezapomenete.

Asi zkusím i další "Kingovky". Kniha ma spád, nutí k zamyšlení, je nepínavá , má sympatické hrdiny a nechutné záporáky a navíc je neskutečně dobře načtená. Martin Preiss je jako interpret dokonalý.

Vřele doporučuji.

Fulmaya na rázcestí review

10.12.2020 Verified purchase

Opět skvělé

Po prvním díle jsem nyní ani na okamžik nezaváhala - tuhle knihu musím mít !!! A nezklamala. Autentické vyprávění o životě, zážitcích z různých částí světa, o těžkém životě v Nepálu, nesvobodě v USA, o které se nemluví, odtažitosti Rusů, ale i mnohém , co Fulmayu v Rusku překvapilo opravdu v dobrém, prostě o našich zkreslených představách o životě ve většině zemí, kam se ne každý může podívat a informace o nich má jen zprostředkovaně. Otevřenost, s jakou Dorota Nvotová vypráví o svém pestrém životě, je ohromující. Nad její odvahou pouštět se stále do nových mnohdy riskantnich podniků našinec jen žasne. Poutavé vyprávění, které nadchne snad každého.

(Ne)vinný dotazník Radka Brzobohatého 9. review

04.12.2020 Verified purchase

Příjemná oddechovka

Tyto rozhovory patří k ideálním poslechům k vaření. Pobavila jsem se a zároveň udělala kus práce. Miluju tyto úsměvné historky z hereckého prostředí a vyprávění o hereckých začatcích, protože se zasměju a zároveň se dozvím spoustu zajímavostí. A Jaroslava Obermaierová má o čem vyprávět. Navíc proloženo cimbálovkou a sem tam vtipem. Doporučuji.

Dánská dívka review

03.12.2020 Verified purchase

Velice silný příběh

Tak tahle kniha mě opravdu zasáhla.

Jde o velice silný přiběh odvahy k radikalní změně a nebýt toho, že jde o příběh napsaný podle skutečné události, zazlívala bych autorovi ten hodně smutný konec. Některé pasáže mi přišly trochu zdlouhavé, ale díky skvělé interpretaci to nebylo uplně na závadu. Tato kniha ve mně asi bude jestě dlouho doznívat.

Být normální je na hovno review

30.11.2020 Verified purchase

Co je to NORMÁLNÍ ?

Opravdu zajímavá kniha. Donutí člověka přemýšlet o věcech, lidech a jejich odlišnostech z úplně jiného úhlu pohledu, než jsme zvyklí. Dá se říct, že mi kniha doslova otevřela oči v pohledu na jinakost. Krasně vše popisuje recenze Petry z 12.11. Všichni chceme být "normální"... ale proč? A já jen mohu dodat: PROČ ? Asi proto, že významně se nelišit od průměru je jednodušší. Zapadnout, nevybočovat. Jinakost upoutává pozornost a naše společnost a hlavně školství má s odlišnostmi problém. Učitelé nejsou školení na to, hodnotit v rámci pětistupňové klasifikace někoho, kdo do této stupnice nezapadá. Neumíme vyzvedávat přednosti, ale perfektně umíme kritizovat každého, kdo vybočuje z řady. Kéž tato kniha pomůže lidem naučit se vidět v každém jeho výjimečnost a umět ji ocenit. Načteno skvěle.

Sen noci svatojánské (2016) review

29.11.2020 Verified purchase

Klasika

Stará známá klasika, ke které se ráda vracím. Kouzelné prolínání pohádkového příběhu s elfy a vládci zemských živlů s příběhy zamilovaných párů. S obrazem by to sice bylo lepší, ale i tak to byla příjemně strávená hodinka a půl.

Jak je důležité míti Filipa review

28.11.2020 Verified purchase

Příjemná oddechovka

Já jsem se bavila. Na toto dílko je třeba se dívat v kontextu doby, kdy vzniklo. Z mého pohledu to je taková parodie, která ukazuje na povrchnost anglické společenské smetánky tehdejší doby. Herecké obsazení je vynikající, takže interpretace se mi moc líbila.

Zůstal jsem klukem review

27.11.2020 Verified purchase

Úžasné vyprávění

Až se divím, že tu není zatím žádná recenze. Tohle je opravdu audiokniha, která stojí za poslech. Stačí si přečíst anotaci, která mluví za vše. Zajímavé, podnětné, dojemné a poučné vyprávění, které přibližuje život významného českého lékaře. Načteno krásně. Podtrženo, sečteno - skvělá kniha.

Myšlenky za volantem review

27.11.2020 Verified purchase

Skvělá kniha

Tak tato kniha předčila mnohonásobně mé očekávání. Bavila jsem se od začátku až do konce. Nikde hluchá místa. Chvílemi jsem se musela smát nahlas. Historky z běžného života a zamyšlení nad zcela obyčejnými situacemi jsou zde podány naprosto dokonalou formou. A autorova interpretace ještě dodá knize další plusové body. Na zlepšení nálady vůbec nejlepší kniha.

Okno smrti review

26.11.2020 Verified purchase

Detektivní jednohubka

Krátký detektivní přiběh založený na jediném rozhovoru kriminalisty a podezřelého ve skvělé interprezaci Viktora Preisse a Václava Neužila. Malý herecký koncert. Moc jsem si to užila a vřele doporučuji.

Mrtvá v knihovně review

26.11.2020 Verified purchase

Klasická Agatha Christie

Klasicky propletený příběh s překvapivým rozuzlením. Já se ale kupodivu nemůžu připojit ke všem pozitivním komentářům co se interpretace týče. Růžena Merunková namluvila paní Márplovou excelentně, ale mě změny hlasů u pana Brouska pro jednotluvé postavy připomínaly spíše parodii. Pokud mluví svým hlasem, krásně se poslouchá, ale toto jsem dokázala přetrpět jen na dvojnásobnou rychlost. Příště si budu muset vybírat Agathu načtenou jen jednohlasně. Je vidět, že prostě některé interpretace nejsou pro každého. Jsem sice výjimkou, ale i to se může stát.

Kaktus review

18.11.2020 Verified purchase

Velice povedená kniha

Ač "romantické" knihy nevyhledávám, tato předčila moje očekávání. Zajímavý přiběh, skvělá interpretace, která opravdu neměla chybu, a ač zavěr byl tak trochu očekávaný, nechyběla ani troška překvapení. Já jsem se výborně bavila. Není to plytké, má to myšlenku, vývoj a humor. A to stojí za přečtení.

Šarlatán review

15.11.2020 Verified purchase

Kniha mě nezklamala

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila a musím říct, že má očekávání nezklamala. Jak je z dovětku patrné, je až na závěrečný proces téměř vše podle skutečnosti, jen mě mrzí, že pro větší dramatičnost příběhu, byl tento konec upraven. Nemám u životopisných knih tato zkreslování reality ráda. Vím, že je to "jen" přiběh, ale pokud popisuje reálnou postavu, měl by se držet známych faktů. Nicméně i tak jsem se dozvěděla hodně zajímavostí a kniha se velice dobře poslouchala. Načtená je skvěle a zaslouží si plný počet hvězdiček.

Paracelsus review

14.11.2020 Verified purchase

Výborná dramatizace

Kratičké dílko, ve kterém Aureolus Theophrastus z Hohenheimu, zvaný Paracelsus, na smrtelném loži bilancuje svůj život a v imaginárním rozhovoru s vypravěčem, svým otcem a dalšími postavami obhajuje své činy a vzpomíná na své dětství, studia, cestu k vědě a spoustu překážek, které na své pouti musejí překonávat lidé, kteří předběhli svou dobu a posunuli vědění o další důležitý krok na cestě k současnému poznání. To vše ve výtečném hereckém obsazení.

Izolovaní review

14.11.2020 Verified purchase

Hodně brutální

Kniha nebyla špatná. Má spád, pořád se něco děje. Někdy až tak moc, že se člověk při poslechu v ději ztrácí. Bylo to napínavé, hodně zamotané a až na konci řádně rozpletené, jak se na správný thriller sluší. Pro mě ale příliš mnoho dosti brutálních scén. U ostatních knih Sebastiana Fitzeka to není běžné. Ty jsem četla v pohodě. Zde mi místy při poslechu běhal mráz po zádech.

Načteno je výtečně.

Angličtina - slovesa pro začátečníky review

05.11.2020 Verified purchase

Pro věčné začátečníky

Jako věčný začátečník, který má největší problém s porozuměním mluvenému slovu, jsem z této nahrávky opravdu nedšená. Nejen že si člověk zopakuje zakladní slovesa a slyší je v jednoduchých větách, ale navíc se naučí porozumět mluvenemu textu. Už mám zakoupené pokračování a těším se. Třeba časem zlomím svoji "hluchotu" a budu rozumět. Namluveno perfektně.

Tata a jeho syn review

29.10.2020 Verified purchase

Úsměvné vyprávění

Bylo to příjemné poslouchání. Arnošt Goldflam vypráví o svém dětsví a hlavně o otci, jako nejvyšší autoritě, které bylo těžké se vzepřít. Popisuje život svého tatínka pomocí mnoha úsměvných historek, u kterých jsem se dobře bavila. Výborně jsou vylíčeny tatínkovi manželské sedmiletky a shánění nové partnerky v jeho 93 letech, kdy jak říká už nebyly "lidské zdroje". Je to příjemná oddechovka a mně se moc líbila.

Vítězná sestava review

25.10.2020 Verified purchase

Překvapivě dobrá povídka

Vtipná povídka o tom, jak dva vykukové šli štěstí naproti. Náhody neexistují, štěstí se musí pomoci. Zvláště v tak speciální profesi, jakou herectví je. Mně se to moc líbilo.

Hoď se do Pogody review

23.10.2020 Verified purchase

Veselé historky z rodinného života

Zábavné líčení přiběhů rodiny Pogodových určitě pobaví většinu posluchačů. Je to přijemná oddechovka, která navíc dodá člověku pocit, že vždy může být hůř a že vlastně to, co se nám děje, je úplná pohoda, kdežto u Pogodových pogoda, kterou bychom mnohdy nechtěli zažít na vlastní kůži. Dobře jsem se bavila. Jen mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na místy hodně "protáhlou" interpretaci Sandry Pogodové, která nejspíš měla dodat příhodám dramatičnosti, ale mně přišla už moc strojená. Jinak kniha opravdu navodí přijemnou pohodu.

Klbko zmijí review

13.10.2020 Verified purchase

Opět skvělá Dánovka.

Co říct a neopakovat se? Jako vždy výborně napsaná detektivka, která navíc odkrývá i zákulisí mafiánských praktik některých politiků, policistů, soudců a státních zástupců. Výstižně zachyceno a z mého pohledu i skvěle načteno. Nemohu souhlasit s názorem, že interpretace se nepovedla. Neposlouchám příliš často slovenské audioknihy, ale dánovkám ve slovenštině dávám přednost, protože vhodně zvolený interpret knihu ještě posouvá výše a raději si ji poslechnu v originále, než bych ji četla v češtině. Podle mě si kniha zaslouží plný počet hvězdiček !!!

Snad jsem zas tolik neřekl review

11.10.2020 Verified purchase

Nečekaně dobré

Neočekávala jsem žádný zázrak a snad právě proto jsem byla opravdu mile překvapená. Skvělé nahlédnutí do světa uměleckých projektů, shánění sponzorů a světa byznysu. Tragikomická jednohubka, která pobaví a zároveň poučí nezasvěcené, jak to v politice a na ní napojených projektech a akcích chodí. Humorné a smutné zároveň. Autor načetl velice dobře a věrohodně. Doporučuji.

Klasici laskavého humoru review

11.10.2020 Verified purchase

Sbírka laskavého humoru

Tyto povídky, vyprávění, bajky a ukázky z knih našich předních humoristů pobaví snad každého, kdo miluje laskavý humor, typický pro Miroslava Horníčka, Jana Wericha, Ivana Krause a další. Ukázka z Dobře utajených houslí je jednoznačně česká klasika laskavého humoru. Také se mi moc líbila povídka Ivana Krause o úklidu a péči o domácnost. Ta byla prostě dokonalá. Tuto audioknihu budu určitě poslouchat opakovaně. Humor je v každé době nutností k psychickému zdraví a tak budu tuto medicínu užívat pravidelně.

Tereza Ramba: DobroDruhům review

10.10.2020 Verified purchase

Cestopis trochu jinak

U této knihy jsem si předem nepřečetla ani anotaci, ani recenze. Takže jsem byla překvapená. Je to víc pocitové vypravění z cest než cestopis. Hodně krátkých vět, popisujicích dojmy autorky z navštívených míst, vyznání z lásky k cestování a sbírka zážitků duše dobrodruha. Samozřejmě se dozvíme i dost zajímavostí o navštívených zemích, ale je to kniha víc o pocitech. Načtená je výborně, takže se dobře poslouchala, ale je prostě jiná, než jsme u cestopisů zvyklí. Kniha se mi líbila, ale pro mě to nebylo těch plných 100%.

Plakala panna, plakala review

07.10.2020 Verified purchase

Nostalgická vzpomínka

Tak jsem si zase jednou zavzpomínala na mládí. Tato audiokniha obsahuje jedny z nejlepších písniček Jiřího Šlitra. Kupodivu si text většiny z nich ještě pamatuji. Jsou to písničky, které nás starší ještě po letech zvedají ze židle. Moc se mi to líbilo a určitě si toto budu pouštět častěji. Ideálně k úklidu či vaření. Mladé nejspíš tato nahrávka neosloví, ale pro všechny věkově pokročilejší vřele doporučuji.

Na dně review

05.10.2020 Verified purchase

Příjemné překvapení

Byla jsem opravdu příjemně překvapená. Neznala jsem ani autora ani interpreta a musím říct že si oba zaslouží plný počet hvězdiček. Kniha se moc pěkně poslouchala, je napínavá, nechybí zajímavá zápletka a díky vyborné interpretaci to bylo deset hodin příjemně stráveného času. Určitě si poslechnu i další díly.

Černí baroni I. review

01.10.2020 Verified purchase

Prima relax

Kdo by neznal úspěšný film Černí baroni? Myslím, že takových lidí u nás není mnoho. Takže se nabízí srovnávat. Ale i když kniha je trochu jiná, je to, hlavně díky skvělému podání Miroslava Donutila , opravdu zábavné dílko, které rozhodně stojí za poslech. Pobaví, zlepší náladu a připomene s velkou dávkou humoru doby minulé, kdy vojna byla povinná. Určitě si po čase pustím znovu.

Táto, povídej review

30.09.2020 Verified purchase

Jan Werich jako vždy skvělý

Příjemné povídání o začátcích Osvobozeného divadla, o přátelství s Jaroslavem Ježkem a Jiřím Voskovcem, o emigraci a o mnohém dalším. V poklidu strávená hodinka plná vzpomínek v příjemné společnosti. Nikam nemusíte a pustíte si milé "přátele" domů. Moc pěkně se to poslouchalo. Doporučuji.

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva review

30.09.2020 Verified purchase

Skvělá oddechovka

Milé překvapení. Opravdu jsem se musela často smát. Přestože humorné knížky delší než jedna hodina nevyhledávám, toto bylo příjemně strávených pět hodin. Autorka opravdu umí vtipně popsat i běžné životní situace, nemluvě o těch naprosto absurdních. Načteno je výborně, takže není co vytknout. Určitě jsem tuto knihu neposlouchala naposled.

Legrecital review

27.09.2020 Verified purchase

Herecké historky pro chvíle pohody

Skvělé představení pro zlepšení nálady formou spousty vtipných hereckých historek hlavně z divadelního prostředí doby Zdeňka Štěpánka, Bohuše Záhorského, Jana Pivce, Jaroslava Vojty a spousty dalších českých divadelních hvězd převážně první poloviny dvacátého století. Ač jsou historky staré, jsou stále zábavné a ve skvělém podání Bohumila Bezoušky opravdu pobaví. Kousky Klubu dobráků určitě potěší i dnešní mladší generaci, o nás dříve narozených ani nemluvě. Doporučuji k poslechu.

Prázdniny v Evropě review

27.09.2020 Verified purchase

Zábavné i poučné

Tak zase jeden z opravdu povedených cestopisů. Ladislav Zibura čtenáře provede s humorem sobě vlastním méně známými zeměmi Evropy, takže se zábavnou formou dozvídáme spoustu zajímavostí za života místních obyvatel a navrch spoustu zeměpisných i historických informací. Poutavé cestování Evropou se v podání Martina Písaříka krásně poslouchalo. Podle mě je tato kniha rozhodně lepší v audiopodobě. Vyniknou tak lépe vtipné historky a máte pocit, že vám to celé autor přímo vypráví, takže je vše bezprostřednější. Moc doporučuji. Bude se určitě líbit.

Životní terno review

21.09.2020

Krásné poetické poslouchání k zamyšlení

Krásná kniha. Nádherně načtená. Smutné, ale moc krásně se to poslouchalo. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Jedinečné zamyšlení nad cenou lidského života.

Kdo ví, kde budu zítra review

18.09.2020 Verified purchase

Velice zajímavá kniha

Tak tato kniha mě opravdu překvapila. Čekala jsem, že to bude zajímavé, ale překvapilo mě z kolika myšlenkami a postoji Tomáše Etzlera musím plně souhlasit, ať už v pohledu na Ameriku nebo Čínu. Dobré dvě třetiny knihy jsem žasla,

jak dokáže popsat i ty horší stránky života v Americe a že se konečně našel někdo, kdo na Ameriku nepěje jen samou chválu. Světoběžník, který vidí pozitiva i negativa a nebojí se o nich mluvit. Samozřejmě ne se vším se ztotožňuji úplně, zvláště závěr knihy je pro mě diskutabilní a dovedla bych uvést spoustu argumentů, proč s názory tohoto velice chytrého a zcestovalého člověka nemohu souhlasit, ale asi by to nebylo úplně normální, kdybych na vše jen kývala. Každopádně je tato kniha velice zajímavá a poučná a měl by si ji poslechnout snad každý. Některým lidem by možná otevřela oči !!! Vřele doporučuji. A myslím, že jako audiokniha je tento rozhovor daleko působivějši, než by bylo čtení klasické knihy.

Ze Soboty na Šimka 2 review

16.09.2020 Verified purchase

Hezká vzpomínka

Jsem ráda, že díky této nahrávce, jsem si mohla připomenout humor nezapomenutelné trojice Šimek, Sobota, Nárožný. Sice tato druhá část není tak povedená jako jednička, ale i tak jsem se pobavila. Tady je ale bohužel více cítit chybějící obraz, protože bez něj jsou v nahrávce místa, kde je slyšet jen rámus a smích a posluchač neví proč. I tak ale jako vzpomínka výborné.

Delikatesy. Humorné úvahy z let šedesátých review

16.09.2020 Verified purchase

Typický Werich

Docela příjemná oddechovka. Nepřestávám žasnout nad tím, jak si Jan Werich uměl hrát se slovíčky. Nejvíce se mi líbila první kapitola o srandě a o češtině vůbec. Nejen zábavné, ale i poučné a v dnešní době by si toto měl poslechnout každý. Jana Wericha můžu poslouchat stále a vždy najdu v jeho slovech něco nového. Je aktuální i v dnešní době. Doporučuji k poslechu.

(Ne)vinný dotazník Radka Brzobohatého 11. review

16.09.2020 Verified purchase

Odpočinkový poslech

Povídání s Janem Cimickým se mi moc líbilo. Jen té muziky mohlo být trochu méně. Hudební pasáže byly zbytečně dlouhé. Jinak ale vyprávění Jana Cimického o medicíně a divadelní terapii, o setkání s Belmondem, o psaní detektivek, o poezii a o životě bylo zajímavé a musím říct, že se vůbec nemrzím, že jsem audioknihu zakoupila. Doporučuji.

Eleanor se má vážně skvěle review

15.09.2020 Verified purchase

Překvapivě skvělá kniha

Na základě ukázky jsem předpokládala, že to bude takové to mlácení prázdné slámy, rádoby vtipné, ale nakonec jsem se po delší době rozhodla si knihu koupit. A musím říct, že nelituji. Sice po prvních dvou, třech kapitolách jsem si říkala, že jsem zase jednou šlápla vedle, že ta hlavní hrdinka je taková, s odpuštěním, blbka, a že to je kniha tak pro pubertální mládež. Ale ouha, zatraceně jsem se spletla. Jde skutečně o dobře napsaný psychologický román, příběh smutného osudu hlavní hrdinky, kde až po pár kapitolách začnete chápat, proč se chová, tak jak se chová, tedy z pohledu druhých vesměs divně. Plně musím dát za pravdu všem kladným recenzím. Vřele doporučuji.

Fulmaya review

11.09.2020 Verified purchase

Cestopis a biografie v jednom

Kniha naprosto splnila moje očekávání. Krásně popisuje nejen Nepál a jeho hory, ale i další místa, takže máte pocit, že cestujete s autorkou. Dozvíte se hodně zajímavostí ze života v asijských zemích, o zdravotní "péči" , o stravování, kultuře, náboženství a mimo to hodně ze života Dobroty Nvotové. Kniha se mi moc líbila. A navíc jsem ráda, že jí načetla sama autorka, protože díky tomu působí příběh velice autenticky. Mohu jen vřele doporučit.

Ničeho nelituju review

24.08.2020 Verified purchase

Velice zajímavé vyprávění

Tato audiokniha se mi opravdu moc líbila. Jiřina Steimarová v ní vypráví o svém životě od dětství až po konec své herecké kariéry. Je to vlastně krásně podaný životní příběh, v němž vypráví jak o hereckých začátcích, tak o svých manželství a dětech, o práci v Národním divadle, ale i o přátelích, kteří jí v životě pomohli, když procházela složitými obdobími svého života po emigraci manžela, kdy zůstala sama se třemi dětmi a přišla o práci. Kniha je navíc velice krásně načtená, takže se opravdu dobře poslouchá a vyprávění tak působí velice autenticky, jako by ho vyprávěla herečka sama.

100 statečných - Host č. 93 - Jan Zedník 08.06.2014 review

21.08.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání

Další z řady velice zajímavých povídání tentokrát s Janem Zedníkem z Geofyzikalního ústavu akademie věd o zemětřeseních, tektonických poruchách, síle zemětřesení, rizikových oblastech a dalších zajímavostech. Doporučuji. Zábavné a poučné.

Pachuť smrti review

19.08.2020 Verified purchase

Trochu zklamání

Ne že by to bylo úplně špatné, to rozhodně ne, ale mně u této detektivky chyběl spád. Chvílemi jsem se přistihla, že vlastně neposlouchám, trochu mě to uspávalo. A vzhledem k tomu, že kniha nedokázala udržet moji pozornost, tak jsem se chvílemi v té změti postav ztrácela. Asi nebudu patřit k té správné cílové skupině. Mám raději akčnější detektivky. Ale komu vyhovuje poklidné tempo příběhu, ten možná bude nadšen. Mě ale kniha příliš neoslovila.

Modré stíny review

16.08.2020 Verified purchase

Výborná detektivka

Jsem moc ráda, že máme v současné době dost našich autorů, kteří umí napsat dobrou detektivku. A Michal Sýkora k nim bezesporu patří. Propojil svět vysokého školství a politiky (a s ní spojených tzv. "protislužeb" a korupce) s vraždami a tlaky na policisty ve snaze zmařit vyšetřování. Detektivka má spád, napětí, stále se něco děje. Podle mě nebyly v knize žádné zdlouhavé a zbytečné pasáže. Vše má svůj smysl. Perfektně vykresleno prostředí i charaktery a psychologie postav.

Myslím, že si tuhle knihu poslechnu ještě znovu. A už teď se těším na další díly série.

Případ pro exorcistu review

14.08.2020 Verified purchase

Výborná česká detektivka

Jsem ráda, že jsem objevila dalšího českého autora, který umí napsat dobrou detektivku. Doteď jsem hlavně poslouchala slovenské detektivky od Dominika Dána. Takže i u nás svítá na lepší časy a vyrojilo se pár dobrých autorů , jako Michaela Klevisová, Martin Goffa a další a nyní Michal Sýkora. Moc se mi to líbilo. Nechybí napětí, ani překvapivý závěr, načteno výborně. Už se těším na další díl z této série Modré stíny.

Ze Soboty na Sobotu review

14.08.2020 Verified purchase

Ty nejlepší scénky z osmdesátek

Tato audiokniha je výběrem toho nejlepšího ze scének Šimka a Soboty. Luděk Sobota hraje "blbého" dokonale. Tenhle slovní ping pong miluju. Nahrávka a smeč. Dokonalá dvojka. Zase jsem zavzpomínala na mládí. Dá se poslouchat stále dokola a rozhodně se neoposlouchá. Doporučuji.

Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku review

13.08.2020 Verified purchase

Dvě povídky na naprosto odlišné téma

První povídka Posel hydrometeorologického ústavu je vyloženě vtipné vyprávění o podvodníčkovi, kterého baví vydávat se za někoho jiného a který na svou zálibu málem doplatí. V podání Josefa Abrháma a Zdeňka Svěráka skvělá. Druhá povídka je spíš nostalgická, o stáří, vzpomínání a vyrovnávání se s pokročilými věkem.

Každá z úplně jiného soudku. Obě se mi celkem líbily, ale první rozhodně pobaví víc.

(Ne)vinný dotazník Radka Brzobohatého 8. review

13.08.2020 Verified purchase

Moravská muzika a příjemné povídání

Moc pěkná nahrávka plná moravských písniček a příjemného povídání s Valérií Zawadskou, která vypráví o dětství, svých recitačních a hereckých začátcích, divadle, muzice a zpívání a své vyprávění prokládá řadou hereckých trapasů a vtipných historek. Příjemná oddechovka.

(Ne)vinný dotazník Radka Brzobohatého 7. review

13.08.2020 Verified purchase

Oddechové poslouchání

Pro chvíle odpočinku ideální poslech, ale pozor, nahrávka obsahuje poměrně dlouhá hudební vystoupení moravské muziky, takže vhodné hlavně pro milovníky posezení u vínka s moravskou kapelou. Jinak povídání Táni Medvecké je zajímavé i zábavné a její vitalita je obdivuhodná. Mně se to líbilo. Jen té hudby mohlo být trochu méně.

Deník kastelána review

12.08.2020 Verified purchase

Nečekejte třeskutý humor

Kdo čeká bláznivý humor z Aristokratky, bude překvapen. Mně se ale tato kniha Evžena Bočka líbila daleko víc než všechny díly Aristokratky. Nejde tu totiž o bláznivý humor za každou cenu. Stačí pár vtipných poznámek, aby se děj odlehčit a čtenář se zasmál nebo alespoň pousmál. Pěkný příběh ve kterém autor šikovně skloubil humor s napětím a mysterióznem a to vše doplnil příběhem ze života. Skvělé podání Jaroslava Plesla ještě umocní celkový dojem z knihy. Hudební předěly krásně odlehčují napínavé pasáže a otevřený konec mi zde vůbec nevadil. Jakoby knihu připravoval na pokračování. Kdoví ???

Úzkosti a jejich lidé review

10.08.2020 Verified purchase

Zdaleka ne jen humor

Ač je to kniha humorná, je plná skvělých myšlenek. S nadsázkou a velkou dávkou humoru jsou čtenáři servírovány myšlenky, které jsou pro Backmana typické. Lidskost, naše strachy a z nich pramenící úzkosti. Všichni protagonisté řeší své drobné i větší starosti, které dovedně skrývají před okolím a autor je pomalu a s citem odhaluje. Nejen zábavná, ale v mnohém i poučná kniha. Nesuďte lidi, protože to , co vidíte, nemusí být vždy pravda a nemusí to být podstatné. To důležité bývá mnohdy skryto. Interpretace se mi celkem líbila, jen v napodobování ženských hlasů bych ubrala, tam už to na mě bylo místy moc.

Mé cesty do hlubin mozku review

08.08.2020 Verified purchase

Velice zajímavá kniha

Skvělá knížka, ve které se čtenář (posluchač) dozví nejen o životě a zalibách nejlepšího českého neurochirurga, ale hlavně obrovské množství zajímavostí z tohoto oboru.

Moc dobře se kniha poslouchala, místy jsem se musela i smát, hlavně když takový věhlasný lékař líčí neskutečné lotroviny, které se v době puberty navyváděl. U člověka, který na první pohled vypadá tak seriózně, to prostě nečekáte. Začala jsem poslouchat a nešlo to přestat. Tuto knihu mohu opravdu s čistým svědomím doporučit všem. Poučí i pobaví.

Zápisník alkoholičky review

04.08.2020 Verified purchase

Velice zajímavá kniha

Bylo pro mě opravdu zajímavé poslechnout si, co vede člověka k závislosti na alkoholu, co se mu honí hlavou, jak vidí svět a proč mu alkohol pomáhá. Pro mě to bylo o to zajímavější, protože mi jakýkoli alkohol naprosto nechutná, což tím pádem mohu brát jako životní výhru. Vím tudíž, že bych se k alkoholu rozhodně neuchýlila, jako k pomoci v těžké situaci, kterou člověk nezvládá a pije, aby zapomněl. Celá kniha je vlastně nakouknutím do hlavy závislého člověka, příběh ženy, která svou závislost zvládla a navíc se rozhodla pomáhat druhým. Smekám. Načteno perfektně.

Pochovaní zaživa review

03.08.2020 Verified purchase

Opět výborná detektivka

Z počátku mi přišlo, že má kniha pomalejší rozjezd, ale nakonec musím říct, že jako vždy nezklamala. Námět tentokrát na téma obzvláště zavrženíhodné, kdy se vraždí ti nejzranitelnější, stáří kteří se nemohou bránit. A to v místě, kde mají důstojně strávit zbytek života a kde čekáte, že je o ně opravdu dobře postaráno. A zvláště závěr měl spád. Celkově tedy hodnotím knihu velmi pozitivně. A těším se na další.

Atomové návyky review

30.07.2020 Verified purchase

Typická motivační kniha

Atomové návyky je typická motivační kniha, kde se vás autor snaží naučit, jak neztrácet motivaci, postupovat krok za krokem, jak najít v sobě vlohy, které je třeba rozvíjet, jak dosáhnout svého cíle ať už v práci, sportu, hubnutí nebo skončení s kouřením. V knize je souhrn hodně známých, ale i nových rad a vše je podáno srozumitelně na příkladech. Načteno je opravdu dobře.

Setkání s Františkem Nepilem review

28.07.2020 Verified purchase

Pro mě zklamání

Čekala jsem, že podle názvu audioknihy bude vypravovat a vzpomínat František Nepil, ale bohužel mluvil kdekdo, ale František Nepil minimálně. Byl spíš moderátorem. Takže mě toto povídání vlastně vůbec nebavilo. Navíc bylo doplněno dlouhými hudebními předěly, které byly nepoměrně hlasitější než mluvené slovo. Líbila se mi pouze první část s Hurvínkem. Nerada píšu negativní recenze, protože to může být jen můj názor, se kterým se mnozí nemusí ztotožnit, ale toto bylo pro mě opravdu zklamání.

3x Zdeněk Troška review

27.07.2020 Verified purchase

Spousta historek z natáčení

Tak toto je nahrávka, která určitě stojí za poslech. Kdo má rád humorné historky z natáčení, ten si přijde na své. Zdeněk Troška vzpomíná na neherce z Hoštic z natáčení série komedií Slunce, seno...a dalších jeho pohádek, ale ne jen to. Vzpomíná i na studia ve Francii a také hodně vypráví o francouzské kuchyni. To vše s jeho typickým humorem. Skvěle jsem se bavila. Je to výborná oddechovka pro zlepšení nálady. Žádné chmury a "hodit se do pohody". I v obyčejných příhodách je skoro vždy něco k pobavení. Alespoň Zdeněk Troška to tam umí nalézt a to bychom se měli od něho naučit. Nenadávat, ale smát se. Doporučuji.

Italské prázdniny review

25.07.2020 Verified purchase

Čekala jsem mnohem víc

Tato audionahrávka mě trochu zklamala. Od Jana Wericha jsem čekala mnohem víc a hlavně že to nebude nuda. Během poslechu jsem se však několikrát přistihla, že jsem myšlenkami jinde. Bylo to takové neslané nemastné. O cestování píše lépe František Nepil. U Jana Wericha jsem zvyklá na humor a tady mi chyběl.

Jak hledat slunce review

24.07.2020 Verified purchase

Poetické vyznání

V této audioknize se Miroslav Horníček vyznává ze své lásky k Provence a jihu vůbec. Popisuje svou cestu do Francie společně s přítelem Adolfem Vondrou. Je to krásné, poetické vyprávění o krajině, místních zvycích a zážitcích z této cesty. Mimo jiné se vrací i k zážitkům z cest u nás, kdy společně bloudili a poznali nová místa jen díky špatné orientaci Adolfa Vondry. Vše je popsáno s humorem, ale tak poeticky, že poslech navodí dokonalou poklidnou atmosféru.

Vraždy v ulici Morgue review

23.07.2020 Verified purchase

Analytický detektivní příběh

Aniž bych četla anotace, či cokoliv o E.A. Poeovi , je hned na začátku poslechu jasné, že půjde o druh detektivky typický pro Aghatu Christie a A.C. Doylea. Až následně jsem si uvědomila, že Edgar Allan Poe byl vlastně zakladatelem tohoto stylu analytické detektivky, kdy z nepatrného množství stop detektiv zázračně vydedukuje, kdo je vrahem.

Je to taková typická detektivní pohádka pro dospělé, perfektně načtená a tudíž se velice dobře poslouchá. Tyto knihy jsou dle mého soudu lepší v audiopodobě. Ke čtení by mě až tak nelákaly. Ale k poslechu jsou skvělé.

Průvodce - Itálie review

22.07.2020 Verified purchase

Velice zajímavé

V Itálii jsem nikdy nebyla, takže průvodce Itálií byl pro mě velice zajímavý. Dozvěděla jsem se o zajímavých místech od severu až po jih. V průvodci samozřejmě nechybí nejnavštěvovanější místa Itálie jako Řím, Benátky, Pisa, Bibione, ale je zde zmínka i o Brixenu na severu v Tyrolsku a mnoha dalších méně navštěvovaných místech, nicméně i tak hodně zajímavých. To vše doplněné o významné osobnosti, které zde žily nebo se tu narodily. Velice dobře namluvené. Ideální před návštěvou Itálie.

Lipová alej review

20.07.2020 Verified purchase

Jako vždy příjemné poslouchání

František Nepil byl skvělý vypravěč. I zde to dokázal tím, jak poutavě dovedl vyprávět o věcech naprosto všedních. I z šlechtění nových odrůd jablek vytvoří zábavné povídání a člověk se dozví spoustu novinek, o kterých neměl ani ponětí a při tom se baví. Koho by napadlo začíst se do publikace o pěstování jablek? A on vám o nich toho poví spoustu během chvilky a ještě se u toho bavíte. Kniha je plná všedních zážitků ze života Františka Nepila popisovaných nevšedně zábavnou formou. Je to příjemné oddechové povídání, které navodí poklidnou atmosféru a vyloudí úsměv na tváři.

Dobré a ještě lepší jitro review

19.07.2020 Verified purchase

Poetické vzpomínání

Opravdu krásné povídání o dětství, o

mamince, tatínkovi, tetičce, o koupání v neckách, o dětských radovánkách a mnohém dalším. Vzpomínka na první setkání s Otou Pavlem a hlavně povídání o životě. Krásné, poetické a zároveň humorné, jak to uměl snad jen František Nepil. S úžasným závěrem, jak je důležité vědět, kdy je třeba mluvit a kdy mlčet. A nakonec jako bonus vzpomínka Ondřeje Suchého na Františka Nepila. Pohlazení po duši.

Moc doporučuji.

Jiří Suchý - Osudy review

19.07.2020 Verified purchase

Poutavé vyprávění

V této audioknize Jiří Suchý vypráví o celém svém životě od dětství až po současnost. Jak se dostal k divadlu, o založení Semaforu, mnohých stěhováních divadla a problémech s tím souvisejících včetně zatopení dočasného působiště ve sklepních prostorách Karlínského divadla v době povodní.

Samozřejmě mluví o své tvorbě i o založení filmového studia a o svých úspěšných i neúspěšných projektech a plánech do budoucna. A kromě toho i o své představě Boha, která se určitě hodně liší od zavedených církevních představ. A na závěr vypráví i o svém druhém manželství s mladší partnerkou a nepěkných vyjádřeních některých lidí na sociálních sítích k jejich vztahu. Celkově je nahrávka otevřenou zpovědí o všem, co v životě zažil a s čím vším se musel potýkat. Moc se mi to líbilo.

Průvodce - Francie review

17.07.2020 Verified purchase

Dobrý návod na poznávací zájezd

Příjemná procházka Francií, vzpomínka na kdysi dávno navštívaná místa, a je fajn, že vás u toho ani nebolí nohy. Prohlídka Paříže mi osvěžila paměť na Trocadéro, Invalidovnu, Champs- Élysées, Vítězný oblouk a další významná místa Paříže a další část nahrávky nalákala na návštěvu jižní Francie. Načteno velice dobře. Líbilo se mi to.

Recital 1966 review

17.07.2020 Verified purchase

Pro milovníky šansonu a humoru

Krásné spojení vtipných výstupů Miroslava Horníček a starých méně známých šansonů Hany Hegerové. Pravdou je, že její novější písničky mám raději. Zde je několik vyloženě ponurých a nebýt recitál spojený s legráckami pana Horníček, tak by to bylo smutné poslouchání. Mám raději šansony Hany Hegerové, kde o smutných věcech zpívá s humorem. Ale i zde se takové najdou, jen jich je méně, než jsem čekala. Určitě ale stojí tento recitál za poslech. Smutné písně střídá humorné povídání a tak je vlastně vše krásně vyvážené.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

16.07.2020 Verified purchase

Opět dobrá "dánovka"

Já jsem s knihou spokojená. Některé recenze jsou dosti kritické, ale mě tato kniha nezklamala. Interpretace sice v první třetině knihy nebyla dokonalá, některé dialogy nepůsobily přirozeně, ale pak už to bylo v pohodě a dobře se to poslouchalo. A dobrá detektivka nemusí napětím drásat nervy, stačí postup vyšetřování krok za krokem. Dvě dějové linie, dva případy, jak je u Dominika Dána zvykem. Za mě naprostá spokojenost.

Vlasta Burian - To nejlepší review

16.07.2020 Verified purchase

Typický Vlasta Burian

V nahrávce je spousta méně známých scének a hodně známých chytlavých písniček, které vás nutí přidat se. Vlasta Burian perfektně zpívá operu a imituje. Jen vzhledem ke stáří nahrávky jsou některé její časti příliš hlučné, takže během poslechu je třeba občas korigovat hlasitost. Jinak se mi nahrávka líbila jen s výjimkou závěrečného tak trochu nuceného dlouhého smíchu.

Ideální manžel review

16.07.2020 Verified purchase

Stará dobrá klasika

Výborné zpracování hry Oscara Wilda ve skvělém hereckém obsazení pobaví i dnes. Zachycuje politické i salónní pletichy, hříchy mládí, hledání ideálu a smíření se s lidskými nedokonalostmi. Hra je kritikou morálky vyšší společenské vrstvy a pokrytectví anglické společenské smetánky. To vše podané s typickým anglickým humorem.

100 statečných - Host č. 3 - Hana Roháčová 06.06.2014 review

16.07.2020 Verified purchase

Opravdu zajímavé

Tento rozhovor z roku 2014 je dnes velice aktuální. Povídání s primářkou infekčního oddělení Nemocnice Na Bulovce jako by předpovědělo naši "covidovou" dobu. Vypráví o skutečných hrozbách pro lidstvo z říše bakterií a virů. O imunitě, o nemocech zavlečených k nám z takzvaných exotických zemí, o virech přenosných ze zvířat na člověka a mnohém dalším. O oprávněných obavách ze vztekliny, která se i dnes v Evropě stále vyskytuje, o nebezpečí hrozících z rozšíření zvířecích virů, o očkování a možnostech dnešní medicíny. Velice zajímavé a hlavně poučné. Doporučuji.

100 statečných - Host č. 31 - Šimon Pánek 07.06.2014 review

16.07.2020 Verified purchase

Povídání o pomoci ve válečných zónách, ale nejen tam

Ředitel nadace Člověk v tísni Šimon Pánek odpovídá na dotazy ohledně pomoci ve válečných zónách v Afghánistánu, Sýrii, na Ukrajině i jinde, o pomoci při povodních v Bosně a Hercegovině a v Srbsku, financování Člověka v tísni, o bezpečnosti v zasažených oblastech, o vyběru komu pomáhat, o ochotně lidí přispívat na pomoc i o tom, na co lidé přispívají více a na co méně. Bohužel je v rozhovoru jasně vidět, jak je práce Člověka v tísni mnohdy ovlivněna politickými názory a ty rozhodují o tom, kdo pomoc potřebuje a kdo ne , jako například na Ukrajině, kde se pomoc soustřeďuje nejen na lidi postižené válkou, ale organizace přispívá i skupinám, které prosazují určité politické názory. Myslím, že svojí občasnou tendenčností odradí mnohé přispěvatele. Jakkoli je činnost Člověka v tísni záslužná, zejména při přírodních katastrofách, je z vyprávění Šimona Pánka jasně vidět, že je i silně ovlivněna politikou a tudíž pomoc ve válečných oblastech, je vlastně podporou určité politické linie, což může být diskutabilní.

Určitě ale zajímavé povídání, které mnohým může usnadnit rozhodování, zda nadaci přispívat nebo ne.

Forbíny vzpomínek I a II review

13.07.2020 Verified purchase

Dobře, že se dochovalo

Jedinečná nahrávka a jsem moc ráda, že vůbec někdo tento záznam z besed Jana Wericha natočil a uchoval. Spousta jedinečných myšlenek, které jsou stále platné, hodně vzpomínek na Jiřího Voskovce a Jaroslava Ježka. Unikátní záznam. A určitě jsem ho neslyšela naposled. Jsou myšlenky a vzpomínky, které se dají poslouchat stále dokola a vždy tam objevíte něco nového. Doporučuji.

100 statečných - Host č. 82 - Markéta Fialová 08.06.2014 review

12.07.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání o zpravodajství

V rozhovoru s Markétou Fialovou bylo znát, že je před mikrofonem jako doma. Vypráví jak se ke zpravodajství dostala čirou náhodou a jak jí tato náhoda pomohla k zajímavé profesi. Popisuje své začátky před kamerou ještě bez čtecího zařízení, svůj nástup na Novu, jak jí pomohl přístup zaměstnavatele při zvládání těžké nemoci, dále mluví a své " zavislosti"

na zprávách a o rozdílném přístupu kolegů k některým citlivým tématům. Zajímavý rozhovor, který stojí za poslech.

Šedesáté vánoce Františka Nepila review

12.07.2020 Verified purchase

Nostalgické povídání o Vánocích

Krásné, poetické vyprávění Františka

Nepila o Vánocích, vzpomínání na dětství, na maminku která se snažila udělat Vánoce co nejkrásnější. Navíc krátká povídka a pohádka a nechybí ani básnička o vánočních svátcích. Poetické vzpomínání s nádechem nostalgie. Moc se mi to líbilo.

Hlustvisihák review

12.07.2020 Verified purchase

Perly humoru

Skvěle jsem se bavila. Tato nahrávka obsahuje skutečně ty nejlepší scénky s Hlustvisihákem. Lubomír Lipský byl dokonalý. Ani není třeba obraz a pobavíte se i tak výborně. Pro zlepšení nálady a chvíle pohody ideální nahrávka. Tomuhle říkám humor.

Škoda slova, které padne vedle... review

12.07.2020 Verified purchase

Pro mě zklamání

Nevím, zda je to tím, že jsem čekala podstatně víc nebo mě to jen neoslovilo, ale za mě to je průměr. Ze začátku nuda, střední část zajímavá a na závěr slabota ( sprostá pohádka si myslím, že se k tomuto typu knihy moc nehodí). Některé historky se mi líbily i vyprávění o životě bylo zajímavé, ale to vše bylo proložené místy ne moc vtipnými anekdotami, jako by jen šlo o to natáhnout čas, když už není, co říct. Mám Petra Nárožného ráda jako herce, ale jako "spisovatel" mě opravdu nenadchnul.

Galerie slávy - Václav Upír Krejčí review

11.07.2020 Verified purchase

Velice zajímavá kniha

Václav Upír Krejčí vypráví o svém dětství a profesním životě, o Mimtriu, o hereckých vzorech, spolupracovnících, o Stelle Zázvorkové, Jiřím Sovákovi, Ivanu Mládkovi, o smyslu pro humor, čemu se směje a jaký humor nemá rád. To vše proložené vtipnými historkami z divadla i ze soukromého života. O politice a politicích, o psaní knih, o cestování a zážitcích. Celkově velice povedený rozhovor. Pro mě velké překvapení. Doporučuji !!!! Je vidět, že hodně zažil a má co říct. Toto skutečně stojí za poslech.

Všechno si pamatuju... review

11.07.2020 Verified purchase

Rodinné posezení

Vzpomínky vynikajícího herce Otakara Brouska st. probírané s jeho dětmi Otakarem a Jaroslavou jsou takovou příjemnou oddechovkou. Otakar Brousek zpomíná na dětství, začátky u divadla, na herecké kolegy a role, které hrál a vypravuje mnoho legračních historek hlavně z divadelního prostředí. Celé to povídání se nese v poklidném duchu nedělního odpoledne, kdy se sejde rodina u stolu. Jedinou výhradu mám k místy přehnanému smíchu Jaroslavy Brouskové a k závěrečnému cinkaní příborů u večeře, kdy nikdo již nic nevypráví a posluchač si připadá jak v závodní jídelně. Tento konec v nahrávce pro mě postrádal smysl.

100 statečných - Host č. 17 - Vilém Rubeš 06.06.2014 review

10.07.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání o reklamě

Kreativec Vilém Rubeš zasvěceně mluví o reklamě. S mnohými jeho názory lze souhlasit, nicméně názor, že reklama nelže, že jen říká, co chce spotřebitel slyšet nebo že lže jen tvůrce reklamy, nikoli reklama, mi přijde přinejmenším diskutabilní. Každopádně se mi líbil jeho názor, že "Reklama je nezvaný host a že nezvaný host by měl být aspoň vtipný, slušný a zábavný. V rozhovoru mluví o výrobě reklamy i o její účinnosti na spotřebitele a to jak reklamy televizní, tak reklamy na billboardech. Obecně lze říci, že jde o nakouknutí pod pokličku výroby reklam a jako takové to je zábavné i poučné.

100 statečných - Host č. 27 - Jan Mervart 07.06.2014 review

10.07.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání o pečení

Opět zajímavý rozhovor tentokrát s pekařem Janem Mervartem o pečení, o tom co lidem v Čechách chutná a co se těžko prodává, o pracovní době i o sortimentu a porovnání našich a zahraničních pekařství. To vše a ještě navíc o začátcích soukromé malopekárny v Čechách po sametové revoluci. Spousta zajímavostí o pečení zpříjemní i chvíle odpočinku.

Radkin Honzák - Osudy review

10.07.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání

Radkin Honzák vypráví ve své knize o dětství, studiu a profesních začátcích. O tom jak se dostal k psychiatrii a proč právě tento obor medicíny vystudoval. To vše doplněné humornými historkami. Vypráví s nadhledem člověka, který nemá rád sebelítost a dovede se i na složité životní situace dívat s nadhledem. Zajímavá autobiografie která stojí za poslech.

Námluvy, Tragédem proti své vůli review

08.07.2020 Verified purchase

Vynikající nahrávka

Tyto komedie A.P. Čechova jsou dokonalé. Zvláště Námluvy perfektně vystihují hamižnost a hádavost sedláků, kdy lpění na majetku je to nejdůležitější a jsou ochotni se hádat i kdyby je to mělo stát život. A námluvy takovýchto dvou jedinců jsou pravou pohromou. Ve skvělém obsazení a dokonale zahrané. Tyto dvě jednoaktovky jsem si opravdu vychutnala. A. P. Čechov vystihl povahy dokonale.

100 statečných - Host č. 51 - Jaroslav Svěcený 07.06.2014 review

08.07.2020 Verified purchase

O houslích a hudbě vůbec

Zajímavý rozhovor o koncertovaní, hudebních festivalech, o vztahu k hudbě, o dceři a shánění kvalitních houslí, o talentu a tvrdé práci, o koncertech v jeskyni a mnohé další zajímavosti, které určitě stojí za poslech - to vše v krátkém rozhovoru Jaroslava Svěceného s Janem Prokopem. Spousta zajímavostí během chvilky. Já jsem se bavila.

100 statečných - Host č. 49 - Osamu Okamura 07.06.2014 review

08.07.2020 Verified purchase

O architektuře a nejen o ní

O architektuře Prahy a Evropy. O Vídni a její podobnosti s Prahou. O urbanistických výhledech pro Prahu, ale i zmínka o politice. Celkově ale nic moc zajímavého, alespoň ne pro mě. V porovnání s jinými rozhovory celkem o ničem.

100 statečných - Host č. 22 - Michal Čupa 07.06.2014 review

08.07.2020 Verified purchase

O telekomunikačních technologiích s Michalem Čupou

Manažer řízení firem a telekomunikačních technologií Michal Čupa srovnavá telekomunikační technologie u nás a v Evropě v porovnání se světem.

O práci v Rusku a ruské mentalitě i o naší zkreslené představě o Rusku. Jak dnes pokud mluvíte o Rusku pozitivně, dostanete hned přízvisko komunista. I o tom jak dnes je Rusko tvrdě kapitalistická země. Dozvíte se i spoustu jiných zajímavostí např. o Microsoftu.

100 statečných - Host č. 16 - Radim Jančura 06.06.2014 review

08.07.2020 Verified purchase

O dráze a cestování vůbec

Zajímavé povídání s Radimem Jančurou o vlacích, pohodlí a kvalitě cestování ve spojitosti s ekonomikou. O servise, který chce zákazníkům nabízet, aby s jeho společností rádi cestovali i o důležitosti eventuálních stížností, aby věděl, co lidem vadí a co by si přáli, aby mohl kvalitu cestování za rozumné ceny posouvat dál.

100 statečných - Host č. 23 - Michal Jagelka 07.06.2014 review

06.07.2020 Verified purchase

O dabingu a herectví

Dabéra, herce a moderátora Michala Jagelku zpovídá Jan Pokorný.

A logicky se řeč točí hlavně kolem dabingu. Michal Jagelka vysvětluje rozdíly mezi prací při dabingu a prací při načítání audioknih, vypráví o své srdeční záležitosti - dabingu Leonarda DiCapria - i o moderovaní Dobrého rána a vstávání ve tři hodiny. Zajímavý rozhovor, který nám alespoň okrajově umožňuje nakouknout do další profese, kam běžně nahlédnout nemůžeme.

100 statečných - Host č. 99 - Ondřej Sokol 08.06.2014 review

06.07.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání

Rozhovor s Ondřejem Sokolem o hraní, režii, moderování a televizním pořadu Partička. Zajímavé, zábavné povídání pro chvíle pohody. Stejně jako ostatní rozhovory ze 100 statečných se i tento dobře poslouchal. Chtělo by to i dnes tento projekt zopakovat. Moc mě tyto rozhovory baví. Zvláště pokud nemám náladu na dlouhé poslouchání.

Jak se dělá chalupa review

06.07.2020 Verified purchase

S humorem o chalupaření

Vtipné vyprávění o pataliích předcházejících koupi chalupy, kdy úřední šiml řehtá o sto šest a o chalupaření vůbec. František Nepil čte svou knihu svým osobitým, zcela nevšedním hlasem, který tomuto vtipnému vyprávění dodává kouzlo. Pro chvíle odpočinku ideální humorné vyprávění o práci.

100 statečných - Host č. 67 - Jakub Kohák 08.06.2014 review

06.07.2020 Verified purchase

Herec nebo šílenec ?

Jakub Kohák je host, který zruší pokusy moderátora o jakýkoli rozumný rozhovor. Plácá páté přes deváté, vypráví o vodě, fotbale, divadle a o životě naprosto živelně a jen si dělá ze všeho legraci. Na rozdíl od ostatních seriózních rozhovorů se zde nedozvíte nic, ale pokud Jakuba Koháka berete jako nezvladatelný živel, tak se i pobavíte. Jan Pokorný se sice hodně snažil dát rozhovoru nějaký směr, ale Jakub se nenechá svázat žádnými pravidly. Tento rozhovor je třeba brát jako komické číslo.

Obecní museum review

05.07.2020 Verified purchase

Vtipná oddechovka

Pro klidné odpoledne. Dobře sehraný komediální příběh na maloměstském zastupitelstvu a trablech s "archeologickým" nálezem. Dobře vystihuje reakce lidí na neobvyklou situaci a vtipně vykresluje charaktery obyčejných lidí. Interpretace skvělá díky výbornému hereckému obsazení. Já jsem se opravdu bavila. Doporučuji.

Dobrou a ještě lepší cestu review

05.07.2020 Verified purchase

Vyprávění pro chvíle pohody

Příjemné vyprávění pana Nepila navodí pohodovou atmosféru. Jeho hlas tak nějak ukolébává do pohody. Tentokrát o cestování po Řecku a Turecku. Doplněno o vtipné historky. Závěrečné vyprávění Ondřeje Suchého perfektně doplňuje slova Františka Nepila. Moc se mi to líbilo.

Předscény review

04.07.2020 Verified purchase

Dokonalé

Kdo má rád Jana Wericha a Miroslava Horníčka bude určitě nadšen.

Tato nahrávka představuje průřez jejich vystoupeními a je to výběr toho nejlepšího. Určitě jsem ji neslyšela naposled, i když většinu výstupů znám. Je to nesmrtelné, nadčasové a lze to poslouchat stále dokola. Mohu jen doporučit !!!

Autismus & Chardonnay (1+2) review

04.07.2020 Verified purchase

Velké překvapení

Tak toto bylo pro mě velké překvapení. Nádherně a s humorem popsaný svět autistů a jejich ošetřovatele v denním stacionáři. Autor píše o dětech s poruchou autistického spektra s takovou láskou, humorem a nadsázkou, že se vám až tají dech. Kniha ukazuje jak náročné je starat se o tyto děti a kolik lásky ke své práci musí člověk mít, aby tuto náročnou profesi mohl zodpovědně vykonávat. Krátce řečeno úžasná kniha. Jak první, tak druhý díl. Vřele doporučuji.

Decentní večer Šimka a Soboty review

03.07.2020 Verified purchase

Výběr toho nejlepšího

Tato nahrávka je dle mého soudu výběrem těch nejlepších scének pánů Šimka a Soboty. Luděk Sobota zde hraje svého "hloupého" prostě dokonale. Ideální nahrávka pro zlepšení nálady, navíc doplněná krásnými písničkami. Vřele doporučuji.

100 statečných - Host č. 7 - Ondřej Trojan 06.06.2014 review

02.07.2020 Verified purchase

Jedna profese nestačí

Ondřej Trojan není člověk, který by se spokojil s jednou profesí. Je producentem, režisérem, ale i ředitelem připravovaného festivalu. A o všem mluví se zaujetím člověka, který svou profesi miluje. Jen v jednom s ním úplně nesouhlasím a to že kniha Květy Legátové Želary je vlastně ve své podstatě červená knihovna. Četla jsem jak knihu, tak jsem viděla film, který Ondřej Trojan režíroval a do červené knihovny bych toto dílo rozhodně nezařadila. Zajímavé. Doporučuji.

100 statečných - Host č. 80 - Jan Čech 08.06.2014 review

02.07.2020 Verified purchase

O letadlech s leteckým mechanikem

Opět velice zajímavý a navíc vtipný rozhovor s leteckým mechanikem Janem Čechem, který opravdu stojí za poslech. Je skvělé, že si tyto šest let staré rozhovory můžeme takto připomenout. Jan Čech vypráví o své profesi s takovým zaujetím, že mě zklamalo, když byl konec. Poslouchala bych klidně dál.

Smích prodlužuje život! review

01.07.2020 Verified purchase

Klasika českého humoru

Tak u této nahrávky jsem se opravdu bavila. Je to výběr docela povedených scének. Příjemná oddechovka s plejádu českých herců, včetně herců, kteří už dávno nejsou mezi námi. Pro každého něco.

Poklady z archivu review

01.07.2020 Verified purchase

Vzpomínky i věci vážné

Jan Werich byl chytrý člověk, který i kdyby žil sto let, měl by pořád co říct. Jeho hry jako by byly ušity na dnešní dobu. Prostě nestárnou. A písnička z Balady z hadrů i dnes je poučná : " panové sami jste tím vinni, že bída z lidí lotry činí, že nás proti vám žene hlad". Byl to prostě "Pan herec " a je dobré si jeho moudrá slova poslechnout a připomínat.

Forbíny života 2 review

01.07.2020 Verified purchase

Krásné vzpomínky

Příjemné poslouchání vzpomínek Jana Wericha proložené stále známými písničkami, které perfektně navozují atmosféru doby. Moc se mi to líbilo. Hodinka poslechu utekla strašně rychle, jak už to u příjemného povídání bývá. Doporučuji.

Čtvrtá opice review

30.06.2020 Verified purchase

Psycho

Za mě zklamání. Po těch kvantech pozitivních hodnocení jsem asi měla příliš velká očekávání. Já jsem ale spíše příznivcem klasického vyšetřování s dokreslením psychologie hlavních hrdinů, ale nikoli takto psychopatického vraha a vykreslování všech těch brutality tak do detailu. Asi na to nemám žaludek.

Pro mě byly spíš zajímavé pasáže z vyšetřování. Deníkové záznamy jsem doslova přetrpěla. Ale to bude můj problém. Budu muset volit jiné knihy. Nicméně interpretace byla skvělá.

100 statečných - Host č. 68 - Veronika Kubařová 08.06.2014 review

29.06.2020 Verified purchase

O divadle, filmu i o životě

Příjemná půlhodina s populárním mladou herečkou. Moc hezky se to poslouchalo. Povídání o herectví a divadelních začátcích v Mladé Boleslavi, o princeznách a malých i velkých rolích. Veroničin příjemný hlas se smíchem vždy na krajíčku se moc dobře poslouchal. Přistihnete se u poslechu, že se podvědomě usmíváte a je vám dobře. Doporučuji.

100 statečných - Host č. 64 - Andrea Kalivodová 08.06.2014 review

29.06.2020 Verified purchase

Povídání nejen o opeře

Docela příjemné povídání o hudbě i o životě. O důležitých meznících, které ovlivnily názory této skvělé operní pěvkyně na život a umění. O krásných i obtížných rolích na jevišti i v životě vypráví se skromností a velkou odpovědností. Prima poslouchání pro chvíle oddechu.

Život po živote review

29.06.2020 Verified purchase

Velice zajímavé čtení

Tuhle knihu jsem četla v češtině už asi třikrát. Příběhy v ní líčené jsou velice zajímavé a mně nejvíce pomohly v době, kdy jsem se musela vyrovnávat s velkou ztrátou. I dnes se k této knize ráda vracím, ať už věřím či ne, dává alespoň jakous takous naději, že smrtí vše nekončí. A čím jsem starší, tím raději se k této knize vracím. Toto slovenské zpracování je velice pěkně interpretované , moc příjemně se poslouchalo.

100 statečných - Host č. 97 - Petr Dvořák 08.06.2014 review

28.06.2020 Verified purchase

ČT a konkurence

Rozhovor s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem byl docela zajímavý. Pohled na ČT zevnitř je jiný než pohled nás diváků. Zajímavé bylo i porovnání úkolů veřejnoprávní televize, soukromých televizí a rádia a jejich zaměření na cílové skupiny. Povídání o cílech ČT a sledovanosti Déčka a ČTart. Zajímavé.

100 statečných - Host č. 59 - Rastislav Maďar 07.06.2014 review

28.06.2020 Verified purchase

Poučné povídání

Tento rozhovor patří z mého pohledu k těm nejzajímavějším. Poučné a velice poutavé povídání o rizicích cestování, o pomoci v Africe v Malawi, o očkování a mnohém dalším. Dnes již hodně známý epidemiolog docent R.Maďar byl v době rozhovoru veřejnosti povětšinou neznámý. Dnes (v době "covidové") jeho jméno nezná jen málokdo. A právě dnes je toto povídání o to zajímavější. Vřele doporučuji.

100 statečných - Host č. 58 - Radana Štěpánková 07.06.2014 review

27.06.2020 Verified purchase

Partnerské vztahy z pohledu psychložky

Opět zajímavé povídání, tentokrát o partnerských vztazích, s partnerskou psycholožkou Radanou Štěpánkovou. Zajímavý pohled na ochotu a neochotu cokoli měnit při nefungujícím vztahu, kdy se snažit něco napravit a kdy je lepší se rozejít. Co je pro fungující vztah důležité a nebo čeho se vyvarovat po rozchodu. Zajímavé a pro posluchače ochotného naslouchat i poučné.

100 statečných - Host č. 47 - Miroslava Burianová 07.06.2014 review

27.06.2020 Verified purchase

Oblékání v době Protektorátu Čechy a Morava

Nejprve jsem si myslela, že to bude nezáživné, ale byla jsem mile překvapena. Bylo to velice příjemné poslouchat o stylu oblékání a možnostech nákupu oblečení na lístky ve válečné době. Navíc i vyprávění o rozšiřování muzejních sbírek bylo velice zajímavé. Tyhle rozhovory mě opravdu baví.

Pohoda Vánoc. Vánoční večer Miloslava Šimka v divadle Semafor review

27.06.2020 Verified purchase

Trošičku zklamání

Mám ráda humor pana Šimka, ale tato nahrávka mě trošku zklamala.

Bohužel jde o autentickou nahrávku z divadla, takže smích publika mnohdy přehlušuje, co herci říkají. Navíc je nahrávka nekvalitní a lupání a škvrčení místy dost ruší poslech. Musela jsem se hodně soustředit. Ale jinak třeba historky Uršuly Klubové o mamince jsou dokonalé a stojí za poslech. Stejně tak scénka na ušním a rozhovor se zaměstnancem podniku Špuntana. Hudební výstupy se mi moc nelíbily, je znát, že už jsou hodně staré a z té doby opravdu přetrvaly jen hitovky jako Závidím a jim podobné. Nicméně i těch pár scének, co se mi líbily stojí za poslech, takže nelituji, že jsem si tuto nahrávku koupila.

100 statečných - Host č. 40 - Ivan Klíma 07.06.2014 review

25.06.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání o literatuře

Rozhovor s Ivanem Klímou mi byl blízký, protože ráda čtu. Určitě pro mě zajímavější než rozhovory o výtvarném umění. Líbilo se mi i vyjádření k tomu, jak by se měla literatura na školách správně vyučovat . Zajímavé. Doporučuji.

100 statečných - Host č. 33 - Tomáš Vaněk 07.06.2014 review

25.06.2020 Verified purchase

Zajímavé, ale pro mě nepochopitelné

Sice toto byl zajímavý rozhovor, ale "duše umělcova" je pro mě nepochopitelným tajemstvím. Žasnu nad čím umělec, rektor AVU, přemýšlí, jak ztvárňuje vizuální báseň do audiopodoby ... pro mě nápad, který je úplně ujetý, ale umělci přemýšlí a vnímají realitu jinak, než obyčejný konzument umění. Asi toto nikdy nepochopím. Nicméně pro zapálené milovníky umění bude tento rozhovor třeba velkým přínosem. Naštěstí nejsme všichni stejní a pro každého je tu něco.

Důchodci na poště - To nejlepší z Šimka a Krampola II. review

23.06.2020 Verified purchase

Klasika českého humoru

Zase jedna příjemná vzpomínka. Vůbec není špatné si občas připomenout, čemu jsme se za mlada smáli. Je to vtipné i dnes, jen trošičku chybí obraz, protože herecké výkony protagonistů byly dokonalé. Uršulu Klukovou vidím jak dnes. A scénka na poště je dokonalá. Ostatní taky fajn, ale poště vede😀.

Chcete se stát psychiatrem?! review

23.06.2020 Verified purchase

Zábavné i k zamyšlení

Docela jsem se bavila. Vtipné historky z psychiatrické praxe střídají různá zamyšlení, která vás nutí přemýšlet, jak to vlastně máte vy a co je a není "normální", co vyhodit a co schovat, jestli nepořádek v bytě značí, že máte i nepořádek v hlavě, jestli právě lenost je matka pokroku a mnohé další. Stojí za poslech.

100 statečných - Host č. 32 - Anna Strunecká 07.06.2014 review

22.06.2020 Verified purchase

Velké překvapení

Tento rozhovor mě téměř šokoval.

To, že denně konzumujeme kvanta nezdravých potravin, pro mě nebylo novinkou, ale co všechno člověku škodí a přesto se to veřejně propaguje, mě opravdu zaskočilo. Velice zajímavé povídání profesorky Strunecké o škodlivosti umělého sladidla Aspartamu a dalších látkách a potravinách včetně čaje, bylo pro mě nemalým překvapením. Vřele doporučuji k poslechu.

100 statečných - Host č. 24 - Viktor Dvořák 07.06.2014 review

22.06.2020 Verified purchase

Zajímavé povídání

Mám tyhle rozhovory moc ráda. Dozvěděla jsem se v nich už mnoho zajímavostí z nejrůznějších profesí.

Tento rozhovor nebyl výjimkou. Viktor Dvořák vypráví o herectví na divadle, o filmování a o celkové náročnosti této profese, která pro nás diváky většinou vypadá jako zábavné povolání a neuvědomujeme si pozadí se spoustou námahy, kterou tato "hravá" profese přináší.

Velká solární review

21.06.2020 Verified purchase

Výborné zpracování

Opravdu moc pěkná nahrávka se skvělým obsazením. Na to, jak je nahrávka stará (účinkují ještě Eduard Cupák a Petr Haničinec), je výborně zpracovaná. Tenhle solární závod o život je nejen sci-fi, ale zároveň psychologický příběh. Napínavý herecký koncert. Moc se mi to líbilo.

Návštěvní den 4 review

20.06.2020 Verified purchase

Pro mě překvapení

Tak jsem si doposud myslela, že z vystoupení panů Šimka a Grossmanna znám vše. Tohle však je nahrávka, kterou jsem nikdy neslyšela. Unikát z doby těsně před smrtí Jiřího Grossmanna. A na rozdíl od předešlých Návštěvních dnů je tato nahrávka ve své většině čistou politickou satirou, která rozhodně není poplatná jen své době. Tato nahrávka není tak humorná jako předešlé, ale opravdu stojí za poslech.

Návštěvní den 2 review

19.06.2020 Verified purchase

Pro 60+ klasika

Tak jsem si zase zavzpomínala. Tak staré a přesto se mi kupodivu stále předem vybavují celá souvětí, jak bude dialog pokračovat. Jirka Grossmann je nezapomenutelný. Skvělá dvojice, které je zárukou dobré zábavy. Doporučuji.

Ženich pro Marcelu review

19.06.2020 Verified purchase

Opravdu absurdní

Tahle absurdní groteska mě teda neoslovila. Obsazení je skvělé a chápu, že je to groteska, ale je to opravdu tak absurdní, že už to na mě bylo moc. Určitě námět a myšlenka nejsou špatné, ale je to až příliš přehnané. Každopádně jako námět k zamyšlení to beru.

Večer s Bohumilem Bezouškou 2 review

19.06.2020

Příjemná oddechovka

Opět jedna s příjemných oddechovek k domácí práci nebo odpočinku. Vtipné historky z divadelního života pobaví hlavě pamětníky. U poslechu těchto nahrávek si vždy skvěle odpočinu a zlepším náladu. Já jsem se dobře bavila.

Večer s Bohumilem Bezouškou Rating

19.06.2020 Verified purchase

Stalker review

18.06.2020 Verified purchase

Psychologické sci-fi

Jsem spíše příznivcem psychologických románů než sci-fi, ale tato kniha spojuje perfektně oboje, takže jsem se opravdu bavila. Zajímavý námět světa po návštěvě mimozemské civilizace, kterou ale nikdo neviděl a zamyšlení nad tím, je-li to pro lidstvo přínos nebo hrozba. Dobře vylíčená psychologie postav "stalkerů", kteří pronikají do zasaženého pásma s nasazením svých životů a přinášejí odtud pozůstatky návštěvy mimozemšťanů. Dobře napsané, výborně načtené.

Poprvé v poušti review

15.06.2020 Verified purchase

Nuda

Bohužel musím konstatovat, že u poslechu této knihy jsem se nudila. Vůbec jsem se nedokázala soustředit. Příběh mě nezaujal a ani přednes, jinak skvělého Norberta Lichého, to tentokrát nezachránil. Bylo to takové uspávací. Je to ale jen můj názor. Pro mě zklamání.

Panovníci českých zemí review

15.06.2020 Verified purchase

Krátce a přehledně

Pro starší děti příjemné a přehledné opakovaní dějepisu. I já jsem si zopakovala základní data. Jen je to na tak malém úseku příliš mnoho letopočtů a jen strohá fakta. Tahle kniha by si zasloužila větší formát s troškou podrobností. Chápu, že do dvou hodin nelze vměstnat celou historii českých zemí, takže celkově hodnotím knihu pozitivně. Je to prostě malé opáčko. Načteno výborně.

Návštěvní den č. 6 review

10.06.2020 Verified purchase

Jiné, ale stejně zábavné

Petr Nárožný je skvělý komik a je vynikající hlavně v Lucerně. Humor je to jiný než u Jirky Grussmann, ale slovních hříček plný. Scénky, kde vystupuje Luděk Sobota sám, moc nemusím, ale v kombinaci s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným je jeho pitvoření přijatelné a zábavné. Tahle trojice se k sobě skvěle hodila. Já jsem se dobře bavila. Doporučuji.

Smích prodlužuje život! 10 review

10.06.2020 Verified purchase

Trochu zklamání

Musím říct, že jsem čekala víc a v tom bude ten problém. Asi se tato série už trochu vyčerpala. Ukázka mě nalákala, ale kromě ní tam bylo hodně scének spíše průměrných. Humor té doby byl špičkový a mám ho moc ráda, ale tady ta nahrávka se mi netrefila do vkusu. Ne že by nebylo čemu se zasmát a za tu cenu dobré, ale já si pamatuji na lepší a to i ze Švejka. Ale jinak celkově poctivé tři hvězdičky.

Návštěvní den 1 review

10.06.2020 Verified purchase

Krásná vzpomínka

Je to tak dávno.... a stále to pobaví.

Jiří Grossmann zemřel tak mladý, škoda ho, mohl rozdávat smích ještě dlouha léta. Bavila jsem se za mlada a pobavilo mě to i dnes. Byla to prostě skvělá dvojice a semaforské písničky si prozpěvovali tehdy všichni. Už se těším na další díl.

Bohumil Klepl v Divadle Kalich review

09.06.2020 Verified purchase

Pro zlepšení nálady

Tohle je oddechové poslouchání zábavných historek za života a je vhodné na zlepšení nálady. Docela jsem se zasmála, i když některé historky jsou již hodně známé. Jen mi trochu vadilo občasné používání sprostých slov v místech, kde neměla opodstatnění. Tam, kde mají smysl, mi vůbec nevadí, ale pokud slouží jako vycpávka, tak se mi jejich nadužívaní úplně nelíbí. Celkově ale nahrávka splnila má očekávání a jsem spokojená.

Všichni žijem v blázinci review

01.06.2020 Verified purchase

Zajímavé a poučné

Tahle kniha se mi líbila. Nejen že mě pobavila, ale dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o duševním zdraví, lécích, psychiatrii a medicíně vůbec. Krom toho i nejednu historku z lékařského prostředí. Jen je škoda, že knihu nenamluvil sám autor. Tím že je jeho hlas hodně známý, na mě interpretace z počátku působila trochu rušivě, i když bych k ní jinak neměla výhrady. Doporučuji.

Galerie slávy - Jiří Krampol review

31.05.2020 Verified purchase

Nebylo to špatné

Čekala jsem trochu víc, ale špatné to nebylo. Druhá půlka rozhovoru je zajímavější, protože v první polovině Jiří Krampol víc mluvil o druhých, jako by vůbec nešlo v tomto rozhovoru o něj. Takže při srovnání s Galerií slávy Roberta Vana nebo Jana Saudka, byl tento rozhovor trochu slabší. Ale jak se říká "Konec dobrý, všechno dobré", v druhé půli byly zajímavé informace a rozhodně to nebyla nuda.

Dvojí zákon review

30.05.2020 Verified purchase

Toto mě neoslovilo

Herecké výkony skvělé, ale zpracování námětu mě opravdu neoslovilo. Myslela jsem si, že trochu nahlédnu do problematiky Nového zákona, ale asi mi chybí základy k pochopení tohoto dílka. Takže pro mě bohužel ztráta času. Nicméně věřím, že pro věřící může být toto skvost. Já jsem se v ději naprosto stratila. Ale bude to moje chyba.

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert review

30.05.2020 Verified purchase

Hodně povedené zpracování

Toto zpracování Dalskabátů je velice povedené. Mám ještě dvě verze s názvem Zapomenutý čert. Toto zpracování je nejdelší a také nejpovedenější. Skvěle obsazené plejádou našich nejlepších herců a hereček, jako byli Václav Postranecký, Jiří Slovák, Rudolf Hrušínský a další a z ještě žijících například Iva Janžurová a Jaroslava Obermaierová. Poslech jsem si náležitě užila. Tahle pohádka je nejen pro děti. Určitě se při ní pobaví i dospěláci.

O soudcích, lidech souzených a odsouzených review

28.05.2020 Verified purchase

Příjemná oddechovka

Docela zábavné poslouchání, jen mi trošičku v nahrávce vadily pasáže smíchu. Moc mi to k tomuto druhu literatury neseděli. Jinak docela pěkná kolekce povídek, soudniček, nebo jak to nazvat. Doporučuji.

Galerie slávy - Robert Vano review

27.05.2020 Verified purchase

Velice zajímavé

Tak tuto audioknihu jsem si opravdu vychutnala. Robert Vano vypráví o svém dětství, mládí, emigraci, o svých začátcích v Americe, co vše se musel kromě angličtiny naučit. Velice poutavě vypráví o svých uměleckých začátcích, o cestě na vrchol a o důvodech návratu do České republiky. Člověk slavný a přesto skromný a lidský. Opravdu stojí za poslech.

Galerie slávy - Jan Saudek review

24.05.2020 Verified purchase

Velice zajímavý rozhovor

Tohle povídání Jana Saudka o životě, stáří a smrti, o umění, talentu a vytrvalosti, o ženách, dětech a bratrovi, bylo velice zajímavé. Překvapila mě otevřenost s jakou hovoří o těch nejniternějších pocitech. Žije život, který se zcela vymyká běžným zvyklostem. Ale jeho "zpověď působí velice autenticky. Nic nepřikrašluje a tím upoutá. Mně se to moc líbilo.

Tři enšpíglovské příběhy review

23.05.2020 Verified purchase

Vtipné i poučné příběhy

Jan Pivec se moc pěkně poslouchá.Tohle je krátké připomenutí slavného herce. Tři krátké příběhy s humorem cilí na lidskou hloupost a chamtivost. Zábavné, vtipné a zároveň poučné. Doporučuji si tuhle krátkou nahrávku poslechnout. Určitě nebudete litovat.

Zapomenutý čert review

22.05.2020 Verified purchase

Trošičku zklamání

Mám koupené tři verze Zapomenutého čerta, abych měla srovnání. Tohle zpracování ale není úplně povedené. Audionahrávka se Stanislavem Neumannem je o hodně lepší. Nicméně za poslech stojí, pokud chcete slyšet i trochu jiné provedení.

Kursy první pomoci review

22.05.2020 Verified purchase

Milá vzpomínka

Tahle nahrávka je takovou milou vzpomínkou na pana Šimka. Jen je škoda, že chybí obraz. Některé pasáže si o to přímo říkají, protože v nahrávce je slyšet smích a kdo si tato vystoupení nepamatuje, ten je trochu ochuzený. Pro mě to ale bylo připomenutí mládí,takže já jsem se dobře bavila. Pro mladé to ale asi moc není.

Nonstop review

20.05.2020 Verified purchase

Napínavé a skvěle načtené

Ač sci-fi romány nepatří k mým preferovaným žánrům, občas pro změnu po nějakém sáhnu. Nonstop je jedním z nich. Knihu jsem četla před více jak čtyřiceti lety a už tehdy mě zaujala. Přestože je stará více než šedesát let, čte se i dnes velice dobře. Načtená je skvěle a určitě má co říct i dnešním čtenářům. V audiopodobě to bylo příjemné připomenutí knih mého mládí.