User d.u.b's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Hana review

11.02.2021 Verified purchase

Překvapení

Tato kniha mě velmi příjemně překvapila. Pokud se to teda dá takto říct, na jejím obsahu totiž nic příjemného není. Osudy lidí před a po 2.sv byly mnohdy kruté a život se s nikým nemazlil. Moc se mi líbí jak kniha popisuje osudy židovské rodiny v průběhu války a vše co tomu předcházelo. Snad tato kniha přispěje k tomu aby se tato doba už nikdy neopakovala a lidé si uvědomili jaké hrůzy válka může způsobovat. Tato historie není příjemná, ale je potřeba ji znát.

Interpretace byla skvělá, knížku jsem hltal a nemohl se dočkat až se opět ke čtení vrátím.

Sirotčinec slečny Peregrinové: MAPA DNÍ review

19.01.2021 Verified purchase

Pořád stejný

Pokud jste milovníky předchozích dílů bude se vám líbit i tento. Já z této série nadšený nejsem. Je pravda že knihy jsou asi učeny pro jiné čtenáře než pro mě. Mě tato série neoslovila. Je to velmi naivní a hodně fantazi a neb stát se může cokoli. Kniha si jistě své příznivce najde a i hodnocení tomu odpovídá že své příznivce má. Mě osobně se ale kniha nelíbila.

Interpretace byla moc hezká, kniha se dobře poslouchala a není mnoho co bych jí vytknul.

Epic

Aristokratka ve varu review

09.10.2020 Verified purchase

Rozčarování z bussines modelu

Nejprve obsah.....

Příběh knihy prakticky okamžitě navazuje na předchozí díl, a jede ve stejném duchu dál. Pokud se vám líbil první díl, tohle je nutnost.

Přednes p. Kubařové je skvělý a myslím že se přesně hodí na tuto knihu.

Co mě neskutečně štve je model toho jak je knížka rozřezána. Chápu že knihy tak vyšly. První díl měl kolem 6h, druhý díl měl celé opravdu dlouhé 3h..... což je za dvě knihy.... 9h. Každá kniha za 250kč. Dívál jsem se dál a další knihy jsou opět po 3h... a 250kč. Takže když to sečtu.... za cca (6+3+3+3= 15h) 16h (zaokrouhleně) zábavy zaplatítě cca 1000kč. Nejde ani tak o peníze ale o to jak se někdo snaží vyždímat z jedné knihy jen tím že ji rozřeže v náhodných místech. Aristokratka je jedna kniha a rozdělení na tyto nesmyslné části je jen ždímání peněz.

Poslední Aristokratka review

25.09.2020 Verified purchase

Oddechovka

Od knihy jsem nevěděl co čekat. Po prvních par "řádcích" mě kniha chytla. Kniha s nadsázkou popisuje strasti a radosti restituentů jež dostali zpět hrad. Je to velmi nenáročná kniha jenž má za úkol pobavit :) Což se ji daří. Je to velmi příjemné oddechové poslouchání. Nečekejte žádnou hlubokou zápletu nebo strhující děj.

Navíc hlas p. Kubařové je velmi příjemný a její interpretace mi pro tuto knihu sedí.

Určitě budu pokračovat dalšími díly.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Žítkovské bohyně review

14.09.2020 Verified purchase

Zajímavá kniha

Těžko bych tuto knihu přirovnával k jiné. Děj knihy mě zaujal, bavil a zajímalo mě co dál se bude dít. Osudy postav mě zajímaly a kniha celá je napsaná velmi poutavě. Částečně je to dáno tím že kraj kolem Žítkové znám a místa mi nebyla cizí. Je velmi zajímavé se dívat na komunistickou dobu z pohledu male vesnice téměř na samotě. Příjemně mě tato kniha překvapila. Nevěděl jsem co si představit když jsem slyšel o této knize někoho mluvit, tuto knihu je potřeba si prostě přečíst.

Intepretace mi k této knize seděla. Pan Táborský i paní Bebarová mají na tuto práci příjemné hlasy a dobře se poslouchají.

Zpětný ráz review

14.09.2020 Verified purchase

Akta Enzo

Další z řady Ackta Enzo. Pokud se vám líbily předchozí bude se vám líbit i tato. Nijak nevybočuje z řady. Je to velmi příjemné čtení a knížku jsem poměrně hltal. Už za půlkou jsem si dokázal typnout jakým směrem se příběh bude odvíjet, ale nijak mi to nevadilo. Odpustil jsem panu May i některé technické nesrovnalosti....:) Knížku jsem si užil a těším se na další.

Co se týká interpretace tak p. Matásek mi velmi vyhovuje a jeho hlas je nerušivý a velmi příjemný na poslech. Za mě 5 hvězd.

Male detective

Lazar review

05.08.2020 Verified purchase

Čeho je moc toho je příliš

Začnu intepretací, ta je stejná jako u všech předchozích dílů. Někomu drobná dramatizace vyhovuje někomu méně. Čím více "přečtených" knížek mám za sebou tím více preferuji méně dramatizace. Bohužel ať chceme nebo ne, i obsah knihy ovlivní pohled na intepretaci, proto 3 hvezdičky.

Jinak příběh, mi přišel přitažený za vlasy a to jsem ještě mírný. Jsem si čím dál tím víc jistý že autoři mají nějaký "problém".

Vlastně nevím kde začít.... Dementní policie, Superman s terminátorm v roli Jurka, Bezzubá justice, Lidé bez mozku, Neschopní armádní specialisti, ..... To vše v této knize najdete. Našel jsem si na youtube rozhovor s autory, možná bohužel, protože povídaní o tom jak vše konzultují aby vše bylo uvěřitelné, jak řeší detaily aby byly opravdu příběh byl reálný. Po zhlédnutí rozhovoru mě toto scifi hodně pobavilo. Bohužel špatná kniha, špatný příběh..... těšil jsem se na konec a upřímně, bylo mi celkem fuk co se s "hrdiny" stane. Nezanechá žádné hluboké stopy.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ochráním tě review

30.06.2020 Verified purchase

Recenze nelžou

Než jsem si tuto knihu přečetl prošel jsem si recenze. Většina z nich upozorňovala na to že se jedná o nejslabší knihu P.Maye. Bohužel po přečtení s nimi musím souhlasit. Cely příběh mi přišel neuvěřitelný (v tom horším slova smyslu). Ta holka prostě přitahovala "mrtvoly". Vidět někoho se utopit, popravu mafiánského bosse, bombový útok, vraždu policisty..... To se nestane ani ostříleným policejním veteránům, natož tak holce z "díry - samoty" na Hebridech. Přijde mi že autor za každou cenu chtěl napsat opět něco z Hebrid a navázat tak na svou úspěšnou trilogii. Nic méně tato kniha se trilogii nedá vůbec srovnat.

Co se týká interpretace, tak lepší by bylo kdyby celou knihu četl jen p. Dvořák. Hlas p. Zbankové a její interpretace mi k této knize neseděla.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kříďák review

18.05.2020 Verified purchase

Detektivka

Knihu jsem poslouchal při každé možné příležitosti. Hezká přehledná detektivka s retrospektivou. Lehce mysteriozní. Líbilo se mi že na konci bylo vše vyřešeno vše odpovězeno, žádný otevřený, či neúplný konec. Asi to není poslední kniha autora kterou si přečtu. Pokud máte rádi detektivky určitě doporučuji.

Interpretace byla velmi příjemná a dobře se kniha poslouchala.

Text review

19.02.2020 Verified purchase

Velmi odlišné od Metra

Nečekal jsem že toto téma mě tak zaujme. Knihu jsem hltal a "hrdinovy" fandil i když jsem vlastně přemýšlel nad tím co provedl. Do konce knihy jsem doufal že vše dopadne "dobře". V této knize jsem si vlastně nebyl jistý tím co je a co není dobře, co je dobro a co je zlo, ale život je takový. Tato kniha je úplně jiná než předchozí knihy autora.

Interpretace knihy byla velmi příjemná a kniha se dobře poslouchala.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Rázová vlna review

02.01.2020 Verified purchase

Konec

Rázová vlna prakticky okamžitě navazuje na Poločas rozpadu. Poločas rozpadu a Rázová vlna jsou vlastně jedna kniha. Tak jak jsem psal už u předchozího dílu, pokud se vám líbil spad bude se vám líbit zbytek trilogie. Mě přišel děj dost nesmyslný a spousta věcí přitažené za vlasy. Posapokaliptická doba by asi vypadala úplně jinak než v této pohádce. Ale od toho pohádky jsou. Kniha má ale docela spád a když se oprostí člověk od toho všeho co jsem napsal vlastně je to docela fajn příběh. Další knihy ale od p. Kotlety číst nebudu:). Tak jak i v předchozích dílech interpretace p. Kapitančika je komixová a dost dramatizovaná. Milovníci tohoto žánru ale jistě knihu ocení a budou ji milovat. Pro mě je pozitivní že to nebyla tragedie :)

Poločas rozpadu review

02.01.2020 Verified purchase

Lepší než Spad.

Nevím jaký smysl má psát recenzi na první díl dvojdílné knihy. Poločas rozpadu a Rázová vlna prakticky tvoří jednu knihu. Nic méně, tato kniha mi přišla lepší než předchozí díl spad. Děj navazuje na Spad o pár let později. Pokud se vám líbil Spad, bude se vám líbit i tato kniha. Já ji četl jen proto že jsem měl přečtený předchozí díl a přistupoval jsem ke čtení skepticky. Nic méně kniha mě relativně bavila. Interpretace p. Kapitančika je opět kokmixová, samé bum, prásk,...... Mě tento styl nevyhovuje. Je to dramatizace knihy ne předčítání.

Chlapec v pruhovaném pyžamu review

23.10.2019 Verified purchase

Naivita kam se podíváš

Kniha mě obrovsky zklamala. Recenze knihy jsou vysoké a tak jsem těšil. Bohužel zbytečně. Kde začít? Bruno, 9ti letý později v knize 10ti letý chlape. Podle autorky velmi naivní. Občas mi přišlo že jeho myšlenkové pochody jsou na úrovni 5ti letého dítěte. Na jednu stranu má velmi přísné, vysoce postavené, rodiče. Na druhou stranu každý den když jde ze školy se na pár hodin někde ztratí a nikdo neví kde je a nikoho to ani nezajíma??? Opravdu? Jeho kamarád z koncetračního tábora se stejně tak na pár hodin ztratí (jeden z nehorších koncentračních táborů vůbec) a povídá si s Brumen přes plot?!?! Aby toho nebylo málo Přes plot si podávají ruce a plot se dá i nadzvednout a protáhnout se. WOW..... Byla se někdy autorka se podívat v koncetračním táboře o kterém píše? Auschwitz - vyhlazovací tábor byl obehnaný dvojítým vysokým plotem s ostanatého drátu, který byl navíc elektrický!! Zhruba každých 100m bylo strážní stanoviště (věž) kde byly vojáci a bez milosti stříleli na všechno co se u plotu pohnulo. Takže naivní představa (či neznalost) autorky je velmi úsměvná. Popisuje koncentrační tábor velmi nereálně a naivně. Konec knížky byl předvídatelný a nijak nepřekvapil. Na jednu stranu se snaží autorka držet faktů, i když je zkresluje(jména). Na druhou stranu popis Herr Commandata (Rudolf Höss - Reálný velitel koncentračního tábora Auschwitz) je úplně mimo. Celá kniha mi přišla jako naivní fantazie. Mám rád knihy s tématikou 2SV ale tahle k mím oblíbeným rozhodně patřit nebude. Kniha má jednu výhodu... Je krátka.

Interpretace p. Zelenky byla příjemná a dobře se jeho hlas poslouchal.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

DNA review

16.10.2019 Verified purchase

Příjemné překvapení

Severské detektivky jsou si svým způsobem velmi podobné. I tato měla své znaky severských autoru..... Vraždy jsou často brutální a způsob zabití nebývá obvyklí. Málo kdy někoho "jen" zastřelí či uškrtí. V této knize tomu není jinak. Ale překvapil mě konec knihy. Zatím co u spousty autorů je na konci knihy vždy drama kdy již odhalený zločinec se ještě postará o "napínavé" závěrečné chvilky plné zvratů a téměř jisté smrti hlavního hrdiny či jeho kamarádů...... U této knihy byl konec rychlý, což vnímám jako plus. Mělo to spád. Kniha se mi celkově dobře poslouchala a těšil jsem se na další čas kdy budu moct zase poslouchat. Rád bych od této autorky si přečetl ještě další knihy.

Interpretace paní Cibulkové byla velmi příjemná a dobře se poslouchala.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Stalker review

16.10.2019 Verified purchase

Nadčasové scifi

Skvělé scifi. Jsem lehce zaujaty vůči této knize, nic méně v dobrém. PC hra Stalker na motivy této knihy je pro mě srdeční záležitostí. Na to o jak staré scifi se jedná je i teď velmi aktuální. Nesnaží se čtenáře šokovat technickými dokonalostmi a vymoženostmi... je to ale scifi u kterého se člověk zamyslí. Knihu jsem četl několikrát a určitě se k ní ještě vrátím. Pokud máte rádi "chytré" scifi jistě by jste tento titul neměli minout. Interpretace, která je technicky staršího data a jen vyčištěna, má své kouzlo a dokresluje tuto knihu. Za mě jedno z nejpovedenějších scifi.

Metro 2035 review

06.08.2019 Verified purchase

Očekávaný konec

Na poslední díl trilogie Metro jsem se tešil. Ze začátku mě kniha nechytla, než se Arťom dostal na povrch a začal poodhalovat pravdu. V tu chvíli jsem hltal knihu a tesil se na pokračování. Po čase to ale začalo být překombinované. Metro se neustále nafukuje a najednou není problém v metru stavět stadióny, najednou mi přišlo že se na nástupiště a přilehlé tunely vlezou věci co by se tam fyzicky vejít nemohly. Celé se prostě nafouklo a k dostání je úplně všechno. Ve srovnání s prvním dílem je atmosféra celého metra úplně jiná. Interpretace by příjemná, ale je škoda že nepodařilo u všech 3 knih zachovat stejného interpreta. Interpretace třetího dílu byla ve srovnání s ostatními pro mě nejslabší.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Řbitov zviřátek Rating

06.08.2019 Verified purchase

Spad review

18.06.2019 Verified purchase

Zklamání

Těšil jsem se na postapokalyptické scifi s dobrý příběhem. Dle recenzí velmi dobře hodnocena kniha. Mě osobně kniha zklamala. Příběh mi přijde hloupý, celé fungování světa po jaderné válce nesmyslné. Celá kniha mi připomínala komix s bulinami BANG, UFF, GRRR, PRÁSK...... Mam pocit že čím víc mrtvých tím líp. Nesmyslné souboje, looseri útočníci proti super hrdinům, kteří hravě zvládnou přesilu klidně desítek protivníků. Kniha je z českého prostředí, tak jsem se těšil na popis toho jak po jaderné válce budou vypadat konkrétní místa v ČR. Autor ale vše popisuje nekonkrétně všechno je někde v okolí a není možné se ztotožnit s jediným místem. Interpretace mi přišla afektovaná a přehnaná. Vlastně interpretace odpovídá tomu jak je kniha napsana. Za mě nepovedené nedomyšlené scifi. Mám koupené i daší díly ale vůbec se mi do nich nechce.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Noc review

18.06.2019 Verified purchase

Superman

Příběhy s Martinem Servasem mám rád. První knížka mě hodně bavila a hodně jsem si ji užil. Noc je pokračováním předchozích tří knížek s tím že tentokrát se příběh točí kolem Švícara. Občas mi přišlo až příliš jak Švícar všechno předvídá ví, zvládá. Vlastně je to takový superman. Trochu více realičnosti by knize prospělo. Nic méně knížku jsem si užil a zaujala mě. Interpretace p. Žáka se mi moc líbí a podtrhuje náladu celé knihy.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Entomologův odkaz review

16.04.2019 Verified purchase

Klasika

Tato kniha je další v Ackta Enzo. Je to další detektivní příběh s Enzem. Kniha je dalším pokračováním předchozích dílu a nijak zvlášť nevybočuje. Pokud se vám líbily předchozí i tato kniha se vám bude líbit.

Co se týče interpretace tak ta opět byla na velmi dobré úrovni a nemám k ní poznámek.

Cizinka review

21.02.2019 Verified purchase

Tak dlouho už jsem se na konec knihy netěšil

Z popisu knihy to vypadalo na zajímavý příběh... lehce fantasy či scifi. Bohužel se jedná o rádoby romantickou červenou knihovnu. Snaha popisu soulože mezi hlavními hrdiny mi nepřišla mi nepřišla vzrušující a upřímně mi vadila. Poměrně zajímavé téma se scvrklo na nudnou romantiku a filosofické kecy o ničem. Kniha je zbytečně dlouhá, a od půlky jsem si přál aby hlavního hrdinu "rudokabátníci" chytli a bezodkladně popravili. Neustále snahy o jeho záchranu jeho milovanou ženou (zdravotní sestřičkou) mě unavovaly a nebavily. Ale abych knihu jen nehanil, nejsem asi správná cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Rozhodně se nejedná o špatnou knížku a své milovnice (převážně) si jistě najde. Nicméně mě nebavila a těšil jsem se na konec.... který byl dle mého taky o ničem. Cestování časem, a prvky fantasy tu jsou naprosto potlačeny, jejich potenciál je nevyužit a řekl bych, že je to jen středověká červená knihovna.

Co se týká toho, jak je kniha zpracována po stránce audio, tak k tomuto jsem neměl výhrady. Dobře se poslouchá a hlas p. Jitky Ježkové je příjemný.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Den trifidů review

29.10.2018 Verified purchase

Příjemné překvapení

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Název a hrubý příběh dnu Trifidů jsem znal již dlouhou dobu. Ale představa chodících kytek co oslepují a zabíjí lidi mě nikdy nezlákala k přečtení. Když jsem knihu viděl mezi audio knihami řekl jsem si že ji dám šanci a dobře jsem udělal. Kniha mě osobně velmi zaujala a bavila. Příjemné scifi se zajímavou zápletkou. Nečekal jsem u takto "starého" scifi že mě bude tolik bavit. Například scifi "Dveře do léta" které je z přibližně stejné doby je dle mého o třídu horší a nijak mě nezaujalo. Jsem rád že jsem si knihu Den Trifidů poslech a kniha mě velmi bavila.

Interpretace byla příjemná a nemám k ní výhrady. Opět profesionální práce.

Černé světlo review

22.10.2018 Verified purchase

Drží si linku

Knihy p. Maye neztrácejí na své kvalitě. U některých autorů se dá říct že s dalšími díly série kvalita klesá. U p. Maye je kvalita konstantní. Aspoň tak na mě působí jeho série s Enzem. Pokud jste četli předchozí dva díly a líbili se vám, ani tento díl vás nezklame. Opět poutavý detektivní příběh kde "superman" Enzo vše vyřeší :) Těším se na další pokračování této série. K audio zpracování se opět budu opakovat. Kniha se příjemně poslouchá a je velmi dobře namluvená.

Kritik review

22.10.2018 Verified purchase

Příjemná knih

Mám knihy od p. Maye rád. Tato knížka je další v řadě. Je to příjemná detektivka která vás zaujme a rádi si příběh poslechnete. Je to ale další detektivka která vám splyne s jinými a zanechá ve vás jen příjemnou vzpomínku. Není nezapomenutelná ;)

Knižka se dobře poslouchá a hlas p. Matáska je velmi příjemný a nerušivý.

Výjimeční lidé review

18.09.2018 Verified purchase

Akta Enzo

Průměrná mystery detektivka. Bylo fajn si knihu přečíst ale asi to není kniha kterou budu číst znova. Je napsaná čtivě a dobře se poslouchá, ale příběh je tak trochu přímočarý a předvídatelný. Příběh jako takový je samozřejmě nereálný ale to u těchto detektivek bývá. Nicméně v Aktech Enzo budu dál pokračovat a přečtu si i další díly. Po přečtení trilogie Skála..... jsem byl z knihy lehce zklamaný.

Co se týká interpretace, tak ta byla skvělá a kniha se velmi dobře poslouchala.

Artemis review

30.08.2018 Verified purchase

Zábavné scifi z snad blízké budoucnosti

Trochu jsem se bál další knihy od tohoto autora. Z marťana jsem byl nadšený a knížka se mi moc líbila a tak jsem si říkal jestli autor udrží laťku. Knížku jsem lhtal plnýma "ušima" dokonce jsem si občas prodloužil cestu autem jenom abych slyšel ještě kousek. Příběh, byť trochu naivní, mě bavil a kniha mě vtáhla do děje. Opět autor myslel na technické detaily a je vidět že přemýšlí nad tím jak zařízení funguji případně jak by mohly fungovat. Snaží se neohýbat fyzikální zákony (jak to jen jde) a nevymýšlet fyzikální "kraviny".

Co se týká interpretace tak ta byla na velmi dobré úrovni a hlas p. Dočkalové je velmi příjemný. Doufám že to není poslední kniha toto autora. Budu se těšit na další.

Metro 2034 review

16.08.2018 Verified purchase

nepřekvapí

Čekal jsem že kniha bude víc navazovat na předchozí díl. Prakticky se jedná o samostatný příběh kde znalost předchozího dílu je jen výhodou. Pravdou je že Metro 2033 mě do děje vtáhlo víc a víc mě i bavilo. Nedokážu posoudit jak bych hodnotil knihu kdybych předtím nečetl 2033. Příběh mě moc nezaujal. Víc mě bavili pasáže kdy autor popisuje jak funguje Metro a ne hlavní dějová linie. Jsem velmi zvědavý na poslední knihu z trilogie.

Co se týká interpretace, tak s tou jsem byl na 100% spokojený. Oba dva mají příjemné hlasy a kniha se dobře poslouchá.

Macbeth review

09.07.2018 Verified purchase

Zklamání

Na knihu od Nesba jsem se těšil. Nic méně mě zklamala. Interpretace knihy mi nijak nevadila, ale ani nijak nenadchla. Vlastně interpretace knihy byla to nejlepší na celé knize. Příběh se mi zdál překombinovaný a občas zmatečný. Ani s jedním z hlavních hrdinů jsem se nijak nesžil a vlastně mi bylo tak nějak jedno jak dopadnou. Každý problém se v knize řešil vraždou či pokusem o vraždu.... Taky mi přišlo nesmyslné že by se situace ve městě v demokratické zemi takto vyhrotila.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Co by můj syn měl vědět o světě review

16.03.2018 Verified purchase

Po Ovem už to není ono

Těšil jsem se na knihu od člověka co napsal Muž jménem Ove, která se mi opravdu líbila. Bohužel o dalších knihách tohoto autora už to napsat nemůžu. Ani Babicka, Brit Marie, tak ani tohle mě nijak zvláště nebavilo. Snaha o vtipný popis rodičovství a za každou cenu být vtipný. Hra na blbečka co neumí obléct, přebalit dítě atd.. a dělá z toho něco co to není. Sám jsem otec dvou dětí a prošel jsem si jejich "pipláním od mimina". Občas je to náročné ale autor to žene do extrému. Jak jsem čel některé recenze na tuhle knihu: "Není to pro každého". Ne každému se tento smysl pro humor líbí. Mě moc neoslovuje.

Klub sebevrahů review

16.03.2018 Verified purchase

Znova si to nepřečtu

Autora jsem před tím neznal. Po přečtení této knihy ho asi už ani znát nechci. Kniha, teda spíše příběh, mě nijak zvláště nezaujal. Ale pokud je někdo fanda autora věřím že se mu to líbit bude. Dle mého je zápletka trochu hloupá a mě osobně nijak nezaujala. Interpretace byla v pořádku, ale těžko se hodnotí interpretace něčeho co se vám nelíbí a nebaví vás.

Tři bratři review

16.03.2018 Verified purchase

Děti to milují

Těžko hodnotit tuhle "audio knížku". Naše děti tu pohádku milují a milují písničky z ní. Je to nejhranější věc v autě když jedeme kamkoli. Pohádky jsou notoricky známé a písničky chytlavé. Je to pohádka :)

Dveře do léta review

08.03.2018 Verified purchase

schizofrenie

Nejprve to, co se mi na knize líbilo:

Za prvé, interpretace p. Brouska je výborná a jen těžko něco jeho přednesu vytknout. Jeho hlas a intonace se velmi dobře poslouchá. Není zbytečně afektovaný a nepřehrává. Kniha v jeho podání se velmi dobře poslouchá a i samotná kniha má spád a je čtivá.

Tím ale chvála asi končí. Chápu že kniha byla napsána už před spousty let a pohled na svět byl jiný, ale jako scifi mi to přišlo velmi mimo. Jsou autoři kteří jsou předvídaví a dokáží spoustu věcí odhadnout. To bohužel p. Heinlein nebyl. Tento člověk neměl sebemenší tušení o tom jak některé věci fungují a s tím se scifi technického směru dost špatně píše. Stále mám na paměti že ta kniha vznikala v 50tých letech.

Pouštět se do scifi kde se cestuje časem, je opravdu velmi tenký led. A pan Heinlein se propadl na tom ledu a ted se koupe v ledové vodě.

I kdybych připustil že existuje něco jako studený spánek, nebo že by bylo možné postavit stroj času (byť s mouchama). Tak mi netvrďte že tento výzkum by nebyl pro vládu USA (vlastně jakékoli země) nezajímavý a byl by někde v koutě.

Taky představa strojního inženýra který staví elektronické obvody je poměrně nepravděpodobná. A to nemluvím o tom že v roce 2001 se používaly stejné stroje jako v roce 1970 akorát, jak jsme se dočetli, vylepšené. Technický pokrok za 30 let je obrovský a autor s ním absolutně nepočítá. Naopak počítá s anigravitací, základnou na Venuši a kosmickýma loděma. Jako pro technicky vzdělaného člověka jsou to slátaniny a bláboly.

Ostatně i Hvězdná pěchota byla příšerná kravina.....

scifi komedie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

28.02.2018 Verified purchase

nepřekvapí

Tuto knihu jsem četl jenom proto, že jsem už četl předchozí dvě. Tato kniha pokračuje v tom jak byly napsané předchozí dvě knihy. Já sem asi nenašel zalíbení v příběhu podivných dětí a časových smyčkách... Spousta věcí v příběhu mi přijde nedomyšlených, předvídatelných a možná i trochu hloupých. Pouštět se do hrátek s kauzalitou a plynutím času je vždycky velmi tenký led a autor musí mít věci promyšleny do detailu, což tady dle mého není. Věřím ale, že si kniha příznivce najde a bude se jim líbit. Mě tento druh sci-fi či fantasy neoslovil.

Jsou světla, která nevidíme review

06.02.2018 Verified purchase

Skvělé

Jedna z nejlepších knih které jsem za poslední dobu četl. Příběh mě velmi zaujal a vtáhl. Mám rád knihy z války a osudy lidí kteří válkou prošli. Příběhy dvou mladých lidí franckouzské slepé dívky a německého kluka kde každý stojí na jiné straně konfliktu a presto je něco spojuje. Kniha je velmi čtivá a plná emocí. Víc takových knih.

Do vody review

06.02.2018 Verified purchase

Dívka ve vlaku 2

Nejde se ubránit srovnání s Dívkou ve vlaku. Kniha je napsána totožným stylem a už vás tolik nepřekvapí skoro by se dalo říct že se jedná o Dívku ve vlaku 2. Občas jsem se v ději ztrácel a s žádnou z postav jsem se nestotožnil. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila a znova ji už číst nebudu.

Lovec králíků Rating

28.11.2017 Verified purchase

Písečný muž review

21.09.2017 Verified purchase

Těžké něco napsat

Na knihy Larse Keplera je težké něco napsat. Vesměs všechny jsou na jedno brdo. Ani Pisečný muž není vyjímkou. "přečetl" jsem všechny jeho knihy. Dokonalý Jona Lina, dokonálá Sága, drama za "každou" cenu, a tochu za vlasy přitažené příběhy. Nic méně je to čtivé a když má člověk knížku rozečtenou chce vědět jak to je dál. Písečný muž je možná trochu vyjímkou, oproti jiným příběhům s Jonou, a to z toho důvodu že příběh se osobně totýká Jony a jeho rodiny.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Svědkyně ohně review

23.08.2017 Verified purchase

Nevybočuje

Svědkyně ohně je další ze série o Joonovi. Nijak nevybočuje. Není to nejnapínavější a nejlepsí detektivka co jsem kdy četl, ale taky není vůbec špatná. Pokud máte serii již rozečtenou nijak zvlášt vás nepřekvapí. Stojí za přečtení.

Knihy od Lars Keplera se vždy snaží o dramatičnost a to v některých případech za každou cenu. Což jim z mého pohledu je ke škodě. Ne všechny scény vždy musí být za každou cenu dramatické. Tohle se ale týká všech knížek od LK.

Tma review

11.07.2017 Verified purchase

Zakončení trilogie nezklamalo

Poslední knížku z trilogie jsem ze začátku považoval za nejslabší. Ale závěr mě překvapil a hltal jsem ho. Dokonce jsem zůstal asi 20 minut sedět v aute na parkovišti abych si knihu doposlech.

Na knihách p. Miniera se mi libí že na konci si dá vždycky práci a kniha nezkončí jen odhalením "padoucha", ale jsou dále pak vysvětleny a popsány osudy všech dalších důležitých postav.

Škoda že to byla poslední kniha z trilogie.

Kruh review

11.07.2017 Verified purchase

Nezklamala

První kniha trilogie mě velmi bavila a ani druhá nezklamala. Některé části děje jsou lehce přitažené, ale pokud se povznese človek nad technické detaily, tak si užije dobrou detektivku. Rozhodně stojí za přečtení.

Mráz review

17.05.2017 Verified purchase

Dobrá detektivka

Detektivka s úžasnou atmosférou - atmosféru dokresluje i interpretace p. Žáka. Hezky se to "četlo". Už se teším na pokračování. Jen ten závěr by mohl být mín akční... nejsem fanda dramatických závěrů které se snaží být za kazdou cenu napínavé. Tato kniha rozhodně stojí za doporučení.

Dědečku, vyprávěj Rating

23.04.2017

Dědečku, ještě vyprávěj Rating

23.04.2017

Noční pád review

13.04.2017 Verified purchase

Zklamání

Tešil jsem se na detektivní knihu s tímto tématem. Bohužel mě osobně zklamala. Zklamal mě jak příběh, tak bohužel i interpretace. Prostě jsem p. Barešovi drsného detektiva od FBI nevěřil. Zklamání z příběhu je částečně způsobeno tím, že se pohybuju v letectví. Iritují mě nepřesnosti a neveřím ani slovo o spiknutí a podobně. Nota bene letadlo, jež spadne je B747 a na přebalu knihy rozhodně 747 není ;) celkově mě tato kniha zklamala.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

03.04.2017 Verified purchase

Nedotažené

Už po přečení prvního dílu jsem nebyl z knihy nadšený. Druhý díl jsem si koupil, protože první díl prakticky neskončil nijak a nic se pořádně nevyřešilo. Druhý díl mě taky nijak nenadchnul. Příběh je nedomyšlený a předvídatelný. Mám rád scifi mám rád i fantasy, ale tohle není pořádně ani jedno. Kniha si své příznivce jistě najde, ale já jím nebudu a ani nebudu ten, kdo ji komukoli doporučí. Konec je opět nijaký, postavy byť mají neuvěřitelné schopnosti se chovají občas jako by žádné neměly, diví se věcem, kterým se nedivíte ani vy. Kauzalita v této knize je věcí sama pro sebe - nedomyšlené.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Švábi review

17.03.2017 Verified purchase

Jedna z mnoha

Byť jsou Švábi druhým příběhem Harryho, tak pro mě je to asi pátá kniha o tomto svérázném policajtovi. Opet je příbeh velmi napínavý, poutavý a autor dbá na detaily. Nicméně u Jo Nesboho se můžete spolehnout na to, že ten o kom si celou dobu myslíte, že je vinnen. Tak na toho si vsaďte, že ten to není :) Ne jinak je to i v tomto příběhu. Harry opět odhalí vraha díky své velmí dobré dedukci a a je prostě Borec :)

Nemůžu nezmínít výbornou interpretaci p. Čermáka. P. Čermák mi s Harrym srostl a nedovedu si představit že by knihy namluvil někdo jiný.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostrov Entry review

03.03.2017 Verified purchase

4tá z trilogie

Opět moc hezké čtení. Nemůžu se ubránit srovnání s trilogii Lewis. Jako by se zdálo že tato kniha je čtvrtým dílem který ovšem s předchozíma 3mi nenavazuje. Nicméně pro to aby člověk dokázal lépe pochopit atmosféru knihy je fajn mít za sebou trilogii. Doufám že p. May nenapsal poslední knihu, která se bude odehrávat na Hebridách. Pro mě je to velmi zajímavé.

Policie Rating

01.02.2017

Analfabetka, která uměla počítat review

01.02.2017

Komedie

První kniha kterou jsem od Jonase Johanssona četl. Vyhovuje mi jeho smysl pro humor. Absurdní situace do kterých se dostávají hlavní hrdinové ať už svou blbostí nebo je tam zavede osud, jsou velmi vtipné. Trochu mi kniha připomínala film Sbal prachy a vypadni. Ne svým dějem ale sledem událostí, jak na sebe navazovaly. Jméno Nombeco mi asi díky této knize zůstane v paměti navždy. Samozřejmě je potřeba pochválit i interpretaci p. Stránského, která je na vysoké úrovni.

Přízrak Rating

01.02.2017

Babička pozdravuje a omlouvá se review

01.02.2017

Nenaplněné očekávání

Po knize Muž jménem OVE jsem se těšil i na tuto knihu. Nicméně pro mě byla lehkým zklamáním. Velké očekávání, které nebylo naplněno. Kniha se hezky čte (poslouchá) a je milá. Nic méně děj mi přijde nereálný, a ač je kniha určena pro dospělé, tak kniha připomíná dětskou knížku. Rozhodně to není špatná kniha a existuje mraky daleko horších, ale mě prostě moc neoslovila. Podruhé ji číst asi nebudu.

Červenka review

01.02.2017

Oblíbený autor

Nevím, jestli je nutné k dílům p. Nesbeho něco dodávat. Je to můj oblíbený spisovatel. Jeho detektivky jsou napínavé a čtivé. Občas se člověk trochu ztratí v tom proč a jak na který fakt Harry Hole zrovna přišel. Ale jinak nemá chybu. Tuto knihu jsem četl jako první z celé ságy o Harry Hole a i bez znalostí předchozích knih nebyl problém. Interpretace p. Čermáka je famózní.

Muž jménem Ove review

01.02.2017

Stojí za to si to přečíst

Jedna z prvních audioknih která se mi dostala do ruky (uší :) ) Příběh starého mrzouta co najde nový smysl života, je moc hezky napsán. Příběh je velmi poutavý a lidský. Asi nejlepší kniha od p. Backmana kterou jsem četl.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Šachové figurky review

25.01.2017 Verified purchase

Povedená trilogie

čím víc jsem se blížil ke konci knihy, tím víc mi přišlo líto že už nemá další díl. Po přečtení skály a Muže z ostrova Lewis jsem byl nadšeny. Ani šachové figurky nezklamaly. Celá trilogie se mi opravdu líbila a rozhdoně stojí za to si ji přečíst. Řekl bych že pan P. May napsal tak trochu jiné detektivky. Interpretace p. Dvořáka byla na profesionální úrovni. Díky

Muž z ostrova Lewis review

07.01.2017 Verified purchase

Nezklamala

Po přečtení první knihy "Skála" jsem byl nadšený a moc se mi líbil. Bál jsem se ale, aby další díl nebyl zklamání. Příjemě mě ale překvapil. Druhý díl je stejně kvalitní jako první. Opět jsou zde značné retrospekce a opět dávná minulost ovlivnuje zápletku. V blízké době se vrhnu na poslední díl. Tak doufám, i když bych si troufal říct že spíš tomu věřím, že mě nězklame.

Skála review

17.12.2016 Verified purchase

Příjemné překvapení

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Čekal jsem další z mnoha detektivek. Ale retrospektivní návraty do detství a dospívání hlavního hrdiny byly mnohdy zajímavější než hlavní příbeh. Vlastně hlavní příběh bez těchto retrospektiv by postrádal smysl. Téměř okamžitě po doposlouchání Skály jsem si pořídil i druhý díl trilogie a moc se na něj těším. Mile mě překvapilo že lov Guga je opravdu reálný.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

30.11.2016 Verified purchase

Slabé

Tešil jsem se na knihu. Bohužel jsem se zklamal. Příběh je poměrně krátký a předvídatelný a neukončený. Mám pocit jako by kniha byla napsána pro to aby měla pokračování. Potenciál nápadu je velký, ale bohužel se ho nepodařilo autorovi víc využít.

Film jsem zatím neviděl, ale věřím že je zde spousta prostoru pro kreativitu. Ta p. Burtonovi nechybí. Film chci rozhodně vidět.

Dívka ve vlaku review

11.11.2016 Verified purchase

Utahané

Třásl jsem se nedočkavostí na tento "hit". Čekal jsem něco opravdu velkolepého. Bohužel se to nedostavilo. Některé pasáže me přišly utahané, dlouhé. Neustálé rozebírání toho, jak se kdo cítí a proč se tak cítí.... Než se děj rozjel a člověk se dozvěděl opravdu něco zajímavého, bylo to jen fňukání zkrachovalé alkoholičky a ženy co se prostě doma nudí. Slyšel jsem, že film je lepší než knížka. Docela bych tomu i věřil. Celý příběh je docela zajímavý a jako nápad se mi to líbí ale..... je to prostě utahané. Jinak interpretaci musím pochválít. Kniha je namluvena opravdu profesionálně a dámy by rozhodně za své výkony zasloužili pochvalu.

Možná nemít tak velká očekávání tak bych hodnotil líp.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Paganiniho smlouva review

03.11.2016 Verified purchase

Zajímavý námět

Zajímavý námět na detektivku. Jen mi opet přijde v nekterých pasážích přitažena za vlasy. Snaha autora o dramatičnost za každou cenu je občas na škodu. Autor(ři) ne úplně věrně dovede vystihout některé "technické detaily" Například zatím co se Joona prochazí hořícím barákem tak žárem praskají tabulky a na nekterých samovzplanou šaty. Nebo, z telefonu ke kterému neznám pin, jsem schopen zavolat tísňovou linku ale autor tvrdí že ne....

Je to ale na druhou stranu příjemné odpočinkové čtení a když už jsem Joonu jednou rozečetl určitě přečtu i další.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hypnotizér review

19.10.2016 Verified purchase

Realita?? Spíš fantazie

Bohužel jsem tuto knihu četl až po přetení stalkra. Což trochu ubralo na napínavosti na konci, kdy jsem věděl že všechny ty které znám ze stalkera, prostě musí tuto knihu přežít. To je samozřejmě můj problém a nikoli autora. Co bych ale autorovi trochu vyčetl je snaha dělat drama do poslední chvíle a řekl bych i na úkor čitelnosti. Autor se snaží, aby byl děj napínavý do poslední stránky, ale řekl bych že někdy míň je víc. Asi existují lepší autoři detektivek, respektive uvěřitelnější..... Nekteré věci v knížce mi příjdou dost přitažené za vlasy.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Marťan review

20.09.2016

Sci-fi

Asi nejlepší sci-fi co jsem kdy četl. Kniha je proti filmu nesrovnatelně lepší. Co se mi na Martanovi líbilo bylo, že se autor snažil vysvětlit každou drobnost a nebyly zde žádné "nesmysyi" jako warpovy pohon, světelné meče, antigravitace......

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

20.09.2016 Verified purchase

Odechovka

Oddechová knížka s vybornou interpretací p. Stránského. Nicméne po knížkách stoletý stařík a analfabetka už autor mnoho nepřekvapí. Některé pasáže jsou předvídatelné a styl humoru stejný. Číst tuhle knihu jako první, tak jistě dostane lepší hodnocení, ale ve srovnání s předchozíma nemohu jinak.

Stalker review

23.08.2016 Verified purchase

Konec

Napínavá detektivka, ovšem pouze do doby kdy se čtenář dozví kdo je vrah. Potom kniha nabere směr Bčkového thrileru. Kdyby auror lip zpracoval konec a né takto "divoce" jistě by si zasloužila lepší hodnocení.

Interpretace p. Rímského je velmi dobrá.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Metro 2033 review

29.07.2016 Verified purchase

Sci-fi

Moc hezky zpracované postapokalipticke scifi. Rozhodně stojí za přečtení.

Nemůžu si pomoct se srovnáním s pc hrou STALKER. Celý příběh je v podobném duchu a s podobnou atmosférou. Doufám že se brzi objeví i další díly (audioknihy).

Tady byla Britt-Marie review

19.07.2016 Verified purchase

Britt - Babička - Ove

Po přečtení muž jménem Ove jsem byl nadšený, proto jsem si jak mile byla možnost poslechl i Babička pozdravuje a omlouvá se. Což pro mě bylo lehké zklamání (velké očekávání). A knižku Tady byla Britt-Marie jsem si už kopil spíš jen abych měl kompletní přehled. Bohužel ani Babička ani Britt nedosahují kvality Oveho. Ale abych jen nahanil, je to přijemné čtení (poslouchání) v podání užasné p. Zawadské, a pokud se vám líbila Babička bude se vám líbit i Britt.