User varjanka's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Písečný muž review

13.02.2021 Verified purchase

Příběh plný zvratů

Další případ a další střípky do skládačky života Joony Liny... postavy, jako vždy, velmi barvitě popsány, stopy ukazující jedním směrem a vedoucí čtenáře k chybným závěrům. Rozuzlení jako vždy šokující

Bulbem záchranáře review

31.12.2020 Verified purchase

Taková dobrovolně povinná četba

Vítka Samka jsem sledovala už na Facebooku,takže jsem se na knihu moc těšila.Jednoduchým a osobitým stylem v ní sděluje široké veřejnosti jak nejúčinněji pomoci v různých situacích domnělého i skutečného ohrožení na životě.Kniha je poučná,vtipná a moc dobře se poslouchá.Třešničkou na dortu jsou názory lidí z praxe.

Svědkyně ohně review

30.12.2020 Verified purchase

Opět dobré čtení

Příběh mě opět bavil, výborně vygradované napětí, nápovědy mířící jiným směrem a překvapující závěr. A konečně se autor více věnoval i postavě hlavního hrdiny, takže nám mírně poodkryl životní osudy Joony Liny. Velkým zklamáním pro mě byla interpretace, změna výslovnosti jmen... z Joony je Júna, uši tahající výslovnost anglických jmen, atd. Knihu jako celek doporučuji a těším se na další.

Paganiniho smlouva review

18.11.2020 Verified purchase

Zklamání

Knihu jsem pořídila po nadšení z Hypnotizéra, ale byla jsem velmi zklamaná. Zřejmě to bylo i neznalostí zákulisního politického dění, ale příběh mě vůbec nevtáhl, ztrácela jsem se v množství postav i pro mě nepřehledném prostředí. Interpret opět úžasný, věřila jsem mu všechny polohy, které předvedl. Těším se na další knihu, snad se konečně dozvím i něco o Jonovi Linovi.

Hypnotizér review

08.11.2020 Verified purchase

Strhující příběh

Propracovaná, místy překombinovaná severská psycho -krimi. Začíná volně, nabírá na intenzitě,napětí stoupá, ale ten pravý "wau" vrchol zamotaného příběhu zanikl v, místy až nevkusném, popisu brutalit. Postavy i prostředí vykresleny bravurně. Interpret mě nadchl, určitě ukládám mezi své oblíbence. Těším se na další knihu.

Northern Crime Male detective Unexpected twist

Nenech to být review

01.11.2020 Verified purchase

Coben napětí umí

Harlana Cobena mám ráda, poprvé jsem u něj zvolila audioknihu,a nelituji. Příběh, jako vždy, výborný. Postavy i prostředí tak detailně vykreslené, že jste tam... jste součástí příběhu. Autor vás pomalu a jistě vede svou cestičkou, tušíte, domýšlíte si, kombinujete, ale Coben stejně najde skulinku k úplně jinému rozuzlení. Interpret mě zklamal, emoce jsem mu nevěřila a v dialozích jsem se občas ztrácela. Hudební předěly příběh pěkně doplňují , ale občasné, delší ticho mě rušilo.

Unexpected twist Well-rounded characters

Projekt manželka review

24.10.2020 Verified purchase

Milé vyprávění o jiném vidění světa

Příběh o všedním životě zcela nevšedního vědce. Vtipný, místy až tragikomický pohled na svět očima člověka s aspergerovým syndromem. Všichni chceme v životě lásku a cesta k ní je občas velmi klikatá. Jan Zadražil coby interpreta byla dobrá volba,velmi mile překvapil. Hudební předěly neruší.

Když se kruh uzavřel review

09.10.2020 Verified purchase

Thriller po česku

Knihu jsem vybrala podle oblíbeného interpreta a vůbec nelituji. Příběh klikatého a bohatého života mladého muzikanta plyne svižně, prolíná se několik časových linek a končí téměř v současnosti. Prostředí i charaktery postav vykreslené podrobně, barvitě, do téměř nedůležitých maličkostí vás zcela vtáhne ... a najednou je konec. Interpret opět báječný ... věřím mu vztek,radost i smutek.

Well-rounded characters

Momentky review

27.09.2020 Verified purchase

Silné

Knihu jsem zakoupila jako lehké čtení na cestování. Skutečnost byla jiná ... přelouskla jsem jí jedním vrzem. Jsou to povídky o silných životních zlomech, někdy úsměvné, někdy mi až zatrnulo. Poslech je příjemný, i když na přednes Jitky Čvančarové jsem si chvíli zvykala. Hudební doprovod občas rušil. Jako celek stojí kniha určitě za poslech.

Dívka v ledu review

04.09.2020 Verified purchase

Dobré čtení

Drsné detaily a zajímavý příběh. Další z ponurých a drsných krimi, ale dobré čtení. Napětí a překvapení, dopodrobna popsané prostředí. Knihu jsem nemohla odložit. A jako třešnička na dortu načteno výborným Martinem Stránským.

Kanibal z Nine Elms review

04.09.2020 Verified purchase

Surové, ponuré... výborný příběh

Pro mě dost depresivní čtení... co všechno si jsou lidé schopni vzájemně udělat. Příběh zajímavý, probarvené charaktery a zvláštní rozuzlení. Martin Stránský opět výborný.

Kafe a cigárko review

04.09.2020 Verified purchase

Milé, vtipné, veselé....

... příběhy ze života vyprávěné tou, která je prožila. Výborné čtení na povzbuzení a zkrácení čekání,nemusíte přemýšlet kde děj skončil. Krátké, vtipně podané chvilky ze života herečky. Moc jsem se bavila.

Dokonalá kořist review

03.09.2020 Verified purchase

Vynikající, drsný příběh

Opět super. Kniha je napsaná surově až na dřeň. Hluboká zákoutí lidské mysli popsaná tak barvitě až mrazí. Autor vede čtenáře velice přesvědčivě ke zcela mylným závěrům. Jdu hledat pokračování.

Věř mi review

09.08.2020 Verified purchase

Neuvěřitelně uvěřitelné

Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na přednes interpretky, ale jsem ráda, že jsem knihu nevzdala. Střídání emocí, vnitřní hlas hlavní hrdinky, vyprávění formou scénáře... to vše mě zcela vytáhlo do děje. Kniha je originální příběhem, formou vyprávění a neuvěřitelně uvěřitelným, šokujícím závěrem.

Unexpected twist Well-rounded characters

Mlčící pacientka review

02.08.2020 Verified purchase

Zklamání

Knihu jsem zakoupila po pročtení pochvalných recenzí.Rozvleklé vyprávění a pro mé ucho nepříjemný přednes obou interpretů způsobil,že jsem knihu - jako zatím jedinou - nedoposlouchala.Za čas jí dám znovu šanci,zatím pro mě velké zklamání.

Jeden z nás review

02.08.2020 Verified purchase

... to byla jízda

Super,super,super ... přečetla jsem zatím všechny knihy této autorky a vždy je to nové,neotřelé,od začátku až do konce neutuchající napětí.Prostředí je bravurně popsané,do detailu rozpitvané charaktery postav a vždy zcela nečekané rozuzlení.Střídání interpretů má logiku a neruší.Těším se na další knihu.

Nevítaný host review

01.04.2020 Verified purchase

Opět výborný příběh

Každá kniha Shari Lapeny je bravurně vykresleným kaleidoskopem lidských charakterů a životních osudů. Zasazení tohoto příběhu do malého hotelu, odříznutého bouří od okolí bylo skvělým počinem. Závěr, jako vždy, strhující a překvapivý. Bohužel, mě velice rušily hudební předěly.

Šelma review

27.03.2020 Verified purchase

Smíšené pocity

Četla jsem spoustu recenzí,poslechla si názory přátel a dala se do čtení (poslouchání).Jsem trochu zklamaná,příběh mě nijak nenadchl,a interpretace mi připadala strojová,neosobní.Možná to tak bylo záměrně,ale mě to nevyhovovalo.

GUMP - pes, který naučil lidi žít review

09.03.2020 Verified purchase

Velice milé čtení

Kniha mě nadchla. Je to krásně napsaná a velmi profesionálně načtená sonda do duše psa. Ivan Trojan prostě BYL psem Gampem. Při čtení budete plakat, budete se usmívat a bude vám krásně .. a se psem na klíně ... je to úplně nejlepší.

Někdo cizí v domě review

06.03.2020 Verified purchase

Opět super

Shari Lapena, Martina Hudečková a Libor Hruška... to je trojice, která mě baví. Příběh plyne tak nenuceně, napětí dávkované a stupňované tak akorát ... prostě opět bezva krimi...psycho...thriler!

Jen ty hudební předěly, to ženské "kvílení" pro mě bylo dost rušivé. Interpretace nezklamala 😊 Kniha určitě stojí za poslech, cesta busem rychle utíká.

Dokonalé stopy  review

23.02.2020

Jsem nadšená

Psychothriler a detektivka v jednom kompaktním balíčku. Kniha mě chytla a už nepustila. Popisy zločinu, místy až moc barvitě popsány, do knihy a způsobu vyprávění prostě seděly. Interpretace Jana Šťastného mě velice bavila, a i díky ní, jsem knihu "přelouskala" v rekordním čase. Líbilo se mi i dokreslení zločinů osobními osudy všech zúčastněných.

Cizinci v noci Rating

11.02.2020 Verified purchase

Hadrový panák review

10.02.2020 Verified purchase

Temná kriminálka

Výborná krimi, stupňující se napětí, rozporuplný hlavní hrdina, tušený a přesto překvapivý závěr. Interpret opět svým bezkonkurenčním přednesem pozvedl výbornou knihu o další level.

Jediné co mě zklamalo byly velmi rušivé, a pro poslech přes sluchátka až bolestivé, velmi hlasité hudební předěly.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

31.01.2020 Verified purchase

Výborné jsem se bavila

Báječný příběh ,takový švédský,stoletý Forrest Gump.Báječně jsem se bavila,občas jsem se v autobuse hlasitě smála,ale při interpretaci Martina Stránského se nedalo odolat.Všechny emoce jsem mu věřila.Nikdy bych nevěřila,že se dá změnou hlasu vyjádřit inteligence nebo její nedostatek.Kniha se mi moc líbila a jdu pohledat a zakoupit pokračování. Příběh krásně plyne a skoky ze současnosti do vzpomínek jsou srozumitelné.

Ztracený review

20.01.2020 Verified purchase

Perfektní propletenec charakterů

Po knize jsem, pošilhávala delší dobu a nyní musím konstatovat.že jsem se ráda,že jsem jí zakoupila.Příběh se krásně rozvíjí,ani chvíli nenudí a závěr mě tak přakvapil,že jsem nemohla uvěřit,že je to opravdu konec.Igora Bareše mám jako herce ráda,ale na poslech jsem si chvíli zvykala.Místy až teatrální intonace a dobarvování čteného,mě trochu rušilo.Byla to první kniha od Tima Weavra a určitě ne poslední.

Jak se dělá chalupa review

15.01.2020 Verified purchase

Pohoda

... pohoda, to je to první co mě napadne při hodnocení této audioknihy. Knihu jsem četla, příběh byl známý,ale interpretace pana Nepila ho tak mile doplnila, že se budu ke knize určitě vracet.

Kočičí hra review

14.01.2020 Verified purchase

Nadčasová oddychovka

Tento příběh mě vždycky nadchne. Viděla jsem záznam divadelního představení,ale audiokniha mi zprostředkovala úplně nový zážitek,nic mě nerušilo. Jako posluchač jsem byla zcela vtažena do děje. Určitě jsem neposlouchala naposled.

Manželé odvedle review

12.01.2020 Verified purchase

Bravurně vystupňované napětí

Kniha se mi moc líbila.Příběh je uvěřitelný.Barvitě popsané prostředí i charaktery osob mě vtáhly do děje a knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah.Ze začátku mě trochu rušily hudební předěly,které místy zasahují i do mluveného projevu,ale celkově je kniha výborná.Oba interpreti jsou dobře poslouchatelní a občasné slyšitelné obrácení stránky,pro mě velmi příjemně,podkresluje četbu.Kniha určitě stojí za poslech.Byla to první,ale určitě ne poslední kniha od této autorky.

Ta přede mnou review

08.10.2019 Verified purchase

Nemohla jsem se odtrhnout

Kniha se mi líbila, minulý a současný děj je dobře odlišen střídáním hlasů obou interpretek. Trochu mi chyběl mužský hlas v závěrečném rozuzlení. Příběh plyne svižně a přitom je dostatečně popisný.