User Jozef's Reviews

Goldstein review

07.09.2020 Verified purchase

Opäť skvelý Kutscher!

Už ostatný diel tejto série som v hodnotení vychválil. Opäť mi nedá inak. Aktuálna časť je zo všetkých strán ešte lepšia. Autor precízne pracuje s načasovaním deja, s charakterom jednotlivých postáv a s vypointovaním zápletky. Neviem si predstaviť lepší dobový materiál na sfilmovanie. Ako zvyčajne aj interpret pán Teplý exceluje. Dúfam, že onedlho nás autor poteší pokračovaním.

Tichý zabiják review

03.08.2020 Verified purchase

Skvelé!

Už prvý príbeh s Gereonom Rathom bol pozoruhodný a druhý ho prekonal. Perfektne vykreslené dobové reálie ako aj opis práce polície “slobodného štátu Prusko” dodávajú dielu punc originality a nemalú mieru autenticity. Pán Teplý výborne pracuje s textom a so svojim hlasom. Príbeh je zaujímavý a rozumne rozvetvený. Teším sa na ďalší diel tejto nevšednej série.

Zpětný ráz review

10.07.2020 Verified purchase

Enzo zvládol ďalší odložený prípad.

Tento krát s pomocou dcéry a miestnej policajtky. Autor situoval dej do interesantnej sféry vysokej francúzskej gastronómie (pri niektorých scénach som začal pociťovať neukojiteľný hlad a smäd). Zápletka nie je príliš zložitá a príbeh plynie príjemným tempom až do klasického vyvrcholenia. Myslím že David Matásek v tejto sérii podáva solídny výkon. Oddychové počúvanie.

Kamenná opice review

17.06.2020 Verified purchase

Deaver - záruka kvality.

Rhyme a Sachsová spolu s kolegami riešia ďalší náročný prípad. Autor dokáže majstrovsky vybalansovať odborno- technickú stránku vyšetrovania so správnou mierou napätia príbehu. No a prekvapujúce rozuzlenie je už len čerešničkou na torte. Ako každého Deavera - vrelo odporúčam!

O krok pozadu review

02.06.2020 Verified purchase

Sklamanie.

Zrejme najslabší príbeh s Wallanderom. Úpimne dúfam, že tak ako to opisuje autor švédska polícia v skutočnosti nefunguje. Autor nechal hlavného hrdinu kopiť naivné až neodpustiteľné chyby v úsudku a v samotnej policajnej rutine spôsobom, popri ktorom výčiny inšpektora Clouseaua pôsobia ako brilantne premyslené kroky Sherlocka Holmesa. Hranie na city poslucháča prostredníctvom Wallanderovho ochorenia či únavy nefunguje a z môjho pohľadu bol hlavný hrdina v podstate od začiatku až do konca tohto krkolomného a napriek určitému potenciálu nedostatočne vystavaného príbehu zrelý na “uterák v ringu”. Je to škoda, pretože predchádzajúce príbehy boli oveľa kvalitnejšie.

Lovci hlav Rating

02.08.2018 Verified purchase