User Antonín's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Já, Poutník review

11.03.2021 Verified purchase

Pěkně udělaná audiokniha.

Napiš co se ti na audioknize či výkonu interpreta líbilo nebo nelíbilo? Zbytečné :-) - Z mého pohledu jedna z nejlepších audioknih tady na Audiolibrixu. Od začátku až konce se stále něco děje. Žádná "hluchá" místa, výborná návaznost kapitol a skvělý Martin Stránský. --- Takže líbilo a to moc a proto "Poutníka" - DOPORUČUJI

Ostrov Entry review

26.01.2021 Verified purchase

Pěkné poslouchání.

Peter May a Jiří Dvořák nezklamali a udělali mi s "Ostrovem Entry" opět velkou radost. Měl jsem skvělý požitek při poslouchání, alespoň pro mne, bezvadné a dobře udělané audioknihy. - Vlastně dvou knih - dvou příběhů :-))) - Děkuji a doporučuji všem kdo mají rádi dobrodružství, napětí i pohodu.

Šachové figurky review

06.12.2020 Verified purchase

Kéž by bylo takových audioknih víc.

Audioknihy : "Skála" - "Muž z ostrova Lewis" a konečně závěrečný díl : "Šachové figurky", všechny v jedinečném podání Jiřího Dvořáka je skutečný zážitek a alespoň pro mne zatím to nejlepší co jsem poslouchal. Nechci a nebudu posuzovat, která kniha je lepší. Všechny tři jsou pěkné, dějově obsáhlé a bezvadně na sebe navazují. - Prostě - Pan Peter May a Pan Jiří Dvořák se postarali o napínavé i příjemné chvíle při poslouchání. Doporučuji.

Tajemný rytíř review

15.11.2020 Verified purchase

Dobré poslouchání.

Hezké vyprávění a poslouchání večer u krbu při zvuku praskajícího ohně. Na stole sklenici Portského, zavřené oči, nikde nikdo, jen tajemný rytíř. --- Klid a pohoda. :-)))Bylo to zadarmo a hezky se to poslouchalo :-)))

Konec starých časů review

27.10.2020 Verified purchase

Dobré poslouchání.

"Konec starých časů" no, já bych ještě dodal : "Konec starých, zlatých časů" :-))) . K audioknize samé : - Příjemné a pro mne pohodové a moc pěkné vyprávění Pana herce Ladislava Mrkvičky, kterého mám rád. --- Pan Vladislav Vančura? Prostě - KLENOT!

Vzpomínky na Sherlocka Holmese 5 - Musgraveský rituál review

06.10.2020 Verified purchase

Dr. Watson se zase něco dozvěděl :-)

Tak jsem si řekl: Proč se má něco dozvědět jenom Dr. Watson a já ne?! - No a koupil jsem si tedy za směšnou částku tuhle audioknihu. Dobrý obchod. - Vyprávění Václava Knopa se dobře poslouchalo, potěšilo, ale bylo dost krátké. Co by však člověk mohl chtít za málo peněz :-) Přesto doporučuji.

Sherlock Holmes 6 – Gloria Scottová review

06.10.2020 Verified purchase

Je to Doyle. Je to Holmes :-)

Je tady docela dost "PřeHolmesováno" , ale byl jsem příjemně překvapen. - Dobrá povídka - Dobrá interpretace - Dobře odvedená práce. Myslím, že se vám bude líbit. Já jsem se při sklenici Portského pobavil :-)

Na západní frontě klid review

28.09.2020 Verified purchase

Válka byla - je - a bude vždy jen svinstvo!!!

Co napsat za recenzi? Kolik slov? Jaká slova? - Prostě a jednoduše : Opět bezvadně udělaná audiokniha - Skvělý Jaroslav Plesl - Rozhodně stojí za poslech. - Erich Maria Remargue, použil ve svém románu o válce několik svých citátů. Líbí se mi tento : "Největší sprostota je to, že posílají do války I zvířata".

Divoká pustina review

05.09.2020 Verified purchase

Dobrodružství bez ohledu na to kolik vám je.

Gary Paulsen za 1, Aleš Procházka za 1 a celá audiokniha také za 1 :-))), takže vřele doporučuji zakoupení audioknihy. Nebojte se divoké pustiny, zabalte si bagáž a vydejte se s Garem z pohodlí civilizace na "Iditarod". - Prostě a jednoduše : - Pěkné poslouchání. Dobrá práce.

Fenomén KK review

22.08.2020 Verified purchase

Dobré poslouchání.

Karel Kryl byl svůj až do svého konce. Žádná přetvářka. - Ohledně audioknihy "Fenomen KK", : - Dobře odvedená práce. Myslím,že se povedla a snad by se líbila i Karlu Krylovy :-))) Já jsem si to rád poslechl a dávám pět hvězdiček. Tedy 3x5 :-)))

Život snů a skutečnosti review

16.07.2020 Verified purchase

Dobrá a zajímavá reportáž.

Rád jsem si poslechl dobře udělaný rozhovor s Hanzelku a Zikmundem - Zikmundem a Hanzelkou :-))) Celá audiokniha se myslím velice dobře povedla. Dobrá práce .

Petr a Lucie review

14.07.2020 Verified purchase

Válka je prostě svinstvo!!!

Pěkně provedená, leč příliš krátká audionahrávka. Krásné, ale smutné. Hlasy Marty Vančurové, Jana Hartla a vypravěče Eduarda Cupáka jsou pohlazením. - Dobrá práce.

Saturnin a jeho pán review

13.07.2020 Verified purchase

Příjemné poslouchání člověka,který měl co říci.

Moc pěkný rozhovor. Pan Zdeněk Jirotka byl prostě PAN spisovatel, kterému snad každý rozuměl a dobře, že se dožil takového věku. Měl co říci. Jeho Saturnin žije a to je také dobře :-)))

Život v rytmu swingu review

04.07.2020 Verified purchase

Mohlo to být delší.

Mám velkou a opravdovou radost, že jsem si tuto audioknihu koupil. Nevím jak kdo,ale já měl při poslechu Igora Orozoviče, kterému se to bezvadně povedlo, několik pěkných hodin pohody. Zajímavé a hezké vyprávění. Děkuji a doporučuji.

Země lidí review

05.06.2020 Verified purchase

Skvělé vyprávění.

Dobrodružství , napětí a zamyšlení nad životem a lidskostí. Jedna z nejlepších audioknih převyprávěná skvělým Janem Hartlem. Vřele doporučuji všem, kdo se umí zasnít a tzv.položit do příběhu.

Petrolejové lampy review

28.01.2020 Verified purchase

Dobrá kniha.

"Petrolejové lampy" - Před časem jsem viděl stejnojmenný film. Nechci posuzovat zdali byl lepší než tahle audiokniha, ovšem vyprávění této audioknihy Rudolfem Pellarem je skvělé a dobře se poslouchá. Hudební doprovod též. Jsem rád,že jsem si audioknihu koupil.

Povídky o zvířatech review

28.01.2020 Verified purchase

Pěkně udělaná audiokniha.

Tak jako Jaroslav Hašek, tak i já mám rád zvířata bez kterých by bylo na světě sakramentsky smutno. Kniha " Povídky o zvířatech" o tom vtipně a mile vypráví . Vojtěch Dyk mne příjemně překvapil. Dobré poslouchání a vřele doporučuji.

GUMP - pes, který naučil lidi žít review

13.12.2019 Verified purchase

Pes je můj největší poklad.

Je tady hodně dobrých audioknih. Ovšem tahle je skutečně skvělá. Dobrá práce. Všichni se můžeme učit od Gumpa jak žít,abychom byli lepší,aby náš život měl větší cenu.

Muž jménem Ove review

06.12.2019 Verified purchase

Ove je prostě frajér.

Je tady 213 skvělých recenzí, takže mám těžkou pozici napsat ještě něco, co se tady neobjevilo. Přesto přidám tu 214. Frederik Backman - skvělý spisovatel. Jan Vlasák a jeho hlas bez konkurence. No a Ove , muž jakým bych chtěl být. - Končím, jdu učit mameluky jak se má točit volantem :-) a vy si pusťte Oveho plus prima hudební doprovod.

Na cestě k domovu review

24.11.2019 Verified purchase

Stále krásná Šumava.

Dobře udělaná audiokniha o Šumavě,která možná už není taková jaká byla za naších předků,ale stále je krásná a to je dobře. Jiří Hanák odvedl skvělou práci, Karel Klostermann by měl radost. Já radost měl :-)))

Osamělý mořeplavec review

04.10.2019 Verified purchase

Není to nejlepší audiokniha co jsem slyšel, ale je dobrá.

Mám raději audioknihy co je čtou jeden nebo dva interpreti. "Osamělý mořeplavec" je, jak již uvedeno rozhlasová hra. Účinkujících je víc, ale vůbec to při poslechu nevadí. Byl jsem spokojen.

Praho, na shledanou. Zvuková pohlednice s hudbou review

02.10.2019 Verified purchase

Praha je a bude stále krásná.

Díky hlasu a přednesu MISTRA, pana Zdeňka Štěpánka (nezapomenutelný hlas) a hudebnímu doprovodu je audiokniha - "Praho, na shledanou" skutečně pěknou pozvánkou do našeho hlavního města republiky. Kniha se dobře poslouchá a pro rodilé -Pražáky- je v ní i dost krásných vzpomínek ( nostalgie ) na to jaká Praha ještě v nedávné minulosti byla.

Drobečky z půjčovny duší review

18.09.2019 Verified purchase

To nejsou drobečky. To je nádhera.

Audiokniha "Drobečky z půjčovny duší" je prostě skvělá. Pan Vlastimil Brodský vypráví s velkým citem o svém životě o přátelích o době která byla a ve které žil.. Je to příjemné, pěkně poslouchání. Líbilo se mi i hudební navazování kapitol, včetně zpěvu pana Jaroslava Satoránského. Rozhlasová úprava knihy vzpomínek Vlastimila Brodského se mi líbila.

Jak hledat slunce review

16.09.2019 Verified purchase

Slunce, levandule a pohoda.

Pan Miroslav Horníček opět nezklamal. - Pěkné, zajímavé a veselé vyprávění s hezkou muzikou vás přenese do kraje kde kvete levandule, svítí slunce a žijí tam dobří lidé. Nemůžete se vydat právě teď na cestu za sluncem? Nevadí. Nalijte si plnou sklenici dobrého vína, pusťte si "Jak hledat slunce" a jedeme :-)))

Robinson Crusoe review

14.09.2019 Verified purchase

Dobrodružství bez ohledu na to kolik vám je.

Nedovedu si představit, že je na světě kluk,který by neznal knihu a příběh Robinsona Crusoe. Já knihu dostal kdysi od svých rodičů,když mi bylo asi tak 10-11 let. Žádná "povinná četba", ale dychtivé čtení všeho co bylo o dobrodružství. Teď mi je 80 roků. Koupil jsem si audioknihu,abych se znovu s Robinsonem vrátil do dětství. Kde ta moje tištěná kniha "Robinson Crusoe" je, už nevím :-))) . Výkon, ( vyprávění) interpreta je bezvadný. Hlas pana Miloslava Mejzlíka se dobře poslouchá. - Jak pomoci čtenáři (posluchači) ??? Kupte si "Robinsona" a jděte s ním do dobrodružství ! :-)))

Kapitán Polární hvězdy review

10.09.2019 Verified purchase

Dobrá povídka - A.C.Doyle - nezklamal.

Pěkně převyprávěné drsné dobrodružství námořníků velrybářské lodi a smutný konec jejich kapitána. Kapitána "Polární hvězdy". Ano, je to pěkná audiokniha a interpret ( vypravěč) si dal záležet. Dobře se poslouchalo. Mám přesto ale malou výhradu : - Mohlo to být ale delší.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

První plavba review

08.09.2019 Verified purchase

Kdybychom tak měli moře.

Skvělý pan Alfred Strejček nás svým vyprávěním zavede do velkého dobrodružství kluka,který si chtěl splnit svůj sen. Audiokniha je opět dobře udělaná a dobře se poslouchá. Vřele ji doporučuji všem klukům bez rozdílu věku. Škoda,že nemáme moře :-(((

Vlčák Kazan (četba) review

03.09.2019 Verified purchase

Moc pěkné vyprávění.

Když jsem byl malý kluk,dostal jsem od rodičů malé štěně vlčáka a knížku "Vlčák Kazan a syn Kazanův". Po přečtení knížky, dostalo štěně jméno Kazan :-). Vyprávění pana Viléma Bessera o Kazanovi mi připomnělo moje štěně a klukovská léta. Audiokniha je krásně udělaná a ("třicítkový")Vilém Besser je prostě bezvadný. "Vlčáka Kazana" všem vřele doporučuji.

Život na Mississippi review

31.08.2019 Verified purchase

Co očekávat od této audioknihy? .... POŽITEK !!!

Přemýšlel jsem jestli si mám, nebo nemám koupit "Život na Mississippi". Čtyři a půl hodiny poslouchání mi přišlo nějak moc dlouhé,ale nakonec jsem kliknul na koupit. Neudělal jsem vůbec špatně. Celá audiokniha je podle mého názoru udělaná velice dobře. Vyprávění pana Josefa Vinkláře bylo pro mne opravdovým požitkem. Měl jsem a mám rád jeho hlas, no a když jsem byl na konci knihy -- - tak sakra bylo to nějaké krátké.

Vzpomínky Františka Kováříka review

26.04.2019 Verified purchase

Marečku podejte mi pero :-)))

Pěkně udělaná audiokniha s milým hlasem pana Františka Kovaříka. Vzpomínky mohou být různé. Já když si například vzpomenu na svého dědu, vidím dědu Kovaříka. Škoda,že oba už nejsou.

Národní umělec Ladislav Pešek vzpomíná review

23.04.2019 Verified purchase

Pěkné, ale moc,moc krátké.

Pana Ladislava Peška jsem měl a mám rád. Byl to PAN HEREC, který uměl zahrát na divadle i ve filmu opravdu všechno. Uměl rozesmát i rozbrečet. Jeho vyprávění o svém dětství a jak začínal u divadla je milé a jeho hlas se dobře poslouchá. - Dobrá audiokniha.

Supraphon vypravuje... (Hašek, Čapek, Bass, Pavel, Drda, Hrabal) review

20.04.2019 Verified purchase

Supraphon nezklamal.

Knihy v knihkupectví si vybírám podle toho kdo je napsal. Audioknihy hlavně podle toho kdo a jak je převyprávěl. Poslouchat skvostné hlasy je pro mne opravdovým svátkem a už se těším na další díly archivního mluveného slova. "Zlatý Supraphon" :-)))

Svět Jaroslava Ježka review

20.04.2019 Verified purchase

Laskavý úsměv.

Velice pěkně udělaná audiokniha vzpomínek na Jaroslava Ježka. Moc jsem se pobavil. Hezké vyprávění. Pan Filipovský a Kopecký na jedničku. Myslím,že vzpomínky se budou líbit i ostatním posluchačům. Jsem rád,že jsem si knihu koupil, jen mohla být ale delší.

Vánoční povídky review

15.12.2018 Verified purchase

Skvostné vánoční vyprávění.

Již jsem tady několikrát napsal,že audioknihy si vybírám nejen podle titulu a autora, ale hlavně podle toho kdo a jak je vypráví. "Vánoční povídky" v podání pana Eduarda Cupáka je moc pěkné a pro mne ten nejhezčí dárek. Klidné Vánoce všem.

Vánoční koleda review

23.10.2018 Verified purchase

Opět jedna hezká audiokniha.

Vánoční vyprávění o starém lakomci, kterému dobří duchové změní jeho smýšlení o chudých lidech je také tak i trochu o nás, co si nežijeme špatně. Samotná audiokniha "Vánoční koleda" je v podání pana Somra velice pěkným a trvalým dárkem pod stromeček. Koupil a poslouchal jsem knihu sice v měsíci říjnu, ale rozhodně si ji pustím i na Štědrý večer :-)))

Měl jsem psa a kočku review

16.10.2018 Verified purchase

Naprosto skvělé vyprávění o pejskovi a kočičce.

Kdo měl nebo má doma své nejlepší přátele, což může být pochopitelně :-) jen PES a KOČKA :-), rád si poslechne milé vyprávění pana Václava Vosky. U nás doma je to se psem a kočkou přesně tak jak bylo v rodině pana Čapka. Někdy bych ty dva chlupáče přetrhl, ale na druhou stranu život bez nich by nebyl nic moc, takže je raději pohladím :-)

Pod hvězdami review

03.10.2018

Chtěl bych tam být.

Dovedu si představit jak bych bez městské civilizace ležel pohodlně natažený ve spacáku někde v poušti, pod noční oblohou plnou hvězd. Oči měl otevřené, počítal ty hvězdy :) a poslouchal to ticho kolem sebe. Byl bych "POD HVĚZDAMI" :)

Úsměvy Karla Konráda review

03.10.2018 Verified purchase

Opravdový úsměv je projevem pohody.

Asi se "Úsměvy Karla Konráda" nebudou každému líbit. Je prostě jiná doba a pro někoho nebudou,jak se nyní říká "in". Nicméně laskavých úsměvů není nikdy dost a když jsou ještě k tomu v podání pánů Růžka,Brodského a pana Kopeckého, je tato audiokniha opět skvělá a jistě stojí za poslech. Usmějte se s Konrádem :-)))

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

27.09.2018 Verified purchase

Opravdu moc pěkné vyprávění.

Každé loučení s něčím co je hezké, je svým způsobem bolestné. Člověk by neměl zůstat ve stáří sám a každé nové ráno je dobré. Tato audiokniha je tady ta jedna z nejlepších a rozhodně stojí za poslech. Škoda, že je to ale krátké. - Backman - Nový - Zelenka bez chyb !!!

Myšlenky lenivého člověka review

24.09.2018 Verified purchase

Klid a pohoda s Benešem.

Vzhledem k tomu,že jsem už téměř na konci svojí trati, stal jsem se také lenivým člověkem a mám podobné myšlenky. Můj pes i kočka mají ovšem myšlenky jiné. Nicméně, pohodlně usazen na svém verpánku, poslechl jsem si rád vyprávění pana Svatopluka Beneše o myšlenkách lenivce :-)))

Listy z Provence review

13.09.2018 Verified purchase

Dobře udělaná audiokniha.

Vyprávění pana Horníčka jako ostatně vždy, nemá chybu. Jak jsem již napsal v nadpisu, audiokniha je dle mého názoru udělána pěkně a jsem rád, že jsem si ji koupil. Víc prozradit nemohu :-). Prostě a jednoduše, kupte a poslouchejte :-)

Jan Pivec bez líčidla review

15.08.2018 Verified purchase

Hodně krátké vzpomínky.

Herce pana Jana Pivce jsem měl rád. Nechci být nelaskavý, ale těch "pár minut" této audioknihy, je opravdu dost málo na to seznámit posluchače (čtenáře) s tak mimořádným hercem. Nicméně jsem rád,že jsem mohl slyšet opět jeho nezapomenutelný hlas, zavzpomínat si na něj a jeho filmy.

Židovská Praha - Praha v pověstech, mýtech a legendách review

03.08.2018 Verified purchase

Legendy mohou být i krásné.

Vyprávění o legendách a pověstech staré Prahy v podání paní Maciuchové,pana Brouska a pana Somra je skvělé a nemá chybu. Vřele doporučuji všem a nejen těm co v Praze žijí a mají opravdově rádi Prahu.... Rozhodně to stojí za poslech.

Sedm deka zlata review

28.07.2018 Verified purchase

Když ještě sport byl ryzím sportem.

Už několikrát jsem tady napsal, že povídky od pana Oty Pavla jsou o obyčejném a přesto někdy o neobyčejném lidství, které nic nepředstírá a plyne tak jak jde život. Sedm deka zlata není zase tak moc, jde ale o to za co ho člověk získá-dostane a jak si ho váží. Kdo dnes ještě ví kdo to byl například pan Alois Hudec ? Interpretace : Pan Vlastimil Brodský - skvělé!

Jak jsem potkal ryby review

21.07.2018 Verified purchase

Moc pěkně udělaná audiokniha.

Myslím, že čím víc toho napsat a tak pomoci případnému čtenáři není zase tak moc důležité. Prostě a jednoduše : Zaposlouchejte se do vyprávění pana Jiřího Sováka a nebudete litovat. - "Knížky-Povídky" pana novináře a spisovatele Oty Pavla jsou krásné a své čtenáře Ota Pavel zklamal jen jednou a to když navěky odešel k řece kterou miloval . Je dobře,že jeho knihy zůstaly.

Nejlepší čas života a jiné povídky review

12.07.2018 Verified purchase

Dobrý hlas - dobrá kniha.

Dobré knihy jsem vždy měl a mám rád. Jelikož ale už nemohu číst,(špatný zrak) dal jsem se na dobré audioknihy. Ty si však vybírám hlavně podle toho, kdo je načetl. Podle hlasu a podle jména interpreta. "Nejlepší čas života a jiné povídky" je zajímavé vyprávění o životě různých lidí, to vše umocněné právě hlasem pana Jana Třísky.

Nahá a další povídky review

06.07.2018 Verified purchase

Chceš se zasmát? - Pusť si to!

Co se mi na audioknize líbilo? Jářku prostě od A do Zet nebo od začátku až do konce všechno. Poslouchat hlas Jitky Molavcové a Jiřího Suchého a k tomu prima legrační povídky, pro mne pohoda a jako bych byl v "Semaforu" a seděl v první řadě :-) Co se mi nelíbilo? Nóóó, mohlo to být delší! :-(

Rozmarné léto review

06.07.2018 Verified purchase

Pěkné poslouchání,třeba večer u vody.

Nevím jaké letos bude léto, snad rozmarné - nevím - ale Vladislav Vančura plus všichni výše zmínění interpreti jsou těžko překonatelní, takže vřele audioknihu doporučuji a přeji všem - "Rozmarné léto" třeba někde u vody na plovárně s partou dobrých lidí a :-)))

Smírčí kříže review

03.07.2018 Verified purchase

"Smírčí kříže = kámen a bolest".

Smutné vyprávění o tom co s nemělo nikdy stát . Příběhy prostých lidí popsaných v knize, nutí k hlubokému zamyšlení. Nicméně audiokniha se mi líbila a to hlavně zásluhou interpretů. Škoda, že jejich hlasy jsou už jen minulostí jako ty otesané kameny.

Črty ze Šumavy review

28.06.2018 Verified purchase

Šumava byla a je stále krásná.

Moc pěkné vyprávění o ještě nedotčené staré Šumavě.

Několik hezkých obrázků od pana Karla Klostermanna ve kterých se mu podařilo mistrně vykreslit - vystihnout tehdejší život šumavských obyvatel v drsné ale krásné přírodě. Vše je zarámováno podmanivým a klidným hlasem - Mistra Martina Růžka.

Vřele doporučuji a myslím, že nebudete litovat.

Bílý tesák review

22.06.2018 Verified purchase

Člověk a pes-Pes a člověk.

Když jsem byl malým klukem což je už dosti dávno, byl "Bílý tesák" mojí oblíbenou knihou. Teď když mi už oči neslouží, jak by měly a jak bych si přál, tak prostřednictvím Bohdana Tůmy jsem se zaposlouchal do krásného příběhu o přátelství člověka a psa v drsné přírodě a je mi zase deset let. - Zpracování příběhu v audioknize je skvělé a tak si myslím, že i Jack London by byl spokojen :-)

Pod jezevčí skálou review

16.06.2018 Verified purchase

Tři muži ve člunu review

16.06.2018 Verified purchase

Smrt krásných srnců review

16.06.2018 Verified purchase

Mám rád Otu Pavla.

Povídky Oty Pavla jsou o životě obyčejných, (někdy i o neobyčejných) lidech a to je na nich právě to krásné. Audiokniha "Krásných srnců" v podání pánů Horníčka a Heřmánka nemá chybu. Přesvědčete se sami, myslím že mi dáte za pravdu.

Forrest Gump review

10.06.2018 Verified purchase

Skvělý Jan Hartl - skvělá audiokniha.

Kniha a Film Forrest Gump- nejsou jedno a totéž. Společné však mají excelentní zpracování příběhu : Groom - Zameckis - Hanks - příběhu OPRAVDOVÉHO A ČISTÉHO MUŽE.

Audioknihu Forrest Gump v přednesu skvělého Jana Hartla považuji osobně za to nejlepší co tady je. Když jsem při poslechu slyšel jeho hlas, viděl jsem Toma Hankse i Forresta Gumpa :-) Vřele doporučuji a věřím,že nebudete zklamáni.

Povídky z druhé kapsy review

05.06.2018 Verified purchase

Čapek-Brodský-Sklenčka--Bezvadné trio :-)

"Povídky z jedné i druhé kapsy" bych v autě neposlouchal :-), ale když mám posekanou zahradu, slunce je za obzore, posečená tráva krásně voní a já si konečně sednu, pustím si pana Brodského a pana Sklenčku. Zavřu oči a poslouchám jejich prostřednictvím pěkné povídání o "obyčejných lidech" :-) jak to hezky napsal pan Karel Čapek.

Slovo má Oldřich Nový review

29.05.2018 Verified purchase

Jen pro ten dnešní den - Zavřete oči odcházím.

Oldřich Nový (†83) patřil mezi naprostou špičku naší herecké smetánky. Oldřich Nový měl rád noblesu, eleganci a dokonalý vzhled. Byl vždy perfektní a vyzařovala z něj pozitivní energie. Nebyl jen vynikajícím hercem, ale byl především slušným a statečným člověkem. Byl to prostě GENTLEMAN. Na sklonku války byl nacisty uvězněn( koncentrák v Osterode), protože se odmítl rozvést se svoji milovanou ženou Alicí která měla židovský původ. Tím ji zachránil život. Nemusela do transportu, zůstala do konce války v Terezíně..Před jistou smrtí už jako vězeň uchránil i život mladšího hereckého kolegy. Jak to někdy už bývá Pan Oldřich Nový zemřel téměř v zapomnění. - Audiokniha je pěkná, ale příliš krátká. Pouhých 49 minut. - Kristián by si rozhodně zasloužil víc !

Dobře utajené housle review

26.05.2018 Verified purchase

Musím si to pustit znovu :-)

Při poslechu "Dobře utajených houslí" je mi tak nějak dobře na duši a mám pocit, že nalézám v povídkách i sám sebe. V některých momentech a popsaných situacích jakoby pan Horníček nahlížel (dobře utajen) k nám do rodiny. Musím si však též postěžovat, že poslouchání je dosti krátké. - Bohužel pěkné a krásné chvíle netrvají věčně.

Ze světa zvířat review

26.05.2018 Verified purchase

Kdo je lepší, člověk nebo zvíře?

Není to nejlepší audiokniha. Je ale dost dobrá na to,abych si ji několikrát poslechl :-) Horníček a Werich ? Těžko hledat někoho lepšího i když těch hodně dobrých je tady taky dost. Mohl bych jmenovat,ale nebudu :-) ,,, Hledejte ! Kdo hledá najde, já jdu poslouchat :-)

Chvála pohybu review

24.05.2018 Verified purchase

ÚSMĚV - NEHÝBAT SE!

Rozhodl jsem se dát "čtenáři-posluchači" zcela jasnou představu co může očekávat od této audioknihy a pana Miroslava Horníčka.: Takže prosím, plnou sklenku dobrého moku,pohodlně se usaďte, hoďte nohu přes nohu, moc se nehýbejte a poslouchejte. Žádné překvapení se nekoná. Všechno zůstalo při starém. Všechno v cajku. Výborný Horníček, výborné minipovídky - Maximální zábava.:-)

Povídky z jedné kapsy review

10.05.2018 Verified purchase

Nejen o rybách review

04.05.2018 Verified purchase

Tak tohle nemá chybu.

Všechny povídky Oty Pavla jsou krásné a když k tomu přidám podmanivý a klidný hlas pana Vlastimila Brodského, tak mám pocit,že jsem vykopal poklad. Poslouchání o řece Lužnici, o potoku pana inženýra, nebo jak se táta toulal Afrikou, je alespoň pro mne pohlazením na duši. Ano - je to vzácný poklad a jsem rád, že jsem ho našel.

Lipová alej review

29.04.2018 Verified purchase

Klasici laskavého humoru review

29.04.2018 Verified purchase

Pistolník review

28.04.2018 Verified purchase

František Nepil = Úsměv a hezká chvíle.

Audioknize "Pistolník" můžu vytknout jen to, že je příliš krátká. Povídky od pana spisovatel Františka Nepila mne nikdy nezklamou a když k tomu přidám jeho milý vypravěčský hlas, tak je to prostě svátek a pohoda. Věčná škoda, že už nic nenapíše a že můžeme slyšet jeho hlas už jen ze záznamu. Vím, že je to není možné, ale chtěl bych být alespoň jednou tím pistolníkem a společně s ním vandrovat po světě a hlavně se vracet k nám domů.

Dobré a ještě lepší jitro review

26.04.2018 Verified purchase

"Když mi je ouvej".

Když si chci zlepšit náladu, která není pokaždé tak akorát, pustím si audioknihu s panem Františkem Nepilem. Druhý den ráno cestou na vlak pak s úsměvem zdravím všechny kolemjdoucí : - Dobré a ještě lepší jitro :-)))- - - Takže, dejte si Nepila a uvidíte, že vám na světě bude líp.

Italské prázdniny review

17.04.2018 Verified purchase

Doma večer u kafe.

Napiš co se ti na audioknize či výkonu interpreta líbilo nebo nelíbilo a jak se ti poslouchala. Tak tedy, udělal jsem si večer kafe, nalil ho do hrnku po tátovi,sedl si pohodlně do ušáku,hodil nohy na stůl ,zapnul přístroj a poslouchal. Lidi bylo mi krásně, tak krásně, že si to budu muset zase někdy pustit. Víc toho napsat je zhola zbytečné - prostě NÁDHERA.

Malý princ review

15.04.2018 Verified purchase