User Sára's Reviews

Mlčící pacientka Rating

15.04.2020 Verified purchase

Chirurg review

01.01.2020 Verified purchase

Pohodový poslech

Jde o nenáročný poslech, ve které sledujeme příběh lékaře. Svým nezodpovědným chováním způsobil sobě a své rodině dost problémů a snaží se je nějak řešit. Autorka nás nechá nahlédnout do jeho nitra, do jeho myšlenkových pochodů – něco si myslí, něco jiného řekne. Zároveň trochu jinak ukázaná profese lékaře. Audioknihu doporučuji, pokud hledáte nenáročný poslech s inteligentním příběhem.

Hotýlek review

01.01.2020 Verified purchase

Nezapomenutelné

Tuto knihu jsem poslouchala, aniž bych tehdy autorku znala, přesto mě příběh dostal. Už na začátku mě zaujaly názvy kapitol, které tvoří verše Jaroslava Seiferta Píseň o rodné zemi. Autorka rozkrývá osud čtyř generací, ukazuje vzájemné mezilidské vztahy, připomíná dobu neslavně minulou. Autorka dokáže velmi dobře popsat, pojmenovat běh událostí, na které by se nemělo zapomínat. Přednes Jaromíra Dulavy mi umocnil atmosféru knihy. Jednoznačně audioknihu doporučuji.

Musím to vědět review

31.12.2019 Verified purchase

Skvělý poslech

Zprvu jsme se bála, neboť špionážní tematiku příliš nevyhledávám, ale byla jsem příjemně překvapena. Jde o zajímavě napsaný příběh, který vás udržuje neustále v napětí, tajně doufáte, že to nemůže být pravda. Situace, do které se dostane hlavní hrdinka, je přímo zoufalá. Příběh vás pohltí a čeká na vás překvapení i v konečném závěru. Interpretace K. Horáčkové Mendlové byla velmi příjemná na poslech. Audioknihu doporučuji.

Kříďák review

31.12.2019 Verified purchase

Skvělý poslech

Skvělý příběh, který vás vtáhne do děje a posunuje po krůčcích vpřed. Postupně jsou odhalovány nové a nové napínavé momenty, které vás nutí poslouchat dál. Příběh vypravuje Eddie ve dvou časových liniích, jednou jako dvanáctiletý a podruhé jako dvaačtyřicetiletý. Hlavní zločin, ale i další zločiny (které jsou spáchány v průběhu dalších let) jsou s napětím odhalovány až do poslední kapitoly. Atmosféru umocnil i výborný přednes Vasila Fridricha. Audioknihu jednoznačně doporučuji.

Tatérka Rating

19.07.2019 Verified purchase

Malé ženy Rating

09.03.2019 Verified purchase

Netopýr Rating

28.12.2018 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

10.08.2018 Verified purchase

Skvělá detektivka!

Všichni srovnávají Davida Lagercrantze s Stiegem Larssonem, a to si myslím je chyba. Nikdo nikdy by neměl nikoho napodobovat. Převzal postavy po zesnulém autorovi a vytvořil příběh, a to se mu podařilo. Dovídáme se i nové události z Lisbethina dětství a také i více o její sestře Kamile. V úvodu mi trochu vadilo větší množství postav, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Nenechte se odradit! Přestože nejsem právě zběhlá v technickém (počítačovém ani matematickém) světě a jeho odborných termínech, kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Je svižně napsaná, děj plyne kupředu velmi rychle. Četba Martina Stránského umocnila napětí. Audioknihu určitě doporučuji.

Zmizela v mlze review

22.07.2018 Verified purchase

Nejde o krvák, ale o výbornou napínavou detektivku.

Detektivní příběh Michaely Klevisové nás zavede do dalekého norského severu, kam odjíždí český kriminalista Josef Bergman na dovolenou. Těší se, že si odpočine od práce a bude jen chytat ryby. Stane se však shodou okolností svědkem vraždy. Nejde o klasický detektivní příběh v čele s vyšetřovatelem, ale o postupné rozmotávání klubka lidských osudů a tím odhalení vraha. Kniha mě zaujala především podrobnou psychologickou kresbou jednotlivých postav. Líčení norské krajiny přispívá také k tajemné atmosféře odhalování zločinu. Posluchač jako by byl součástí příběhu a vnímal zvuky, vůni i atmosféru poklidného rybářského městečka Syltefjordu. Příběh začíná „zmizením v mlze“ mladé maminky s dcerkou. Vinu na tomto zmizení nese její manžel, se kterým nebyla šťastná, psychosomatička Katrine, která ji pomáhala vyznat se sama v sobě, nebo šlo o sebevraždu? Najednou je uškrcena žena, která přijíždí do městečka. Každá postava s sebou přináší své tajemství. Výborný přednes a medový hlas Kristýny Kociánové umocnily společně s hudbou mrazivou atmosféru příběhu. Audioknihu jednoznačně doporučuji, napětí od začátku až do konce je zaručeno.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kroky vraha review

22.07.2018 Verified purchase

Dobrá detektivka, ale...

Líbí se mi styl psaní Michaely Klevisové, psychologické prokreslení postav, ale tentokrát jsem se ztratila v příběhu. Děj je zasazen do Prahy, městské části Baba. V úvodu je uškrcená mladá žena v nedalekém lesoparku. Vyšetřování se ujímá Josef Bergman. Novinářka Julie Kellerová a její příbuzní, přátelé i sousedé jsou nám opět pečlivě představeni, přesto mi nějak stále unikala souvislost se zavražděnou. Vrah je odhalen opět až v poslední kapitole, ale tentokrát mi chybělo průběžně dostatek informací, abych mohla sledovat spolu s Bergmanem stopy. Audiokniha se však velmi dobře poslouchala díky výbornému přednesu Kristýny Kociánové.

Ostrov šedých mnichů review

22.07.2018 Verified purchase

Vraždy v písečných dunách a další výborná česká detektivka.

Michaela Klevisová nás tentokrát zavede do přímořské holandské vesničky Schiermonnikoog, kde se zastavil čas. Objevujeme klidnou ostrovní krajinu se starobylými statky, písečnými dunami, bílými plážemi, pastviny koní a ovcí. I zde však došlo před jedenácti lety ke zločinu. Smrt mladé ženy v dunách je dosud neobjasněna. Johan Rutten, bývalý úspěšný televizní reportér, se rozhodne natočit reportáž, a tak vraha najít. V tuto chvíli se začne odvíjet sled událostí, které nás udržují v napětí až do samého konce. Nechybí zde ani tentokrát postava detektiva Josefa Bergmana. Využije pozvání své dávné české kamarádky, manželky Johana Ruttena, a rozhodne se strávit dovolenou na holandském ostrově. Během cesty si však už uvědomuje, že to nebude poklidná dovolená, ale opět případ pro kriminalistu. Autorka nás opět detailně seznamuje s místními obyvateli, jejich vlastnostmi, neřestmi, pocity. Proplétá osudy jednotlivých postav a tím zvyšuje napětí, události a indicie do sebe postupně výborně zapadají a posluchač tak může společně s Bergmanem odhalovat vraha. Výborný přednes Kristýny Kociánové umocnil poslech, a proto audioknihu všem doporučuji.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.