User AndyPan's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Na konci října review

02.04.2021 Verified purchase

Děsivé a poučné zároveň

Příběh napínavý a děsivý v kontextu se současnou situací. Ještě více ve mě zarezonoval pociut, že absolutně nejsme schopni dohlédnout za to, co za současnou epidemiologickou situací stojí. To je pro mě hodně frustrující. A že lidská existence je vlastně na velmi křehkém základě. I výdobytky naší moderní civilizace. Velmi drsné situace jsou v knize popsáhy vastně hodně civilním způsobem. A možná i to pro mě umocňovalo děsivost toho, jak rychle člověk přejde do módu " přežít". V knize jsem získala i základní vhled do epidemiologie a virologie. Příroda je mocná a asi se opravdu nedá oklamat. Přiznám se, že to nebylo optimistické čtení. Místy jsem se jen ztrácela v pollitickém pozadí, autor je Američan a ten pohled je tam samozřejně nezpochybnitelný. Vyzdvihuji brilantní výkon Jana Šťastného jako interpreta. I za to má u mě tato kniha pět hvězdiček

Psychological Spy & political Explicit scenes

Manželka a vdova review

17.03.2021 Verified purchase

Pecka

Po tomto románu se Christian White stane mým oblíbeným autorem. Pro mě předčil jeho prvotinu. Velmi dlouho mě dokázal napínat a mást, což u thrilleru očekávám. Nechci prozrazovat v čem je trik, ale nápad oceňuji. VEdl mě i k zamyšlení, co vlastně přesně člověk ví o svých blízkých. Leckdy může být překvapen. Nevadí mi poslech ve slovenštině, takže oceňuji i přednes. Za mě rozhodně doíporučuji.

Psychological Domestic

Všechno nejlepší, Anno review

17.03.2021 Verified purchase

Pobavila mě

Nenáročný poslech, ale velmi dobře zvládnutý. Párkrát jsem se smála, venku, takže se na mě lidé ohlíželi:-) Člověk Anně přes věškeré výhrady musí fandit. Žádná hlubokomyslná próza to není,ale jako oddychovka ana pozvednutí nálody fakt dobré:-) Co se týče interpretace, tak az tu přidávám hvězdu. Dobrá práce s hlasem, přednes dokresluje humorné a méně humorné situace, které se hlavní hrdince dějí.

Nezvestná review

11.02.2021 Verified purchase

Překvapivé

Pro mě neznámý autor mě nesmírně překvapil. Pochopila jsem, že je to prvotina a rozhodně me zaujala. Kniha měla spád a je to znepokojivé téma. Každý fanatismus je pro mě děsivý, náboženský nevyjímaje. Těším se na další knihy autora, rozhodně zařazuju ke svým oblíbeným autorům.

Psychological Domestic

Nezvratné alibi review

19.01.2021 Verified purchase

Můj oblíbený Enzo

S Enzem se budu těžko loučit, měla jsem tu sérii ráda. Ten velký Skot je mi prostě nadmíru sympatický. Je to jako loučit se dobrým přítelem. Měla jsem ráda jeho lidskost a citovost. Kniha se mi líbila, asi jako téměř všechny knihy Petera Maye. A David Matásek k němu prostě sedne a patří. Já rozhodně doporučuji. Přeju Enzovi šťastný a dlouhý život:-)

Contains romance

V tieni review

05.01.2021 Verified purchase

Jako vždy výborné

Parta z kanceláře 141 nikdy nezklame. baví mě a přiznám se, že jsem u téhle detektivky uběhla 14 km, ani nevím jak:-) vyhovovalo mi, že tentokrát to byla čistá kriminálka bez polůitického podtextu. A jako vždy jedině ve slovenštině, překlad si vážně neumím představit. Pan Mňahončák se mi jeví jako důstojný nástupce výborného maeriána Geišberga. A pokud má, jak předpokládám, příběh reálnou předlohu, pak mě nikdy nepřestane překvapovat, jakých zvěrstev je člověk schopný. Co mě na Dánovi baví, že oproti severským detektivkám si v líčení brutality nijak nelibuje, vše je podáno tak akorát. Ani zjemněle, ale ani brutálně - Za mě pět hvezd bez ztráty kytičky .

A group of detectives Explicit scenes

Věci, na které nastal čas review

12.12.2020 Verified purchase

Smutně pravdivé

knihy Petry Soukupové mám ráda. Jsou vyprávěné civilně a přece plné emocí. Bez umělých happyandů a zrcadlící složitost mezilidských rodinných vztahů a vazeb. Nesmíeně mě to bavilo a konec je takový, jak bych si ho asi i reálně představovala. Zuzka Kajnarová a Pavel Batěk jen dokreslují příběh jedné obyčejné běžné rodiny. A dělají top sakra dobře. Určitě doporučuju.

Jedlová samota review

28.11.2020 Verified purchase

Zajimavá

S výběrem knihy jsem zpočátku váhala...příjemné me překvapila. Byla napinava a konec me překvapil. Líbilo se mi zvukové zpracování a hudební předěly. Za me doporucim.

Terapia review

08.10.2020 Verified purchase

Excelentní

Skvěle vystavěný příběh, do konce jsem fakt netušila, jak to bude. divím se, že jsem tohoto autora dosud neobjevila. A skvělá interpretace, i jsem se občas lekla a bála. Není to oodychovka, ale moc mě to bavilo.

Psychological

Klbko zmijí review

08.10.2020 Verified purchase

Dobrá Dánovka

Dán svoje řemeslo umí. Jako vždycky dobrá. Pan Mńahončák je důstojným nástupcem Mariána Geišberga. je faktm že nepatřila k úplně nejlepším dánovkám, byly pro mě i lepší. ale nenudila jsem se. Takže jen za to o hvězdičku méně. Rozhodně nelituju nákupu.

Katarze review

08.10.2020 Verified purchase

Yrsa mě baví

Mám ráda příběhy z pera Yrsy Sigurðardóttir. A zvlášť sérii s Huldarem. Ani v této krimi se Huldar nestane superdetektivem. Dá se říct, že zůstává takovým "troubou" Ale taková už jeho postava je. Na mě to působí vlastně sympaticky. Příběh je jako vždycky celkem děsivý. A téma šikany je celkově děsivé..zvlášť té virtuální. Za mě fakt dobrý. A navrch je Klára Cibulková jednou z mála interpretek, alespoň pro mě, která mi nevadí. Jinak preferuju mužské hlasy, tady mě to bavilo i s ní.

Northern Crime Female detective Male detective Explicit scenes

Konec hlídky review

15.09.2020 Verified purchase

Skvělý závěr

Závěr triologie je pro mě bez ztráty kytičky. Příběh mě bavil, byl napínavý od začátku do konce. Stephen King mě touto triologií překvapil , doposud jsem od něj nic nečetla, nemám ráda horrory. Ale tímto mě dostal. Vyhovovala mi i interpretace Jana Kanyzy.A Kajetán Písařovic jako Brady je prostě excelentní. Vřele doporučuji

A group of detectives

Stříbrná cesta review

28.07.2020 Verified purchase

Temná severská detektivka

Jako většina severských detektivek a thrillerů je mrazivá, ačkoli se nevyhýbá určitým klišé a hlavní linka příběhu je již mnohokrát s obměnami použita. Příběhu to na kráse neubírá. Na mě působí i popis drsné severské přírody, což v tomto thrilleru rozhodně nechybí. Hlavní hrdina je rozporuplný, ale člověk se přistihne, jak moc mu drží palce... A člověk musí obdivovat nezdolnost, vytrvalost.. a naději, která opravdu umírá poslední. Interpretace nezklamala, za mě určitě doporučuji, milovníky tohoto žánru určitě nezklame.

Northern Crime

Karanténa review

28.07.2020 Verified purchase

Výstižné

Kniha se naprosto hodí do současné coronové situace. Až mrazí, když si člověk představí, co je vlastně blízko aco by se mohlo stát. Každá kniha Petera maye má něco do sebe. Má spád a člověk se u ní nenudí. Za mě jsem oéd něj četla lepší knihy,nicméně načtěná byly výborně, nenudila, dokonce spíš mrazila. Klade mnohé otázky k zamyšlení

Male detective Contains romance

Právo nálezce review

19.07.2020 Verified purchase

Stephen King nezklamal

Druhý díl série měl poněkud pomalejší start, ale jakmile se příběh rozběhl, nenechal člověka takzvaně "vydechnout" . Popis některých scén je až syrově realistický, ale na to si člověk zvykl už v prvním díle "Pan Mercedes" . Jan Kanyza je skvělý..a k Billu Hodgesovi se výborně hodí. Trochu mi vadila malá vada řeči interpreta Zdeňka Piškuly, ale je to detail, který rozhodně knize na přitažlivosti neubírá. A co mě spolehlivě opět bavilo, jsou některá přirovnání. Krásný černý humor. Určitě si koupím i závěrečný díl.

Male detective A group of detectives Explicit scenes

Pan Mercedes review

08.07.2020 Verified purchase

Výborné

Pro mě první kniha Stephena Kinga, protože nemám ráda horory apovažovala jsem ho za primárně "hororového" autora. Pro mě velmi překvapivé. Hororové prvky jsou pouze v autorově silně naturalistickém popisu ne zrovna jemných scén:-) Ale dá se to snést. Bill Hodges se stal hned na začátku mým oblíbencem amoc jsem mu fandila. Jan Kanyza je ve svém projevu stárnoucího detektiva přesně padnoucí. A Kajetán Písařovic jako Brady je opravdu padouch:-) Rozhodně velmi napínavé a působivé. Určitě zakoupím další díly triologie.

Explicit scenes

Artemis review

08.07.2020 Verified purchase

Náročné

Sci fi není mým obvyklým žánrem, ale po skvělém Marťanovi mě zajímalo, co bude další. Audiokniha mě nezklamala, ale ani nenadchla. Pro mě, jako technického antitalenta byla místy opravdu náročná, protože jsem si některé detaily technického rázu vůbec neuměla představit. A nebylo jich zrovna málo, takže pro mě opravdu náročná na pozornost. Nemůžu říct, že by mě příběh nebavil.

X způsobů smrti review

08.07.2020 Verified purchase

Působivé

Líbila se mi víc než předchozí Motiv X...měla spád, ani chvíli jsem se nenudila. Ačkoli jsem si na začátku v duchu říkala, že jestli to bude zase neukončené, už budu naštvaná, nakonec se to nestalo. Věřím , že Ahnhem rozvine i nedokončenou dějovou linku dál. Někdy mi trochu leze na nervy Fabian, ale to už tak je. Hlavní hrdina trochu jiný, než by člověk od "drsného" detektiva čekal. Na můj vkus se na chlapa moc "rýpe" v citech:-) Ale to už tak u tohoto hrdiny prostě je. Trvalo mi trochu déle, než jsem si zvykla na pavla Soukupa jako interpreta. Úplně mi nesedí, ale to je asi hodně individuální. Jde spíš o pocit, rozhodně bych jeho předněsdu neměla co podstatného vytknout. Takže jedna hvězdička dolů je spíš pocitová záležitost. Rozhodně doporučuji, nudit se nebudete.

Northern Crime Male detective Domestic

Jeden z nás review

12.06.2020 Verified purchase

Strhujici a napínavé

Tato kniha Shari Lapeny se mi libila asi nejvíc z jejich knih.Příběh je napínavý a strhující, má spád, ani chvíli jsem se nenudila.Téměř do konce jsem netušila rozuzlení. Velmi mile me prekvapila Martina Hudečková.Většinou mi vice vyhovuji interpreti muži,ale tady me ženský hlas nerušil. Určitě doporučuji

Šikmý kostel review

31.05.2020 Verified purchase

Jednim slovem úžasná

Nejlepsi audiokniha,co jsem asi kdy poslouchala.Příběh me vtáhnul...citila jsem Barbořiny puchýře, Julčin vztek,Ludwikovu bezmoc....A težký úděl chudých havířských rodin na začátku minulého století. I já mám zafixovano,že Karviná je hornické město, šedé, uhelné... A teprve diky Karin Lednické mi došlo,že to tak nebylo vždycky a i Těšínsko bylo jiné, zelené. A na romanovych postavach je obrazně vykresleno,jak moc se život za 100 let změnil. A život žen obzvlášť.Byl těžký,ale asi lépe pochopitelný.Vzpomenu si na knihu vždycky, kdyz jsem naštvaná na domácí práce. Neměnila bych.Ta část dejin tesne po valce a krutosti při dělení Těšínska byly pro mě novinou.A pochopitelne a poutavě podanou.Příběh hodnotim peti hvezdami..ještě dlouho bude ve mně rezonovat.Co je naprosty skvost he pak interpretace Vilmy Cibulkové.Téměř vždy preferuji mužské interprety.. Líp se mi audioknihy namluvené mužským hlasem poslouchají. Vilma Cibulková je čestnou výjimkou. Jeji přednes neměl pro mě chybu. Takže pět hvězd s hvezdičkou.Celkově bych dala šest, ale nejde to.Opravdu z celého srdce doporučuji.

Čtvrtá opice review

26.05.2020 Verified purchase

Drsný thriller

Příběh byl napínavý...určitě mě víc bavila část věnovaná deníku, než současnost. Ve velkém k tomu přispěl projev Kajetána Písařovice. Byl skvostný. Za mě až příliš naturalisticky líčené násilí. Ale to k tomuto autorovi zřejmě patří. Neměla jsem příležitost číst od něj nic jiného a po poslechu určitě ještě zhltnu další knihy od něj. za mě pět hvezdiček interpretace, z velké části díky Písařovicovi. Příběh čtyři hvězdičky, vadilo mi tam příliš drsně líčené násilí a určitá neukončenost. Což ovšem může být a asi i autorský záměr. Rozhodně doporučuji, stojí za poslech.

Zmizela v mlze Rating

23.05.2020 Verified purchase

Mlčící pacientka review

30.04.2020 Verified purchase

Rozporuplné

na začátku mě příběh moc nebavil, chyběl mi spád, hodně niterných pocitů. Postupně se mi podařilo se do příběhu ponořit. Hlavní hrdina mi nebyl úplně sympatický. A konec překvapivý, ale rozporuplné pocity už nezachránil. Ani interpretka nebyla úplně můj šálek kávy. Určitě bych asi znovu nečetla ani by mě nelákalo poslech opakovat

Lži review

30.04.2020 Verified purchase

Nečekané

Napínavý příběh, hlavní hrdina na mě působil dost rozporuplně. Závěr něčekaný až překvapivý. Hodně jsem se zamýšlela o používání digitálních technologiií a stopách, které za sebou necháváme. Vypravěč podle mě skvělý a práve kvůli výkonu Martina Preisse dávám víc hvězd než bych asi dala jinak.

Černá díra review

29.03.2020 Verified purchase

Rozhodne ano

Yrsa mě neskutečně baví. Za me lepší než první detektivka DNA s Huldarem a Frejou. Příbeh má spád,žádná hluchà místa, napětí, dost hrůzy..přesně jak to severské thrillery mají. Urcite se tesim,až bude další příběh z této série.

Sova Rating

26.03.2020

Černá ozvěna review

04.02.2020 Verified purchase

Perfektní detektivka

Můj první střet s Harry Boschem a hned srdeční záležitost.Príbeh byl chytlavý a napínavý,měl spád a logiku.Hlavní postava je osamělý detekriv,trochu mi evokuje derektiva z knih Raymonda Chandlera v novém mileniu.Trochu jsem se lekla zpočátku,že pujde o politiku,což neni úplně můj cup of tea..ale jde spíš o psychologicke trauma,které Amerika ve spojitosti s válkou ve Vietnamu má.Harry Bosch se stal už po první detektivce mým favoritem.Interpretace je bezchybná Martin Preiss má příjemný hlas a přednes. Za mě jedna s hvězdou

Nechtění review

24.01.2020 Verified purchase

Psychologicky thriller

Byla to pro me první setkání s autorkou.Nevybocuje z temnoty severských thrillerů.Bavila me i rozpracovaná psychologie hlavních postav.Co už méně, pak jasná tzv genderová korektnost,ale to uz tak ve skandinavskych zemich je.Nejsen schopná se s tím až tak ztotožnit.Příběh má hodně drsné téma.Rozhodně davám za mě autorce další šanci a ráda bych si od ní přečetla neco dalšího.

Mráz Rating

12.01.2020

Žena z kajuty č. 10 review

15.12.2019 Verified purchase

Zajímavé a napínavé

Příběh mě zaujal, rozhodně měl spád. Rozuzlení mě připadalo trochu nedotažené, ale to už často u thrillerů tohoto druhu bývá. Co mě nijak neoslovilo, je interpretka. Nijak zvlášť zrovna Simonu Postlerovou nevyhledávám, což je ale ryze subjektivní dojem. Myslím, že práci odvedla profesionální. Já bych si to víc užila s jiným interpretem.

Manželova žena review

15.12.2019 Verified purchase

Obstojný thriller

Bavila jsem se, ale místy mi to přišlo utahané. O poznání víc mě bavily pasáže s Jane než s Carlou.Prostě mě natolik neuchvátila, abych si jí toužila znovu přečíst, což u některých jiných mívám. Interperetace byla profesionální. Prostě obstojný thriller, kde se nedá říct, že bych litovala, ale podruhé ne.

Clona Rating

02.11.2019 Verified purchase

Chirurg review

02.11.2019 Verified purchase

Velmi lidský příběh

Pavel Batěk je naprosto excelentni.Věřím,že dal příběhu velkou část osobitosti.Dokázal to,že jsem hlavni postavě vlastne celou dobu držela palce.Hlavni postava je lidská... Prave tim,že neni vubec dokonalá.Opravdu jsem to spisovatelce věřila,ačkoli netuším,zda muži uvažují zrovna takto.

Výjimeční lidé review

27.06.2019 Verified purchase

Skvělý Peter May -jako vždycky

Audiokniha se mi líbila, ono u Petra Maye jsem se ještě nezklamala, dá se říci, že jsou trochu lepší a maximálně trochu méně lepší:-) Příběh má spád, ačkoli já miluju jím vypodobněné skotské reálie, z této knihy i Francie dýchá příjemně. Enzo je mi nesmírně sympatický, přiznám se, že na konci mi ukápla i slza a to se mi zase až tak často nestává. Asi vztah otec dcera. Za mě rozhodně doporučuji.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Věř mi review

11.05.2019 Verified purchase

Pro mě částečné zklamání

Příběh mi připadal nejprve rozvleklý, pach chvílemi zmatený anásledně až přitažený za vlasy. Nemohu říct, že bych se nudila, ale ani jsem nebyla nijak zvlášť nadšená. Pro mě to nebyl příběh, co bych musela slyšet nebo číst znovu. Navrch ani do přednesu Veroniky Kubařové jsem se nějak nemohla zaposlouchat, prostě mě to nechytlo.

Ochráním tě review

15.04.2019 Verified purchase

opět skvělá Mayovka:-)

Moc ráda jsem se vrátila na skotské Hebridy. Učaroval mě zanícený popis tohoto tvrdého kraje. A stejně jako v Lewiské triologii Peter may dokazuje, že mu tento kraj musí být nesnírně blízký. Příběh mě vtáhnul. Co na autorových knihách oceňuji je spojení prvků thrilleru, krásy přírody, romantiky. I když jsem nejasně rozuzlenéí trochu opčekávala, i tak mě překvapilo. za mě rozhodně jedna z lepších knih tohoto autora. Nejspíš mi je Skotsko bližší než Čína. na začátku poslechu mě trochu vadil ženský hlas, který se střídá s excelentním Jiřím Dvořákem. Po vtažení do příběhu mě ale po čase přestal rušit a změny jsem příliš nevnímala. Rozhodně stojí za poslech.

DNA review

05.04.2019 Verified purchase

Překvapení

byla to má první kniha této islandské autorky. Shrnuto, nečekala jsem, že mě bude až tak bavit. Asi "exotičnost" autorky mě vedla k mírnému podcenění. Nebyl pro ně důvode. Knížka je skvělá, vraždy originální, reálie zajímavé, protože Island není zemí o které by člověk běžně čítal. Vyhovoval mi i přednes Kláry Cibulkové, ač preferuji muže, její hlas mi nevadí. Rozhodně mě mrzí, že žádná další zatím namluvena není. Za mě doporučuji

Jednou nohou v hrobe review

12.03.2019 Verified purchase

Skvělé

Já detektivky Dominika Dána prostě miluju. A česky bych ej poslouchat ani číst už nechtěla. Marián Geišberg k nim patří..vlastně spíše patřil. Strašně mě mrzí, že už žádné další, nebo tedy ty zbylé nenamluví. Naprosto k nim sedí. Já jsem byla spokojená.

Cela číslo 17 review

24.02.2019 Verified purchase

Dánovka jak se patří

Jedna z nejlepších Dánovek co jsem zatím četla a poslouchala. Doporučila bych všechny, ale Celu zvlášť. Co rozhodně patří k obvykle vysokému standardu je výkon Mariána Geišberga, bez něj si žádnou adioknihu Dominika Dána neumím představit.

Žiješ iba dvakrát review

24.02.2019 Verified purchase

Miluju Dánovky

Jako vždy jsem byla vtažena do děje...myslím, že velkou zásluhu na tom má Marián Geišberg, jehož interpretace je pro mě skvostná. Dánovkám slovenština sluší a nejspíš by mi v češtině chyběly některé slovenské výrazy, tak typické pro Dominika Dána a jeho partu "vraždárov" Je mi sympatické, že mí hrdinové nehoní baby a už zas až tak nepijí:-) Vřele doporučuji.

List zo záhrobia review

11.02.2019 Verified purchase

Dán nezklame

Pěkná Dánovka, nezklamala. Líbí se mi interpúretace mariána Geišberga, byla jsem zaujatá od začátku až do konce. Baví mě, jak interpret pracuje s hlasem, když interpretuje ženu, je to někdy až úsměvné, ale uvěřitelné. Příběh mě neoslnil ani nezklamal. Jako vždy v něm je určitý politický podtext, na to už jsem u Dána zvyklá. Pojmenovává věci pravými jmény. Dohromady je to skoro perfektní detektivka, určitě doporučuji vyslechnout.

Nehanebné neviniatko review

06.02.2019 Verified purchase

Dán nezklamal

Napínavá detektivka, místy až šokující námětem. Pokaždé jsem překvapená, jak autor civilně a přitom velmi poutavě popisuje policejní práci. A jako téměř v téměř každá dánovka nekončí v ítězstvím těch dobrých a potrestáním "zlých" Dominik Dán rozhodně nemá svět černobílý. Mám ho právě i pro tento pohled a odvahu přiznat, že policajti jsou někdy na ty nahoře krátcí, ráda.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Někdo blízký review

29.01.2019 Verified purchase

Zajímavé rozuzlení

První kniha od této autorky se kterou jsem se setkala. Smutný příběh, pro mě dobře vystavěný. Konec možná tropchu překvapivý a nečekaný. Skvělá interpretace obou protagonistů. Za mě určitě doporučuji.

Rudý kapitán review

23.01.2019 Verified purchase

Skvělá detektivka

Můj první Dán česky..tedy na poslech. A musím říct že Martin Stránský se toho úkolu zhostil skvěle. Mně se jeho interpretace moc líbila. Možná čeština vezme Dánovkám trochu osobitosti, ale způson podání mě bavil. Příběh je pro mě uvěřitelný, možná trochu mystický, ale to mi nevadí, histíorické pozadí přesně stejně neznám. A jen se podivuju, jakých zvěrstev je asi člověk opravdu schopen. I to je ale poddané lidsky, bez zbytečné krvelačnosti. Mám ráda styl Dominika Dána. Skvělá znalost práce policie, žádný patos a mně vyhovující civilnost. Určitě doporučuji.

Nejlepší pro všechny review

14.01.2019 Verified purchase

Jako vždy na dřeň

Zdánlivě obyčejný příběh malého kluka...kde se odkrývá spoust bolavého. Příběhy Petry Soukupové nejsou moc optimistické. Ale nejspíš nemají být. Jsou to příběhy jaké denně žijeme. A že rodinné vztahy nejsou vždycky jednoduché. Rozhodně je to příběh, který ve mě chvíli zůstane. Hodně mě překvapil Jan Cina, veřila jsem mu, že je malý kluk. A Milena Steinmasslová, nečekala jsem, že by mě zrovna ona zaujala a byla výborná.

Krv nie je voda review

25.12.2018 Verified purchase

Perfektní detektivka

Moje první setkání s tvorbou Dominika Dána a jsem velmi rada ze jsem do této řeky vstoupila. Se slovenštinou jako osoba ne uplb mladá pamatujici federaci nemám problém. Pribeh napinavy.Líbí se mi te charaktery detektivů nejsou vůbec černobílé. Maji lidské vady jako každý z nás. Parta detektivů nejsou liceni jako supermani a presto jsem si je od zacatku zamilovala.Autor se nebojí kritiky některých jevu porevoluční politiky,presto jakákoli kritika není samoucelna ..vždy ma v příběhu svůj důvod.Celkové jsem ráda, ze jsem tohoto slovenského autora objevila. I namluveni pro me bylo srozumitelné a korespondující s dějem.Určité neoddolam dalším titulům z pera autora.

Umrlčí cesta review

02.12.2018 Verified purchase

Ostrov Entry Rating

02.12.2018

Šachové figurky review

14.10.2018 Verified purchase

Přijatelná tečka lewiské triologie

Ani třetí část nezklamala, i když pro mě byly některé věci trochu nedovysvětlené a nedotažené. Z celé triologie byly šachové figurky asi nejslabší, nicméně Peter May i zde odvedl více než dobrou práci a dokazuje že je mistr pera. Rozhodně jsem se ani chvíli nenudila.A Jiří Dvořák jako interpret je excelentní jako v každé nahrávce, v které jsem jeho hlas slyšela. Za sebe doporučuji.

Muž z ostrova Lewis review

02.09.2018 Verified purchase

May jako vždy bezchybný

Knihu jsem zakoupila hned po doposlechnutí prvního dílu triologie Skála, který mě doslova pohltil. I druhý příběh detektiva Fina McLeoda mě nadchnul. Autor v příběhuvelmi citlivě popisuje cítění člověka postiženého Alzheimerovou chorobou, tak jako by opravdu byl v hlavě nemocného. Je to spodivem jak přesně je to vystiženo, pro mě to bylo velmi osobní, protože s péčí o takto postiženou osobou mám velmi osobní zkušenost,starám se o maminku s touto nemocí. Výkon Jiřího Dvořáka, interpreta knihy považuji opět jako v předešlém dílu za excelentní. Dokáže hlasem vyjádřit veškeré jemné nuance příběhu. Pro mě je to jednička. Co oceňuji na tomto dílu je hudba. Ústřední motiv mi dlouho zněl v hlavě a dokonale podtrhuje celou atmosféru. Rozhodně doporučuji.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Skála review

10.08.2018 Verified purchase

Pecka

Je to pro mě jednoznačně jedna z TOP knih co jsem v oblasti krimi měla možnost vstřebávat. Očekávala jsem klasickou severskou krimi, ale příběh je hodně vztahový a označila bych ho jako psychologický román s ktriminální zápletkou. Rozuzlení mě překvapilo a musím říct, že pro mě nebyly psychologické pohnutky jednání hlavních postav předem rozpoznatelné. Na základě poslechu jsem si sjížděla Google Earth a vyhledávala místa na ostrově, kam je děj zasazen. Měla jsem pocit že tam reálně jsem. Popis lovu guga pak dělá dojem, že autior tam opravdu musečl být. Peter May rozhodně umí drsné skotské podnebí a prostředí realisticky vylíčit. Postavy nejsou charakterově jedenoznačné a ploché, o to víc pro mě byly uvěřitelné. Jiří Dvořík jako interpret mě okouzlil snad ještě víc. Vždycky byl můj oblíbený herec a velmi mě potěšilo že je naprosto perfektní interpret i v oblasti audioknih. Několik dnů po doposlouchání jsem se k příběhu v myšlenkách vracela. I hudba podbarvuje temnotu a kolorit příběhu. Jednoznačně doporučuji. Určitě si knihu zakoupím i v papírové podobě .

Letopisy Narnie (komplet 1-7) review

03.08.2018 Verified purchase

Prázdninová zábava

Narnii jsem zakoupila dceři, 10 let. Myslím že ji naprosto pohltila. dalo se říct, že týden nedělala nic jiného než poslouchala. Já sam mám trochu problém s Miroslavem Táborským, místy mi připadalo podání jednotvárné, ale to je asi opravdu věcí vkusu. Každopádně doporučuji

Hedvábník review

20.07.2018 Verified purchase

Detektivka , co chytna a nepustí

Podání Petra Olivy se mi velmi líbilo. Má příjemný hlas, nikdy mě nenudil. Dokáže hlasem vtáhnout do děje. Ve srovnání s třetí knihou " Ve službách zla", kterou čte Pavel Rimský jednoznačně podání Petra Olivy vítězí na celé čáře. Cormoran Strike se stal mým oblíbeným detektivem...bylo mi líto, že je konec knihy. Joan Rowlingová jako Robin Galbright mě dostala stejně jako kdysi její Harry Potter. Rozhodně doporučuji.

Volání Kukačky review

30.06.2018 Verified purchase

Výborná detektivka

Joan Rowling jako Robert Galbraith urcitě nezklamala. Autorka dokazuje, že stejně jako v Harrym Potterovi je mistrem zápletky a promyšlenosti děje. Oproti severským krimithrillerům se v jejím podání ne objevují žádné bizarní způsoby vražd, ale o to příběh působí uvěřitelněji.

Zpracovani audioknihy me příjemně překvapilo. Je to první audiokniha, kterou jsem v jeho podání slyšela. Petr Oliva dokazuje že je velmi dobrý herec. Dokáže profesionálně pracovat s hlasem, líbilo se mi, jak měni vyrazové polohy, aby vyjádřil jednotlivé postavy. Nechybi ani podbarveni hudbou, která dobře vystihuje žánr této audioknihy. Za mě jedna s hvězdičkou.

Kruh Rating

26.06.2018